Deníček Matýsků 21.

Snažení

Návštěvy aneb nedělej druhým, co nechceš, aby dělali oni tobě.... Brzy nastane letní období a s ním tak trochu souvisí i zvýšená frekvence návštěv. Určitě se vám vybavuje grilovací párty na zahradě, posezení na terase, setkání přátel v hospůdce, nebo jen tak příjemná debata nad voňavou kávou.

Tohle téma mě napadlo, když mi před týdnem zavolala kamarádka, plná vzteku. Právě se vrátila z týdenní služební cesty, v neděli, v poledne. Doma (má dvě děti) to vypadalo jako po výbuchu. Do toho jí zazvonila návštěva - kolegyně z práce s manželem, kteří se přišli podívat, jak má „zařízený byt“. Ten dvoumetrový dlouhán ji ještě upozorňoval, kolik má na lednici prachu. Byla z toho rozhozená, otrávená, naštvaná. Dobře jsem jí rozuměla…

Pokusila bych se trochu rozebrat návštěvy, jak je vidím já a budu zvědavá na váš názor a zkušenosti. Nejdřív bych ráda předeslala, že jsem člověk společenský (v závěru vám to tak asi připadat nebude) a obecně se bavím velmi ráda. Přemýšlela jsem, jak tohle téma zpracovat a návštěvy jsem rozdělila do několika skupin:

1. Návštěvy plánované, chtěné, očekávané
Z názvu vyplývá, že jsme návštěvu pozvali (upřímně a nenuceně), očekáváme ji a těšíme se na ni. Protože o ní vím, manžu jsem poslala nakoupit vše potřebné a on koupil i nepotřebné, ale co když to někdo bude potřebovat. (je skvělý hostitel, to je fakt a jsem na něj v tomhle opravdu pyšná) Dům jsem relativně uklidila (zaručeně přijdou a ještě je mokrá podlaha, ale to mi nevadí), schovala jsem psovi nahlodanou kost z předsíně (pak mu ji zas vrátím), sebrala hovínka z trávníku, umyla si hlavu a ukryla nevyžehlené prádlo. Pokud jde o příbuzné a blízké známé, kost nechávám, kde je. Většinou jsem spokojená, báječně se bavíme a unavení mají připravené spaní. Často jsou to návštěvy víkendové a opravdu skvělé.

2. Návštěvy neohlášené, přesto vydařené
Vydařené proto, že mám ten den dobrou náladu, protože jinak považuji neohlášení návštěvy za neslušnost. Ale stane se. Kamarádka jede ze služební cesty a měla vybitý mobil, aby zavolala, sousedi na procházce, kteří se staví na kus řeči, kamarádi mužského, příbuzní odjíždějící ze zoo. Zeptají se, zda nezdržují a povětšině přivezou i zákusky, no a pak je vyhoďte… Pokud není dům zrovna vzhůru nohama a já nenašla právě chybu v dph, které mám zítra odevzdat, doma je kafe pro pro všechny a pes se nepozvracel přede dveřmi - i tyto návštěvy je možné si užít. Občas bývám vděčná za takovou neplánovanou (ale nevnucenou) návštěvu, protože vyskočím z práce a krásně si poklábosíme.

3.Návštěvy neohlášené - přepadovky
V předsíni se válí známá kost, koš s právě sebraným prádlem, někdo na wc nepoužil osvěžovač, dcera v umyvadle plnila fixu vodou, aby psala, zrovna politý ubrus, děti se řežou a ječí, pes chce zvracet kus kosti, já mám na hlavě barvu a ráno mi v kosmetice „čistili“ obličej. Ve většině případů je doba oběda nebo večeře a máme zbytek od včerejška, nebo 4 párky. Návštěva. S vyděšeným výrazem postavím vodu na kafe, abych pak zjistila, že i když ho kupuju snad tuny, na čtvrtý hrnek prostě nevyjde. Dá si někdo čaj? Ne. Hlava v ručníku. Pokus o úsměv. Jedno oko šilhá po haldě nádobí u dřezu, protože myčka je ještě plná čistého. Ze dveří volá manža, jestli už je jídlo. Jedna z dcer přijde žalovat. Pokouším se udělat ze 4 párků něco pro 8 lidí. A přijíždí zákazník pro auto, tak běžím do kanclu napsat fakturu. Nesoustředím se, jsem vytočená, ale asi dobrá herečka, protože se mi nestalo, aby to někdy někdo pochopil a zvedl se. Nejlepší na těchto přepadovkách jsou návštěvy s dětmi. Mám děti hrozně ráda. Dostanou hračky, chipsy, zmrzlinu, colu, hrají si s našimi dětmi. Když už chtějí odejít rodiče, tak děti jsou spokojené a nechtějí domů. A tak rodiče ještě pár hodin zůstanou.

4. Návštěvy, co neznají čas
Tady jsou zahrnuty návštěvy hlášené i nehlášené. Znáte to: Stavím se na kafe, jo? Jasně, stav se, budu ráda! Známá (podotýkám známá - kamarádka už by bylo něco jiného!) přijede v 16h a ve 23.30h jsem přepitá všeho, zívám, opět šilhám - tentokrát po připravených sešitech dcer ke kontrole, poslouchám odvedle televizi, protože jsem se týden těšila na film s M. Ryanovou a nedokážu říct: hele, pro dnešek tě mám dost a drby mě nezajímaj, ty lidi stejně neznám. Nakonec jí musí poněkolikáté zavolat její přítel, aby jela spát. Při odchodu dodá, jak se nám krásně povídalo a zítra že by mohla přijet už v poledne. Jednu takovou známou mám a byla tu 3× týdně. Naposledy mi nebylo dobře a šla jsem si brzy lehnout (manža nebyl doma). Protože nezamykám, vešla v pohodě ve 22h do baráku a vzbudila mě - stála přímo u postele! Měla jsem šok a v tom šoku jsem se jí zeptala, jestli je normální. Od té doby (14dní) tu nebyla. Hurá.

5. Čiperné dětičky
Jak jsem řekla, děti mám moc ráda. Každé prázdniny hlídám dítka od sestřenky a neteř, protože pracuju doma a jejich rodiče (tedy švagrová má prázdniny) jsou v práci. Mívám tady s mými dohromady 5-6 dětí asi 3 týdny. Většinou spí v zahradním domku a ještě si postaví stan, večer sedíme u ohýnku, hrajem flašku, malé čtu pohádky, pohoda. Čím víc dětí, tím jsou hodnější. Děti mi fakt nevadí. Jenom jeden druh. Rozbíječi. Často k nám jezdili známí, kteří mají dva krásné chlapečky. Na pohled. Při jejich návštěvě jsem mívala strach i o zdraví těch svých dětí. Pokojíček pokaždé obrátili vzhůru nohama, hráli si na válku. Rozbité hračky jsem nepočítala (holky to odbrečely), ale: nějakým způsobem spadla televize. Při další návštěvě zvěř rozbila lustr a sápala se k počítači. A jejich rodiče? Klídek, káva, pohoda jazz. Když se opět jednou objevili u brány, držela jsem našim dětem pusu, jako že si hrajem na ticho…

6. Věšáci
Tak to jsou lidé, většinou šílení pesimisté, kteří nám pěkně zamotají náš krásný a optimistický den. Nevím, kde se vzala ta důvěra, mnoho lidí si právě mne vybralo za svou vrbu. Cením si toho, že mám důvěru, že se mi svěřují, ale do jisté míry. Tento typ lidí vám totiž veškeré svoje břemeno starostí takzvaně navěsí na hrb (proto jim říkám věšáci). Ráda poradím, pokud mohu. Ale hodinové telefonáty typu: myslíš, že mě má rád, když…(2 hodiny s ní nepromluvil a tak..), to je na reakci: Haló, haló, neslyším tě, ztrácíš se mi..signál..! A vypnout mobil. Jeden známý mi vyprávěl, jak měl jednou krásný den a vzal stopaře. Ten mu za 20km vylíčil tolik problémů, že prostě zastavil a vyhodil ho z auta (na dálnici).

7. Kombinace bodů 3-6
Tak to je smrtelná kombinace. To bylo nedávno, když jsem chystala manžu na 3 dny na závody, lítala obracet řízky a do kanclu tisknout faktury, holky se chystaly na turnaj a je taky vypravit. Do toho neohlášená švagrová se švárou. Budiž, postavila jsem jim kávu na stůl a pokračovala v práci. Když se po hodince zvedali, ve dveřích je střídala rodinka (taky nehlášených) známých ještě s jejich sousedy a jejich dětmi, včetně psa. Začalo to rvačkou psů. smradem spálených řízků, zvonícím telefonem a než se stihli vzpamatovat, postavila jsem se do dveří a opravdu v posledním dechu je slušně upozornila, že teď tedy opravdu nemám čas!!! Tak krásně, asertivně…

I když je moje vyprávění o návštěvách dost negativní, převažuje bod 1 a já jsem ráda, že za námi návštěvy jezdí. Asi se jim u nás líbí a mě to těší. A pokud mi přijede kamarádka, je mi úplně jedno, že je dům vzhůru nohama (protože jí je to taky fuk), nevadí mi, že zrovna smrdím hnojem, protože jsem ho právě zarývala k paprikám a klábosíme třeba do rána.

A perlička na závěr: Když jsem někde na návštěvě já, často řekne hostitelka: Raději se nerozhlížejte, nemám vůbec uklizeno!! A přitom se bojím čehokoliv dotknout, abych to neušpinila a vše je naprosto dokonale vyleštěno. Nebude to tím, že jsem se ohlásila?

Pajdule

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 30.05.04 16:34

Pajdule, to je ale dlouhý deníček, takže nejdřív píšu, ať mě nikdo nepředběhne a pak budu číst.

Pajdule - ty jsi byla v Brně? To je škoda, mohly jsme zajít na kafčo. Příště dej vědět a vyšetři si čas :-)))

Radko - tak co? Už se mrcha objevila? Tak moc bych ti přála, aby se ta tvoje „záhada“ co nejdřív vyřešila a ty se mohla zase znovu snažit.

Tak, teď se vrhnu na ten deníček…
Dadla

Shirin
Kecalka 215 příspěvků 30.05.04 16:52

Ahoooj!!!
Pajdule, to je fakt super.Podle me jsi opravdu shrnula vse, co se jen dalo.A je to tak super poctenicko.Docela jsem se nasmala.
Dneska jsem byla za znamou a ta je z kategorie pesimistek.Uplne mi zkazila naladu, tak se tam zase jen tak neukazu.
Jinak ja davam prednost navstevam ohlasenym.

Holky mejte se moc fajn!!!!

Shirin, Sammy a Slunicko(13tt)

Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 30.05.04 19:30

Ahoj Pajdulko a holčiny!!!

Moooc krásný deníček, vážně!!! Také jsem si vzpomněla - při jeho čtení - na plno „nečekaných“ návštěv, které nevědí, kdy by odešly a už na ně neplatí ani moje zívání či komentáře typu: „Ach jo,zítra musím vstávat ve 4:30!“ :o)) Prostě dál sedí.
Ale návštěvy ohlášené, na které jsem připravená psychicky i co se týká občerstvení, ty miluji.
U kamarádek je mi také jedno, zda mi zrovna syn rozsypal sušenky a po celé sedačce jsou drobky, či jsou hračky po celém bytě jen ne v dětském pokojíčku :o))).

Dadlo, MS se zatím neobjevila a skutečně nic nenasvědčuje tomu, že by měla :o(. Zítra mě čeká vyšetření u doktora, tak jsem moooc zvědavá, co se dozvím.

Berušky, přeji Vám krásný večer, já mám dneska den blbec, ale o tom dnes ne, možná zítra, protože teď bych si jen stěžovala a nechci Vám kazit nedělní večer :o).

Radka

Klaris
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 30.05.04 22:05

Ahojky koťátka!
Pajdule: super deníček!! vystihlas to´úplně přesně!! já sice tolik zkušeností s návštěvama nemám (zatím není kam je zvát..), zato návštěvy mých rodičů u nás doma..speciálně tátovi velmi opilí kamarádi kteří odcházeli ve všední den dvě nad ránem a tatínkovi jaksi nepřišlo nutné je krotit když vyřvávali jak paviáni..to byla síla a s tátou pak nemluvila ani židle.
Jinak já bych si nedovolila přijít jen tak přepadovkou, to se prostě nedělá. Teď jsem zrovna byla u kámošky (2× ohlášená) ale protože na ní zjevně bylo vidět jak je unavená a ještě se musí učit, tak jsem se zvedla dřív (a to je prosím má nejlepší přítelkyně, mé druhé já..ale respekt je potřeba všude..)
A ještě je jedn druh návštěv - souvisí to i s bodem č.6 - věšáci - to jsou takzvaní „upíři“ - prostě z vás vysají energii a po jejich odchodu (nebo odchodu od nich když jste na návštěvě) jste úplně vyčerpaní, chce se vám tak akorát ležet s nohama nahoře, máte pocit, že ten svět stojí za houby a nejlepší by občas bylo ho vyhodit do povětří. Fakt takoví lidé existují (a někteří ani nevědí že takovou schopnost mají, zato jiní se chodí takto „dobíjet“ zcela záměrně)

Radko: držím palečky, snad ještě není vše ztraceno…budu na tebe zítra myslet..

Hájinko: opět díky za rady ke Candidě - ale musela jsem se smát - v letáčku co mi dal gynekolog už asi šestkrát o stravě při chronických potižích s Candidou stojí - hlavně hodně bílých jogurtů a zeleniny, zejména zelí a pod. No s tou zeleninou to těžko můžu omezit považuji ji za naprosto nenahraditelnou složku stravy (už proto že jsem vegetarián tvoří velkou část mého jídelníčku..). A jogurty..no mám období kdy je jím hodně a jindy je nejím vůbec. Teď je nejím (musím se vyloženě nutit abych do sebe ten jogurt dostal..)a na mých potížích to nic nezměnilo..Tak nevím kde je pravda…Ale dík..A je mi moc líto že u tebe je to tak hrozné, že se kvůli práškům ani nemůžeš snažit :-(( Přeju ti víc štěstí do boje s tou potvorou než mám já!! Každopádně je to lepší přeléčit před těhu než to složitě řešit pak..
Já teď pořád doufám že třeba jsem // (30DC a MS nikde a to jsem ji minule dostala 24DC a předtím 26DC) takže to radši neřeším lékama a snažím se to přírodně zvládnout (musím přiznat že co do účinnosti je to skoro nastejno :-((( tedy nic moc) Každopádně když potvora nepřijde tak 1. června dělám testík a ať už bude nebo nebude // tak zamířím na gyndu

No nic půjdu hajat, za dva dny zkouška a v hlavě skoro prázdno..budu s tím muset hnout.
pá pá Klaris

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 31.05.04 07:22

Ahojky všem matýskandám!
Zase je tu pondělí a celý pracovní týden před námi.To je fakt hrůza.Ale zase na druhou stranu mě čeká konecem týdne oslava.Miláček má narozky,tak si to snad užijeme.
Co se týká tématu,tak návštěvy jsem začala vnímat jako malé děcko,když za babičkou chodily její bývalé kolegyně z práce a kamarádky.To byli hosté víceméně pravidelní a docela milí.
Dlaší zjev,který se u nás objevoval velmi pravidelně,byla maminčina sestřenice.Ta je typický věšák.Ráno přijde a večer máte práci vypudit jí domů.Naštěstí se s námi moc nestýkala,když se ve velmi pozdním věku vdala.Leč teď je zase vdova a my jsme opět v ohrožení.
Je opravdu značně netaktní,pokud se někdo neohlásí předem.Moje neteř to vyřešila scérázným způsobem.Zavo­lá,jestli může přijet.D když jí maminka s velkým sebezapřením řekne,že ano,tak zazvoní.Zpravidla totiž stojí před vraty.Jinak pratří do podkategorie ODNAŠEČ.Téměř vždycky se jí totiž může něco hodit a hučí do maminy tak dlouho,až jí to dá.
Mezi moje nejoblíbenější akce patřívaly oslavy rodinných kulatin a předvánoční srazy,které jsme pravidelně pořádali i nás doma,protože jako jediný máme rodinný domek.To se pak sjeli tatínkovi bratřia jejich rodiny(mamina je jedináček).A bylo veselo,každý se bavil,smál,jedl,pil a bylo to super.Je smůla,že tahle báječná pohoda upadla do nicoty po smrti našeho tatínka.
Co se týká kapitoly JÁ A NÁVŠTĚVY,tak se snažím vždycky ohlásit dopředu alespoň den,aby se dotyčný stihl připravit.Přepady praktikuju jen a pouze v případě krajní nouze(havárka na kole a moje kamarádka,která měla obarvenou hlavu).Když má přijít návštěva k nám,tak maminka uklízí snad i půdu.Vaří,pe­če,smaží a pak neustále cpe do někoho tu koláč,tu pizzu či něco jiného.Ale běda,když si třeba u tety chci vzít kousek koláče navíc.To na mě po straně syčí,že bych měla ubrat,že to vypadá,jako když mi nedá najíst a tak podobně.Ona totiž moc návštěvy u někoho nemusí a tak se uprostřed nejlepší zábavy začne ošívat,jako že jsme tam moc dlouho a měli bychom vypadnout.Nejsem host žvýkačka,ale tohle je podle mě trochu netaktní.
Končím dnešní pojednání o návštěvách.Snad mě ještě něco napadne.Mějte se zatím moc krásně,zvládejte ten dnešní den jako správné matýskandy a zatím ahojky.
Nafteta

Magika
Kecalka 159 příspěvků 31.05.04 10:10

Ahoj Matýsci,

Pajdule to je moc pěkně napsaný deníček a jako bys mě mluvila z duše! Nepovažuji za tak strašné neohlášené návštěvy jako ty co ne a ne odejít! To je opravdu pro mě neřešitelná situace protože prostě neovládám umění takovou návštěvu slušně vypakovat a tak čekám a čekám a čekám…
a návštěva sedí a sedí a sedí .....:)))
Hajinko děkuji za pár rad na ble stavy. Cola mi opravdu pomáhá. Jinak to stojí za h…
Pořád pocit na zvracení:(((
Ve středu jdu na UTZ tak si možná nechám napsat neschopenku. Ale doma nemáme internet tak bych sem nemohla - no asi to vydržím v práci:)))
Pokud bude vše v pořádku tak jdu do Pronatalu naposledy a pak už k svýmu stálýmu dr.
Mějte se krásně
papa Magika a bledňáček

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 31.05.04 11:07

tak vas vssetky zdravim po vikende ktory som ja ako vzdy stravila v praci ale dalo sa to prezit bol pomerne klud.
co sa tyka navstev-nemavam ich vela mam tu jednu kamosku ktora nerobi tak ze sa nudi a tym padom si mysli ze sa nudim a ja,tak ze sa obcas zatajim a nezdvihnem telefon,napr.-vie ze mam volno tak ze automaticky sa cgce dovolit -nenapadne ju ze som bola sedem dni v robote tak mam byt ako pu vybychu-zavola mi uz okolo druhej na obed ze co robim a ze pride -ked nemam toho vela tak dobre,tak ze sa dovali okolo piatej aj so synom ktory ma dva roky no a mam problem ju poslat domov o desiatej vecer-proste je jej u nas dobre-po jech odchode mam obyvacku ako by sa v nej prehnalo stado slonov(pri upratovani obyvacky vzdy uvazujem ci ozaj chcem este babetko.)aj jej davam najavo ze uz je cas ist ze musim robit veceru ze uz dojde pacico ktory nema navstevy moc rad ale niak to nepomaha.pred tym to s nou bolo este horsie ,ked vedela ze som v robote rano a ze koncim o stvrtej tak uz ma cakala pred domom-to som fakt odpadavala ked som ju zbadala.raz sa mi tiez tak dovalila prave ked som robila velke upratovanie ,som jej povedala ze nemam cas -ona ze to nevadi ze upratujem ze ved nech len upratujem ze sa pri tom mozme rozpravat-tak ja som kmitala ako blba ona sedela popijala(vzdy mam nieco doma a kym neni flasa prazdna tak neodide),co som ja upratala tak jej synator to rozhadzal-horor.tak ze teraz ked ozaj nestiham a vidim ze vola nezdviham telefon-ked nezdvihnem telefon doma tak mi zavola na mobil-to rychlo vybehnem na terazu a poviem jej ze som prec a neviem kedy pridem.vela krat sa mi stane ze ju fakt neviem vysackovat tak sa postavim ze idem za pacicom do baru-jasne ze sa trepe so mnou a je tam s nami az kym nejdeme domov a to je niekedy aj polnoc -maly jej uz reve ako besny ale nic -to robi hlavne ked je pohadana s muzom,chce mu dokazat ze aj ona moze byt vonku ako dlho che-v poriadku ale na ukor dietata?
inac moje prsia sa zacinaju podobat na fotbalovu loptu a o bruchu taktne mlcim -neviem mam to tento mesiac velmi podozrive ,v kutiku duse sa modlim aby to uz konecne vyslo a nemusim zacat tie procedury s doktormi-inac aj hvizdy stali pri mne ,podla nich som mala krasne plodne obdobie tak uvidime .mesto sa uz pomaly chysta na slavnosti uz mame program co a ako ,vzdy sa dame do kopy tri man z. pary a vyrazime do ulic az do rana a ked ze teraz budem mat v robote volno tak to bude parada.

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 31.05.04 11:59

Ahojky :-)
Pajdulko, krásný deníček !!!! K tomuto tématu sice nemůžu přihodit nic zajímavého, ale popis „kategorií“ návštěv se mi moc líbil. My s manželem se zrovna nacházíme ve stádiu, kdy se oba cítíme tak unavení, že nemáme na návštěvy žádnou chuť. Tedy přes týden. Krom toho k nám nikdo nechce chodit (pravdou je, že žijeme v polozařízeném bytě, a donedávna jsme neměli na čem sedět, než na čtyřech kuch. židlích, které pamatují snad císaře pána, a to není dvakrát pohodlné), všichni se vymlouvají na malé děti, a že ať radši přijdeme my k nim. No, a jak jsem řekla, na to se většinou cítíme příliš unavení, a pak doma vůbec nic neuděláme. Radši jdu rovnou z práce někam na kafíčko nebo srazík :-))).
Jinak musím říct, že jsem nějak záhadně klidná a smířená, s tím svým nesnažením. Vlastně jsem si i říkala, že když nebudu mít prosincové nebo lednové mimi, že teď ani žádné „vyrábět“ nechci, že bych pak ráda až letní (abych mohla vystavovat pupík :-DDD), takže mám do října „volno“ :-DDD. Chtěla jsem totiž mít doma Kozoroha a Lvici :-))). Kozoroh to letos už nebude, tak možná… Pajdulko, ty se vyznáš, jaké znamení je „nejlepší“ pro kluka a jaké pro holku?
 H.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.04 12:21

Ahoj holky, já bych do toho kopla. Napsala jsem komentář a pak zmizel.

Hájinko: v těch znameních si nevybereš, každé má svoje klady i zápory :-))), já jsem vždycky chtěla dítě blížence, holky se měly narodit na velikonoce a pak byly 15. února (vodnářky). Možná dobře, jednou jsem hlídala holčičku beránka a to bylo teda něco :-))). Na všechno řekla nééé, absolutně nic, co jsem s ní chtěla dělat nechtěla, měla dubovou paličku. Hodně informací o znameních je v knížce „Sluneční znamení“. Tam jsem se teda naprosto přesvědčila o tom, že na tom něco je. Všichni známí a příbuzní mi to popsalo tak přesně, že tomu věřím.

Klaris: Ještě jsi to úplně neplánovala, domeček není hotový, pilně studuješ… když se to tak trošičku ještě nehodí, většinou to tak dopadne a když to člověk naplánuje, vůbec se ten plán nedá splnit :-)))(vlastní zkušenost) Protože jsi ale byla pasovaná na oficiální snažilku, bude skvělé. když tam ty dvě // budou!!! Jak to vidíš ty?

Juanco, to jsem na to zvědavá. Já úplně mlčím, jenom držím pěsti!!!

Magiko: Neschopenku a počítač domů. Manža je teďka naměkko…:-)))

Holky, moc děkuju za reakce na deníček a omlouvám se, že je tak dlouhý. Vůbec mi to při psaní nepřišlo, až teď na to koukám.
Pajdule

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.04 12:32

Jo a ještě jedna záhada, kterou psali v té knížce a která je : Pokud v rodině zemře štír, do roka se narodí dítě. Pokud se narodí štír, tak taky. Rok před, nebo do roka většinou někdo v rodině zemře. Babička, dědeček, pra… U nás je to potvrzené. Hrozné, ale pravdivé.
Pajdule

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 31.05.04 12:36

Magiko, plně se připojuju k Pajdulce, to chce pěkně klídeček doma, počítač nebo notebook na klín, a hotovo!!!!
Juanco, ty mi dáváš, já moc drrrrrrrrržím pěsti, třeba ty doktory španělský vůbec nebudeš potřebovat!!!!! Prosím prosííííím, udělej testík!!!!!
Pajdulko, budu si muset nějakou literaturu přečíst :-). My jsme s manželem zmíněná znamení, a myslím, že jsou obě dobrá ( o mužích Kozorozích se říká, že za všech okolností umí vydělat peníze, postarat se o rodinu, jsou věrní - manželův brat je taky Kozoroh, s tou věrností nevím, ale ani oni ani my netřeme bídu :-))) )
 H.

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 31.05.04 12:40

Brr, to zní hrozně. U nás to naštěstí nefunguje. Jednak asi nemáme v rodině štíry (ani nevím, kdy štíři jsou), a jinak to teda neplatí. U nás se zatím spíš umíralo a nerodilo. Letos se narodilo první mimi, tak doufám, že nikdo neumře :-(((.
 H.

Dadunka
Kecalka 131 příspěvků 31.05.04 13:22

Ahoj, holčiny.

Teda, Pajdule, ten deníček je super !!! A dálka nám vůbec navadí, hlavně že je všechno výstižně a vtipně popsáno. Smála jsem se tak, že se manžílek odpoutal od brouzdání po automobilových stránkách a zajímal se, co je tam tak vtipného. Na toho dlouhého návštěvníka tvé kamarádky řekl, že by mu okamžitě vrazil do ruky prachovku, ať tedy tu lednici otře, když mu to vadí natolik, že nemůže držet jazyk za zuby. Pak mi připomněl hlášku, kterou má čas od času jeho bratr: „S některými návštěvami je třeba zacházet jako se starou konzervou. Neotvírat a rovnou vyhodit !
K nám moc často návštěvy nechodí, jednak přes týden chodíme dost pozdě z práce a o víkendu jezdíme k jedněm nebo druhým rodičům a jednak bydlíme v jiném městě než většina našich kamarádů. Je to sice „jen“ 15 km, ale stejně je to komplikace. Takže většina návštěv je dlouho dopředu ohlášená a domluvená.

S návštěvami, co se ne a ne zvednout naštěstí moc zkušeností nemám. Ale jeden rok jsem doučovala matiku známého, který si večerně dělal maturitu s ekonomie. On byl jako vyučený truhlář matikou dost nepostižen, takže to bylo o nervy. Co mě ale vytáčelo nejvíc, byla jeho neochota odejít. Končili jsme vždycky v 8 večer, já se chtěla dívat na nějaký pořad na ČT2, který neopakují a video na nahrátí jsme taky nevlastnili, ale on seděl a plácal blbosti. Došlo to tak daleko, že jsem ho i slovně vyzvala, že už fakt nemám čas a aby šel, ale on NIC. Dokonce jsem i otevřela dveře a vrazila mu boty, ale stejně to trvalo aspoň půl hodiny, než se mi ho podařilo odejít. Jak já byla ráda, když odmaturoval a doučko skončilo !

Hajinko, neboj, to nesnažilkovské období uteče jako voda, aspoň si odpočinež od testovacích nervíků a pak to půjde samo bleskem. S tím Kozorohem teda nevím. Já znám jednoho a ten nemít rozumnou ženu, tak všechno rozhází za blbiny. Většího hračičku neznám.

Juanco, držím palce, ať ta vyšetření už ani nejsou nutná. A jestli jsou, tak ať vám co nejdřív pomůžou k té holčičce. Pacica práskni nudlválečkem po hlavě a truchu té krve z něj vydoj, když jinak nebude chtít dát dobrovolně. Ale přece se nebude, takový „velký a silný chlap“, bát jednoho malilinkatého píchnutí.

Magiko, ať je ti brzo líp. Na neschopence je sice klidněji, ale zase co bez e-mimča. My potřebujeme pravidelné informace, jak se vám oběma daří a jak se cítíte. Já nevím, jak to vydržím o dovolené, kdy se sem minimálně 14 dní nedostanu. Tak ať ti manžílek pořídí vše potřebné domů, potřebuješ přece „nutně“ čerpat nové informace. (No, s takovou žádostí by mě asi ten můj pěkně hnal. :( )

My teď vyrážíma na tradiční katedrální výlet na oslavu konce semestru. Tak se mi akorát ta MS hodí, aspoň vím, že se klidně můžu napít. Začínají se honit mraky, tak snad nezmokneme tak strašně jako před 2 roky. To jsme byli úplně durch, nepomohly ani nepromokavé bundy.

Hezký zbytek dne Dáša

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 31.05.04 13:26

hajinka testiky su pripravena ale je skoro-som este len 20.den ciklu tak este pockam ,to by mi este neukazalo,minule co som robila bolo ze ci nahodou nieco z minuleho mesiaca.
inac sme boli dnes s pacicom u doktorky,boli ho pleca a pani doktorka ho prehovorila na odber krvy-tak ze ide,mame ist v piatok za nou ona s nami zbehne dole aby pacica dali do leziacej polohy a tak v klude aby sa nestresoval-ach jaj co neurobi jeden alebo jedna ked chce mat matyska.
pajdula ked sa rozumies tym hviezdam nemohla by si mi napisat aky je vztah leva barana-baran je pacico,sme uz spolu 5.rokov a len tak by ma zaujimalo ci su to neni premarnene roky chi chi chi.

Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 31.05.04 13:35

Tak předem musím Pajduli vyseknout hlubokou poklonu za parádní deníček. Moc se ti povedl.
To já s návštěvami problém nemám. Jenom sem tam se mi domů přiřítí manželovi kamarádi. Což o to, to by mi tolik nevadilo, ale letos o velikonocích se přišinuli sťatí jako hovádka. I to mi nevadí, takže jsem jim otevřela s omluvou, že jdeme právě obědvat. Ha, jak jsem byla naivní!!! Vtrhli mi do kuchyně jako zvířata a během minuty snědli celý můj oběd. Manža si svůj ubránil tělem, můj už chránit nestihl. Takže ty báječné vepřové medailonky zapečené sýrem s hranolkami se prostě nekonaly. Nemusím doufám popisovat, jak vypadá kuchyň po nájezdu čtyř nalitých chlapů, kteří se přetahují o medailonky a hranolky… Tatarku jsem utírala snad i ze stropu :-((( Ale tyhle výstřelky se díkybohu nekonají pravidelně, tohle byla výjimka. Jinak se to vždycky obejde beze ztrát nervů.

P.

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 31.05.04 13:59

Juanco, tak ta krev se zamenitě hodí :-DDD. Určitě to s ním dobře dopadne, je kus chlapa, tak se přece nezhroutí pro pár kapek krvičky :-DDD.
Mimochodem - já jsem taky lev :-))), dobré znamení, že jo?
 H.

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 31.05.04 14:13

Dadunko,
manžel je velký hračička, kdybych nevěděla, kolik mu je, tak bych asi nevěřila :-DDD. Posledním důkazem byl víkend, půjčil si totiž v pátek od kamaráda závodní Subaru VRC STI, nebo jak, no, cesta na chalupu byla šílená, po dálnici 240, zatáčkama 200, já měla v pohotovosti „blicí pytlík“ (ale v koutku duše musím přiznat, že se mi to líbilo :-D), a on z toho měl radost jako malej kluk :-))).
Ale pravda je, že ať dělá, co dělá, peníze nebo majetky si k němu vždycky nějak cestu najdou :-))). To je myslím, dobrá „vlastnost“ do života :-)))
Jo, musí mít nejnovější digitál, nejlepší notebook, značkový všechno, ale když si na to vydělá, a nebudu muset počítat rohlíky, ať si dělá co chce.
 H.

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 31.05.04 14:24

hajinko a kedy mas narodky ja 17.8.som rada ze sa pacico rozhodol a ide na tu krv,ale ked tak nahodou som uz tehulka a ide zbytocne tak ho aj porazi ,uz ho vidim ako bude bedakat kolko musel vytrpet a pre nic -ale aspom budeme vediet ze nemame hepatidis a ostatne cholery

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.04 14:28

Jejda, já jsem dneska pyšná :-)), tolik pochval doma nedostanu ani za rok!!!

Ale nepřechválit!!! Já nejsem zase takový znalec v tom, kdo se ke komu hodí Juanco. Zkusím vyhledat zmíněnou knihu, jestli tam něco o tom píšou. Občas něco někde přečtu a směju se, když píšou, jak by to kde mělo klapat apod. Vím ale jistě, že lvice je úžasné znamení. Jsou to ženský, kterých si fakt vážím a nikdy mě nezklamaly!!! Kozoroh umí vydělat peníze a bývají to hodně ctižádostiví muži, často kariéristi. S ním bych se do svazku vůbec nebránila:-))).
Snad jen kozorožky mě udivují (obě švagrové) svým jednoznačně vládnoucím postojem. (chudák bráška :-))) Ženská v kozorohu si nikdy nenechá poradit a má vždycky pravdu. Juanco já bych vás s pacicem typla asi tak, že ty vládneš (tak, aby o tom nevěděl, ale vedeš to) a on, jako zatvrzelý beránek občas zkouší svoje zatvrzelé ne. Svým šarmem, vtipem a přirozenou autoritou ho ale stejně dovedeš tam, kam chceš ty. Jsi silná lvice, bavič večírků, velkorysá a i když si to možná někdy nemyslíš, umíš hospodařit. Lvice, nebo lvi, když najdou toho pravého, jsou neskonale věrní. Lva bych brala taky :-)))

Dadunko, jaké předměty vlastně učíš? To bude něco jako fyzikální chemie? Já ty bedny jako vy obdivuju. Kdybych ve škole polovinu neopsala (ha ha chemická škola), tak by mě museli snad vyrazit. Sranda byla, že celé 4 roky jsem opisovala laboratorní protokoly a o maturitě, když třídní četla známky, tak mě a mou kamarádku nečetla. S hrůzou jsem čekala na ortel a ona: A na závěr dvě nejlepší práce… Krve by se ve mně nedořezal:-))))
Dneska už bych ale neudělala z 50% kyseliny 18% :-))) Strašně jsem si přála, aby jedna z dcer dělala farmacii. Teď už váhám, protože v chemii bych jí opravdu oporou nebyla:-))) No, prostě obdivuju bedny na chemii.
Pajdule

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 31.05.04 14:36

:-)))).
Já jsem 28.7., máme to „trošku“ přehozené :-))).
 H.

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 31.05.04 14:51

tak pajdule to ze pacico skusa svoje nee a ani bohovi mas pravdu-nikdy mu to ale nevide ja mu pritakam ze dobre pacico ked nechces nie -potom ho uz postavim pred hotovu vec.

Tenar
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 31.05.04 15:03

Ahoj holky, vzhledem k tomu, že je posledního, tak tu mám celkem frčák - sotva stíhám koukat, co je tu nového :(

Pajdule, deníček je super, krásně si to s těmi typy návštěv vystihla :-) K nám přijde návštěva jen vyjímečně. Za tu dobu, co tam bydlíme, tj. čtyři a půl roku, si vzpomínám na čtyři, takže to vychází na jednu návštěvu za rok :o)) Nepočítám, když u nás občas přespí někdo přespolní, což ovšem bude zhruba taky tak „často“. Je to tím, že bydlíme celkem z ruky a s kamarády se proto scházíme ve městě, případně pořádáme víkendové akce u nás na chalupě.

Co se týče matýska, tak jsem se na středu objednala k panu doktorovi, aby mi k němu dopomohl. Jsem totiž dnes 41DC a furt nic :-(
Docela se ale těším, jelikož tam mám být až v 9:45, tak si hezky pospím a to já moooc ráda :o)

Pajdule, o bednách na chemii mi povídej :o)))) Jak jsem psala před týdnem, tak maminka už je profesor, tatínek zatím jen docent, brácha inženýr a doktor věd, a všechno to jsou chemici :o) Jen já jsem ta černá ovce rodiny, protože jsem VŠChT zabalila po jednom semestru a zatím mi nechybí. Já jsem hrozný trémista a za ty nervy mi to prostě nestálo - manžílek (mimochodem ten má matfyz), který už mě docela dobře zná, občas říká, že naprosto chápe, proč jsem z VŠ utekla :o))

Pa, pa, T.

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 31.05.04 15:08

Tenarko, nechtěl by mě tvůj manža naučit matiku? :-DDD. Já bych tak ráda šla na VŠE, na účto a daňařinu, ale nedokázala jsem na ZŠ a gymplu pochopit nic než základní matematické operace, jako je sčítání, odčítání, malá násobilka, dělení, jendoduché mocniny a odmocniny… Takže mám smůlu protože neudělám přijímačky a nepřežila bych první ročník, kde je matika a statistika. :-(((((
Je to asi blbý, ale já miluju učení se. Kdybych mohla, okamžitě fláknu s prací a hurá do školy!!!!! Jakékoliv. Chemie mě taky straašně bavila, ale horší to právě bylo s výpočty :-).
 H.

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 31.05.04 15:14

Já jsem někde četla,že vztah LEV-BERAN je naprosto ideální.Já jsem Lev a můj tatínek byl beran.A vycházeli jsme spolu suprově.

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 31.05.04 15:16

Až se pomalu červenám.Takovou poklonu,jako Ty,ženám lvicím ješt´ě nikdo nevysekl.Jsem taky Lvice narozená 2.8. a prý mám všechny klady i zápory.Jsem věrná,prý velkorysá a taky někdy pěkně hádavá.A nejlépe se jako zanmení hodím k Beranům a Střelcům
Nafteta

Tenar
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 31.05.04 15:24

No, tak to jsme na tom úplně obráceně. Já nesnáším učení, k chemii mám celkem vlažný vztah (z pohledu rodinných dispozicí bych řekla dokonce velmi vlažný :o)), ale zato miluju matiku. Ta mě na tý vejšce opravdu bavila. Na ekonomku jsem se taky hlásila - na statistiku, ale vzali mě „jen“ na finance, tak jsem zvolila chemicko-technologickou…
Manželova „matika“ je už ale někde úplně jinde. To, čemu říkám matika já, jsou pro něj jenom počty. Občas, když mi něco vysvětluje, tak vůbec nevím, o čem mluví. I když on mě vždycky utěšuje, že je jenom vzdělanější, že si myslí, že jsem ve skutečnosti chytřejší než on :o))
 T.

Tenar
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 31.05.04 15:37

Teda ale přijímačky na VŠE bych teď taky neudělala - vetšinu věcí už jsem dávno zapomněla :o((
 T.

Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 31.05.04 17:23

Krásné odpoledne, berušky!!!

Dost jsem se u Vašich komentářů bavila :-))). Udělala jsi mi, Pajdulko, radost s tím, že Kozorozi muži jsou skvělíííí :-))), to je synáček, takže z něj bude super chlap!!!
Jinak my s přítelem jsme Beran (on) a Štír (já) a slyšela jsem na tyto dvě znamení dost negativního. Zatím tomu nevěřím, a snad nikdy nebudu. Holčinky, 13.7. z něj konečně bude rozvedený chlap!!! Ještě já a pak se můžeme konečně vzít!!! :-)

Jinak dnešní prohlídka u doktora. Začnu ale od včerejška. Večer jsme se tulili a já měla tak velké bolesti, že jsem přítele skopla - doslova - ze sebe, protože jsem to nemohla vydržet. Potom jsem ani nemohla vstát s postele a dojít na záchod. Nemohla jsem se ani vyčůrat, jak mě bolelo břicho (celá pravá strana od žeber až k podbříšku, píchavé bolesti - hrůza!!! Nikomu bych to nepřála.).
Takže jsem ráno - stejně jsem tam musela - šla na gynekologii. Dnes jsem 44DC a ta mrška červená nikde :-((( takže nějaké snaženíčko je nám na nic. Řekla jsem mu i o těch večerních bolestech a on se rozhodl mě hned poslat na moč. A mám nějaký velký zánět. Léky mi na to dát nechtěl, když chceme miminko, ale řekl, že si mám dát 1× za tři dny pivo. Fůůůj, já pivo nikdy nepila, snad jednou a vůůůůbec mi to nechutná!!!
Jinak injekci mi nedal, UTZ neudělal, žádné léky na podporu OVu také ne, prý to zatím necháme být a uvidíme. Jsem z toho docela přepadlá :-(((. Asi fakt změním doktora a vyberu úplně jíného, protože s takovýmhle přístupem se toho vytouženého mimíska nikdy nedočkáme :-(((.

Juanco, držím palečky!!! Aby ten testík ukázal //!!! A nejen Tobě, ale všem snažilkám matýskatým!!!

Krásné odpoledne,

Radka

eva2
Kecalka 162 příspěvků 31.05.04 17:40

Já jsem lev a manžel je taky lev a dcerka je rak.To jsou teda znamení pod střechou občas je u nás pěkné napětí:-)))) a řev hotová itálie, ale pak to erotické usmiřování nojo vášeň je vášeň:-))),a ráče nás usmiřuje.Toto spojení ohnivých znamení je občas docela zajímavé, a to jsme spolu dnes již deset let.

eva2
Kecalka 162 příspěvků 31.05.04 17:49

Ahoj Radko, tak tu dnes taky tak trošku brouzdám, a těšila jsem se, že budeš mít mimísko, ale jak vidím zánět jako hrom.Překvapuje mě, že ti na to nic nedal,já měla minulý měsíc to stejný a dostala jsem léky, které neobsahují hormony a jsem teď v pohodě, můžeme se zase snažit dál.Mimochodem to mám dostat třetího, ale už týden a půl mě děsně bolí prsa, což mi připadá divný, ale uvidíme.Byla bych ráda aby se nám to zase povedlo, ale abych to taky konečně donosila no uvidíme ještě je to daleko, ale naděje je poslední záchranný kruh:-)))Ten deníček od pajdule je fakt boží, sedí to se vším všudy.To já znám většinou přepadovky od tchýně a to zrovna v okamžik, kdy je všude bordel jako hrom,nestíhám dostavujeme totiž dům,takže si odskakuji od plotny k míchačce a manžel zase k plotně, jako zedník je nemožnej, ale kuchař lepší než já:-))))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.04 18:03

:-))) Tenar, ty až budeš mít Tenarčátko, tak se vůbec nebojím o „doučování“. Babička s dědečkem, tatínek… Vždycky si říkám, komu mám sakra zavolat, když si nevím rady s úkolem. Budeš mít třeba malinkého génia!

Hájinko - brzy se budeš taky učit, neboj. Uteče to jako voda a budeš šprtat všechno co tvoje dítko, abys ho mohla vyzkoušet a nebyla úplně mimo mísu :-))) Ale taková vysoká - kdyby tě to popadlo, tak honem do toho!!! S věkem pak začne přibývat strach a člověk začíná být pohodlnější… Mně by se ekonomie studovat nechtěla, ale taková architektura…je­nomže matika je tam hrozná a tuhle úvahu jsem zavrhla i kvůli času.
Monaliso, je mi divné, že ti neudělal doktor ultrazvuk. Přece když je bolest, měl by to zkontrolovat. Zánět by tím taky poznal a ne nějaké asi. Měla bys uvažovat o změně doktora.
Já se dneska nepřihlašuju, protože mi to pak blbne.
Pajdule

Desty
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 31.05.04 20:12

Ahojky,
návštěvy - jsem na tom stejně jako Pajdule.
Myslím, že jsem společenský člověk, ale mám kamarádku, která není schopna pochopit, že chodívám spát kolem 21:30 a fakt nezabírá zívání, připomínky o vstávání…Vyřešila jsem to tak, že navštěvuji zá:,–(ně já ji - to odejdu když mě se chce a je to:-))

Jinak se muisím pochlubit - téma neohlášeníé návštěvy: Když zazvnoní telefon s estylem - za 10 minut jsme u Vás, takuž házím významné pohledy na manžílka. Ten okamžitě startuje a začne rychlý úklid. Musím ale napsat, že v tomhle jsme fakt dobří:-))))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.04 20:19

Ahoj Pajdule a ostatní (ne)snažilky.

Tvůj deníček mě opravdu uchvátil výstižností. Našla jsem zde charakteristiku snad všech návštěv, které nás kdy navštivili. Opravdu perfektní. Pajdule jen tak dál.

Hajinko pro Tebe mám tip na www.centrum.cz, kde jsou horoskopy. Je tam opravdu velký výběr i čínský horoskop nebo po zadaní svého data narození poznáš svou osobnost. Líbilo se mi jejich zpracování, sama jsem u toho chvíli seděla a zkoušela mé manželovo narození a myslím, že to docela sedí.

Klaris po přečtení Tvého příspěvku jsem si říkala, že máš tak trošku problém s Candidou albicans. Mě samotnou otravovala tato odporná a svědivá kvasinka skoro rok. Dokonce jsem si i koupila knihu od Ikaru „Plísňová onemocnění“. Je to docela zajímavé a užitečné čtení i s recepty. Pro mě bylo nejobtížnější vyvarovat se čokoládě, neboť ji zbožnuji. Měl na to vliv i stres, který předcházel před IVF a také větší množství hormonů. Také jsem se „vzdala“ orálního sexu a musím zaťukat neboť mám 7 měsíců klid a věřím, že ta potvora už na návšťěvu nepříjde.

Nyní bych na návštěvu uvítala s radostí 9měsíční těhotenství. Může přijít i neohlášeně, bude to jediná návštěva, která u nás může být celou dobu a určitě ji nikdo nevyhodí.

S pozdravem všem momentálním (ne)snažilkám Alex

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 01.06.04 09:27

Ahoj při úterku!!
Teda, to počasí si s námi dělá co chce!! (A já jako obvykle nemám deštník :-) )

Pajdulko, já bych si na to učení čas našla, to mi vždycky šlo :-))). Akorát budu muset počkat, až udělají nějakou VŠ ekon.směru bez matiky. Stejně ji k ničemu nepotřebuju (každý si myslí, že účetní musí být matematický expert¨:-DDD).

Monaliso, to je opravdu podivný způsob řešení bolestí!!!. Já taky chci mimi, a přesto mi Dr. napsal léky, které mě sice ve snažení o měsíc zdrží, ale zato budu mít jistotu, že jsem na další snažení OK!!!

Alex, díky za tip, podívám se na to :-D.

Děvčata, dívala jste se některá včera na Mandolínu kapitána Corelliho? Já ano, romantické filmíky já můžu, zvlášť, když všechno dobře dopadne :-))), a musím říct, že jsem v koutku duše zatoužila po takovém tom mrazení kolem žaludku, když vzniká něco nového mezi mužem a ženou. Ale hned jsem se v tom samém koutku pleskla přes prsty :-DDD. Ještě že mám alespoň semtam nějaký ten film. Akorát kdyby mi do něj manžel nekrafral :-((((. On takovými filmy totiž hluboce pohrdá.
Hajinka

Dadunka
Kecalka 131 příspěvků 01.06.04 09:41

Jo, Pajdule, bedny na chemii obdivuju taky. Dodnes vzpomínám na jednu úlohu ve Fyzikálním praktiku 3, kde se měřily jakési vlastnosti cukerných roztoků. Já se tak nějak vybodla na přípravu a pak s hrůzou zjistila, že si jako mám ty různě koncentrované cukerné roztoky namíchat sama! No sladce ulepené bylo okolo mě všechno včetně mě, ale nakonec jsem něco splácala a výsledky jakštakš vycházely.
Já mám k chemii trochu dál (asi 4 patra; já mám kancl skoro na půdě a chemici jsou ve sklepě). Mám vystudovanou fyziku a matematiku, učím na katedře fyziky - poslední rok už jen fyziku, předtím jsme vypomáhali i s matematikou.
A jak se tváří hvězdy na spojení beran(já)-býk(manžílek) ?
 Dáša

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 01.06.04 09:56

Ahojky holky!
Je vidět,že je dneska prvního.Máme odstávku bankovního systému a zatím se tu hromadí práce,kterou bude třeba udělat.Ale netuším,kdy.Ješ­tě,že je tu emimčo.
Vzpoměnla jsem si na jednu situaci,které se nevyhne nikdo,kdo se nově nastěhoval do vlastního bytu či domu.Okamžitě začnou prooudit davy zvědavců,které chtějí vidět,jak ti mladí bydlí.Je jasné,že někoho z nich si pozveme dobrovolně,ale pak se najdou i tací,kteří jednou „náhodou“ kolem a staví se jen tak na kafe.A při té příležitosti začnou nenápadně okukovaz,prolézat a trousit moudra typu: já bych udělal tohle,Já bych koupil tamto a nebo já bych něco podobného nechtěl.Něco podobného zažívá teď Pavlův brácha.Nastěhovali se v dubnu do vlastního domu a od té doby vždycky chodí domů as obavou,že tam zase někdo bude.A když nestojí v ulici žádné auto,tak se mu uleví.Ovšem občas pohoří.Například jeho tchýně jezdí na kole a to schovává v průjezdu.
Odebírám se někam se nudit a zbláznit se z té hromady práce.

HÁJINKA:Já se manžovi nedivím,že kafral do nějakého romantického filmu.Já se taky přímo nesnáším.Jsem divný pavouk,ale i když jsem zamlovaná,tak mi ty slaďárny strašně vadí.

PAJDULE:Mám dojem,že jsi byla pasovaná na matýskovskou vědmu.
Nafteta

Dadunka
Kecalka 131 příspěvků 01.06.04 09:56

Hajinko, kafrání do filmu znám taky. Já navíc brečím snad úplně u všeho (nevím co budu dělat, až budu čekat matýska, to se snad uvzlykám) a manžílek hned začne kafrat a taky „jako“ natahovat. To mám sto chutí ho zabít.
S tou matikou: jestli jsi pochopila všechno, cos psala včera, tak to umíš mnohem víc než většina mých studentů. Ti mají nepřekonatelný problém i s jednoduchou rovnicí o jedné neznámé, převést jedno písmenko na druhou stranu rovnice prostě nedokážou. Naše katedra učí fyziku pro celou univerzitu, takže můžu i porovnávat. Líp se mi učí tam, kde o sobě ví, že toho moc neví, než u namyšlených „strojařů“, kteří považují vše za triviální, ale pak zápasí i s matikoui základní školy (o fyzice nemluvě).

Dáša

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 01.06.04 10:22

:-)). To s tím „fňukáním“ mi manžel dělá taky. Nevím proč, já mu do fotbalu a válečných dokumentů taky nekecám :-(. Anebo leží vedle mě, upřeně se na mně dívá a dělá grimasy. Myslí si, že ho nevidím (cha, neví, že ženy mají lepší periferní vidění než muži).
A k té matice - bohužel k vystudování mého oboru na VŠ ty „základy“ nestačí. Jo, a dodnes jsem nepochopila ty příklady, jak jedou dvě auta proti sobě a potkají se v bodě C. :-DDD.
 H.

Pajdule
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 01.06.04 10:41

Ahoj holky při úterku

Evo: Tchyně se mi taky nikdy neohlásí a když už, tak (jak už tady někdo také zmínil), prostě nahlásí, že přijede. Neptá se, jestli může.

Alex: Díky, díky, ta 9-měsíční návštěva, potažmo celoživotní by mě taky potěšila:-)))

Desty: Tak přece je na tom někdo podobně. Máš skvělého manžu, že ti alespoň pomůže uklidit. Ten můj většinou odjede a netrápí se s tím :-)))

Dadunko: Bedny na fyziku jsou ještě vzácnější, protože mě bys ani dneska nevysvětlila, kdy se potkají dva vlaky, když jeden vyjel ze stanice…:-))) Dodnes nepochopím, proč slyším v telefonu hlas až přes půlku zeměkoule a elektrický proud. A to mi to táta tak trpělivě a dokolečka vysvětloval…:-)))

Naftet: Normálně se dneska nuď!!! No ale představa té práce potom…tak panáka.

Juanco: Jak říká Naftetka, k beranovi se hodíš!!! A jak to vypadá s fotbalovými míči? Když mi občas takhle nakynou, ten můj je úplně nadšenej (nediv se, mám dvojky :-))), ale nesmí na ně ani šláhnout, řvu jak tygr. Za posledních pár měsíců se mi to ale nestalo. I když to bolí, tak ale ten pocit!!! Třeba tam mimís bude, jsem na tebe hrozitánsky zvědavá.

Hájinko: Já tady melu, jak mám tenhle měsíc pokoj a ráno jsem zaznamenala teplotu (pokles) a manža zas „kolik?“ No prostě mi to nedalo a počůrala jsem ovu test a silně pozitivní. Protože jsem ale zarytá pro chlapečka a dneska jsou dny holčičí (podle měsíce - jsem stejně blázen), poslala jsem manžu někam :-))) A on, že jestli bychom nemohli mít holčičku. NEMOHLI!!! Tak jsem to na něj vybafla :-)))
Ani tulit se mi nechce a stejně to bude ta blbá strana… Prostě na to házím popel :-))) Ale zase jsem tu ovu musela vychytat, směju se sama sobě, jak na to „nemyslím“. A s filmy - občas si popláču a jak ráda. Manža si hraje na tvrďáka :-))), ale párkrát jsem taky viděla, jak má skelné oči u filmu.

Pajdule

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 01.06.04 10:52

Pajdi, ty jsi mě rozesmála :-DDDD. Já bych brala jakýkoliv mimi, a ty si takhle vybíráš :-DDDD. No, já to u sebe taky tipuju na OVU (neměřím ani náhodou, na to jsem moc pohodlná a líná a vstávat denně ve stejnou dobu se mi taky nedaří), ale ta chuť, ta tu teda je :-))))). No, je mi to prd platný, jednak prostě nemůžeme, a jednak manža včera večer blinkal, takže byl chudáček straaaašně nemocnej (grrrrrr, to asi všechny známe), takže na sebe bude tak tejden moooc opatrnej :-)))). Ráno jsem mu nabízela že mu zavolám sanitku nebo rovnou pohřebák :-DDDD.
Já u těch filmů nebrečím, a červenou knihovnu nesnáším, ale občas při těch scénách, když jsou dobře zahrané, a ti krásní chlapi mají takový ten výraz v očích, to si zavzpomínám, jak kvůli mě jeden trpěl, nespal, nepracoval, seděl s hlavou v dlaních.......a ty oči........., jo, to jsem byla ještě svobodná.....­........,a docela bych to chtěla na chvilku zažít znovu............, jenom tu první fázi.........., no možná i tu druhou (hi)......
No nic, jdu účtovat banku :-((((((((( bléééé.

H.

binky
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 01.06.04 11:52

Skvělej deníček Pajdule a úplně přesně rozdělené.
Já se teď nebudu nijak rozšiřovat,protože mám plnou hlavu Tripl testů.Dneska jsme byli na náběrech a ve čtvrtek se dozvíme výsledky.Už aby to bylo.
Jinak jsem ráda že se počasí trošku zhoršilo,trošku jsem se přismahla a tak alespoň zhnědnu.
Dneska jsme s Bodem vpluli do 5 měsíce.
Binky+ Bodo 17.t.t

Tenar
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 01.06.04 12:37

Ahoj při úterku, to se ale udělalo hnusně, ble. Sedím čelem k oknu, tak jen zírám, kde se tam nahoře bere tolik vody a přemýšlím, jak se v těch svých sandálech dostanu domů :o(

Alex, dík za tip (i když nebyl určený přímo mě :-)) na horoskopy. Koukala jsem na to a teda musím říct, že až na větu o uklizeném rodinném hnízdě na mě žena-váha perfektně sedí. Manžílka už jsem ve vodnářovi poznávala hůř, ale třeba povolání teda vodnářské má :o)

Pajdule, přidávám se k Hajince - holka nebo kluk, hlavně, když už to bude :o)

Binky, mooc držím palečky, ať jsou tesky v nejlepším pořádku!

Mějte se, T.

Tenar
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 01.06.04 12:41

Binky, tesky Ti taky přeju jen ty nejlepší :o)) ale v pořádku, ať jsou hlavně ty tesTy!
Pa, T.

Pajdule
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 01.06.04 12:54

Binky, držím pěsti, ať už to máte za sebou a můžeš být klidná.

Hájinko, Tenar, nemít žádné, určitě by mi to bylo taky fuk, to je jasný. I kdybych měla jednu chcandu (promiňte ten výraz :-)), druhá by mi vůbec nevadila, naopak. No ale u nás v rodině jsou prostě pořád jenom samý holčičky. Brala jsem to hlavním kmenem a:
praprababička: porodila 1 holku
prababička: 2 holky
babička: 3 holky
teta: 2 holky
druhá teta: 2 holky
máma: mne a 1! kluka
sestřenice celkem: 1 kluk,3 holky
já: 2 holky
brácha : 1 holka
Za celých 55 let (počítáno od porodu babičky)se v naší rodině narodili pouze 2 kluci a 14 holek!!! Samozřejmě už to chceme trošku zlomit :-)))) Kdyby to ale nevyšlo, tak je jasný, že budu šťastná za jakékoliv zdravé miminko - resp. holčičku. Pokud tomu syčákovi ale můžu čímkoliv dopomoct, udělám to. I když mnohdy si připadám, jako blázen :-))) Do třetího se pouštím s touto nadějí…
Pajdule

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 01.06.04 12:55

tak vidim ze sa stazujete na pocasie ,tu uz zacali tepla -menila by som s vami lebo tu ked to vypukne konec sveta.
pajdula fotbalove lopty pokracuju ja mam prsia normalne 5. tak teraz si to vies predstavit ked dam dole podprsenku tak vyzeram ako by som niesla pod pazuchami melony uvidime co z toho bude,zvyknu sa mi prsia naliat ale tak 5. dni pred ms -teraz to uz trva dost dlho a ma to znervoznuje.brucho ma uz neboli sem tam ma pichne ms cakam okolo 6.-8.,ked ze som si tento mesiac nemerala b.t. tak nemam sajnu kedy bola ovulacia .zajtra mam volno ale idem so synatorom sa trochu poflakat musime si obnovit povolenie na pobyt a ja aj na robotu ,ale teraz ked sme uz v unii tak to nebude tak dlho trvat.
binky drzim palecky nech je vsetko o.k. inac kde sa zas tulaju ostatne babenky,HAVLICKA kde si ani kosinka ani vichy -no nikto.

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 01.06.04 14:36

Pajdi, to máš teda malou naději. Ale naděje umírá poslední!!!!! Zkus manželovi naordinovat „klučičí“ dietu!! :-DDD.
 H.

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 01.06.04 14:38

Juanco, já tomu prostě věřím!!!!!!!!!!!! To není možný, ten matýsek (vlastně holčička, že jo) tam URČITĚ tentokrát je!!! Třeba právě proto, že ses neměřila.
 H.

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 01.06.04 14:44

neviem hajinka ale teraz si aj ja si teraz myslim ze mozno zadarilo-na takych 50. % by som povedala ze hej,aj by som si urobila test ale je to zbytocne este vydrzim aj ked su to nervy,inac pozerala som na vypocet a ak to vyslo malo by to byt dievca.bodaj by to bolo tak a nemusim sa ist dat pichat a neviem co viac mi budu robit

planetka
Kecalka 242 příspěvků 01.06.04 14:48

ahoj holky!!
blíží se léto, to většinou máme v práci trochu volněji, ale zdá se že letos opak bude pravdou a zároveň mi asi můj odjezd na dovču chtějí náležitě znepříjemnit. O to více se těším!
Pajdule, super deníček, úplně jsi mi s ním kápla do noty. jak jsem psala koncem minulého deníčku, přijeli nám jehorodiče původně na 1 den a byly z toho 3. proběhlo to ve finále celkem v poho až na to, že z pátka na sobotu jsme je nechali doma samotné, protože jsme už měli dlouho dohodnuté jedny narozeniny mimo Prahu a kdo myslíte že v 9 ráno v so volal, kde jako jsme a prosím ještě na můj mobil. Miláček si ho v noci vypnul. tak toť návštěva.
Binky, to letíí, už v 5 měsíci, doufám že je Bodo zdravý jak má být a testy dopadnou na výbornou!!!
Tenar, Dadunko, klobouk dolů s tou matikou. Musím říct, že já s ní docela úspěšně bojuju, jednou zvítězí ona podruhé zase já a je fakt že na VŠE mi dala docela pořádně zabrat a např statistiku jsem udělala až napotřetí, bleééé. mám raději biologii, ale asi jsem sebetrýznitel, protože matiku mám na stole skoro denně.
Hajinko, tak to jsme na tom stejně. Dokulila jsem se včera s taškama nákupu , akorát film začal. krásně jsem se u něj odreagovala, dokud se od počítače nedolepil miláček a nezačal to komentovat… a přesně, kouká na mě, dělá ksichty, já dělám jako že ho nevnímám, ale to prostě nejde, jen ale když pronesu slovo při nějaké sci-fi či dokumentu, jsem neskutečně spražená pohledem, že už bych musela být tusíckrát mrtvá! a úplně nejlépe zvládá komentovat milostný scény, to mi vždycky úplně znechutí!
teda, to jsem se rozepsala, mějte se zatím moc krásně, zítra jsem tu na 12 dní naposledy, tak určitě ještě napíšu.
zatim pa
planetka

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 01.06.04 14:59

ja este kym pojdem pracovat k tym romantickym filmom,mam ich velmi rada a vzdy mam na tvary taky vyraz idiota usmievam sa ako blbecek a idu mi slzycky ale aj pacico,pacico hlavne ked ide niaky film o jezisovi alebo podobne ,on zboznuje take filmy-to vzdy place ze chudacik ako ho ukrizovali -to ja sa musim na nom smiat ako to preziva,raz davali film bilo to na stedry vecer on si tak pochrapkaval no a vo filme zabekali ovecky-hned sa prebral-hold choroba z povolania.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »