Další měsíce v látce

Ostatní

Po hooodně dlouhé době jsem se zase rozhodla napsat něco k látkovým plenám. Nejprve chci vysvětlit svůj nový název pro jednorázové papírové pleny (i o těch chci dnes psát). Většina maminek, které používají jednorázové plenky, jim říká papírové (nevím, kde vzaly, že jsou papírové, ale ok) a dávají je dětem kam? Na prdel :) Takže používají papír na prdel, tudíž PANAPR (u nás se tak říká toaleťáku). Nikoho tento název nemůže urazit, protože je pravdivý a nepochází ze slova hnus (hnuska). Možná se vám může zdát, že plenky, které jsem dřív chválila, teď tak trošku haním, je to hlavně proto, že když jsem psala svoje první deníčky, měla jsem ležící dítě, které se pomalu začalo otáčet na bříško. Teď mám 14měsíčního rošťáka, který sedí, běhá, nepoleží. A běhající, extrémně se hejbající batole doopravdy potrvdí kvalitu plen :)

Protože jsem se rozhodla pro látkování z finančních důvodů, tak jsem od 20. 5. 2011 přestala navštěvovat zde na eMimi všechny látkující diskuze a se slzami v očích přestala nakupovat látku. I přes to mám dost látkovek, se kterými jsem vydžela od dubna do teď, aniž bych musela dokupovat. Celková látková výbava na dítě od 0 do 14 měsíců mě stála cca 6 tisíc a příbuzní, kteří mi látkovky darovali k Vánocům, narozeninám a svátku, zaplatili cca 2 tisíce. Moje nejčastější pleny jsou Anavy, pleny ze šijemedětem, pleny z fleru a pleny z mamaja. Všechny tyhle pleny byly extrémně zatíženy používáním, praním a sušením, takže doufám, že budoucí látkařky si vyberou z mojí malé recenze jen ty nej nej pleny, které jim vydrží na moooc dětí a ještě je budou pak moci prodat :-)

Tak jdeme na to :-)

Klasické čtvercové bavlněné pleny http://www.obchod-latkovepleny.cz/…-ks/d-70827/ - mám sice jinou značku, ale čč jako čč. Tyhle pleny se doopravdy nebojte nakoupit, u novorozeněte jsem je používala na široké balení se zavazovačkou Disanou a Popolinou http://www.obchod-latkovepleny.cz/…ini/d-70361/, u kojence sklad pro novorozence (odkaz najdete v mých starých deníčcích), u dítěte cca od 6 měsíce sklad pro lezoucí děti. Sklad pro lezoucí děti používám stále. Popřípadě u chodících dětí doporučuji čč + tuhle zavazovačku http://www.mamaja.cz/…r-strap-2-ks, plena drží kde má, na léto jen tričko, tuhle plenu a žádné svrchňáky a je to prostě bomba. Klasickým bavlněným čč nemůžu nic vytknout, opravdu plenka kterou využijete od narození do konce plenkovacího období. Výborná i na vycpání do kapsovek.

Vícevrstvé plenky http://www.obchod-latkovepleny.cz/…-cm/d-70854/ - sice velikost S, ale používáme taky doteď, jako malému mimču jsem mu ji dávala, když jsem potřebovala, aby se prokopl a vyprděl (není totiž vůbec silná, dítě se v ní dobře hýbe a není poznat, že je vycpané, doopravdy to vypadá jako jednorázovka), teď ji používám jako vycpávku do kapsovek :-) Praním nestvrdly, jejich savost se zlepšila, ALE BACHA NA DLOUHÉ SUŠENÍ :-) Takže taky doporučuji, určitě využijete.

A nyní moje milované Anavy http://www.anavy.cz/…-na-patentky. Musím říct, že tyhle pleny u nás prošly doopravdy zatěžkávací zkouškou, praní 2× až 3× do týdne, používané stejně, barvičky stále jasné, ve vnitřku je vidět seprání, ale nejsou hrubé a savost perfektní. Pro dítě velikosti oblečení 50 až 80/86 (od narození do cca 13 měsíců, možná ani to ne) perfektní plínka v létě k tričku, bez svrchňáků velká paráda :-) Jsou úzké mezi nožičkama a perfektně sedí. Jedinou výtku kterou mám, že doopravdy nejsou pro děti od narození po odplínkování :-( Malému je 14 měsíců, plenku už dávám jen na doma, na zadeček i vepředu je bohužel krátká. Když má malý řídkou stolici, tak to plenka nepobere vše a musí jí pomoct bodýčko. Rozhodně by bylo fajn, kdyby Anavy začaly vyrábět trošku delší plenku pro dítě od cca 7 kg do těch 15 až 16 kg (jen pro připomenutí, syn je hubeňour, ve 14 měsících necelých 11,5 kg, ale velikost s látkou už 92). Jinak Anavy doporučuji, není to vůbec špatný kup, plenka vydží víc dětí a věřím tomu, že se pak dá ještě prodat. Na druhé dítě budu ještě Anavy dokupovat.

Další můj miláček je http://www.sijemdetem.cz/…ignova-hilco, kvalita stejná jako Anavy, trošku se dovnitř točí ten šev (anavy jsou obnitkované švy a tahle plenka má šev zašit dovnitř), stačí polechtat žehličkou a vše je ok, praní, sušení používání stejné jako u Anavy, ale plenka je vevnitř trošku míň sepraná. Bohužel i tady je ta délka stajná jako u Anav :-( Takže jedinou výtku, kterou mám, je délka pleny, určitě prodloužit (je to úplně stejný střih jako jsou Anavy), jinak taky doporučuji :-)

Něco z Fleru http://www.fler.cz/…sova-1165452, v minulém deníčku jsme psala, že je blbé, že není zmenšovací, teď to odvolávám. Plenka má podobný střih jako Anavy a šijemedětem, ale DELŠÍ. Dobře nám začala sedět cca od 8 a 9 měsíce a věřím, že s ní vydržíme až do konce odplenkovacího období. Je krásně úzká, perfektně sedí, sepráni minimální. Je potřeba do ní ale dávat vkládačku, která vám k ní půjde. Myslím, že není vhodná na noc, nepobere tolik jako Anavy a šijemedětem.

A další http://www.mamaja.cz/…ra-suchy-zip http://www.mamaja.cz/…tra-patentky - prosím, kdo se rozhodnete tuto plenku si koupit a rozhodnete se pro suchý zip - pošlete mi SZ, já vám pošlu moje číslo účtu a peníze mi darujte a nebo si raději kupte tuhle plenku, ale na patentky. Plenka se suchým zipem je vyhození peněz, doopravdy nedoporučuji suchý zip, plenka okolo zipu je tvrdá, špatně dítěti sedí, zip se obrací dovnitř a mimčo škrábe na bříšku. Ale plínka s patentky je perfektní, po několika vypráních stále ohebná. Mezi nožičkama je plínka širší, ale dítěti dobře sedí, řekla bych, že je delší a věřím, že s ní vydžíme cca ještě půl roku. Zmenšování je taky perfektní, výborně saje. Jediné varování, nesundavejte na praní a sušení tu vkládačku, připevňuje se totiž na knoflíky a připevnit ji je opravdu na jeden díl seriálu VYPRÁVĚJ. Pokuď plínku používáte často, tak po několika vypráních se zežmolkuje líc, ale není to žádná hrůza. Takže plenu doporučuji.

HD pastelka http://medley.mimishop.cz/detail.php?…, na tuhle plenu jsem četla jen a jen samou chválu, proto jsme zakoupila 2, jednu z bazaru na modrymkonikovi a druhou novou. Za sebe můžu napsat, už nikdy víc. Přednosti téhle plenky jsou bezpochyby to, že se dá velice snadno nastavit velikost, ovšem to je tak asi vše. Plenku jsem zkoušela vycpat snad všemi možnými vkládačkami, čč, ale prostě stejně hned proteče, vůbec nesaje, jako noční plenka je jen pro ty, co rádi přebalují i v noci. Po několika vypráních je tvdá a dítě škrábe (peru v Ariel gelu z Německa a žádná plenka mi tak nestvrdla), koupila jsem ji, když bylo malému cca půl roku, takže doopravdy nevím, jaká je pro novorozence, ale už kvůli tomu jak zhrubne, bych řekla, nic moc pro dítě s nejjemnější kůží. Takže, pokud vám plenka nezhrubne, velikostně vám vydrží od narození do 2 let.

A máme tu kapsovky http://www.mamaja.cz/…apsova-plena, o téhle kasovce jsem napsala, že mi zmenšování nevyhovuje, schovala jsem ji tedy a vytáhla po jednom roce, myslím, že malému bylo 13 měsíců. Jediné pozitivum, které vnímám, je pul zátěr. Plenka vůbec nesedí, nevím, jestli není spíš pro děti baculatější. Zkoušela jsem vycpat vším, co mám doma a různě vycpání kombinovat, ve všem syn vypadal jak brouk pytlík, v plence se mu i špatně pohybuje. Plenku používámě měsíc, seprání nemůžu posoudit: plence dám ještě šanci a uvidím tak za 2 měsíce.

Další kapsovka http://www.mamaja.cz/sleva/anyhour, dříve jsem napsala, že kdyby byla tahle kapsovka na patentky, ještě si jí koupím. Omlouvám se všem, kdo si jí koupili. Suchý zip stále drží, pul zátěr mi nepopraskal, ale plenku využiji jedině na cestu do bazénu, který je cca 15 min od baráku a na cestu zpět. Nevím jak to je u holčiček, ale opět můžu vycpat jak chci, doopravdy vycpávám pečlivě tím největším, co mám, ale plenka po stranách protéká. Když ji malému víc utáhnu, má otlačené nožičky od gumiček. Co musím pochválit je, že se s plenkou fajn manipuluje po batolecím plavání, kdy nemám sílu držet syna na zádech a připínat stiskací knoflíčky (patentky), na to je tahle plena nejlepší. Ale bohužel jen na na chvilku.

Svrchní kalhotky:

Takže o svrchních kalhotkách jen rychlé povídání. Jestliže jste do 8 měsíců vydrželi pouze s PULkama bez opruzení a myslíte si, že s nimi vydžíte navždy, asi vás zklamu. Příchází jedno z nej období, kdy zjistíte, že vlňáčky jsou vlňáčky a nebo plínka bez pul zátěru a svrchňáku (možno jen v létě). V tomhle období začínájí růst zoubky, stolice je agresivní, dítě má průjmy a někteří adepti ( můj syn) kadí i ve spánku a spí v tom klidně i 2 hodiny. A přichází první pořádné opruzení. Takže začnete běhat do lékárny, kupovat to nejdraží, co je, abyste svému mimču pomohli. Běháte po doktorech, zakládáte diskuzi, doma máte všehno počůrané či pakaděné, protože váš drahoušek už odmítá pouze ležet na zádech a hrát si s nožičkama na přebalovací podložce. Největší zábavou je vylézt na postel, sednout si a tam vykonat svoji potřebu, vyválet se v tom voňávém a popřípadě ochutnat, takže jde mimčo zase do pleny a zase se pod půl zátěrem zaprudí, páč než uklidíte tu pohromu, je buď pokaděný nebo počuraný a to vlhko tam pracuje, protože nemá kam odcházet.

Ne, nelekejte se novopečené maminky, zas taková hrůza to není, za pár let se tomu budete smát :-) Ale mám pro vás jednu velkou radu, na opruzeniny jsou nejlepší látkové pleny, jako svrchňáky vlňáčky a jako mast Rybilka :-) A jako vlhčené ubrousky voda. Je to jednoduché, vlňáčky si naimpregnujete, takže nepropustí vlhko z plínky, ale vzduch do plínky, tudíž se nemůže stát, že by se to tam zapařilo. I já si prošla hororem zvaným agresivní stolice a opruzeniny. Takže po pokadění umýt vodou (osprchovat prdel), pořádně utřít, chvilku nechat větrat, namazat Rybilkou, dát čč nebo kalhotovou bez pul zátěru, na to vlňáčky a za 2 dny nevíte, co opruzenina je. Pozor nejdéle po hodině přebalovat a nebo hned po vykakání, je to nejspolehlivěší a nejlevnější léčba opruzenin.

A nyní k panaprům:

Jasně, teď jsou maminky, co používají panapr na koni, že i látkařka po nich někdy musí sáhnout, ale kdo má rozbitou pračku, chodí do práce a paní na hlídání volá co 5 minut, jakou plenku dát, nebo babičky, které si chtějí užít komfort panaprů, popřípadě strejdové, kteří odmítají pochopit, na co látkovku, když je to teď tak lehké koupit a vyhodit, tak holt po panapru šáhnout musí. I já se stala pracující maminkou :-(

Teď si představte, že látkující maminka jde poprvé koupit panapr, z regálu na ní čumí desítky značek plen různých cen a tedy i kvality. Trošku vyděšeně koupí to nejdražší a doma smutně zjistí, že nejsou ani, ano, na to h…, proto chci písnout svoji zkušenost s nejlevnějšími panaprami: panapr Clever v Bille, cena 226 v akci 150/50 ks - vydží celou noc, nejsou igelitové, mají pružný pásek, dobře sají a drží.

Babylove dm - cenu nevím, dobře sají, průžný pásek, příjdou mi trošku tvrdé.

Plenky z Lidlu, myslím, že začínají na T, cena 226, v akci nevím/50 ks - pružný pásek, krásně jemné, neigelitové, sedí, neprotečou.

Oranžové Pamprsky - prosím nekupujte - příšerně smrdí :( Vhodně pro těhotné jako vyvolávač zvracení) žádné pružné pásky, nic neudrží. O jiných levných plenách už nevím.

Tak snad je to vše, co jsem chtěla napsat :-)

Hodnotilo 9 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 13.11.11 07:08

Moc dekuji za tenhle deníček, já jsem se rozhodla pro látkovky a je super mít takhle na jednom míste sepsáno co a jak..rozesmál mě konec s těma Pamperskama :-) Ještě jednou díky

 
loci
Kecalka 307 příspěvků 13.11.11 08:29

My látkujeme už 13měsíců a vyřešili jsme to tak, že používám normální plenky 70×70 složené na 1/4, a jelikož máme kluka tak v přední části dávám více plenky a jako vrchní plenky používáme papírové. Cenově nás to vyšlo mnohem méně. Stačí nám na den tak 2 papírové a látkové těch je dobré koupit tak 30. Denně stačí měnit po 3 hodinách. A nejlepší je prát max po 4 dnech. Tak třeba se někdo nechá inspirovat i mým nápadem. Rozhodně je, ale třeba kupovat plenky trošku větší, aby se tam látková vešla.

 
Katchi
Echt Kelišová 8924 příspěvků 13.11.11 09:46

Musim rict, ze jsem necetla vse, protoze uz po nekolika odstavcich jsem nemohla souhlasit. Latkuju, jednim z duvodu jsou finance. Vetsinu plinek mam bazarovych. Plenkova vybava se da poridit za mnohem min nez za to, co uvadis ty, tak bych tu maminy zbytecne nestrasila cena od sesti tisic vyse.

Plenky Baby Idea na suchy zip mam, jsou pouzivane opravdu hodne a suchace funguji tak, jak maji.

Plenky Haipa Daipa mame taky a neprotekaji nam, jsou naopak nase oblibene.

A dal jsem necetla…

 
donaga  13.11.11 10:02

Tak nevím, čekala jsem, co z deníčku vyjde a vyšla mi statistika. Mě by tento deníček sedl spíš do rubriky „Recenze“. Jediné, u čeho jsem se opravdu zasmála, je opětovné vymýšlení nového názvu pro jednorázové pleny (mám pocit, že to, že papírovky už jim říkají jen látkující maminky, jinak většinou slyším jednorázovky). Ono zas přirovnávat plenu toaletnímu papíru také není zrovna neknfliktní, ale dle deníčku jsem tedy pro Panapr a látkovým zas říkat Lanapr. Mě už to přijde opravdu k smíchu.
Ale jinak obdivuji ochotu vše vyzkoušet. Já když našla co mi vyhovuje už jsem u toho zůstala na zkoušení nového by mě asi už neužilo.

 
tetma
Kelišová 5164 příspěvků 13.11.11 10:06

hele tak za 1 to je jasný,že se cena liší u nových plen a bazarových :roll: jestli jsi koupila jetý,tak tě musela výbava vyjít daleko míň ,Plenky Baby Idea - tak to to nevěřím obrací se ,tvrdne jak dlouho jí používáš ? kolikrát do týdne jí pereš :?:
Hd patelka tvoje nejoblíbenjší / moje nejhoší - ta je jak s panaprama někdo na ně nedá dopustit někdo na ně nadává :wink:
ale omlouvám se že nemám stejný názor jako ty a že si tedy nebyla schopna dočíst deníček :wink:

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 13.11.11 10:11

Já musím oponovat, že není čtverec jako čtverec. Mám celkem „výběr“ z několika různých druhů. První čtverce jsem kupovala nějaké beze značky, i po 2,5letech používání, praní, prohánění sušičkou, jsou tvrdé a připomínají něco, krz co se cedí tvaroh :zed: Ani savost není nějak zázračná.
Další čtverce jsou ikea. To už je jiný kafe, savější, hladší, nemění tvar. Sice nejsou tak měkké, ale není to struhadlo a vynahradí to savostí.
Pak tu mám staré komunistické plíny, už hodně jeté jedny po mě, jedny jsem dostala darem, ty po mě, jsou šedo béžové, ale měkoučké, savost je už teda pryč, druhé jsou očividně brané nějakým savem, aby byly bílé, celke dlouho trvalo, než přestaly být jakoby naškrobené. Savost ještě ucházející.
Samostatná kapitola jsou plenky mušelínové. Jsou to měkoučké plíny se střední savostí. Naprosto super do skladů, hlavně ten na draka s nimi jde nádherně utáhnout, utěsnit. Mám imse vimse 75g a tesco s modrým potiskem.
Ještě mám haipa daipa froté čtverce, které jsou dost na prd - objemné, malé.
A jednu jersey haipa daipa a ta je teda úplně na nic, savost prakticky nulová, rozměr podivně nečtvercový a cena neskutečná :roll:

Osobně bych si už nějakou noname čtvercovku nekoupila, raději vsadím na kvalitu, za mě ikea barnsling a mušelínové IV.

 
Anonymousss
Kecalka 325 příspěvků 13.11.11 12:22

Taky v některých věcech nesouhlasím. My jsme čtverce používali od narození v kombinaci s PUL kalhotkami a nikdy se nám dítě neoprudilo. Bohužel moc netěsnily a mimi se často pročůralo nebo prokakalo i kolem PUL kalhotek. Netroufla jsem si s látkou vyrazit mimo domov nebo dát na noc. Takže doma jsme byli v látce a venku a v noci v papíru.
Do tvarovaných plín jsem nešla, přišlo mi, že za jednu plínu prostě 300,– a více korun nejsem ochotná dát.
Všechno se změnilo teprve po roce a půl, kdy začaly čtvrt roku staré dvoje PUL svrchňačky ImseVimse protíkat a smrdět. Já jsem se naštvala a ušila si podle návodu vlastní PUL svrchňačky. 100% spokojenost. Tak jsem zkusila ušít z flanelu plínu. 200% spokojenost. Během třech týdnů jsem si po večerech ušila doslova za pár kaček (celkové náklady cca 2000,–) dostatečnou zásobu těchto plín. Vycpávám froté ručníky z IKEy. Můžu s nima všude, malej v nich vydrží opravdu celou noc od 8 večer do 7 do rána. Neprotečou. Nesmrdí. Sedí. Jsem spokojená. Druhé mimi bude už jen v látce.
Přemýšlela jsem, že koupím nějaký bambus nebo nějaké vhodnější látky, ale rozhodla cena. Všechny tyhle speciality jsou děsně drahé. Kupuju normální, ale hodně silný flanel za sto korun, na vycpání mám froté ručníčky za 7,– Kč z IKEy/kus, mikroflísové separačky a svrchní vrstvu PUL svrchňáčků jsem nastříhala z deky, která v IKEi stojí myslím 19,– Kč, jen PUL byl dražší - kus za 65,–. Spokojenost.

Příspěvek upraven 13.11.11 v 12:26

 
Lama Lama
Hvězda diskuse 41407 příspěvků 3 inzeráty 13.11.11 12:55

Dík za deníček. Každému vyhovuje něco jiného, liší se to dítě od dítěte, máma od mámy, ale i v průběhu času.
Já povětšinou souhlasím - nelepší kalhotkovky jsou Anavy, ŠD, Kisy z FLeru. Jiné bych už nekupovala.

Stejný názor na suchý zip - nesnáším ho. Plenky s ním jsou šíteně tvrdé, na bříšku misí tlačit, ikdyž se neotáčí.

Vlňáčky - já už jiné svrchńáky ani nepoužívám

Pastelky- na dceru (4m) OK. Ale prvně jsem zkoušela na syna někdy po roce. A to fakt NEEEE. Dala jsem je bez svrchňáků a fakt protekly tak, že moč tekla proudem skrz ně na podlahu. :lol: .

čč - jsou fakt vděčné plenky, jak na mimino do vázaček, tak na rovno pro běhající dítě do kalhotkových svrchňáků. Jen nesouhlasím s tím, že je jedno jaké. Mám Hybler, ty jsou mnohem lepší, než Kikko, co jsem koupila prvně. Kikko mi vyhovujou bambusové, výborně sajou, ale šíleně se srážejí a po prvním dítěti už spíš vypadají jako plstnatý hadr na podlahu, rozměry mají poloviční, než původně.

 
pomeranca
Extra třída :D 10699 příspěvků 13.11.11 16:26

Alpaka: no vidíš a mě zase mnohem víc vyhovují kikko čtverce, než hybler (ty jsem odvezla na chalupu…). To chce asi fakt vyzkoušet :think:

 
Betty1981
Kecalka 275 příspěvků 13.11.11 16:41

Co matka to názor, co dítě, to jiné potřeby…já si výbavu našila, z časti z nového froté a z části ze starších kvalitních ručníků, dva různé střihy, jeden prověřený dvěma dětma druhý kamarádky synovi seděl bezvadně, jiné kamarádky dceři kolem nožiček hůř (ale ta je zatím nejspokojenější s čč, ostatní - skrz několik značek - většinou nesedí). Jak budou sedět mojí malé, to se uvidí…výbava mě vyšla zatím cca na 1200,–, ještě koupím tak troje svrchňáčky, takže dejme tomu, že to 2 tisíce dá. Mám výhodu, že sednu ke stroji a můžu si plenky po prvních zkušenostech upravit, takže si s tím zatím nelámu hlavu.
Opruzeniny jsou většinou doménou papírovek, ale asi zase záleží na citlivosti kůže a povaze dítěte, ať jsou pleny jakékoliv. Chce to prostě zkoušet, koupit třeba pár použitých a najít v nich ten svůj typ. Ani kamarádka nedokáže předat zkušenosti tak, aby to platilo pro jiné dítě.
Takhle to všechno zní na velké PRO papírovkám.
No, podle mně je to jen o lenosti, pohodlnosti. Velké plus je pro mně osobně látkovkami ušetřený peníz. A pak mi nějak nejde přes svědomí, že by po mém dítěti někde hnily dvě tuny pročůraných plastových plen, protože jsem byla líná, materialistická a lhostejná. Nejsem ekomagor, samozřejmě, že si dovedu představit, že na dovolené místo praní látkovek v umyvadle budu prostě házet papírovky do koše. Ale vážně mi nedělá problém namočit plenu, naplnit jednou za tři dny pračku a pak to pověsit.
Tedy v tomhle případě je to všechno podle hesla - kdo chce, hledá způsob, kdo ne, hledá důvod…

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 13.11.11 19:38

Ještě můj poznatek ke svrchňákům.
Začínali jsme s pulkami, ono to vypadá tak nějak nejschůdněji. Pak jsme najeli na vlňáky, prodyšnost super, ale lanolinování, čištění fleků, když se prokadil, plus musel být vždycky ve skladu, vázačce či kalhotkovce, to je dost objemné.
Nikdy jsem nevěřila flísákům, haněla je všude, že se mokrá plína provlhne…
No a co teď dávám? :lol: Jasně, flísáky, nejlepší svrchňáky na světě, prodyšné, snadná údržba, i na noc je dám a bez problému 8-)
Mimino je víceméně většinou v nějaké variaci na plínu na rovno a flísácích, když se prokadí až na svrchňáky, tak jsdou do pračky, suché jsou za chvilku. A už dávno jsem vyrostla z toho, že bych dítě nechala v nacucaný plíně, takže ani provlhání mě už netrápí 8-)

 
tetma
Kelišová 5164 příspěvků 13.11.11 20:23

to já jsem měla ráda flísáky na prďolu tak do půl roku, od tý doby mi všechny pročůral :cert: takže to bylo jako by žádný neměl :cert: tak já zase jne a jen vlnu a nemám s ní problém mám 3 a ještě se mi nestalo,že bych neměla náhradní v případě nehody

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 14.11.11 00:33

Asi jsme divná rodina, nikomu z nás oranžové Pampers nesmrdí a jsou to široko daleko jediné plenky, které udrží vše, co si do nich Eli vyrobí. Jinak oceňuji, že nejsi militantní látkařka, která nás, co používají jednorázovky odsuzuje a posílala by na nás málem sociálku, protože své dítě trápíme v jednorázovkách :mrgreen: :potlesk: :potlesk:
Na svou obranu podotýkám, že na neustálé praní a žehlení látkovek opravdu čas nemám (mám sice RD, ale u toho studuji prezenčně VŠ) a pokud to jde, Eli se doma válí s holým zadkem a je jedno z nejspokojenějších miminek široko daleko :mrgreen:

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 14.11.11 12:47

Plenky se NEMUSÍ ŽEHLIT! a praní - no pokad pereš na valše, tak chápu, že to čas zabere. :twisted: My s automatkou jsme oproti tobě ve výhodě.

Jinak my dostali jednou oranžový pampers darem, to byl smrad, fakt celá parfumérka v úhledným balíčku :zed:

 
JaLa
Závislačka 4340 příspěvků 16.11.11 14:53

Taky latkovky nežehlim, používam čtverce, které po vypraní proklepnu, složím tak, aby při uschnutí neztatily čtvercový tvar a pak už jen svěsit a případně složit do skladů.
Mam 10měsíčního syna a jedeme od narození pořad v novorozeneckém skladu z jedné plíny (fakt často přebaluju) nebo na draka a ještě jednou plínou narovno dovnitř a PUL kalhotkach a zatím pohoda. Na noc davam Pastelku s bambusovou vkladačkou. Nemůžu si stěžovat, nikdy neprotekl.
Z jednorazovek jsme vyzkoušeli: Babylove, Tesco a spokojenost. Zelené pampersky nam smrdí, ale jinak špatné nejsou. Huggies protékaly. Jednorazovky jsme používali 2 měsíce, když jsme cvičili Vojtu, pak jsme se mohli vratit k latce a jsem za to rada. A fakt mi nepřijde, že bych s latkovkami travila vic času než s jednorazovkou.

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 17.11.11 02:09

Gladys: někdo to do té pračky nacpat musí, stejně tak i vytáhnout a pověsit. Většinou peru, když malá spí a pokud si mám vybrat, jestli mám strkat prádlo do pračky, vyndávat čisté a to věšet nebo jestli mám udělat překlad do semináře, mnohem radši udělám ten překlad. Život je holt otázkou priorit a já mnohem radši budu máma s titulem :-)
A mezi námi, ono je to vlastně jedno, protože v dospělosti nikdo nepozná, jestli jsi měla na zadku jednorázovky nebo látku :mrgreen:

 
Lizinka3
Kecalka 393 příspěvků 18.11.11 05:37

Kajuli to si piš že v dospělosti se to pozná :-) Dneska už je známý, že v jednorázovce se přehřívají varlátka a holčičkám srůstají pysky :-) A to ani nemluvě o tom, že své dítě učíš nezdravýmu konzumerismu - Použiju, vyhodím, kam to jde se nestarám :-) Zajímalo by mě co bys dělala za pětadvacet let kdyby tvoje holčička nemohla mít děti a zjistilo se, že je to vina tý chemie ve který byla jako mimčo :-) To by ti pak titul byl prd platnej :-)

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 18.11.11 13:57

Do těchto končin se nebudu pouštět, jinak bych se rozčílila a nemuselo by to dopadnout dobře :-)
Jenom řeknu asi tolik: Srůstání pysků je způsobeno zejména nedostatečnou hygienou, takže v tomto ohledu problém nemáme. A co se týče tvého „učení dětí“- malé miminko má plno práce se svým vývojem a v jeho pěti měsících mu je srdečně fuk, jestli třídím odpad a nemohu ho tedy nic „bioeko“ učit, neb bych se setkala maximálně s ožužlanýma rukama a minimálním úspěchem. Pokud ty máš se svými dětmi opačnou zkušenost, gratuluji, porodila jsi geniální potomky (a tiše ti závidím :mrgreen: ).
Takže si měj svou látku a svůj názor, já mám zase jednorázovky a svůj názor. Nesnažím se ti nic nutit, tak se nesnaž nutit nic ty mně. Díky a hezký den :-)

Příspěvek upraven 18.11.11 v 14:07

 
Lizinka3
Kecalka 393 příspěvků 18.11.11 14:14

No to se klidně rozčiluj jak chceš :-D Ale pokud se nechceš dohadovat s látkařkama, tak nepiš komentáře pod článek o látkování. Je to jednoduché :-D

 
Meckitera  03.05.12 19:47
návod na šití

Ahojky chtěla bych se zeptat kde najdu nějaké ty návody na šítí věcí na látkování. Díky

 
Teri88
Zasloužilá kecalka 670 příspěvků 13.06.12 12:19

Je tady diskuze https://www.emimino.cz/…dacek-59125/, kde ti určitě holky rády poradí…Já jsem na šití nešikovná, takže všem, co se jim to daří, jen tiše závidím:)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama