Deníček Matýsků 29

Snažení

Co všechno jsme ochotné obětovat.... Maluju si to velmi růžově. Nic se nezmění, dál budeme jezdit na dovolenou, chodit do kina, sportovat, jen přibude ještě jeden člen rodiny, budu dál upravená, pít kávu po obědě a pracovat stejně jako doposud.

Jako bych už dávno zapomněla období, kdy se mi narodila dvojčata, resp. jaké oběti jsme já i Martin museli přinést, jak nám naše dcerušky změnily plány…

Než jsem otěhotněla, měli jsme samozřejmě spoustu koníčků, zájmů, aktivit. Martin motokros, já střílela, dělala jsem společenský tanec, malovala, fotografovala. Najednou se s námi všechno zatočilo a dostavila se obrovská zodpovědnost za ty dva uzlíčky. Zvážněli jsme. On budoval naše hnízdo, já lítala kolem dětí a plotny. Daly se podle mě řídit hodinky, čas se měřil na krmení, spaní, krmení, hraní, procházku, koupání, krmení a spaní. Znala jsem všechny dětské příznaky nemocí, hledala zoubky, vyklepávala rohlíky z kočárku a setrvačně stírala z podlahy špenát a přesnídávky. Na několik let šla většina koníčků stranou. Přesto jsem „nezakrněla úplně“, snažila jsem se chodit upravená, s klidem jsem „odložila“ čtyřměsíční mimina na 4 dny k mámě a jela s Martinem do zahraničí, sem tam na večeři, na diskotéku, do kina. Protože jsem ráda lyžovala, holky se začaly učit ve třech letech a dnes jsem ráda, že jsem byla tvrdá k nim a zároveň se nevzdala hor. Dneska už sice netancuju, fotky si nevyvolávám ve fotokomoře, ale máme oba znovu dostatek času na svoje koníčky a nelitujeme, že jsme se jich museli na pár let vzdát.

Opět si ale říkám, že s dítětem se přece nemusím ničeho vzdávat, opět mám (asi naivní) představu, že budu dál jezdit střílet, s Martinem na jeho závody, malovat, do obýváku jsem si vyhlídla krásnou bílou sedačku (proč by tam mělo dítě chodit s čokoládou, že? :-)))) a že zůstanu „in“-
pokud se nám vytoužené dítko zadaří.

Holky a co vaše koníčky a záliby? Jste připravené je odsunout, nebo máte taky představu že se to zvládne všechno :-))) a co vaše protějšky, jsou ochotní se něčeho vzdát, nebo budou improvizovat z nastalé situace?

Pajdule

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 17.08.04 08:14

Pajdule,
my se částečně svých aktivit vzdali už před časem. Jezdili jsme na vodu, hráli lakros, lezli po skalách atd… Nebylo to dáno miminkem, ale jakousi postupující leností. Do lodi máme díru, sedáky a lana jsme komusi půjčili, kola jsou v dezolátním stavu… Taky si maluju, kolik budu mít času i s miminkem, jaká to bude pohoda… Ať je to jak chce, hlavně ať už to je :-)))
S Martinem to možná bude těžší (chodí docela často na ryby, o víkendech chodí hrát šipky), už teď se nerad vzdává čehokoli, ale jak budem „v tom“, tak se uvidí… Tak to teda beru já.
 Dadla

Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 17.08.04 08:43

Dobré ráno, holky moje.

A hnedle se vrhnu na téma. Asi každá řekneme, že pro dítě by jsme obětovaly všechno, ale upřímě řečeno si myslím, že vždycky se najde něco, čeho bychom se vzdávaly ( /i - počítám-li naše drahé muže) nerady/i.
U mě jsou to ty moji koníci. Bohužel se to vylučuje už s těhotenstvím. Myslím, že bych byla naprostej blázen, kdybych jezdila a věděla, že jsem těhotná. To bych si přímo mohla říct o nejhorší… Pravda, slyšela jsem už, že po překonání tří měsíců není umírněná jízda na koni problém, ale upřímě - riskly by jste to? Já teda ne. Tudíž už se zjištěním mého případného těhotenství padá moje největší záliba. Zálibou číslo dvě jsou lyže. A tak jako Pajdule mám v plánu postavit svoje dítko na lyže, jakmile začne běhat. A asi taky nebudu váhat nad nějakým tím odloučením od drobka, abych si s manžou zajela na otočku do Alp (máme to odsud vážně jenom kousek). S manžou takový problém nebude. Jemu na koníčky nezbývá vůbec čas a když už má volno, rád ho využije k relaxování. Jasně, lyže - to je jeho, dál taky potápění, ale to jsou sezónní záležitosti, takže myslím (doufám), že s tím nebude problém.
Prostě se to všechno teprve uvidí. Jenom doufám, že brzy :-DDD

P.

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 17.08.04 10:03

Pajdulko, výborné téma, fakt :-))). No, ty už přece jen jakés takés zkušenosti máš, ale co my, budoucí prvničky???
Musím říct, že těmihle otázkami se poslední dobou zabývám čím dál víc. Jaká budu máma??? Přehnaně úzkostlivá, která vyskočí na první zvuk z postýlky, bude kojit jak o život ve dne v noci do dvou let dítěte a bude žít podle hesla „vše pro dítě“, (jako moje švagrová), anebo budu matka pohodářka, která si prostě nenechá vzít kus svého soukromí a času sama pro sebe, která nechá dítě občas brečet, která ho s klidem šoupne bábě a půjde třeba s kamarádkou na kafe (jako moje sestřenice)? Dokážu se vrátit alespoň k předporodní postavě, zůstanu upravená, spokojená, nebudu mít problémy s tulením, když mě třeba zašijou? Pomůže mi manžel, bude chovat, koupat, přebalovat??? Budu mít vůbec ještě nějaký svůj život, který se nebude motat jen a jen kolem rodiny? A tisíce a tisíce dalších otázek a nejistot........ :-)))
Mým koníčkem jsou taky koně, a doufám, že se k nim brzy budu moci vrátit. Ráda taky kutím něco rukama, třeba gelové svíčky, a tak, toho bych se snad vzdávat nemusela, ráda chodím na výlety, to snad taky půjde. Manželův hlavní koníček je fotografování, což se dá spojit s těmi výlety. Doufám, že se mi podaří mít děti aktivní, které budou od první chvíle, kdy to půjde, sportovat, chodit na výlety, a tak.
No, uvidíme, jaká bude realita :-D.

Jinak vše nej k dnešnímu svátku Joudě - Pétě!

Hajinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.04 10:08

Ahoj holky,

abych řekla pravdu, tak nevím čeho všeho se budeme muset vzdát, a jak moc se budeme muste přizpůsobit. Pravda je, že pro Martina to bude asi těžší, když mu chybí ty správné hormony :o).

Mám spíš obavy, jak budeme snášet nevyspání a podobné radosti, protože naše koníčky jsme již zkrouhli na minimum (při zaměstnání do 17 a víc a stavbě se to ani jinak nedá). Dřív jsme navíc oba závodně tancovali, ale věkem jsme dali spíš přednost jeden druhému před sportem.

Martin je ale strašně podnikavý typ, takže jsme zase začali jezdit na kole, v zimě na běžkách a taky hrát společnské hry pro dospělé. Je to docela fajn a dá se to provozovat i s miminem (dle referencí kamarádů).

A co se týče otužování dětí, tak máme takový velký vzor v Martinových rodičích. Ti s dvěma špuntama 6 a 2 jezdili na kole po celé ČR a spali pod celtou. Pravda je, že budou asi větší problémy se mnou než s dětma. Jsem přece jen trochu lenoch co má rád aspoň trochu pohodlí.

Každopádně uvidíme až to přijde. A pokud budeme mít dostatek zdravíčka a trošku štěstíčka, tak to všechno zvládnem na jedničku s hvězdičkou.

Suri (nepřihlášená)

Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 17.08.04 10:15

A skoro bych zapoměla na gratulace.

Takže Juanco, tobě přeji jen to nej nej a hlavně co nejdřív Matýska, ať se ti nastěhuje do bříška s plnou parádou a oba jste s Pacicem šťastní.

Joudi, tobě přeji k tvému svátku taky vše nej, hlavně zdravého a hodného Ondráška.

Tak mě napadlo, že jsme dlouho neslyšely o Dadunce. Holka, doufám, že je všechno v pořádku a ty si užíváš těhulkovství. Ale uděluji ti tímto důtku za ty áčka v deníčku. Takhle nás nesmíš flákat!
Taky jsem si všimla, že jen se k nám přidala Zuzka, tak zase okamžitě odešla do deníčku Těhulí. Snad za to nemůžem my, aspoň mě nic nenapadá, jsme přeci ty nejhodnější a nejúžasnější ženský, ne? :-DDD

P.

zuzinka
Zasloužilá kecalka 730 příspěvků 17.08.04 10:21

:) Jasne,ze ste.. Citam vas aj dalej,len tam je to take,ako by som to, „zhavejse“co sa snazenia tyka a ja by som potrebovala poradit o BT atd.. Tiez som mala malicko pocit,ze sa to tu sustreduje na stale matyskandy,ale mozno to bol naozaj len pocit.
Krasny dnik!
 Zuska

Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 17.08.04 10:25

Tak v tomhle jsi to, Zuzi, trefila asi úplně přesně. My vážně nevedeme vášnivé debaty o snažení a to z jednoho prostého důvodu. Protože se většina z nás snaží už tak dlouho, že nějaké studování se prostě už není možné. Ale to by bylo jiné povídání. Snad jsme nezklamaly tvoje představy, nemyslím, že se soustřeďujem jen na „stálé“ Matýskandy, ale možná to tak vypadá. Každopádně ať už se zapojíš do jakéhokoliv deníčku, tak ať dlouho nepatříš mezi snažilky a rychle se zařadíš mezi těhulky.

P.

Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 17.08.04 10:30

Holky, Klaris posílá pozdrav. Ošklivý zlý pan doktor jí neudělal UZV a řekl, že čím dýl počkají, tím víc toho pak uvidí. Jinak Klaris stále trápí ble-stavy a žije převážně z ovoce :-DDD Jak já jí ty nevolnosti závidím :-)))
Mě je taky drobátko nevolno, ale nejedná se o těhupříznak, nýbrž o pozůstatky včerejšího večera, kdy jsem to malinko přepískla s vínem :-D

P.

zuzinka
Zasloužilá kecalka 730 příspěvků 17.08.04 10:40

velka vdaka!:)

Pajdule
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 17.08.04 10:49

Ahoj Matýskandy,

tááákže předně : Juanco všechno nej nej nej, zdraví především, hodně lásky a pohody a hlavně ať máš konečně splněný svůj velký sen a nahlásíš // !!!!!

Péťo- tobě taky všechno nej k svátku, hodně zdraví, štěstí, pohodičky a lásky!!!

Zuzi, máš pravdu, že my Matýskandy jsme tak trochu ostřílené snažilky a těhulky a maminky :-)))), holky z diskuse těhule? to snažení prožívají mnohem intenzivněji. Ať už zůstaneš v kterémkoliv deníčku (nebo v obou), neboj neboj, my tě taky podržíme - i když trošku jiným způsobem. Odreagováváme se trošku jinak a jsme malinko míň konkrétní, co se týče přímo snažení.
Abych to ale napravila :-))):
Tenhle měsíc mám šanci kvůli levému vejcovodu (který tam je) a přestože jsem chtěla s měřením přestat, nezvládla jsem a po příjezdu z dovolené hlídám ovu. Ale to je právě ta sranda. Měřím myslím 8.cyklus a jak jsem už ostřílená a jistá vč. ovu testů, tak tentokrát jsem dokonale mimo. Podle bt ovuluji každý druhý den (graf=himaláje), podle ovu testu taky, čípek je měkký a tvrdý dvakrát denně:-))). Manža už nemůže:-))))) Každé ráno má otevřené jedno oko a čeká na ortel, kolik(bt). „No tak ještě jednou, joooo, ještě to neproběhlo…“ Oba už máme oči v sloup a snad se začnem brzo rvát :-)))) No a navíc- dcerky jsou doma a už jednou se v nejlepším ozvalo ťukání a „taaatíííí…“, zdrháme ráno do kanclu, posíláme děti na blůmy apod.
Tak krásně jsem to poznala přes půl roku - přesně, doslova na hodiny. A teď prdlajs.
Vím, že tulit se za účelem je děsný, každému radím „vypni a nemysli na to“, ale samotné mi to nejde a musím se sama sobě smát. Ono je to asi tím, že mám jenom těch 6-7 šancí v roce a čas ubíhá.
Tak uvidíme, jak tenhle maraton dopadne :-))).

Pajdule

Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 17.08.04 10:56

Teda Pajdule, ještě že je moje šéfová na dovolené, protože jsem se dost nasmála už toho, jak vám holky ťukají na dveře a jak je posíláte na blůmy :-DDD
Ještěže my na to máme s drahoušem ten vyžadovaný klid, protože takhle v ohrožení bych snad ani nemohla :-))))) Úplně jsem si vás dva představila jako ve filmu „Jak dostat tatínka do polepšovny“. Ale věřím, že i přes tyhle „překážky“ využijete toho správného měsíce a zadaří se!
I já teda nahlásím, jak jsme na tom. No, vlastně není nic moc co hlásit. Skončila mi MS, takže to nejlepší teprve přijde :-))))

P.

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 17.08.04 11:04

Pajdulko, to je fakt dobrý, posílat holky na blumy :-))). Zkuste to pro změnu třeba večer, když budou holky spát :-). No co, bt jako Himaláje, ale toho snaženíčka, co si teď užiješ, proč to nakonec nevyužít, že?

Tak já se taky připojím s hlášením :-DDD. MS dorazila o pět dnů dřív, než jsem ji čekala, tedy 12.8., nejprve se tvářila divně, ale pak se normalizovala. Je fakt, že jak přišla, tak odchází, a už dva dny je to zase jen takové nic, takže to pravé trvalo akorát tři dny… no nevadí. Stejně jsem nechtěla to jarní mimi :-))).
Jo, to je další věc, co si dost dobře neumím představit, tulení, až bude jeden prcek na světě. Co se totiž pamatuju, tak já byla expertka na noční návštěvy ložnice rodičů, že nemůžu usnout. Nikdy jsem je nepřistihla :-), a máma mě vždycky vypakovala s kapesníčkem pod polštář - fungovalo to :-)))).
 H.

Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 17.08.04 11:08

Proč s kapesníčkem? Nechápu a prosím vysvětlit :-)))

P.

Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 17.08.04 11:14

Pájo,

díky!!! :-)))
A nemůžu říct, že bych na Vás zanevřela! Stále si Vás čtu!!!

Petruš a Juanco, vše nejlepší!!!

Radka

Pajdule
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 17.08.04 11:18

Ha ha ha, proč kapesníček? Já taky nechápu!!!

No právě, to je problém s dětma. Sice nás nikdy nechytly úplně, ale když byly malé, tak taky stále chodily do ložnice a když chytly tatínka, jak válí maminku, křičely na něj, že mě udusí, ať mě nechá!!!!
Teď by mi bylo tak trapně, kdyby nás načapaly, že bych se neviděla. Využívám proto většinou chvíle, kdy nejsou doma vůbec, protože v noci většinou taky couraj kolem dveří na wc a pít a tak. Fakt se nerada „dusím“, když nemůžu ani pípnout :-))))). Martin si s tím nedělá problém a hrozně se diví, když mu cpu do pusy polštář:-))).
Jóóó, taky jedna věc, která skončí po narození kazi… Vzácné chvilky samoty jsou vychutnávány.
Pajdule

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 17.08.04 11:39

No, jako že ten kapesníček (látkovej, obvykle s nějakými kytičkami, a myslím i kapkou mamčiny voňavky) je kouzelnej, a když si ho dám pod polštář, určitě usnu :-))))). A taky jo :-).
 H.

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 17.08.04 11:42

dakujem vsetkym ku gratulacii ale mam dnes den.
je dobre ked sa rano zobudis postavit sa pred zrkadlo a povedat si -aky krasny den ma dnes caka..no ale ked vas predbehne ten blbec co vedla vas spi a zobudi sa skor tak vam dodrbka aspom styri dni dopredu-este ze ma dnes len narodeniny.
kvety ani nic podobne mi nekupi lebo sa hanbi ist do kvetinarstva ze by sa mu smiali nech si idem kupit sama ze tak to bude lepsie-dajte mi noz do ruky a prisaham ze tu miesto jedneho skaredeho plesateho paca budu pobehovat styria .
dlho som tu nevidela naftenu-kde si dievca?

Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 17.08.04 12:00

Juanco, vědět, že se to do roka povede, tak přestanu s kouřením už dřív, ale prostě to je neřest, kterou jsem si nedokázala odpustit:-) Nejsem taková závislačka, takže to budu postupně omezovat, až s tím praštím úplně. A mimochodem, kdysi jsem někde četla, že když žena - kuřačka otěhotní, neměla by přestávat, protože je to pro mimi ještě horší! Tak nevím, každopádně to byla dnes první cigareta, dávám si ji jen ke kávě:-) ale přestanu!!!
 Radka

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 17.08.04 12:04

zabudla som k temu denicka.
ja som stihla otehotniet uz v 18-niake zvlastne konicky som nemala,niak za diskotekemy som vtedy nebola-neviem bola som skor taky domaci typ.az po case som zacala blaznit-nikdy na ukor syna,ten bol a aj stale je prvy,ma uz pomaly 21.rokov ale vzdy je najprv on ,paco a potom ja.ked vam napisem ze je 12.hodin a moj synator mi za chrptom odfukuje ako male babetko a ja sa snazim chodit po spickach a netukat vela do klavesnice aby som ho nezobudila tak mi neuverite.
co sa pre mna zmeni ak budem mat malu pacicu?vsetko ,pre mna vsetko -pre toho hnupa co s nim zijem nic-on dalej so svojim stadom oveciek,svojimi kamaratmi bude v bare prebrat na ktorom poli je lepsia trava,kedy lepssie polievat a tak.no a ja -doma plienky ,flasky nevyspate noci-proste ak to vide tak ma cka krasna ruzova buducnost,hovorim si sama sebe ci to vlastne chcem,ci sa na to nevybodnem nezbalim si kufre a nejdem het.

Suri
Kecalka 339 příspěvků 17.08.04 15:30

Ahoj holky,

oběma oslavenkyním přeji všechno nej a hlavně hodně zdravíčka a štěstíčka.

Co se týče milování a děti, tak jste mě docela pobavily a přivedly na myšlenku, že to se taky asi změní po narození mimi a taky se budeme muset nějak přizpůsobit. Pravda je, že já jsem taky typ, co potřebuje klid a už mi trošku vadilo když byl někdo doma (bydleli jsme u Martinových rodičů). Jinak když jsem byla malá, tak jsem taky dost často navštěvovala naše během noci. Jinak doufám, že si vzpomenu na kapesníčkovou fintu až to bude aktuální!

Ještě vám chci taky říct, že je mi s vámi fajn. Samozřejmě, že sleduji i některé další diskuze a deníčky, ale na „výrobu“ miminka myslím až dost i doma, tak jsem ráda, že se s vámi rozptýlím a zjistím, že máme společné i jiné záležitosti z života s příteli, manželi a dětmi než jen snahu o početí mimina.

Mějte se moc fajn a pište o čemkoliv ať mi to v práci rychle uteče!

Planetko, držím obě pěstičky ať se ti to brzo vyřeší. Musím říct, že jsem o tom moc přemýšlela, protože s Martinem jsme spolu už sedmý rok a taky jsme měli různé krizičky, ale větší důraz jsem tomu nepřikládala.

Ještě zdravím „krajanku“. Dadli, vím, že je to jak z amarickýho dojáku, ale já jsem se upla na myšlenku, že se nám to určitě podaří zarás a budem obrážet ty kurzy :oD.

S.

planetka
Kecalka 242 příspěvků 17.08.04 16:22

Ahoj holky,
za par minutek pádím domů, tak se jdu ještě na vás kouknout.
Máme teˇd v práci zase trochu živěji, šéfové si na nás vymysleli IFRS k 30.6.2004, takže nuda nebude a čas na truchlení už vůbec ne.

Přeji všem dnešním oslavencům vše nej, hlavně zdraví a ať vás mají všichni moc rádi!!!

Jinak u mě nic nového, máme naplánovaný víkend, že snad bude čas si promluvit, ale mám pocit, že už není moc o čem. Jedna kamarádka už má pro „přichystaného“ kolegu doktora, jiná zase kamaráda z basketu, stačí se jen rozmyslet kterého!!
Jen vím že rozhodně nechci jedináčka vě věku 35 a více, tak to tedy ne.
Tak tedy pádím domů, pro věci na cvičení a jdu do sebe. Doma sama sedět rozhodně nebudu.
Jo a Pajdulko, taky jsem měla v hlavě scénář, jak v bytě udělám na všem svouji „značku“, ale ta už tam vlastně je, protože kam se podívá, všude uvidí mě, protože téměř vše jsem tam zařídila a vybrala já. (už ale většinou neplatila, takže si to odnášet nebudu).
Přeji hezký podvečer a holky nebojte, určitě všechny budete ty nej mamky, ale takovým tím zdravým způsobem!!!)
Planetka

Tenar
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 17.08.04 17:14

Ahoj kočky, konečně zase na inetu! Včera nám nějak zlobil a tak jsem byla celá nervózní, že nemůžu ne emimčo :o)

Juanco, všechno nejlepší k dnešním narozeninám! Po tom, co sis v poslední době užila, jistě oceníš především přání stálého zdraví a samozřejmě taky malou pacičku do bříška :o)

Petro, Tobě hodně štěstí k svátku a ať Ondrášek nezlobí a pěkně roste. Doufám, že si to u mamky hezky užíváte a že už Tě opustily všechny ty choroby.

Planetko, koukám, že už to začínáš brát trochu s nadhledem - to je moc dobře. Třeba se to ještě ale urovná, až to v klidu o víkendu proberete.

Zatím jsem moc nepřemýšlela, čeho se budu muset vzdát, jestli přijde mimi. Spíš co všechno budu muset dělat navíc :o) I když teda, jak to bude s tulením v přítomnosti dětí v našem 2+1, to mě už napadlo. Já svoje rodiče přistihla jen jednou, bylo mi asi 14 a bylo to teda neskutečně trapné. Zatím mi to ještě neoplatili, ale tenhle víkend už jsme měli namále :o) Byli jsme na chalupě s mým tatínkem a on je prostě neuvěřitelný. Když se ptal, jestli ho vezmem s sebou, tak to okomentoval slovy „já budu pořád v dílně, vůbec vám nebudu překážet“, ale v sobotu, protože celý den lilo, jsme byli zalezlí v pokoji a on za náma dokázal přijít cca 10× za hodinu. „Já si jdu jen pro hadr“…„nechám si tu u vás něco vylisovat“…„díváte se na OH?“(nedívali jsme se)…„Nevíte, jak dopadl basket?“…„Inče, máma říkala, abys jí zítra natrhala rudbekie“…„na verandě je žába“… a tak dále. Bylo to jak ze špatné komedie, museli jsme se fakt držet, abychom se nerozchechtali pokaždé, když se zase rozlétly dveře.
Jinak zcela tradičně po víkendu na chalupě hlásím 2,5 kg křemenáčů :o)

Tak se mějte, T.

Dandule
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 17.08.04 17:26

Ahoj holky!

Nejprve se omlouvám,že jsem se dlouho neozvala.Nešel nám přes měsíc internet,ńějaká porucha na anténách zprostředkovatele Netu.Na zimáku se střídá jedna hokejová škola za druhou a do toho všeho dokončujem sportbar.Bude to docela velký bar ve středu města,a tak pracuji do roztrhání těla.

Holky,hlásím se mezi snažilky!!!Hu­rá,půlrok uběhl jako voda,tedy 5měsíců,prošla jsem si nějaká doplňující vyšetření a můžu se snažit.Když jsem přišla o malého,myslela jsem,že se snažení nedočkám.Genetické vyšetření maličkého bylo nakonec v pořádku,jednalo se o infekční velmi vzácný virus,který na mě někdo „prsknul,jako chřipku“ a protože jsem byla těhotná,stalo se to,co se stalo.Rána po maličkém se ještě úplně nezacelila a asi ani nezacelí.Jeho nenarozenou dušičku jsem poslala na jednu hvězdu na obloze a občas na ni nahoru kouknu a pošlu mu tam pusinku.

Měřím si už 3měsíce BT,kupuji ovulační testy.Ale přikláním se k názoru,nechat vše na přírodu.Vzhledem k vytížení mého manžela uvidíme,jak se do ovulace trefíme.Prostě až to přijde,tak to přijde.

Pajdule,moc krásný deníček,vzhledem k tomu,že jsme si věkově blízké, a obě jsme vychovaly dvě děti,mluvíš mi zcela z duše!I já jsem přesvědčená,že jde skloubit péče o miminko,domácnost se svými koníčky.Jde o to si vše pořádně zorganizovat.Sa­mozřejmě,že se režim dne musí přizpůsobit miminku.Pokud se miminko zadaří,teším se na to,jak si vychutnám mateřství s nabytými zkušennostmi a vyrovnaností.

Mějte se fajn,předesílám,že moje intenzita psaní není tak častá,ale myslím na Vás!!!

Dandule

kosinka
Kecalka 211 příspěvků 17.08.04 18:19

Milá Juanco,

vše nejlepší k Tvým narozeninám. Hlavně hodně štěstí, když bude štěstí, bude i Matýsek.

Zá:,–(ně přeji jen štěstí, na Titanicu bylo spousta zdravých i nemocných, vdaných, bezdětných s rodinou..... ale neměli to štěstí.

Takže tfuj tfuj tfuj, hodně štěstí do dalšího roku.

Kosinka + Tomášek

Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 17.08.04 19:02

Ahojte,
tak je zase večer a já využívám manžovy nepřítomnosti, abych vám napsala.

Můj včerejší komentář zůstal ještě ve starém deníčku, možná zapomenut ve stínu toho nového a tak musím znovu Juance popřát jen to nej…
Juanco - ty víš, co bych ti chtěla nejvíc přát…

Peťko - i tobě vše nej ke svátku, ať ti Ondrášek dělá jen samou radost :-)))

Pajdule - já jednou načapala naše, bylo mi asi deset. Do dneška jsem jim to ale neřekla… Měli to o to těžší, že jsme v té době sdíleli všichni čtyři jednu ložnici :-(((

Suri - beru tě za slovo. V září jdeme do toho a snad se nám to (teda doktorům - IUI) povede… Jo a kurz už mám dávno vybranej :-)))

Tenar - panebože, kde máte chalupu? To není možný, my jsme za celý léto našli snad jen 5 hub :-(((

Dandule - to je príma, že už jsi taky snažilka :-))) Tak tfuj, tfuj, tfuj…

Tak, teď jdu zjistit, jak dopadla Hilgertová…
Mějte se .
 Dadla

Pajdule
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 17.08.04 19:27

No konečně Dandulko!!!!

Bar nebar, alespoň budou kačky a určitě to v pohodě zvládnete i s mimčem. No právě, já taky nechci slevit z práce. Kamarádky mi říkají, jak se mám, že dělám pro manžu a nejsem závislá na platu, že vlastně s mateřskou budu mít ještě víc a klídek doma. Ale to, že budu mít práce stejně (tudíž žádná „mateřská dovolená“) a k tomu přibude milion dalších starostí s případným prckem nějak nechápou. My víme své, viď :-))))
A máme ještě spoustu plánů, myslím, že když člověk přestane něco chtít a plánovat, přestane žít.
Tak ti přeju hodně štěstí v podnikání a hlavně brzy ty // na testu!!! Vidíš, já tady ještě jsem a nakonec to těhu po třicítce budem sdílet spolu a porovnávat naši vyrovnanost a klídek :-)))) s holkama dvacítkama :-)))).
Ozvi se častěji, budu se těšit!!!! Kdyžtak ti napíšu „holčičí termíny pro početí“. I když…já už ty klučičí začala tento měsíc porušovat, aby se na mě někdo nahoře nezlobil a byla raději zdravá holčička, než nic.
Pajdule

Pajdule
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 17.08.04 19:32

Dadli, my taky sdíleli s našima jednu ložnici a já je jednou (asi ve 13) pouze slyšela. Bylo mi to nechutné a trapné. Nevím proč (dneska už tohle tabu není a holky už věděly někdy od školky jak to chodí), ale představa rodičů při akci…brrrr. toho je chci ušetřit. A to nejsem puritán :-)))))
Pajdule

Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 17.08.04 21:02

Berušky matýskatý,

jdu napravit chybičku… ne, že bych na Vás nemyslela, a nečetla Vás:-)))

Dnes jsem si ráno (jsem 31DC) udělala testík ClearBlue a během pár sekund se na mě usmívaly dvě čárečky, obě stejně silné, dokonce tak testovací byla dřív než kontrolní:-)))
Konečně se na mě to štěstí usmálo. Pravdou je, že jsem se rozbrečela a nevěděla, co dělat:-))) ruce se mi třásly… ještě teď jsem z toho příjemně překvapená a stejně tak můj miláček… I když ten je pesimista a pořád čeká na vyjádření Dr., ke kterému se zatím tak nehrnu, aspoň si užiju mimíska na UTZ:-)))

Chci poděkovat hlavně Pajdulce, díky ní jsem měla spočítané termíny tulení podle Mojžíšové:-))), Pajdulko, díky!!!

Přeji Vám všem snažilkám - ze srdce - co nejdřív //!!! Všechny si to zasloužíte, moc!!!

Radka

Dandule
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 17.08.04 23:13

Pajdule,budu moc ráda,když mi ty „holčičí dny“ spočteš a pošleš.Přiznám se,že jsme začali tulení podle návodu na holku,ale zas tak lámat přes koleno to nebudu.Říká se,že holčičí recept je každý den tulení od konce menstruace a přestat s tulením 2dny před ovu.Proto ty ovu testy,abych věděla přesný den.Tak uvidíme.Pokud by se nezadařilo otěhotnět podle holčičího návodu,nechám tomu úplně volný průběh.Pa,Dandule

Dandule
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 17.08.04 23:14

Gratuluji!!!! Dandule

Tenar
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 18.08.04 08:53

Radko, to je báječná zpráva! Moc blahopřeju a držím palečky, ať Ti doktor co nejdřív mimíska potvrdí a ukáže na UZ :o))
Ahoj, T.

Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 18.08.04 09:22
Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 18.08.04 09:26

Ahoj holky,
teda tady je zas mrtvo, no hamba!!!
Já už se v kanclíku pomalu začínám připékat, ještěže se zaměstnavatel loni slitoval a máme klimku. Jinak teda nevím, jak bych tyhle vedra ustála.
Dneska po práci vyrážím okukovat hračkářství, protože synovec bude mít narozeniny a dneska Káča psala, že se v sobotu koná grilovačka. Takže hodná teta Pavla musí koupit něco super pro svého Lukana. Tak se pokusím vybrat něco, co ho zabaví, nadchne, nebo minimálně potěší. Dřív to bylo snažší, protože měl „milovací období“. Prostě měl období, kdy miloval krtečka, tak jsem koupila plyšovýho krtečka a byla jsem nejlepší. Pak miloval Teletubies, tak jsem koupila jednu tu barevnou potvoru a byla jsem jako bůh. Ale teď teda nevím.
Asi nějakou kazetu s pohádkama, ale to je teď pasé, když přišli o elektroniku, čili i o video. Ach jo, holky poraďte, co koupit čtyřletýmu chlapákovi???

P.

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 18.08.04 09:41

Congratulations!!! Radko, sláva, tak to dopadlo, teď ještě fotečku z UTZ a bude to :-)))).
Tak ať je vám všem moooc dobře a mimískovi se u tebe líbí :-D.

Hajinka

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 18.08.04 09:48

Nazdárek děvčátka, tak se nám láme další týden k víkendíku, a tady je pusto, jenom ta Pája, to je držák :-))).

Dandule, zrovna nedávno jsem si říkala, co že je s tebou, že ses dlouho neukázala.......to už je to taková doba? To to teda letí, hm, to mi připomíná, že i já už jsem snažilkou poměrně dlouho :-(((. Ačkoliv - teď přes léto víceméně dobrovolnou nesnažilkou :-))). Tak hurá do snaženíčka, ať jsi co nejrychleji dvoučárková!!! Tentokrát tě jistojistě všechny bacily minou velkým obloukem, a pochováš si příští jaro to svoje třetí mrně :-))).

Tenar, my jsme celkem dobří houbaři, ale letos jsme našli hub tak na dvě smaženice, jednu bramboračku a malou skleničku sušených!!!! Jak to proboha děláš?????

Pájo, s dárkem pro čtyřletého raubíře ti neporadím, tak „velké“ děti v okolí nemám, ale prodavačka ti určitě něco doporučí, asi by to mělo být něco jako stavebnice, nebo tak, aby mohl tvořit ne, když teď nemají žádnou elektroniku.....Ale těch už může mít spousty, že jo.

Hajinka

Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 18.08.04 10:19

Taky jsi bývala držák, Hájí. Ale poslední dobou teda..... přece mě v tom nenecháš? :-))))

P.

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 18.08.04 10:30

:-DDDD
Už se zase lepším ne??? Já bych teda řekla, že jooo. :-)
Ale je pravda, že bývaly i lepší časy :), no , teď mám tu svou kancelář, tak mi aspoň nikdo nemůže koukat pod ruce, co že to vlastně dělám, že tak pořád ťukám do klávesnice :-))).
Hajinka

Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 18.08.04 10:33

Máš pravdu, už je to drobátko lepší, ale pořád to nejni vončo, co dřív :-)))) Ale já věřím, že půjdeš do sebe a kajícně se polepšíš. A nejen ty, ale všechny ty zatoulané Matysandy :-D

Dadli, tak jak je v Brně? Domluvily jste se s Klaris na srazíku?

P.

Tenar
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 18.08.04 10:42

Ahoj holky, začínám mít pocit, že letos se asi obvyklá letní flákárna nedostaví :o( Dnešní dopoledne opět trávím u kopírky, která nechutně hřeje, a sním o klimatizaci (u snu to taky končí). A když vidím tu hromadu dodávek na září, tak nevím, jak to udělat s dovolenou. Kolegyňka, která by mě mohla zastoupit, se v září vdává, tak rozhodně nebude mít na mou práci čas. Už jsem doma naznačila, že asi budeme dovolenkovat, až v říjnu, tak že bychom si měli vybrat něco hodně na jihu :o)

Pajo, s dárkem Ti teda neporadím - v mém okolí se skoro žádné děti nevyskytují, a tak postrádám jakoukoli zkušenost. Vidím to tak, že první dítě, o které budu mít možnost se starat, bude to moje (podobně jako moje první zkušenost se svatbou se odehrála na té vlastní :o)).

Pajdule, Hajinko, s těma houbama je to letos zcela vyjímečné. Naopak jsem vždycky měla dojem, že u nás moc nerostou, jen na podzim nějaké ty suchohřiby. Ale letos jsou to opravdové žně - i když „jen“ samé křemenáče a masáky. Chalupu máme na rozmezí Krkonoš a Jizerek (vždycky když jedem přes Jablonec vzpomenu na Dadunku :o)).

Dandule, doufám, že když jseš opět mezi snažilkami, tak taky budeš častěji navštěvovat deníček (a to samozřejmě i po ohlášení těch //, které dozajista brzy přijdou) :o)

Mějte se, T.

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 18.08.04 10:57

Tak se hlásím mezi ostatní zodpovědná děvčata :-)), právě jsem se objednala k zubaři. Mám takové nepříjemné tušení, že se to bez vrtačky neobejde.
Naštěstí nejsem žádná cíťa a běžné vrtání zvládám bez injekce, ale ta představa, ten zvuk...... trvá mi to, než se rozhoupám :-))).
Hajinka

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 18.08.04 11:02

tak juanca hlasi ms,skaredu,hnusnu -ja by som do to ho kopla,nic ked ze vysetrenia dopadli vsetky dobre tak sa idem objednat a uvidime co nam povedia.
dandula vitaj a drzim palce nech rychlo zahlasis dve ciarocky.
tu zas svieti slnko ako besba svina -sa neda ist ani na ulicu ,som chcela ist na trh ale nejdem-by som sa tam upiekla.

Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 18.08.04 11:03

Holky, tak mě napadlo, co říkáte na kouření v těhotenství?
Nemyslím to jako rýpání do Monalisy, ale řekla bych, že tvrzení, že se v těhotenství nesmí přestat naráz je nesmysl a výmluva. Přece pokud jsem těhotná, tak hned utnu něco, co mimísovi škodí a nebudu si hledat důvod, proč to jen snížit, ne? Nevidím důvod, nebo spíš nechápu proč by se nesmělo přestat naráz. Myslím, že je lepší přežít absťák, než dopřávat mimoušovi cigárko, nebo ne? Pokud těhuli přestanou chutnat cigarety, tak se přece taky nepřemáhá a nebafá jen proto, aby nepřestala „naráz“. Já nechci moralizovat, sama jsem hulila jak tovární komín, ale pokud jste některá tohohle názoru (nepřestat okamžitě a naráz), tak mi zkuste vysvětlit proč?

P.

Pajdule
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 18.08.04 11:12

Ahoj Matýskandy,

měla jsem blbé ráno, vzbudil nás zákazník už v 6.30 boucháním na dveře (idiot), že si jede pro auto. Pak už jsem neusnula a když jsem pila svou ranní kávičku, skrz okno na mě s přilepeným nosem na skle čuměl tchán + nějaký chlap (jeho kámoš zřejmě). Normálně si vylezli na terasu a zvenčí přes okna čuměli do celého baráku. Pak s holkama snídáme a nějaký další chlap (nevím, asi zákazník) nám vlezl až do kuchyně (já ve spodním prádle)- no hledal Martina a dveře byly otevřené, tak co, že? Ve finále jdu zalít skleník a za dílnou další chlap kope výkop na drenáž (toho asi Martin najal, ale neřekl mi nic) a měl vzhled bezdomovce, pěkně jsem se ho lekla. Mám pocit, že jsem v průchoďáku. Mám chuť vzít brokovnici :-))))

Pájo, taky bych se přimlouvala za stavebnici. Kupovala jsem v červenci dárek pro neteřinku ke 3. narozkám- mikrovlnku. Normálně byla i s párkama, pizzou, kuřetem a tak, digitálně odečítá čas a pípá. Verča byla spokojená a zbytek dne jsme dělali, že jíme všechna ohřátá jídla:-))).
Dneska jsou tak krásné hračky- když jsem viděla třeba ty funkční pračky, myčky…
Ještě mě napadá- prodávají se taková zvířata v seriích. Je k tomu rozkládací plocha a děti si sestavují zoologickou, nebo farmu a tak. Jsou v pytlích, nebo kbelíčkách, gumové, kvalitní a hlavně naprosto identické s živými. Pak se to dá dokupovat (např. plazi, ptáci…), no a samozřejmě se dítě učí poznávat jednotlivé druhy. Přišlo mi, že bych si s tím vyhrála ještě v 8 letech.

Tenar, já se dostala na houby letos zatím dvakrát, ale to byla fakt jenom ta smáža a polívka. Manža miluje řízky a ty kila hub ti děsně závidím. Sakra, kde že to je??? Mňam křemeňáky miluju!!!

Hájí- tenhle měsíc se mi ozvala dávná láska, ne a ne ho odbýt. Slíbila jsem dnes chat a mám už teď z toho bolení břicha. Je fakt, že jsem na něj nepřestala nikdy myslet - byť už jen platonicky. No tak jsem si vzpomněla na tebe a moje sebevědomí :-)))), třeba do zítřka o metr vyrostu:-)))

Pajdule

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 18.08.04 11:14

Pájo, já si myslím, že tato „možnost“ pomalu snižovat dávky je ponechána kuřačkám, které vytáhnou třeba krabičku až dvě denně. Ty jsou na nikotinu závislé tak, že jejich organismus by na okamžitou absenci této drogy v krvi zareagoval pravděpodobně natolik silně (+ psychika, absťák, nervozita, atd.), že je přijatelnější varianta pomalé snižování počtu cigaret. Pokud si dáš 0-5 denně, pak by neměl být problém přestat okamžitě. Mimísovi nekouření určitě neuškodí, naopak. Na počátku těhu je vyživován nezávisle na těle matky z žloutkového vaku (to jsem někde četla, trvá to pár týdnů, víceméně akorát do chvíle, kdy žena dokáže za normálních okolností rozpoznat těhu). V této „přechodné době“ by se měla zodpovědná těhulka dle mého názoru oprostit od všech závislostí a nezdravých návyků.
Toť můj názor :-)))).

Hajinka

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 18.08.04 11:18

Pajdulko, to bych asi vraždila :-))). Takové ráno bych fakt nechtěla zažít!!! (Hlavně toho tchána za oknem :-D).
Jo, ty zvířátka jsou taky parádní věc, taky jsem je měla :-)))
O houbových řízcích mi ani nemluv, mňam!!

No, jen do toho, Pajdul, uvidíš, že to bude prima :), jenom pozor na závislost na chatu (proč by nemohla existovat, když existuje závislost na e-miminu) :-)). Hlavně, až budeš večer manžovi připadat víc sexy než obyčejně, ať se nepodřekneš!!! :-DDDD.
Hajinka.

Pajdule
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 18.08.04 11:20

Pájo, já jsem rozhodnutá přestat okamžitě, i kdybych měla v absťáku škrábat do zdi. Ale např. moje sestřenka, která je teď zrovna snažilkou, se na to ptala své doktorky. Zda musí okamžitě přestat, když kouří 15 denně a zbláznila by se. Doktorka jí řekla, že pokud to omezí na 1-2 denně, je to prý pro ni lepší, než být vzteklá a vyřízená, což by se na dítě přenášelo víc (stres). Nejlepší je, když to přestane chutnat. Ale to jenom málokomu. Znám minimálně 4 holky, které hulily (až hrůza) celé těhu a mají zdravé děti, narozené v termínu a s normální váhou. Kdo by to chtěl ale riskovat, že? Já se ale ne a ne dokopat a přestat už teď. Jsem slaboch a stydím se, ale neumím prostě vypít kafe bez cigarety. Fuj, jsem hnusná, ale když mně to táááák chutná :-))))
Pajdule

Pajdule
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 18.08.04 11:23

Hájí, nepodřeknu. Já mu víc sexy připadat asi nebudu, protože je z tentoměsíčního snažení totálně vyřízenej :-)))))). Bude rád, že může chrápat a já budu chatovat, hi hi
Pajdule

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 18.08.04 11:32

To má taky něco do sebe :-)))). Aspoň budeš mít klíííídek, v tom případě ale pozor na ráno :-))). I když, to vlastně budeš mít pro změnu ty kruhy pod očima z celonočního chatu :-))))).
Každopádně si to/ho maximálně užij, to „e-setkání“ s bývalou láskou :-D!
 H.

Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 18.08.04 12:05

No jo, no. S tím kouřením to holt není jednoduchý. Já kouřila tak krabičku denně, čili docela dost. Rozhodně jsem byla kuřák jako poleno, žádný sváteční kouřil. Prostě nebyl den, kdy bych nedala minimálně deset, norma byla 15 až 20. A musím říct, že jsem přestala na první pokus a to okamžitě, žádné snižování. A nevím, jestli jsem vyjímka, nebo jen dítě štěstěny, ale něco jako absťák s nerváckými stavy jsem teda neměla. Jasně, chybělo mi cígo ke kafi (znám to, Pajdulko :-D), posezení na terase s knížkou v jedné ruce a s cigaretou v druhé. Asi nejhorší to bylo, když jsem si dala víno. Ale žádné absťáky, jako třesení rukou, nervozita nebo jiný stavy se nekonaly. Ale i tak to nebylo nic moc, dost často se mi o kouření i zdálo!!! A ženský, kdybyste věděly, jak šílená byla chuť na cigču, když jsme se s drahoušem porafali, tak by jste mi z fleku připíchly na hruď metál, že jsem to ustála :-))))))
Uf, radši změníme téma, nesmím nad tím moc přemýšlet, ta chuť se pořád ještě občas dostaví…

P.

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 18.08.04 12:23

Jsi silná žena Pájo, to je jasná věc :-). Ale ty popisované stavy znám. Jak si zvykneš spojovat cígo s nějakou činností, nebo situací, je to v háji. :-))) Ale dost už o tom :-).

Holky, prošla jsem deníček Výzkumníků, který úžasně doplňuje naše deníčkovské téma - co už se nám s mimi nikdy nepodaří tak jako dřív. Mno, pro nás, notorické snažilky, docela demotivující :-D.

H.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »