Vyspat se můžu v hrobě

O životě

Tento deníček nebude ani o příšerném porodu, ani o děsivě zlobivých dětech a nebude ani o manželovi, který doma nepomahá, vlastně spíš naopak. Hrozně jsem se bála, že nebudu dvě děti zvládat, všechny kolem mě tvrdily, že jedno dítě není žádné dítě. Sice jsou chvíle, kdy si říkám, že asi začnu chlastat, ale když se podívám na životní příběhy některých maminek tady, v hlavě mi běží jedno velké DÍKY.


4 komentářů


1 komentář

Děkuji, že mám dvě krásné zdravé děti. Děkuji, že se nám je hlavně podařilo bez problému zplodit :-) Děkuji svému manželovi za to, jaký je. Děkuji svým dětem, že mě udělaly tou nejšťastnější osobou pod sluncem. Stačí jeden jejich sladký úsměv a den je hezčí.

Občas to tak ovšem nevypadá, třeba když se ráno probouzím a po hlavě mi jezdí kočár, případně dostanu infarkt, když otevřu oči a přede mnou sedí chlupatej šimpanz a skřehotá na mě: pojď si hrát .-D Noci bývají ovšem taky bezvadné, nejenže vstávám k skoro 3měsíčnímiu synovi, ale občas se hororově probouzím, když se najednou z krabice s hračkami začne ozývat plakající miminko, telefon začne hrát apod. K tomu mě vzbudí několikrát za noc manžel, který chrápe jako něco neuvěřitelně hlasitě chrápajícího. Když na něj vlítnu, ať nechrápe, tak mi odpoví, že nechrápe, proč by jako chrápal, to mě uzemní a jdu se pokusit zase usnout. Častokrát přemýšlím, jestli to vůbec má ještě cenu. No nemá.

Synátor se dožaduje jídla. Takže ho přebalím, v polospánku nakojím a chystám se konečně pro sebe urvat tu chvilku spánku. Marně, jak jinak. Už je u mě dcera a lomcuje se mnou. Maminko, plínku. Maminko pití. Když přece může miminko, tak já chci taky :-) Tak v ty 3 ráno usínám a do mrtva. Najednou mě někdo mlátí něčím po hlavě, hodně pomalu se mi podaří otevřít oči a vidím, že je to Klárka s DVDčkem a že chce pustit fouly (šmouly). Kupodivu mi to nevadí, protože to znamená ještě hodinku spánku pro mě. Pak se společně nasnídáme, Kláruška miluje jogurty, ale nejvíc je miluje rozpatlané na pyžamu a zdi. Což já už zas tolik nemiluju :-) Během chvilky uklidím byt, na obličej si namaluji nějaký veselý obrázek a vyrážíme raději ven.

Naše procházky mají taky něco do sebe. Kdyby mě někdo pozoroval z okna, rovnou by na mě zavolal sociálku. Celé dvě hodiny na Klárku ječím a ječím a ječím. Nelomcuj s tím plotem, nesbírej ty vajgly, nechoď na silnici, nejez ty bobule. Klári pojď. Klárkooo, pojď. Kláruško, prosím pojď. Klárino, dělej nebo si pro tebe dojdu. Jestli pro tebe půjdu, dostaneš na zadek. Řev, Klárka dostala na zadek. A stejně nejde.

Mezitím se syn začíná probouzet a začíná se hlásit o jídlo. Nedá se nic dělat, jdeme domů. Kočárek se otřásá v základech, v ruce mám řvoucí dítě, které táhnu ve smyku domů. Fakt žeru ty milé pohádkové babičky, když kolem nich procházíme a ony si neodpustí nějakou bezvadnou poznámku typu: No to je strašný nebo chudák holčička. Doma dám Klárce rychle najíst, malého nakrmím, Klárku uložím, mezitím vařím a krafu na eMiminu a znova uklízím, protože jak jsem chvátala, udělala jsem si tam zase binec.

Odpolední venčení má stejný charakter, jen se znásobí počet maminek, kočárku, psů a dětí, takže prča ve velkém. Kolem šesté doráží manžel, který mi pomůže s koupáním, oblékáním, krmením, což bezmezně oceňuji, protože bych jinak padla na pusu. Synek je totiž trochu náročnější miminko, které vyžaduje celodenní pozornost, jakmile si s ním 5 minut nepovídám nebo se na něj nešklebím, je průšvih. Do půl devaté mám za sebou harakiry z uspáváním a mám konečně klid. No, někdy ho mám někdy ne .-) A ve chvíli, kdy i já jdu zalehnout, začíná vše nanovo. No co, vyspat se můžu v hrobě, ne?

Ale jinak je všechno úplně strašně báječné a užívám si každou minutu jejich dětství. Protože čas strašně moc letí a já to nechci za žádnou cenu propásnout. Miluji je všechny hrozně moc, ať jsou jaký jsou, nechtěla bych bez nich být ani jednu jedinou minutu ♥♥♥

Hodnotilo 10 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
ŠárušN  07.01.12 08:29

Vnímám to podobně. Mám tři děti blízo po sobě, chvílemi jsem na psychinu, a pak mi najednou dojde, co blbnu, vždyť mám přece krásné zdravé děti, žádné opravdu vážné problémy jsme nikdy řešit nemuseli, takže můžu jenom děkovat a být vděčná. Taky mě každý strašil a všude jsem četla a slyšela katastrofální příběhy a teď se přímo divím a nedokážu uvěřit tomu, že zrovna já můžu být tak šťastná! :) Vždyť si to vůbec nezasloužím. Dny u nás probíhají podobně, taky pořád čekám, kdy na nás přijde sociálka, a to nejenom venku :lol: Ty důchodkyně taky miluju :lol: A důchodci nejsou o nic lepší! :lol: Jednou jsem takhle vedla syna ze školky. Těhotná, v golfáči mladší dítě a to starší se vezlo na spodní tyči toho golfáče, protože se mu nechtělo chodit. Takže kočárek šíleně těžkej, celou cestu do kopce a proti strašnému větru, měla jsem fakt co dělat. Potkáme takhle jednoho dědu, já totálně uřícená, pozdravím ho, a on: „Neměla byste ten kočárek otočit a vézt ty děti pozpátku?! Vždyť na ně fouká!!!“ Na to fakt nebylo co říct. :lol: Teď mi kluci venku krásně chodí za ruku a malého si beru pod bundu do šátku, takže procházky jsou celkem pohodové :) V noci vstávám jen k nejmladšímu na kojení, ti starší, když něco potřebují, budí jen taťku, protože ví, že ode mě se ničeho nedočkají :mrgreen: Takže já si na nějaké extrémní nevyspání stěžovat nemůžu :) Máte krásné děti, užívejte si každý den, dokud jsou malí :)

 
Pettulle
Extra třída :D 11504 příspěvků 07.01.12 10:45

Zuzi :mrgreen: dobrý, já jsem na hlavu už teď a to to druhý ještě není na světě, ale dovedu si živě představit naprosto stejný scénář :lol:

 
Veruš1
Extra třída :D 13087 příspěvků 07.01.12 11:25

Pěkný :lol: Toto by neměly číst matky čekatelky druhého potomka :lol: A máš pravdu, v hrobě se naspíš dost :palec:

 
zuzice
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 07.01.12 11:50

:palec: :palec: :palec: báječné, moc jsem se pobavila.Chvílema jsem si myslela,že píšeš o nás, jen z rozdílem,že malý má rok a půl,takže v noci už k němu nevstávám a velký měl 10,takže potřeby jsou trochu jiné,ale na psychiku je začínající puberta taky prima.V noci doháním všechny resty v domácnosti takže chodím spát kolem jedné,vstávám v 6 a velmi často si říkám,že si poležím až v hrobě :-))) a
A taky bych za nic na světě neměnila :srdce: :srdce: :srdce:

 
zuza110
Závislačka 4276 příspěvků 07.01.12 12:09

Pobavila jsem se náramně, neboť by mě ani ve snu nenapadlo, že tohle někdo napíše za mě :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Já moc na ty deníčky nejsem :oops: Starší syn akorát nekouká na fouly, ale ce motolky nebo žijafu :mrgreen: :mrgreen: , ale to jen když vařím a nejdeme ven :lol: :lol: :lol:

 
Lejla77
Ukecaná baba ;) 1915 příspěvků 07.01.12 12:42
:srdce: :-*
 
KPKristy
Hvězda diskuse 46620 příspěvků 07.01.12 13:42

Zuzko, moc povedený deníček a krásný díťata! :palec: :mavam:

 
viky23
Neúnavná pisatelka 15219 příspěvků 07.01.12 15:30

Krásný deníček Zuzi! Opravdu to za to stojí, i když někdy dochází baterky, máš moc nádhernou rodinku :kytka:

 
Silky123
Závislačka 3241 příspěvků 07.01.12 20:36

Krááása, děkuji :kytka:

 
macinka85
Extra třída :D 13375 příspěvků 07.01.12 21:07

Jů,to jsem se pobavila :pankac: :pankac: :pankac:

 
Larinka
Povídálka 19 příspěvků 07.01.12 22:29

Krásně napsané. Pěkně jsem se s manžou nasmála. Za 14 dní rodíme (nebo tak nějak), tak se už moc těšíme. Tvé rodině zdar a sílu!! :potlesk:

 
ajva
Kecalka 325 příspěvků 08.01.12 08:04

Krásně napsané, věřím že většina mamin to má stejně :D

 
mamcapavca
Závislačka 4752 příspěvků 08.01.12 10:09

zuzi jako bych to psala já,ale k tomu mi občas manžel přeruší spánek,když neumí chodit domů kdy má a sedí v putice,to já totiž nemůžu spát a tak bych chtěla :mrgreen: :zed: o chrápání,kdy vlastně manžel v polospánku odpoví,že on nechrápe,že ani vůbec nespí :cert: :zed: to mě též uzemní páč za sekundu slyším opět chrápání :zed: mám obavy žeč já naše ratolesti nezvládám,mimkno je vzkutku hodné=,darováno snad za odměnu,ale Románka nezvládám,školku jsem musela vypustit.no a je to napřesdržku kolikrát :zed: procházky,máme stejné jako ty jen tím rozdílem,že musím už odpovídat aco to je a proč a jak a pán tohle a paní támhleto :zed: :jazyk:

 
pandicka
Závislačka 3544 příspěvků 16.01.12 20:45

zuzi bezvadne napsany, jsi super jak to s humorem krasne zvladas :hug: :hug:

 
Efsheny
Závislačka 3999 příspěvků 19.02.12 00:10

pust si fouly a hod to za hlavu:)) moc hezky napsané…jsou to pokladi:)

 
kralicekoliver
Kecalka 162 příspěvků 19.02.12 11:48

Super denicek ;)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama