Mami, pomůžu ti

Rodičovství

Aneb pokračování Mami, den ještě nekončí. Dnes je výjimečný den, máme se balit na prodloužený víkend a připravit se na zítřejší návštěvu. Vycítil jsem to už ráno, tak jsem si pro jistotu pospal, abych měl dost síly to zvládnout. Vstával jsem až v 5:30, poslední dobou vstávám obvykle ve 4:45.

Pomáhám co mi síly stačí.

Na začátek bych měl říct, že včera jsem měl super odpoledne, na velení mě dostal taťka, nebo spíš já jeho? Těžko říct! Nikdo mě nenutil přihlížet tomu, jak se večer uklízí pokojíček, věci po koupání, nemusel jsem ani házet špinavé prádlo do koše, ani asistovat při vyklízení myčky, vládla tu anarchie. Jo a taťka také usoudil, že mamka je schopná, někdy všeho a rozhodl se, že jí nepřípraví dřevo na topení. Přivítal jsem to, věděl jsem, že ráno bude zatápěcí akce.

Vstávali jsme do 17 stupňů, což se mamince nelíbilo a šla si ven pro třísky a noviny. Myslela si, že mně na chvíli zabaví písničkou na YT. To se zase nelíbilo mně, tak jsem se vydal v bačkůrkách a pyžamku jí pronásledovat.

Nechce to moc hořet, což se mi nárámě líbí, mamka znovu a znovu otevírá kotel a kontroluje, co se děje. Musí jít pro dřevo, snad půjdu s ní. Ba ne, poučena mě tu zamyká. To si dovolila fakt už hodně. Nakukuji přes dveře a hlasitě jí dávám najevo, co si o tom myslím. Mé, mamííí, mamíííí musí slyšet celé širé, spící okolí.

Hoří! Teda alespoň v kotli. Jdeme vyklízet myčku, uklidit pokojíček, hodit špinavé věci do prádla a může se snídat. Mamka cosi říkala o tom, že zítra přijede na návštěvu mimi, takže musíme pořádně uklidit a napéct. Poslala mě pro prachovku a Pronto. Při té příležitosti jsem se rozhodl prozkoumat kuchyňské šuplíky. Táta je opravdu kámoš! Kaši večer uklidil kam nepatří, tak jsem jí mohl rozsypat v kuchyni po koberci a pořádně se potom projít, príííma. S radostí to utíkam oznamit mamince do ložnice a při té příležitosti se v těch špinavých bačkůrkách projdu po posteli.

Utírá se prach, to miluji. Mamka leze na židli a v zápalu boje jí padá prachovka za vysokou skříň. Moc se na to netváří, ale mě to náramně pobavilo. Dokonce otevírá skříně a utírá prach tam, výborná příležitost, jak se dostat k tatínkovým dokumentům, když maminka přemýšlí, co nám nabalí na dovolenou.

Teď se bude vytírat, běžím si pro novou hadru, budu mamince pomáhat. Zmáchal jsem si triko, nevadí, mamka je dobrá topička, je tu 25 stupňů, tak mě nechá běhat jen v nátělníku. Na vlastní kůži můžu tedy vyzkoušet, jak je voda opravdu mokrá. Nevím proč mně nenaučili ždímat hadru? Chtěl jsem přeci jen přetřít po mamce to právě vyleštěné zrcadlo. Převlíká mě celého a boj s úklidem pro teď vzdává.

Jde se ven. Prý uklidí, až budu spát, neva, že jí to trvá minimálně dvakrát tak dlouho, musí být totiž obezřetná, vzbudí mě kde co. Venku řádím co to jde, mamka už ani nezasahuje když si házím písek za triko, takže se hezky zašpiním, ale hlavně utahám. Usnul jsem za neuvěřitelných deset minut. Mamka se zvedá a chystá se opustit ložnici, v tom zvonek, Bessa štěká! Vstávám, zjišťuji, že mamka chtěla zdrhnout. Pošťačka je frajerka, díky ní konečně vím, jak to teda je, že se po spinkání probouzím sám. Musím mámu líp hlídat! Teď jí to uspávání nedaruji a přemáhám se celou půl hodinu.

Mamka má uklízet, balit, péct, jíst a nevím co ještě. Místo toho tu zase za mě píše tenhle deníček. Tadeášek – jak někdy maminka říká, zvíře k nevíře, snad to chápete.

P.S. 1 Pro dnešní den to nebyl všem katastrofám konec, ale o tom jak jsem mamince vysypal na hlavu plnou misku Bessinčinýho žrádla, když vytírala, nebo jak jsem potřeboval v kotli zkontrolovat popel, sotva jsme všude dotřeli prach snad někdy příště.

P.S. 2 Když čtete tenhle deníček, tak si nejspíš s mamkou a taťkou užívám krásy Moravského krasu. Možná mi je zima, protože mamka zapomněla něco důležitého zabalit, ale oba nás určitě hřeje dobrý pocit, že doma ve skříních je utřený prach.

Hodnotilo 5 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Cracky
Závislačka 2774 příspěvků 25.04.11 07:20

hezky sem se po ranu pobavila :palec: super denicek jako vzdy :lol:

 
consi
Kelišová 6882 příspěvků 25.04.11 07:46

Tadeášku, ty jsi dílo :twisted: :-D

 
atominnka
Generální žvanilka 21414 příspěvků 25.04.11 21:59

Parádní:-D :lol: :-P Tö nemá chybu :cert:

 
mucinka2
Nadpozemská drbna 26640 příspěvků 26.04.11 10:03

jako vždy krásný deníček.moc se bavim.a vím,že nejsem sama,kdo ma tak úžasnýho roštaka :lol: :hug: :hug: hezky den a zase se těšim na pokračovani :mavam:

 
zandule
Kecalka 128 příspěvků 26.04.11 13:30

Jůůůůů, jako u nás doma, moc krásně jsi to napsala. Tleskám a super :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 27.04.11 15:16

krásně jsem se pobavila :mrgreen:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama