Monáčkův 22.týden

Těhotenství

Ahoj všechny nastávající maminky i čekatelky:))) Nejdřív chci pogratulovat Johance k těm dobrým výsledkům testů a pak taky bývalé čekatelce Aneka k dvěma čárkám:))) GRATULUJU!!!!

Já jsem uplynulý týden prožila báječně, jelikož jsme byly s manželem na ultrazvuku na genetice. Manžílek to natáčel na kameru, miminko je krásně zdravý, má všechno co má mít a dokonce jsme zjistilily, že má i něco navíc:-)))) A to je pindík!!!! Takže čekáme kluka a jak se vyjádřila paní doktorka, tak je to 100% chlap a není pochyb. Mužíček se tetelil pýchou a já se v duchu loučila s holčičkou, který bych dělala culíčky a strojila si jí jako princezničku:-))) Ale jsem šťastná strašně moc, na chlapečka se těším najednou snad ještě víc!!! Konečně dostalo moje nakupování správný směr a já nakupuju do modra. Můj taťka, nastávající děda, už plánuje nákup kopaček a míče:-))) Tak vidím, že náš klučík má budoucnost jasnou!!! Tím, že čekáme kluka se vlastně vyřešila i otázka toho, jestlli to prozradit okolí. Já byla pro vždycky a manžílek nechtěl, ale jeho pýcha se nedala utajit a jakmile se někdo zeptal, co to bude, tak se rozzářil jak žárovka a jakákoliv odpověď byla v tu chvíli stejně zbytečná, takže to netajíme.

Mimísek kope průběžně celý den. Někdy čutne jen jednou, ale pořádně, až z toho třeba nahlas heknu, někdy jen tak šimrá břišní stěnu. Ale jsem ráda, že s ním mám kontakt. Jen kdyby mi ten svůj tělocvik neprováděl na močáčku:-)))) To jsou potom muka!

Dneska jsem ale měla ošklivej sen, rodila jsem jsem už teď, mimísek byl ještě moc maličkej, tak mi ho museli vracet do břicha a on v něm vůbec nekopal. Probudila jsem se celá vyděšená, ale když mi hned v 6 ráno svým kopnutím dokázal, že je fit, hned jsem se zase rozzářila:-))))

Včera jsem si vytiskla z jednoho staršího Káčátka seznam věcí potřebných pro mimčo i pro mě, kromě oblečení toho moc nemáme, takže to pomalu začneme napravovat. Už jsme koupily plíny a zvlhčující ubrousky na prdýlku. A tak to budeme dělat každý měsíc, protože toho není nikdy dost!

Taky jsem včera byla u kamarádky, která má 4 měsíční holčičku, tak jsem u ní okoukla, co vlastně znamenají některé věci ze seznamu, protože já nezkušený střevo jsem třeba nevěděla, jak vypadá ta rychlozavinovačka a jiný a jiný věci. Teď jsem naplněná novými poznatky a vyrazíme nakupovat.

Příští týden máme dlouho plánovanou dovolenou, tak budu muset jeden týden psaní vynechat. Potom to samozřejmě napravím. Budeme s manžílkem někde cestovat a ještě ani pořádně nevíme kde…i do ciziny určitě zmizíme, ale to ještě musíme pořádně promyslet. Takže se dneska loučím a za 14 dní jsem tu zase zpátky:-))))))

Užívejte si co to jde a pište svoje poznatky a zážitky!!!!!!!!

Paaaaa Monáček

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 28.08.02 07:53

Ahoj těhulky i čekatelky!
Jak se po ránu máte? Gratuluju Monáčkovi ke klučíkovi, jak to tak pozoruji kolem sebe, rodí se všude samí kluci… mám úplně stejný pocity, taky jsme si moc přáli holčičku a je to kluk, ale to mi vůbec nevadí, hlavně že je v pořádku a těším se na chlapečka hrozně moc! A jak jsem už dříve tady psala, že nekupovat budu až někdy… bůhvíkdy na poslední chvíli, neodhadla jsem sebe sama, včera jsem nevydržela, navštívila jeden obchůdek a pustila se do toho! Tak mě to nadchlo (to nakupování), že bych byla schopná chodit klidně každý den, teda kdyby byly penízky. Vím, že nemá cenu nakupovat plno zbytečností, ještě ke všemu když nevím, co přesně od koho dostanu a podědím, ale ono je to všechno tak roztomiloučké!!! Takže včera jsem koupila jednu krásnou bílou teplou zimní soupravičku (jako do porodnice) vel. 56 ? dupačky, kabátek, čepičku a zateplený rukavičky; pak jednu tenkou soupravičku (dupačky s košilkou) bílou s ovečkama (vel. 56), pak jeden rozkošný modrý sametový kabátek s medvídkem větší (vel. 62), prďáckou ?sportovní? čepičku na novorozeně a pak ještě 2 obyčejné bílé košilky na knoflíčky s výšivkou (různé velikosti). A řekla jsem si stop, musím vyrazit za příbuzenstvem do dalekých krajů (Severní Čechy), udělám si seznam a pak teprve budu dokupovat, co bude nutný. Ale jak se znám, tak to nevydržím a zítra jsem někde na nákupech zase! Jak se tomu bránit? Včera jsem se s těmi oblečky doma ?mazlila? asi hodinu, nejsem úchylná? Strašně se na miminko těším.
Co čekatelky? Už má někdo další 2 proužky? Pochlubte se, jestli se nákaza šíří…
Jsem asi divná, ale mám dneska dobrou náladu jen z těch hadříků, co jsem si koupila včera, ještě mě to nepustilo, usmívám se jak šílená. Jó to jsou ty mateřský pudy a hormonální bouře.
Tak vám všem přeji pohodový a úspěšný den a PIŠTE! Čau, Johanka 19 t.

 
aneka
Povídálka 25 příspěvků 28.08.02 08:21

Johanko, jsi úchylná:-)) stejně jako většina těhulí i čekatelek,stejně jako já:-)). Já jsem si myslila, že to jednak vydržím do třetího měsíce a nikomu nic neřeknu a jednak, že se do čtvrtého měsíce nepodívám na nic, co se miminek týče. No, rodičové to vědí a já brouzdám po internetu a hledám vhodný kočárek, klokanku a tak. Ohlížím malinké botičky a hladím si břížko, i když tam je zatím jen malinký fazolek:-)) Těším se na to, až nebudu moci vyšlápnout schody bez zadýchání a břichem zalehnu manžela:-)) To je taky úchylné,ne? Je to tak,všechny jsme stejné.

Monáčkovi gratuluji k " pindíkovi" a přeji krásmou dovolenou ve třech:-))

Ahojky Aneka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.02 08:52

Ahoj Monáčku, Johanko a všechny břišulky i čekatelky. Neodolala jsem výzvě Johanky a tak se s Váma musím podělit o tu radostnou novinu, že po tříměsíčním snažení se mi v pondělí objevily na testíku 2 krásné čárky, HURÁ!!!!!!!!!!!! (brečela jsem štěstím jako malý dítě).
V pátek jdu k doktorovi, takže doufám, že mi to potvrdí a že bude vše jak má být!!!!!!!
Jak jste nedávno psaly, že čekatelky, které napsaly do tohoto deníčku se rychle od Vás kazí těhotenstvím, tak to bude určitě pravda, protože jsem k Vám asi před měsícem psala a teď je tu ta krásná zprávička.
Mějte se všechny moc krásně a moc Vám závidím, že už můžete toho Vašeho mimíska cítit.
Ahojky Martísek.

 
Zdeni
Povídálka 17 příspěvků 28.08.02 08:54

Ahoj těhulky a čekatelky. Navštěvuji pravidelně tyto stránky a ráda čtu emiminkovský deníčky. Nevěděla jsem, zda mám napsat, protože jsem teprve ve 14. týdnu těhotenství a tady jsou převážně těhulky 20.týden a více.
Máme doma už jedno malé čtyřleté šídlo a teď nám do rodiny přibyde další. Moc se těšíme, ale já se tak nějak pořád krotím v tom těhulkovském bláznoství, pořád si totiž jako těhotná nepřipadám, hlavně teď co mě přešly nevolnosti. Mám sice už dvě kila nahoře, ale přijdu si spíše jako tlustá než těhotná.
Moc se těším na první pohyby miminka, na ty kopanečky ..... no, prostě vám těhulkám co jste už více těhotné závidím:-) Trošku, ale přece jenom ano. Moc se těším na to, až se budu probírat těma miminkovskýma věcičkama …ony jsou tak mrňavý, titěrný:-) Johanko, taky jsem při prvním těhotenství měla nakupovací mánii a ráda jsem se těma minioblečkama probírala. Asi je to normální:-)
Monáčkovi gratuluji k chlapečkovi a Johance k dobrým výsledkům.
Těhulky mějte se krásně a čekatelkám přeji brzké dvě čárky na TT.
Ahoj Zdenka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.02 08:57

GRATULUJI!!! Taky jsem čerstvě šťastná a vím jak je to úžasný pocit a neboj, brzy je taky ucítíme:-)) Moc se na to těším. Měj se krásně a opatruj jej:-))
Aneka- skoro týden co viděla 2 čárky:-))

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 28.08.02 09:12

Martísku, moc gratuluju!! To je super zprávička! Funguje to - vidíte vy ostatní? Brzo budeme všechny těhotné! Každý týden by se mohlo podařit aspoň jedné, ne? Tak ať ti to Martísku u doktora všechno dobře dopadne. Čau Johanka 19 t.

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 28.08.02 09:16

Čau Zdeni, ty jsi vlastně už zkušená mamina a můžeš nám prvorodičkám tady dobře radit, to je super. Nemyslím si, že by tady byly holky přes 20. t., jsou tady i 16.17.18.t. - ale píšou málo, snad se polepší. Co třeba Petrus? Mohla by taky už dát o sobě vědět, jak se má. No někdo pracovat musí, každý se nemůže flákat jako já a viset pořád na internetu:-)
Tak se měj hezky, Ahoj Johanka 19 t.

 
Tinulka
Povídálka 49 příspěvků 28.08.02 09:20

Ahoj pupíčci a čekatelky,
moc gratuluji Martískovi ke dvěma čárečkám.A Mo­náčkovi k krásnému chlapečkovi.Určitě je to tady nakažlivé.
Hlavně si myslím, že vy těhulky působíte na nás čekatelky pozitivním dojmem. Můžeme prožívat Vaše radosti s váma.
Dneska jsem v šalince viděla těhulku, najednou sebou cukla, chytla se za bříško, už bylo velký a šťastně se usmála. Zářila pak na celou šalinku. Bylo to moc krásný. Tak si vás představuji také tak.
A jak jste na tom čekatelky?
Pá Tinulka

 
Milenka
Povídálka 12 příspěvků 28.08.02 10:14

Ahoj Johanko, Monáčku a všechny těhulky i čekatelky.
Je to vážně kouzelný, sledovat myšlenkové pochody, co tu popisujete a uvědomovat si, jak jsme na tom všechny stejně.
Včera jsem byla na první opravdové těhotenské kontole, takže jsem mrňouse zase viděla na ultrazvuku. Jsem v osmém týdnu (podle doktora i podle velikosti té ještěrky) a dověděla jsem se výsledky krevních testů. Mám Rh faktor negativní, takže půjdu ještě dvakrát v průběhu těhotenství na odběr na protilátky, ale to jsem věděla už předtím. Trošku mě vystrašilo vyšetření moči. Našli tam zamoření bakteriemi a to je pro mě vždycky špatná, i když ne neobvyklá zpráva. Od malinka mě rodiče vedli k nudistickému způsobu života a bylo všechno OK, pak jsem začala chodit s manželem a bylo po nudismu! Musela jsem s ním chodit na „normální“ - textilácké pláže alespoň v kalhotkách. No a tam začaly moje problémy s čůráním. Nezvykle mokré a studené plavky na bříšku mi brzy přivolaly chronické záněty močového měchýře, které se postupem času rozvinuly v akutní zánět ledvin, který se rok po sobě opakoval. Fakt to nikomu nepřeju, v obrovských bolestech a horečkách vás napíchnou na kapačky a ládujou do vás tuny antibiotik. Hrůzné na tom je, že se na zánět ledvin dodnes umírá, pokud nepříjdete včas. Pak zjistitli, že mám zúženou močovou trubici, takče se nikdy nevyčůrám dokonale a vždycky v močovém měchýři zbyde troška moči, kde se drží ty potvory. Tak jsem šla pod kudlu, aby mi tu trubici nařízli, zvětšili její průměr a usnadnili odtok moči. Od té doby jsem zaplaťpánbůh akutní zánět neměla, ale vím, že v pořádku nejsem. Čas od času začne být moč pořádně „zatuchle“ cítit, a to vím, že je zle, a že musím okamžitě zdvojnásobit příjem tekutin, abych to rozředila.
No, proč vás tady s tím tak děsím? V těhotenství je imunita každé ženy trošku vychýlená z normálu a je známé, jak moc trpíme na různé mykózy pochvy atd. Nevěřili byste, jak lehce ty potvory umí přelézt z jednoho otvoru do druhého. Proto jsem vás chtěla informovat o tom, co se může stát i vám, těhulky. Naše ledvinky teď čistí krev za dva, takže je vážně potřeba hlídat si zda jsou v pořádku. Musíme hodně pít, nejíst moc kořeněná jídla, na led v nápojích zapomenout, nenachladit se a z mokrých plavek hned ven!
Já to budu mít asi celé těhotenství nepříjemně „na talíři“, jak moc musím dávat pozor a možná půjdu i dřív na rizikáč :-((( Tak kdyby se Vám dělalo špatně od žaludku, bolelo vás v kříži v oblasti ledvin, přišel by třeba i průjem, horečky, zvracení a objem tekutin přijatých by byl větší než vydaných, okamžitě k doktorovi a svěřit se s podezřením na ledviny. Vím, že spousta těchto příznaků se dá zaměnit za jinou nemoc nebo jen za běžné příznaky těhotenství, ale ten pocit, že se ve vás hromadí voda a škodliviny určitě poznáte. Teda doufám, že to žádnou z vás nepotká!
Tak to jsem si postěžovala, myslím, že dostatečně a teď k vaší oblečkové debatě. Já jsem si to taky přísně zakázala aspoň do půlky těhotenství. To jsem teda zvědavá, jestli to vydržím:-))) Asi to ale nebude nic těžkého, když teď musíme moc a moc šetřit penízky. Trvala jsem totiž na tom, že ještě před otěhotněním musíme mít v pořádku koupelnu a záchod (kachličky byly na spadnutí a já tam měla strach sama, natož s miminkem). Takže v dubnu jsme se do toho pustili a trvalo to dva měsíce a stálo to stopadesát tisíc!!! To blbý panelákový jadro (no aspoň je zděný). Ale koupelna je to nádherná, chodím se tam kochat dodnes. Jen už jaxi nezbývá na jiné věci. Naštěstí si máme kde půjčit, ale na rozhazování to není. Takže zatím vám holky budu jen tiše závidět, že se s těma titěrnostma už můžete mazlit. Teda úplně mě to vzalo, ta představa mrňavejch ponožtiček, čepiček atd.
Jsem dnes moc ukecaná, tak končím. Držte mi palce, ať to s těma ledvinama zvládnem a Monáčkovi taky moc gratuluju k chlapečkovi.

Milenka 8. týden

 
Leeila 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.02 10:30

Zdravím všechny nastávající maminy a čekatelky.
Já zatím netrpělivě čekám na víkend. V pondělí dám hned vědět jestli konečně JO nebo zase NEEEE!
Pa Leninka

 
EFKA1
Stálice 65 příspěvků 28.08.02 10:59

Ahojky holky těhulky a čekatelky, četla jsem, jak už nakupujete oblečení na mimíska :-)) i já jsem včera neodolala a vešla do okrámu s oblečením a potřebami pro miminka. Byla jsem úplně nadšená, líbilo se mi snad skoro všechno, kupovala bych i oblečení na roční děti, protože to měli taky nádherné. Jenomže jsem asi pošuk, když jsem si řekla, že tedy už je čas a že tam něco úžasného koupím, tak mi přišlo nějaké divné něco koupit, asi že u toho není můj manžel a že to nemůže vybírat se mnou…( musím upozornit, že nejsem maželka co visí na svém muži a bez něj se nedokáže rozhodnout)Říkala jsem mu to doma a on se smál a říkal, že do příštího týdne máme ještě čas.To jdeme na UZV a chceme vědět , jestli to bude kluk nebo holka.Pak prý můžu nakupovat do alelujáá.
Jo a ještě jedna zprávička: Každý den si sahám na bříško, jestli už neucítím mimíska a včera ráno mi manžílek povídá, že v noci nemohl spát, že mi dal ruku na břicho a že mimíska cítil, jak se pohnul!!!No považte, jestli to bylo ono, tak mě předběhl.Jestli to ale miminko nebylo, tak to nevadí, protože on věří že ano a byl z toho děsně nadšený :-))
Raduji se s Vámi a gratuluji Johance k dobrým výsledkům a Monáčkovi přeji, ať má kluka jako buka :-)))
Ahojky EFKA 18.t.

 
Munafka
Povídálka 14 příspěvků 28.08.02 11:37

Ahoj Milenko,

tak to jsi mě teda hezky postrašila! Já jsem totiž s tím zánětem ledvin ležela týden v nemocnici v květnu a spravilo se to vlastně až po několika měsících. Ale stejně mě od té doby ještě ta levá občas trochu pobolívá, ale doufám, že to jenom ještě doznívají příznaky z toho zánětu…

Jinak na bakterie v moči můžu doporučit Urisan - je to od Finclubu. Je to sice pěkně drahý špás (stojí přes šest stovek - měsíční dávka), ale jedná se o čistě přírodní preparát - výtažek z brusinek, takže mi to doktor schválil, že to můžu brát i v těhotenství. Efekt je ten, že to nedovolí se těm bakteriím usazovat v močových cestách a na sliznicích, takže jsou časem prostě odplaveny a nemají šanci.
Mám pocit, že mi to opravdu pomáhá, tak třeba by to mohlo pomoct i Tobě :-).

Jinak já zatím ještě žádné nákupy nepodnikám, protože chci počkat, až jestli budu vědět, co to bude. Ale už mám prolezlých spoustu webových stránek s kdečím a pomalu si vybírám, co pak budu kupovat :-).

Měj se moc krásně, a ať Tě žádné nemoci nezlobí :-).

Martina M. (8. týden)

 
Hanischka
Kecalka 111 příspěvků 28.08.02 11:45

Ahojky holky těhulinky i čekatelinky,
to je nádhera jak to tady působí.Když čtu vaše příspěvky tak se mi zalévají oči slzami a při tom se usmívám jak sluníčko.Asi si budou v práci myslet,že jsem nějak duševně chorá :o)
Těhulinkám závidím,že už můžou nakupovat,vždyť ty malé věcičky jsou tak krásné.
Martískovi gratuluji k dvěma čárkám,taky doufám,že je brzy uvidím.Nejbližší termín mám až příští týden,takže zatím budu sledovat vás ostatní čekatelky.
Pa Hanča

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.02 12:35

Čauky Martino,
díky za doporučení Urisanu. Je mi líto, že sis taky prošla tím utrpením a k tomu nedávno. Můj gynekolog - je taky akreditovaný homeopat - taky mluvil o nějakých brusinkách, ale zatím se rozhodl počkat do toho třináctého týdne těhotenství s jakoukoli léčbou, i když říkal, že brusinky nemají v těhotenství žádné kontraindikace. Jen bude posílat mou moč na kultivaci, aby zjistil, co to tam vlastně mám.
Taky se chystáme nechat si říct, co to bude. Jednak kvůli výbavičce a jednak kvůli způsobu přemýšlení a mluvení na miminko, dokud bude v bříšku. Jsem přesvědčená, že bude lepší, když budu na chlapečka myslet a mluvit jako na chlapečka než na princeznu a naopak. Myslím, že sexuální orientace se sice tvoří už někdy ve třetím měsíci, takže v té době stejně nebudu vědět, co to je, ale nerada bych v tom tomu drobečkovi udělala zmatek (Př.:Já jsem kluk, ale máma chce holku, ach jo.)
Mám teď v práci dost napilno, takže e-mimino je to jediné, co občas stihnu zachytit, ale ve webových obchodech jsem ještě raději nebyla. Bylo by mi pak líto, že to všechno nemůžu mít :-))). No jsme teprve na konci druhého měsíce Marti, takže máme ještě spoustu času.

Přeju ti, abys byla v pořádku - vy oba a aby se ti těhotenství moc líbilo.

Milenka 8. týden

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.02 13:09

Johanko, doufám,že jsi se neurazila, nechtěla jsem tě urazit. Chtěla jsem ti říci, že to co děláš a děláme je krásné a normální, jen jsem užila ironii. Ahojky Aneka

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 28.08.02 13:27

Aneko, co blbneš prosím tě? Co tě to napadlo, že bych se měla urážet? Přemýšlela jsem proč a marně jsem hledala, co jsi „špatnýho napsala“… nejsem žádná citlivka (spíš naopak někdy dokážu být já drsná), musím se tomu smát! Dneska jdu nakupovat zase, úchylné jsme tady svým způsobem všechny:-)
Bylo ti divné, že jsem ti neodepsala? Myslím, že ai nebylo na co reagovat… omlouvám se, jestli sis dělala nějaké zbytečné výčitky. Měj se fajn. Johanka

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 28.08.02 13:29

Kde je KatyM? Válíš se doma? Co krk? Ozvi se, jak ti je…
Johanka 19 t.

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 28.08.02 13:53

UŽ ASI KOPE! Teda nejsem si jistá, jestli je to ono, ale co by to bylo? Sedím a najednou takovej kopanec (kopaneček), tak jsem si dala ruku na bříško a pak ještě asi třikrát… to bude určitě už ono! Sice to přestalo a cítím jen takové divné žgrundání, uvidím, jestli se bude něco večer dít! Hurá!
Johanka 19 t.

 
Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 28.08.02 14:03

Ahoj těhulínky,
zřejmě jsem další blázen v pořadí. Jsem na začátku 8. týdne a žádná má předsevzetí typu nikomu ani muk apod. nevydržela. Jsem tak nadšená vašimi příspěvky, že mi příjde jako věčnost než přejdu alespoň ten 3. měsíc. Moc se těším na bříško asi jako všichni. V práci místo práce lítám po internetu a fňukám u toho. Tak se všichni hodně moooooc opatrujte.
Mikiska 8t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.02 14:45

Ahoj Johanka,
tak to uz je urcite ONO. Ja som tiez pocitila hned kopanie a bolo to minuly tyzden, ked som bola v 19 t. ako ty. Ziadne simranie v bruchu ale hned rovno malinke pekne kopalo. Takze teraz uz budes stale striehnut ako ja s rukou na brusku. Dnes som mala aj velmi prijemne prebudenie, malinke ma hned rano uz zdravilo a mne sa potom samozrejme lepsie vstavalo - s usmevom :-) Pekny den a ozvem sa po 3D ultrazvuku kto nam to tam rastie…
Katka 20 t.

 
EFKA1
Stálice 65 příspěvků 28.08.02 14:47

Tak jsem to holky prolomila :-))
Právě jsem mimískovi bodysdl.rukávem,bí­lé,smedvídem,je­krááásné.
Johanko, moc gratuluji kprvnímu kopanci:-))))

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.02 14:57

No to je fantazie Johanko,
už jsi to volala panu otci nebo jsme první kdo to ví? Hihi
Blahopřeju ti, že od teď už se s mimískem můžete dorozumět a sdělit si své nálady:-) Tak, že prckovi přeju veselé čutání :-)))))))

Milenka 8. týden

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 28.08.02 15:04

Samozřejmě jste to vy holky moje věděly jako první! Druhá byla kolegyně z práce, která se divila, proč mám tu ruku na břiše a třetí byl šťastný tatínek, který se mě chystá „ošahávat“ dneska večer, doufám, že se mimčo aspoň trochu pohne, aby měl radost.
Johanka

 
anicka01
Povídálka 47 příspěvků 28.08.02 15:07

Ahoj holky těhulky i čekatelky,

nejdřív velká gratulace Monáčkovi ke chlapečkovi :)) a Johance k prvním kopancům :)) a Martískovi moc blahopřeju k pozitivnímu testu- je to super.:))) Takže Martísku, hodně zdraví, štěstí, pevné nervy, abys přestála všechna vyšetření, protože jak to tu pozoruju tak to někdy není žádný med, ale nedej se :)))

Lenince držím moc moc palce aby to vyšlo ( já zatím čekám minimálně do začátku přístího týdne… )

Tinulko, nejsem na tom zatím vůbec nijak, protože ještě musím min. do začátku příštího týdne čekat abych pravdu řekla , jako skeptik od přírody si nemyslím, že to hned první měsíc vyjde (i vzhledem k mému věku - je mi 28) ale červík ve mně hlodá, že třeba jo. Asi jsme my čekatelky všechny stejně ráchlý, co ??. Teď žádné příznaky nepozuorujua, tak asi nic. I když jak si pochvalovala jedna kámoška - mamina, nikdy jí prej nebylo tak dobře jako když čekala mimi, tak kdo se v tom má vyznat. Třeba čekáme na příznaky a oniy žádný nepřijdou ale bude to pozotovní. Ježíš já už plácám, myslím že ukecanost nemá co dělat jen s těhotenstvím, asi to bude další vir na emiminu :)

Dávejte na sebe všechny pozor a mějte se krásně

Anička

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 28.08.02 15:39

Ahojda holky!
Tak jsem si pozorně pročetla to, co psala Milenka a chtěla bych vás trochu povzbudit (pokud máte podobné problémy). Já jsem si prošla tím samým, už je to asi šest let. Dva roky po sobě jsem měla zánět ledvin jako hrom. Po druhé bylo lepší, že jsem aspoň už věděla, o co jde a co mě čeká. Poprvé to bolelo v takovém místě, že na pohotovosti měli podezření na slepáka, druhý den mě poslali na vyšetření na gyndu (zda to není mimoděložní těhotenství), pak na nějaké vyšetření střev nebo co (pila jsem takovou hnusně navoněnou sádrovou vodu a pak jsem chodila celý den na nějaké postupné snímkování). Podotýkám, že jsem po celou dobu měla strašné bolesti a teploty, ale doktoři mi řekli, že mi nemůžou nic dát, dokud neobjeví, co to je. Protože pak prý by se ta bolest utlumila a mohlo by někde něco prasknout, aniž bych o tom věděla, což by byl průšvih. Když mi na žádném z vyšetření nic nenašli a já byla téměř třídenní bolestí tak vyčerpaná, že už jsem skoro nemohla chodit, tak se taťka kliďas naštval, udělal humbuk a řekl, jestli vůbec někdo pomyslel na to, že by to mohly být třeba ledviny, když ta bolest vystřeluje z břicha až do zad???!! Doktor ho setřel, že snad doktoři jsou oni a ať jim do toho nemluví, ale pro klid mě poslal na ultrazvukové vyšetření ledvin a ještě na nějaké další. No a tam mi objevili ten zánět. Musím říct, že tento pan doktor z chirurgie se mi pak přišel osobně omluvit a kdykoli jsem pak přišla na kontrolu a viděl mě, tak se zastavil na chodbě a hned se ptal, jak se cítím. Asi měl hrozné výčitky svědomí, protože mě půl roku po této události potkal ve městě a přátelsky se poptal na můj zdravotní stav! Čubrněla jsem jak blázen!!! A přesně za rok na to se ozvala pro změnu moje druhá ledvina. To už jsme aspoň věděli, co to je a jela jsem rovnou na urologii. Nechali mě hned v nemocnici, dali na kapačky a týden jsem si poležela. Nikomu bych to nepřála. Protože mi zakázali vstávat z postele, tak mi zavedli trvale cévku a to bylo žúžo ? no, oklepu se ještě teď, když si na to vzpomenu… V ruce kapačku, dole cévku ? prostě bezva! Nejhorší je, že jsem si to všechno zavinila z velké části sama ? svým pitným (nebo spíše nepitným) a ?čůracím? režimem. Vypila jsem totiž v té době za den tak čtvrtlitr čaje nebo vody a v práci jsem si šla odskočit kolem oběda a ve čtyři, než jsem šla domů. To se doktor úplně zhrozil, když jsem se přiznala! Povídal, že se pak nediví, protože se v té moči koncentrují hrozné škodliviny a nějaký zánět přijde raz dva. A ještě k tomu všemu mi zjistili tu zúženou močovou trubici jako Milence a doporučili mi prodělat zákrok, při kterém by mi ji rozšířili. Já jsem hroznej srábek, tak jsem ukecala sestřičku, aby mě objednala přímo k panu primáři, abych s ním o tom ?dala řeč?. Ten mi řekl, že to sice můj ošetřující lékař doporučil, abych se vyhnula dalším problémům, ale že to není v mém případě nezbytně nutné. Když zodpovědně vylepším ten pitný režim, tak že by to mohlo být dobré. Holky ? kdybyste to viděly!!! Já pila snad čtyři litry denně (sem tam jsem si mezi to mrskla i nějaký ten urologický čaj), lítala pravidelně na záchůdek ? jak já se bála toho, abych znova neskončila ve špitále! Musím to zaklepat ? do dneška mám klid (v pití jsem teda zas trochu polevila, ale snažím se). Když jsem zjistila, že jsem těhotná, tak jsem paní doktorce nahlásila, že jsem měla opakované záněty ledvin. Ale zatím všechno v pohodě. Tak doufám, že ty problémy nemusí být celoživotní a že už jsem si to odbyla.
Buďte všechny zdravé a v pohodě.
A Tobě, Milenko, držím pěsti, ať už Tě nic takového netrápí!
Ahoj Ivča, 30.t.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 28.08.02 15:52

Ahoj Johanko!
Gratuluji ke kopajícímu pokládku v břiše a hlavně Ti přeji, ať to s tím „ošaháváním“ dopadne lépe, než u nás! Abych to vysvětlila - ten náš mrňousek je pěknej čilouš, takže kope tak, že to kolikrát až zabolí. Večer se mi vlní celý břicho. Ale - a to přísahám! - když dá manžel (nebo i chudák moje devítiletá natěšená neteř) ruku na břicho, tak se ani nepohne!!!! Je to rošťák. Mamina měla to štěstí, že viděla aspoň to „vlnění“. To manžel kouká půl hodiny a nic. Jen uhne pohledem, tak se vám ta potvůrka rozřádí… Já tomu fakt nerozumím. To mi dělá naschvál! Manžel mi pak ani nechce věřit, že je to opravdu takovej ďáblík a nechápe, že nemůžu v noci spát, protože miminko mi v břiše předvádí salta a bůhvícoještě… :-)))
Tak ať máš poslušnější miminko, které se bude chtít tatínkovi předvádět!
Ahoj
Ivča, 30.t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.02 16:05

Jsem taky čekatelka, zatím se mě nedaří zlomit manžílka, že v našem věku - 27 a jemu 28, je nejvyšší čas, tak na co čekat na Vánoce? myslí si že to totiž půjde hned na poprvé ..... Jaksi si nedá říct, já chci taky dvě čárky … Gabriela

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.02 16:23

Ahoj holky tehulky i zatim netehulky,
Tak ja se polepsuju a pisu. Tenhle tyden asi koncim v praci, protoze mi neprodlouzi na zari kontrakt, tak se snazim dodelat, co muzu. Sotva stiham cist vsechny vase prispevky. S tim oblecenickem jsem taky trochu cvok, ja totiz mam vetsinu vecicek uz od 12t. Proste se to nedalo vydrzet, jak jsem nekam vlezla, hned jsem musela neco koupit. Ted si to doma rozlozim na postel skoro obden a kocham se tim. Nejdriv jsem nakupovala pro segru, je o 5 mesicu napred, a pak rovnou pokracovala pro sebe. Sranda je, ze se budem opet stehovat, i kdyz zatim nevim poradne kam. Tak mi manzel „nadava“, kdo se s tim ma tahat, a ze snad jeste muzu pockat. Ale pak vidi, jak nad tim pokladeckem zarim a jen mavne rukou. Samozrejme taky pokukuje, ale dela zatim tvrdaka. Za par tydnu ho chci vzit na ultrazkuv, tak jsem zvedava na zmenu. Johanka me opravdu nadchla s tim 3D UTZ, takze se vydame pres celou republiku do Brna. V Praze jsem nic zatim neobjevila, snad v Podoli, ale nemam zatim zadne informace. Tak to jsem se pekne rozepsala, ale musim koncit. Zatim papa,
Petrus uz 17.t

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.02 18:30

Cau Gabi, jsem na tom stejne jako ty, akorat ze tobe je alespon uz 27. Me je 22 a strasne touzim po mimcu, clanky na emiminu primo hltam a vsechny ty radosti i starosti s holkama prozivam (obcas mi i slzicka ukapne). Muj pritel se na toto tema vubec nehodla bavit a tak mi nezbude nic jineho nez cekat a doufat, ze to nejak vydrzim a nezblaznim se zavisti :-) takze abych se priznala, jsem takovy blazinek, ze ja svoje „tehotenstvi“ prozivam skrz tehulky :-) jinak samozrejme vsem moc moc drzim palecky a preju moc moc krasna, hodna a hlavne zdrava miminka.

 
mamca
Povídálka 12 příspěvků 28.08.02 18:44

Všem těhulkám i čekatelkám blahopřeji a přeji moc a moc zdarvíčka a štěstíčka a Aničce bych chtěla dodat důvěru v ženskou(mateřskou intuici). Pokud cítíš, že jsi těhotná a máš takového červíka hlodavého, tak se tomu klidně poddej. Z vlastní zkušenosti vím, že to funguje. Podařilo se mi otěhotnět jak poprvé tak i teď hned první měsíc a při obojím jsem měla takového hlodavého červíčka, že by ?
A byla to pravda, takže mám 22.měsíčního roštáka a 24.týden v bříšku druhého mrňouska. Moc to tobě i ostatním čekatelkám přeji.

Mamča

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.02 18:58

Ahoj Milenko.
Promiň že se pletu do vaší debaty,ale chtěl bych upřesnit,že miminko má pohlaví určeno od jeho prvopočátku,protože již při průniku spermije do vajíčka zaleží jestli nese gen X nebo Y a podle toho vznikne holka nebo kluk.
Jinak se všechny těhulky mějtě a užijte si všechny vaše radosti.

Jiřík.

 
Terezijka
Povídálka 24 příspěvků 28.08.02 20:24

Čau holky,
tak se taky připojím ke gratulacím k chlapečkovi u Monáčka v bříšku. Já jsem „tvrdá“ a stále nevím, co to bude. Dneska jsem byla celá nervní, volala jsem na výsledky amniocentézy, mimouš je v pořádku a genetička se mě ptala, zda chci znát pohlaví. Dlouho jsem do telefonu vydávala takovej neurčitej tón, nakonec jsem „tvrdě“ řekla: NE. Teď nevím, jestli toho mám litovat, protože si říkám, já blbá si to měla nechat říct…Jestli si chcete přečíst víc, tak na mých stránkách http://zerezmijka.webpark.cz/pyskor.htm Čau Terezijka - 21. týden

 
KatyM
Kecalka 308 příspěvků 28.08.02 22:43

Čau hoky,
tak se konečně hlásím do klubu. Gratuluju všem ke všemu pozitivnímu, vítám do klubu nové těhule a netěhulím vzkazuju, koukejte otěhotnět.
Já jsem dneska měla takového lítání, ač jsem nomocná, že jsem úplně vyřízená. Ráno jsem běhala po úřadech, odpoledne jsme byli u doktůrka a teď mě trvalo snad hodinu, než jsem se prokousala novýma komentářema.
Tak za prvé, vývojový vady O.K. a za druhé, už víme co to bude. Já to věděla, věděla tralalala. Je to kluk, má ho tam! Manžel byl nejdřív trochu vedle, protože se těšil na holčičku, ale teď si připadá jak největší king - má už totiž jednoho kluka z prvního manželství, tak mám jako dobrej pocit, že jako ví jak na kluky. Tak jsme se začali těšit na klučíka! Začnu asi pořádně nakupovat. Sice už mám plno oblečeníček, ale určitě se neudržím, abych nekoupila něco pořádně prďáckýho klučičího pro toho raracha. Švagrová mi dala echo, že její kámoška prodává fungl nový kočárek. Má totiž asi dvouletou holčičku a jelikož se jí původní kočárek rozbil, tak pořídila nový, načež zjistila, že už ho vlastně nepotřebuje. Nabízí ho asi za 4 tisíce, tak ho jdu zítra omrknout. Funglovka za 4 tisíce? Jestli bude hezkej, tak neni co řešit. Mám pocit, že ten náš drak už taky kope. Asi tak 2 x za den cítím něco jako že jo, tak to si bude opravdu ono.
Taky mě dnes pan doktor doporučil zahraniční dovolenou, tak asi vyrazíme na prodloužený víkend do Chorvatska a já bych ještě chtěla na pár dnů do Švýcar. No uvidíme jak to vyjde.
Tak já si půjdu vykloktat šalvějí - děkuji za radu Johanko- a hupky, dupky do postýlky.
Koukejte psát, ať je co číst! já se zítra taky polepším, když po mě byla už sháňka, hahaha…
Dobrou noc
Katy 20. t.

 
KatyM
Kecalka 308 příspěvků 28.08.02 22:45

OPRAVA : Čau holky - já jsem už tak pitomá, že udělám chybu hned v prvním slově
 katy

 
KatyM
Kecalka 308 příspěvků 28.08.02 22:49

Tak ještě jednou se hlásím. Johanko jsi dost dobrá typařka, když jsi mě typla na dálku na kluka. a teď už fakt nebudu zlobit a jdu spáááááááát.katy

 
Barus2
Nováček 7 příspěvků 29.08.02 00:52

Ahoj všem,
chci se zeptat, jestli nemáte náhodou někdo zkušenost s babyvakem a šátkem Vatanai, nebo radši s obojím. Chci si jedno z nich pořídit pro soje mimčo, ale nevím, pro co se rozhodnout. Předem děkuji za rady.
Baruš, 30. týden

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.02 01:53

Ahoj holky.
Je hodina po půlnoci a já nějak nemůžu spát a mimi se mnou (kope a hemží se), tak si pročítám vaše nejnovější postřehy. Koukám, že to bude samý kluk - gratuluji. Nám při UZ v 18.týdnu doktor sdělil, že to bude dítě ( haha-jak vtipné) a bez záruky spíš holka. Další UZ máme až ve 30.týdnu, tak do té doby to je špulík. Hlavně ať je v pořádku. Při nakupování oblečků sice váhám mezi sladkou růžovou a bledě modrou, ale většinou skončím u neutrální bílé. Ale já si to vynahradím, až to bude jisté (haha).
Zítra máme další kontrolu u gynekologa po 3 týdnech - děsně to utíká. Doufám, že vše bude OK. Poctivě těď piju Magnosolv (hořčík) a je fakt, že zabírá a bříško mi tvrdne už jen někdy a málo. Takže i nález na čípku by mohl být dobrý. Ale stejně jsem nervozní. Držte mi palečky.
V posledním týdnu rostly houby a tak jsem v rámci zdravého pohybu na čerstvém vzduchu intenzivně houbařila. Houby teď máme sušené a mražené na zimu a rodina konzumovala houby na všechny možné způsoby ( ani příliš neprotestovala ) a ani není otrávená :))).
Prošla jsem všechna vaše doporučení na internetu na kočárky, ale stejně ještě nevím. Sice je ještě brzo, ale začnu obcházet obchůdky a koukat a ptát se a zkoušet a …uvidíme.
Jo, a jak jste na tom se jmény, už je máte vymyšlené. U nás to bylo zpočátku velmi aktuální téma a teď je klid, tak uvidíme.
Krásně a intenzivně si užívejte svých bříšek.

Iveta,25t.

 
Šárka
Kecalka 418 příspěvků 29.08.02 07:34

Holky, pokud mohu radit, tak velikost 56 moc nekupujte, miminkovi to bude brzy malé, pokud se do toho někdy vůbec vejde.
Více najdete v Diskuzním fóru- výbavička pro miminko šárka

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 29.08.02 07:48

Ahoj holky, tak jsem zase včera nevydržela a šla utrácet… jen málo a jen potřebné věci, které 100% od nikoho nedostanu (nebo aspoň si to myslím). Prostě jsem si udělala radost. Takže mám 2 obyčejné bílé bryndáčky, 1 froté osušku s kapuckou ? bílá s lemováním se zvířátkama (fakt rozkošná), 1 ozdobnou plínku s medvídkama (na podkládání apod.). Dál jsem koupila jedno bílé úplně malé bodýčko s dlouhým rukávkem vel.56 (do porodnice pod dupačky), jenom jedno, protože nějaký body určitě dostanu od ségry. Pak měli ve slevě přízové svetříčky, tak jsem neodolala a jeden skončil v košíku ? bílý s modrým melírem a je k tomu čepička (větší, vel. 68, stál jen kolem stovky). Tím jsem SKONČILA a dala jsem si závazek, že nakupovat dál budu fakt až budu mít přehled, kolik jakých věcí se nám sejde od příbuzenstva. Jo a ještě mám dvoje modrý úplně malilinkatý roztomilý ponožtičky. Ono při těch cenách nejde nakupovat denně, ještě že tak, co bych s tím pak dělala!
Jsem zase v práci, ale už je čtvrtek, docela rychle nám ten týden utíká. Včera jsem byla cvičit a konečně mi přišly ty videokazety na dobírku (oznámení do schránky), musím si to dneska jít vyzvednout na poštu. Měli v zásilkovém obchodě problémy po povodních, posílají to z P. Holešovic, tak jim to trvalo přes měsíc.
Tak přeji všem pěkný den a zatím ahoj
Johanka 19 t.

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 29.08.02 07:49

Všimla jsem si, že tu přibyl příspěvek od Šárky ? ať nekupujeme velikost 56 ? ségra mi říkala to samé, že je to jen na 14 dní, ale já doufám, že miminko bude spíš ?normální? kolem těch 3 kg, nadměrný miminka v rodině moc nemáme a žádnou Maternu a podobný přípravky nejím… a do něčeho ho musím zezačátku oblíkat, ne? Možná není můj názor dobrej, ale nemůžu prostě těm malilinkatým věcičkám odolat. Vel. 56 kupuju raději vždy jen po 1 ks. Ono se ale taky může stát, že mimčo bude potřebovat velikost ještě menší ? třeba 52 nebo ještě menší? Pak by musel manžel na poslední chvíli letět někam nakoupit (to si nedovedu představit, on na tohle moc není).To se těžko odhaduje, jak velký se to narodí… prý miminka rostou v bříšku zpočátku všechno zhruba stejně a začnou nejvíc přibývat až v 9.měsíci, takže do poslední chvíle nevíte, jestli to bude obr nebo prcek… nevím.
Tak přeji všem pěkný den a zatím ahoj
Johanka 19 t.

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 29.08.02 07:53

Katy, moc gratuluju ke klukovi, já jsem ti to říkala (psala), že to tak bude!! Mám radost. Hurá na nákupy! Ty se máš, že budeš mít takhle výhodný kočárek, já už jsem se taky začala dívat po kočárcích (zatím jen na internetu) a protože tomu vůbec nerozumím, budu se muset poradit se ségrou nebo švagrovou - to jsou obě už zasloužilé maminy (švagrová dokonce po 5 dětech, divoška). To kopání nějak ustalo nebo to neregistruju, ale jsem si jistá, že to bylo včera ono. Mám pocit, jako že se tam převaluje,… uvidíme přes den.
Užij si to v posteli, jak bych si to ráda s tebou vyměnila (až na to bolení v krku)!
Johanka 19 t.

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 29.08.02 07:56

Ahoj Ivčo, přesně jak píšeš - večer NIC anebo zrovna nic, když se moje drahá polovička snažila něco ucítit. A to čekal docela dlouho! No budeme si muset počkat, až se pořádně malej „rozpohybuje“, snad za týden už to bude lepší. Rošťák ale nemá asi po kom být, protože my oba jsme prý byli moc hodný a klidný miminka.
Johanka 19 t.

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 29.08.02 08:03

Čau, nejsem si jistá, ale mám dojem, že jsem něco o 3D ultrazvuku někde zahlídla na internetu v souvislosti s Motolem, zkus si tam zavolat, třeba ho mají tam. Anebo ještě lépe - zavolej si do Heliosu a zeptej se tam, po telefonu ti určitě řeknou, kde to v Praze funguje.
A ty oblečky taky rozkládám po posteli, musím se tomu smát, jsme všechny stejné! Včera jsem si rozkládala oblečky, co jsem koupila předevčírem a pak to zase pracně skládala a uklízela zpátky. Raději to nebudu mco často dělat před manželem kroutí hlavou a myslí si určitě, že jsem se zbláznila. Ale je docela chápavej a slíbil, že v sobotu pojedeme k jeho rodině přehrabat oblečky, co mají na půdě - některé prý i nenošené. Už se tak těším!
Ahoj Johanka 19 t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.02 08:26

Johanko, určitě je to ono. Vždyť už máš na to týden:-) Tak si to krásně užívej .....malinko Ti závidím, to já si budu muset ještě nějaký ten pátek počkat:-(
Tak pa Zdenka 14.t.

 
Hanischka
Kecalka 111 příspěvků 29.08.02 09:57

Ahoj Gábi,
tak věkově jsme na tom stejně.Jen mužíčkovi bude už za 2 měsíce 29.Je to těžké,když ty moc chceš a ten druhý ne,ale neboj se,on se do toho stádia taky dostane a pak to bude nádherný pocit.
 Hanča

 
Monacek
Povídálka 16 příspěvků 29.08.02 10:16

Ahoj Johanko, čtu si tvůj příspěvek a zaujalo mě v něm, že si koupila osušku s kapuckou. Mě se to strašně líbí, ale pár lidí mě odrazovalo, že je zbytečná, že stačí obyčejná. Ale jestli není zas tak drahá, tak bych si jí klidně koupila, protože je v tom to miminko naprosto úžasně roztomilý:-))) Můžeš mi prosím prozradit kolik tě stála?
Jinak oblečení vel.56 kupuju taky. No tak ho za 14 dní odložím, ale apoň se mi nebude klučík plandat už od začátku v něčem, co je mu příliš velký:-)))
Měj se krásně
Monáček 22 t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.02 10:19

Ahoj Jiříku,
to je dost, že se taky přidal nějaký chlap!
Jasně že pohlaví dítěte je jasné ihned po oplodnění. Já měla na mysli jeho sexuální orientaci - to jako jestli bude heterosexuál nebo homosexuál, víš? Prý je to dáno částečně geneticky, ale vnější vlivy se taky zcela nevylučují. Například jsem někde četla, že děti narkomanek vykazují homosexuální orientaci ve větším poměru než u žen bez závislosti. Jistě, moje obavy jsou přehnané, nejsem narkoman ani homosexuál a ani manžel, ale přece jen si říkám, že se chci těšit na pindíka nebo na princeznu a v duchu si s tím tak i povídat, aby to mělo jasný od začátku, co je zač.
Komunikuj s námi dál!

Milenka 8. týden

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.02 10:28

Čauky Ivčo,
tak tos mi udělala velkou radost. Diagnózu máme teda úplně stejnou a ty, jak to vypadá donosíš to svoje štěstíčko úplně normálně, bez odchodu na rizikový. Dává mi to naději, že to taky snad nějak zvládnu. Doma bych asi zešílela, při myšlence, že nejsem schopna drobečkovi zajistit zdravé a pohodové životní prostředí. Díky za povzbuzení.

Milenka 8. týden

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.02 10:36

Dneska jsem byla objednaná prvně u lékaře a jsem zklamaná.Ne tím, že bych snad nebyla těhotná,ale přístupem mého lékaře.Už jsem tady psala, že je podivín, ale že mně takto nasere(promiňte ten výraz) jsem nečekala. Přiběhla jsem tam natěšená a první sprcha-jste špatně objednaná, nebude tam nic. Pak jsem hupla na křeslo a další sprcha přišla se slovy"no cosi tam je, ale nevím,pokud si připlatíte,řeknu vám to jistě". Tak jsem slezla dolů a šla do práce. Už jsem si našla jinýho doktora.Jdu tam desátého:-)) Ale co, co by tam asi tak bylo:-)) traktor to nebude:-))bude to moje budoucí mimi:-))
Johanko, užívej si kopanců do sytosti, jen ať ti dává řádně vědět, že tam je a že je zdravé. Taky se na to těším:-))
Ahojky Aneka

 
EFKA1
Stálice 65 příspěvků 29.08.02 10:36

Ahojky holky,
musím říct, že jste mě docela zaskočily s tou velikostí pro miminka, já jsem taky včera koupila velikost 56. Přišla jsem domů a povídám, tak jsem už nakoupila!Manžel chtěl vidět co. Tak jsem mu to bodýčko ukázala a on ho nevěřícně držel před očima a pořád opakoval, ježíšmarjá, ono to miminko bude až takhle malinkatý???Pak jsem znejistěla i já, jestli není moc malé, protože miminku pod něj ještě musím nacpat plínu.
K tomu 3D UZV: myslím že nemocnice Kladno ho má, tedy alespoň doktor před 3 nedělemi se o něčem takovým zmínil, nevím to ještě přesně, ale v úterý jdu do poradny, tudíž zjistim podrobnosti, protože i já bych ráda na to šla.
Jo a další novinka je, že u kočárku již u mě nevítězí značka INGLESINA, nýbrž BÉ-BÉ CAR( snad tu značku dobře píšu) typ STYLE.Stojí 12 300.- a dá se do něj koupit takový ten teplý fusak za 700.-.Je to kom.kočár a zdál se mi dost pevný.Jo, a taky tahle firma dělá autosedačky, které se dají připnout na podvozek kočáru.Ta autosedačka je i se stříškou, uchem a teplým fusakem a vše se samozřejmě dá odepnout a je z toho obyčejná autosedačka.Má to jednu drobnou vadu, a tou je cena.Stojí 4 800,–Kč.Je ale moc hezká, tak uvidíme, pokusím se tento typ sedačky sehnat na inzerát.
Ahojky EFKA 18 t.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »