Také chcete být dobrou matkou?

O životě

Ale zároveň si zachovat zdravý rozum a stále dělat to, co vás baví či živí? Já ano. Nechci se stát slepým otrokem rodiny a domácí puťkou, ale chci být dobrá máma. Největším zabijákem jsou média a časopisy.

Tiskoviny typu Betynka jsem nemohla číst už jako těhotná. Články typu: těhotenství je nejkrásnější období života, bych autorovi omlátila o hlavu, když jsem tu svou měla alespoň po desáté v jeden den vraženou v záchodové míse. Porod, i na toto téma se dá přečíst spousta zdařilých kousků, zajímavé je, že je většinou píše chlap a tomu, jak říká má přítelkyně, je třeba aspoň pr…. natrhnout, aby věděl, co to obnáší.

Dalším, hodně diskutovaným problémem naší společnosti, je názor na kojení. Musím přiznat, že i zde je masáž médií a časopisů veliká. Nekojené děti si prý nevytvoří s matkou to správné pouto, budou více nemocné a emociálně nevyvážené. Já to vidím jinak. Holku jsem kojila skoro do roka, od 4 měsíců byla neustále nemocná a já urvaná, jelikož vyžadovala kojení každé dvě hodiny ve dne, v noci. Malého nekojím od začátku, krásně prospívá a krmení z lahvičky si pěkně užíváme a nejen my, ale i taťka či ségra. Takže si nemyslím, že by náš Kvído citově strádal, spíše naopak. Co se zdraví týká, začal stonat později než dcera.

A ještě jednu velkou přednost to má, můžu se věnovat svým koníčkům a práci. Samozřejmě nemáme doma každý den dokonale navařeno, uklizeno, ale to podle mne není tolik důležité. Nejdůležitější jsou spokojené děti a spokojená máma. Nikde není psáno, že se celou mateřskou budete věnovat jen dětem a rodině. Samozřejmostí musíte mít ten správný protějšek, který vám toto umožní a nemá jen představu, že on vydělává a vy se staráte. Takový je důležitý a bez něho to nejde. Já ho mám a moc mu za to děkuji.

Hodnotilo 16 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Miš-El
Závislačka 3067 příspěvků 25.11.12 13:29

Souhlas :palec: :potlesk:

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 25.11.12 19:38

Taky souhlasím :dance:

 
iveta.zenda
Povídálka 45 příspěvků 26.11.12 00:14

Jedině s tebou musím souhlasit, :mavam: :kytka: :potlesk:

 
wayiam
Povídálka 16 příspěvků 26.11.12 12:20

Díky za super deníček. Myslela jsem, že nemůžu být dobrá máma, když odmítám číst časopisy o mateřství, a poslouchat navzájem si odporující rady všech žen z mého okolí..

 
Mondík
Závislačka 4507 příspěvků 26.11.12 20:09

Souhlasim uplne se vsim, co jsi napsala. :palec: :palec: :palec:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Pravdivý příběh o Matouškovi


Reklama