ČTENÁŘ NEBO SPOLUTVŮRCE?

Ostatní

Čtenáře svého webu si hýčkejte, přidávejte rubriky a témata, zlepšujte vzhled, radí Šárka Kamenská. Tato věta mě po:,(ila do židle a donutila sepsat následující. Hodlám porušit emiminí etický kodex a hodlám vnášet rozpor a nelad. Očekávám, že budu exkomunikována ze zdejšího společenství, ale víte co? Jestliže se tu nenajde alespoň pár stálic, které nemají podobný pocit, tak tu vlastně stejně nemám už co dělat.

Poprvé jsem emimino otevřela v prosinci roku 2001, zjistila jsem, že jsem asi těhotná a sháněla se po novinkách v této oblasti, po dvanácti letech maminkování jsem nevěřila, že mnohé z péče o novorozeně zůstalo stejné. Vykoukl na mě fádní web, podobný těm, kterých běhá na netu tisíce. Prostě pár informačních článků, některé dost nepřesné. Pravda, byl už od začátku trochu obsáhlejší, ale např. s obsažností na Rodina.cz se srovnávat nemohl. A tak jsem zase zavřela. Pak mi vyhledávač nabídl emiminí stránky až na jaře 2002, hledala jsem cosi o testech. A ejhle, nebyly to Šárčiny infočlánky, ale deníček Naivního káčátka a v něm probíhající diskuze. A já četla a četla a bavila se, našla jsem spousty odpovědí na mé strachy a hodně dobrých rad. Tři měsíce jsem se odhodlávala, že hnedle po porodu se přidám k tomu vznikajícímu kolektivu interaktivních přítelkyň. Byly to příjemné nemilitantní maminky a jejich názory s mými ladily. Po spoustě surfování a pročítání výplodů různý puberťáků a zamindrákovaných inženýrů jsem si na Emimino chodila odpočinout čtením přátelského povídání.

Byl porod, přišly povodně a hodně hektické období, sice jsem občas nakoukla a zaznamenávala přírustky v emiminí rodině, která se tehdy začala utvářet, ale nebyl čas se zapojit. Hned po návratu domů a připojení na net, jsem se konečně zaregistrovala, začla i přispívat a sledovala Káčátčiny následovnice Vrabčáka Jiřinu, Montičku a její snažení, posléze začly vznikat další a další deníčky, protože holky jako Missorka, Mikyska, Ed, Tofiffee, Mishicka atd. (těch nicků přibývalo geometrickou řadou, jak se emiminí rodina kvapem rozrůstala) samy pochopily, že ty se staršími dětmi řešej už jiné problémy. Ale ještě rok se vlastně skoro všechny maminky, těhulky i snažilky napříč deníčky znaly jmény a věděly spousty o svých dětech a rodinách. Některé deníčky zůstaly uzavřené, některé si zachovaly přístup a otevřenost i pro nově přišedší. Poté deníčky zasáhly i do diskuzí a začaly vznikat skupinové diskuze.

Dalším rozdílem oproti jiným webům bylo, že se tu maminky začly stýkat osobně a to nejen ty z nejbližšího okolí. Vemte si, že na skoro první Vrabčí slet přiletěla maminka až z Francie, ze severu a z jihu Čech a Moravy. Dodnes o prázdninách vymýšlíme, jak se potkat, i když jsme z celé republiky a to opravdu od Děčína až po Zlín.

A teď mi řekněte, kde v tom všem nacházíte vliv a působení Šárky a jejího manžela? Rubriky v hlavním menu jsou téměř totožné s těmi z března 2002, přibylo jich opravdu minimum. Pravidla a zdejší zvyklosti se začaly měnit a být příjemnější a jasnější až během posledního roku. Než převzala administrátorství Missorka, čekalo se na vyjítí nového článku - deníčku třeba i tři dny. Odpovědi na technické potíže měly podobné zpoždění. Vzhled hlavní stránky zaznamenal poslední změnu (opominu-li ty, které v posledním půl roce provedla Missorka a jsou jen úpravami v té míře, aby to skoro nikdo nepoznal) právě na jaře 2002 a od té doby nic.

Předloni v létě, jestli si dobře pamatuji, došlo k přechodu k jinému poskytovateli. Matka i Otec Zakladatelé (dále jen MZ a OZ) však dávno podcenili, jak moc jejich dítko vyrostlo - neuvědomili si, že i když ho jakžtakž spravují po technické a administrativní stránce, tak na emiminu toho probíhá mnohem více, neměli tušení. Oni totiž Emimino sice založili a starali se nějak o jeho běh, ale ten zdejší charakter a atmosféru zde, tu si udělaly maminky samy, možná i Zakladatelům navzdory. A tak technické možnosti poskytovatele přestaly stačit (byl to tuším ForPsi?). A nic se nedělo až do té míry, že Emimino začlo padat a padalo a padalo, až už loni v lednu nevstalo. Teprve až za tohoto stavu, kdy maminky začly tlačit na nápravu a samy a zdarma nabízely pomoc svou i svých mužů, se začalo něco dít. Nabídek bylo mnoho, Zakladatelé nakonec přijali pomoc od Missorky a Mismisky a jejich manželů. A vymysleli skvělé řešení, které donedávna fungovalo. Našel se lepší poskytovatelský server, ustanovil se webmaster, který záplatoval vzniklé chybičky a díry. Ale tomuto řešení unikla malá drobnost. Tím, že Missorka začla pomáhat Šárce jako administrátor a tím, že měla s emiminími zvyklostmi mnohem větší zkušenosti - oproti MZ se aktivně účastnila mnoha diskuzí, vedla deníček a komunikovala tu denně a s každým a obratem, Emimino rázem přestalo stagnovat. Nárůst nakukujících i přispívajících stoupal raketově.

Už sice před tím rokem se mluvilo o tom, že Emimino coby web je těžkopádné a zase se brzy dostane do situace přetížení a začne padat, že by to chtělo radikální změny v systému, taky by neuškodilo oživit ho i graficky. Letos v zimě jsem se zaradovala, že po roce váhání se konečně začne něco dít, dostala jsem k nahlédnutí plánovaný nový kabát Emimina - hodně se mi líbil, nebylo to jiné Emimino, jen bylo příjemnější, přítulnější. Jenže ono zase NIC. Je to půl roku a Missorka jen občas zasáhne tu a tam, zlepší řazení, navrhne víc přístupných funkcí, lépe srovná témata - to je bohužel vše, co může jako administrátor ve spolupráci s webmasterem dělat a stejně vždy musí čekat, jestli se to nesetká s nesouhlasem Zakladatelů.

OZ mi už dvakrát na mé dotazy, proč by nešlo toto změnit a zlepšit, odpověděl, že se obává, aby zdejší stálice, které jsou prý hodně konzervativní a na Emimino zvyklé, neutekly. Tenhle argument se mi nezdá. Kdo by nechtěl mít k dispozici něco lepšího?

Probíhala i diskuze na téma, zda měnit. A přišlo mi, že se objevilo hodně hlasů pro.

Nechci už popisovat, co dalšího se mi honí hlavou po přečtení toho nejapného článku. Jen chci na závěr upozornit, že mám velmi kvalitní připojení a tudíž docela rychle chytám, když se na Emiminu vyrojí nějaké ty chybičky v databázích, když nezvládá server apod. A současný stav mi připomíná stav před rokem a půl, jen opravy probíhají mnohem rychleji. A začínám mít strach, aby to nedopadlo jako tehdá - nevím, jestli by se znovu sypalo tolik nabídek na pomoc. Možná by bylo hezké, kdyby Zakladatelé občas zavítali a případně mě uklidnili, že na změnách a nápravách se dělá, že se dělá odborně a znale, a že bude vše v pořádku.
Je troufalé pomlouvat majitele webu na jeho vlastních stránkách, ale kam jinam jít, že? Já si to nějak zodpovím, přidá se ještě někdo?

Odpověď Zdenka je dole

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 17.07.06 21:26

Emimino se stalo necim, co se snad ani neda nazvat serverem - je to misto, kde mi je dobre, je to misto, kde jsem nasla pratele a je to misto, ktere mi dava spoustu odpovedi.
Je a neni to dokonale misto.

Je to dokonale misto, protoze je tu zvykem slusnost, pratelskost a ochota pomoci a podporit - byt vetsinou jen ucasti a milym slovem.

Neni to dokonale misto, protoze jen ti, kteri vidi do zakulisi, vedi, jak moc prace to stoji a jak malo viditelnych vysledku tato prace prinasi. Protoze emimi je o lidech, o navstevnicich a o nepsanych (lec obecne respektovanych) pravidlech. Ale emimi nejsou jen lide, jsou to i stroje a technika… A stagnace mnohdy znamena upadek…

Pamatuji emimi od roku 2002 - to jsme doma zacali uvazovat o miminku. Ted mame dve krasny zdravy dracice a emimi je pro me porad misto, ktere mi ma co dat - ale je nutne rict, ze to neni to same emimco, ktere jsem poznala nekdy v roce 2002.
Neni a ani nemuze byt stejne. A presto je z emimi citit, ze je mu soucasny stav tesny… Emimi by se melo vyvijet, melo by rust a melo by mit moznost vyvoje. A to bohuzel nema. Je uzasne, co zakladatele Sarka a Zdenek stvorili, ale dva lide proste nemohou mit cas ukocirovat neco techto rozmeru, zvlast kdyz to neni jejich hlavni zivotni napln. Emimi to je to projekt, ktery se zaslouzi vic.

Kdyz jsem si precetla clanek v Reader´s Digest Vyberu, tak jsem tak trosku neverila svym vlastnim ocim - jednak bych emimi nepoznala podle predlozeneho popisu a pak vim, kolik lidi do jeho spravy (a to at technicke nebo obsahove casti) vklada svuj cas, praci a elan.
Ve clanku zaznelo, ze je treba hyckat a rozmazlovat pratele emimca, ale ve skutecnosti je to tak, ze ctenari hyckaji sve emiminko :) Tak proc nedovolit vic? I kdyz nechat jit sve dite jit vlastni cestou je strasne tezke… Nase mamy by o tom mohly vypravet… I nas to jednou ceka - a emimi je vlastne take takove dite. Mozna je cas ho nechat jit vlastni cestou…

Lesina a Dracice

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 17.07.06 21:32

ahojky Ro,

musim s tebou 100% souhlasit, take si nemyslim, ze by nas Sarka rozmazlovala a to jak vypada eminino, funguje, neni uplne jejich zasluha

jinak mas pravdu, ze emimino je uzasne misto, kde vzdycky najdu radu, povzbuzeni a spoustu pratel :)

souhlasim s tim, ze by se emimino melo trosku zmenit, videla jsem verzi od Missorky a nadchla me

market a delfinek

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 17.07.06 21:37

Ahoj,
na emimčo chodím sice od konce roku 03, přesto se považuju za stálici. Nebýt emimina, byla bych asi tak praštěná jako moje švagrová a tchýně, neměla bych kamarádky, nikoho, s kým můžu probrat, co mě trápí. Spousta věcí by mě překvapila.

I mě se naskytla možnost zkouknout „novou test verzi“ a byla jsem velmi nepříjemně zklamaná tím, že změny, které se tam vyskytovaly, byly zamítnuty. Přišlo mi trochu nefér se vymlouvat na stálice, když ty často odpadají a navíc spousta věcí je jen věc zvyku. Ta test verze mi přišla daleko přehlednější. A změny, k nimž došlo, jsem přijala s nadšením.

Myslím, že by se neměl brát v úvahu jen názor stálic, ale všech, protože emimino nejsou jen stálice.

A ještě bych řekla, že i já si pamatuju dobu, kdy se na deníčky čekalo dny - teď jsou to mnohdy jen hodiny.

Nevím, úplně do všeho taky nevidím, ale s Ro souhlasím…

Gabča z PSTM

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 17.07.06 21:51

Ahoj všem,

já se přiznám, že když jsem na emimino na podzim loňského roku zavítala (stálice úplně nejsem, ale to snad neva) a začala se pomalu orientovat, pojala jsem názor, že za celým emiminem stojí jen a jen Missorka. Sice si čtu, že dotazy a připomínky mohu adresovat Šárce, ale nějak nevím, proč bych to dělala, když vlastně ani nevím, kdo Šárka je. Bohužel, ale je to tak.

A přiznám se, že mě dost zarazilo, že se OZ obává, aby mu neutekly stálice??? A na těch ostatních, těch, které přišly včera nebo před týdnem nebo před měsíce nebo přijdou zítra a pozítří, na těch OZ nezáleží?

Emimino je pro mě (jako pro mnoho jiných, myslím snad všechny tady) místem relaxace, rad a porozumění. Takže díky všem, které si mě tady poslechnou a pomůžou. Je vás fakt dost :-))))
Ivča (Květňátka 2005)

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 17.07.06 21:53

Ro,

ani nevíš jak mi mluvíš z duše. Na emiminu jsem se dlouho nemohla vyznat a nebýt diskuzí a chatu, tak bych nikdy asi nepochopila, jak je řazeno a kde co je. Ještě že mi občas holky vysvětlili.

Moc se mi na emiminu líbí, že tu panuje slušnost a také je možné vyslovit jiný názor. Bylo by škoda, aby tohle všechno nenašly holky, pro které orientace na počítačové stránce není tak snadná jako pro mne. Nemyslím si, že by se tady měl vytvářet nějaký spolek. Myslím že i emiminu by slušela otevřenější společnost. Ale aby se udržel vysoký standard, je k tomu potřeba hodně rukou.

Nabízím i já služby svého manžela. Nabízím je proto, že bych ráda, aby poupě, kterým emimi stále je, aby vykvetlo v hodně krásnou květinu.

Aby se zbavilo prvních nemocí, aby se otužilo a mohlo vykročit do světa. Je mu už sedm let. Věk, kdy děti začínají chodit do školy, kdy se osamostatňují a nechávají na sebe působit i okolí. Věk, kdy dítě stále miluje své rodiče, potřebuje je, ale taky potřebuje jiný prostor a jiné vlivy.

Prosím o změnu

LinkaK + Eva

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 17.07.06 21:58

Gábi, upřesním se, já jako stálice vidím ty holky, které sem chodí déle než tři měsíce, už přibližně znají zdejší rubriky a figle, převzaly zdejší pravidla chování. Echtstálice je tu každá, co zná emimino od prosince 2004, protože zažila i horší časy. A mluvím ke stálicím, protože nejde o posouzení stavu, ale o posudek k webovému rozvoji. Tam je určitý čas zde strávený zapotřebí.
Děkuju za podporu.
 Romana

 
Maty01
Kecalka 245 příspěvků 17.07.06 22:09

RO 100% souhlas… Krasne jsi to napsala..

Maty

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 17.07.06 22:17

Nu taky se musím vyjádřit, když jsem prý už echtstálice:-)) Ba ne, neznám to tu od začátku, ale jsem prostě taky jedna z davu, která to tu má tak normálně ráda.

Vcelku chápu, že mnohým se do nějakých změn webu nechce z konzervativních důvodů. Prostě jsou tu zvyklé.
Já jsem typ, který nehledí na extra moderní a promakaný design, ale vyžaduje funkčnost a logiku.
Třeba je tu spousta rubrik, do kterých (podle mě) už snad nikdo nenahlíží, maximálně někdo nový, který se tam podívá jednou.

Taky jsem pro udělat emimču nový kabátek, Šárce určitě patří velký dík za jeho zrození. A že už si to tu žije vlastním životem je celkem přirozený vývoj, nebraňte se změnám.
Můj návrh je-nechat zkušebně běžet novou verzi (já ji neviděla!!Och:-) a uživatelky se vyjádří.
A že by emimi přišlo o stálice, no to je blbost. Pokud tu bude něco, co se většině nebude zamlouvat, stačí se vyjádřit a myslím, že tvůrci a admini hlas svého lidu poslechnou;-))

Jazzi a Matýsek

 
Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 17.07.06 22:18

Ja ji videla - je peeeeknaaaa! (To byl zasneny povzdech :D)
 L.

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 17.07.06 22:27

Musím souhlasit vlastně se vším,co bylo už napsáno.

Emimino je pro mě droga už víc než 3 roky.Tady na „éčku“ panuje velmi přátelská atmosféra a to je to,co se mi líbí.Emimino je jedna obrovská rodina(viz Missorky článek),nikde jinde jsem to tak necítila.

Jenže nebýt Peti,Míši a jejich manželů,kdoví,kde by teď emimino bylo.....Až když se začali o web starat,začalo všechno klapat mnohem lépe.Články vycházejí někdy přímo kosmickou rychlostí,problémy se řeší rychle,na dotaz mi přijde odpověď(což jsem dřív neznala).
Nechci být Šárce a Zdeňkovi nevděčná.Nebýt jich,tak tady není tenhle článek.Není tu tenhle web.Jen je prosím,nebojte se změn,sami vidíte,že to tak chceme,naslouchejte svým „emimiňačkám“.

Jsem sice děsná konzerva,ale určitě bych snesla nový emiminí kabát.A jak některé píšete,byl by to moc hezký kabát.
Považuji se za stálici a rozhodně bych emimino neopouštěla jen proto,že je tu něco nového.Ne,je mi tu dobře a dokud si tu budu ráda číst a psát,tak se mě jen tak nezbaví:o ).

Hanka od Šulánka a spol.

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 17.07.06 22:51

Zdravím,

ač mi už padají „víka“ a slova se mi únavou pletou, nedá mi to a musím ještě dneska zatleskat Romaně a poděkovat. Neuměla bych to vyjádřit líp. A taky Lesině a vám všem, co jste Ro podpořili. Včera jsem jen nevěřícně kroutila hlavou nad tím článkem v RD a jak píše Lesi, emimi bych v něm taky nepoznala…troš­ku škoda…

Nikdo neupírá OZ a MZ zásluhu na zrození tohoto super serveru, ale mám hodně vtíravý pocit, že si žije jaksi více či méně svým vlastním životem… pod skvělou správou Missorky (a Petra Ch.. nechci mu upírat jeho zásluhy, ale ty protože nejsem programátor posoudit neumím:), která ale má velmi omezené možnosti a avízované změny ze zimy nikde…už jsem se i přestala ptát, protože…no protože mi přišlo, že nového kabátku se emimi prostě v této konstelaci, kdy se OZ a MZ bojí cokoliv změnit, nedočká…

Jdu za drobotinou do pellíšku a jen doufám, že má druhá rodina, kterou emimi je…tu ještě zítra ráno bude…a pokud OZ a MZ vydýchají co si tu snad přečtou, velmi bych uvítala jejich vyjádření. Hlavně k tomu,proč se staví ke změnám tak jak se staví a jestli je i přes naše názory dál zajímáme a co s tím chtějí dělat?

Jinak díky vám všem, že jste:) Je mi tu s vámi už nějaký ten pátek (3 roky to budou v srpnu) moc fajn:)

Diny od Jarních miminek 2004 a 3 děti:)

 
Popilio
Zasloužilá kecalka 551 příspěvků 17.07.06 23:05

Ahoj,
jsem tu sice registrovaná něco málo přes rok, ale myslím, že i já snad můžu něco čít :-) Pročetla jsem si všechny starší deníčky, od prvního na tomto serveru, všechny šťastné i smutné i všední… příběhy a je vidět jak postupně se přispívání Šárky tenčí, nebýt Missorky myslím, že by emimino odpadlo úplně, jedině ona se zajímá o problémy, přispívá, odpovídá…
Nevidím co je všecno za servrem, kdo všechno pomáhá, ale jediná Missorka tu jde vidět. To vo jso ro popsala mi přesně prolítlo hlavou, když jsem si četla onen článek, napsala jsi to přesně.

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 17.07.06 23:34

Ahoj,

holky už všechno napsaly,ani bych to neumněla tak srozumitelně vyjádřit.Takže já už můžu jenom souhlasit!
I když jsem tady ani ne dva roky.....

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 17.07.06 23:38

KIRO, když to je ono, o čem jsem přemýšlela já - těžko soudit, kdo se může vyjádřit, jestli jsou 2 roky málo či hodně…ale myslím, že většina…

Přiznám se, že jsem taky zvědavá na reakci. Ani já nechci být nevděčná…

G

 
miselline
Ukecaná baba ;) 1503 příspěvků 17.07.06 23:40

Ro, prostě skvěle napsaný! není co dodat!

Prostě mi to nedá reagovat, po velkém rozladění již výše uvedeného článku, co se tu objevil během dne… Že jsem v tomto článku „naše e-mimi“ nepoznala, to ani nemá smysl říkat.

I já se cítím jako stálice, ačkoliv nejsem jedna z prvních…
Začala jsem sem chodit, když jsem hodně předčasně porodila a hledala informace podle vyhledávače, když jsem brečívala nad inkubátorem s mojí Kačenkou a netušila jsem, kam se obrátit…ˇ Četla jsem, četla, četla…v momentě, kdy se konečně začalo blýskat na lepší časy, začala jsem se zapojovat do obrovské rodiny prima lidí, holek, které mi moc pomohly a které mi daly sílu v tom ničem, v čem jsem plavala.

Nyní po více než třech letech se tu cítím jako doma, spoustu lidí znám virtuálně, spoustu i osobně - jak zmínila Ro, díky srazíkům, které se konají, na které se těším ač nejsem pražská.
A nejen srazíky..

Debakl, kdy emimino padalo a nedalo se sem celé dny dostat pamatují všechny, které chodí pravidelně a přiznávám, že dodnes i můj chlap šílí z představy, že by se podobné mělo opakovat. A domnívám se, že v tom zdaleka není sám.

E-mimi je úžasné nejen v tom, že tu vládne milá atmosféra, že se píší deníčky, že si tvoříme hodně i my samy…ale prostě v tom, že tu jsou super maminky, které druhého nenechají nikdy ve štychu.

Díky Missorce, jejímu již muži :), Petrovi od Mismisky a ostatním to tady fuguje, a nerada bych přišla o ranní vstávání, zapínání kompu a spouštění e-mimi, nočního vysedávání na chatu a celkově „obr rodiny“ jako takové…Je mi tu dobře a vítám vše, co bude tvořeno s láskou, bude duchaplné a dá se s tím něco dělat.

A Šárka? to je kdo? Ne, vím moc dobře,ale je fakt, že jsem se o nich nikdy nedozvědla nic víc, než co ostatní holčiny.

Miselline+ Kačenka 24tt - nyní 3 roky

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 17.07.06 23:50

Zaregistrovala som sa niekedy tusim zaciatkom 2004, ale citam emimi uz od Kacatka. Pamatam si dokonca, ze kedysi emimi vyzeralo inak, takze ma asi mozno nazvat starou pakou ;o)

Na co chcem ale reagovat…
OZ mi už dvakrát na mé dotazy, proč by nešlo toto změnit a zlepšit, odpověděl, že se obává, aby zdejší stálice, které jsou prý hodně konzervativní a na Emimino zvyklé, neutekly.
Ja si myslim, ze Emimino robi Emiminom nieco, co tu bude aj vtedy, ked sa zmeni vzhlad stranok, pridaju sa nove funkcie a rubriky, stare veci sa vyhadzu a podobne. Myslim, ze maminky sem chodia za tou svojou partickou, kde panuju rovnake nazory, situacia, kde skratka je nieco spolocne, a najma tie, ktore su tu uz nejaku tu dobu fakt ako doma (cize stalice) sa tu budu stretavat, ci budu stranky modre alebo zelene. ;o) To, cim je Emimino ine ako ostatne stranky, sa podla mna tym nezmeni.

Ak mam byt uprimna, je mi to dost jedno, ako sa to vsetko a ci vobec pomeni. Mam uz urcity vyslapany chodnicek (cize konzerva ;o) a kvoli nedostatku casu uz chodim len po nom. Na druhej strane sa musim priznat, ze ak by pribudli nejake sikovne funkcie (na vyhladavanie clankov radsej pouzijem google, nez tunajsi vyhladavac, o hladani uzivatelov ani nevravim…, rubrik je tak vela, ze su vlastne nepouzitelne ;o/) bolo by to len a len dobre. Nik predsa neodide kvoli tomu, ze sa nieco zlepsilo ;o) Mozno to niekomu bude dlhsie trvat nez si zvykne, ale ved tie, co si zvyknu rychlo mozu pomoct ;o)

Mam pocit, ze ak nejake stalice odpadnu, je to preto, ze uz maju ine a viac starosti a na Emimi uz nemaju cas. Podla mna tomuto sa neda sebavacsim konzervativizmom zabranit. Jednoducho je to tak. Ani ja za seba nemozem zarucit, ze este aj v dochodku tu budem prispievat ;o)))

Som zvedava ako sa MZ a OZ k tomuto vyjadria. Pevne verim, ze to urobia, ved napokon uz tu jeden „hundrajuci“ clanok bol: Šárko, proč už nepíšeš ?! a Sarka odpovedala.

Ja by som tiez bola za to, aby sa dala vyskusat nova verzia, aj ked mozno aj pristup hodit do vody a nauc sa plavat by nevadil. Nech je uz tak alebo onak, sikovna zmena je vzdy vitana!!! ;o)))) Tak sa toho netreba bat!
Takze Emiminu zdar! ;o)

echtstalica schamka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 18.07.06 00:34

Ro,

diky za tvuj clanek, ktery vyslovil nahlas to, co si spousta emiminacek mysli.
Taky mne moooooc prekvapil clanek v RD, kdybych nevedela o co jde, clanek by mne nezaujal a hlavne bych vubec netusila o cem je rec.
Pozitivni bylo, ze jsem videla na fotce Sarku a konecne vim jaky oblicej se skryva za nasim zakladatelem …jako zakladateli ji patri OBR DIKY, dobre si uvedomuji, ze nebyt Sarky, nediskutujeme tady a ted a nezname se a vubec … zivot by byl pro mne bez emimi jiny, mozna nudnejsi, mozna ochuzenejsi … mozna …kdo vi…

Jsem na emimi od podzimu roku 2002 … objevila jsem ho mozna chvili pred tim, ale nevedela jsem co si tady pocit … asi az na druhy ci treti pokus jsem si nahodne otevrela nejaky denicek a zacetla se … a pak sebrala odvahu a ozvala se a tim se zaradila do denicku k Johance, ktera mela TP blizko tomu jeho. A s emimi jsem teda prozila konec tehu, porod, piplani miminka, prvni krucky, prvni slova a ted zazivam nastup do skolky, prvni sjezdy na lyzickach, prvni metry na bruslich, na kole, atd., atd. … uz se tesim na nastup do skoly a pak? No kdo vi jak dlouho mi to vydrzi si dopisovat … uz davno nejde jenom o problemy nasich deti … uz davno tady mam kamaradky, ktere mam moc rada a ktere patri do meho zivota … a nezalezi na tom, zda jsou z Prahy nebo Hradce KRalove ci Lanskrouna ci …to je jedno odkud.
Nedavna akce vyberu penizek na svatebni darek dodala emiminu treti rozmer … penizky chodily nejen z CR, ale take ze SR, Francie, Anglie, …virtualni svet se najednou promenil v realny a tady jsem si uvedomila silu tohoto serveru … ta akce totiz mohla uspet jenom proto, ze davy lidi duverovalo a davy lidi znalo Missorku … kdyby tak nebylo, nebylo by ani od koho vybirat.

Sarko, je to skoda a vim ze uz davno davas prednost jine praci, ale nejsi videt. Nevim jak daleko je pravda, ze se ti nechce do zmen … ja za sebe mohu napsat, ze novy kabatek by se mi libil … ten co jsem videla v zime byl uzasny a dost dlouho jsem cekala kdy uz… Sama jsem konzerva, ale to co jsem videla bylo moc hezke a clovek by si rychle zvyknul, dokonce i stare konzervy jako ja:-)
Jak uz tady nekdo psal, nechte dite rust a kvest a rozvijet se … prospeje to vsem stranam!!! Povazuji se za echtstalici a jenom kvuli zmene designu by mne rozhodne nenapadlo odejit … to by muselo odejit se mnou prilis mnoho lidi, abych to udelala …
Vlastne sem ani tak nechodim kvuli forme, jako kvuli lidem, co jsem zde poznala … nicmene kazdou zmenu k lepsimu vice nez vitam!!!

Drzim palecky a moc si preju, aby EMIMINO prezilo dalsich x desitek let a propajelo nase svety vzajemne tak jak se to komu libi a hlavne aby melo na cem prezit i technicky … na spravu, tvorbu apod. se lidi najdou vzdycky!

Sulanek

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 18.07.06 00:43

Šulánku, safra, já furt vzpomínala, kdo váš deníček zakládal, a nějak jsem si na Johanku nemohla vzpomenout, čím to? A přitom se tu nedávno mihla. Ach jo, takže se jí omlouvám.
Romana a Johanka :-))))

 
Kimmy
Kecalka 158 příspěvků 18.07.06 04:34

Ahoj e-miminacky, Missorko, MZ and OZ,

jsem rada, ze na e-miminu je prostor i na takoveto zamysleni. Ja jsem taky byla z toho clanku v rozpacich, predevsim z toho, jak tam byla zminena Missorka (mimochodem - ja myslela, ze tam bude nejaka fotka s detma - Missorko - nebyla jsi na nejake foto-akci? to si to s necim pletu?). Nevim, jestli MZ mela k dispozici korektury, tohle je teda dost zavazny sotek.

Podle mne Ro uhodila hrebicek na hlavicku - informacnich stranek je vsude plno a kdyby nebylo Naivniho Kacatka, tezko by e-mimino bylo tim, cim je. Tenhle server je naprosto unikatni ( i kdyz uz jsem videla chabe pokusy tento styl zopakovat) - tezko rict zda presto nebo prave proto, ze je tu miminum zasahu ze strany administratora a zije si to tu svym vlastnim zivotem. Trosku me zarazi, jak malo snahy ze strany vlastniku je vynakladano na obchodni stranku veci - mne az svrbi prsty, kdyz vidim ten pocet navstevniku a jak malicko se toho MZ a OZ snazi vyuzit - ale to neni moje vec.

Taky jsem mela tu cest videt novou verzi stranek a taky jsem moc zklamana, ze to nakonec nedopadlo. Byla to (je?) dobra prilezitost vyuzit te touhy a ochoty hromady ucastniku dat neco zpatky strankam, ktere mame vsichni tak radi.

Obcas se zamyslim i nad budoucnosti - co se stane, az se Missorka vrati do prace? Az ochotni manzele budou mit prilis prace na to, aby jeste podporovali e-mimino? Az objem clanku a fotek naroste do astronomickych cisel a zabere dalsi server?

Byla bych moc rada, kdyby Sarka uverejnila odpoved - povedela nam neco o tom, jakym zpusobem to vsechno funguje a hlavne o tom, jak si to predstavuje dal. Patri ji veliky dik za to, ze tyto stranky stvorila. A nemensi dik patri i vsem tem, kteri je udrzuji a umoznuji kazdodenni popovidani, sdileni radosti i pofoukani bolistek.

Tesim se, ze uz brzo bude v tomto smeru jasno.

 
Kaede
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 18.07.06 05:11

Musim souhlasit s tim, že ten článek v RD je opravdu nejapnej. Vůbec nevystihuje podstatu a je zavádějící. Tváří se, jako kdyby na Šárce ležela veškerá práce spojená se správou webu, s poznámkou, že jí vypomáhá jedna obětavá maminka. No, asi nejen mně se to jeví tak, že Šárka má už dávno jiný starosti a na hrbu to všechno nese Missorka místo ní. Takže ta citovaná věta „…hýčkejte si čtenáře…“ mi přijde jako chlubení se cizím peřím. Kdo to byl, kdo emimino zase postavil na nohy, dal mu větší spád a zvednul návštěvnost? Missorka! Kdyby nebylo jí, přetíženej server už by dávno lehnul a slavný emimino by bylo víte kde. A kdyby nebylo těch zaprášených odkazů v hlavním menu, ani bych nevěděla, že nějaká Šárka existuje.

Když jsem na emi začínala chodit, bylo to tu mnohem komornější a holky se znaly navzájem. Dneska přibyde každý den hrst nových uživatelek a já se přiznám, že drtivou většinu už vůbec neznám. Ale nejsem sentimentální a nevadí mi to. Je to dobře. Jestli Šárka blokuje změny, tak je to smutný. Ale má na to právo. Je to její web a když se rozhodne emimino zavřít, tak může. Já teda doufám, že se to nestane a že chce, stejně jako většina uživatelek, aby to tu šlapalo. A za ten článek bych se ani nezlobila. Moje zkušenosti s novinářema jsou takový, že některý jsou opravdu pitomci a zasloužili by za svou aroganci a hloupost nakopat. Někdy, když s nima jednám, tak to by fakt jeden zaplakal. Na tom článečku je krásně vidět, jak dokážou nepochopit a následně překroutit úplně cokoliv. Že jo, má maminko Missorko :-)

Ten argument se zhejčkanýma stálicema je debilní. O co jde? Nemám potřebu psát, jak douho sem chodim. Důležitej je každej uživatel, kterej přijde víc jak jednou. Pokud jde MZ a OZ o návštěvnost, třeba kvůli reklamě, tak podle toplistu můžou bejt klidný. Ten denně zazanamená nějakých x tisíc unikátních IP adres a nedělí je na stálý a nestálý.

Zkušební stránky jsem neviděla a tímto se ptám, jestli by bylo možno je někde vidět. Já osobně se tedy na emiminu orientuju docela dobře a jsem spokojená. Protože jde hlavně o text, nepotřebuju nějakej :-) web s všelijakejma flashovejma a jinejma „vychytávkama“. Ale jestli ta nová verze bude ještě svižnější a přehlednější, tak proč ne?

Myslim, nikdo soudnej se nebude bránit změnám k lepšímu. Vždyť o nic nejde. Můžou se dát do provozu zkušební stránky a někam na viditelný místo umístit jednoduchou anketu: Jak se vám líbí nový web. Ať rozhodnou sami uživatelé. Šárko, co ty na to?

Kaede a Luníček
externí stálice z Květňátek

 
NiKina
Závislačka 3945 příspěvků 18.07.06 06:28

Musím taky reagovat.

V první řadě patří můj velký a nepopiratelný dík Šárce za vůbec založení tohoto, pro mě snad druhého domova.....
Jsem tu už od roku 2004 a zatím všechny technické změny, které tu proběhly hodnotím jako k lepšímu. Přivítala bych nový kabát, nebo třeba jen jeho spuštění třeba na den dva, týden…podle ohlasu čtenářek by se buď nechal, nebo by se věci vrátili do starých kolejí.....

Trošku mě mrzí nekomunikace Šárky nebo nefukčnost odkazu vlevo v Kontaktech???? Dvě slova jako odpověď úplně stačí.
Přivádí mě to na myšlenku nějakého speciálního v liště trvale přístupného fóra pro administrátora, kde by se bleskurychle řešili technické problémy a připomínky. To by možná dost prospělo.

Četla jsem včerejší článek a bohužel toho o Šárce ve skutečnosti nevím víc, než jen to, že je zakladatelka tohoto webu. Takže nemůžu soudit. Vím, kolik práce stojí správa takového webu, že to není práce na večery při kafíčku, ale pořádný plný úvazek a hlava jak balon…
Takže přeju moc a moc úspěchů a ten nový kabátek klidně spusťte.....

NiKina (Těhule?, Červenčátka06, Podzimní snažilky…)

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 18.07.06 07:38

ro - napsala jsi to fakt vystizne - chtela jsem reagovat primo pod vcera uverejneny clanek RD, ale takhle srozumitelne bych to nenapsala…

emimino navstevuju od roku 2002 - hrozne moc mi pomohlo, ze se mam kde vypovidat ze sveho smutku z prave diagnostikovane neplodnosti… byly jste to holky vy - Alice, Maru, Pavca, Anini, Lostris, Kaitlin a dalsi - kdo pomohl! emimino je skvely server - myslim ale, ze si ho vytvarime spolecne - radime si, pomahame, naslouchame… to je podstata…

marka

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 18.07.06 07:54

Na emimino jsem začala chodit v prosinci 2004, protože v té době jsme začali plánovat mimi, nezapojovala jsem se, jen jsem si četla články a tak nějak pozvolna chápala jak to tady funguje. V březnu 2005 jsem se zaregistrovala a prožila jsem s emiminem fázi předsnažení, snažení, celé těhotenství a momentálně maminkovství. Trávím na emiminu hodně svého času, takže si myslím, že ač tu nejsem od jeho zrodu, tak ke stálicím patřím a rozhodně s RO souhlasím, rozhodně bych hlasovala pro změnu, vždyť právě stálice „svůj“ server těžko opustí, je to jejich rodina. A Emimino JE! moje rodina, díky němu znám tolik úžasných lidí a neupadám na mateřské v asociální chování matky co se pohybuje jen mezi manželem a dítětem.

Takže i já jsem ráda, že tento server existuje a že nám ho Šárka založila, ale přidávám se na stranu RO že není špatné přistoupit ke změnám, stagnace totiž žádným stránkám nesvědčí, tím méně tak hojně navštěvovaným.

Berun (Nové snažilky, Únorňátka a Březňátka 2006)

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 18.07.06 08:08

Předně bych též chtěla poděkovat za to, že emimino vůbec vzniklo, že existuje.
Musím ale i souhlasit s tím co tady bylo napsané. Já sama jsem tu myslím dva roky (hledala jsem od kdy jsem zaregistrována, nenašla), menu (vlevo) víceméně vůbec nepoužívám, leda tak miminkovské deníčky a novou fotogalerii.
Také se strašně moc přimlouvám za novou verzi, úpravu všeobecně! Škoda, že jsem neviděla tu novou testovací verzi, musí být dobrá, protože cokoliv udělá Missorka (ať je to napsání nového deníčku, či urychlené smazání jedné diskuze, atd. atd…)…

Prostě dávám hlas pro inovaci:-).
A to se prosím považuju za hodně velkého konzervativce!!!

Missorko díky!
Slanka z Červenčátek 2005*

 
dasulika
Kecalka 419 příspěvků 18.07.06 08:14

Tak se taky chci přidat k souhlasu se článkem od Ro. Jsem tady zaregistrovaná asi rok, chodila jsem sem i dřív. Pak přišlo těhu a já tu našla svoji druhou rodinu únorňátka, březňátka 2006. Souhlasím, že tento web si tvoří především návštěvnice samy, i když Šárce patří velký dík, že jej založila. Od začátku jsem věděla, že to tu řídí Missorka a o Šárce jsem se dozvěděla o dost později. Nové stránečky jsem neviděla, ale určitě by změna mohla být zajímavá. Změna vzhledu by mě ale určitě neodradili od setkávání se s mým „rodným“ deníčkem!!! A podle toho, co tu holčiny napsaly, by to bylo změna k lepšímu, což by bylo super! Argument o konzervativních stálicích mi přijde tak trošku mimo. Větší přehlednost by tu neškodila, na začátku mi chvíli trvalo, než jsem ze zorientovala.
Také bych moc ráda, aby se tu vyjádřila Šárka, co si o tom myslí a jak to plánuje dál.

Dasulika+Lukášek z Únorňátek, březňátek 2006

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 18.07.06 08:14

nazdárek

chodím se asi tak dva roky. S těmito stránkami jsem prošla celým těhotenstvím porodila Michala, zvládla následující deprese a ted s nimi (za přispění svého manžela) čekám další mimi…

a nikdy by mě nenapadlo že tyto stránky patří nějaké Šárce a ne Missorce… asi jsem trošku zaostalá..... já si prostě jména Šárka a Missorka dala jako synonyma a měla jsem jasno..... takže i mě článek docela překvapil a ne zrovna příjemně…

takže ahoj

 
Missorka  18.07.06 08:22

Mako,

tyhle stránky patří svým uživatelům, ani Šárce, ani Missorce… :-)

Holky, budu reagovat později, musím na to mít klid = uložený děti, ale nakukuju soustavně… :-)

Peta

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 18.07.06 08:55

Ty, ty, ty …jak jsi si nemohla nevzpomenout na JOHANKU?:-)))))
No hlavne ze vis kdo jsem ja:-)))) Ale i Johanka se odpichla od Naivniho Kacatka…

Pa a diky jeste jednou za tento clanek

Sulda

 
Kaede
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 18.07.06 09:01

Missorko, nesouhlasim…všechno všech… to už tu jednou bylo :-))))) Ale vážně. Každý stránky mají majitele, kterej na nich může vydělávat, když jsou úspěšný a kterej, když to přestane zvládat, může si na toho někoho najmout. Na tom není nic špatnýho. S těma stránkama si prostě může dělat, co chce, i kdyby všichni ostatní skákali po hlavě. Rozumnej majitel by měl ale naslouchat návštěvníkům a snažit se jim vycházet vstříc. Tady je patrný, že většina volá po nějakým oživení, změně, tak proč se bránit? Akorát mi přijde kapku namyšlený udílet v časopisech rady, jak vést úspěšný web, když toho zas tak moc nedělám (aspoň to není vidět). To, že jsem jednou porodila potenciálně nadaný dítě, ještě neznamená, že mi z něj automaticky vyroste dobrej člověk, když ho nechám růst jak dříví v lese. Chce to spoustu péče.

K.

 
Kacka03
Závislačka 3126 příspěvků 18.07.06 09:12

Ahoj,

tak i já musím reagovat !! Jsem na tomhle webu stejně dlouho jako Missorka. Taky patříme do stejného deníčku ! :-)) Dřív jsem tu byla pod nickem Fantagiro a zakládala jsem tehdy náš deníček, který se později přejmenoval na PSTM. :-) Jsem za to moc ráda.

Ráda se podepíšu pod to, co už zde bylo napsáno. Článek v RD byl opravdu „divný“ - nemůžu momentálně najít ten správný výraz. Myslím, že hlavní díl poslední dobou patří hlavně Missorce, která se o to stará, poslaný deníček vyjde během chvilky, co ho pošlete, je k dispozici, když je nějaký problém. Snaží se alespon v rámci možností celé emimi vylepšovat - řazení diskuzí, fotogalerií atd. Jo to, že emimino každou chvilku padá, za to Peta nemůže. Mělo by se s tím něco dělat, protože se evidentně nezvládá nápor těchto stránek.
Hodně se mě dotklo, že byla zamítnuta Missorky vytvořená nová verze ! Měla jsem možnost jí vidět a byla daleko zajímavější, pestřejší a přehlednější než stávající. To, že z nás OZ udělal vlastně "slepičky " , které jsou zvyklé na něco a nepřežijeme žádnou změnu mi vážně vadí. Myslím, že by každý rád objevoval to nové ! Je jasné, že ze začátku by bylo pár zmatků a dotazů, ale během chvilky by se opět zvyklo a bylo by dobře. Mně osobně nezabrání působení na nové verzi to, že bych se vzdala přátelství, které tady mám skoro 3 roky, jen kvůli tomu, že něco nemůžu najít.

RO - díky moc, že jsi sepsala tento článek !!

Tak a já jdu !
pa

Kačka a Píďa 21+5 tt od PSTM

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 18.07.06 09:46

Ahojky vsem (i Sarce :-)),

chodim na tyto stranky od 09/2003 a jsem tu moooooc stastna! Take jsem se nejdrive nemohla vyznat na techto strankach.A dnes,kdyz kamaradkam doporucim emimino,tak kdyz se jich pak na nej ptam,tak rikaji,ze to vzdaly,protoze zadne denicky nenasly.....sko­ooooda.

Arka ze Stesticek

PS: ja si dokonce snad i myslela,ze je Sarka jen imaginarni postava :o) Nikdy jsem ji tu nevidela a nic noveho od ni necetla.
A ty casy,kdy emimco porad padalo a nedalo se na nej nekolik dni dostat,tak to byla nepekna doba.

 
LuciaM
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 18.07.06 10:06

trošku sa v problematike internetového hostingu orientujem, ale keďže nevidím do zákulisia financovania tohto webu, ťažko mi je súdiť, kto robí viac a kto menej, prípadne kto z toho čo má/nemá

mňa ako čitateľa toto zákulisie v podstate nemá čo zaujímať, kým vstup na emimino nie je spoplatnený - a zaplatila by som rada, je to skvelý web!

verte mi, že nie je vôbec jednoduché riadiť takýto web, starať sa oň, a hlavne ho financovať

neviem, kde tvorcovia získavajú sponzorov a kto vykonáva celú správu, či sa o správu delia

preto sa mi nezdá fér, keď tu niekto obviňuje vlastníkov webu, to je ako keby som kritizovala zakladateľa firmy a šéfa, že nič nerobí, kým jeho námestník …

snáď nám to objasní Missorka a Šárka ak budú chcieť zverejňovať dôverné informácie, dovtedy by viac tolerancie neškodilo

pekný deň všetkým,
Lucia

 
katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 18.07.06 10:16

Ahoj,

Muj nazor se prilis nelisi od nazoru Ro, Suldy, Schamky a dalsich.

Jsem echtstalice, kterou na emimino privedlo Naivni Kacatko se svym vypravenim o amniocenteze, kdyz jsem se sama klepala strachy a nervozne jsem na netu hledala o amnio informace. Zacetla jsem se a uz me to nepustilo.

Trochu mi na teto diskuzi vadi ta tahanice o to, ci je emimi - zda zakladatelu, nebo nas vsech, nebo Missorky … Emimino zalozila Sarka a za to ji skutecne patri velky dik. Nevim, jestli to v te dobe predvidala a v to doufala, ale dala prostor necemu, co roste a vytvari se organicky a to je idealni situace jak pro zakladatele, tak pro uzivatele. My samy sem piseme to co nas nejvic zajima a v tomto smyslu ho skutecne tvorime my. Ale byla to Sarka, ktera mela napad a ktera ho zrealizovala a ktera mela taky trochu stesticka, ze natrefila na Naivni Kacatko, ktere emiminu vdechlo zivot.

Ale jak se emimi vyviji, ma urcite potreby a myslim, ze by bylo dobre, kdyby ho Sarka nechala, aby se osamostatnilo, sundalo dupacky a vyrazilo do sveta. Umim si predstavit, ze je to pro ni trochu tezke, mozna proto, ze na to proste nema cas a je jednodussi nektere veci neresit, mozna proto, ze podvedome citi, ze ji emimi unika a nechce se ho vzdat. A ja si prave myslim, ze bychom ji meli ubezpecit, ze o ni jako o zakladatelce vime, ze ji za ten napad, cas a energii moc dekujeme, ze bude vzdycky maminkou emimi, ale to ze uz vyrostlo a chce si nektere veci delat po svem a jinak.

Takze Sarko diky za vse, stejne tak Missorko, Zdenku a vsichni ostatni, kdo pomahate, emimi je moc prima!!

Katka

 
petrch
Stálice 73 příspěvků 18.07.06 10:50

Ahoj,

ja bych chtěl jen přiznat, že to že se s emiminem nic NEděje, je taky moje „zásluha“, protože pracujeme na nové verzi a máme spoždění.

Teď se již sice blížíme do finále první části, ale raději se moc neradujte, protože cíle první části vývoje jsou tyto:

 1. aby emimino nezatěžovalo tolik servery a tolik nepadalo
  b) aby bylo možné rychleji a snadněji dělat změny.

článek jsem nečetl, ale na obranu Šárky a Zdeňka bych chtěl říct, že jednak novináři cokoliv řeknete často obrátí tak, že se za to člověk pak musí stydět, co vyslovil, jednak dělají různé věci v pozadí, které nejsou třeba hned někde vidět.

Navíc i já jsem jim říkal „nechte to na mě, já se o to postarám“, takže když teď něco trvá, musím to brát i jako kritiku na svojí hlavu.

Ještě k té nové verzi, protože jsme to snad nikde zatím oficiálně nepsali. Na:,–(it by se měla hodně brzy (každým dnem), ale bude to v první fázi asi spíš zklamání, protože není zatím všechno hotové, ale na:,–(it se to musí, jinak to servery neudrží.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 18.07.06 11:02

Petre,

diky moc za osvetleni pozadi …vis, to tady chybi. Kdekdo tusi, ze se neco deje ale nikdo nevi co presne a kdy bude neco noveho. To ze mas zpozdeni asi tolik nevadi, hlavne ze se na vecech pracuje!

Vsem jde o jedno … aby emimino fungovalo, nepadalo a vyvijelo se.

diky i tobe

Sulanek

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 18.07.06 11:03

Petře, no to je slovo chlapa.
Přesně po téhle informaci jsem toužila.
Teď je na mně, abych se omluvila: za míchání hrušek s jabky, za svou netrpělivost, kdy už se konečně něco začne, za zklamání nad stále stejným kabátem a za chytání za slovíčko v článku, který byl očividně mimo mísu.
Sice ve mně ještě stále zůstává troška zatrpklosti ohledně péče majitele o své uživatele. Vím, že část svých starostí již Kamenští delegovali, ale stále mi přijde, že nová rozhodnutí nebo nové myšlenky se na tomto webu rodí spíš jak u slonů. Na mé gusto příliš dlouhý proces.
No třeba i v tomhle směru nově zafouká.
Díky
 Romana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 18.07.06 11:04

Ahoj všichni,
všechno už bylo řečeno, tak vás jen mlčky podpořím :-).

Ale musím říct, že když jsem ještě posílala deníčky mailem Šárce a Zdeňkovi, vždycky komunikovali a vždycky jako odpověď něco připsali. Ale je to už dlouho, taky teď využívám jen ikony na liště a raketových služeb Missorky.

Dík za e-mimino, za nápad, Missorko, dík za všechno, co tu děláš.
Jana od Filutů

 
Miruse002
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 18.07.06 11:14

Ahoj vsichni, rada bych take prispela do diskuze. Navstevuji emimi od roku 2003 a souhlasim s vetsinou z vas, ze zmena je zivot.
Jiste nikoho neodradi zmeny k lepsimu a chyby muzeme vzajemnou vymenou nazoru urcite vychytat.
Sama pracuji v jednom kulturnim spolku a bez naroku na jakoukoli odmenu investuji hodne sveho volneho casu do teto dobrovolne cinnosti. I na moji hlavu obcas padne nejaka ta kritika, ale ja vim, ze delam to nejlepsi co umim. Samozrejme se nebranim zmenam a dobrym radam a verim, ze ani Sarka se temto zmenam a pomoci ostatnich branit nebude.
Problem samozrejme vznika ve chvili, kdy se zacneme premyslet o tom, ze nekdo maka a nema z toho nic a druhy se veze a neco (i kdyz treba malo) mu z toho kapne.
Nevidim do tohoto zakulisi, ale mozna i tam nekde bude zakopany pes.
Emimi mam moc rada a doufam, ze nebudu za tento materialisticky nazor ukamenovana.
A jeste mala poznamka na zaver - moje dotazy adresovane Sarce zustaly vzdy bez odpovedi.
Zdravim vsechny a Missorku zvlast!
 MirusE

 
matiee
Ukecaná baba ;) 2238 příspěvků 18.07.06 11:31

Holky,

ač naprosto souhlasím s vašimi příspěvky i pohledem na věc, musím se v něčem zastat Šárky.

Příspěvek upraven 14.07.15 v 12:12

 
Missorka  18.07.06 13:30

Zdravím všechny,

předem díky Ro za ten článek, patrně byl třeba.

Budu mít několik postřehů, asi neuspořádaných, názory se mi rojí v hlavě jako včely, ale pokusím se.

 1. Tohle NENÍ, a byla bych velmi nerada, aby byl, „souboj Šárka - Missorka“, není to o tom, kdo je lepší administrátor, je to o tom, jak dělat dobrý web a spravovat ho.
 1. Článek byla pověstná „poslední kapka“, přeteklo něco, co muselo, protože stav byl neudržitelný.
 1. Web dělají lidé. A atmosféra emimina je neskutečně ojedinělá, křehká, ale stálá. Jsem na ní pyšná a spoléhám na ni - i tento článek a následující diskuse je toho důkazem.
 1. Strašně chci, aby se o změnách jenom nediskutovalo, chci, aby se prováděly, vylepšovaly, kritizovaly, aby to tu žilo. Změny jsou potřeba i proto, aby přicházeli noví uživatelé a aby se tu cítili příjemně, aby se tu orientovali.
 1. Není to o barvách, je jedno jestli bude emimi modromodré, nebo modrooranžové. Je to o tom, aby fungovalo efektivně, aby se lehce administrovalo, aby reagovalo na své uživatele, aby bylo uživatelsky vstřícnější.
  Chybí nápověda, lepší a přehlednější menu.
  Půl roku jedu v režimu, že nemá cenu to opravovat, protože bude nová verze a tam se to opraví všechno definitivně. Je to strašně zdlouhavé a velmi frustrující.
  Navíc emimino díky vaší přízni přerostlo svůj redakční systém a potřebuje nový. To je fakt. Doufám, že to dopadne dobře a odstraní se tak technické problémy, které emimino má, je totiž jedno jaké je logo a ikony, důležité je, aby fungoval systém, který v současnosti funguje těžkopádně a složitě, navíc s problémy.
 1. Jsem loajální, vždycky jsem byla, je to můj povahový rys. Jsem moc vděčná za nabídku administrovat emimino - i tou nabídkou Šárka dala najevo, že ví, že nemůže stíhat, protože prostě život jde dál. Já taky půjdu jednou do práce a přijde nový admin na MD :-), tak by to mělo fungovat. V administrování jsem se „našla“, neuvěřitelně mě baví komunikovat s uživateli, řešit problémy, reagovat tak, jak je to možné vzhledem k časovým možnostem. Absolutně se necítím nedoceněná, ani ze strany uživatelů, ani ze strany „vedení“.
  To, co cítím je obrovská frustrace z nevyužitého potencálu, který emimino skýtá a smutek nad tím, že majitel webu nezná své uživatele.
  Ta důvěra musí fungovat vzájemně - věřme svým uživatelům a oni budou věřit nám a bude jim tu dobře.

Šárko a Zdeňku, míč je na vaší straně hřiště. Moc se těším na hru. ;-)

Peta

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 18.07.06 13:52

Zkusím jen krátce a stručně vyjádřit své pocity.

S RO souhlasím v tom, že změna je někdy vážně třeba, i konzervativci ji určitě rádi uvítají. Článek jsem četla a taky mi přišlo divný, že se mluví o Šárce a ne o Missorce. Jméno Šárka totiž registruji na emiminu občas, zato jméno Missorka na mě kouká z každého rohu. Šárka asi věděla, když předávala administrátorství Missorce, co dělá, protože jsem s M. spokojená. Absolutně si nedovedu představit, jak je tato práce složitá, i spravovat server, aby nepadal a další informace podobného typu. Proto se k tomuto moc vyjadřovat nebudu.

Závěrem - těším se na novou verzi emimina, protože sem chodím moc ráda a holky z deníčku beru jako svoje dobré kámošky.

Kostička z Jarních miminek 2004

 
Popilio
Zasloužilá kecalka 551 příspěvků 18.07.06 14:21

Missorko, myslím a doufám, že tohle nikdo nepovažuje za boj teba a Šárky, jsem ráda za tvé vyjádření za všechny.
Chápu, že šárka má pracovní povinnosti a chápu, že své břímě předala tobě jako ty ho jednou předáš dalším.)
Správně jsi nepsala, že to není o barvách a je to tak.
Když jsem poprvé vešla na emimino vůbec jsem se tu nevyznala a radši zabrousila na miminko.com, až po čase jsem se sem vrátila a pochopila.
Emimino má spoustu chyb, už několikrát jsem se nemohla přihlásit i přesto, že jsem šla ze stejného počítače třeba o pár minut pozdějc (to píšu jen proto, že nechápu proč jsem byla odhlášená), nešlo mi přispívat do deníčků, diskuzí a zakládat nové diskuze… a myslím, že tohle by se mělo vypilovat, takhle by se měli „hýčkat“ uživatelé a ne abych přispívala do diskuze ze strachem, že se mi to opět nezobrazí…

 
binky
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 18.07.06 15:16

Páni já už jsem Echtstálice:-))))A jsem na to pyšná,Přidávám se k těm co by změna nevadila.
 Binky

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 18.07.06 21:24

Ahoj Ro,

a vlastně ahoj všem zde na Emimi.
Neb se hrdě řadím mezi echtstálice (super název, doufám že se ujme hehe), neb Emimi mám opravdu MOC ráda, tak mi to nedá, abych také nepřidala svůj názor.

Četla jsem si tvůj článek již včera večer, ale byla jsem úplně kaput, tak jsem si to nechala projít přes den hlavou a je to dobře, protože jsem tak mohla přemýšlet nad tím, co chci vlastně napsat :o)

Já si počítač pořídila když naší Polince bylo 6 měsíců a v té době jsem také objevila Rodinu.cz a Emimino.cz.
Musím říct, že mě Emimi moc nenadchlo, přečetla jsem si pár článků, ale na Rodině to prostě více žilo, ikdyž už tenkrát mi děsně vadilo, že to tam nikdo nekoriguje a spousta anonymů si tam léčila mindráky na lidech, co to mysleli dobře a nikdo si s tím nedělal hlavu…
Když tak nad tím přemýšlím, tenkrát v roce 2001 byl i kabát Rodiny zcela jiný a pomalejší a méně přehlednější…stejně jako její návštěvnost nebyla tak závratná a spousta lidí se „znala“ navzájem.

Ale na Emimi jsem nezanevřela a občas jukla… Asi jako většina z vás jsem se zamilovala do těhotenského deníčku Naivního káčátka… bylo to psáno moc hezky, s humorem a hlavně bylo to od srdce… a začly se přidávat další těhulky, moc mě bavilo si číst jejich radosti i starosti… ale pořád jsem byla spíše nakukovatelka … ale teď již pravidelná, každý týden jsem se na nový díl deníčku těšila.

Pak jsem i já sebrala odvahu a poslala Šárce článek o tom, jaké jsem měla těhotenství a porod v Anglii. Šárka byla moc milá, vyměnily jsme si tenkrát pár emailů a já se konečně zaregistrovala - pod nickem Tessa :o))))

No a vznikl nápad založit deníček Snažilek na který hrozně moc ráda vzpomínám… vzpomínám, jakou jsem měla radost, když se přidaly další pisatelky, jak bylo hezké se navzájem poznávat a jak se mi stalo Emimi hrozně blízkým.l

Pravda, pamatuju si, jak někdy trvalo než vyšel deníček i pár dnů, ale já to nepovažovala za zvláštní.. věděla jsem, že Šárka má dvě děti, že doma pracuje a že Emimino.cz bylo spíš jejím koníčkem než výdělečnou činností a proto mu nemohla věnovat tolik času, jak by se očekávalo od profesionálního webmastera.

Takže s rukou na srdci mohu říct, že to mi opravdu nevadilo.
Tenkrát se deníčky ještě posílali přímo Šárce a Zdenkovi a většinou mi vždy přišlo poděkování za nový díl, když jsem otěhotněla tak gratulace k // a posléze přání rychlého a bezproblémového porodu…

Je pravdou, že tenkrát bylo na Emimi deníčků hrstka… stejně jako my echtstálice si pamatujem časy, kdy jsme se navzájem znaly, tak určitě i pro Šárku bylo snazší mít přehled…pamatuji si moc dobře na básničku kterou složila, když jsem otěhotněla… a nikdo se nehlásil k tomu, že po mě snažící deníček převezme… Šárka skoro prosila, aby se toho někdo ujal, chtěla aby na Emimi pro snažilky bylo místo.

No přeskočím a jsme v roce 2005 kdy se Emimi tak rozrostlo, že přestala stačit síla jak vedení, tak serveru a vše se tak nějak začlo hroutit. Šárka se netajila s tím, že už to prostě nezvládá… myslím, že to jí opravdu nikdo za zlé mít nemůže… když web zakládala, byl to její koníček a určitě netušila, že jednou tento koníček přeroste v něco tak markantního čím je Emimi dnes.

Nechci Missorce odepírat to, že co převzala jeho vedení, šlape to tady jako hodinky, že všichni máme pocit, že je Missorka ta nej ženská na světě protože nejen že se stará o svou rodinu, ještě se stará o naše starosti a opravdu jí na nás záleží - ONA si nás opravdu hýčká !!!

Ale myslím, že návštěvnost Emimi se zvýšila i tím, že internet se stal pro mnoho lidí dostupitelnějším finančně, přestalo být nehorázně drahé připojení a PC si už také může většina z nás dovolit… ?

A kouzlo tohoto webu nadále uchvacuje nové návštevnice.
To jaké je to zde přátelské a intimní, jak se Missorka opravdu stará o to, aby neprudily anonymové… že si články které vydává také čte, že se snaží co jí síly stačí, aby to zde bylo přehlednější a Emimi stačilo návalu nových příznivců… za to jí patří fakt velký dík…

Stejně jako patří velký dík Šárce, že Emimi založila…

Souhlasím s Missorkou, že tohle není o tom, čí Emimi vlastně je a kdo je lepší v jeho vedení… Tento web je unikátní, neb jsme si ho osvojily a ikdyž se to některým nelíbí, za tím, aby Emimi šlapalo je spousta něčího potu a času a oddanosti a my se musíme podřídit v tom, že počkáme na to, zda se tito obětaví lidičkové dopracují k tomu, aby se provedly změny k lepšímu.
Nevím proč Šárka se Zdenkem zamítly nový kabát Emimi - tohle mi opravdu jasné není… ale možná v tom byla trocha paniky… ne že by se nám stálicím už nelíbilo, snad spíš že už by opravdu tak nějak museli přestřihnout tu pupeční šňůru… kdy Emimi bylo ještě takové, jaké ho oni založili?? Nevím. Ale mě by také nový kabátek nevadil. Spíš naopak… ikdyž teda… já teď toho času na Emimi moc nemám, takže abych také tu změnu neprošvihla :o)

Emimi mám tak moc ráda, že bych klidně stejně jako většina z nás přispěla finančně na jeho podporu, pokud by to pomohlo…

Článek v Reader Digestu byl velmi divný ale abych pravdu, já si to přečetla a vůbec mě to nepopudilo, nějak jsem v tom nehledala nic hlubokého… kdo ví co přesně Šárka v tom interview řekla a co z toho byla její vlastní slova… a věřím, že nám to tady vše brzy objasní.

Pokud by Emimi hrozilo, že zaniknde úplně, tak bych byla ráda i za to, jak kdysi Emimi šlapalo v roce 2001 - 4 kdy to šlo stylem „dře to ale jde to“.
Emimi nikdy nebude na úrovni Rodina.cz což je dobře !!! Proto jsem tady tak ráda - protože je Emimi takové jaké je, a pokud má zůstat, tak snad ke změnám dojde - pokud jsou k lepšímu, tak vážně nevím, proč se tomu bránit !! Ale tlačit na nikoho nemíním, neb si uvědomuju, že všichni dělají to, co je v jejich silách a jsem vděčná za to, že Emimi vůbec je. Jestli bude lepší - super - jestli zůstane stejné - taky super - pokud je třeba koupit host server - jak jsem již psala - ráda se finančně angažuji… ale úplně nějvíce doufám, že až to nebude zvládat Missorka, že se opět najde nějaká dobrá duše, která to tady převezme.

Zdravím všechny
Ed a Polly a Daisy a Sebastianek - na Emimi splození, odtěhulkovaní a porození :o)

 
iv-ka
Kelišová 5165 příspěvků 18.07.06 21:53

ahojky,

jen chci zdůraznit, že pro mě vstup taky nebyl úplně bez problémů - nějakou dobu mi trvalo, než jsem pochopila, jak to tu chodí.. naštěstí mě to neodradilo jako mou kamarádku, která se dodnes nepřidala do emiminí rodiny, prostě proto, že s počítačem není tak za dobře jak já..

Takže z tohohle pohledu by to asi změnu chtělo, někdo to už tady psal - odradí to spoustu dalších lidí, co by třeba měli co říct nebo potřebovali pomoc, nebo se vykecat.. prostě to co tady všechny děláme:)

Jsem tu registrovaná někdy od konce roku 2004, a fakt asi 3 měsíce mi trvalo, než jsem našla „svůj“ deníček, kam teď patřím a kde je mi dobře - zdravím Jarňulky 2005:)

Nikdy předtím by mě nenapadlo, že se parta holek, co se zná jen virtuálně, dá dokupy přes celou ČR na srazík na Vysočině .. a letos na podzim pojedem už potřetí a některé z nás i s dalšími miminky:))

tolik můj postřeh, třeba k něčemu bude:)

iv-ka z Jarňulek 2005

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 18.07.06 22:19

Ed, za tvůj názor jsem moc vděčná a vlastně bych s většinou souhlasila a klidně se podepsala vedle tebe. Ale už jednou málem emimino umřelo, nyní hrozí další smrt a mě deptá, že se to vždy nechá dojít až na hranu. Určitě to ve spolupráci vždy zvládneme a přežijeme. Nejde mi o to, kdo si pak škrtne další čárku v zásluhách, ale spíš o jakousi smysluplnost. A předvídavost - už i můj článek přišel podle reakcí pozdě.
Mluvilas i o penězích, o nich to samozřejmě také je, ne v jejich nedostatku, spíše v jejich předpokládaném množství. A ochotě, kolik posléze investovat - tohle zní hnusně, beru zpět.
Jsem hrozně zvědavá ženská, ráda bych věděla, kdo vlastně emimino založil, bohatě mi stačí lehký nástin, ze starých deníčků se dá těžko co poznat, z dvou nových článků spíše čiší neorientace na současném fóru. Já se o Šárku a její pocity zajímám, každý příspěvek typu, že „who is Šarka“ mě deptá, já to vím, jen mě hrozně mrzí, že ji asi ne. Nebo došlo k nepochopení, k poznání je potřeba znalost, jestli chce zůstat anonymní, ostatní nechtějí a tudíž se dostává mimo.
Píšu to s tím, že jsem opravdu poctivě přečetla celý zdejší web a jsem rozpačitá. Znovu jsem si prolítla všechny statistiky a předaná moderátoství (polovina maminek už se nechodí), stav stálých rubrik - zběsilý, texty v infočláncích - stále kvalitní, ale na to si mohu koupit knihu a dočtu se tam totéž.
I s těmi občas už překonanými názory.
Předtím jsem psala pod vlivem emocí, teď jsem s ohledem na webmastera prolítla opravdu celou menu nabídkou a bohužel, je to děs. žiju tu už čtyři a půl roku, myslela jsem, že mám emimino prolezlé skrz naskrz - no nemám, protože spousty divných a nevýznamných odkazů jsem zase zavřela na začátku a už nikdy neotevřela. A z tohohle je mi velmi smutno.

 
Miguelka
Povídálka 30 příspěvků 18.07.06 23:10

Ahojda e-mimiňačky a e-mimiňáci,
Nedá mi to,musím reagovat neboť se zde jedná pro mě o téměř srdeční záležitost.E-mimino jsem objevila v roce 2002 coby urputná snažilka a postupem času se pro mě stalo součástí každého dne nakouknout a zjistit co je u koho nového.Nejsem pravidelná pisatelka,jeden čas jsem psala ke Štěstíčkům,ale pak mi i tu trošku volného času,kterou mám zabralo pročtení všeho nového.S úžasem jsem sledovala jak se malé komorní e-mimino rozrůstá v úžasnou křižovatku mnoha osudů a životů a tvoří se zde nádherná přátelství.Nejednou jsem při čtení slzela dojetím,řehtala se jako blázen,ani nedýchala napětím u on-line porodů.Co mě ovšem utvrdilo v tom,že e-mimino je naprosto jedinečná věc,byla tajná sbírka na svatební dar pro Missorku.A proto vlastně píšu.Myslím,že chvály není nikdy dost a ač tahle diskuze měla probírat něco jiného, já píši veliké DĚKUJI všem,kteří se zasluhují o to jaké e-mimino bylo, je a nebo bude.I tahle diskuze je ukázkou toho,že tu vládne pohodová atmosféra,kde kritika není brána jako útok,ale podnět.A to je dnes docela výjimečná věc.Takže všichni e-mimi závisláci jen tak dál ať už v novém kabátu a nebo bez něho.
Miguelka a Sára

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 18.07.06 23:45

Ro,

výborně napsané, mám na to stejný názor a s navrhonými změnami jen a jen souhlasím (tedy pokud se jich dočkáme…).

Emimi jsem objevila na jaře roku 2002 asi ve čtvtém měsíci těhu a hnedle se stala pravidelnou přispěvatelkou do prvního deníčku „Naivního káčátka“. V té době vycházel deníček tuším že jednou týdně a na deníček se čekalo někdy i tři dny, což se dnes při bleskových reakcích Missorky neděje. Kdysi jsem ještě Šárce adresovala dva dotazy, ani na jeden mi nepřišla odpověď…
Emimino jsou výborné stránky, nechci se opakovat co už tu napsala většina předemnou a zaslouží si být modernější a přehlednější a určitě mu to neubere na popularitě, spíše naopak.....je fakt, že ikony vlevo nahoře už jsou okoukané a některé jsou stále stejné a neaktualizované, chybí nápověda…no zkrátka nějaký „vychytanější“ systém.

Držím emiminu palce, aby se vše vyřešilo a aby se jeho „rodiče“ neurazili, ale aby je to naopak „nakoplo“ ke změnám a vzájemné komunikaci mezi nimi a jejich „virtuálním miminem“ :o).

Frndulka Martina a Šimůnek (za 2 měsíce 4 roky) z Naivního káčátka - poté z Vrabčákova deníčku - a v současné době Filůtci z Chytrálkova

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 19.07.06 00:36

Ahoj Ro :o)

Myslím, že si rozumíme… já teda alespoň vím co jsi chtěla článkem říct… jen mi bylo trochu líto těch negativních reakcí na Šárku.

Ona momentálně nemá moc velkou zásluhu na tom, jaké je Emimino nyní, ale zasloužila se o jeho vznik, proto si zaslouží úctu a proto je jen a jen na ni, zda povolí změny.

Já pevně doufám že ANO. Fakt se změnám nebráním a opravdu vítám - já mám změny ráda :o) Doma nám pořád přehazuju nábytek, manžel už ze mě cvokatí… :o)

Přiznám se, že co by „sběhlá“ těhule a matka moc do ostatních rubrik nechodím a tudíž nevím jak (ne)fungují… já chodím do deníčků, chodím koukat na fotky, když je opravdu čas, tak nahlídnu do diskuzí a používám soukromé zprávy… tohle vše funguje a stačí mi ke štěstí, proto nemůžu hodnotit, jak moc by ostatní rubriky potřebovaly oprášit.
Věřím, že ostatní lidičky to, že se tu moc neodví a že je server nepřehledný, může odradit… ale mě teda hlavně kdysi odradilo to, že to tady nežilo..
Myslím, že nebýt deníčku Naivního Káčátka, tak už Emimino ani neexistuje.
Myslím, že pro spoustu návštěvnic je deníček a začlenění se do toho „správného“ to, co jim na tomto serveru imponuje…

Mě se líbí Emimino proto, že je jiné tím, že pokud chci něco vědět o vývoji miminka, nakouknu do své chytré knihy, ale když si potřebuju s někým pokecat… tak je pro mě jen jedno místo - Emimi.
Já osobně budu ráda, když se začne s podporou toho, aby Emimi nespadlo… až pak bych se soustředila na nový kabát.

Nebuď smutná ! Bude to dobrý… ikdyž to skřípe

Ed xxxxx

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 19.07.06 00:38

Ahoj echtstálice s hvězdičkou :o)

Hrozně moc by mě zajímalo, zda je někdo z deníčku Naivního Káčátka stále ve styku a také co se stalo s Naivním Káčátkem? Chodí ještě na Emimi? Nemá náhodou dalšího drobka?

zdravíme Šimůnka
Ed x

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama