Příchod Tadeáška na svět

Porod

Tadeášek bude za nedlouho velkým bráchou. Chtěla jsem si tedy připomenout, jak probíhal jeho příchod na svět. Omlouvám se za chyby a styl psaní, ale je to napsáno pár dní po porodu a měnit to nechci, myslím, že takhle je to nejvíc autentické.

Pár minut na světě.
1 komentář

První cesta k paní doktorce.

Ráno ve 4:18 mi praskla plodová voda, já byla v klidu, Zdenda značně nervózní, vydali jsme se do Ústí a dorazili tam něco po páté. Přijmuli mě a já byla otevřená jen na jeden prst, tak poslali Zdendu, ať se jde někam nasnídat. Byla jsem šťastná, venku byla ještě tma, svítil tam pod okny vánoční stromeček a já věděla, že se konečně dočkám. Tádínka v bříšku jsem hladila a snažila se si to užít. Dokonce dr. při jedné kontrole nálezu prohlásil, že smějící se maminku u porodu vidí málokdy (nebylo to tím, že by byly bolesti malé, ale tím, jak moc jsem se těšila). Celý porod si myslím, že jsem zvládala bez problémů, asistentka mě chválila, že dobře dýchám, a že očekávala, že to bude na mnohem déle. Dostala jsem infúzi na urychlení a kontrakce byly bolestivější, ale stále zvladatelné.

Co vím, že mi určitě pomáhalo, byla sprcha, strávila jsem v ní velkou část porodu. Nejvíc jsem trpěla, když jsem musela ležet při natáčení monitoru, to se ty kontrakce hůř zvládaly. Musím maximlálně pochválit mého miláčka, který celou dobu tvrdil, jak na porod odejde, že by určitě omdlel, ale statečně to zvládl, sice seděl v křesle dál ode mne, ale stejně jsem vnímala, že tam je. Kdyby byl třeba u hlavy, asi bych ho ani nevnímala a navíc by možná i dost překážel. Porod samotný trval chviličku, na tři kontrakce byl malý venku, při každé jsem tlačila dvakrát až třikrát, dvě sestřičky mi pomohly tlačit na břícho, ale to se taky dalo zvládnout. Těsně na konci mě dr. nařízl, očekával, že malý bude velký, což se taky potvrdilo. Náš andílek se narodil v sobotu 12. prosince 2009 ve 14 hod s porodní váhou 4460 g.

Když se Tadeášek narodil, hned nezakřičel, tak jsem ho nemohla dostat na břicho, ale jen ho odsáli a byl v pohodě. No a pro mě dost nepochopitelně, mě nenechal dr. pořádně porodit placentu a začal ji tahat za pupečník ven. Po ošetření malého přinesli Zdendovi na holé tělo, mezitím mě dr. zašil a pak jsme spolu trávili dvě hodiny na porodním sále všichni tři, byl to úžasný pocit a já byla neskutečně šťastná. V 16 hodin přišla porodní asistentka a začala mi násilím mačkat břicho a krev se ze mně jen řinula, řekla, že to je tím, jak byla veliká děloha, a že se to určitě stáhne, to už bolelo docela dost. Pak jsem měla slézt z křesla a jít do sprchy, na půlce cesty se mi udělalo strašně špatně a když jsme došli do sprchy, tak jsem tam omdlela a šeredně si potloukla koleno.

Odvezli mě na pokoj a pořád chodili kontrolovat a mačkat břicho (asi každou hodinu) - bolelo to víc než samotný porod. Taky po čase chtěli, abych vstala, a šla znovu do sprchy, ale tam jsem málem omdlela znovu a vůbec jsem nemohla dýchat, strašně jsem lapala po dechu. Tohle trvalo skoro celou noc. Ráno mi vzali krev a zjistili, že došlo k obrovské ztrátě krve při porodu, a že mi musí dát dvě transfúze. Říkali, že se mi určitě uleví a bude konečně dobře. Jenže zázrak se nekonal, tak mi druhý den ráno dělali UTZ a zdálo se, že v děloze něco zůstalo. Dostávala jsem injekce na zavinutí dělohy a prý by to mělo pomoci vypudit tu zaschlou krev (jak se původně domnívali, že to je). Injekce na zavinování byly velmi bolestivé. Dostávala jsem je rovnou do žil. Další den ráno mi dělali kontrolní UTZ a závěr byl, že nález je stejný a musím jít na revizi. Po revizi se mi neskutečně ulevilo, asi i pomohlo, že jsem se po narkóze dostatečně prospala (do té doby jsem přes bolesti naspala cca 6 hodin.)

Byla jsem konečně schopná postavit se na vlastní nohy a trošičku se začít starat o malého. Závěr z revize byl, že v děloze zůstal zbytek placenty a plodových obalů, dr., co na to přišel a revizi provedl, moc děkuji, protože mi tím dělohu zachránil a ponechal možnost mít další děti. Přes veškerou tu bolest před revizí jsem malého ale kojila, dokonce i při transfúzi, vždy přišla sestřička, pomohla mi ho přiložit a pak vrátila do postýlky. Jen díky tomu, že jsme to nevzdali, si myslím, že teď naštěstí plně kojím. Taky jsem se snažila, aby byl co nejvíce času se mnou a v noci, ty první dny, jsem vždy poprosila sestřičky a na kojení mi ho dovezly. Teď jsme doma všichni šťastní a spokojení. Já v porodnici nechala 12 kg a jsem slabá, ale snažíme se to nějak v rámci možností zvládat a na náš poklad se nemůžeme vynadívat. Krásnější pocit jsme zatím ani jeden z nás nezažili.

Máme doma hodného andílka.

Hodnotilo 4 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Kamilka.Kamí
Kelišová 6453 příspěvků 26.08.11 08:26

Krasny denicek :palec: jsem rada, ze to po revizi dopadlo dobre a budete se tesit z dalsiho drobecka :hug:

 
beruska03
Kelišová 5395 příspěvků 26.08.11 08:29

moc moc gratuluji k nádhernému chlapečkovi :)

 
verunka19
Povídálka 27 příspěvků 26.08.11 12:49

Ahojky,uf tu jsem ráda že to dobře dopadlo :oops: :-D
Ale s tím vytrhnutím placenty teda :evil: Stalo se to i kamarádce že ji nenechali vyloučit přirozeně a má doted velký problémy,ani 2revize nepomohly,chu­děra..furt tam něco má a to má teprve první dítko a moc by chtěli ještě další děti :-( Nechápu proč to tak někteří dr.dělají..Nechci aby se mi to stejný stalo.

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 26.08.11 13:50

:kytka: :kytka: krásnej deníček jsi napslala.
A že to krásně dopadlo i zrevizí a jsi štastná a zdravá a mužeš mít za 2-3.romy další miminko.
Velikánská garatulace jupí že to dopadlo fakt nádherně. :hug: :kytka: :kytka:

 
nba
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 26.08.11 14:17

Opravdu velice krásně napsaný deníček :kytka:
Gratuluji k maličkému a přeji, aby si se co nejrychleji zotavila :-) :kytka:

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 26.08.11 22:17

moc pěkně napsáno,at vám chlapeček dělá jen samou radost :palec: :palec: :srdce: :hug: :hug:

 
Ježekova
Závislačka 3762 příspěvků 27.08.11 06:48

Krásně napsaný deníček, rozhodně bych ho neměnila :palec: . Gratuluji ke krásnému a zdravému Tadeáškovi. :potlesk: :potlesk: :potlesk:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama