Monáčkův 18.týden těhotenství

Těhotenství

Ahoj těhulky:))) týden utekl jako voda a jsem tu s novinkama o našem vrňátku. Nejdůležitější událostí minulého týdne byly netrpělivě očekávané výsledky AFP testu.

A ten dopadl na výbornou, takže mě žádná amniocentéza nečeká. Konečně jsem si ulevila a začala jsem se cítit výborně:-))))

Teď každou chvilku sedím s rukama na bříšku a číhám…co kdyby se náhodou už pohnulo?!!!! Jako prvorodička bych to sice měla ucítit až za dva týdny, ale co kdyby…! No ale zatím asi nic, i když občas se mi zdá, že už se tam něco děje, že mě uvnitř něco jemňoulince šimrá…ale kdoví co to je:-)))))

Pochlubte se, kolik už jste přibrali od začátku těhotenství. Já z 56 kg na 59 kg. Ale naposledy mě vážila doktorka před 14 dněma a teďko už mám asi zas něco navíc. Ještě, že mi to jde jenom do bříška. ALe jsem teprve v začátcích…bude hůř:-))))))

Taky mě postihl problém, s kterým jsem teda nepočítala. Nevejdu se do žádný podprsenky, nikdy jsem nebyla moc obdařená, ale to co se děje teď, to je hrůza. Manžílek ale samozřejmě plesá radostí a já s povzdechem každý ráno snažím zkrotit ty přetýkající části a vtlačit je do menší podprdy. Ale všichni mě straší, ať se neukvapuju s kupováním nový, že bude ještě hůř. Tak nevím!!!! Má některá z Vás zkušenost s tím, kdy se to zastaví????

Jinak jsem šťastná jako blecha…po tříměsíčním snažení se nám podařilo ten pokládek stvořit…což je docela rychle. Ale já už jsem po prvním neúspěšném pokusu propadala zoufalství a na internetu jsem prohledávala stránky o léčení neplodnosti:-)))) Praštěná co?? A to jen proto, že mi celá rodina…hlavně babička…vystrašili, že tím, že jsem si nechala dát náušnici do pupíku, tak nebudu moct mít děti. Že to říkali ve zprávách na NOVĚ!!! Asi to skutečně televizí proběhlo, takže jestli má někdo stejné strachy, jako měla já…:-)))) Tak já jsem zářný příklad toho, že je to kec. Otěhotněla jsem i s dírou v pupíku:-)))) Teď už samozřejmě náušnici nenosím, teď je moje bříško ozdobou samo o sobě!!!!!!

Dneska se musím objednat na ten ultrazvuk do nemocnice. Musí se 3 týdny dopředu, tak už se hrozně těším. Neviděla sjem mimíska od 12.týdne. To je děsná doba. Doufám, že tam pustí se mnou i manžílka, taky by chtěl vidět svýho potomka a rádi bysme si ho natočili na kameru. Musím se zeptat, jestli mi to dovolí.

Včera jsem poprvé byla nakupovat na vrňátko!!!!!:-))))))) Konečně. Koupila jsem s mojí mamkou dvoje dupačky a jedno body. Ty dupačky jsou jedny zelenkavý a druhý banánový. To jsou dost neutrální barvy, ale to body má modrý lemy a jsou na něm rakety a planetky. Spíš pro klučíka. Mužíček byl rád, že kupuju do modra. Přál by si kluka. Ale když se na sebe podívám do zrcadla, jakou mám ránu…tak ho asi zklamu a bude to holka:-)))) Ale vím, že bude mít radost z kohokoliv.

Taky už pokukuju po postýlkách, ale zoufale si nemůžu vybrat:-((( Ještě, že mám dost času, snad mi do té doby padne do oka něco, co se bude mimískovi líbit:-))))

Holky, máte taky takový žrací období jako já? Já jsem včera ještě v půl jedenáctý večer baštila francouzský brambory, který jsem měla připravený na dnešek! Budu muset vařit dneska nanovo. V pekáčku totiž zbylo po dně, protože jsem svým apetitem nakazila manžílka a jedl se mnou:-))) A do práce si nosím tak velký svačiny, že se mi ani nevejdou do tašky:-)))

Tak už dost, zas napíšu příští týden:-)))) Bohužel nemám žádnou kamarádku v podobný situaci jako jsem já. Buď jsou svobodný a bezdětný nebo naopak vdaný a už dětný. Já jsem mezi těmi všemi úplně sama:-(((( Proto jsem tak upovídaná a sděluji to celýmu světu:-))) BUDU MÍT MIMINKO!!!!!!:-)))))))))

Tak paaaaaa holky a pište co novýho u Vás a jak to všechno prožíváte! A já se ukážu zase za týden!

Monáček

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.02 07:53

Čau Monáčku,
Nejprve tě moc zdravím a hned následně bych se chtěla zeptat, jak dlouho jsi čekala na výsledky AFP testu? Mě čeká test v pondělí a mám dojem, že mi sestra říkala, že výsledky budou asi za 14 dní, což mi připadá jako pekelně dlouhá doba a taky mám strach, že se budu stresovat - jsem totiž nerv od přírody.

Co se týče mojí hmotnosti, tak jsem přibrala 3 kg, tak mám pocit, že jsme na tom stejně, jsem totiž teď v 16. týdnu a ty píšeš, že jsi se vážila před dvěma týdny. Až na tu výchozí váhu.to na tom teda stejně nejsme… škoda… Moje výchozí váha byla 65 kg, ale mám skoro 170 cm, tak jsem zas takovej vepř nebyla. za to si tak začínám připadat teď . Musím se hýbat, jinak to nejde. Celý den prosedím v kanceláři. Fuuuuj. Ráno aspon vystupuju o 2 zastávky dřív z autobusu a jdu pěšky. Zítra (to už jsem tu omýlala asi 1000 x) jdu cvičit, tak doufám, že to pomůže tomu abych nebyla hned největší tlusťoška.

Já jsem si kupila krásnou podložku na přebalovací stůl, teda vlastně mí jí koupil brácha, protože jsem mu jí vnutila, že mi jí dá jako dárek k narozkám (mám je v srpnu). Oblečení už mám docela plno, mojí sestřenici se narodil před 5ti týdny chlapeček, tak toho hodně podědíme. Včera jsem si toho klučíka chovala, je fakt krásnej. Krásnej je hlavně ten pocit. I když se někdy dostavujou smíšený pocity, jestli na to nejsem ještě malá. Jsem fakt prdlá. Nestává se Vám to taky, nebo jsem divná výjimka?

Žrací období mám pořád, přes den jím zdravě - jogurty, saláty atd… pak příjdu domu a je to hrůza. Radši ani nebudu mluvit. Promluvila už totiž moje váha.

Tak za tím pa pa pa, musím začít pracovat, abych všechno stihla, příští týden si chci totiž vzít dovolenou, tak musí být všechno hotovo.

Katy 16. t.

 
Tinulka
Povídálka 49 příspěvků 31.07.02 08:46

Ahoj Monáčku,
moc Ti gratuluji k Tvému úspěchu, k Tvému mimískovi. S manželem jsme na něm taky začali pracovat, před měsícem. Na poprvé to nevyšlo, tak jsem z toho byla taky vykolejná a pročítám články na netu o neplodnosti, plodných dnech a tak. Zkrátka blbnu. Hezky si užívje těhotenství, snad se od Tebe nakazím:-))))

 
Monacek
Povídálka 16 příspěvků 31.07.02 10:51

Ahoj Katy!
Abych ti odpověděla na tgvou otázku. Krev na AFP testy mi odebírali v úterý a další týden ve středu jsem volala doktorce kvůli výsledkům a ona mi je řekla. Takže týden.
Podložku pro miminko už mám taky. Koupili jsme jí v IKEE společně s vaničkou. Ještě bych chtěla poprosit manžílka, aby mi vyrobil přebalovací pult. V práci se dřevem je šikovný, tak snad bude svolný:-)))
Tak paaaaaa Monáček

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.02 11:21

Ahoj Katy a všechny holky, reaguji i když dotaz nebyl směrován na mě, na ty AFP testy. Já jdu na ně příští týden ve středu a doktor mi říkal, že si pak mám po týdnu zavolat - takže se budu „nervovat“ jen týden - nervovat píšu v uvozovkách, protože budu ve skutečnosti docela v klidu - nervovat se jen proto, že mi vezmou krev na nějaký testy je zbytečný, zkuste se nad to povznést - všechny maminy jsou vlastně přece celý těhotenství v obavách, jestli je všechno v pořádku, ne? A když si k tomu přičtu fakt, že krevní testy nemusí vůbec nic znamenat a v převážné většině se jedná o plané poplachy a strašení maminek(falešně pozitivní výsledky), nezbývá, než být v klidu a brát tohle vyšetření jako nutný zlo a nutné body pro lékaře - tohle vyšetření. Četla jsem (někde na internetu), že v západních zemích už se od těchto vyšetření ustupuje, protože výsledky nejsou spolehlivé a působí to špatně na psychicky labilní nastávající maminky. Strach předtím, strach potom, rozhodování jestli ano nebo ne na plodovou vodu…
Pokud jde o mě, i kdyby byly výsledky pozitivní, na amniocentézu bych nešla, mám ve svém okolí bohužel několik odstrašujících případů, 2 holky po slavné amniocentéze (která mimochodem byla zbytečná, protože pozitivní výsledky krevních testů byly falešné), proležely zbytek těhotenství v posteli s nohama nahoře a sestra mé kolegyně začala mít po zákroku potíže a potratila samovolně.
Ještě jedna zajímavost - zvýšená hladina AFP může taky znamenat dvojčata, představte si, že švagrová jedné kamarádky loni porodila dvojčata a měla štěstí, protože když jí řekli, že výsledky AFP dopadly špatně, tak se z toho zhroutila a málem potratila. Skutečnost byla však jiná, měla prostě jen blbýho doktora, který na ní po x provedených vyšetřeních do 16. týdne nepoznal, že čeká dvojčata (dokonce dvouvaječná, která by se neměla jen tak „přehlédnout“). Probrečela týden, až jí mamka poradila konzultaci u jiné doktorky. Ta se podívala na výsledky krevních testů a řekla jí, že se jedná o typické hodnoty pro dvojčata - přímo učebnicový příklad. Poslala ji na další vyšetření a dvojčata byly potvrzený. ještě že nešla na odběr plodové vody, jak jí radil její doktor, u dvojčat je tam větší riziko potratu. No a samozřejmě dvojčata (2 nádherné holky) se narodily úplně zdravé, vážily 2,40 kg každé.
Nechci strašit ani odsuzovat nikoho, kdo s amniocentézou souhlasí, je to samozřejmě každého věc, každého rozhodnutí a můžete mít jiný názor. Podle mě ale když člověk chce a „udělá si“ miminko, musí přece počítat (i když nerad) tak trochu s maličkatou možností, že to nemusí být všechno OK. A která z vás by uvažovala o případném přerušení těhotenství v pátém/šestém měsíci? Asi málokdo, já tedy určitě ne, protože nevěřím ani výsledkům z plodové vody a jsou známy případy, že ženský porodily nakonec úplně zdravé dítě, i když jim bylo doporučeno přerušení. A jinak ? dost závažných vývojových vad lze údajně prokázat i podrobným ultrazvukovým vyšetřením (to, co se dělá v 18.-.20..týdnu).
Omlouvám se, jestli se to někoho dotklo, vím, že hodně těhulí i na Naivním kačátku má odběr plodové vody za sebou a bez potíží a navíc jsou holky spokojené, že mají 100% jistotu, že jejich miminko bude zdravé… raději otočme list a ať si každý rozhoduje sám.
Katy, chtěla jsem ti napsat, že jsem na tom úplně stejně jako ty - myslím s tou výchozí hmotností i výškou, taky jsem bohužel začínala na váze 65 kg, se kterou jsem nebyla spokojená, zrovna na jaře ve žracím období, no a teď mám taky už 3 kg přírůstek. A taky se začínám hýbat, musím se smát, jak máme podobný nápady, taky vystupuji o pár zastávek dřív, snažím se chodit pěšky a teď doufám, že mi pomůže ještě to cvičení, až dneska začnu. A ode dneška se nepřejídám!!! Hezky lehce a zdravě - k snídani jsem měla jablíčko a celozrnný rohlík, teď dopoledne asi 3 meruňky a jablko, k obědu mě čeká kuře s rýží, odpoledne si dám zdravou svačinku - nakrájím si tu zeleninu, kterou jsem si přitáhla do práce, pak hurá cvičit a večer už jen něco malého. Aby mi to dlouho vydrželo, ta pevná vůle, jsem na sebe zvědavá.
Pak mi Katy taky napiš, jak se ti líbilo cvičení.
Ahoj, Johanka 15 t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.02 13:27

Ahoj Tinulko,
prosim Tě nešil, dej tomu čas. Doktoři říkají, že jednou z příčin, proč nelze rychle otěhotnět, je, že na to pořád myslíš (ale to jsi už určitě vystudovala na netu…). Ale co si budeme povídat, já taky šílela, že to nepůjde, vždycky mi „to“ blblo, vynechávalo atd… Doktorka mi doporučila buď brát horm. antikoncepci nebo se snažit otěhotnět - což už jsem chtěla. Když jsem se ptala, jestli si mám měřit nějaký ty teploty atd., řekla, že na to je čas - že nemá smysl se stresovat dopředu.
A hlavně, až se vám to podaří - a ono se to určitě podaří - nekoukej se na webu na různé problémy okolo těhotenství. Těch je ještě víc a když už víš, o co můžeš přiijít, je to mnohem horší, máš mnohem víc starostí. Jak se doktor divně podívá, hned za tím tušíš x špatných věcí a spousta dalších Tě napadne, když pak vyjdeš z ordinace a vyčítáš si, že ses zapomněla zeptat.
My jsme naštěstí s početím našeho miminka problémy neměli (teď jsem ve 23. týdnu), zjistili jsme to (asi kvůli těm mým výše zmíněným problémům) až v 8. týdnu, tak ten začátek utekl rychle. Legrace byla, že jsme se snažili otěhotnět, když už jsem vlastně byla těhotná! Pak ale jsem brala hormony na podporu těhotenství a asi 2 měsíce ležela doma. To byly nervy! A teď si to představ s všema těma informacema z webu, kde holky píšou hlavně o problémech, ne o tom, jak to dobře probíhá.
Držím Ti palce, ať už se máte brzo z čeho radovat, kup si něco hezkého, těsného na sebe, prý to zabírá.
Ahoj, Lelí

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.02 13:30

Ahoj Monáčku,
snažíme se s manžílkem o první miminko. Hrozně mě potěšilo, že někdo má /nebo spíše měl/ stejné pocity jako já, když se nám to napoprvé ani napodruhé nepovedlo. Tedˇ v sobotu jsem začali do třetice /všeho dobrého/ a doufám, že se nám to povede jako Vám. Taky mám tendenci prolízat všechny informace a drbárny holek, kterým to nejde, ale ono to přijde, viď. Hrozně mě tvůj příspěvek potěšil a těším se na tvé /Vaše/ nové zprávičky. Ahojky Martina K.

 
Euka
Stálice 73 příspěvků 31.07.02 14:41

Ahojky všem,

tak se taky připojuju s komentarem. Jsem v 18 + 5 a nechápu, jak to všechny dělají, že nepřibírají. Snídám, obědvám a odpoledne jen jogurty a saláty a 6.5 kg nahoře. A žádný chutě mě nepřepadají, tak to mám asi ze vzduchu :-)))) Zrovna dnes z toho mám depku, tak mi přítel alepoň poslal mesíkem růže, abych se z ní dostala. Podprsenky jsme už nakupovali minulý týden!!! A bylo to druhé kolo nakupování, protože z těch předešlých nových jsem už nějak vyrostla. Jasně, bude hůř, ale do těch původních bych se už fakt nevešla. Takže pro sebe nakupuju, miminko ještě musí chvíli počkat s nakupován, až bude jistý, že to třeba i předčasně přežije. I když to moje těhotenství je tak bezproblémový, že to sama nechápu. A dnes mě v metru pustil takovej děda pustit!!!!!! Tak už je to asi i dost vidět. Přiznám se, měla jsem z toho radost :-)))) UZ už máme za sebou. Na Karláku v „kachlíkárně“ dělají jen fotky. Když jsem si přinesla videokazetu tak na mě koukali,jestli jsem nespadla z višně. Možná natočit kamerou by to šlo, ale chce se to domluvit předem. Příště půjdu někam, kde to točí :-))) Tak čusky, čusky, pěkně všechny těhotněte a mějte se skvěle Veronika

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.02 14:45

Ahojda!
Ráda bych Tě taky psychicky podpořila… Nám se mimoušek podařil až po šesti měsících (což je ale asi zcela v normálu). Paradox byl ten, že po pěti měsících jsme si řekli, že se nic neděje (když jsem zjistila, že zase NIC!), že si aspoň užijeme letní dovolenou a tak… No, a už jsme na ni neodjeli, protože jsem teď v sedmém měsíci!!!! Držím pěstičky a hlavně se na to neupínej! Žij naplno a nech tomu volný průběh!
Ahoj
 Ivča

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.02 14:52

Ahojky!
Co se týká toho růstu „horního“ objemu, napsala bych Ti ze své zkušenosti asi tolik… Já jsem taky byla taková nic moc (no prostě 70B) a v prvních třech měsících jsem přibírala vlastně jen na prsou, jinde nic. Můj manžílek z toho byl taky nadšenej, já začala nosit přiléhavá trika a připadat si jako hrozná sexbomba. Podprsenky jsou mi sice těsné, ale nové jsem zatím nekupovala, protože od čtvrtého jako když utne a objem se nemění (což mi ani tak nevadí, teď je to docela sympatická „velikost“), manžel by se nebránil, kdyby to ještě trochu „poskočilo“. Já si myslím, že to dost poskočí po porodu, až se mi tam naleje to mlíčko, takže si to ještě užiju! Těď jsem v sedmém a objem 84 cm, takže žádná Dolly Buster! Tak se Ti to třeba taky zastaví…
Ahoj
 Ivča

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 31.07.02 20:59

Čauky Monáčku,
já jsem na tom stejně jako Ivča. Největší nárůst prsou jsem pozorovala první tři měsíce těhotenství a teď jsem na tom pořád stejně. Tak si nedělej zbytečný starosti, že skončíš s nějakýma „věšákama“ pod břichem :o))). A v tomhle období je zbytečný kupovat nový čísla podprsenek. :o)).
Papa Martina 32.t

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 31.07.02 21:02

Ahoj Katy!
Já když byla na AFP testech, tak mi doktorka řekla, že si na výsledky telefonovat nemám. Že to spolu skonzultujeme za měsíc v poradně, ale že prý kdyby ty výsledky byly špatný, že by mě obeslali poštou. Tak jsem každý den číhala u schránky a nic nepřišlo a testy dopadly dobře… tak nevím, každá doktorka to asi dělá jinak, ale takhle to chodí ve Vinohradský porodnici.
Martina 32.t

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.02 08:03

Ahoj ve čtvrtek, slíbila jsem napsat zážitky z prvního cvičení. Takže celkový dojem NIC MOC, spíše jsem byla trochu zklamaná, že jsem si skoro nezacvičila, když se vyjádřím jednoduše. Fyzioterapeutka byla moc příjemná, i cviky byly dobré, jen mě moc neuspokojovalo na můj vkus pomalé tempo a malý počet opakování, málo posilování všeobecně, takže jsem se po cvičení cítila, jako bych vůbec necvičila. Výběr cviků ze strany cvičitelky taky chudý, já sama bych si hodinu sestavila líp. Za 80 Kč je to drahý luxus, párkrát si zvednout několikrát v klídku ruku, nohu, pánev a protáhnout si záda. To se můžu válet doma na posteli. Chodila jsem na cvičení s balónama občas i v rámci aerobicu a vím, že se na balónu dá dělat spousta fajn cviků, které jsou v těhotenství ?neškodné?, ještě si to pamatuju, tak se chystám, že si koupím balón domů a budu na něm ?řádit? sama.
A další nevýhoda - protože jsou prázdniny, tak je kurz ?scvrklý? do jednoho dne pro maminy v různých stadiích těhotenství a tempo cvičení je samozřejmě přizpůsobené těm největším bříškům. Já jsem si tam připadala na konci svého 15. t. jako bych tam ani nepatřila, byla jsem proti všem holkám úplně ?placatá?. Všechny cviky tak šíleně pomalé, že bych u toho usnula a závěrečných 15 minut místo vhodnějšího protahování svalů je jen odpočinek vleže při poslechu relaxační hudby.
No ale nebudu to zatracovat, příští týden jdu zase, třeba to bude lepší. Mám jinak v záloze ještě jinou skupinu pod jiným vedením, zkusím se tam příští týden mrknout a možná mi to bude tam víc vyhovovat. Asi bude problém i ve mně, že jsem byla před těhotenstvím zvyklá na pravidelné cvičení aerobiku a kondiční běh, mám troufám si říct ještě pořád dobrou fyzičku a potřebovala bych si dát víc do těla. Nakonec to dopadne tak, že mi nezbyde nic jiného, než si cvičit sama doma podle svého tempa a pak začít chodit až na předporodní kurz (takový ten s přednáškami, dýcháním apod.) později, běžné je začít s tímto kurzem prý cca od 6. měsíce. Tak si to musím všechno promyslet, naplánovat a hlavně začít něco dělat sama z vlastní iniciativy.
Vám ostatním, co se na cvičení teprve chystáte, přeji, abyste měly štěstí na výběr tělocvičny a cvičení se vám líbilo.
Jinak sedím zase v práci a jsem ráda, že je čtvrtek, už jenom zítra a čeká mě krásný proflákaný víkend. Zatím končím, ozvu se později.
Johanka 15 t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.02 08:10

Ahoj Veroniko, neboj, já přibírat budu taky (a taky nechápu, jak to že ostatní nepřibírají nebo jenom málo), teď mám za dva dny dalších 0,5 kg nahoře (a to se vážím ráno nalačno a po „vyprázdnění“), což je hrůza. Vzhledem k tomu, že mám + 3 kg v 15. t. tak tě doženu, za 3-4 týdny ty další 3 kg naskočí ani nebudu vědět jak, jestli to povalí tímhle tempem. Uklidňuji se tím, že je to normální, že se ve druhém trimestru přibírá rychle a hodně. Taky sice od včerejška jím v druhé polovině dne jen saláty, jogurty a podobné zdravé nesmysly, ale asi mi to bude houby platný. No co, aspoň pak budeme mít co shazovat! Na podzim a v zimě svoje pneumatiky schováme do volných svetrů a kabátů, v tom máme výhodu oproti těhulím, co mají největší váhu v létě a je na nich všechno vidět o to víc, že nosí letní oblečení.
Depku mít nemusíš, myslím, že většina těhotných spíše přibírá než nepřibírá…
Měj se fajn a nezapomeň informovat o svých dalších kilech!
Johanka 15 t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.02 08:37

Ahoj Johanko,
začínám mít ze cvičení deprese, jestli to bude jen válení na zemi, tak mě teda dost naštvou. No uvidíme odpoledne. Taky jsem si říkala, že budu cvičit doma, jenže to je to - dokopat se. Plánovala jsem si, že zakoupím videokazetu od Hanky Kynychové Aerobic pro těhulky (nabo tak nějak se jmenuje). Možná, že na to nakonec dojde.
Dnes ráno jsem opět vystoupila z autobusu o 3 stanice dřív a prošla jsem se.

Na víkend se dost těším, navíc to vypadá, že budu mít celý příští týden dovolenou, to bude náááádhera. O víkendu budeme doma asi pracovat, malovat a tak dále, příští týden by nám měli přijet namontovat novou kuchyň tak se moc těším, konečně budeme bydle jako lidi.

Zatím se mějte hezky, musím trochu pracovat nebo se na tu dovolenou nedostanu

Ahoj Katy 16. t

 
Milenka
Povídálka 12 příspěvků 01.08.02 08:51

Ahoj Tinulko, četla jsem tvůj komentář k Monáčkově ?tém týdnu a úplně jsem se tam viděla. Asi nás bude takových víc, pořád jsme to odkládaly, pak hup na to a najednou jsme vykolejený z toho, že se to hned nepovedlo. Nevím jak ty, ale já jsem ty první krámečky pěkně obulela. Manžel kolem mě bezradně běhal a uklidňoval mě, že ještě nemám hrášek, ale že mi dá nějaký do zástavy a kuchnul hrachovou polívku :-))
Nějak se taky neumím zbavit obav, že co když něco není v pořádku a když budu čekat ten rok (jak vyhrožují doktoři) a pak se teprve začne zkoumat proč to nešlo, tak do té doby úplně zcvoknu. Všichni mi říkají, že ještě neznají nikoho, komu by to vyšlo napoprvé, ale když já se tak snažím.
Myslím, že tímhle fňukáním si ale navzájem nepomůžeme, maximálně můžeme založit diskusní skupinu čekatelek na bříško, kterým to zatím nevyšlo a směňovat nasbírané informace, jak to zaručeně vyjde. Třeba se nám to povede a pak budeme chodit do cvičení pro těhotné spolu (dívala jsem se, že jsi taky z Brna?).
Já jsem si začala nedávno měřit bazální teploty, ale asi bylo už po, protože pod 37,1°C ještě neklesla. Pomalu se připravuju na další zklamání, protože mám dnes 29. den cyklu a včera mě bolel podbříšek a mám citlivý prsa, no jako vždycky :-(( Je ale fakt, že mě tohle sledování vlastního těla hodně uklidnilo, protože to zatím vypadá, že jsem v pořádku. No, a kdyby něco v pořádku nebylo a já neměla bifazický cyklus, ale mono.., doktor by něco musel s těmito důkazy udělat už po třech měsících. Proto za stávající situace doporučuji i tobě začít měřit teplotu a sledovat hlen. Aspoň mě to uklidnilo, že se něco děje a že neztrácím čas.
Jinak jsem taky prolezla spoustu serverů o těhotenství, neplodnosti atd., ale těhulky mají určitě pravdu, když radí nikam nespěchat, nestresovat se, pěkně papat, spinkat a milovat se s tím nejbáječnějším člověkem pod sluncem. Určitě nám to taky vyjde a zatím se můžeme radovat z těch nádherných prožitků Monáčka a Kačátka a vůbec všech krásných krtečků, co na tomhle serveru fungují.
Takže nám oběma přeju strašně moc štěstíčka, trpělivosti a optimismu a hlavně ten hrášek.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.02 09:07

Holky čekatelky,
nám se to povedlo asi po 4 - 5 měsících. taky jsem chvílema plašila, že to nepůjde. Navíc mám okolo sebe hned několik kamarádek, kterým to vyšlo napoprvé. A pak to přišlo, když jsem to ani nečekala - něco na tom bude. Tak holky neplašte, raději nečetěte nic o neplodnosti atd. Já vím, že se to lehce řekne, ale aspoň to zkuste a třeba se za chíli přidáte k nám.

Čau Katy

 
Tinulka
Povídálka 49 příspěvků 01.08.02 10:14

Ivčo, díky za podporu. Jsi zlato

 
Tinulka
Povídálka 49 příspěvků 01.08.02 10:15

Díky moc, každé slovíčko zahřeje na duši, nejen mě, ale i ostatní.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.02 10:20

Ahoj Moňáčku a ostatní těhulky, přidávám se k vám. Já dneska začínám 17.týden. Na APF testy jdu až příští středu, takže zatím nic nevím. Bříško skoro žádné, ale myslím, že teď to už půjde rychle. Zatím jsme nic nekupovali, ale už mě to moc láká, dlouho to už nevydržím a něco mylýho tomu mrňouskovi v bříšku koupím. Chci ale počkat alespoň na výsledky APF testů.

S tím, že jsi si po měsíci neúspěchů pročítala články o neplodnosti jsme na tom stejně. Já je sice nepročítala po měsíci, ale po čtyřech mi to už hodně vrtalo hlavou a naše štěstíčko přišlo až po devíti měsících.

S tím tloustnutím, já přibírám snad taky ze vzduchu. Rozhodně nejím víc než předtím, a řekla bych že i míň, jen sané prkotinky. Zatím jsem přibrala 3,5 kg, ale do 10.týdne mi bylo hodně zle, takže jsem 4 zhubla, zatím se jen blížím k původní váze, takže to jde, ale nevím jak bych vypadala, kdyby mi nebylo špatně.

Zatím ahoj Pája

 
Ajinka02
Povídálka 26 příspěvků 01.08.02 10:36

Ahojky Monáčku,všechny šťastný pupíci a Tinulko a ostatní,který teprve čekají…
My s přítelem jsme se v červnu rozhodli,že začneme pracovat na mimísku…moc ho chceme,ale to asi všichni,kdo se pro miminko rozhodnou.Takže máme za sebou první měsíc pokusů......a měsíčky jsem nedostala.Jenže nejsem šťastná,jak byste si mohli myslet.Brala jsem před tím antikoncepci a s miminkem jsme začali hned po vysazení.Můj lékař mi říkal,že je větší šance otěhotnět.Měsíčky jsem měla dostat v neděli a dneska je čtvrtek a zatím nic.......V úterý jsem od tetušky dostala test /Axiom,asi za 30,–/a vyšel negativní.Možná to bylo ještě brzo nebo si se mnou hrajou hormony.....ikdyž je mi špatně…ale nezvracím,prsa mě netlačí.....ne­vím,co se se mnou vlastně děje.Takže ačkoliv jsem měsíčky nedostala,jsem smutná a říkám si,že se mi asi teprve chystá upravit cyklus po těch práškách.Stalo se to některé z Vás?Brala jsem Cilest.
Jenže to bych nebyla já,abych to nechala jen tak…jestli to nedostanu do pátku,běžim pro jinej testík…chichi!!!
Vím,neměla bych šílet /nevím,která z Vás to radila Tinulce/,zkoušeli jsme teprve první měsíc,ale tahle situace mi nedá klid!
Tak se mějte se krásně,vy co čekáte drobečka si to hezky užívejte a vy, co teprve čekáte, tak ať se co nejdřív dočkáte!
Vaše Ájinka.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.02 10:46

Jé, jak já ti tu dovču závidím!!!!! Já už žádnou letos nemám, zbývají mi jen 4 dny a ty si vybereme na práci na chalupě (teda pracovat bude moje drahá polovička, já se budu válet) ale až koncem srpna. Pak už mě čeká jen ta mateřská dovolená, a to bůhví kdy od prosince, do té doby budu chodit do práce, teda pokud bude všechno v pořádku. Přemýšlela jsem taky o neschopence (jen tak), ale bohužel potřebujeme každou korunu, stavíme totiž barák a chceme se do vánoc přestěhovat, tak dokud to půjde a jestli budu na tom zdravotně dobře, budu „pracovat“. Ach jo. Jo a taky mám dalšího strašáka - a sice to, že kdybych zůstala doma na neschopence, tak budu tloustnout mnohem víc a rychleji než teď - to je prokázaný. Válet se u TV a chodit neustále do lednčiky, vařit si dobroty… už se vidím jak bych kynula.
O té kazetě od Hanky Kynychové jsem taky přemýšlela, ale asi by mě nebavilo cvičit dokola pořád totéž podle jedné kazety - raději si sestavím cvičení sama, inspiraci budu čerpat z aerobicu, co jsem chodívala, pak je toho dost v časopisech a taky se něco přiučím na těch těhotenských hodinách cvičení. Uvidím, jak mi to půjde a jakou budu mít vůli, třeba nakonec taky poběžím někam pro kazetu!
Ahoj a pěkně si to volno užij!
Johanka 15 t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.02 11:11

Mě už zbývá z dovolené taky jen ten příští týden, pak to budu muset nějak doklepat… Jo, jo. Ale když já tu dovolenou prostě potřebuju… Protože se na ní těším už jak dlouho a vůbec. Navíc manžel má dovolenou příštích 14 dní, tak chci mít taky někdy dovču s ním. Asi na 2 na 3 dny někam vyrazíme a zbytek budeme zkrášlovat náš baráček. Taky bychm měli začít dělat podlahu v dětském pokojíčku, tak se na to těším. vymyslela jsem si, že uděláme plovoucí.
Mě stačí žrací víkenky, ještě že chodím do práce, tady si moc vyvářet nemůžu, hahaha.
Zatím pa
 Katy

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.02 12:08

Ahoj Monáčku!
Moc ráda pročítám zkušenosti maminek-čekatelek :o) Zatím mimi nemáme, ale těším se až na něm jednou začneme pracovat. Dostavujeme baráček tak bych chtěla ještě chvíli počkat. Jsem ráda, že jsi napsala svoji zkušenost s propíchnutým pupíkem! Taky mě celá rodina straší a já mám už teď strach taky, zda se vše podaří. Díky Tobě jsem trochu klidnější. Měj se hezky
 Bára

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.02 12:32

Ájinko, netrap se tím, jestli jsi brala antikoncepci delší dobu, je jasné, že nemůžeš vědět, jaký je tvůj normální přirozený cyklus, můžeš mít přece interval třeba 35 dnů místo 28 nebo úplně jinej. Většinou se prý měsíčky normálně obnoví hned první cyklus po vysazení (mně to tak fungovalo, jen první cyklus byl 38 dní, druhý 32, no a ve třetím jsem to nedostala vůbec (asi nebyla ovulace) a pak jsem ve čtvrtém cyklu otěhotněla. Takže datum poslední MS, medicínské datum oplodnění a datum skutečného oplodnění nehraje s termínem porodu, museli mi to datum upravovat pomocí ultrazvukových výsledků ve třetím měsíci těhotenství. Prostě mi tenkrát měsíčky vynechaly z jiných důvodů než otěhotnění. Asi kdo měl v MS cyklech „bordel“ předtím, než začal brát antikoncepci, bude to mít dál nepravidelný i po vysazení (aspoň se to říká a je to logický). tak vydrž, měsíčky buď dostaneš anebo už jsi těhotná, jen může být na prokázání ještě brzy, v případě, že bys cyklus měla fakt delší. Anebo ten test za 30 Kč není spolehlivej, to se stává, zkus si koupit dražší. Mně se taky stalo, že mi jeden (levnější) test ukázal negativní výsledek a druhý den jsem měla jiný test pozitivní.
Někdo má v těle po vysazení hormonální zmatek a chvilku to může trvat, než se tělo vypořádá s novou situací, to jsou ale spíše výjimky, aspoň to soudím podle kamarádek v mém okolí a z toho, co vyčtu z různých zdrojů. Taky jsem zpočátku blbla a hysterčila, že to nejde HNED jak jsme si vzpomněli, ale člověk se na to musí vykašlat a fakt je lepší na to nemyslet, protože psychická blokáda a přílišná posedlost myšlenkou otěhotnět je to nejhorší, co může být. Chce to klid (já vím, mně se to radí, když už se mi to povedlo) a hlavně se přidávám k názoru myslet pozitivně, nezabývat se možnou neplodností, prostě si vůbec nepřipouštět, že byste mohli mít problémy, síla podvědomí je mocná a tělo se ti pak naprogramuje opravdu tak, aby se ty problémy vytvořily, i když nemusely. Nestuduj na e-miminu příspěvky ne téma neplodnost nebo se zblázníš a budeš na to muset pořád myslet!
A jestli můžu poradit, udržuj se ve formě, cvič a výsledek uvidíš i na své psychice, pak všechno půjde raz dva. Hodně štěstí a s chutí do života!!! A samozřejmě napiš, až se ti objeví 2 čárky na testu!
Johanka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.02 12:48

Ahojte vsechny tehulky a maminky cekatelky!!
Je fajn,ze se daly do psani i tehulky okolo 18. tydne,ted i ja mohu pridat svou trosku do mlyna.Take jsem byla na AFP testech a dopadly skvele : ))). Mela jsem z toho strach,nebo abych popravde rekla,jsem zbabelec,protoze se ukrutne bojim te amniocentezy,kdy by mi propichli brisko jehlou.Mam z jehel panickou hruzu.Ale ted o prijemnejsich vecech.Vsem Vam,ktere na vysledky krve cekate preji hodne stesticka.Jinac,hol­ky,jak jste na tom s vybavickou?Muj manzilek neustale zije v dojmu,ze miminko potrebuje jen plinky a lahev na piti.Do vcerejsiho dne nemel ani tuseni,co vsechno takovy drobecek potrebuje.Vytiskla jsem totiz seznam potrebnych vecicek a ukazala jsem mu ho.Malem ho trefil slak.Nakonec se silenym vyrazem ve tvari se me zeptal: ,,A stihneme to koupit vubec? ,, : )) No byl absolutne sladky.Ti chlapi jsou uzasne bytosti.Fakt.
Posledni dny taky prozivam podivne stavy,je to asi tim tlakem,mota se mi v hlave a tak.
Holky potrebovala bych poradit.Mozna je nektera z Vas ve stejne situaci.Termin meho porodu je urcen na 14. ledna. Jsem zamestnana,ale na dobu urcitou.Smlouva mi konci ted koncem srpna. Kdyz odejdu na nemocenkskou jeste pred koncem smlouvy,jak to bude potom s materskou?Budu ji dostavat ve vysi 69 procent posledniho platu?Jsem stale unavena a v praci me to vycerpava.Mam vsak strach jit na nemocenskou,ne­vim,jak bych na tom pak byla financne.Muzete nekdo poradit?Moc diky uz ted,docela me to trapi a nevim,koho se na tohle zeptat.
Tak ja letim zase neco udelat,ozvu se zase brzy.

Leňule, (17. týden)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.02 12:55

Ahoj Milenko,
koukám, že jsem na tom stejně jako ty, taky jsme to s přítelem pořád odkládali, a
teď jsem zklamaná, že to hned nejde, sice jsem hned poprvé měsíčky nedostala, ale po třech neúspěšných testech jsem se vydala k doktorovi, který mi dal vyvolávací injekci, ještě mi dal prášky na podporu otěhotnění (zpravidelní cyklus), lekla jsem se, že něco není v pořádku, když mě hned rve nějaký prášky, ale uklidnil mě, že o nic nejde, že toto se ještě do asistované reprodukce opravdu nepočítá, i když se tam prý počítá jinak kde co.
Držím tobě Milenko i Tinulce palce, ať vám to co nejdřív vyjde.Lída
PS: Jak se měří bazální teplota?

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.02 13:13

Čauky Monáčku,
teda i když jsem si pokaždé jen zvědavě četla co je u tebe i u ostatních nového a neměla jsem ani myšlenku,že bych se přidala,tak už jsem to prostě nevydržela a musím se přidat.

Při čtení tvých dnešních řádků jsem se tady musela usmívat,protože mi to připadalo,jako by jsi ty řádky psala za mě.

Stejně jako ty a nejspíš i ostatní každý večer držím bříško a čekám,jestli se mi nebude už drobeček nějak hlásit,ale jak píšeš občas nějaký to zašimrání a jinak nic.
Asi je opravdu ještě brzy-mělo by to přijít snad až kolem 20.t.Tak si hold budeme muset ještě chviličku počkat.

Já jsem teď v 15+6 t. a mám navrch 2kg.t.j.57kg.,ale jelikož jsem človíček poněkud žravý mám pocit že to teď poletí pěkně nahoru.:-((( Ale zase kdy jindy si budu moct takhle dopřávat aniž bych pak měla výčitky,že jím nějak hodně.

Podprdu na sebe rvu taky každé ráno pod tlakem a musím už jít zakoupit aspoň jeden kousek,kterej mi bude chvíli pohodlný, jinak budu mít ty chudinky snad uplně zdeformovaný.
No píšu jako bych měla velikost 85C,ale né to opravdu nemám :-))))) mám teď místo jedniček takový větší dvojky.

My jsme se pokoušely teda jenom jeden měsíc a hned ten další už to bylo jasný,ale taky jsem se,když to nešlo na poprvý vrhla na články neplodnost atd. Všichni se mi smály,že to většinou nejde na povel,ale ať vydržím tak 6 měsíců(někdy i dýl) a ono se to určitě nějak povede.No a vydržte to žejo,když máte už hlavu plnou miminek.:-))
Kupovala jsem si tenkrát testy snad 4 a furt ukazovaly,že nic a přitom už jsem čekala mimíska.

Taky mám naušnici v pupíku a přítel mi jí furt vyčítal, ať jí vyndám a kdesi cosi.
No a když mi pan doktor oznámil,že čekáme miminko,tak mi mě taky nezapoměl upozornit,že ta naušnice bude muset ven.Tak po dovče jde ven. Ale slyšela jsem ,že jí holky měly i do 9 měsíce a nevadilo jim to ,tak nevim-je mi líto jí vyndat,ale to mimi je samozřejmě přednější!!! :-)

Byla jsem teď na ultrazvuku a viděla jsem toho drobečka i s patičkama a jsem z toho naměkko ještě teď.Chtěla jsem i teď udělat obrázek(mám už dva,ale tam ještě neni nic moc vidět),ale měli to nějaké porouchané,tak mi slíbil,že mi to příště natočí na videokazetu.

No budu zatím končit ať tě tady nezahltím.
Měj se hezky a ať se mimískovi daří.

Pa Ráďa

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.02 13:24

Ahoj Veru a ostatní přibíračky:o) Hlásím se do party. Jsem ve 14 týdnu a mám už čtyři kila. Taky se snažím jíst zdravě, cvičím, šlapu na rotopedu. Málo platný. Ale abych vás trošku uklidnila, nejsme na tom ještě tak zle. Moje kamarádka měla v pátém měsíci navrch už 12 kilo!!!! Tak doufám, že tohle nedokážu a vy taky ne:o) Tak o sobě dejte zase vědět , ať s těma kilama nejsme samy.:o)))

Užívejte bříška - papa Kelly

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.02 14:11

Ahoj Lído,
bazální teplota se měří jednou denně (doporučuje se hned po probuzení) asi na pět minut zasuneš teploměr do jednoho z tělních otvorů (ústa, pochva, konečník). Pak se to zapisuje do speciální tabulky. Nemá smysl, abych to všechno tady popisovala, když je to všechno přehledně, včetně té tabulky na http://stm.szm.sk.
Tak to už jsme teď čtyři, čekatelky, co se přilepily na Monáččino téma během dvou dnů. Asi jsme vážně praštěný, jak hledáme komplikace, které mohou nastat. Dost se divím, že ti doktor dal něco jako stimulační injekci na podporu otěhotnění už teď, vetšinou se vykrucují, že po tak krátké době snažení nemá smysl cokoliv dělat. Snad ti to pomůže a jestli ano, určitě dej vědět. My ostatní se okamžitě vrhneme na ty svoje doktory, že to chceme taky, žejo holky?
Držím všem palečky. Milenka

 
Tinulka
Povídálka 49 příspěvků 01.08.02 14:42

Pro ajinku a ostatní
Aji, já když jsem vy:,–(ila antikoncepci, což jsou teďka právě dva měsíce, tak jsem menses nedostala 36 dní. Spustila jsem poplach, koupila test, samozřejmě byl planý.Hormony se mnou cloumaly, měla jsem příšerné výkyvy nálad, chvilku jsem brečela, minutu na to smála a chutě jsem měla katastrofální­.Manžel se nestačil divit, co se to se mnou děje. Jakmile jsem dostala menstruaci, tak se to všechno sklidnilo. Tenhle měsíc byl už OK a jak to vypadá, tak menses dotávám právě v tuhle chvíli a tentokráte je to po 25 dnech. Čert aby se v tom vyznal a pak si zkuste spočítat plodné dny:-)))

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.02 14:42

Ahoj Ájinko!
Doporučuji Ti koupit si nějaký opravdu kvalitní test (což je tak kolem 200 Kč), aby měl člověk jistotu. My jsme jeli kupovat test v neděli večer do pohotovostní lékárny (měla jsem to totiž dostat v pátek a když ještě v neděli nic, tak to manžel nevydržel, sedli jsme do auta a hurá do té lékárny). Tam mi pobavená lékárnice řekla (asi nechápala, že se někdo žene kupovat v neděli večer těhotenský test), že tam mají jen dva druhy, jeden asi za padesát korun a druhý za 189,–-, ale ten je prý na 99,9% spolehlivý a dá se to testovat v kteroukoli denní dobu (u toho levnějšího bychom museli čekat do rána). Manžel rezolutně zažádal o ten dražší (bohužel si teď nepamatuji název, ale vypadalo to jako teploměr, bylo tam jedno kulaté a jedno hranaté okýnko). No a doma jsme se hned vrhli na testování…! A testík byl pozitivní! Měli jsme asi půlhodinovej záchvat smíchu a připadali jsme si jak blázni (hlavně, že mi dva - takoví střelený, teprve „třicítka“ na krku, bychom měli bejt rodiče) :-))) Byli jsme z toho dojatý celej večer!
Už jsem to psala někde výš, že jsme na tenhle okamžik čekali půl roku, takže se fakt nechce nijak stresovat. Já jsem si jako zodpovědná budoucí matka začala už před otěhotněním kupovat Femibion, který doporučují jako vhodný vitamínový přípravek před a v těhotenství. Je možné, že mi třeba v těle něco chybělo a tak se k nám mimískovi těch pět měsíců nechtělo. Měsíc po tom, co jsem začala brát ty vitamíny, to dopadlo. Tak nevim. Možná jenom shoda náhod.
Ahoj
 Ivča

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.02 14:48

Ahoj Leňulko,
nevím, jestli bys byla i nadále zaměstnanec na nemocenské, když máš smlouvu na dobu určitou, jestli teda automaticky nepřejdeš pod úřad práce, ale asi ne. Mateřská (ta veklá 28 týdnů) se počítá jako 69% průměrného příjmu za tři měsíce, které předcházely kvartálu, ve kterém jsi na mateřskou odešla (začala ji čerpat). Srozumitelněji: Máš rodit v půlce ledna, tzn., že na mateřskou půjdeš začátkem prosince (asi šest týdnů před očekávaným porodem). Začínáš teda pobírat nemocenskou ve čtvrtém kalendářním kvartálu (říjen, listopad, prosinec) a to znamená, že výše mateřské se ti bude počítat ze tří předchozích měsíců, tady červenec, srpen, září. Takže ze září toho moc nebude, když budeš na nemocenské (zase 69% normálního platu). Takto jsem to pochopila na stránkách ministerstva práce a sociálních věcí v sekci nemocenského pojištění. Raději si to zkontroluj, ostatní těhulky snad taky poradí. Hodně užitečných informací o ostatních státních příspěvcích najdeš taky na www.stripky.cz v sekci sociální. Měj se krásně a užívej si bříška, jak ráda bych ho taky měla. Milenka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.02 14:53

Ahoj Johanko!
Nevím, kde pracuješ a jakého máš šéfa. Já jsem taky pořád řešila, jak to udělat, abych měla trochu lepší nemocenskou a následně pak mateřskou. Její výše se vypočítává z posledního odpracovaného kalendářního čtvrtletí (to znamená třeba červenec, srpen, září). Poradila jsem se s naším mzdovým účetním a ten mi řekl, že by se to dalo udělat tak, že mi šéf dá do výplaty prémie a vylepší mi tak průměr. Spočítal mi, kolik ty prémie musej bejt penízků, aby to stačilo. Nejdřív se mi moc za šéfem s takovým požadavkem nechtělo, ale nakonec jsem si řekla, že jde o moji rodinu a naše finance a šéf mě může maximálně vyhodit. Nakonec jsme se dohodli. Samozřejmě, že prémie jsem dostala jen papírově (výplatu jsem brala stejnou) a ještě jsem si ze svého zaplatila sociální a zdravotní (které bylo o ty prémie vyšší). Takže mě to „stálo“ asi osm tisíc, ale v konečné fázi si polepším, protože budu mít o hodně vyšší nemocenskou a potom mateřskou. Takže teď bych na tom vlastně byla líp, kdybych místo do práce už šla na nemocenskou. Ale jelikož jsem slíbila, že budu pracovat, dokud to půjde, tak by mi to teď připadalo jako podraz.
Zkus se o tom s někým poradit.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.02 17:05

Sice nevím, na čí příspěvěk reaguju (zapomněla ses podepsat), ale naštěstí jsem na tom v tomto směru líp, protože spadám do té vyšší „platové kategorie“, kde ať co dělám co dělám, narážím na „strop“ toho maxima, tj. cca 12.500 Kč (jak nemocenská, tak mateřská). Na tohle ti stačí plat cca 20.500 Kč hrubého během posledního kalendářního čtvrtletí. Nejsem účetní, tak se nechci pouštět do odborných debat, ale už jsem se na toto téma radila. Šéfa mám fajn, takže bere jako samozřejmost (ale taky jsem za ním pro jistotu byla), že mi nebude kazit průměr třeba tím, že by mi nedal z nějakýho důvodu prémie apod. Takže jsem klidná a vím, že od státu víc než 12.500 Kč dostat nemůžu. Kdybych šla už teď na nemocenskou, prodělala bych na tom měsíčně hezkých pár tisíc, tak zatím budu makat, dokud to jde, ještě musím z platu něco ušetřit na „horší časy“ (jak jsem psala, stavíme barák, budeme ho zařizovat, splácíme vysoké úvěry atd.). Stejně za mě ještě není žádná náhrada a měla bych cítit nějakou odpovědnost za zaučení nějaké nové holky (která se ani nezačala hledat). Sice mě nebaví někoho něco učit ani na to nemám vůbec chuť, začínám mít docela jiné příjemné těhotenské starosti, ale co se dá dělat… chci se do své práce zase brzy vrátit, tak nemůžu odejít jen tak.
Ale vidím, že nechodím do práce sama, tak to člověka povzbudí… Jedna moje kolegyně před 2 měsíci taky otěhotněla a protože je dost nervově labilní, nechala si hned napsat neschopenku (protože se prý nebude v práci stresovat) a vrátí se možná někdy až za 3 roky a to kdo ví jestli. To ale nebyla pro firmu taková ztráta, její místečko bylo rychle a lehce nahraditelné, se mnou je to trochu těžší, možná budu muset (a taky chtít z finančních důvodů)částečně dělat doma i během mateřské, uvidím, jak se to bude dát časově zvládat, mám šikovného manžela rodinného typu a taky hodnou tchyni, která bude pomáhat. Moji rodiče bohužel bydlí daleko. No to je ale až za dlouho, tak proč se tím teď zabývat??? Nějak to dopadne.
Ahoj Johanka 15 t.

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 01.08.02 19:20

Čau holky,
Tak je večer, jsem doma v klidu a mám čas, tak vám napíšu, jak jsem vyřešila cvičení. Přišel obrovskej záchvat! Po práci jsem vyrazila do města a koupila jsem si za 430 Kč velký modrý balón (prům.65) na cvičení a dva malé overbally á 130 Kč (ty menší míčky, jak se s cvičí v polonafouklém stavu). Můj chlap mě asi zabije, až se zítra vrátí domů a zjistí, co jsem si koupila za obrovskou věc do našeho miniaturního bytu?. no ale může být vlastně rád, že dělám něco pro své tělo, ne? To zase budou řeči typu ?jsem zvědavej, kdy tě to přestane bavit? atd? Jedna kamarádka mi říkala, že má s tím velkým balónem dobrý zkušenosti při zklidňování a uspávání miminek (je to dobrý pro maminy, co nenechávají dítko ?vyřvat? samo v postýlce, ale chtějí chovat a rozmazlovat ? to ale asi každá při prvním miminku) sedne si prostě s mimčem na balón a houpe se, mimču se to hrozně líbí ? je to příjemný houpavý pohyb podobný tomu, co mělo v bříšku. A nebudou vás z nošení a chování ubrečených mimísků bolet záda ? současně uděláte i něco pro sebe, můžete při tom pohupování na balónu a chování mimča zároveň třeba posilovat svaly pánevního dna a samozřejmě si rovnat záda. A ještě koukat na televizi. Jo a k tomu jsem koupila ještě příručky s popisem cviků a nafukovací pumpičku na velký balón.
Celá šťastná jsem to doma všechno nafoukla a s chutí jsem si pěkně zacvičila, hudbu na plný pecky, paráda. Vydržela jsem skoro půl hodiny. Pak jsem nelenila, sedla k počítači a objednala si přes www.fitstyl.cz na dobírku 2 videokazety (á 359 Kč) ? Cvičení nejen pro těhulky s Hanou Kynychovou a Balantes s J. Poláškovou (balantes je cvičení s těmi malými míčky ? pro ty, kdo se neorientují). Takže za kazety, balóny a knížky skoro 2000 Kč v pr?. Ach jo. Ale nelituju toho. No a protože začínám být plná energie (všude jen ne v práci), protože už mi není zle jako na počátku těhotenství (je mi blbě akorát z těch veder a změn tlaku, co nás poslední týden nebo dva souží asi všechny ? to vadí ale i ?normálním? lidem) , tak přišla zase i chuť do cvičení. Je to fajn, protože když se podívám do zrcadla na své špeky, chce se mi brečet a bude to pořád horší a horší. Věřím, že pravidelným cvičením (mám v plánu obden půl až třičtvrtěhodinku) je možné kynoucí postavu trochu usměrnit a hlavně chci být v dobré forma na porod a pak samozřejmě na shazování kil po porodu. Na ?organizované? cvičení budu zatím chodit, protože jsem si předplatila 5 lekcí dopředu a pak uvidím, jestli mi nebude víc vyhovovat cvičení doma podle kazety nebo podle sebe. Doufám, že mě ty kazety nezklamou, hlavně ta Hanka Kynychová ? holky, máte to některá doma? Doufám, že to není cvičení jen tak v klídku na zemi pro 8.-9. měsíc těhotenství!!! To by mě naštvalo za ty prachy.
Tak to je vše, nějak moc jsem se rozepsala, jsem děsně ukecaná! Doufám, že jsem vás taky naladila na cvičení, abyste překonaly lenost a začaly něco pro sebe dělat. Já jsem sama na sebe zvědavá, za jak dlouho mě nadšení omrzí a kdy se začnu zase válet s hromadou jídla u postele.
Držte mi palce, ať u cvičení vydržím a mějte se moc krásně. Zítra už je pátek!
Johanka 15 t.
PS: zprávičky, které posílám z práce, jsou jako anonymous, mám hlavu děravou, nepamatuju si heslo a tak se nepřihlašuju. Že bych to napravila?

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 01.08.02 19:53

Holky, ještě jsem se chtěla vás, které vesele nabíráte kila jako já: tloustnete všude nebo se vám zvětšuje jen bříško (a prsa)? Jak jsem byla na tom cvičení, tak jsem si zvědavě a „nenápadně“ prohlížela ostatní maminky (teda bylo jich tam jen 8) - a připadalo mi, že jsou všechny jakž takž normální ne-li štíhlé a mají jen hrozně velká bříška. Já obrůstám tukem celá, i když bříško taky maličké mám, tuk se mi usazuje hlavně na nohách (stehna - můj největší problém) a pažích, a taky se mi dělají faldy na bocích a zvětšuje se zadek… a to, že jsem přibrala, je vidět i v obličeji…proč někomu zůstanou normální aspoň nohy? Jak jste na tom? Díky za odpovědi, potřebuju se ujistit, že jsem taky „normální“.
Johanka 15 t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.02 20:03

Ahoj všechny těhulky, fyzické i teoretické! Dovolte mi, abych se připojila do Vaší diskuse. Na začátek bych se měla asi nějak představit. Za necelý měsíc mi bude 26, jsem 4 roky vdaná a jsem v 8. týdnu těhotenství po IVF. Naštěstí se nám to povedlo hned napoprvé. Čekáme dvojčata! Chtěla bych uklidnit všechny rádoby těhotky, že pokud se to nevede první měsíce, určitě to neznamená nutnost asistované reprodukce. I já jsem se při mém nepravidelném cyklu velice často uchylovala s nadějí k těhotenským testům. Nikdy však nebyli pozitivní. Letos na jaře se přišlo na oboustrannou neplodnost. Nezbývalo nic jiného, než podstoupit IVF. Pokud by však náhodou některá z Vás opravdu musela, stejně jako já, po této reprodukční metodě sáhnout, není se čeho bát. Od začátku jsem vše brala úplně v pohodě a proto se nám to asi povedlo.
A teď už se budu každý týden těšit na Vaše příspěvky, jak pěkně „kynete“, co Vás trápí a co těší. Já mám zatím spíš negativní zážitky, pokud tedy nepočítám UZV, kde jsem viděla ty dvě bušící srdíčka. Trpím nevolnostmi a nechutenstvím, ale to je prý normální a časem se to upraví. Takže jsem 1 kg zhubla. Ale jak říkám, jsem teprve na začátku. Co se týče těhotenského cvičení-i já jsem před otěhotněním byla zvyklá být neustále v pohybu. Denně v jezdeckém sedle, na kole, třikrát v týdnu aerobik, zdravá strava. Teď mám sice koně i kolo povoleny, ale už to cítím trochu jinak a mám docela obavy, abych něco nezkazila. A špatně se mi nedělá jen po melounech, takže to je moje oblíbená strava posledních dnů. To, že chodím 4× za noc „na malou“, nemusím určitě žádné z Vás popisovat.
Za týden jdu znovu na UZV, doufám, že bude vše v pořádku. Stejně jako většina z Vás, i já trpím šílenou zvědavostí, co to bude. A obzvlášť, pokud to mají být dvojani. Ideální by byl páreček, nemyslíte? Jenže je ještě dlouhá doba přede mnou, než bude alespoň malá šance na zjištění pohlaví. Musím se nechat překvapit, co z těch našich „koťátek“ v břiše bude. Tak se všichni mějte fajn, pojídejte vitamíny a vesele tloustněte. Kdy jindy Vám to bude tolerováno, když ne v těhotenství. Ahoj Janik

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.02 07:32

Čau Johanko a ostatní,
tak jsem byla včera na cvičení a moc se mi to líbilo. Prvních dvacet minut byl aerobic na míči, pak jsme posilovali, paže, prsa, hýždě, břicho a na závěr relaxace. Tak jsem spokojená a příští týden půjdu zase. Jinak taky jsem si nanápadně prohlížela ty mamči okolo a mám stejný pocit jako ty, všichni jsou hubený a mají hezký kulatý bříško. Přesně jak tobě se mi tuk usazuje nejvíc na stehnech. To je hrůza. Ten míč si kupím domů asi taky, je to fakt bezva. A tu kazetu si asi objednám taky.
Zatíím pa Katy

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.02 08:28

Čau Johanko,
neboj, myslim, že jsi úplně normalní:o) Já přibírám hlavně přes zadnici a dělají se mi takový ty faldy nad zadečkem, trochu na boku. Bříško mi sice trochu roste, ale tvarově zatím spíš připomíná špek:o) Taky mi kamarádka říkala, že jsem se zakulatila i v obličeji a přes prsa. A co se týče nohou, tak ty mám silný odjakživa, takže to ani moc neřešim:o) Mám z toho trošičku depku, protože jsem docela prcek ( 158 cm ) a od přírody nejsem právě nejhubenější ( výchozí váha 57 a to ještě těžce vydřená v posilovně ). Takže mám takovej pocit, že budu asi širší než delší. Ach jo. Ale co bysme pro ty naše mrňousky neobjetovaly, že?:o)
zdraví Kelly 14 t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.02 08:59

Čau Janíku, moc gratuluju k těhotenství, po přečtení tvé zprávičky mi zsplesalo srdíčko a mám upřímnou radost. Dvojčátka jsou taky super, já sama jsem si je přála, ale mám jen jedno (ale zaplaťpánbu za něj). Buď hlavně na sebe opatrná, raději to do cca 12. týdne s pohybem nepřeháněj a snaž se raději odpočívat, abys něco nezkazila, těhotenství s dvojčátkama je na počátku asi ještě zranitelnější než kdybys čekala jedno, tak držím palečky, ať se cítíš fajn a všechno probíhá v pořádku! A piš, co je nového, jak ti je a co děláš.
Ahoj, Johanka 15 t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.02 09:08

Čau Katy, tak asoň někdo je z organizovaného cvičení spokojenej… máš taky tak dobrej pocit, že jsi se hýbala? já jsem si asi vybrala blbou hodinu. V úterý to jdu zkusit jinam k jiné cvičitelce (na doporučení kamarádky), tak doufám, že to bude OK, a když ne, nezblázním se z toho a budu cvičit doma, když už mám balóny a tolik jsem do sebe investovala. Včera jsem cvičila ještě večer při televizi a dneska konečně cítím příjemně namožené svaly, tak se mi to líbí, jsem všestranně rozhýbaná (posilovala jsem všechno kromě břicha - to jen tak lehce, tak jak se to smí. A asi budu cvičit každý den, i kdyby to mělo být jen 15-20 minut, pokusím se nebýt líná. Jo a večer jsem se přemohla a strašně málo jsem jedla! Jen jsem si pak musela vzít jablko a bílý jogurt těsně před spaním, protože jsem šla spát až asi ve 23 h a bylo mi docela blbě hlady.
zatím ahoj Johanka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.02 10:43

Mám úplně super pocit, dneska budu cvičit zase. Když mě to chytne, tak mám pevnou vůli. Byla jsem vždycka zvyklá cvičit, někdy míň někdy víc, podle toho, jak jsem se do toho zařrala. Nejvíc jsem asi cvičila, když jsem byla rok ve Švýcarsku jako Au-pair, to jsem chodila denně do posilovny a na aerobic, nebo jsem aspoň cvičila půl hodiny doma. Jenže tam jsem na to měla čas. Pěkně po snídani si dojít v klidu do fitness, to by mi tady asi šéf netoleroval. Zá:,–(ně snídám v práci, tak nevím jak by se tvářil ještě na to, kdybych se jako po snídani sbalila a do oběda zmizela, jakože na cvičení…hahahaha.
Taky vám musím napsat, že se mi zdáli dneka otřesný sny. Četli jste včera Naivní káčátko, jak se z tý palmy vyklubaly tarantule? Tak se mi celou noc zdálo o tom, že z mojí palmy lezou pavouci. fuuuuuuj. To byla normální hrůza. Taky jsem rodila a v tom snu jsem doktora přemlouvala, že chci radši císaře, aby mě to jako nebolelo. Začínám být fakt cvok.
Zatím pa
 Katy

 
PavlaH
Nováček 1 příspěvek 02.08.02 12:15

Ahoj Janíku,
překvapilo mě v tvém příspěvku, že máš povolenýho koníka i kolo. To jako povolený od doktora? Já se teď snažím o mimi (teprve druhý měsíc) a trochu mám obavy z toho, jak to budu snášet a jestli mi doktor koníka nezatrhne. Dvě známé jezdily těměř do porodu a jedné to dokonce možná i mimi zachránilo, protože přežilo v bříšku autonehodu možná jen díky tomu, že bylo „odolné a trénované“. Když se o tom zmínila v nemocnici, po té nehodě, tak jí za to doktor seřval, ale jiný uznal, že na tom možná něco bude. Já mám koníka svého, jezdíme jen rekreačně o víkendech a když vynechám, tak to cítím na svých zádek. Je ale hodný a vím, co od něj můžu čekat, takže se ani tak moc nebojím pádu (i když náhoda je blbec), ale spíš si říkám, aby to pak ze mně nevyklepal, protože pohodlné chody tedy opravdu nemá. Docela mám strach se na to doktora zeptat, až se nám to povede, aby mi nevynadal. Jak se na to tvářil ten tvůj?
Jinak blahopřeju a přeju, ať se všechno dobře vyvíjí.
Pavlinda

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.02 12:28

Ahoj Johanko!
Ten elán do cvičení Ti teda upřímně závidím! Já jsem si hned na počátku těhotenství říkala, že budu taky takhle zodpovědná a aktivní, sehnala jsem si různé články o cvičení a vytiskla na netu vhodné cviky… Jenže mi bylo ze začátku hodně špatně a když se nějaký den podařilo, že jsem nezvracela, tak jsem za to byla vděčná a netroufla jsem si „rozdovádět tělo“ nějakým cvičením. Teď už mi je dobře, ale zas mě přepadla malinko ta lenost. Možná i kvůli tomu, že přibírám pouze na bříšku, mám navrch jen 3,5 kila, takže mě to moc nenutí. Cvičím jen cviky na posilování pánevního dna (to se dá i v práci nebo večer u telky) a tím to končí…
Ta kazeta od H. Kynychové je prý dobrá, kamarádka si ji taky koupila a narozdíl ode mě podle toho zodpovědně cvičila skoro až do porodu.
Tak Ti přeji, ať Ti to nadšení do cvičení vydrží!
Ahoj
Ivča, 26.t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.02 13:03

Ahoj Katy,
prosím tě, možná že už to tady padlo, ale kam chodíš cvičit, že jsi tak spokojená? Je to v Praze? Chytla jsem tuhle drbárnu až ve středu a zhltla jí najednou, takže je na mě najednou moc informací:o) A teď přesně nevim, která z vás odkud je. Tak jestli jsi v Praze , můžeš mi dát nějaký kontakt? Předem ti moc děkuju. Jo a ten míč můžu vřele doporučit. Já už na něm doma trdluju dva roky a fakt je skvělej. Mimochodem je to prý bezva i mrňousky a to hned po narození.
Tak se zatím mějte všichni moc krásně, opatrujte si bříška a krásný víkend
papa Kelly

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.02 13:22

Čau Kelly, faldy a tvary máme teda asi podobný, jen na tvé výšce to bude bohužel rychleji vidět (ty kila) - ale nic si z toho nedělej, hlavně že budou v pohodě ty miminka, ne? Po porodu si zase „vydřeme“ v posilovně původní váhu, teda aspoň doufám. Jsem taky zvědavá, kdy bude moje bříško vypadat jako těhotenské, zatím to opravdu přes oblečení vypadá, jako bych byla prostě jen tlustá, přežraná anebo ho měla vystrčený.
Dneska budu zase cvičit a snad pak denně ěnjaké ty cviky na lepší tvarování - to by bylo, aby to nezabralo!
Pěkný víkend přeje Johanka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.02 13:24

Ahoj, no ty se máš! Jen 3,5 kg ve 26 t. - to je super! Blednu závistí… Budeš určitě rychle ve formě i po porodu. Dík za info o kazetě, snad budu taky spokojená.
Měj se fajn,
Johanka 15 t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.02 14:23

Čau Kelly,
momentálně chodím cvičit do Vršovic -Aerobic club Jonáš, od září jsem ještě přihlášená do Baby clubu Juklík, to je taky ve Vršovicích. Bydlím sice na Praze 4, ale ve Vršovicích pracuju, takže mi to navazuje přímo když jdu z práce. Pídila jsem se hodně, ale chtěla jsem vyloženě něco co mám „při cestě“. také jsem chtěla zkusit Fitness Hanky Kynychové (na Chodově), ale tam těhule o prázdninách necvičí. takže to zkusím od září. Jinak nevím odkud z Prazy jsi, ale cvičí se na Vinohradech POMAD, něco je ve Vodičkové, taky na Palmovce. Zkus www. rodina.cz diskuzní kluby - cvičení v těhotenství. čau Katy
P.S. kdyby jsi se vypravila někam, kam chodím já, tak dej vědět…

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.02 14:34

Ahoj Katy,
moc děkuju. Ještě se popídím a pak musim něco vybrat. Nejspíš začnu chodit až od září. Teď mám docela i doma fofr a posledních 14 dní v srpnu mám ( konečně ) dovču. Jinak dělám na Vyšehradě a bydlím na Praze 8, ale dojíždění mi zas až tak moc nevadí. Spíš jak se kde začíná, abych to stíhala nebo zase nemusela zbytečně někde courat. To fitko Hanky K. by mohlo bejt dobrý a na Chodov to mám z práce metrem kousek. Tak já ty tipy ještě naštuduju a pak můžem někam vyrazit spolu:o) Byla bych i ráda, že nejdu sama. Momentálně jsou všechny moje kámošky buď bezdětný netěhotný nebo už s mrňouskama, takže jsem v tom sama:o) Tak ještě jednou moc a moc děkuju, užívej víkendu a papa Kelly

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.02 14:44
Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »