Další 3 měsíce v látce

Ostatní

Tak máme za sebou další 3 měsíce v látkových plenách, rozhodla jsme se tedy napsat další zkušenosti s látkovou výbavou. V prvím deníčku jsem psala, jak jsem se k látkování dostala, jak jsem bojovala s cenou látkovek. Musím říct, že jsem měla radost, když se některé z vás rozhodly pro látku :)

Když bylo Honzíkovi 2,5 měsíce byla na mamaja.cz sleva plenek, tak jsem si koupila první kalhotové látkové pleny a kapsovky. A pomalu jsme na cesty a procházky venku přecházeli z čč na kalhotovky a kapsovky. Musím říct, že některý nákup byl docela urychlený a už bych si některé plenky nekoupila:

Tak za 1) http://www.mamaja.cz/sleva/anyhour - tyhle kapsovky moc pěkně našemu Honzíčkovi sedí, je dlouhý a hubený, ale bohužel i po pečlivém zapínání suchých zipů se zipy trošku ohýbají - se ty, co se přilepují, je potřeba plenky dobře vycpat, kor u chlapečků, protože když se vycpou blbě, tak po stranách se pročůravají (pro ty co neví, co je kapsovka - jsou to prakticky svrchňáky na kterých je našit např. flís a je tam otvor, přes ten otvor vkládáte dovnitř různé savé vrstvy, flís dodává pocit sucha). Myslím, že kdyby byla kapsovka na patentky, určitě bych si ji ještě koupila :-)

Tak za 2) http://www.mamaja.cz/…apsova-plena - toto je kapsovka taky, ale na tuhle kapsovku je potřeba dát svrchní kalhotky, je sice na patentky, ale systém zmenšování nám doopravdy nevyhovuje, i přes zmenšení vypadá Honzík (5 měsíců, dle doktorky velký na 7 měsíců) jako by mu chyběly do kalhotek ještě tak 2 m, jsou doopravdy hodně velké, ale schovala jsem je dozadu, až vyroste tak cca 1 rok tak mu je zase zkusím.

Tak za 3) http://www.mamaja.cz/…ra-suchy-zip tahle plenka samo o sebě špatná není, není moc vycpaná, dobře se zmenšuje a zatím dobře saje, ale suchý zip po čase dost ztvrdne a začne se obracet dovnitř a miminko tlačí na bříško, ale tahle plenka na patentky http://www.mamaja.cz/…tra-patentky je dobrá -takže pokuď se rozhodnete pro tuhle plenku, volte raději na patentky

Tak za 4) http://www.anavy.cz/…ova-pismenka mám žlutou barvu, při prvním použití jsem byla maximálně spokojená, ovšem po více vyprání začaly protýkat :-(

Dále jsou pleny se kterými spokojená jsem:

Tak za 1) http://www.anavy.cz/…-na-patentky - Anavy - sací vrstvu mají připevněnou patentky, takže dobře schnou, jsou zmenšovací na 3 velikosti patentky, což je fajn, miminku uzpůsobíte velikost, krásně sedí, dobře sají, vydrží nám celou noc, což je cca 11 hodin, je k nim i vkládačka pro zvýšení savosti, i po několika vypráních jsou zatím měkké - no plenky jsou to podle mně zatím bezkonkurenční :-)

Tak za 2) http://www.sijemdetem.cz/…ignova-hilco - když mi tahle plenka přišla domů, nadávala jsem jako čert, okraje (rozdíl mezi Anavy a touto plenkou jsou, že Anvy jsou obnitkované a ze ŠD jsou obrácené) mi přišli moc tvrdé a celkově plenka dost tuhá, ale po pár vypráních se vše zlepšilo, plenka je jemná a dobře saje. I na tuhle plenku jsou potřeba svrchní kalhotky:-)

Ze svrchních kalhotek mám nejradeji vlňáčky - ty se impregnují bezvodným lanolinem http://www.fler.cz/…ky-s-1082601 například tyto - jsou prodyšné a neprotečou. Dále se dají využít i PUl, ty taky nejsou špatné http://www.mamaja.cz/…ties-duowrap mám tyhle a když jsou vlňáčky v pračce poslouží moc dobře :-)

A další zkušenosti s plenamy vše v jednom:

Jsou AIO - to znamená, že sací vrstva je všitá do plenky - výhoda plenky je ta, že je vlastně jako jenorázovka, která se vypere, vhodná především pro babičky (nešikovné) a tatínky :-) Nevýhoda je, že se nedá sušit na topení, dlouho schne a já osobně si myslím, že pul zátěr nevydrží dlouho :-( při častém praní. Pak jsou SIO - mám 3 - tyhle plenky mají tu výhodu, že mají vrstvu odepínací jako u Anav, rychle schnou a já osobně ten díl, co je pul, peru v ruce nebo nechám jen vyvětrat, pul se tolik neopotřebuje :-) A tak si myslím, že i déle vydrží :-)

ŽÁDNÁ Z KALHOTOVÝCH PLEN SE NEŽEHLÍ A PEROU SE NA 60 stupňů
Po čase jsem se rozhodla dát šanci i malým příživníčkům, co šijí plenky a koupila si na Fler.cz http://www.fler.cz/…sova-1165452 tuhle plenu - je šitá stylem ze ŠD, ale bohužel nemá zmenšovací patentky a řekla bych, že je spíše pro děti od 9 kg výš, zatím ji mám jen jednou vypranou, je stále jemná a saje moc dobře, paní k ní dává návod na péči a praní :-)

Osobně teď taky ráda nakupuju na http://www.modrykonik.cz/bazar/plenky/ - je fajn, že když mám nějakou plenky vyhlédnutou a nevím, jestli nám bude sedět a vyhovovat, koupím už použitou, samozřejmě levnější a vyzkouším a pak dokoupím třeba nové. Výhoda je též, že můžu plenky i dál prodávat.

A pak holky mám taky varování :-( Bohužel se můžete nakazit látkovou nemocí, tato nemoc nebyla ještě zveřejněna, ale věřte existuje :-( Šíří se nenápadně a pomalu, zatím největší ohnisko nákazy je v diskuzích https://www.emimino.cz/…plinky-2158/, https://www.emimino.cz/…bavou-59641/ …

Nemoc se začíná projevovat neskutečnou touhou nakupovat nádherné plínky a nejlépe nejoriginálnější, limitované edice - to je teprve začátek a dá se to zachránit tak, že partnerovi odevzdáte všechny peníze, ale pak se nákaza rozšíří po celém mozku a HOLKY na to bacha, začnete balit svoje ratolesti jen do klasických čč a všechny krásné plínky chodit obdivovat do skříně a stále budete mít nezadržitelnou touhu nakupovat další a další a další a další a další, to nejhorší, co vás může potkat je šití plenek - z toho už se nedostanete, bude chtít jen rodit děti, abyste měla důvod proč nakupovat a šít plínky a nebo budete mít hrůzu z toho, že vaše dítě začne chodit na nočník :-(

Protože u mě nemoc již propukla, tak vás chci informovat o uživatelkách emimina, které jsou tím už bohužel úplně napadené a šíří nákazu tak, že svoje plínky ještě vystavují :-) Achdarek - ta už je na tom špatně, ta už i šije, Lenholka, Katy2, Capy - holky, prosím, na ty bacha :-)

Poslední odstavec prosím berte s nadsázkou :)

Hodnotilo 3 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Flyingfrog
Extra třída :D 12003 příspěvků 05.02.11 09:06

mabit, pěkný deníček, hlavně co se týče té nemoci. :-D Hlavně jak se potvora šíří. :-) Ještě bych potřebovala, aby se rozšířila do hlavy chlapovi.

Mimochodem, já anavy fleecáky peru až když fakt páchnou nebo je pokadí. Mám je zhruba stejnou dobu jako ty a v pohodě. Udrží i kadění. :-)

A šít naštěstí neumím, tak to choroba ještě nepropukla naplno, když se zatím učit šít netoužím. :-D

Akorát ty kapsovky mě vůbec nezaujaly.

Jo a peru na 40 a vypere se to.

 
Haninac
Kelišová 5466 příspěvků 05.02.11 09:06

super denicek :lol: pobavi i pouci :palec:
BTW taky se chystam latkovat - latkovani zdar :pankac:

 
pomeranca
Extra třída :D 10699 příspěvků 05.02.11 09:25

:lol: :palec: super deníček :pankac: ať žijou plínky :dance:

 
locika
Neúnavná pisatelka 15887 příspěvků 05.02.11 09:31

Mabit, děkuji…chtěla bych taky používat látkové pleny, ale jsem přesvědčená o čtvercovkách, nicméně chci pořídit i pár jiných plen, jen jsem dosud nevěděla, které vybrat…trochu jsi mi utřídila představy :-) :kytka:

 
evi.an.x
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 05.02.11 10:09

Mně jste taky nakazily :-) . Zatím jsem teda ve stadiu nakupování a zkoušení toho, co nám nejvíc sedne :-) . Šít neumím.

 
ankasz
Kelišová 6267 příspěvků 05.02.11 10:49

Hezky napsaný deníček :potlesk:
I když do diskuze bavlněné plínky moc nechodím- jsem plně nakažená, jenom těm anavam jsem zatím odolávala, nicméně to už je taky pasé, jelikož vzor modré finalisto, mě chytlo za srdce, tak jsem už psala jedné moc milé paní z jednoho e- shopu, ať mi ho odloží.
A šití bych propadla, nicméně to neumím, tak bude šít moje sestřička :srdce: ( ta už látkování, taky propadla :lol: )

 
Achdarek
Echt Kelišová 9712 příspěvků 05.02.11 10:50

Mabit - :cert: pěkně napsáno :srdce:

 
PetkaK  05.02.11 11:13

Mabit - :palec:

Opravdu je látkování nemoc :zed:

 
Brunifid  05.02.11 11:17

Nejsem jmenovaná, mně totiž patří hned ten první odstavec. Aspoň že se autorka přizná jako chlap, že někoho tím svým prvním deníčkem nakazila :twisted:
A šicí stroj zvažuji… :oops: Ačkoliv vrcholem mého šicího umění je přišít knoflík se čtyřma dírkama… :oops:

 
Mahja
Závislačka 4737 příspěvků 05.02.11 11:48

Hezky napsáno, hlavně s tou nemocí! Brala bych to i jako nějakou drogu - protože je to vážně návykové a neustále se to nějak stupňuje - člověk chce víc a víc! :zed: :zed: :zed:

 
Katy2
Hvězda diskuse 50340 příspěvků 05.02.11 12:21

Mabit :cert: :cert: :cert: ...........já ti dám napadené. :mrgreen: :lol: :mrgreen:
Zapoměla jsi ale zmínit např. Mahju, tak je nakažená až až, vůbec nevím kde k té nemoci přišla. :mrgreen: :mrgreen: :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P

 
Katy2
Hvězda diskuse 50340 příspěvků 05.02.11 12:24

Mmch dnes došly plíny od Kisy s Fler, ty jsou teda taky bomba, až je dám na modelku tak nafotím. :lol: :mrgreen: :lol:

 
Sufik
Kelišová 5702 příspěvků 05.02.11 13:01

no hlavně že odpovídají převážně látkařky z diskusí :oops:
ano, jsem taky nakažená… včera jsem opět šila plínu do půlnoci. Jo a taky šmejdím po webech a hledám ty nejkrásnější a nejoriginálnější látky na plíny…

a je to supr. Od té doby, co jsme v látce žádný opruzený zadeček

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 05.02.11 18:25

Hahá, čekám na matroš ze ŠD, pak už se budu moct nechat převálcovat i tou nejsilnější nákazou - šitím :mrgreen: Teda už něco doma mám, ale oproti Achdarkovi a jiným je to jen takové paběrkování :lol:

 
tetma
Kelišová 5164 příspěvků 05.02.11 19:10

Holky omlouvám se mže jsem,nadala všechny nakažný,ale to by půlka deníčku byl auž jen o nakažených uživatelkách :mrgreen: :mrgreen: jsem ráda,že se deníček líbí děkuji :mrgreen:

 
Achdarek
Echt Kelišová 9712 příspěvků 05.02.11 20:35

Až já začnu nakupovat na ŠD , tak to teprve pak bude pořádná „nemoc“ :mrgreen: ZAtím si vystačím s recyklací ručníků. Odhaduji, že vystačí tak dvanáct plenek.

 
harpyje
Extra třída :D 10424 příspěvků 05.02.11 21:16

Brunifid - nechci tě děsit jo, ale vrcholem mého umění je rovněž knoflík. Na maminčíně stroji jsem za svůj život ušila pár stehů do pracovní výchovy, abych nepropadla a víš jak jsem dopadla?

Koupila jsem si šicí stroj! nejprve jsem jen obšívala staré povlečení, které rozstříhané na čtverce používám jako čč (má hezké vzory a hezky saje :) )
a pak jsem ušila i jednu froté kalhotkovku. Budiž ti útěchou, že vypadá fakt hrozně :)

har.

PS: jsem si blbec otevřela ten odkaz na fler - ta paní má tak pěkné plenky :think: je na nich sice vidět, že je to domácí výroba, ale to si mi právě líbí.
:zed: :zed: :zed: :lol: :lol: :lol:

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 06.02.11 07:22

já používala kdysi u svých tří synů klasické TETRA plíny (jiné nebyly) a taktéž u své dcery (bude jí 9.let). V té době sice už byly papírovky, ale ty jsme vzali na milost jen na návštěvy a na cesty. Moje sestra má mimi 4,5měs. a nejprcve byla rozhodnuta, že bude používat jedině látkovky, mluvila o úspoře peněz atd. Jenže zjistila, že papírovky jsou pohodlnější a tak si našla výmluvu, že má byt bez balkónu, bydlí v nejvyšším patře a jak by chodila plíny věšet, když je manž. pořád v práci. Musela by prý vláčet malou sebou do sklepa do sušárny a neví, jak by to dělala apod. Je to jen alibismus, nic jiného. Já jsem nadšená z mamin, které upřednostňují látkovky, ať už je to z jakéhokoliv důvodu. Zkrátka látkovky, jsou látkovky a kdyby měl někdo zájem o klasické ba plíny, tak sestra je jistě ráda prodá :-).

 
Brunifid  06.02.11 09:22

harpyje: Díky, akorát si nejsem jistá, jestli jsem tohle potřebovala číst. Pořád jsem si říkala, že pro mne je šicí stroj holý nesmysl. Myslíš, že není? :think: :oops: :lol:

Anulka: To já zas byla rozhodnutá pro jednorázovky, nakoupila jsem ve slevách zásobu. Na látkovky jsem na netu narazila, ale nepochopila jsem dnešní systém (znám jen klasické čtverce narovno a na to igeliťáky). Jenže pak mabit napsala deníček a za mé názory pod ním mě nikdo neposlal tam, kde slunce nesvítí, ale vzalo si mě pár holek do parády a už jsem se vezla :mrgreen:
Nemám ráda to, čemu nerozumím. A nemám ráda, když něčemu nerozumím, tak jsem to chtěla pochopit, co na tom ostatní mají :lol:
Jinak v zimě taky suším doma, nikam s tím nelítám, venku by to neschlo. A nebudu lítat někam na půdu, ten sušák se sem vejde. Aspoň ho nemusím skládat, když na něm jsou jednou za dva dny plíny a ve zbytku času jiné prádlo. A schne to slušně, jak se topí.

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 06.02.11 21:46

krásný deníček :srdce: taky se hlásím že jsem nakažená :mrgreen:

 
Mirii
Generální žvanilka 23189 příspěvků 07.02.11 14:42

Mabit nadherny denicek :palec:
Nakaza se siri a siri a vazne uz zaciname jedna po druhe uvazovat o vlastnorucnim siti plen :zed: , ale ja odolavam- statecne :lol: zatim :think:

Jinac teda me nikdo na latkovani nepremluvil, ja blbec dobrovolne vlezla do diskuze o bavlnenych plenach - jen z nudy a zvedavosti, pak jsem shledla video o latkovych plenach na youtube a uz jsem se vezla :lol:

 
Janca Tomca
Povídálka 30 příspěvků 08.02.11 11:13
Tápající začátečnice

Ahojte. Moc děkuju za tento článek. Zrovna o víkendu jsme se s přítelem bavili, že bych raději používala látkové, než ty plastové „sáčky“ a jedna z prvních věcí, která nás pak napadala bylo: co s hovínkama? četla jsem tady v jednom deníčku, že existuhí nějaké separační vložky do plenek. prosííím moc prosím o takové malinké sestavení návodu jak začít a jak a kdy začít nakupovat tyhle věcičky. Máme termín až začátkem září, takže času plno, jen si myslím, že to strašně rychle uteče a najednou si to pomašíruju a budu mimo. Jinak jsem koukala na stránky Anavy a plínečky jsou krásné a rozkošné, tu nemoc celkem chápu s obávám se, že už to ve mě taky bují :wink: . Pěkný den. J.

 
LucaLuca
Závislačka 4455 příspěvků 08.02.11 13:14

Taky látkuji, ale nemoci jsem nepropadla, mám stále plenky, které jsem koupila na 1. dítě. Ne že by mě nové nelákaly nebo se mi nelíbily… Ale přijde mi to škoda peněz. Tak radši ani nezjišťuji, co je nového, aby mě to nelákalo. Já doufám, že brzy přejdem na nočník. :lol:

 
xreni
Extra třída :D 11408 příspěvků 22.03.12 12:29

:-) tak u me prave nemoc prave propuka, zrovna mam v kosiku anavy objednavku asi za 3500 :mrgreen:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama