Monáčkův 25.týden těhotenství

Těhotenství

Ahoj těhulky i vy ostatní! Čas letí jako vítr. Před chvílí jsem se vrátila z poradny a zjistila jsem, že už mi zbývají jen 3 týdny práce a pak už jen doma.

Řekla jsem totiž paní doktorce o tvrdnutí bříška, které mě postihuje i několikrát za den. A to se jí moc nelíbilo. Řekla mi, že by to nemělo být. Samozřejmě mě prohlédla a naštěstí je všechno v pořádku a jsem prý krásně zavřená. Tvrdnutí břicha prý nemusí vůbec nic znamenat, ale může být také hrozbou předčasného porodu. Proto mě chtěla nechat hned doma, ať si lehnu a co nejvíc odpočívám. Ale jelikož se mi ještě září započítává do výpočtu na mateřský příspěvek, tak jsem se domluvila, že si pro neschopenku přijdu až začátkem října. Do další poradny jsem pozvaná 15.10. a tak jsem se rozhodla, že to nějak zvládnu a marodit půjdu až od tý poradny. To znamená, že měsíc před nástupem na mateřskou. A do práce už se vracet nebudu. Stejně už doma čeká náhrada za mě, tak aspoň může okamžitě nastoupit. Ještě si vyberu dovolenou, co mi zbývá a ÁDIÉ!!!!! Raději poslechnu paní doktorku, nikdy bych kvůli práci neohrozila náš pokládek:-)))))

Jinak jsem fit, teda až na ten tlak 90/60. Ráno jsem se motala, jak po flašce rumu:-)))) Při takovým tlaku neni divu. A co mě teda úplně rozhodilo je, že moje váha je od začátku těhotenství +7 kg!!!! A jen za poslední měsíc stoupla o 4 kg. Kilo za týden, to je síla. Koukala jsem na tu váhu dneska jako blázen. Vážím se totiž jen při poradnách u doktorky, tak nemám průběžný přehled, jak jsem na tom. Proto mě to tak šokovalo:-)))) Nu což, už to začalo brát spád!!!

Mimísek kope čím dál tím víc…samozřejmě hlavně večer. Ale ani v práci u počítače nedá pokoj. A to mě šíleně rozptyluje a udělejte pak něco pořádnýho. Jakmile začně kopat, práce mi vypadne z ruky a už jen sedím a hladím si bříško a usmívám se. Ještě, že budu brzy končit. Nejsem schopná soustředění:-))))

Plánuju si doma vytvořit spoustu věcí. Vypolstrovat přebalovací pultík, který mi vyrobil šikovný manžílek, ušít si mantinel do postýlky a spoustu jiných věcí. A začnu nakoupovat vánoční dárky…nemyslíte, že je to předčasný?? Ale co, aspoň to nebude finanční rána najednou:-))))

Renovace dětského pokoje konečně začala. Podařilo se nám oškrábat starý štuk a v pátek přijdou zedníci a udělají nový a kvalitnější a pak už nás čekají jen lehčí práce, jako je malování, sádrokartony a plovoucí podlaha. Už abych v něm věšela záclonu…to už bude finální dílo:-)))) A mimísek se bude moct nastěhovat:-)))

Jinak mi paní doktorka spočítala nový termín podle prvních pohybů. Ten původní byl na 5. ledna podle poslední menstruace a ten nový je na 4. ledna. Takže žádná změna. Jsem přesná. Dokonce i z ultrazvuku si libovala, že se v nemocnici shodli s ní:-)))) Asi budu muset skutečně porodit v tom termínu. Moc v to doufám, kvůli tomu tvrdnutí bříška mám trochu strach, aby si mimísek nepospíšil na svět!

Tak holky těhulky, pro dnešek stačilo:-))) Mějte se krásně, usmívejte se a těšte se:-)))

Paaaaaa Monáček

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
KatyM
Kecalka 308 příspěvků 18.09.02 09:08

Čau holky,
tak jak se dneska máte? Je středa, půlka týdne za námi. Těším se na pátek jako blázen! Sice bude velmi pracovní, ale co, nemusí se do práce a to je to hlavní. Včera jsem byla cvičit. Bylo nás tam asi 8 a já byla tak někde uprostřed - byly tam totiž holky s úplně plochejma břichama a pak taky s obr břichama. Trochu jsem obdivovala ty s těma plochejma, protože já neměla na začátku těhotenství na cvičení ani pomyšlení. To bylo jen z práce šup domů, ležet a ležet.
Jinak mateřská se nám začíná blížit, to je docela bomba. Od 1.10. by měla nastoupit nějaká holka za mě. Ještě vybraná není, ale už chodí na pohovor a nějaké typy už jsou. Takže bych vlastě mohla od října pomalu přepouštět práci na ní. Nejdřív začne dělat to co já úplně nesnášim. To znamená, že v první řadě začne mýt ráno nádobí a vařit kafe a taky bude vytírat v kuchyňce - hahaha, chudák ještě neví jak si tu užije. Já budu sedět, nohy na stole.. to bude pohoda…pořád na internetu… No ono to asi zase tak růžový nebude.
Do poradny jdeme za týden, tak se zase těšíme. Můj manžel má teda plno chyb - jako každej chlap, ale za co ho musím pochválit je to, že do každé poradny chodí se mnou, protože už od začátku hrozně stojí o to, aby nepropásl žádný ultrazvuk. Jsem ráda, že to tak „prožívá“ se mnou.
Zatím pa a pište, ať se to dnes rozjede, nemám tu šéfa, tak bych se mohla trochu víc ulejvat. Když ale vidím ty hory co mám na stole, tak mám trochu špatný svědomí.

Katy 23. t.

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 18.09.02 09:46

Čau holky, tak koukám, že jsem dneska po Katy druhá s komentářem! Na to že je půl desátý, nic moc, kde zase jste všechny? Vypadá to, že se flákám jen já. Je fakt, že bych se do konce září měla taky trochu v práci snažit, třeba bych pak vymámila ze šéfa větší prémie… a hned bych je šla samozřejmě utratit.
Ani si to neuvědomuju, kdybyste o tom nepsaly, že už budu chodit jen něco málo přes 2 měsíce do práce, to je božskej pocit, jak se to blíží.
Jinak termín porodu se mi nemění, pořád 27. ledna - shodli se 3 různí doktoři na 3 UTZ. Teda ten poslední říkal, že to bude 28., ale to už je přece jedno.
A ještě jedna novina - příští týden mám DOVOLENOU!!!!!!!!!! To je to nejúžasnější, co jsem se včera dozvěděla… původně mě šéf nechtěl nikam pustit a včera vyměkl. Pojedeme do Krkonoš na chalupu - já válet se, spát a dýchat čerstvý vzduch, manžel pracovat a chopdit se mnou na výlety, jsem taková „chodivá“, baví mě chodit pěšky po horách a teď jak kynu a přežírám se, tak mi to jenom prospěje. Vůbec se mi nebude chtít vracet zpátky do přeplněného města a do práce… taky máte strach se ve městě venku zhluboka nadechnout? Hlavně vy v Praze na tom nejste líp než já… cestou do práce i z práce (jinam moc nechodím a nejezdím) jsou to samé frekventované přecpané křižovatky a hroznej smrad, až se mi z toho někdy dělá zle. A udělat si výlet do přírody nemám moc kdy, doma se svalím na postel a nic se mi nechce, maximálně se donutím cvičit při otevřeném okně (venku na sídlišti taky vzduch nic moc). V pondělí mám jít ráno do poradny, tak přemýšlím, že to odložím o týden, snad to ničemu nevadí, abychom nemuseli čekat s odjezdem do pondělka dopoledne.
Monáček píše, že má nízkej tlak… a i kdysi na Káčátku holky probíraly nízkej tlak v těhotenství… asi jsem divná, mně se naopak zvyšuje, svádím tona přibývající kila, vzhledem k mé výšce už mám vlastně pro tělo nezvyklou nadváhu… měla jsem vždycky normální a teď mám kolem 140/90 - ale prý to není ještě nic nenormálního.
Mějte se fajn, pěknou středu, ta už skoro končí a pak ještě dva dny a je tady VÍKEND!!!
Ahoj Johanka 22.t.

KatyM
Kecalka 308 příspěvků 18.09.02 10:07

Ty se máš, těžká závist. Taky bych jela na hory. Ach jo. Jenže já už žádnou dovolenou nemám. tak asi 1 den a z toho týden neudělám, ani kdybych se zbláznila. Já chci taky. Dneska je hroznej den. Měla bych makat, ale mě se tak nechce, ale tak strašně moc a navíc mám hlad jak vlk. Asi se teď přinutím něco dělat… Ještě ke všemu to vypadá, že všichni majaj, protože nikdo nepíše…
 katy

KatyM
Kecalka 308 příspěvků 18.09.02 11:14

Tak koukám, že nikdo nepíše, a nebo mi to opět zlobí. Já si jdu koupit něco k jídlu, docela už mi vytrávilo a poledne se blíží. tak přeju dobrou chuť.
katy 23.t

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 18.09.02 11:24

Ještě nemám vyhráno… šéf mi slíbil dovoleou jen ústně, že nemá čas nic podepisovat… tak doufám, že mi to pak nezapře. Ale jsem rozhodnutá jít kdyžtak k doktorce si nechat naspat neschopenku (kdyby mě šéf z nějakého nepustil),protože UŽ SE TĚŠÍM!!!! Je hroznej den, máš pravdu, od rána mě otravujou samí nepřijemní otravové, teď tady baštím kuřátko a brambory se zelenou petrželkou, do toho zvoní telefony… dovedeš si to představit. Ještě si pak musím dát zeleninovej salát, pak budu odpočívat po jídle a pak teprve práce. Dnes v 15 h končím a jdu k obvoďačce konečně pro razítko do průkazky, doufám, že tam v čekárně něco nechytnu, začínají chřipky.
Dovolené už mám jen 4 dny, tak ten jeden den mi budemuset šéf odpustit nebo si vezmu nějaký neplacený volno nebo nevím… nějak to dopadne, budu se tím zabývat až v pátek.
Zatím ahoj Johanka.

KatyM
Kecalka 308 příspěvků 18.09.02 12:28

Tak už jsem se smířila s tím, že dneska píšu jen já. Víte co by mě zajímalo jestli tady někdo neví jak to vypadá s Ájinkou? Jak se jí daří, a tak… Před chvílí jsem si na ní vzpomněla, tak by mě to zajímalo…
 katy

anicka01
Povídálka 47 příspěvků 18.09.02 12:30

Ahoj všichni,

tak jak se máte uprostřed týdne?? Mně to strašně neutíká, přímo se mi ten čas vleče. Když jsem byla v pátek u doktora a on si mě pozval zase za tři týdny přišlo mi to brzy, ale teď mám pocit, že se nic neděje a že to do 4.10. a dalšího UZV nevydržím. Jo, dotaz: myslíte, že je normální, že si mě doktor pozval už za tři týdnya ne až za měsíc?? Mám stavy hrozného strachu, po tom co se stalo Ajince jsem totálně vyklepaná, teda já vím, že bych měla ýt klidná, ale když nevím jestli je vše o.k.! Vy co vás už mimi koupou alespoň víte, že je to v pořádku ale co my na začátku cesty. No nic taky se dočkáme, že jo. Vždycky si vzpomenu na tebe Johanko, jak jsi tu někomu radila, že nesmí mít pesimistické myšlenky, tak se snažím… Babičky vyšilují a hlídají mě jak ostříž (teda co budou dělat za pár měsíců , to si nedovedu představit chichi)- já teda žádné vylomeniny nedělám, já totiž pořád jen spííííím (a stále mám fialové kruhy pod očima). Prý je to normální, měly jste to taky??

Halo halo čekatelky, kdepak jste, jak to s vámi vypadá, já prskám prskám, když mám ty čerstvý bacily :) a vy se neozýváte s žádnou zprávičkou:), moc na vás myslím a držím palečky. (PRSK PRSK)

Zatím končím

Anička 6.t

KatyM
Kecalka 308 příspěvků 18.09.02 13:07

Čau Aničko,
neměj strach, a nebo ho měj ono tě to přejde. Já měla taky zprvu strach, než jsem si na ten pocit, že jsem těhotná zvykla. Nevěděla jsem co je normální a co není normální. Uvidíš, že za 2 týdny už ti to ani nepřijde myslet na nějaké hrůznosti. Já měla každou chvíli slzy na krajíčku, jen aby bylo vše v pořádku. Pomalu jsem se bála cokoliv udělat. Ale „otrkala“ a teď dělám pořád všechno jako dřív před otěhotněním. Že si tě doktor pozval do poradny už za 3 týdny bych neviděla nijak černě. Každý doktor si objednává jinak. Buď ráda, že tě nepozval za 5 týdnů, to by bylo dlouhý čekání. Čau Katy 23. t.

EFKA1
Stálice 65 příspěvků 18.09.02 13:40

Ahojky holky těhulky,
tak až teď jsem dorazila do práce neboť jsme nakupovali nějaké vybavení do kanceláří a přitom jsem samozřejmě nelenila a prošmejdila několik obchodů pro miminka.Takže dnešní úlovek: 1× dupačky, 1× bundička(to jsem asi přehnala, protože je asi na roční dítě, ale prostě jsem jí tam nemohla nechat, a když už mám tu novou skříň v dětském pokoji......... :-), potom jsem koupila Tetra osušky (dík Johanko, za informaci minulý týden)1× zateplenou kombinézu, není úplně zimní ale je taková teplejší , asi dobrá na jaro a pak 1× hračku plyšovou, zároveň i jako chrastítko.Hrůza, ještě jsem tu cifru nesečetla celkem!!! A to jsem si včera objednala věci za 1000,– na internetovém obchodu www.baby-land.cz
Asi je to normální, že takhle nakupuju, u těhotných prý nastupuje ten syndrom Snášení do hnízda :-))) , tak teda snáším.

V pondělí jsme byli s manželem na UZV, jsem ráda, vše OK, jen pohlaví miminka vidět nebylo :-(( Miminko radši dalo nožičky k sobě a ještě tam mávalo ručičkou. Nádherný bylo, jak plazilo jazyk :-)) mám dokonce perfektní fotku obličeje, která je dost zřetelná( manžel již všem tvrdí že je to celej on :-))
Tak já teď jdu chvíli pracovat a odpoledne sem ještě hodím očko.
Mějte se kráááásně.

EFKA 21.t.

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 18.09.02 13:48

Čau Aničko, abych nepsala znovu, co už bylo řečeno - úplně souhlasím s Katy, až si na svůj nový stav zvykneš, bude to v pohodě, to spaní ti závidím, já jsem byla na počátku těhotenství tak vytížená v práci a bylo mi tak blbě od žaludku a vůbec, že jsem toho moc nenaspala! Někteří doktoři objednávají už po 3 týdnech, myslím, že je to normální, máš asi doktora poctivce, který chce mít všechno pod kontrolou, to je dobře - a jak píše Katy - lepší než za 5 týdnů.
Tak hodně zdravíčka a dobrou náladu!
Ahoj Johanka 22 t.

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 18.09.02 13:50

Ájinku jsem před chvílí „přistihla“ připojenou, asi se dívala na nové zprávičky… takže vím, že „žije“, doufám, že se nám brzy ozve… i když má určitě náladu pod psa… Chtěla jsem jí poslat osobní zprávu, ale zrovna jak na potvoru nefungovalo emimino - nešlo na nic kliknout, a pak když to začalo fungovat, Ájinka zmizela ze seznamu on-line. Tak nic.
Johanka

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 18.09.02 13:52

A s tím psaním - já bych klidně psala každých půl hodiny, jen mi to připadá takový hloupý - kdo to má pořád po mně číst? A není na co reagovat, když ostatní pracujou!
Johanka

KatyM
Kecalka 308 příspěvků 18.09.02 14:02

Johanko a holky,
pomocte, já jsem asi úúúúplně tupá, ale pořád ještě nevím co jsou to ty TETRA osušky, ani jsem nezaregistrovala, že se to tu tak nějak probíralo???????????

Katy

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 18.09.02 14:05

No konečně někdo jinej než já a Katy! Efko, z nakupování si nedělej těžkou hlavu, stejěn bys ty věci někdy potřebovala, ne? Pak to bude jako když je najdeš… a vlastně be finále ušetříš, nebudeě muset za rok kupovat například tu bundičku… já si to taky vždycky takhle nějak zdůvodním.
Jsem teď momentálně trošičku rozladěná, četla jsem na Piškůtkovi zprávu od Ájinky, zaslzela jsem si, je mi to hrozně líto, Ajince musí být prostě příšerně a nemůže s tím chudinka nic dělat… jen zase čekat… pořád na něco čekat… ach jo. A svatá pravda je, jak píše, že žádné nervíky v práci ani rýma za to nestojí, nejlepší je na všechno se vykašlat, hlavně že jsme zdravé my i miminka! Proti některým problémům jsou ty naše úplně malicherné a člověku to dojde až když něco takového vidí ve svém okolí…i když je to přes internet, beru Ájinku jako kamarádku.
No nic… asi za hodinku bych chtěla odejít z práce, k doktorce, tak to je vlastně za chvíli. Doufám, že zítra tady bude počteníčka víc!!! Ještě se sem mrknu než půjdu z práce.
Ahoj Johanka 22. t

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 18.09.02 14:07

Čau, pokusím se ještě jednou o hluboce neodborný výklad - tetra osušky jsou takové silnější a o něco větší látkové plíny, používají se na zabalení, podkládání a sušení úplně malých miminek třeba po koupání. Froté osušky (s kapuckou) se prý používají až po nějakém tom týdnu, až miminko vyroste tak, že mu budou tetra osušky malé.
Johanka

EFKA1
Stálice 65 příspěvků 18.09.02 14:32

Souhlasím s Tebou Johanko,
co je proti tomu nějaká rýma nebo práce…
Snad bude vše brzy OK.Beru to stejně jako Ty.Taky se mě to dost dotklo…
Snad zítra se tu objeví nějaké dobré zprávy od našich „čekatelek“ :-))
EFKA 21.t.

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 18.09.02 14:33

Tedy holky vy mi dáváte hned bych běžela nakupovat, ale ještě jsem si to zakázala začínám totiž teprve 12. týden. Já jsem teprve včera sdělila tu novinku v práci docela mě mile překvapila moje šéfová bála jsem se, že bude trošinku naštvaná, ale dopadlo to dobře byla moc fajn a už teď chce po mně vědět kdy přesně odejdu na mateřskou. Holky můžu to vypočítat už z toho termínu co mi dal pan doktor podle menstruace ? A odchází se tedy 6 - 8 týdnů před termínem ? To mě překvapilo, že to chce vědět teď hned. Tak pozdravujte všechny svoje miminka a hlídejte se. papa
Mikiska 12t.

Kelly1
Kecalka 144 příspěvků 18.09.02 15:29

Ahoj Katy,

zcela stručně: jsou to ty osušky, které používaly naše maminky, když my jsme byly miminka. Plena větších rozměrů, tak jak psala Johanka. A nic si z toho nedělej, ten název Tetra osuška jsem slyšela prvně až když jsem jí kupovala. Mimochodem obyčelné látkové pleny jsou Tetra pleny:o)

Ahoj Kelly

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 18.09.02 18:14

Ahoj Johanko a ostatní!
Tak si představte, že je toliká hodin(konkrétně něco po 18 h.) a já ještě trčím v práci. Potřebuji si totiž zítra něco zařídit a nebudu tady, takže by se tady do pátku ty kupy ještě zvětšily a to bych se z toho úplně zbláznila… Tak jsem já normální???? Všude si čtu, jak mám odpočívat, spinkat a tak všelijak lenošit a já toho tady mám snad čím dál víc! Šéf teď na chvíli někde zmizel, tak jsem se sem skočila odreagovat a hned jdu zas makat!!! Tak se mějte a kdo můžete, utečte ze zaměstnání včas! Oni si toho pak navymejšlej… Dneska se mě jeden kolega ptal, jestli tu novou „holčinu“ přijdu zaučovat, i když už budu na mateřský. Tak jsem mu řekla, že mě to docela štve, jelikož tady tři měsíce vykřikuju, kdy se za mě bude někdo hledat a mám odnýst to, že šéf má na všechno dost času??? A chodit sem ten poslední měsíc, kterej bych si chtěla užít podle svýho a naladěná bejt spíš miminkovsky a maminkovsky než pracovně? To se mi tedá vůůůbec nechce! Já vím, že to odnesou samozřejmě kolegové, protože když si holka nebude vědět ze začátku rady, rozdělí se práce mezi ně, případně jí to budou muset vysvětlovat oni. Ale můžu já za to? Ach jo - člověk to nemá lehký.
Tak tady aspoň sepisuju takovej seznámek prací, co se musí dělat denně, co týdně, co měsíčně, abych jí to případně jen šoupla a mohla se tím řídit (a nemusela jsem to sáhodlouze vysvětlovat). No - jsem na to fakt zvědavá.
Ahojda
Ivča, 33.t.

A to mě naše děťátko večer pořád nějak šťouchalo a lechtalo a strkalo mi patičku pod žebro a vůbec dělalo všelijaké špumprnágle a nechtělo mamince dopřát trochu toho spánku. Ve tři ráno mě manžílek šel „vyhnat“ z gauče v obýváku, kde jsem nakonec v sedě usnula, do mojí postýlky. Kruhy pod očima mám ještě teď!!!
Kdyby to takhle pokračovalo, tak usnu vyčerpáním u vlastního porodu :-))) !

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.02 18:30

Ahoj, sice nejsem účetní ani nijak moc znalá problematiky, ale vím určitě, že můžeš nastoupit na MD nejdříve 8 týdnů před termínem porodu a nejpozději musíš vypadnout z práce 6 týdnů před termínem porodu, kdybys byla v práci déle, pak bys myslím neměla nárok na celých 28 týdnů mateřské ale nějak by se to krátilo (tím si ale nejsem jistá, po tom jsem se do detailů nepídila, protože nemám v úmyslu zůstávat v práci extra dlouho, spíše naopak). Počítá se to podle prvního termínu, co máš na průkazce už teď - aspoň tak mi to bylo řečeno naší účetní. Raději ať se k tomu vyjádří někdo povolanější, abych ti neporadila něco špatně. Mně se termín porodu zatím neměnil a podle všeho měnit nebude, tak mám ve svém odchodu z práce jasno. Určitě už jsi ale byla na prvním důležitém ultrazvuku, který se dělá mezi 10.-12.týdnem - právě podle tohoto ultrazvuku se upřesňuje délka těhotenství, kdyby datum posledních měsíčků nesouhlasilo. Takže jestli ti po tomhle UTZ doktor datum porodu nezměnil, můžeš se toho držet.
Johanka 22.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.02 18:55

Holky, chci vám dát tip na jedny stránky (teda komu nevadí, že jsou v angličtině) - mám to vlastně převzatý od jedné těhulky z Káčátka - kdysi tuhle adresu doporučovala a já jsem se tam teprve dnes dívala… takže:
www.pregnancy.about.com
Jsou tam mimo jiné krásné fotky z ultrazvuku ze všech týdnů těhotenství a taky fotky bříšek těhulek týden po týdnu atd. Na začátku tam sice naskáče plno reklamních oken, ale když jsem je pozavírala, už mě to neotravovalo. Čau Johanka

Kelly1
Kecalka 144 příspěvků 19.09.02 07:30

Ahojky holky,

tak vám povím, že tady dneska nejspíš určitě usnu. Na dnešek jsem se vůbec nevyspala. Kolem půl jedný mě přepadlo noční čůrání, to ostatně určitě dobře znáte, jenže jak je v baráku zima, tak jsem se probrala a pak jsem asi hodinu nemohla usnout. Když už jsem si konečně schrupla, tak jsem kolem čtvrtý musela vstávat a odvést manžílka do práce. Bohužel to vyšlo tak, že se tam neměl jak dostat a já potřebuju odpoledne auto. Takže po návratu další převalování a když už se mi chtělo konečně spát, tak mi zvonil budík:o(. Takže dneska to bude fakt náročný.
Ale musím se pochlubit, co máme nového. Teda v uvozovkách nového. Máme půjčený košík na mrňouska. Takový ten na kolečkách s nebesama. Je asi 30 let starej, takže bude potřebovat trochu přeláknout a taky ty kanýrky a nebesa si budu muset spíchnout, ale to nevadí. Času máme dost a takováhle práce potěší. Hned jsem ho včera přeměřila, zítra vyrazím na lov nějaký látky a o víkendu ho zkusíme dát dohromady. Už v něm toho broučka vidím:o).
Taky už jsem dneska vytáhla těhotenský lacláče. Jsou mi sice ještě trochu velký, ale nic teplejšího nemám, takže je mi to jedno. Hlavně, že nemrznu:o) Tak se zatím mějte, jdu se pokusit pracovat.

Zdraví spící Kelly 21.t

KatyM
Kecalka 308 příspěvků 19.09.02 07:46

Čau holky,
tak je čtvrtek, hurá - zítra pátek. Dneska mám práce nad hlavu, jelikož jsem se včera flákala, tak to budu muset dneska dohnat. Jo, jo co se dá dělat.
Už mám doma krásnou autosedačku Chicco, zeleno-modrou, vevnitř je vystlaná moirou, takže se tam prcek nebude v létě potit. Stála 1750 - to mě přijde jako solidní cena. Dneska jdu odpoledne cvičit, těším se že se protáhnu. Jakmile se nehýbu a neprotahuju, tak mě hned bolí záda. Tak tomu trochu předejdu. Nicméně to vypadá, že cvičení už moc nepomáhá mám už +4 kg někdy i +4,5… Jo jo, co se dá dělat. Nejradši bych ty kila hodila za hlavu, ale pořád mi to nějak nejde, nevíte jak na to? I když trochu mě uklidnňuje graf v těh. průkazce, když se podívám na průměrný přírůstek hmotnosti, tak jsem stále trochu pod. Čau Katy 2.t.

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 19.09.02 08:15

Děkuji mockrát za informace. Na UTZ jsem už byla a pan doktor nic neřikal ani neměnil termín, který mi dal takže je to asi tak jak říkáš. Pěkně si to spočítám na těch 8 týdnů, protože je zajímavý, že když vím že příští rok už budu doma chodí se mi do práce hůř myslela jsem, že to bude naopak. Nu což co se dá dělat ono to určitě rychle uteče už se těším na to mrně tak ještě jednou díky a pozdravuj svoje miminko.
Mikiska

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 19.09.02 09:03

Ahoj, dnes budu mít taky pracovní den, od rána tu lítám a nestíhám… měla bych se šetřit, vím, ale jsem tu sama a někdo tu práci udělat musí, ach jo. Tak udělám rychle to nejnutnější, pak čekáme zahraniční návštěvu, tak se jim budu muset věnovat a odpoledne budu mít snad čas na svoje věci - tedy i na emimino.
Hned po práci jdu cvičit, taky se těším, protože od pondělního plavání jsem kromě sezení v práci a ležení v posteli neměla vůbec žádný pohyb. Dneska jsem plna obav vlezla na váhu a mám +6,5 kg, teda skoro 7 kg, abych si neubírala. Tak to už je síla, posledních 14 dní kynu rychlostí kilo za týden a asi se to nezastaví…
Teplý kalhoty těhotenský mám naštěstí dvoje, i když mi jsou taky ještě trošičku větší, a jsem ráda, že je mám, je ráno fakt kosa. Akorát jsem ještě neměla čas vyhrabat bundu, tak chodím v saku nebo ve svetru a mrznu.
Technické věci na mimčo jako kočárek, autosedačka atd. ještě nemáme a necháváme je na poslední chvíli, nevíme totiž, kde a jak budeme bydlet a nechceme se s těma všema věcma pak stěhovat… náš baráček se asi nestihne, tak se budeme muset přestěhovat na zimu na pár měsíců do jara provizorně do nějakého jiného (většího) bytečku - to zase bude vyhozených peněz za pronájem… co nadělám, rodiče s velkým barákem nikde blízko nemáme. tak se budeme stěhovat celkově dvakrát, z toho jednou když budu mít obrovský břicho a podruhý s miminkem. Ještě je to daleko, tak na to nebudu myslet… ale dovedete si představit stěhování… jak se říká - lepší by bylo vyhořet.
Mějte se fajn, ozvu se hned jak to bude možné.
Johanka 22. t.

Andry02
Povídálka 37 příspěvků 19.09.02 10:10

Ahoj Johanko, to jsem byla ja… a jeste jsou jedny dobry www.babycenter.com A pokud nekdo i sprechtite tak super stranky jsou www.9monate.de

Cau Andry

babula
Stálice 75 příspěvků 19.09.02 10:39

Ahoj Johanko,
to tě teda upřímě lituju, že se budete stěhovat dvakrát, já se stěhovala před rokem, nyprostá hrůza, zařekla jsem se , že mě s toho našeho bytu nikdo nedostane ani heverem, tak tě moc obdivuju. Jsem taky rada, že jsem tě našla, pořád jsem nemohla přijít na to jak to funguje. Máš taky svůj deníček, nebo ne a nevíš náhodou jak se zakládá? Díky moc za rady, jsem tu nova, to je asi videt, ze :)
Jsem ve 14. týdnu a už se nemůžu dočkat toho 20., až mě moje srdíčko poprvé kopne, jsem těd hrozně citlivá a jen vidím miminko, už se mi hrnou slzy do očí, ale to je asi normální:) Je mi úplně jedno co to bude, už se nemůžu dočkat:)
Tak zatím pa Babula
Moc pozdravuju a drzim pesticky vsem těhulkám i čekatelkám pa:)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.02 11:20

Ahojte těhulky,
své těhotenství jsem si po několika letech manželství vyprosila. Manžel byl ze začátku absolutně netečný, když se těhotenství potvrdilo,choval se báječně, byl spokojený. Jenže teď se k tomu staví, jako že se ho to absolutně netýká. Štve ho moje nechuť k častému sexu, štve jej to, že se o potomkovi bavím, že jsem opatrná a tak. Potkalo to některou z vás? Stavěl se k tomu takto i jiný chlap? Nutno dodat, že naše manželství je sice dlouhodobé, ale nijak extra šťastné. Spíše takové nucené.Rozvod tam sice nehrozí a dítě není pojistkou, přeci to není pohodový vztah. Já se na mimi neskutečně těším a myslila jsem, že i on bude a vypadalo to tak,jenže nyní?
Aneka 7t

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.02 11:30

Johanko, tvá prozatímní pohoda, co se stěhování týče, mne teda fascinuje:-)) My se stěhovali před půl rokem, bez bříška, bez miminka a můžu říci, že stěhování, které příjde počátkem léta, toho se upřímně děsím. Náš domeček se taky nestihne včas:-)) Raději vyhořet, vážně:-))A tebe obdivuji, neboť jednou s bříškem a pak s miminkem-hmm.Ale neboj, uteče to jako voda a budete ve svém všichni:-))
Aneka 7t

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.02 11:35

Ahojky Aneko,
a neboji se spis? My teda mame pohodovy vztah na budouci mimi (stale cekatelka - SAKRA) se oba strasne tesime, nekdy mam pocit, ze pritel snad i vic nez ja, teda pokud je to vubec mozne… A ovsem si dost povidame - teda to jsem ho musela naucit ja, ze zacatku to bylo dost narocne, ale da se to. No a z nej i tak ted pri povidani o mimcu vypadne ze se strasne tesi a zaroven boji, ze si uvedomuje ze to bude naporad, a jestli nas uzivi a jestli bude dobry tata a ze je to nevratne atd… Dokonce mne i upozornuje nato, ze az mu ukazu testik s dvema carkama, ze ho to asi prekvapi a zaskoci - tedy jeho slovy - „Te upozornuju ze budu cucet jak vyoranej mysak, tak mne hned nebij…!“ Mozna to tvuj manzel jen neumi rict… Zkus si s nim popovidat…v klidu,… navic z jeho pohledu se nic nezmenilo - porad si stejna, asi se mu s tim bude lip szivat az uvidi jak roste brisko - bude to pro nej viditelnejsi… Teda jsem se ale rozkecala.....no nic, treba si z toho neco preberes… tak drzim pesticky at to zvladnete! A.

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 19.09.02 11:38

Čau Babulo, deníček svůj nemám, (ještě to tak :-) jsem ráda s holkama tady. Přehled existujícíh deníčků najdeš nahoře vpravo „Více o e-miminkovské deníčky“ (nebo tak něco) a založit si deníček můžeš přes hlavní menu „Poslat příspěvek“ - za pár dnů se objeví na hlavní stránce tvůj příspěvek a budou na něj lidi reagovat. Snad jsem to napsala dobře, jestli ne, ať mě někdo opraví. Proč ale nezůstat tady? Tady si doufám dobře „pokecáš“, deníček si nedělej.
S tou citivostí jsme asi stejné všechny, u mě se nejvíc hormony bouřily v prvních 3 měsících těhotenství, kdy mě dojímalo všechno, brečela jsem i u pohádek. A běda jak na mě někdo zvýšil v práci hlas, hned mi vyhrkly slzičky… ale už se mi to srovnalo a jsem „normální“. Jen zvědavě nahlížím pořád do kočárků, prohlížím si bříška kolemjdoucích těhulek a směju se na malý děti, to je asi taky normální, těšit se na to svoje, ne? Necháš si říct, jestli budeš mít chlapečka nebo holčičku? Kolem 20. týdne bys měla jít na ultrazvuk, tak se pak pochlub.
Jsme asi všechny rády, že ses k nám přidala, je tu poslední dobou docela pusto, holky, co pravidelně psaly, někam zmizely… tak tady nebude nuda a bude co číst. Odkud jsi, jestli to není tajné?
Ahoj Johanka 22. t.

KatyM
Kecalka 308 příspěvků 19.09.02 12:31

Čau Aneko,
můj manžel, byl nejdřív taky trochu „otrávený“ mou nechutí k sexu, nebo spíš nedokázal pochopit, že já, která jsem měla chuť pořád, najednou nemám. Spíš to byl podle mého takový strach, co se se mnou děje. Nakonec to pochopil a nijak na mě nenaléhá. Musela jsem mu to ale neustále vysvětlovat, že nechuť není v tom, že ho nechci, ale proto že prostě nemám chuť. Jinak on se od začátku těší, sice není jak vystřížený z časopisu Betynka, ale občas přijde, pohladí mě břicho, nebo pošle hezkou sms. Podle mě se chová jako normální chlap. Žádný pravidelný citový projevy, ale občas jo. Vlastně si vůbec nemůžu stěžovat. Třeba má tvůj manžel opravdu jen strach z něčeho nového, ale ty asi sama nejlíp poznáš, co v tom je. to se pak těžko radí. Jen doufám, že budeš spokojená a v pohodě. Uvidíš, třeba se to časem zlepší, nezoufej a buď veselá.
katy 23.t.

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 19.09.02 12:43

Ahoj Aneko, chlapi jsou v tomto směru někdy „divní“, už jsme tady tohle téma jednou probírali… jsou uvnitř šťastní a hrdí otcové, navenek se tváří jako tvrďáci a taky mají zpočátku myslím trochu obavy, jak to všechnou zvládnou, jesti se cítí jako živitelé rodiny, pak je mohou trápit finanční problémy, až ženská zůstane na mateřské anebo se užírají pocitem, jestli to vlastně chtěli, jesti ješět neměli počkat, že je konec svobody, jestli to s miminkem budou umět atd. Taky jsem to zpočátku neměla doma jednoduchý, než jsme se s novým pocitem vyrovnali oba, protože to přišlo tak trochu nečekaně - dřív, než jsme plánovali, ještě do toho všeho stavíme barák, bydlíme v pronajatém bytě a musíme oba pilně vydělávat a vidíme se doma jen občas večer…utahaný oba. A ještě teď si asi pořádně nedokážeme uvědomit, jaké zá:,–(ní změny nás čekají, co všechno končí a co začíná… jéžišmarjá začínám tady filozofovat..... Ale prostě máme pevnej a pohodovej vztah. Chce to hodně tolerance. Zpočátku první 2-3 měsíce se mnou cloumaly hormony, střídavě jsem brečela nebo se vztekala a musela jsem se doma hodně ovládat, abych nedělala scény, protože mi bylo taky dost blbě a měla jsem tendence si tohle všechno „vylívat“ na chudákovi manželovi (kterej to naštěstí chápal a přecházel moje nálady s úsměvem).
Fakt záleží na vašem vztahu, jak je pevný nebo ne, jestli se na sebe můžete vzájemně spolehnout a podporovat se. Uvidíš, že manžel brzy ze svého „zapouzdření“ vyleze a půjdete spolu nakupovat oblečky.
Taky si myslím, že chlapy dost štve, když ženská mele pořád dokola jen o těhotenství, miminku, když se kolem postele válí časopisy typu Betynka, štve je, že se přehnaně kontrolujeme a šetříme, jíme zdravé blafy a pro ně nic pořádnýho neuvaříme… pak když jsou nuceni poslouchat nekonečný telefonický hovory. který vedeme o mateřství a miminkách s kámoškama a maminkama - tomu se zkus vyhnout a věnuj se hodně jemu. Může se cítit odstrčený někde daleko až za miminkem a žárlit. V žádném případě ho neodmítej a nedávej mu najevo, že je těhotenství důležitější než on, on chce být taky důležitý. A nezapomeň o sebe pečovat, ať jsi sexy a přitažlivá těhulka, bude si tě víc vážit.
Neradím moc nebo blbě?
Měj se fajn a držím palce, ať se nálada zlepší.
Johanka 22.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.02 12:45

Ahoj holky,
to můj manžel se taky na miminko moc těší a chová se ke mně moc hezky. I když určitě má taky strach, asi jako každý chlap, zda nás uživí a jak to budeme zvládat najednou ve třech, do teď jsme si přece žili celkem pohodově…, takže je asi normální, že některý chlapi se ze začátku moc netváří, no taky se do toho vysvětlování pěkně zamotávám:-) Byla jsem se teď podívat na těch stránkách, co doporučovala Johanka - pregnancy.com a jsou moc hezky udělaný, teda až na ty reklamy, taky mi tam furt skákaly. Dneska jsem se v poradně vážila, zase po dlouhé době (doma váhu nemáme-radši) a byla jsem celkem spokojená. Zatím jsem přibrala 4,5 kila, to ujde ne? No ale k snídani jsem se pěkně nabaštila, tak uvidíme, jak to bude pokračovat. Tak se zatim mějte a pište, ráda se sem jukám v průběhu pracovní doby:-)))
Irena, 24. t.

KatyM
Kecalka 308 příspěvků 19.09.02 13:36

Souhlasím s Johankou, řekla to výstižně.
katy

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.02 13:51

Díky všem za rady a povzbuzení. Docela jsem se zasmála tvému poslednímu odstavci, Johanko, neboť i já,když jdu ke kamarádce, která má zrovinka dnes první termín, manžel bručí, když si čtu jména, bručí. Ale jinak se snažím před ním dělat, jako že nic. Ale vadí mu má opatrnost třeba v kontaktu se zvířaty.Mám doma pár divokých, odchycených zvířat, která nejsou nijak veterinárně ošetřována a mohou být nositely nemocí a jemu se má opatrnost a argument(těho­tenství) zdá ujeté.Prý to přeháním. Možná má strach z toho co bude, jak tady shodně říkáte, jenže já to nepoznám. My dva máme velice specifický vztah. Byl takový odpočátku. Byl založený na rozumu. Já v něm cítila sílu a jistotu. Brali jsme se poměrně mladí. 22 a 26 let. A jaksi si teprve a stále hledáme cestu do našich duší.( nám to trvá) Vzhledem k našim povoláním, se vídáme taky jen večer, nebo někdy vůbec. Mne žádné nálady(zatím) nepřepadají. Jsem mnohem klidnější a šťastnější. Na miminko se neskutečně těším, ale je faktem, že své těhotenství beru né jako doplněk vztahu, ale jako náhradu zvláštního vztahu.Ale to patří jinam,ne sem.
3/10 jdu na další ULZ a manžel tam chce jít taky, tak pokud do té doby nezmění názor, nebo jej už nezměnil, snad pak roztaje. Možná mu to fakt nedochází:-)) Kéž by. Protože pak by bylo vše jak má být(teda až mu to dojde) Asi je to tím, že doposud neměl před sebou žádnou změnu. Naše životy se nijak nezměnily ani po svatbě. A je to v podstatě náš první mezník.
Johanko, nevzpomínáš si náhodou, kde jste toto téma probíraly? Ráda bych si to pročetla. Ale nehledej to, jen kdyby náhodou:-)) Děkuji vám všem.
 Aneka

babula
Stálice 75 příspěvků 19.09.02 14:43

Ahoj těhulky a čekatelky,
jsem tu nová a jsem moc ráda, že jsem našla tyto stránky, úplně náhodou:)
Jsem z Brna je mi 25 a miminko jsem si , už dlouho moc přála, ale až teď přišel ten pravý čas, jsem ve 14.t., vdaná, mám moc hodnýho manžela , jsme spolu přes pět let, je to moje největší a snad ta pravá láska a naštěstí i na něho přišla ta touha mít miminko, nevím jestli mám chtít vědět co to bude, ale asi se nechám překvapit, až u porodu, na porod se hrozně těším, nevím jestli je to normální, sřív jsem si myslela,že budu mít strach, tak teď jen doufám, že se nedostaví.
tak zatím pa těhulky a čekatelky
 Babula

anicka01
Povídálka 47 příspěvků 19.09.02 14:51

Ahoj ,

jé, kde jsou všichni ??? Nějak nám tu ta účast padá.
Jak se máte? Já jsem se právě dozvěděla, že jdeme na svatbu tak budu celou oslavu na sodovce - no to svůj stav asi neutajím a budu to muset zveřejnmit. :)))) Kdy jste oznámily širšímu okolí, že čekáte mimi vy? Já se zatím držím, když je to tak brzo, vědí to jen rodiče a brácha se švagrovkou.
Tak mě napadlo, že je nás tu málo, protože všechny čekatelky si asi daly od emimina pokoj, aby je to nestresovalo a pořád na to nemyslely (možná).
K té debatě o realkcích nastávajících tatínků: my jsme radostnou zprávu obrečeli oba - mimi jsme oba chtěli (taky už na to máme věk:) ) a byli jsme v šoku , že to vyšlo hned první měsíc. Manžel mi hrozně záviděl, že jsem viděla naše mimi na UZV (minulý pátek) a že prý chce taky :)) Od té doby mě kontroluje mobilem , jestli je mi dobře a tak a s mimčem si povídá i když ještě není nic vidět. Je sladkej. Je ale fakt, že nesnese, aby to bylo jediné téma našich hovorů amám přísně zakázáno chodit do obchodů s dětským zbožím :((( . A občas z něj taky vypadne věta že si to nedokáže zatím představit apod. Ono je to asi složitý pro nás i pro ty chalpy. Tak je musíme brát s rezervou:))

Pa

Anička 6t.

babula
Stálice 75 příspěvků 19.09.02 14:55

Ahojky Johanko,
jsem z Brna a ty asi jak jsem si přečetla z Prahy, teda jestli se nepletu:)
Chtěla bych o tobě vědět víc, kolik ti je a tak co mi můžeš říct, ty se me můžeš taky na všechno ptát, ale ty jsi v tom těhotenství dál tak já tobě asi sotva něco poradím,že. Ty už víš co čekáte, nebo si to taky necháš jako překvapení??
Zatím pa , já se ještě ozvu Babula

Evca5
Povídálka 45 příspěvků 19.09.02 15:04

Ahoj Aničko

Já chodila do poradny už od začátku každé 3 týdny a to ještě dodnes. Myslím, že to není nic neobvyklého. Uvidíš, všechno bude O.K. :))
Ahoj Evča 31.t.

babula
Stálice 75 příspěvků 19.09.02 15:04

Ahoj Aničko,já jsem tady taky, jsem moc ráda, že jsme tu a mžeme si předávat rady a pocity:)
Já jsem byla hrozná já to všem vyzvonila v 2. měsíci, byla jsem tak šťastná a potřebovala jsem se podělit o tu radost, je pravda, že mám málo trpělivosti a vždycky hned všechno vyzvoní, dárky na vánoce kupuju na 2× jednou před vánocema delší dobu ty samozřejmě rozdám, protože se nemůžu dočkat těch reakcí a podruhé kupuju 23.12, protože ten den to už vydržím a dám to všem až pod stromeček:), to jse celá já, já myslím, že jestli máš touhy se podělit o svoji radost z miminka tak to řekni:)
zatím pa Babula

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 19.09.02 15:34

Ahoj holky těhulky
Já jsem to taky vyzvonila hned na začátku nešlo to vydržet. Nemohla jsem ze začátku na nic jinýho myslet a původně jsem to chtěla říct až tak na konci 3. měsíce, ale já jsem takovej ukecánek tak jsem to všem řekla. Manžílek ze začátku nevěřil svým uším ale potom přišel s kytkou (což mě tedy opravdu překvapilo) a moc nám gratuloval tak jsem se poprvé rozbrečela a teď brečívám v práci tady na emiminu. 1.10 jdu na kontrolu a tak už chci poprosit doktora o obrázek už to půjde ne ? A jinak opravdu souhlasím s Johankou skutečně to vystihla a Anece přeju ať se ten vztah brzy urovná až manžílek uvidí UZV tak určitě roztaje. Tak se opatrujte ahoj
Mikiska 12t

KatyM
Kecalka 308 příspěvků 19.09.02 15:37

Tak to, že jde manžel na ultrazvuk bych považovala za velké plus a úspěch, znám případy kdy manžel nebyl na ultrazvuku ani jednou a ještě se po narození dítěte ošklíbal, že to není kluk! Uvidíš, že po ultrazvuku se mu to určitě rozleží! Čau Katy

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 19.09.02 18:06

Ahoj tehulky,
Tak mi trvalo snad dve hodky, nez jsem se prokousala vsemi prispevky. Klopim usy, ze nejsem takova pisatelka jako Katy, Kelly, Johanka atd. Jsem ted doma a nedostanu se k internetu tak pohodlne jako v praci, to zni pekne, ze :) Sice tu mam ceskou klavesnici, ale jsem uz tak zvykla psat bez ceske diakritiky, ze to nemenim. Vcera jsem byla poprve u meho byvaleho doktora v Praze. No chudak nemohl porad pochopit, proc zas jdu k nemu, kdyz stejne bydlim asi 90km od Prahy. Kdyz jsem mu rekla, ze se za mesic a pul opet stehuji do jine zeme, a nevyplati se mi zajit k novemu, tak mi vynadal, ze tehotna ma sedet doma na zadku a ze takovy cikansky zivot uz dlouho nevidel. No my uz s manzelem asi jini nebudem. I kdyz uz taky uvazujem, ze bychom se meli nekde u:,–(it. Ale jinak to bylo prima, udelal mi UTZ a ja opet videla drobecka. A hlasim se do klubu maminek cekajich chlapecka! Teda neni to tutovka, ale maleho pindika jsem videla i ja. Asi za 14 dni pojedu na 3D UTZ, tak se tesim. Dnes jsem tam volala a o jinem pristroji nevedi, tak to nebudu komplikovat a zajedem se podivat do Brna.
Jinak pupik uz pekne roste a ja zase rostu na vaze. Zatim jsem ale porad v norme, to me uklidnuje. Doma si odpocivam od prace, hlavne te psychicke. Vareni, uklizeni, atd me samozrejme nemine. Taky vencim segre psa, ona ma termin za 14 dni a chudinka uz nemuze poradne ani chodit. A hlavne ten pes - rocni labrador- je strasne divokej a hravej, takze je s nim spousta prace. Volne beha po byte a na zahrade sam proste nebude, knuci na cele sidliste. Je na segru tak fixovanej, ze mam strach aby pak nezarlil na miminko. Slysela jsem i desne historky, ale to sem nebudu tahat.
Tak si uzivejte briska, nakupovani oblecku a dobre papani. Ted jsem z toho dostala hlad, tak si jdu neco uvarit.
Jo a vcera jsem citila prvni kopanecky, takove slabe, ale urcite to bylo ono.
Ahojky
Petrus 20.t

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 19.09.02 19:37

Ahoj holky,
tak jsem celá vedle z Monáčkova termínu porodu. Já měla původní termín taky 5. 1., ale teď mi ho posunuli na 15. 1. (dárek k narozeninám). Tak by mě docela zajímalo, kdy měl(a) první pohyby Monáček. Já už v 16 týdnu. Druhý termín je mi v podstatě „nepříjemný“. Při prvním těhotenství se mě nikdo na nějaké pohyby vůbec neptal prostě vypočítali termín podle poslední menstruace, já to vzala jako hotovku a přesně ten den porodila. Mám v tom v celým čím dál tím větší maglajs. Jedna chytrá kniha říkala, že výpočet je snadný. Od data poslední MS se odečtou 3 měsíce a 7 dní. A napoprvé to sedělo 28.11. a porod 21. srpna. Navíc manžel moc prosil, abych porodila přesně, že to budou jediné narozeniny, které si bude pamatovat. Tak jsem mu tu radost udělala :-). A teď mě ti doktoři nějak zase nějak zmátli. Poslední MS 31.3 a porod 5.1. Sice mi to přišlo divný, ale oni mají to chytré kolečko, tak jsem si vsugerovala, že prostě pátého rodím a hotovo. No a oni mi to zase celé pokazili, nějakým druhým termínem. Já chci jen jeden!!! :-)) Celý je to pro mě zamotaný - těhotenství přece trvá 9 měsíců, ale 40 týdnů děleno 4 (měsíc tak jako obvykle mívá 4 týdny, ne?) je přece 10… No tak mi tohle někdo vysvětlete. Fuj při těch počtech mi došlo, že se příští úterý vracím po šestileté pauze do školy. Asi si budu muset dojít koupit penál a pravítko.
K těm nastávajícím tatínkům, máte pravdu, že se asi částěečně bojí a taky jsou za drsňáky. My ovšem v sexu řešíme problém zcela opačný, já bych opravdu moc chtěla, ovšem manžel má strach. Při prvním těhotenství jsem brečela jak želva, že to je určitě tím, že se mu nelíbím a tak. Když hodlal dodržet šestinedělí, vyvedla jsem doma už scénu, po které si to SÁM RÁD rozmyslel. Nyní už se tomu směje a tvrdí, že by na něj určitě sáhl, nebo ho kousl :-)) Ale nějaké tatínkovo žvatlání na bříško u nás nepřichází v úvahu. Na druhou stranu se teď ze služebních cest vrací se slovy, Tobě nic nevezu, ale mimísovi jsem přivezl velikou čokoládu. Na ultrazvuk poprvé chodil poctivě, ale doktora neměl rád. Ten mu při první návštěvě dlouze něco vysvětloval, avšak náhle se otočil na mě a zeptal se :„Rozumí česky?“ Mě to moc pobavilo, ale on se vztekal. No kdo za to může, že tak nečesky opravdu vypadá.
Jo byla jsem omrknout obchod v Kunraticích a je opravdu hezkej, ale hlavně táááá obsluha, no to bylo jak z jinýho světa.
Mějte se všichni pěkně. Esterka 25. t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.02 21:39

Babulo omyl, já jsem z Brna, to je fajn. Teď nemám moc času na psaní a ještě k tomu mám za zádama manžela, ozvu se zítra.
Budeme mít chlapečka.
Jsem fakt stručná, více píšu dole v komentáři, který tam hodím za chvíli, jdu si lehnout a spát.
Johanka 22 t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.02 21:41

Ahoj, ocitla jsem se náhle doma na neschopence?. Odpoledne jsem v práci na záchodě zjistila, že je moje slipová vložka trošku od krve, pak už to bylo jen chvilkové slabé špinění?. Prostě šok. Rozbrečela jsem se, celá vyplašená volala doktorovi a hned k němu jela. Naštěstí jsme já i mimčo naprosto v pořádku, kontroloval mě vnitřně i ultrazvukem, nic se neděje, jen mi pak doktor zjistil tvrdnutí břicha ? je fakt, že mě břicho občas pobolívá, ale netušila jsem, že je to ono a v tom fofru v práci jsem tomu nevěnovala pozornost? dnes byl opravdu šťavnatej den, lítala jsem nervózní pořád v pohybu, nestíhala jsem, do toho výlevy nervního šéfa? byla jsem odpoledne docela na rozsypání, že nával práce nezvládám. Tak mám neschopenku, doporučený klid v posteli, žádný nervy a odpočívat. V pondělí jdu do poradny a taky domluvit se, jak dlouho mám být ještě doma. Uvidím, jak se budu cítit, byla jsem dnes psychicky úplně hotová a cítím, že si potřebuju odpočinout, zdravé miminko přece neobětuju práci, ty nervy a jakýsi ?pocit zodpovědnosti? vůči firmě za to nestojí, na to se můžu vykašlat. I kdybych měla celý těhotenství už proležet, slibuju, že se nebudu stresovat . Mám předepsaný 3 x denně tablety magnesia, že by se děloha měla zklidnit? je fakt, že mám břicho na pohmat hodně tvrdý, ale myslela jsem si, že je to normální, že se to tak všechno napíná.
Takže momentálně končím, z domova se budu připojovat jen hodně málo (platíme hrozné pálky za telefon a máme pomalé připojení) a hlavně večer, aspoň budu mít víc čtení najednou.
Mějte se fajn, dávejte na sebe pozor a vezměte si ze mě ponaučení ? nepřehánějte to s prací a žádný stres, miminko je nejdůležitější ze všeho!
Já už jsem v pohdě, jdu spát a budu si užívat volna a vesele kynout!!! Abych byla brzy v pořádku, ráda bych zase cvičila a plavala.
Johanka 22 t.

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 19.09.02 23:08

Ahoj Johanko,
hezky hajej, hodně spinkej a na všechno ostaní se vyprdni. Pěkně si s miminkem odpočiňte, ať jste oba rychle úplně OK.
Hodně zdraví a klidu.
Esterka
P. S. No když se nebudeš připojovat přes den, tak já (a vlastně ani ty) večer nebudu mít co pročítat :)))

Kelly1
Kecalka 144 příspěvků 20.09.02 07:46

Ahoj Aneko,
dovol, abych se taky připojila. Sice trošku se zpožděním, ale přece. Byla jsem na tom dost podobně jako ty. Včetně toho, že v těhotenství mám taky nějak menší chuť na sex. Jsem docela ráda, ža se to tady nakouslo, protože vnitřně jsem se za tenhle stav tak nějak styděla. Vím, že je to normální, hormony dělají svý, ale i tak mě to dost trápilo a teď vidím, že nejsem jediná.
Myslím, stejně jako holky, že se chlapi asi opravdu potřebují smířit s tím, že nastane změna a zřejmě jim to trvá poněkud déle než nám:o) . Ostatně Johanka to všechno vystihla.
A s tím UZV , to vidím jako veliké plus. Svědčí to o jeho zájmu. A kdyby si to náhodou rozmyslel, tak nesmutni. U nás to tak proběhlo. Poprvé se strašně těšil a hodinu před schůzkou mi oznámil, že nepříjde. Byla jsem dost naštvaná, bylo mi to líto a do toho těhotenský emoce. Měla jsem pocit, že mu to v životě neodpustím a podobně. Když jsem se po pár dnech trochu uklidnila, tak jsme to v klidu probrali a zjistila jsem , že má opravdu strach. Třeba z toho, že uvidí svoje dítě, jak bude reagovat a tak. Na dalším UZV už se mnou byl. Sám, dobrovolně, bez mého přesvědčování a nucení. Nechala jsem to jenom na něm a do poslední chvíle jsem o tom nemluvila a nechala se překvapit. Bylo to naprosto skvělý a musím říct, že se jeho přístup od té doby dost změnil. Takže ikdyby to napoprvé nevyšlo, nezoufej. Dej mu čas.

Papa Kelly 21.t

Kelly1
Kecalka 144 příspěvků 20.09.02 08:01

Johanko, co nám to děláš? Jak jsem četla o tom špinění, tak mě polilo horko. Ještě že je všechno O.K. Tys mě vyděsila!!! :o(
Hlavně si pořádně odpočiň. On ti ten klid jenom prospěje.
Já jdu dneska do poradny, tak mi drž palečky ať Žížalka hezky spolupracuje a prozradí nám svojí identitu:o) Doufám, že vám v pondělí budu moct oznámit, co to vlastně čekáme:o) Je nám to sice jedno, ale přece jen by se tady ta holčička konečně vyjímala. Ale na druhou stranu, kdyby to byl kluk, tak bysme měli už docela dobrej manšaft:o) Tak uvidíme.
Tak hezky odpočívěj, dej si něco dobrýho ( kila- nekila ) A optruj se

Papa Kelly

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »