Hurá, nočníkujeme

Rodičovství

Všichni mi tloukli do hlavy, že by malá měla v roce a půl plně zvládat chodit na nočníček. Nicméně Karolínka má svoji hlavu a vše bylo úplně jinak.

Na nočníčku,konečně :-)

Jako matka prvorodička, jsem již v prvním trimestru hltala všechny možné i nemožné články o těhotenství, o porodu a miminkách. Proto jsem měla pilně nastudováno, že děti zvládají udržet čurání teprve tehdy, když sami vyjdou a slezou schody a že to nebývá dříve, než ve 25 měsících. Nicméně z druhé strany jsem byla zavalena články, ve kterých se psalo, jak některé maminky hned od porodu dávají miminko na jakési nočníčky a že to prostě „vychytávají“.

Z další strany do mě hučely kamarádky, babičky a tetičky: „To já Ti myla prd… ledovou vodu, abys věděla, že se nemáš počurávat! Moje děti byly do roka bez plen. Nepřemýšlela jsi, jestli je malá v pořádku, když ještě na nočník nechodí?“

Když malé byl rok a půl, opustila jsem všechny své zásady. Od začátku jsem totiž byla toho názoru, že si Karolínka na vše přijde sama. Takže jsem nevodila za ručičky, neposazovala jsem ji a ani nestavěla. Koupila jsem ten zázračný hrací nočník od FP a děly se věci!

Po několikaminutovém nucení sezení na nočníku se Karolínka konečně vyčurala, hurááá! Ale nočník začal hrát ihned, jak začala čurat. Karolí se lekla a bylo po nočníkování. To jí byl přesně rok a půl. Od té doby, když slyšela nočník, záchod či nedáme plínku, spustila hurónský řev a bylo hotovo.

20. 11. 2012 jí bylo 27 měsíců. A jako když mávne proutkem. 12.11. večer se pokakala a já jsem jí spíše náhodou řekla, že nedáme plínku a odpovědí mi bylo jasné: jo :-O, tak jsme plínku nedali, malá se až do večera nepočurala, to bude i tím, že strašně malilinko pije, s tím bojujeme stále :-(

Druhý den ráno mi řekla, že plínku nechce. Je pravda, že celé úterý se počurávala, nočník jsme „vychytali“ jen jednou. Ve středu už od rána dobrovolně čůrala do nočníku, jen bobíka jsme měli v kalhotách. Ve čtvrtek vstávala se suchou plenkou, bobíka jsme měli v nočníku, čurání taky. Od minulého čtvrtka jsme plně bez plenky i na noc. Venku čuráme na kytičky, doma do nočníčku a jsme tedy už přesně týden bez jediné nehody :-)

Ve 27 měsících mě beruška milovaná nezklamala a přišla si na to sama. Maminky plenkových princezen a princů, nevěšte hlavy! Všechny dětičky se to jednou naučí, teď už to vím, a pokud se zadaří a budeme mít druhé miminko, že se mám vyprdnout na zbytečné stresování a prostě čekat :-)

Držím všem palečky!

Hodnotilo 10 lidí. Score 3.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Evánek
Stálice 90 příspěvků 26.11.12 09:10

Pěkný deníček. Já mám 1,5 roku starou holčičku a o nočníku od mé mámi slyším snad při každé návštěvě (věta typu:to ty v jejím věku… :cert: ). Malá na nočník nechce a má z něj hysterák! Nebudu ji nutit, aby si ještě vypěstovala fobii. Není to o tom, že bych byla líná, ale prostě si také myslím, že na to musí přijít sama.
Jinak časopisy jsem v těhotenství odložila, měla jsem z nich akorát deprese co všechno nevím a že to nezvládnu. Navíc si často články protiřečily.

 
kvam  26.11.12 09:17

Mě teda příjde 27 měsíců docela pozdě. Mojí malé je 10 měsíců a už třikrát za den chodíme na nočník bez problémů. Už dokonce do nočníku i kaká. Teď trénujeme signál aby si říkala sama

 
ostlužina
Ukecaná baba ;) 2468 příspěvků 26.11.12 09:40

Naše princezna to zvládla taky asi ve 27 měsících a zvládla to bez stresu a nervů za dva dny. Pohoda. Snažila jsem se ji vysazovat na nočník před rokem, po roce, v roce a půl, bez výsledku. S plínkami na noc jsme taky skoncovaly pozdě, zato zatím jen s jednou nehodou.Na to, že jsem si malovala, jak bude v roce bez plínek…

 
diochi
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 26.11.12 10:04

27 měsíců není až tak pozdě, navíc i když tvoje malá od 10 měsíců chodí párkrát denně na nočník, neznamená to, že se nebudete počůrávat v noci např. ještě déle než holčička zakladatelky deníčku ;). Nemám ráda když se děti porovnávají a škatulkují, každé dítě je jiné a až přijde čas, zvládne to každé. Některé mají plenky do 2-3let, ale zase např. mnohem dříve mluví, chodí, jí sami atd.

Petrusepetrus - gratuluji, malá je šikulka :srdce:

Příspěvek upraven 26.11.12 v 11:28

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 26.11.12 11:23

Gratuluji k úspěšnému nočníkování. Osobně nemám ještě takové starosti, ale mám v plánu dceru do nočníku nenutit. Kamarádka dceru učila hned od prvního okamžiku kdy si sedla (cca 5.měsíc) a od té doby si sama vezme nočník a jde na to, ale to je extrémní dítě už od narození :)

 
medvidek  26.11.12 11:33

Gratuluji k odplínkávání a úspěšnému nočníkování :kytka:.

 
nicolinda
Závislačka 3751 příspěvků 26.11.12 11:48

Přečti si pozorně koment od @diochi souhlasím s ní v každém bodě :palec:

mě tedy malá do 2 let o nočník ani pohledem nezavadila, totálně ho ignorovala.. ani oblečená na něm nechtěla sedět a 3 dny po druhých narozeninách se do něj PRVNĚ vyčurala a do týdne jsme u chodili bez plenek i ven, bez nehody a noční plenku si odbourala naprosto sama necelé 4 týdny po tomhle prvním vyčurání, takže v závěru ve 25 měsících byla bez noční plenky (dříve než děti mých kamarádek co na nočník posazovaly snad od 6ti měsíců), prostě na to „dozrála“ a nikdy bych na ní nespěchala jen proto abych si mohla honit ego před ostatníma, nebo dělat radost nesmyslným požadavkům okolí…

 
goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 26.11.12 12:08

Jen k těm maminkám, kterým dítko chodí v roce na nočník. Neradujte se předčasně-náš kluk od 8.-12.měsíce čural a kadil do nočníku úplně normálně a říkala jsem si, jak je možný, že jiný děti to neumí ve 2 letech. óóóó jak jsem byla pitomá a naivní. Ve 13 měsících jako když utne a nevyčurá ani nevykadí se do nočníku ani náhodou-teď má 17 měsíců. Takže ze 100% úspěchu jsme spadli na úspěch 0%. Zničeho nic, nikdo neví proč. Na nočník jde rád, povídá že dělá bek a číííí, ale neudělá v něm vůbec nic. Tak to jen pro maminky co se vychloubají jak mají dokonalý děti, který v roce chápou nočník. Ještě není všem dnům konec a nakonec můžete mít doma ve dcou letech solidního pochcánka. :mavam:

 
goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 26.11.12 12:10

@diochi souhlasím. Náš malý obstojně mluví, ale čurá do plíny. Sousedův kluk je bez plínky, ale hučí jako opice a neumí říct vůbec nic. Jak jsem psala v předešlým příspěvku, to že má dítě období kdy na nočník chodí, ještě neznamená, že se nevrátí k plínám.

 
kvam  26.11.12 12:19

Moje první dítě se teda k plinám nevrátilo. Nočník je hlavně o trpělivosti matky. Když se zaptáte starších ročníků(naše babičky)Dítě ve dvou letech s plínkou. Tak si budou klepat na čelo. A nikdo mi nevymluví, že děti před 50 lety a ted jsou jiné. Že chodí na nočník později atd…

 
Fima
Nadpozemská drbna 28626 příspěvků 26.11.12 12:20

Gratuluji k úspěšnému odplenkování! Syn má skoro rok a půl a pořád jsme v plence. Říká si, že má plnou plenku. Jde si sednou na nočníček, když se mu chce - zeptám se ho a sám běží k nočníku, nikam ho nevysazuji, vydrží vteřinu a zase jde. Nemám ráda takové to umělé vysazování, podle mě to nevede pořádně k ničemu. Děcko sice čůrá do nočníku, ale absolutně netuší, proč. Vidím to u syna - ještě před pár měsíci vůbec nevěděl, že se počůral a teď ta jeho hlavička udělala obrovský pokrok a hlásí. Věřím, že není kam spěchat, jako ostatně se vším. Ale znám i reakce okolí, naprostá většina starších ročníků (babiček) na syna vybafne - „ty máš ještě plenu“? Jo, má a co jako. V roce a půl má na to naprosté právo.

EDIT: skočila mi team reakce, reagovala jsem na deníček. ;)

Příspěvek upraven 26.11.12 v 12:22

 
Kakika
Extra třída :D 14084 příspěvků 26.11.12 12:32

Jéé, gratulace veliká :pankac:
Na příbuzné je nejlepší nasadit vlastní dítě :lol: Syn mi na nočníku nevydržel ani pikovteřinu, takže dostali na hlídání jedno dítě + jeden nočník a po odpoledni bylo jasno :mrgreen: Krátce po druhých narozeninách začal sám. První den půl napůl (nočník/podlaha), druhý den lepší, od třetího dne bez nehod. Do měsíce byl bez plen i v noci.

Kamarádka holku začla cepovat na roce a půl pod heslem „holky jsou přeci šikovnější, tak už se to MUSÍ naučit“. Výsledek? Holce jsou tři roky a stále se počůrává většinou jednou až dvakrát denně.

 
Kakika
Extra třída :D 14084 příspěvků 26.11.12 12:37

Děti jsou pořád stejné, ale rodiče si dřív raději dali práci s vysazováním na nočník než s praním látkových plen. Podle mě prostě dítě na roce ani neví, že potřebuje čůrat a je to víc o práci maminky, která musí pravidelně vysazovat. Takže v podstatě myslí za dítě.

Ano, dle mého názoru je to i o pohodlnosti rodiče, já se přiznám, že jsem fakt moc pohodlná na to, abych celý den myslela na to, kdy naposled jsem dítě vyhnala na nočník.

 
diochi
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 26.11.12 12:52

S těmi babičkami máš částečně pravdu, ale tady jde o to, že pokud je dítě dostatečně zralé a ví, co tam dělá, tak ať si ho maminka vysazuje třeba od půl roku, pokud dítě není zralé, z nočníku je vystresované, tak ho nebudu v roce nutit a hroutit se z toho, že sousedky Jiřínka už to umí, nebo protože by si naše babičky ukazovaly na hlavu. Každé dítě je jiné a z toho se má vycházet.
V prvním příspěvku jsem psala, ale nějak se mi to podařilo pak vymazat :oops:, že např. můj syn byl bez plenky přes den po roce a na noc od 16 měsíců, ale to neznamená, že to musí tak mít všechny děti.

Příspěvek upraven 26.11.12 v 14:38

 
Misula.vdf
Kelišová 5394 příspěvků 26.11.12 13:20

Nesoudím nikoho, je to každého věc, ale já nejsem zastánce vysazování dětí na nočník hned jak začnou sedět nebo celkově do roka. A je mi jedno, že se to tak dříve dělalo… U syna jsem začala na roce a čtvrt nenásilně pomaličku a na roce a půl zvládal nočník (v noci to ještě trvalo). S dcerou už pomalu začnu. U obou dětí jsem počkala, až začnou chápat co se po nich chce. Malá mi nahlásí, že udělala bobek, bohužel, až když už je po :mrgreen:, ale aspoň vím, že je čas pomalu začít. Sama si přinese nočník, posadí se na něj, ale zatím nic neudělá. Chápe o čem mluvím, při pokakání přinese čistou plínku…atd. Takže asi tak ;)

 
Misula.vdf
Kelišová 5394 příspěvků 26.11.12 13:23

Jo a ještě jsem zapomněla pogratulovat :palec: :D

 
kkkristynka
Ukecaná baba ;) 1312 příspěvků 26.11.12 13:33

Gratuluju k odplenkování :palec:

Já taky vysazovala od desátého měsíce. V létě (v roce a půl) už chodil ven bez plínky…bohužel jsem jásala příliš brzo, protože pak se najednou začal zase počůrávat a není schopnej přijít včas.
Teď jsme ve stádiu, že doma chodí v tréninkových plínkách, které se stahují jako slipy a prostě to zkoušíme. Na Vánoce (22m.) ale máme koupené slípky s „The cars“ a hodlám ho motivovat - jako že by mohl vyměnit plínku za ty krásný slípky. Snad už to vyjde :lol:

 
lenulinka123456
Povídálka 41 příspěvků 26.11.12 13:49

Souhlasím s tebou, jsme úplně stejný případ. V období do prvního roku malej krásně seděl na nočníku, čůrak i kakal, jsem si taky říkala, super, mi to budeme mít zmáklý brzo, ale chyba lávky. Jak se v roce postavil a začal chodit, tak ho na nočníku prostě neudržím. Teď je mu 14 měsíců a říkám si, on na to prostě časem příjde. Nebudu se stresovat, stejně se tím níc neurychlí.

 
mystery  26.11.12 14:01

Pěkný deníček, taky's'tim valcime a čekám, AZ si na to malej přijde sám. Jinak moc gratuluji

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 26.11.12 14:12

@kvam Víš,ono hrozně záleží jaké plínky maminky v dnešní době používají…Pokud papírové(jako většina),tak je mimčo v suchu pořád a rozhodně ho nic nenutí chodit na nějaký nočník… Ale pokud používají látkové klasické pleny nebo i jiné látkové, tak ten komfort není takový a mimčo to klidně zkusí… Já používám papírové plenky a s malou jsem nechtěla rozhodně bojovat o tom, aby v roce byla bez nočníku. Rady typu nech ji běhat klidně celý dopoledne v počůraných punčoškách nebo za každé počůrání jí nařež mi přijdou dost ujetý…Karolínce je teď 19 měsíců a na nočníčku sedí sice ráda, kouká u toho do knížky nebo si povídáme, ale ne pokaždé něco udělá… A já si z toho rozhodně nedělám těžkou hlavu…Každý ať si to dělá jak chce…Ale já nechci mít vystresované dítě, které budu řezat den co den za počůrané punčošky a násilím ji nutit na nočník…

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 26.11.12 14:30

Malej chodí na nočník asi od 7 měsíců, kolem 10měsíců krásně zvládal čůrat i dělat bobek do nočníku, skoro pokaždé když se tam posadil, když ne, bylo to v plíně, nebo v kalhotách, kolem 15měsíce, si sice krásně říkal, dokonce i nosil nočník, ale téměř vždy až užbylo pozdě, bylo v kalhotech, malej má 20měsíců a pořád to plně nezvládá, sice ví kam patří bobek, ale prostě to často nestihneme. když se mu nechce anočníku nechce sedět ani chviličku..ještě nás čeká asi dlouhé učení..První dcerka tohle zvládala docela hezky, kolem roku už téměř bez nehody, kolem 15měsíce přes den bez nehod, ale plína na noc asi do 20měsíců, pak už to zvládala bravůrně. Každé dítko je prostě jiné a platí na jedno neplatí na druhé, ale určitě se všechny jednou naučí, tak jako sedět, chodit..

 
soldi
Neúnavná pisatelka 17165 příspěvků 26.11.12 14:41

Autorke: gratulujem k uspesnemu zvladnutiu nocnika bez stresu a namahy. deticky su sikovne, vedia si same povedat :srdce:

ja som asi tak trochu specificky pripad v tomto :D tiez som bola na tom ako Ty, ze som si povedala, ze plienky aj do troch rokov, ze mne to je jedno (latkove som pouzivala). ale ked mal Leonard 18 mesiacov, tak mi zacal hovorit, ked cikal. aktivne sa o to zaujimal, tak som si povedala, ze to vyskusam a dala som dole plienku cez den. prve tri dni som ho prezliekala aj 20 krat, kedze on vypije aj 2 litre a potm cika kazdych 10 minut :lol:

ale na treti den sa to zlomilo a zacal sa pytat pred cikanim a pred kakanim a pekne pockal. o dva dni ma 19 mesiacov a sme v podstate bez nehod.
bez natlaku a bez stresu.
takze je to skutocne o tej pripravenosti dietata hlavne :srdce:

podotykam, ze u mna islo o rozhodnutie zo dna na den, nemala som doma ani nocnik ani slipy :lol:

 
petrusepetrus
Ukecaná baba ;) 1327 příspěvků 26.11.12 15:00
Děkuji

:kytka: moc děkuji za gratulace, je to od Vás moc milé.
Akorát jsem teda nechtěla, aby se to zvrtlo v to, kdy, která, jak a tak…
Každá máme svoje „nouhau“ na ti správné a myslím, že tím by jsme se měli každá i řídit.
Já toho nelituji, lepší matka klidná, než vysteresovaná. Když potom vidím o v nákupáku matky, které řvou na svoje sotva cupitající dítka, proč si nemohli říct o čůrání venku, je mi z toho spíš smutno. dětství přeci není žádná soutěž a hlavně…dětství je děsně krátké. Tak proč v dnešní době nedopřát dětem být dětmi a nedopřát jim trochu komfortu? A ruku na srdce i sobě? :pankac:

 
Mišanila  26.11.12 15:15

@petrusepetrus Souhlas a gratulace.
S hracím nočníkem máme stejnou zkušenost, syn se ho leknul a pak jsme zas měli na dlouho s nočníkováním u­trum.

Já tyhle mezimatkovské soutěže, kdo dřív a kdo pozdě a škatulkování na líné a nelíné posazovací matky nemám ráda :-)
Obzvlášť proto, že starší syn byl na tohle pařez a zadařilo se až po 3 letech, mladší dcera zas naopak komplet i na noc v 21 měsících.

A jak to bylo za našich matek a babiček, no ona jim ta paměť po čase taky zrůžoví a všechny děti byly podle nich bez plín pomalu už na 10 měsících :-) A nakonec se člověk dozví, že byly i dvouleté děti na plínách, nebo ty roční byly sice bez plín, ale zase měly spoustu nehod. A o tom, že někteří používali metody jako dávání na zadek, přivazování na nočník atd, to pak zas radši bez plín později a bez takového stresování.

 
Iwi
Závislačka 3379 příspěvků 26.11.12 16:35

Moc pekny, male byli ted 2 roky a take ma plenu, proste tam nechce a nutit ji nebudu, dotoho mame jeste malou princeznu tak to hrotit nebudu, jen je fakt ze od rodiny slysim porad neco.

 
VeTi
Ukecaná baba ;) 1362 příspěvků 26.11.12 16:36

To se někdo mááááááá… Já začala s nočníkem od roku a půl, vysazovala co 20 minut!! a snažila se to vychytat - výsledek - neustále plná pračka mokrého oblečení až do 3 let :nevim: Teprve ve třech letech byly dvojky bez plínek přes den, prostě to dřív nešlo a nešlo a nepomáhalo absolutně nic :,( Do 4 let plínka na spaní, pak jsem ji odebrala a u dcerky bojovala rok!!! s mokrýma postelema, bohužel u syna bojujeme dodnes. Prostě na spaní plína musí být, nezvládám totiž vysazovat kluka co dvě hodiny na nočník, musím taky někdy spát. Měli jsme už lepší období, dokonce měsí suchá postel - ovšem max. do dvou hodin po usnutí jsem ho musela posadit na nočník nebo bylo zle. Bohužel po poslední rehabilitační lázeňské péči jsme se opět vrátili k plínám, protože mokro bylo každou noc. Opravud už nevím co, on se prostě nevzbudí, spí jak dřevo a vůbec nevnímá, že se počůrá. Holt mi asi nezbyde nic jiného, než zařadit mezi naše stálé lékaře i urologa :think:

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 26.11.12 17:05

@petrusepetrus gratuluju k super odplenkování…nějak takhle bych si to představovala :pankac: :pankac:

a k tématu…že dřív byly děti v roce bez plen - no ono se dřív dělalo plno věcí jinak…dítě co v půl roce nesedělo (obloženo polštářema) bylo divný, dítě co v 10ti měsících nechodilo bylo divný, dítě co bylo v roce s plenama bylo divný…a tihle dnešní dospěláci mají díky tomu křivý záda, plochý nohy a trpí inkontinencí :roll:

a ti co tvrdí, že je to o poholdnosti matky…no a co!! já jsem pohodlná a líná matka, která svý děti miluje a svou mateřskou si užívá! vážně nehodlám lítat za divokýma dvojčata s nočníkem, když na něm sedět nehodlaj, nehodlám na ně kvůli tomu křičet, ani je za to mlátit, ani jinak stresovat…nehodlám tu celej den uklízet smrdutý loužičky a hromádky a věčně prát (i tak toho mám dost :mrgreen: )…pleny nás finančně nezatěžujou, děti nočník nechápou, i když ho znaj taky od nějakých 8.mi měsíců, kdy je s ním nenásilně seznamuju a já si prostě počkám! věřim, že na rande s plínou nepůjdou :mrgreen: já si prostě svojí mateřskou užívám! když pak čtu tyhle komentáře o tom, jak se musí děti na nočník drtit, tak už chápu, proč si ty strhaný matky s mastnýma vlasama stěžujou, že ta mateřská je táááák strašná :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

a když si vezmu, jak se plno matek stresuje, že jejich dítě ještě nesedí a Franta jo a že jejich dítě má ještě plíny a Franta už ne…tak až budou ty děti velký, tak nikoho nebude zajímat, jestli Franta seděl v 8mi měsících a jeho soused v 10ti měsících…nebo myslíte, že joooo??? :think: :think: :think: :mrgreen: :mrgreen:

 
Flyingfrog
Extra třída :D 12002 příspěvků 26.11.12 17:30

@smon83 Používám látkové plíny, holce je 26 měsíců a na nočník civí jak na tele na nové vrata.

kvam: Prosím pěkně, řekni mně, líné matce, jak vysazovat dítě od deseti měsíců, když sedí až v roce?
Přiznávám, že od roka, co konečně seděla, jsem opravdu byla líná a čekala, zda jí to nedojde. No zatím nedošlo.
Netvrdím, že mě to neštve, ale prostě nedokážu si představit, jak ji celý den držím na nočníku, nebo se co deset minut ptám, zda se jí nechce čůrat. Beztak odpoví, že ne, protože netuší, na co se ptám.

petrusepetrus: Gratuluju k odplínování. :potlesk: :kytka:

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 26.11.12 17:49

@Flyingfrog no ono se v dřívějších dobách nečekalo, až bude dítě umět sedět a prostě se 4. měsíční dítě posadilo i s nočníkem na sedačku a obložilo polštářema…chuderky malý :roll: :oops:

a koukám, že malá na nočník civí, jak ty naše…ty ho taky rády používají jako klobouk :lol:

 
Jůlinka T.
Závislačka 4961 příspěvků 26.11.12 18:04

Taky gratuluju, máme 21 měs a nebojujem. Zkoušela jsem t, ale marně, ze začátku ho to bavilo tak dva dni, byla to novinka. Teďka si sedne na nočník oblečený, řekne AA a odchází. Ví na co to je, ale jakmile ho začnu vyslíkat, naznačím vyslíkání, tak se propíná a řve. Na zimu ani nic nacvičovat nebudu, pak přijde třetí brácha a to nebudu mít vůbec čas něco řešit. Ta doba přijde jako u všech.

 
Flyingfrog
Extra třída :D 12002 příspěvků 26.11.12 18:21

@dvojmatka Mno, já mám každopádně realistku matku, já ani brácha jsme nebyli v roce bez plen, jak se s oblibou všude tvrdí. :-)

Jo a helma (čili nočník na hlavu) taky vede. :-)
Jako já netvrdím, že jásám, že mám 26m dítě na plínách, je s tím práce (látkovky), ale nedokážu vysazovat a pořád se ptát. Jinak ona ví, že na nočník se čůrá, sem tam si sama sedne a to je tak vše.

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 26.11.12 18:27

@Flyingfrog já mám realistku matku i tchýni - naštestí! tchýně mi dokonce říká, ať nestresuju do 3 let! takže ono to opravdu je jak říkáš…ne všichni naši vrstevníci byli v roce bez plen :lol:

naše holky taky ví, co se tam dělá, ale nemasj čas trčet na nočníku, když potřebujou dělat lumpárny :mrgreen: takže pro ně je nočník zatím ztráta času :roll:

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 26.11.12 20:06

Gratuluji! Taky jsem toho nazoru, ze dokud si dite neuvedomuje svoji potrebu, nema cenu ho nutit. A opravdu nechapu ty maminky, ktere uz nekdy od 6 mesicu cpou dite na nocnik. Jako niceho opravdu nedocili (leda by nosily dite na nocniku cely den i venku?) a musi se asi hodne nudit, kdyz se uz v tomto veku ditete zabyvaji nocnikem :mrgreen:.

 
ostlužina
Ukecaná baba ;) 2468 příspěvků 26.11.12 20:51

Já už psala, že jsem zkoušela a bezúspěšně, jen chci ještě dodat, jak se nám povedlo ve dvou a čtvrt letech začít nočníkovat. Malá se zaprudila, tak jsem jí vysvětlila, že musí být bez pleny a chodit na nočník, aby se jí to zahojilo a bylo. Párkrát to sice nestihla, ale k plenám už jsme se nevrátily. Jsem zvědavá, jestli to brácha zvládne taky tak hezky.Ale ten má ještě dost času.:-)

 
Lama Lama
Hvězda diskuse 41408 příspěvků 3 inzeráty 26.11.12 21:11

@Mondík
Gratuluji! Taky jsem toho nazoru, ze dokud si dite neuvedomuje svoji potrebu, nema cenu ho nutit. A opravdu nechapu ty maminky, ktere uz nekdy od 6 mesicu cpou dite na nocnik. Jako niceho opravdu nedocili (leda by nosily dite na nocniku cely den i venku?) a musi se asi hodne nudit, kdyz se uz v tomto veku ditete zabyvaji nocnikem

Cpu své dítě nad nočník od narození. Teda jen když potřebuje, ne cely den. Nenudím se, chodíme na plavčo, yamahu a cvičení se starším, návštěvy, výlety. A docílila jsem toho, že dítě je celý den v suchu a dávám mu možnost se vyměšovat se mimo plenu. Onlouvám se zakladatelce, že todle není deníček o tom jestli ne nebo ano. Chápu, že to každý cítíme jinak. Ale takovédle útoky na ty, se mi nelíbí. :cert:

 
monalka
Zasloužilá kecalka 959 příspěvků 26.11.12 21:56

Krásnej deníček :D šikovná holčina :kytka:
Děvčata, jen jedna malá poznámka k odplenkování v dřívější době-já měla oba syny v období, kdy ještě neexistovali papírové jednorázové plenky.No a právě díky tomu, že se používali pouze bavlněné čtvercové plenky, se děti brzy naučili, jak nepříjemné je být v mokrém :mrgreen: Takže opravdu děti dokázali být bez plenky do roka až roka a půl :pankac: :mavam: :mavam: :mavam:

Příspěvek upraven 26.11.12 v 22:05

 
Kulišanda
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 26.11.12 22:42

Mě to přijde dost pozdě. Je to o motivaci, trpělivosti matky, častém praní atd, ale stojí to za to. Jí teda nechápu, že se dítě prvě vyčůrá do nočníku ve dvou letech. Já začala dávat když sama seděla, to jest v 10 měsících, a hned prví dny jsme měli úspěchy. bez plen je od 20 měsíců, od 2 let i v noci. Nevím no, ale nechávat to na dítěti mi nepřijde moc dobré…Aspoň to zkoušet, chválit atd. Už jako miminko.

 
Kulišanda
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 26.11.12 22:44

Souhlasím. Dát dítěti tu možnost, o tom to je.

 
diochi
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 26.11.12 22:54

@Kulišanda mě to zas tak hrozné nepřijde. Zakladatelka přece dávala na nočník dříve, ale holčička nechtěla. To je rozdíl. A výsledek je nakonec stejný, u vás jste měly plenu na noc do 2 let a holčička zakladatelky skoro také (2 roky a 3 měsíce). Holčička zakladatelky to zvládla sama za 14 dní a vaše dítě s vaší pomocí za 14 měsíců. Obě jste jednaly správně, protože se vše odvíjelo od vašich dětí. Co je dobré pro jedno nemusí být dobré pro druhé. A výsledek je stejný, obě děti to zvládly okolo dvou let, když byly připravené. Proto za mě, než stresovat sebe a dítě, protože to hned nejde, raději mít o 3 měsíce déle plenku.

Příspěvek upraven 27.11.12 v 07:02

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26465 příspěvků 26.11.12 23:15

Ja si take myslim, ze nema cenu deti stresovat a ze si na to prijdou samy.Tady v Nemecku na to pediatri nerikaji nic, vetsinou prohodi, ze kazdy ma jiny sverace, nasi tenkrat to skatulkovali, protoze museli, meli vlastne jen pleny z latky, nechtelo se jim uz prat coz se nedivim a nutili nas uz v Pul roce, tyto deti si nesou stres, protoze ikdyz nakrasne zvladnou treba v pul roce curat do nocniku, tak se muze stat, ze se zacnou pocuravat treba ve dvou letech, jeste proste nedozrali ;) ;)
ja fandim tem co to zvladli, protoze deti samy chteli a meli z toho radost, ale nemam rada nuceni neceho… ;) ;)
Jsem plne na strane zakladatelky ;) ;) gratuluji :palec: :palec: :palec:

 
diochi
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 26.11.12 23:28

@pomenkova přesně tak, dítě i rodič z toho mají mít radost a ne trauma, že to všem nejde hned na povel. ;)

 
ostlužina
Ukecaná baba ;) 2468 příspěvků 27.11.12 07:10

Diochi, pomenkova, plně s vámi souhlasím a konečně taky gratuluji petruspetrus k odplenkování. :)

 
kvam  27.11.12 12:17

Tak se našel aspon někdo kdo se mnou souhlasí.

 
nepřihl  27.11.12 12:23

No jo někdo začne v 10 měsících a ditě bez plen je až ve 20 měsících, což znamená deteset mesíců počůrávání a praní, my začli ve dvaceti měsících a odplenkování trvalo tři dny, takže děti to pochopily ve stejnou dobu akorat vy jste s tim měla práci deset měsíců, k čemu je to dobré když to dříve stejně nechápou

 
Kulišanda
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 27.11.12 13:39

No deset měsíců práce není uplně tak pravda. Já hovořila o tom, že od 20 měsíců byla bez plen přes den UPLNĚ. To znamená, že již dřív čůrala do nočníku, aůe samozřejmě se občas do plínky vyčůrala. Ale zhruba od roka jsme měli tak dvě plenky na den. Prostě jsem jí tam posazovala, někdy sama řekla čííí (čůrat). Prostě si na to navykla. přijde mi to lepší, než najednou ve dvou letech říct do plínky se nečůtá. pak at se maminky nediví, že děti nenávidí nočník. nedivím se, když dva roky neměli poruchu o tom, že se čůrá jinam…

 
Kulišanda
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 27.11.12 13:46

Ale určitě tuší. Proboha, tak velká holka ti nedokáže odpověďet ano nebo ne? Je to jen o lenosti, v tomhle věku už to určitě dokáže. Ano, chce se to opravdu každých deset minut ptát. Držet na nočníku je hloupost, prostě se ptát, vycítit to…Pokud ti vypije dva hrnky čaje, posazuj často…Pokud je odpoledne be zpití, víš že nemusíš tak často…Já mít takhle velkou holku a čekat jestli jí to nedojde, tak se hambou propadnu. každému to nejde, ale je to o trpělivosti a láskyplném přístupu maminky. Chválit, chválit, chválit. Určito to už chápe, je jen líná. Moje si od dvou let sama vyleze na záchod, vyčůrá se, spláchne a vytáhne kalhoty. Záchod máme daleko, takže občas jde na nočník, ale přijde za mnou a řekne - majda čůrala, spláchni to maminko. Takže rozum už určitě mají. jen je to musí někdo naučit. Stejně jako si mýt ruce, smrkat atd…

 
Lama Lama
Hvězda diskuse 41408 příspěvků 3 inzeráty 27.11.12 13:56

K tomu používání čtverců a časnosti odplenkování. Já myslím, že to není o tom, že je to dítěti nepříjemné. Sposta dětí běhá s hovnem u prdele a je jim to úplně fuk a kadění na nočník to neuspíší. Jde spí o to, že čtverce nemají takovou kapacitu, okolo roka dítěte jsou 2 rtverce tak akorát na jedno čurání. Takže matka spíš tuší, kdy dítě čurá, ihned po čurání dítě přbalí. Takže dítě má spojené počurání s nějakéu následující akcí a snáz si ho pak uvědomuje. I případné vysazování pak probíjhá snadnějí, protože a základě toho ví, kdy dítě cca čurá.

 
Jannica
Závislačka 2575 příspěvků 27.11.12 14:04

Děkuju, děkuju a ještě jednou děkuju za tento článek!! malému bude za chvilku 18m a už mě taky babičky bombardujou jestli dáváme už na nočník, jsem z toho akorát naštvaná protože malej na něm být nechce a mě nebaví ho tam držet násilím a každých pár minut mu tu plínu sundavat a nandavat… takže jsme pořídili redukci na wc, tam ho to trošku baví a povídáme si tam ale ještě se mi tam nikdy nevyčůral… já si říkám… do školy nikdo v plínách nešel :D takže jsi mě zakladelko potěšila že nejen já zastávám názor že si na to dítě přijde samo ale taky mě uklidlili názor jiných mamin že kolem 2 roku to zvládli na jedničku :) takže my to taky necháme až na druhý rok protože kdo by mu v zimě sundaval u stromečku kombinézu aby se vylulal? 8o :P

 
Lama Lama
Hvězda diskuse 41408 příspěvků 3 inzeráty 27.11.12 14:33

@Jannica u kluka to jde v pohodě, kalhoty, bunda, vystrčíš pinďíka a čurá se. :P
s hokou je to horší, ale někdy vysvlékání venku to přijít musí. :nevim:

 
diochi
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 27.11.12 14:53

@Kulišanda jenže, pokud jste četla příspěvky, tak maminky zkoušely dávat na nočník, motivovaly, chválily, ale dané dítě se jen stresovalo, protože ještě nebylo připravené. Každé dítě je totiž jiné a co platí pro jedno, neplatí pro druhé. Pokud bych reagovala na příspěvky maminek, jejichž dítě si s radostí sedlo na nočník později než moje dítě v podobném stylu jako regujete vy, tak bych napsala toto: můj starší syn neměl vůbec plenku přes den od roka a na noc od 16 měsíců (což je pravda). Tzn. že jste asi málo motivovala, chválila nebo špatně posazovala, byla jste líná, měla málo trpělivosti atd., když jste se zbavili plenek až ve 20 měsících a na noc dokonce až ve 2 letech? To by se vám asi nelíbilo, že ;). Ale ve skutečnosti jak jsem psala výše, dělala jste vše dle svého nejlepšího svědomí s ohledem na své dítě a krásně jste to zvládli do 2 let. Ostatní děti to také krásně zvládnou, ale s ohledem na ně zase trochu jiným způsobem, který je také správný.
Chtělo by to trošku více tolerance, a to z obou stran. ;)

Příspěvek upraven 27.11.12 v 19:12

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama