Je to krása už skoro 5 měsíců

Rodičovství

I nám se přihodil zázrak v podobě syna se jménem Vojtík. Už mu je skoro 5 měsíců a je to šídlo. Zrovna včera se naučil jednu úžasnou věc, přišel na to, že má plně funkční hlasivky, a tak kdykoliv je vzhůru, vyloženě spokojeně křičí: Vááá a taky bááá a občas to i kombinuje.

A tak nám v pět hodin ráno v postýlce uslintaně hovoří, že by papal, očka dokořán, ruku v papule a je mu fajn, a tak se zvedám a jdu mu dělat mlíčko, a jen co zaslechne, že mu říkám: „hele, co ti udělala mamka“, a na důkaz svých slov proklepu lahvičku s voňavým obsahem, otočí volume doprava a začne se i klepat (což je normální a má to po mně, kdykoliv vidím jídlo, taky se klepu a občas i uslintnu).

Taky přišel na to, že je legrace, když mě u přebalování kopne do břicha a já u toho přehnaně skučím au au au, a mladý pán se řehní víc, než když táta kouká na Takeshiho hrad (nevím, jak se to přesně píše :D). Taky se vyřešilo původně problémové pasení koníčků, a to jednoduše :), mamka si lehne naproti dítěti, pevně zavře oči a při otevření očí udělá hlasitě kuk, dítě se lekne a propukne v záchvat smíchu, kolikrát chce až plácat ručkama, a takhle jednou zjistil, že fakt plácnul a náhodou chytil chrastítko, a tak to začal zdokonalovat a teď už krásně jednou rukou šermuje s hračkou a o druhou se opírá.

Problém máme s otáčením :( Zákeřnému dítěti totiž stačí, že se dostane sám na bok a tím to hasne, marně mu říkám, že mu tam překáží ruka, pak mu názorně předvedu, jak na to, synátor se usměje, udělá grrrm a opakuje, krááásně sebou švihne a už se skoro dokuluje na břich, počkat na břich? To by nešlo, bum, a je zpět na boku. Alespoň, že to asi umí, jen je to lenoch líná. Prý by mělo mládě zvládat otáčení na bříšku o nějaké ty stupně, no tak to neumí, zato to ovládá na zádech v postýlce, nevím, jak to dělá.

Brouček také miluje vodu, koupe ve velké vaně buď s podložkou anebo napustím víc vody a ráchám ho. No a dneska jsem i sprchovala, ležel pěkně na podložce, a tak jsem začala od nožiček směrem k hlavičce, no ale nějak jsem si to neuvědomila a vzala mu i obličej, to vám bylo smíchu. Jestli je pravda, že smích prodlužuje život, naše mládě bude asi nesmrtelné :D

Jsem pyšná matka, která sice zklamala, co krmení týče, ale i tak se milujeme a jsme šťastná rodina! Přes to, že jsem kolikrát nevěděla kudy kam a měla pocit, že dělám všechno špatně, brouček mi to vynahrazuje a dodává mi v mém jednání pocit jistoty, a to je asi pocit, který hned po citu k mateřství potřebuji! Chci tím jen říci, že jeho úsměv je mi oplátkou za veškerý „diskomfort“. Nikdy jsem se nemusela plazit po zemi a cítit při tom tak krásný pocit.

Hodnotilo 10 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
IkaT
Kelišová 6020 příspěvků 21.11.12 13:07

Krásně napsané :-) jen tak dál :potlesk:

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 21.11.12 13:29

:palec:
jako bych viděla mou dceru :-D

 
Elísek22
Kecalka 377 příspěvků 21.11.12 13:31

Teda to jsem se nasmála :mrgreen: Napsala jsi to skvěle, moc dobře se to četlo :palec: Musela jsem se krotit, abych tu neřvala smíchy a nevzbudila naší maličkou. Super a jen tak dál :dance: :dance: :dance:

 
wewa
Ukecaná baba ;) 1961 příspěvků 21.11.12 13:46

Děkuji za pěkné reakce :) je to sluníčko a jen občas se zatáhne a zapřší(pláč moc neprovozuje ) :srdce: doufám že mi optimismus někam neuteče :).

 
petulle
Kecalka 339 příspěvků 21.11.12 13:59

:palec: :palec: výborný deníček :potlesk: :potlesk:, hodně jsem se nasmála hlavně nad tou větou, že se klepe na jídlo a že to má po tobě, že i ty se klepeš a občas uslintneš :lol: :lol: :lol: hlavně že je Vojtík šťasný, to překulování také zvládne, to se neboj :hug: :hug: :hug:

 
Eteas
Echt Kelišová 8157 příspěvků 21.11.12 16:10

Nevím, co myslíš tím, že jsi zklamala, co se jídla týče. Pokud je to tím, že nemůžeš kojit, tak se tím netrap. Je spousta takových maminek, někomu hold tohle není shůry dáno. Důležité je, že je malý spokojený a šťastný a prospívá a ty jsi tím pádem spokojená s ním. Kdyby tomu tak nebylo, nebyl by z něj smíšek, ale uplakánek. Důležité je se řídit srdcem ve spolupráci s rozumem a láskou :palec:

 
Eteas
Echt Kelišová 8157 příspěvků 21.11.12 16:11

Jo a k tomu překulování… moje dcerka taky byla ležící miminko, párkrát se sice přetočila, ale to bylo sporadicky a spíše náhodně… a pak ze dne na den obrat a teď ji doslova nemůžeme zastavit, příští týden bude mít 6 měsíců, není třeba to hrotit… až přijde jeho čas, tak to všechno zvládne

 
wewa
Ukecaná baba ;) 1961 příspěvků 21.11.12 17:00

Rozhodně neřeším, to přetáčení má ještě fakt dost času takže jsem klidná a prcka jen motivuju ale on je prostě boční tip :)kojila jsem 3 měsíce, mrzí mě že to nešlo déle ale zase mám šťastného nažránka a to je hlavní :hug:

 
štírata
Stálice 84 příspěvků 21.11.12 20:42

Moc gratuluji! Nasemu Vojtiskovi je dneska presne rok! :-) A Ulicnik je to sileny, pockej budete mit veselo, dost ho v Tvem denicku poznavam :-)

 
Pce
Extra třída :D 13873 příspěvků 21.11.12 21:44

Nádhera…jako bych to psala já akorát naší berušce jsou 4 měsíce. Rodila jsem císařem takže i já se bohužel vůbec nerozkojila…taky mě to bylo moc líto ale když vidím jak je Barunka spokojená a jak krásně roste, přestala jsem to řešit.

 
Adriapia
Ukecaná baba ;) 2120 příspěvků 21.11.12 23:24

To je hezké, našemu Krtečkovi budou teď v neděli tři měsíce :D a je to sranda :-) ale úplně ho v tom vidím ;-) co zde píšeš ;-)

a smích léčí a prodlužuje život ;-):-) tak jen tak dál :D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama