Porod super, ale co dál?

Porod

Všechno začalo krásně. Že jsem těhotná, jsem zjistila ve 3. měsíci, do té doby jsem měla menstruaci, sice slabou, ale měla. Takže po šoku ze 2 čárek na TT rychle k doktorce, a ta šup, tady máte fotku, vše je v pořádku. Užívala jsem si těhotenství jako takové a ničeho se nebála, ani porodu, ani toho, že jako mladá maminka nebudu zvládat, naopak jsem se uklidňovala, že prcek bude mít všechno.

Termín jsem měla určený na 28. 6. 2012, a přestože jsem z Prahy, rozhodla jsem se rodit v Benešově a poctivě tam dojížděla do poradny a zase zpět. Bylo 23. 6. kolem sedmé večer a já jsem měla divný pocit, že mě bolí spodek, trochu tvrdne bříško a celkem i bolí záda, no, dala jsem si teplou vanu, chodila po bytě a šla se sestrou vyvenčit psa, to už bylo asi 21:00.

Radila jsem se s maminkou přítele, že mám asi poslíčky, ale že prostě nevím, a tak jsem si řekla, že pojedeme! Jenže bystrý švagr řekl, že zavolá 155 a zeptá se, no a oni nám rovnou poslali sanitku, a tak jsem po cestě do Krče vysvětlovala, proč jsme volali, když máme auto a proč jsem registrovaná v Benešově a že při mých bolestech mám hafo času. Byla jsem rudá jak rak a omlouvala se o sto šest.

V Krči mi nejdřív dali monitor a sestra povídá: „Tak vás už nepustíme, vždyť máte kontrakce jako hrom!“ Následovalo papírování, protože všechno jsem měla nachystáno do Benešova, a to i tašku, takže jsem neměla ani pití. Přišel pan doktor a povídá: „Krásné 4 centimetry, tak šup se mnou do sprchy a na míč“. Pak mě šoupli na lehátko, připnuli monitor a najednou tlak a na 6 zatlačení se mi 24. 6. ve 2:45 narodil Vojtíšek, bohužel jsem měla 7 stehů.

Pan doktor mě šil hodinu, potom jsem dostala malého do náruče, ale nikdo mi neřekl, přiložte ho, nikdo mi nepomohl a já jsem se celá klepala, jak mi ho zase chtěli odnést. První přiložení následovalo až v 8 ráno. To, že mám krátké bradavky, jsem zjistila od kolegyně 2. den po porodu a klobouček koupila hned na to.

Nikdo mi nepomohl! Sestry otrávené, že neumím přiložit a já streslá, že jsem neschopná a malý má hlad. Dětská doktorka mě dusila, jak mohla, že jsem k ničemu, že mléko mám a že miminko, jehož matka ho neumí nakrmit, domů prostě nepustí. Pravidelně jsem brečela s Vojtíškem, on hlady a já smutkem z toho, že nebudu kojit, že to nejde a že jsem neschopná. To, že se malý bez kloboučku přisát ani nemohl, už mi nikdo neřekl, nikdo se neomluvil.

Nakonec jsem 3. noc po porodu mléko odstříkala a dokrmila Bebou, konečně jedna sestra uznala, že to dítě má hlad! 4. den jsem šla domů s kruhy pod očima a Bebou. Naštěstí mi pediatrička domluvila, ať to zkouším a na dokrm se vykašlu, a maminka mi ukázala polohy, jak to půjde.

A jde to, plně kojím a prcek krásně přibírá. Chápu, že jsem si měla asi nastudovat o něco víc o kojení a hlavně o bradavkách, ale nestalo se. Takže za mě: porod je hračka oproti hormonálním změnám a neochotnému personálu potom! A vám jen poradím, raději nespoléhejte na to, že vás odrodí všude i bez té registrace, ono ano, odrodí, ale pak vám to dají sežrat, alespoň to si myslím já.

Hodnotilo 7 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Ter91
Zasloužilá kecalka 576 příspěvků 11.07.12 09:45

:potlesk: ahoj gratuluju k miminku …ja si myslím že v káždé porodnici se něco najde…ja rodím v záři a od kamaradek od kamaradu sem si zjišťovala v jaké porodnici byli a jaký mají názor u nas na Ostravsku jsou tři nemocnice jedna je nespokojena stouhle druha jí pochválí atd atd…Je to jen o lidech co tam pracují jak se vyspí jací jsou ochotní atd :nevim: :nevim:

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 11.07.12 09:52

Gratuluji k takovému krásnému rychlému porodu a Vojtíškovi hodně zdravíčka a štěstíčka do života. :srdce:
Já měla porody o dost komplikovanější-vše popisuji taky v deníčkách-nic méně, jsem zase já měla štěstí na personál, byli všichni hrozně hodní..
Ale myslím že je to i o lidech, na pokoji se mnou byla maminka-prvorodička a ta plakala zoufalstvím, že malý jí pořád křičí a jedna sestra na ni byla úplně vysazená, už se jí bála cokoli říct nebo se zeptat, vždycky ju hrozně sjela, naštěstí další den ji propouštěli s miminkem domů, jinak byla rozhodnutá, že si půjde stěžovat na personál! byla jsem z toho v šoku jak se k ní některé chovají! :nevim: :cert:
Mě osobně je moc líto, když hlavně prvorodičkám sestry nepomůžou v začátcích, jsou arogantní a zlé a maminky i miminka pak vystreresované. Pokud tu práci nechtějí dělat, at ji nedělejí, ale pokud chtějí, tak by měli zejména prvorodičkám pomáhat a být vstřícné, chápu že mají hodně práce a je to pořád dokola, ale tuhle práci si vybrali, tak by to měli vykonávat svědomitě a mít, alespon lidský přístup..
snad se ve zdravotnictví, jednou dočkáme personálu s lidským přistupem k maminkám a pacientům :think:

 
LadyLada
Závislačka 4426 příspěvků 11.07.12 10:18

Nemyslím si, že ti to dali sežrat. Zkušenost z dětskými sestrami mám podobnou a mě se bohužel rozkojit nepovedlo ani doma. Sestry nebyly zlé, ale nic mi neřekly, nevysvětlily, akorát peskovaly, co jsem udělala špatně nebo naopak neudělala. Instruktážní filmy o kojení jsem shlédla několikrá ještě před odchodem do porodnice (abych právě nebyla závislá na sestrách, takéj sem přebalovala doma panenku…), takže jsem ledascos věděla dopředu, ale když malinký pořád brečel, nevěděla jsem, co se děje. Sestra vždycky akorát přišla, chytla mě surově za bradavku a to bylo všechno. Také nás nechaly vyhladovět 3 dny. Byla jsem zoufalá, že se nezajímají o mé dítě. Nikdo mi neřekl, že se první tři dny čeká a nezasahuje s příkrmy právě proto, aby se rozběhla laktace. Stačily by dvě vysvětlující věty a bývala bych byla v klidu.
Také na tuto fázi nevzpomínám zrovna jako na nejhezčí. Porod byl rovněž drama, takže jsem ráda, že už tohle všechno mám nějaký ten měsíc za sebou.

 
BoboM
Kecalka 235 příspěvků 11.07.12 10:21

@pajinka111 Naprostý souhlas! Jenomže mi bohužel přijde, že v tomto státě se s neochotným personálem setkáváme stále častěji a všude… Nevím, asi je to českou povahou či co 8o

a to wewa: moc gratuluji k miminku!!! :potlesk: zapomeň ta ty škaredý stresy, který ti zamindrákovaný kozy způsobily a už si jen užívej prcka :* hodně štěstí!!!

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 11.07.12 10:29

S kojením v Krči mám podobnou zkušenost, žebrala jsem, doprošovala se 10× denně v různé časy, zda by mi ukázali, jak malýho správně přiložit, měl vpáčený spodní ret a špatně se přisával. Veškerá pomoc nulanulaprd, jen teda já měla nastudováno z kojeni. net, protože jsem byla doma na rizikáči a učila se jak na svaťák :lol: Takže jsme si to vybojovali sami, i když za cenu totálně rozhryzaných bradavek.
Paní doktorka byla fakt jedlá, hlavně jak řvala na maminu, co se mnou ležele na šestinedělí, že jestli nechce kojit, tak stačí, aby podepsala nějaký papír a přinesou dokrm. To že si s paní nikdo nesednul a ani jí neukázal jak přiložit, to už bylo všem putna, ona byla trochu jednodušší, takže vždycky jen strčila mimino k prsu, ono se kupodivu nepřisálo samo od sebe a tím to pro ni haslo.
Tolik k „baště laktační ligy“ :evil:

 
Luciiia
Kelišová 7024 příspěvků 11.07.12 10:47

Ahoj, moc gratuluju, ja tam rodila taky, tusim ze dr. Herting…nebo ta nejak:-/
siti taky asi na hodinu a dokonce si zavolal i primare :-/ rikala jsem, jestli to radsi nechtej necim zalepit, ze by to bylo rychlejsi…

A co se sestinedeli tyce, priste budu hnusna a nebudu chtit prcka hned k sobe, kdyz budu nevyspala. Nespala jsem 3 dny a po porodu v 8:20 mi ho dali ve 4 odpoledne. Takze dalsi noc jsem nespala a byla jsem uplne vyrizena, doma jsem jedla porad cokoladu a cca po mesici jsem se prvne vyspala, kdyz si moje mamina vzala malyho a hodku ven do kocaru:-/

Jinak mi Danika prilozili hned, ale je pravda, ze kojeni nijak neucili, proste sup a kojte, zadny polohy neukazali, nic…ale sestry na sestinedeli byly uzasny:-) bydlim v Modranech, takze jsem to mela kousek a furt jsem chtela domu, ze kdyby to prislo, tak prijedu a dr. ze ne, ze bych prijela o pulnoci, ze rodim a oni to budou zase poslicci. Sestricky mi rikali, ze za chvili porodim a pujdu domu. Noc na to, jsem mela dalsi „poslicky“ a sla jsem na sal.

 
Lumat
Ukecaná baba ;) 2017 příspěvků 11.07.12 11:01

Ahoj gratuluju k malýmu :potlesk: na každý porodnice je něco, ale tenhle přístup personálu je katastrofální :x ze zkušenosti známých bohužel vím podobné případy, takže ti to určitě nijak nechtěli dát sežrat, že rodíš zrovna u nich… já teda rodila u apolináře a mám úplně opačný zkušenosti. Personál neskutečně milý a vstřícný. S malým jsme se rozkojili až 3. den a to opravdu jen díky sestřičkám, které nám pomohly - malý se nechtěl přisát a mě se tím pádem špatně rozjížděla laktace. Takový přístup bych opravdu přála všem maminkám :)

 
karolínka12  11.07.12 11:26

V Krči jsem rodila taky; porod a doba před porodem péče velmi dobrá, zato s dětskýma jsem měla taky problém; dívali se na mě zpatra, mléko mi neteklo a díky stravě a stresu z dětských se mi laktace nerozjela; je škoda, že vynikající péči jednoho oddělení dokáže absolutně zabít druhé :nevim:

 
lucie1980
Kecalka 400 příspěvků 11.07.12 11:29

Také gratuluji k miminku, k šikovné mamince, co nevzdala kojení a posílám hodně zdravíčka, štěstíčka :kytka:
já jsem rodila ve zlíně a musím říct, že všechny sestry i doktorky byly úplně zlaté. doktorky přes miminka strašně hodné, sestry taky. všechno vysvětlily jak přebalovat, jak koupat, jak kojit a na kojení ještě chodila „laktační sestra“ zvlášť a všechno vysvětlovala a ukazovala. :potlesk:

 
Sardinka03
Ukecaná baba ;) 2455 příspěvků 11.07.12 11:39

Gratuluju ke krasnymu porodu i k Vojtiskovi! :kytka: to jsem nevedela, ze v Krci je tak spatny personal. ja jsem rodila v Podoli a naprosta spokojenost. maleho mi prilozili par minut po porodu a pak zas po nekolika hodinach asi po dvou nebo trech, i kdyz jeste nebylo mlicko. krasne nas tam vsechny na pokoji rozkojily, naucily spravne polohy, porad kontrolovaly, ucily jak pecovat o mimi, jak ho koupat, oblekat atd. kazdou maminku to ucily ty sestry zvlast. bylo to tam moc fajn. doporucuji vsem! z personalu byli obecne vsichni mooooc mili, jen asi dve sestry mi trochu nesedely, ze byly dost prisne, ale jinak super!

 
wewa
Ukecaná baba ;) 1961 příspěvků 11.07.12 11:55

Jediné co bylo ok tak sestry na šeštinedělí ale já se hojila dobře a vůbec je nepotřebovala až jedna mi řekla:dítě patří pod prso tak si lehněte na bok no dal mi 40 ml z jednoho prsa jenže sestřička končila a pak už sem jí tam neviděla asi měla volno :zed: děkuji za gratulace :)

 
emari
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 11.07.12 12:07

Tak já rodila v Podolí, které jsem si vybrala kvůli tomu, jak ho všichni chválili… rodila jsem teda císařem, ale zážitky s rozkojováním mě dodnes kazí teď už krásné kojení. Sestry mi malou nosily striktně po těch 3 hodinách, žádný „jakmile se probudí“, jak mi tvrdily. Navíc jsem ze začátku neměla mlíko a sestra jednou přišla, zmáčkla prso a na celý pokoj povídá: „no jo, jako troud, tam nic nebude“ :evil: Nikdo neřešil, že mám rozkousané bradavky a jak se potom ukázalo, malá má gotické patro, takže prostě normální bradavka na sací bod nedosáhla. Přisávání trvalo pokaždé 45 min, malá řvala, já byla opocená až za ušima. Do toho přišla třeba sestra a říká: „no maminka ti nechce dát najíst, viď, ty seš chudinka“ A přinesla - bez dohody se mnou - 20ml mlíka a malý ho šoupla do pusy, až se z toho poblila. Fakt hrozný. Kloboučky mi nabídla laktační poradkyně, která za mnou přišla až třetí den a od té doby pohoda jazz! Takže tolik ke slavnému Podolí a P3 oddělení… Co zkušenost, to pohled :roll: Takže tě úplně chápu, poporodní stav v porodnici byl pro mě očistec.

 
jana1111
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 11.07.12 12:08

Tak já nevim holky. Mě v Krči vše ukázeli. Dětská doktorka byla opravdu na prd ale sestry v poho. Je to opravdu o štěstí :,(

Jinak moc gratuluji k miminku a přeji hodně zdraví… :hug:

 
kerrankin  11.07.12 12:14

Gratulace k miminku :kytka:

Ale je to teda drsný, člověk by řekl, že v Krči se naopak budou maminkám s kojením věnovat a pomůžou, poradí :nevim: Hlavně o tom slyším pořád a z různých stran, nechápu, že s tím něco neudělají… Zlatý Apolinář, tam byli příjemní, minimálně když se člověk zeptal, tak (celkem) ochotně poradili a ukázali.

 
Anonymní  11.07.12 12:18

Tak to je mi lito jak se k tobe chovali. Priste zkus vybrat mensi porodnici s personalem, kde jsou ochotni se Ti venovat. Ja rodila na Melniku a myslim, ze tam by rozkojili i chlapa

 
kerrankin  11.07.12 12:20

@Gladys Ad „bašta laktační ligy“ - já jsem prostě asi hrozně naivní, ale nechápu, jak je to možné, že se tam takhle chovají, protože to říká prostě spousta lidí, ne nějaké ojedinělé hlasy :nevim: Hlava mi to nebere.

 
tessy
Ukecaná baba ;) 2186 příspěvků 11.07.12 12:22

To mně mrzí že máš tak špané zážitky, snad ted´už půjde vše na jedničku :palec:

Měla jsem asi štěstí zrovna na dobrý personál :nevim:

Mně akorát vadilo, že dělali cavyky s propouštěním domů, to se mi nelíbilo dost.

 
ametyst
Extra třída :D 10408 příspěvků 11.07.12 13:00

Ahojky, gratuluju k Vojtíškovi a bezva porodu! Já mam taky Vojtíška, teď mu budou 3 měsíce :). Rodila jsem v Podolí a podruhé už bych si ho nevybrala právě kvůli šestinedělí…jak tu už někdo o Podolí psal se vším souhlasím…fakt nic moc. Hlavní je že už je vše v pořádku a Vojtíšek ti dělá radost :srdce:

Příspěvek upraven 11.07.12 v 13:00

 
Mišanila  11.07.12 13:42

Super rychlej porod, akorát na blbým místě a s blbýma lidma okolo… ale hlavně, že jste to zvládli i bez těch „odborníků“ a vše je dobré!

Já bych jim klidně napsala dopis i půl roku poté a vypsala pečlivě a slušně vše, co se mi nelíbilo. Je tady tolik hlasů, že se chovají v porodnicích špatně, ale když se nikdo neozve, tak se tak budou chovat furt. Já se mimochodem zrovna tak chystám psát stížnost na místní dětské oddělení.

Mám z malé porodnice v Jilemnici opačné zkušenosti. Úplně bez chyb to tam nebylo, ale co se týče pomoci s kojením, tak si nemůžu stěžovat. Nechtělo se mi poprvé vůbec spustit mlíko, neustále u mě byla nějaká sestra a klidně jsem za nim chodila i sama a snažily se všechny a žádný kyselý nebo otrávený výraz jsem nezaznamenala. Naučily mě přikrmovat odstříkané mléko a občas i příkrm se stříkačkou s hadičkou, sehnaly lepší odsávačku, zkusily to rozjet i s oxytocinem, což trochu nakonec pomohlo. Nijak neprudily a i řekly, že jestli to nepůjde, tak se nemáme trápit a zkusit to s umělým mlíkem. Takže žádný nátlak ani na jednu stranu.
Rozkojila jsem pořádně až doma po 14 dnech s pomocí laktační poradkyně.

Takže ty menší porodnice jsou asi často lepší co se týče osobního přístupu a chování, já bych do továrny vlezla jen v případě nouze nejvyšší :).Propříště bych zvolila jinou porodnici.

 
Lemonkas
Závislačka 4067 příspěvků 11.07.12 14:03

Já jakožto mladá prvorodicka taky o kojení věděla houby, ale u nás v nemocnici jsou sestricky opravdu ochotné a se vším poradili. Nevím jestli to bylo tím, ze jsem byla po císaři, taky jsme meli problémy s prisatim a při propouštění jsem musela podepsat kojici polohy které mi byli ukazany

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26449 příspěvků 11.07.12 14:57

To si delas srandu, ze se tam k Vam tak chovaji ne 8o jako ze domu jdes az kdyz kojis???
No tak to jsem nezazila diky tomu, ze neziju v Cr-diky bohu za to…
Ja si vubec takovou situaci nedovedu predstavit, par kamosek uz mi tady neco v tom symslu s kojenim popsalo a ja myslela, ze mozna prehaneji…
ja ziju v zahranici a tohle si dovolit sestra prinest dite az dyl, nebo nutit cokoliv, tak leti jeste ten den 8o
Jako doporuci to ano at kojis, ale kdyz to nevyjde -daji ti flasku a cau-proste Tva vec..
naopak jsou situace, kdy ty zensky chteji kojit, tak jim laskyplne radi jak, ale kdyz vidi, ze tim trpi dite a ma hlad-okamzite prinesou flasku s ohratym mlickem ;)
kde to zijete :?: no sand to tak neni vsude… :roll: :roll: :roll:

 
Aries6
Neúnavná pisatelka 19344 příspěvků 2 inzeráty 11.07.12 15:08

To není pravda, že jsi si to měla nastudovat. Já byla v Třebíči - obáváné porodnici - a byla jsem maximálně spokojená s přístupem. Nedělalo se mi mléko, pomáhali s příkrmem, ať malá nekřičí hlady. Dáli mi drahý čaj od Weledy na kojení. Měla jsem zničené bradavky, poradily klouboučky, chladící vložky. Na sestřičky tam vzpomínám ve velice dobrém. Byly jsme na pokoji dvě prvorodičky, takže by mi nikdo jiný neporadil.
Každopádně gratuluji k miminku a k tomu, že přesto všechno krásně kojíš :)

 
Anonymní  11.07.12 15:42

Já rodila taky v Krči, po porodu mi nikdo nezkusil malého přiložit, přiložili jsme ho až další den v devět ráno, malý měl žloutenku a já vpáčené bradavky, takže nám kojení vůbec nešlo (polohy a přikládání v pohodě, malý ale ani po hodině nevypil víc než 10ml, po takovém dlouhém kojení jsem měla zničené bradavky a valila mi z nich krev), sestry ho dokrmovaly, aby nebrečel, nacpaly mu dudlíka, bohužel po přichodu domů začal rychle hubnout, nezvládal se najíst, takže jsme nakonec skončili plně na UM.

Po tom stresu v porodnici mám ke kojení skoro odpor, UM bylo pro nás oba vysvobození :oops:

 
tini  11.07.12 16:05

Ja mela to same v Koline, porod super, zenske sestry a doktori skvely, ale sestry na novorozencich hruza, kdyby mi dite rvalo celou noc, tak nikdo neprijde a kdyz jdu ja, tak co otravuju, daly ji glukozu aby byla zticha a vynadali mi jak to ze si neodrihne, ze odrihnout si musi, bohuzel nemela co rihat, asi nic nevypila, kdyz jsem chtela zvazeni pred a po kojeni, tak pry proc, kdyz nam to nerekl doktor.Sla jsem domu urvana, vyrizena, do holky nacpali strikacku nutrilonu, aby dala pokoj. Jenze doma nam zacla krute hubnout a pomohla nam taky az peditricka a trvalo 5 tydnu nez mela porodni vahu.

 
sněhurka a nelinka
Nadpozemská drbna 28877 příspěvků 11.07.12 16:05

Rodila sem v Krči před pěti lety, byla sem tedy registrovaná, ale nemůžu si stěžovat, sice tam byly asi dvě sestry, které byly otravné, ale to je všude, ale s kojením mi dost pomáhaly, dcerka se špatně přisávala, nepřibírala :nevim: Je možné že se to změnilo.

 
Petulinaxx
Ukecaná baba ;) 2283 příspěvků 11.07.12 16:21

Gratuluji k miminku a hezkemu porodu…

Taky jsem rodila v Krci a zkusenost mam uplne opacnou, malou poprve prilozili uz na sale, na sestinedeli byly sestricky moc fajn, ukazaly nekolik poloh na kojeni, vsechno vysvetlily, mamince co se mnou lezela na pokoji doporucily kloboucky, pomahaly s dokrmem atd…asi zalezi na koho clovek narazi :nevim:

 
Blandik
Zasloužilá kecalka 817 příspěvků 11.07.12 17:10

Tak mám velmi podobnou zkušenost, taky jsem moc neřešila porod a kojení, a tím, že se malý narodil trošku dříve, tak jsem ani nestačila načíst..porod supr, následná péče děs. Sestra se objevila jednou za den, aby se zeptala, jestli chceme čaj. Po porodu jsem ani nevěděla, že si pro miminko můžu zajít k sestřičkám, že bych ho měla vážit, kdy asi tak dostane hlad, že mám ploché bradavky…když jesm nakonec na radu kamarádky dokrmovala nutrilonem přes stříkačku, tak mi sestry v baby friendly hospitalu řekly - jé, my bychom se bály, že se udusí… :nevim: :zed:

 
Karinka30  11.07.12 17:58

Ahoj, přidám zkušenost s kojením z porodnice v Hořovicích. Porod a lékaři naprosto super, přístup úplně perfektní. Oddělení šestinedělí ale naprostá katastrofa. Dvě hodiny po porodu mě ihned nutili jít na školení, jinak prý dítě nemůžu dostat k sobě. Všechny víme, jak se asi člověk cítí po porodu. Venku bylo přes 30 stupnů a ve školícím pokoji asi 12 mamin a ještě více stupňů, takže se mi udělalo špatně a musela jsem odejít, přesto mě donutili podepsat, že mám školení za sebou a dostala jsem miminko k sobě. Nevěděla jsem vůbec nic, tj.ani jak miminko správně držet. Pokud to zkrátím, sestry hl. tedy dětské naprosto hrozné, nesympatické a ačkoliv se jednalo o velmi mladé holky, které ještě ani nerodily, tvářily a chovaly se jako že o dětech vědí úplně vše a my jsme úplně hloupé. Nakonec s tímto jejich přístupem jsem kojit také nezačala, ačkoliv malá se přisála velmi dobře a mně se začalo mléko tvořit. Hlavně k tomu tedy přispěly stres a nevědomost a také fakt, že 3. den po porodu nás poslaly domu. Díky „hodným sestrám“ jsem tedy odcházela domů s miminkem, vůbec sem nevěděla co s ním mám vlasntě dělat (ani koupání mi neukázaly, prostě nic)a s lahvičkou v ruce pro krmení malé. Opravdu platí, že když jsou skvělí lékaři a porod, ostatní personál tj. sestry dokážou člověka úplně psychicky vydeptat.

 
Veronika82
Ukecaná baba ;) 1568 příspěvků 11.07.12 19:15

Doopravdy to je hlavně o lidech. Já rodila taky v Krči a 99% sestřiček na šestinedělí i dětském super, byla jsem s nimi spokojená, jen jeden den ranní směna na dětském hrůza - setřičky neochotné a protivné.
Po čase jsem potkala známou a ta tam rodila předemnou a povídala, že to byla hrůza, že se tam k ní chovali hrozně. Já tuhle zkušenost neměla a Krč porodnici mohu spíš pochválit a hlavně jednu žákynku, bohužel sem si nepoznamenala jméno, byla strašně milá, ochotná a postě naprosto úžasná - doslova anděl, ještě dnes si na ní vždycky vzpomenu.

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 11.07.12 19:48

Grauluju k miminku a neboj, není totvoje vina! krč je pověstná přesně tímhle přístupem!!!

 
Lenula-xy
Kelišová 7398 příspěvků 11.07.12 20:15

Gratuluju k miminku a pěknému porodu :kytka: To chování je opravdu hnus. U nás se sestra ptala a pokud si chtěla, tak poradila nebo když ses nějaké sestry zeptala, tak taky poradila.Ale je fakt, že samotné toho o kojení moc neřekly, ale jinak, co se týká péče o dítě, to ukazovaly všem maminkám.

Jinak s tím nastudováním souhlasím. Něco by si podle mě měla přečíst každá maminka. V dnešní době, kdy je internet a miliony literatury, tak proč ne, už jen pro vlastní pocit, že jsem pro to něco udělala a něco o problému vím, tak to cítím já :nevim: Třeba polohy jsem nestudovala, přišly mi složité, takže jsem si řekla, že budu kojit v leže a sedě. Doma jsem to zkoušela i v jiných, ale moc nám to nevyhovovalo. Třeba růstové spurty mi přijde, že někdy neznají ani v nemocnici a dětské dr taky ne, takže opět samostudium.Ale stejně je teorie a praxe trošku rozdíl, alespoň u nás to tak bylo :D

 
Anonymní  11.07.12 21:08

Já byla v Podolí na P2 a jak přes kopírák. Když jsem je prosila, ať mi ukážou jinou polohu, než tu jejich „fotbalovou“, že nám to tak prostě nejde (mám malá prsa a musela jsem se u toho nepřirozeně hrbit a natáčet), tak mi sestra řekla, že dokud se nenaučím tuhle, tak jak bych se chtěla učit něco jiného…po třech dnech trápení jsem si pořídila kloboučky, plácla polštář na klín, malou na něj a ona se konečně přisála…nojo, nikdo mi neřekl, že mám moc ploché bradavky a dítě se zřejmě neumí chytit…A? Dostala jsem za to vynadáno, že používám pomůcky. A pak došlo i na horší věci, jakože mi sestry řekly, abych odstříkávala celý den, pořád dokola a mezitím přikládala malou, já blbec jim to sežrala a měla jsem pak dost velký problém, který se mnou řešila až ženská doktorka, dávala mi oxytocin do nosu, abychom „upustily přetlak“. Dětská sestra se mi vysmála, že si tím prošla každá, druhá mi řekla, že pokud nebudu poctivě odstříkávat, tak mně budou řezat prsa (brečela jsem bolestí a to nejen při přikládání, bolest to byla strašná, z mých dvojek jsem měla snad sedmičky)…No, neskutečné chování k hormonama nadopované prvorodičce. Nehledě na to, že přikládaly děti jako kusy hadru.
Kolegyni na vedlejší posteli tvrdily, že neumí nakojit a pak po deseti dnech teda uznaly, že prostě nemá mléko…
Já si tam připadala jako otravující debil, co prostě od přírody netuší, jak kojit, takže mi to trochu osolí…Nebo nechápu, proč mi sestry nařizovaly věci, nad kterými doktorce zůstával rozum stát…
Myslím, že to pro mně byl nejhorší zážitek v životě, zlatej porod…

 
tavi
Závislačka 3421 příspěvků 11.07.12 23:11

@emari Rodila jsem v Podoli cisarem koncem unora. Jednalo se o predcasny porod, takze mimi putovalo do inkubatoru. Predporodni pece (lezela jsem na rizikovem) uzasna, poporodni (JIP) skvele. A pak zacal horor. Ja mam druhe dite, takze kojit, prebalit, manipulovat umim. Ale nechali ji plakat hlady a nechteli ji vyndat na kojeni. Musela jsem volat laktacni ligu, tam mi pomohli, poradili co a jak a myslim ze volali i do Podoli, protoze najednou se chovali jinak. Najednou jsem ziskala moznost „volneho“ rezimu. Taky ji bez meho vedomi vrazili vecer do nosu sondu, pres kterou se dokrmuje. Mala sala skvele, mliko jsem mela. Pry kdyby nahodou se ji nechtelo jist vnoci, tak at s ni neni prace :evil:, takze sonda sla hned ven. Taky ji dali 3 dny po porodu bez meho vedomi dudlik! Jako Podoli by se melo sakra stydet. Pokud mate nedonosene dite, muzete jit domu bez ditete nebo zustat na „pokoji matek“. Ten vypada hur nez ubytovna pro stavebni delniky. Naprosto nevhodne pro zeny po cisari. Jsou tam spinave valendy, pokoj je pro 7 lidi, vsude spina a plisen. Zlaty nadstandard! Ale ne kazda na nej ma! Btw valendy misto polohovacich posteli jsou i na nadstandardu. Po cisari vazne drsne. Dite daleko, zena nachodi za den kilometry a od personalu jen posloucha co dela blbe.

 
kouzlo
Povídálka 20 příspěvků 11.07.12 23:27
Monika

Ahoj to je strašný jak se chovají. Budem jenom platit peníze a žádná starost o pacienty

 
Bibi82
Extra třída :D 10700 příspěvků 12.07.12 00:27

Já rodila své první dítě v březnu v Motole a zážitky podobné. Kojení jsem měla předem teoreticky nastudované, ale moc mi to nepomohlo. Sestry nebyly zlé, ale nikdo se s tím nepáral, když jsem přišla, že už se skoro hodinu pokouším přiložit, ochotně se mnou došly na pokoj, narvaly dítěti prso do pusy (a to doslova) a odešly. To byla celá pomoc. Z nemocnice jsme odcházeli nerozkojení, částečně na nutrilonu a s klouboučky :cert: Kdybych bývala po návratu domů nekontaktovala laktační poradkyni, která mi pomohla rozjet laktaci, doporučila vyhodit kloboučky (byly zbytečné, malý si s ploššími bradavkami za chvíli poradil sám) a naučila mě přikládat, tak jsme s kojením skončili dřív než jsme začali :oops: Ale jak tak čtu, tak je to asi všude stejné :roll:

 
Bibi82
Extra třída :D 10700 příspěvků 12.07.12 00:33

@kouzlo sorry, to nebyla reakce na tebe, píšu všeobecně ;)

 
Kulišanda
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 12.07.12 10:50

Můžu se zeptat, jestli kojíš s kloboučky nebo bez, a jak se ti popř. podařilo se jich zbavit? Díky

 
wewa
Ukecaná baba ;) 1961 příspěvků 12.07.12 13:37

Kojím s klouboučky, skouším je po kojení sundavat a nabízet prso i bez nich ale malej se absolutně nechytá. Jinak někdo tu mluvil o vpáčeném spodním rtu…vipadá to tak že přez horní není skoro vidět a je prostě jakoby přilepenej nevím jak přesně to napsat, tak to má malej taky. Jinak já za sestrama pro rady hodila ale vždy jen některá přišlá surově zmáčkla bradavku aby vystříklo mléko a Vojtu na něj honem nastrčila on se chytil ale jak se pustil tak já už ho sama nepřiložila :(.

Příspěvek upraven 12.07.12 v 13:38

 
Kulišanda
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 26.11.12 23:00

Nevím proč jsi anomymní, ale troufám si říct, že si vymýšlíš. já rodila v podolí 2×, 22 měsíců po sobě, první císař a nedonošeňátko, druhý přirozený v pohoděš. Musím říct, ře na to, jak jsou u nás všichni neustále na…raný, tak tady to bylo jak v jiném světě. Krásně se chovají k miminkům, všichni se usmívají, radí, povídají si. S každým navážou osobní kontakt, pamatují si jména miminek, klepají..Nabízí pomůcky, sterilizují, mě dali i propustku, když jsem musela na státnice a miminko pohlídali. Nemůžu si to tam vynachválit a hodně ráda na podolí vzpomínám. A to jsem vystřída P1,P2, oddělení pro nedonošené, JIP, ložici matek atd…

 
Prdolinka86
Ukecaná baba ;) 1043 příspěvků 27.11.12 10:40

@Kulišanda Tak myslím, že anonymní nelže - a je to odvážný od tebe ji takhle osočovat! Moje sestra měla skoro stejný případ, jako anonymka.(taky v Podolí) Prostě v každé porodnici je něco, chytneš tu nebo tu směnu, a vždycky se někde najde někdo, kdo prudí.

Jinak jsi šikulka zakladatelko, že jste to nakonec zvládli. :kytka: :kytka:

 
wewa
Ukecaná baba ;) 1961 příspěvků 27.11.12 12:31

Hele tady se to strhlo na Podolí ale já rodila v Krči :D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama