Jedna (ne)obyčejná noc

Rodičovství

Začalo to vlastně už večer a celkem nevinně. Koupu si Nelušku a manžel prohlásí: Zítra budu muset jet do práce dřív, objednal jsem se na školení, vůbec se mi tam nechce, ale je mi hloupé to odvolávat! Konec věty moc nevnímám, soustředím se hlavně na začátek: Co je to brzy? V 5:30 odjížídíme ze závodu. Hned mi sepne, že vstávačka je někdy před pátou, následuje logická otázka: Proč si mi to neřekl dřív? Nechtěl jsem ti kazit víkend. Já to vidím jinak, ale nechávám si to pro sebe. Bohatší o tuto informaci by se můj víkend rozhodně nenesl v duchu: Zvládnu i nezvladatelné, ale šetřím se za každou cenu.

No nic. V klidu dokoupu, nakrmím a uložím Nelly. Potajmu jdu vykoupat sebe. Doufám, že tatínek půjde uspat Tádu, v této disciplíně jsem velice slabá, trvá mi to klidně i hodinu a půl, kdežto s tatínkem je do 20 minut vyřešeno.

Bobule nebobule, náplň večera je jasná, musím jít spát. Ve 21 hodin se ukládám na nepohodlnou sedačku. Ve 21:01 se budí Neluška. Nakojím ji a ve 21:15 ukládám do postýlky. 21:37 se chystá ke spánku Zdenda, zhasíná, budí mně, domlouváme se, že ráno pustí Bessinku ven, aby nás nebudila.

Ve 22:25 budí se Nelinka, nakojím jí, ukládám do postýlky a konečně pořádně zaberu, budí mě ošklivý sen o vážně nemocném Zdendovi. Často se mi sny plní, pokud je nikomu neřeknu. Přemýšlím, jak mu to říci, aby se sen nesplnil. Nejspíše mu tuto svoji úvahu přepošlu mailem. Převaluji se, budím tím v 0:34 Nelinku. Kojím. Pokouším se ji propašovat do postýlky, pláče, beru ji, směje se. Cca dvě hodiny hrajeme hru: pláč-postýlka-smích-maminka! Ve 2:57 konečně zabrala v postýlce a já si vzpomenu na její nebohé obídky na kuchyňské lince, které měly být v mrazáku. Pokud nevstanu a nepřestěhuji je, jsou včerejší dvě hodiny vaření a mixování možného s nemožným k ničemu.

Ve 3:00 přerovnávám celý mrazák. Některé skleničky nemám polepené, lepítka jsou nezvěstná. Čurám, piji a chystám se ke spánku na sedačce. Vzpomínám si na balíček, který Zdenda slíbil, že odešle, ale já ho nepřipravila. Po tmě ho bez problému nahrabu, ale připravený podací lístek nikde. Za to objevím lepítka. Zvažuji, zda za živé paměti jít dopopsat obídky a vyplnit nový podací lístek. Tentokrát vyhrává spánkový deficit. Přinejhorším dostane Nelinka k obídku přesnídávku nebo naopak. Balíček odvezu zítra sama s dětmi, paní Aleně přeci nemůžu zkazit radost, když si tak pracně vyaukcovala čepičku.

Ve 3:30 uléhám na studenou sedačku, vrže, budím Nelinku. Zase skoro hodinku hrajeme hru: pláč-postýlka-smích-maminka.

Ve 4:35 Nelinka slastně usíná a já s pocitem, že mám ještě téměř půl hodinky, též.

Ve 4:37 mě budí pláč, to přeci není Nelinka, ale Táda. Jak to? Měl by mít u sebe ještě tatínka. Tatínek nikde. Jdu za Tadíkem, jeho pláč budí i Nelinku. Po pěti minutách dorazí tatínek z koupelny, s tím, že už musí jet, prý zapomněl schválit docházku. Dá nám pusu a do ucha mi šeptá, že ví, že musí dovést tunu čokolády. Má štěstí, jinak by jeho děti byly polosirotci.

Nelly stále pláče, doufám, že ji tatínek alespoň pohladí a pustí kolotoč. Omyl, slyším ho, jak se obouvá a zbaběle opouští jámu lvovou. Táda usíná, vzbudí ho plačící Nelinka. Zabírá Nelinka a Táda se dožaduje písničky: „Černé oči, jděte odpočívat!“ Spát, zpívat nesmím, naše dítko nikdy nespí, v zásadě jen a jen odpočívá. Odříkávám písničku, usínám. Táda mě budí a dožaduje se pokračování. Zdá se, že usíná, ale najednou zjistí, že mu v posteli chybí oblíbené hračky, které tatínek pro zachování svého komfortu odstranil do postýlky. Lovím oba kamiony, myšáčky, plyšáčky, ale králíček nikde. Málem vyhlásíme celostátní pátrání, když ho na poslední chvíli vyloví maminka hrdinka z podpostele. Díky hračkám na mě vyšla škvíra mezi postelemi, prima, masáž pravé ledviny náležitě oceňuji. Každý na svém místě a já opět musím odzpívávat písničku.

V 6:02 se zdá neuvěřitelné, že až na mně všichni spí, oddávám se tomu pocitu, když tu slyším Bessinku, jak pláče. Budí Tádu, jdeme ji pustit ven, oba se vyčuráme a Táda se dožaduje snídaně. Přemlouvám ho, že je ještě tma, a že zkusíme zabrat. Odmítá plínku, tentokrát si dopřávám masáž ledviny levé a se strachem, že se Táda pročurá, nemůžu usnout.

V 6:58 je venku nevlídno a Bessinka se dožaduje pustit dovnitř, budí Nelinku, která budí Tadíčka.

7:05, ta sedmička na začátku už hovoří jasně, tentokrát to neukecám, vstáváme všichni do 17 stupňů, musím topit. Netuším, kde jsou všechny třísky, musím nadělat nové. Nakrmím děti, sobě vařím jen kafe. Jdu uložit Nelly do kočárku a nejradši bych si lehla s ní. Ta kupa prádla a po hře toužící Tadík mi to nedovolují. Žehlím, pozoruji déšť, jak mi ničí mou víkendovou práci. Zdenda měl pravdu, mýt okna je k ničemu. Až po té mi dochází, že Nelinka nemá pláštěnku, oblékám kočárek, tím budím Nelly, vozím Nelly. Usíná, žehlím. Po ručníku si to leze snad 10centimetrový pavouk, s vidinou šťastného dne zapomínám na svou fobii a vyklepávám ho ven. Tam spatřím dědu, jak důkladně kontroluje obě popelnice i obě schránky s patřičným zvukovým doprovodem. Budí Nelly.

A proč to všechno vlastně píšu?

Své děti miluji nadevše na světě! Spánek v hierarchii oblíbenosti zaujímá taky velmi čestné místo. Takže tímto, vás, milé kamarádky žádám, až příště budu psát kdekoliv cokoliv o krásných, sladkých, voňavých miminkách, a že dvě děti jsou málo, stačí když mi přepošlete odkaz na tento můj článek, uděláte mi tím velkou službu. Děkuji mnohokrát! :-)

P. S.: V pátek se manžel chystá na služebku. Po hodině jeho odjezdu pro jistotu nepátrám a na celý týden se házím do režimu: šetřím se! Díky tomu jsem si mohla dovolit přepych, jakým je napsat tento článek.

Hodnotilo 17 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Zlobísek:))
Kelišová 6299 příspěvků 11 inzerátů 07.10.12 09:07

:potlesk: no tak mám takové tušení, že nás čeká něco podobného :mrgreen: ale je to krásně napsaný to zas jo :mrgreen:

 
Hřiběnka
Extra třída :D 13999 příspěvků 07.10.12 09:07

Pro mě, ještě bezdětnou, to zní jako horor s příměsí černého humoru :D Každopádně moc povedený deníček :palec:

 
Eilaan  07.10.12 12:08

Jéžiš, to je supééér NAPSANÉ! (Ne odžité. ;-) Znám to, znám… Naše starší dítě nám zvládalo chystat takovéto četné neci klidně samo. :-))) A tatínek je jako vystřižený, nejsou s tím naším dvojčata? :-D Větu: „Omyl… zbaběle opouští jámu lvovu.“ bych zarámovala. :-)))) Vážně, moc jsem se pobavila, ačkoli ten samý scénář u nás doma mě často spíš rozbrečí. ;-)

 
sarka 24
Kecalka 143 příspěvků 07.10.12 12:11

Hezky napsané :) .Jak já jsem ráda, že už tohle období je za náma. Malému budou dva roky a starší deset.Oba byli nespavci. Malej se ještě v noci dožaduje mlíčka, ale co to je oproti maratonu kdy jsem byla na nohou i patnáctkrát za noc :zed:. Po obědě už spinká i tři hodiny, tak mi to vše vynahrazuje :) .Jen já se musím naučit znovu spát vzbudí mě i jen to, když vypadne dudlík z postýlky na podlahu. Přeji ti ať se co nedříve vyspíš :hug:

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 07.10.12 13:06

Přiznám se že si mě dneska pobavila :lol:, ikdyž to asi musí být dobrej záhul jak se říká :-)

 
miru81
Neúnavná pisatelka 18584 příspěvků 07.10.12 14:51

To je mazec :lol: To je právě ono, manžel by chtěl druhé dítě, já na jednu stranu taky, ale nedokážu si to vůbec představit :mrgreen: Roční dcerka se stále po 2-3 hodinách budí, neumím si představit se starat ještě o druhé, už takhle je to - ani bych neřekla slovo náročné, protože už to beru jako vtip života :lol: - asi jako ve snu, jo, připadám si jako ve snu a jednou se z něj probudím a vyspím se aspoň jednu noc :mrgreen:
Přeji pevné nervy a úsměv na rtech :kytka: :kytka: :kytka:

 
terinka4444
Hvězda diskuse 57598 příspěvků 07.10.12 17:44

A proto skleničky kupuju :mrgreen: sice musí manžel pustit chlup, ale já v noci nevstávám a nepolepuju a nepřerovnávám mrazák :mrgreen: a děti mám v posteli, nehraju hry na přesun, jinak krásně napsaný a na mé nervy nevyspalé matky blahodárně působící čdeníček. Jakože v tom nejsem sama :mrgreen:

 
Mar26
Závislačka 2658 příspěvků 07.10.12 18:25

Kači moc hezký :hug:

 
handulinda
Echt Kelišová 9378 příspěvků 07.10.12 20:25

:potlesk: :potlesk: já mám sice jenom jedno dítě, ale naprosto tě chápu :-D

 
Andrella
Kecalka 258 příspěvků 07.10.12 23:20

Boze, holka je mi te strasne lito, kdyz si predstavim, ze me za par mesicu ceka taky miminko k tem nasi temer 4lete princezne, a ze se mi neco podobneho bude doma taky odehrava, zacinam mit obavy:DDD fakt nezavidim, a drzim palce a preju silne nervy:D

 
kackark
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 09.10.12 18:31

@Andrella Neboj, určitě se to dá zvládnout. A bohatě mi to vynahrazuje ta jejich sourozenecká láska. Je to krásné, jak se má brouček k malé :hug: Uvidíš sama, jak Tě to bude naplňovat :kytka:

 
kackark
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 09.10.12 18:34

@terinka4444 :mrgreen: :mrgreen: to v tom rozhodně nejsi sama :-D Jinak my to máme pěkně rozložené na dvě manželské postele - pánskou a dámskou, teď už většinu noci spí malá u mně v posteli. Ale když poprvé usíná zabírá v postýlce, někdy i podruhé, krásně sama, tak mi je pak líto lézt do pokojíčku a zbytečně ohrozit, že se probudí, tak se lámu na sedačce do doby, než se probere sama :)

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8648 příspěvků 10.10.12 13:35

@Zlobísek:)) Ahoj Zlobísku, myslím, že tvé tušení je správné! Jelikož i mně to čeká, jdu si hodit nohy na stůl, dokud malej spí. :D

 
kackark
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 11.10.12 10:57

@MartinaIrena Nohy na hoře závidím, to mi opravdu už nehrozí :lol: Tak přeji, klid a pohodu :hug:

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8648 příspěvků 11.10.12 13:55

@kackark No já jsem taková ta krkavčí matka, kterou hodně lidí odsuzuje, že nechává dítě dělat si, co chce a ohrožuje tak jeho zdraví. Jsem asi prototyp matky z knihy Líný rodič.

 
Zulvisek
Kecalka 433 příspěvků 11.10.12 14:06

Super denicek :-) moc jsem se pobavila i kdyz verim ze Tobe Kacko do smichu moc nebylo.
Doufam ze takovych noci nemas mnoho a pokud ano tak pevne nervy a mnoho sil ;-)

 
kackark
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 11.10.12 14:19

@MartinaIrena Já to mám hodně podobně. Dost lidí by mně možná považovalo za blázna. Malý se mnou dělá téměř vše, včetně přikládání do kotle atd. ;)

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8648 příspěvků 11.10.12 16:05

@kackark To je náhodou super, aspoň si ho zabavíš. Myslím, že normální činnosti baví děti o 100% víc, než „mačkání stupidních čudlíků“

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama