Reklama

Monáčkův 23.a 24.týden těhotenství

Těhotenství

Zdravím všechny těhulinky, jsem zpátky z dovolené a mám spoustu nových zážitků, jen nevím, jestli si na všechno, co se za uplynulých 14 dní všechno stalo, vzpomenu:)))

Tak v první řadě, náš malý klučíček se projevuje v bříšku s nebývalou aktivitou. Často sebou celá škubnu, jak mě pořádně nakopne. Někdy to už i docela zabolí, ale to mě vůbec nevadí, protože vím, že je v pořádku. Začátkem minulého týdne jsem ale měla o něj docela starost. Začalo to tím, že jsem si doma sedla na ten veliký gymnastický míč a hodlala jsem se z něj v klidu dívat na televizi a rovnat si bolavý záda. Jenže to bych nebyla já, kdybych vydržela sedět v klidu. Začala jsem na míči poskakovat a stalo se to, co se s mou rostoucí neohrabaností stát muselo!!! Najednou jsem ztratila půdu pod nohama a překulila jsem se z míče na záda. Byla to pořádná rána a já v tu chvíli dostala panický strach, jestli jsem mimískovi neublížila. Hned jsem si lehla na záda a podložila jsem si zadek a číhala jsem na kopání a ono nic. Celou noc jsem prožila ve strachu, ale ráno mě náš loupežníček vzbudil pořádným šťouchancem a hned mi bylo líp.

Další věcí, která mě zlobí je to, že mi začalo tvrdnout břicho. Četla jsem, že nebolestivý ztvrdnutí je normální a neni nebezpečný. Jenže mě to trochu bolí, tak nevím, co si mám o tom myslet. Je to jen párkrát za den. Za týden v úterý jdu do poradny, tak to vysypu paní doktorce, ať mi na to něco dá, nebo mě alespoň uklidní, že to nic není. Nemá s tím některá z Vás holky zkušenosti???

Jinak ale už všechno ostatní co prožívám je nádherný. Byli jsme na tý dovolený u babičky, tetička mi tam plete další z krásných svetříků a babička mě zásobila financema na fusak. Takže jsem hned po návratu domů vyrazila s manžílkem do prodejny a odnesli jsme si nádherný fusáček. Bledě modrý s kožešinkou. A když už jsme tam byli, tak jsme si vybrali kočárek. Ten ale budou kupovat naši někdy v prosinci, tak doufám, že ho ještě budou mít, ale věřím tomu,protože pořád doplňují zboží. Nevím značku toho kočárku, ale je to 4-kombinace a je prostě úžasný. Žádný prcek, prostě tak akorát. Teta mi volala, ať si nekupuju plymo a zavinovačku, že koupila všechno sama a že prý je to všechno úžasný a nádherný. Tak jsem zvědavá. Teta bydlí 150km od nás a uvidím jí až v říjnu. Do tý doby budu muset udržet zvědavost na uzdě. Ještě, že existují ty hodný a zlatý příbuzný, protože kdyby jich nebylo, tak nevím nevím, jak by to s výbavičkou na mimíska dopadlo:-)))))

Taky na sobě holy pozorujete, jak to bříško roste každý den? Já ho s hrůzou sleduju a každý den mažu Bonalem, protože se děsím tý napínající se kůže, vypadá, jako by chtěla každou chvilku rupnout. Zatím teda nic a doufám, že se ani nic neobjeví, nebo jen v minimálním množství. Ale do konce ještě zbýva strašně moc času, tak nevím, snad to vydrží:-)))

Teď jsem v práci dostala nůž na krk, musím jim už prý konečně oznámit, kdy hodlám odejít na mateřskou. Doma už totiž čeká holka po mateřský a ráda by za mě nastoupila. Takže v úterý v poradně se domluvím s paní doktorkou, aby mi spočítala nový termín podle ultrazvuku a podle prvních pohybů a řekla mi, kdy by tak viděla ten odchod na zasloužený odpočinek:-))) To je jako odejít do důchodu:-)))) Ale někdy se jako důchodce opravdu cítím, třeba když ráno vstávám z postele a tak mě bolí záda, že hekám a funím, až se někdy musím sama sobě zasmát:-))) Manžílek mi začal říkat: „Ty můj míči“ a nebo „Pumpído“. Jsem čím dál neohrabanější a začala jsem používat tu děsivou „kachní“ chůzi. Nejde to nijak ovlivnit, prostě se kolíbat musím. Ale i tak si připadám úžasně. Usmívám se a hladím si bříško, číhám na kopnutíčka a je mi fajn:-))) Nemůžu se dočkat, až maličkýho konečně budu držet v náručí:-)))

O dovolený jsem se vypravili s manžílkem do Vídně. Je to od nás asi 200 km. V tu chvíli jsem byla ráda, že jsem nejeli do Chorvatska, jak jsme plánovali. Necestuje se mi zrovna snadno. Museli jsme stavět snad po 20 minutách a já odbíhala čůrat:-))) Škrtil mě pás a boleli záda. Tím pádem jsme i zrušili říjnovou cestu do Holandska ke kamarádce, protože to je 1200 km jedna cesta a to bych asi umřela. Ale to nevadí, určitě se tam někdy podíváme s mimískem.

To je pro dnešek všechno na co si dokážu vzpomenout:-))) Ozvu se zase příští týden! Mějte se krásně těhulky i netěhulky. Užívejte si bříška nebo tvoření nových živůtků:-)))

Zdraví Vás Monáček


Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Euka
Stálice 73 příspěvků 11.09.02 09:19

Ahoj Monáčku a všechny těhulky a čekatelky,

myslím, že je dobře, že už jsi se ozvala, protože určitě každá byla na netu každý den a čekala další příspěvek, aby se mohla připojit.

Bříško (nemám ráda, když někdo říká pupek, bříško je hezčí) mi taky občas ztvrdne, ale nebolí to, tak si myslím, že to je podle knížek v pořádku. Ale určitě uděláš dobře, když se na to zeptáš.

Bříško si mažu taky Bonalem, ale ještě předtím ve sprše drhnu kartáčkem až do zrudnutí a prsa taky. Máme k tomu v rodině sklony, tak se toho taky bojím. Jedna kamarádka poradila olivový olej, tak ho taky zkouším, další radí sádlo a koupila jsem si taky mandlový olej. Střídám to a mám aspoň pocit, že pro to dělám hodně. Ještě mi kamarádka radila sprchování střídavě teplou a studenou vodou, ale to jsou moc velký šoky a moc mi to nejde (skoro vůbec). Taky si říkám, že do „finále“ je ještě daleko. Bříško roste den ze dne, fotíme ho většinou jednou za měsíc, aby se zdokumentoval vývoj :-)))))))))

Taky mi všichni říkají, že chodím „do široka“ a prý proč chodím jak kačenka anebo medvídek. Já si to neuvědomuju, ale asi je to tak. Snažím se na to myslet, jenže mě u normál chůze bolí stydká kost (doktorka říkala, že se to stát může, je to ojedinělé. Je to z toho, jak si miminko bere vápník a tělo se připravuje na porod, a proto jím hodně, ale kvanta jogurtů, mléka a k tomu prášky Vitacalcin). Hodně se to zlepšilo, ale prostě jsem i tak za kačenku.

Já jsem si koupila u pumpy takovou speciální sponu na pás do auta. Nastavíš si délku a zacvakneš. Takže si to už bez ní nedovedu představit. Ten pocit, že mě ten pás škrtí byl děsivej, ale teď jsem v poho. Doporučuju. Ono se to asi z dopravních předpisů nemůže, ale nenechám se uškrtit.

Miminko je taky v pohodě, kope čím dál tím víc a samozřejmě nejvíce poránu a navečer. To si ležím s naolejovaným bříškem a koukám, jak boxuje přes bříško, že je to vidět. Takže se mu daří taky dobře.

Koukám, že jsem se nějak rozepsala, mějte se skvěle, užívejte bříšek a pa

Veronika 25 t

 
Šárka
Kecalka 418 příspěvků 11.09.02 09:54

Tvrdnutí bříška během těhotenství je běžné a normální. Děloha se tak připravuje na porod.
O tvrdnutí bříška by měl být informován gynekolog, musí zjistit, zda díky tvrdnutí bříška nedochází k negativním změnám dělohy a čípku. Často je lékařem předepsán k užívání hořčík, neboli magnesium. Šárka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.02 10:10

Ahoj! S tím pásem v autě je to skvělý, ale mám ještě lepší nápad. Pokud vím, tak těhotná nemusí být v autě připoutaná vůbec, ale musí mít sebou těhotenskou průkazku, ikdyž v Tvém případě by to přehlídl asi jen slepec. Ahojky a skvělý cestování bez škrcení

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.02 10:11

Ahoj! S tím pásem v autě je to skvělý, ale mám ještě lepší nápad. Pokud vím, tak těhotná nemusí být v autě připoutaná vůbec, ale musí mít sebou těhotenskou průkazku, ikdyž v Tvém případě by to přehlídl asi jen slepec. Ahojky a skvělý cestování bez škrcení

 
Monacek
Povídálka 16 příspěvků 11.09.02 10:35

Děkuju za informaci ohledně toho tvrdnutí. Trochu mě to uklidnilo, ale stejně se na to v úterý v poradně zeptám.
A taky by mě moc zajímalo, od kdy se v poradně dělá ten monitor srdce. Trochu mi vadí, že když tam přijdu, tak doktorka jen zkontroluje čípek a miminko jí vůbec nezajímá. A já pak odcházím s pocitem, že vlastně vůbec nevím, jestli je v pořádku????
Má někdo zkušenosti, od kdy se monitoruje srdíčko miminka???
PA Monáček 24.týden

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.02 12:18

Ahoj,
co týká toho srdíčka, tak moje doktorka poslouchá srdíčko pokaždé, když tam jsem na kontrole a je pravda, že to je super pocit slyšet jak srdíčko prťouskovi bouchá. Hrozně mě to uklidní. Tak možná máš „divnou“ paní doktorku?
PaPa Irena 23.týden

 
Euka
Stálice 73 příspěvků 11.09.02 13:12

Ahojky,

mě začala doktorka dělat monitoring srdce u miminka od 20 týdne, ale vím, že některým holčinám už od počátku, při každé kontrole, od kdy je srdíčko „v činnosti“.

aHOJky Veronika

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 11.09.02 13:21

Ahoj Monáčku, je to divné, každý doktor asi pokládá za důležité něco jiného… mně například doktor během těhotenství ještě ani jednou nekontroloval čípek a ani jednou mi pohmatem nekontroloval dělohu a nic. Jen poslouchá srdíčko takovým tím kapesním přístrojem, jak je to slyšet nahlas. Jinak vady srdíčka se prý kontrolují na UTZ kolem toho 20. týdne s kontrolou ostatních vývojových vad, mně to dělali.
S tím čípkem teď zase mám obavy já, jestli se něco nezanedbává u mě. Je to hrůza ti doktoři, nikdo ti nic pořádně nevysvětlí a pak tady sháníme informace takhle mezi sebou.
Měj se, ahoj Johanka 21 t.

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 11.09.02 13:27

Ahoj holky, dneska mi nějak blbne připojení na e-mimino, načítá se pomalu anebo někdy vůbec, vyhazuje to různé chyby, přitom ostatní stránky a internet všeobecně funguje bez problémů, nechápu to.
Dneska v práci pracuju, světe div se. Tvrdnutí bříška mě naštěstí ještě nepostihlo (ani nevím, jak to poznám), jen ten můj malej drobeček kope jak šílenej, i přes den, mám z toho radost, že o něm vím. Bříško taky pozoruju každý den, jak se zvětšuje a je takové pevnější, mažu ho normálním dětským olejíčkem, doufám, že to stačí. Dneska si jdu užívat na masáž, za hodinku už v práci končím, paráda.
Tak vám všem přeju pěkný den, tady u nás je zase šílený vedro, jak jinak… už aby to přestalo. Čau Johanka 21 t.

 
Monacek
Povídálka 16 příspěvků 11.09.02 13:30

O tom jak je na tom čípek při každé poradně vypisuje doktorkaněco do průkazky, je to u těch grafů…jmenuje se to cervix-score. Zatím tam mám samý nuly a jak se bude blížit porod, bude se to měnit na 1 a na 2. Teda takovýhle informace mám od holek, co už to mají celé za sebou. Určitě ti tvůj lékaž taky něco takovýho da průkazky vypisuje, ne??
PAPA Monáček 24 t.

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 11.09.02 13:37

Nevypisuje, bohužel. Za necelých 14 dnů jdu do poradny, tak si vynutím kontrolu čípku, díky za informaci.
Jsem teď úplně hotová, brečím jak… strašně mě vzalo, co se stalo Ájince… podívejte se na deníček Piškůtka - špatné zprávy.
Zatím ahoj Johanka

 
EFKA1
Stálice 65 příspěvků 11.09.02 14:48

Ahojky holky těhulky,
jsem ráda, že Monáček už napsal další příspěvek.
Johanko, děkuji za vysvětlení toho, co jsou Tetra utěrky. Myslím, že tu postýlku budou mít v Ikee až do vyprodání zásob.
Jinak jsem ještě viděla leták Sconta a tam měli podobnou za 1200,– Kč.Ovšem samozřejmě opět bez matrace.Jinak myslím, že je to docela dobrá cena, jelikož jsem jí viděla v krámkách u nás ve městě a ty ceny byly kolem 2000,– bez matrace.
zatím ahojky, jdu vyvíjet nějakou prac.činnost, jelikož se mi nechtělo ráno vstávat a do práce jsem dorazila až v 11.30.
EFKA 20.t.

 
Šárka
Kecalka 418 příspěvků 11.09.02 17:58

Monitoring srdíčka provádí každý lékař jinak, vše závisí na přístroji, který má k dispozici - některé jsou totiž málo citlivé a srdíčko slyší tlouci až v poslední třetině těhotenství.
To že srdíčko pracuje pořádně se kontroluje pomocí UTZ okolo 20-tého týdne a svědčí o tom i to, že miminko roste (lékař to pozná podle zvětšující se dělohy) a „řádně“ se hýbe, to pozná každá maminka sama :-)))
Takže? Vy kterým lékař monitoring nedělá nepanikařte -
1. váš lékař určitě nic nezanedbává a hlavně není nijak „divný“
2. miminko je určitě v pořádku šárka

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 11.09.02 21:51

Ahoj holky,
tvrdnutí bříška jsem při prvním těhotenství nezažila, tak když si na to pak stěžovala ségra, vůbec jsem nevěděla o čem mluví. No tak teď už to vím. Trvá to skoro měsíc, ale je to tak 2× za týden. V pondělí jsem to hlásila u doktora, všechno zkontroloval a konstatoval, že je vše v pořádku, ale pro jistotu mi předepsal Magnesium a doporučil pít ještě Magnesii. Prý je dostatek hořčíku v těhotenství pro dělohu důležitý. Krom toho dál beru Maternu. Taky doktor kontroloval srdíčko miminka tím kapesním přístrojem.
Při prvním těhotenství jsem přešla k doktorovi do Prahy, tam jsem setrvala do konce 7. měsíce a pak už jsem si musela vybrat porodnici (rodila jsem v Motole - úžasnýýýýý) a tam chodit na kontroly. Myslím, že jsem na monitor srdíčka chodila od začátku 9. měsíce jednou týdně, ke konci i dvakrát. Ale jak to chodí v jiných porodnicích a nebo ve městech, kde je jedna porodnice, a tudíž je výběr jasný, to nemám tušení.
Bříško mi roste takovou rycholostí až mám pocit, že oblečení měním po týdnu za větší a větší. Moc milá sousedka mě sladce sdělila, že už to určitě budeme mít brzy. No ne že bych na bříško nebyla pyšná, ale tyhle jedubaby mě pijou krev.
Ten kočárek bych si, Monáčku, radši nějak zamluvila nebo předem domluvila objednávku.
Jízda autem je pro moje záda a bříško úplná trága. Pořád jsem vám všem záviděla, že si jedete na dovolenou. ovšem v sobotu jsem strávila v autě skoro sedm hodin a to mě vyléčilo.
Co to máte za zklepšovák na mazání bříšek? Já používám dětský olejíček. Existuje snad něco speciálně pro těhulky?
Mějte se krásně - Esterka 24.t.

 
Kelly1
Kecalka 144 příspěvků 12.09.02 07:32

Ahojky holčiny,

tak se po menší pauze zase hlásím. Asi to se mnou teď nebude moc valný, protože nám v práci zavedli pěknou pakárnu. V pracovní době nesmíme na net ani mejlovat ( teda soukromě ):o( Jště, že už to mám za pár, protože na takovouhle buzeraci opravdu nejsem zvědavá. No tak se holt budu hlásit ráno a odpoledne.
A teď novinky. Tak už dva dny po sobě mě pustili sednout v autobuse:o) Asi už konečně vapadám těhotně a ne jenom tlustě:o) No , potěší to.
Včera jsme byli se Žížalkou plavat. Byla z toho nějaká vykulená, protože jí večer trvalo dost dlouho, než se začla vrtět:o) Až jsem měla chvíli strach, jestli mi tam nezamrzla. Každopádně mě to náramě prospělo. Uvidíme příště, jestli si drobeček začne zvykat.
Co se týče těch prohlídek, tak mě za celou dobu doktor čípek taky nekontroloval. Vpodstatě mě vnitřně kontroloval hned na první prohlídce ( asi v 5. týdnu ), jinak ne. Dělá pouze UZV a poradnu. Nikdy jsem žádné problémy neměla, takže jsem docela ráda, že se ve mě nehrabe. Srdíčko bude kontrolovat příští týden, což je asi ten 21. říkal, že to patří k tomu komplexnímu vyšetření vad. Kolem 16.t AFP testy + UZV a kolem 20.t pak kontrola srdíčka. Tak uvidíme.
Co se stalo Ájince mě strašně mrzí. Ještě jsem se na Piškůtka nedostala ( včera to připojení opravdu nějak zlobilo ), ale Hanča mi už včera posílala SMS. Je mi jí moc líto.
Tak se zatím mějte moc krásně. Já se zase napojím odpoledne " po pracovní době".

Zatím ahojky a opatrujte si pupíčky
Kelly 20. t

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 12.09.02 07:46

Ahoj holky, když jsme u toho probírání lékařských vyšetření, mám dotaz. Dělali vám některé odběr krve na krevní obraz (kvůli anémii)? V „chytrých“ časopisech typu Betynka apod. se píše, že krevní obraz by se měl vyšetřovat v druhém a třetím trimestru alespoň jednou, aby doktor i těhulka věděli, jestli je nutné brát nějakou doplňkovou výživu (železo, kys. listovou nebo bůhví co ještě), aby mělo miminko přes krev dostatek kyslíku. Připadá mi někdy, že ty časopisy blbnou maminám hlavu a zbytečně straší… mně kromě AFP testů v 16 t. nikdo na krev neposílal a ani jsem nebyla informovaná, jaká vyšetření mě v nejbližší budoucnosti čekají. Jestli někdo o tom víte, napište. Díky. Johanka 21 t.

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 12.09.02 07:50

Čau Kelly, ty budeš mít teda holčičku? Nějak mi to uniklo, mám v tom zmatek, kdo má co… nebo prckovi říkáš žížalka a je to možná kluk? Sorry že se tak hloupě ptám, ale nechce se mi pročítat starší příspěvky, abych se to dozvěděla.
Jsem ráda, že se ti plavání taky tak líbilo, jako mě, myslím, že je to úžasná aktivita hlavně kvůli zádům, druhý den jsem cítila všechny svaly, i nohy a zadek, připadala jsem si taková celá zpevněná - a tenhle pocit zrovna potřebuju, dodává mi sebevědomí, protože jinak mám pocit, že se na mě všechno třepe.
Mrzí mě, co vám zavedli za „opatření“ v práci, nějak to přežij.
Jinak pěkný den nebo vlastně večer, jestli se připojíš až po práci.
Ahoj Johanka 21 t.

 
Euka
Stálice 73 příspěvků 12.09.02 08:30

Ahojky holčiny,

debata se zase hezky rozproudila :-)))) Mě doktorka kontrolu čípek při každé kontrole. Vím, že některým maminkám za celou dobu těhotenství ne. Asi každý má jiný přístup. Jasně, časopisy pořád něco říkají a pak komu máte věřit :-)))))))

Ahoj Veronika

 
Zdeni
Povídálka 17 příspěvků 12.09.02 08:39

Ahoj holky,
mám k vám dneska pár dotazů. Chtěla bych vědět, v kolikátém týdnu jste jak která cítila poprvé pohyb miminka. Při synovi jsem byla akorát v 17. týdnu. No a včera jsem ležela natažená na posteli a měla ruku položenou na bříšku a ono se najednou tak lehce, skoro neznatelně pohlo, tak nevím, buď to bylo mé zbožné prání a nebo jsem opravdu to naše broučátko už cítila. Tak by mě zajímalo jak, kdo a kdy jste svá mimča poprvé cítily hýbat.
No a ta druhá otázka .....Johanka mi na:,–(ila brouka do hlavy, já jsem už v od včerejška, přestože jsem psala 15. týden, v 16. týdnu a k doktorovi jdu až příští týden a o žádných APF testech nemluvil. Já si už totiž nepamatuji v kolikátém týdnu mi tenkrát ty testy dělali, tak že jsem se neznepokojovala, ale teď když Johanka to nakousla, tak mi to vrtá hlavou.
Jinak u nás nic nového, až na to, že jsme se s manžílkem zbláznili a chceme si vzít hypotéku a koupit si takový krásný, s velkou zahradou, ve vesnici kousek od města, baráček. Tak snad tu hypotéku dostanem a ten baráček prodají nám. No a druhá věc co mě potěšila je, že jsem si u kamarádky zamluvila kočárek. Ona má 2,5 letého chlapečka a 8. měsíční holčičku. A kočárek už pak potřebovat nebude. Takže to naše broučátko budu vozit první tři měsíce v kočárku po synovi a pak v tomto. Je to sportovní typ od 0 - 2 let, tmavě zelený, na otočných kolečkách a vypadá jako nový, není ani znát, že by byl vyšisovaný. Jen ještě musím zjistit, jestli má přehazovací rukojeť. Doufám že ano.
A to je snad všechno. Bříško se mi začíná zakulacovat, asi budeme mít obra :-) i když pořád vypadám jako hodně najedená!
Holky, já už s tak těším na zimu, až budu jak oteklá kobliha …a mimoušek se už bude připravovat na svět :-)
Tak zatím pá, pá a užívejte si svá bříška.
Zdenka 16. t.

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 12.09.02 09:34

Ahoj holky,
mě brali krev ještě před 16. týdnem, kvůli krevní skupině, (ne)dostatku vitamínů a dalším věcem. To bych ovšem nepovažovala za úplnou nutnost, ale s těmi kontrolami čípku mi to připadá divné. Při každém těhotenství jsem tedy chodila někam jinam, ale oba ti doktoři mi čípek (teda celé to vnitřní vyšetření) dělali pokaždé. Vždyť případné ochabnutí nebo zkracování čípku může být docela průšvih, a když to nikdo nekontroluje může problém přijít nečekaně. Nebo se pletu? Co o tom víte, zkušenější matky?
Jo a ještě k těm kulatícím se bříškům. Máte ještě normální pupíky? Mě už se z něj začíná dělat spíš mírná prohlubeninka, někdy až placka. I když teď zrovna je normální, tak nevím, co to na mě hraje :-) No při prvním těhotenství mi manžel říkal, že nemám břícho, ale Říp. A moc ho ke konci těhotenství potěšilo, že jsem si tam pořídila i tu rotundu (pupík se mi otočil do „protisměru“).
Teď odjíždím do bazárku shánět košík na mimčo. Jenže ho z důvodu zvětšení kapacity přesunuli do mě naprosto neznámých končin. No snad budu úspěšná.
Zatím všechny zdravím - Ahoj Esterka

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 12.09.02 09:37

Ahoj Zdeni, nenech se ode mě znepokojovat! Klídek. Já a holky co znám, byly na těch testech v 16. týdnu, to je zřejěm kvůli tomu, aby se případný odběr plod.vody mohl uskutečnit cca v 18 t. (mezitím čekání na výsledky dlouhé jak kde). Ale tady na e-miminu některé holky psaly, že jim ty odběry dělali až v 17. týdnu, tak nechci být „chytrá“. Pro jistotu se ale zeptej svého doktora.
Já jsem první opravdové pohyby cítila až v 19. týdnu, pořádně to začalo až na přelomu 19.a 20. t. Cca od 18. týdne to bylo takové to žgrundání a bublání neurčité, tak jsem si nebyla jistá, jestli je to ono.
S tím baráčkem je to super! Jsem ráda, že nejsem jediná, kdo se bude s miminkem stěhovat do nového. Je to sice finančně náročný, jsem zvědavá, jak to budeme zvládat, protože dost splácíme, asi budu muset jít brzo zase vydělávat (ach jo práce), ale vlastní střecha nad hlavou za to stojí. Tak držím palce, ať vám to s hypotékou vyjde.
Obdivuju vás holky, co rozumíte kočárkům (přehazovací rukojeť, 3-4 -kombinace - ani nevím pořádně co to je…), sice jsem se už po kočárcích dívala a taky jsem četla vaše diskuse o kočárkách, pořád si ale připadám v tomto jako úplnej trouba. No ale vždyť je čas, nebudu se s kočárkem plašit.
Pěkný den!
Johanka 21 t.

 
EFKA1
Stálice 65 příspěvků 12.09.02 09:38

Ahojky holky,

jsem ráda, ze debata uz je zase v plném proudu a tak sem mohu jukat celý den, protože tu budou stále nové příspěvky.

Zdenko, mě AFP testy dělali přesně když jsem byla 16+1.Mělo by se to dělat v průběhu 16, 17 týdne. Prý jsou tak výsledky nejméně zkreslené a tudíž odpadává takovéto zbytečné strašení maminek, že testy nedopadly dobře a že se musí opakovat ,nebo ještě hůř, že se musí odebrat plodová voda. Tento názor ale však nemám od svého doktora, nýbrž jsem to někde četla.Mě sestra v poradně vypsala automaticky průvodku na ten 16.týden.
Každopádně doporučuji se na to zeptat.

Ještě něco Vám musím napsat: Tak už i já mám snad POHYBY!! Pořád si ale nějak nejsem jistá jestli je to ono.Ale asi jo. Trvá to už tři dny a je to docela časté.Jenže, když si při pohybu miminka dám ruku na břicho, tak zvenku nic necítím.Tudíž ani manžílek ne, a to opravdu včera večer trpělivě číhal s rukou na mém bříšku. Jak jste na tom vy?Je možné že je to tím, že jsem nebyla ani před otěhotněním žádný hubeňour a tudíž mám asi tlustčí břišní stěnu?
Asi se teď trochu smějete ale věřte že i taková „trivialitka“mě začíná znervózňovat .

Zatím ahojky EFKA 20.týden

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.02 10:33

Ahoj Johanka,
tak sa po dlhsej dobe zase ozyvam. Mala som velmi vela prace, tak som stihala ledva citat. Dufam, ze uz sa to ukludni, lebo neviem. Co sa tyka odberu krvi, mne robili hned na prvej poradni - krvna skupina, AIDS-uz si nepamatam na co vsetko to bolo. Potom som musela absolvovat kompletne vysetrenie u interneho lekara, kde mi robili komplet krvny rozbor, EKG. Podotykam, ze som vzdy bola v poriadku, tento postup je u nas pri teh. zenach bezny. Dalsiu krv mi brali az na AFP. Co sa tyka kontroly cipku, to urcite nenechaj tak! Podla mna je to velmi dolezite. Poznam konkretne pripady z mojho okolia. K dalsim vysetreniam, co nas este cakaju, je vys. na tehotensku cukrovku. To sa robi tiez vsetkym, myslim ze okolo 25. t - to neviem presne, ked to zistim ti poviem. Okolo 30. t sa robi ultrazvukom kontrola priechodov, to uz k porodu… A to je myslim vsetko okrem beznych kontrol, co mas u lekara. Ked sa mozem spytat, kedy mas termin? Vidim, ze nie si daleko odomna. Ja by som mala mat 20.1. 2003. Aj ked nie som od prirody najstihlejsia, pribrala som asi 1,5 kg a vsetci ma podozrievaju, ze si vymyslam, ze nie je vobec vidiet, ze som tehotna. Je sice pravda, ze mi skoro doteraz byvalo velmi zle s kazdodennym vracanim. Teraz je to uz konecne OK, ale chute nemam ziadne. Vidim, ze som sa velmi rozbehla, tak uz radsej skoncim… Pekny den tebe a tvojmu drobcekovi :-)
Katka 22 t.

 
Zdeni
Povídálka 17 příspěvků 12.09.02 10:48

Ahoj Johanko, to já se raději svého doktora zeptám. Navíc mě ještě ani jednou nevyšetřoval, ale dělal mi už dva UTZ a to v 6. týdnu a pak v 10. týdnu. A nevím kde, ale někde jsem četla, že se prý čípek dá kontrolovat i tím UTZ.
Johanko, k těm kočárkům ..... Na kočárek je času dost. To jen já plaším. Když neoběhávám krámy a nekontroluji stav oblečků po synovi, tak aspoň myslím na to v čem to broučátko budu vozit.
Taky už mám /pouze v hlavě :-) / představu, jak bychom ten baráček zkrášlili, a jak přestavěli kus zahrady na dětské hřiště s prolejzačkama, houpačkama a pískovištěm. Doufám, že nám to vyjde. Mám sice z toho strach, protože až to koupíme, tak se to bude muset vevnitř všechno předělat. Ztrhnout vnitřní omítku a znova zdi nahodit, udělat nové podlahy a koupit kotel a rozvést topení. A to jsem už v 16. týdnu, hypotéka a koupě baráčku se může protáhnout až na 4 nebo 5 měsíců. No a s renovací se bude muset začít až na jaře, protože v zimě by to prý nešlo :-( . Takže místo aby jsme se stehovali s mimčem do svého, tak budeme bydlet u mých rodičů, protože by jsme neutáhli platit nájem a pronájem bytu + hypotéku a ještě aby zbyly nějaké penízky na tu opravu. Asi jsme se fakt zbláznili,… když ono by to bylo tak bezva bydlet ve svém a v takovém pěkném prostředí.Tak si držím palce :-)
Holčiny, přeji krásný den.
Zdenka 16. t.

 
Zdeni
Povídálka 17 příspěvků 12.09.02 10:58

Efko, určitě už to bylo ONO!!! Máš už na to týden a já při synovi jsem ty pohyby cítila jako bublinky nebo šimrání. Tenkrát to taky z venku cítit nebylo. To co jsem zažila včera mohlo být buď náhodné, neboť mimčo mohlo být hodně natlačené na přední břišní stěnu a nebo se mi třeba hnuly střeva /promiňte mi ten výraz, ale nevěděla jsem jak to napsat/. Zkusím to doma, zda se to bude opakovat, nebo ne a uvidím. A ty se nenech z toho znervóznit a uvidíš, že časem se ty pohyby začnou opakovat častěji.
Tak pa .. Zdenka 16. t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.02 11:05

Ahojky těhulky, v úterý jsem byla prvně na UTZ a viděla jsem tam svého(ou) Fazolka. Jsem v šestém týdnu a na délku těhotenství je embryo správně veliké:-)) Byla jsem nadšená a šťastná. Za tři týdny jdu pro těhotenskou průkazku. Zdá se mi to brzy, no ale, když myslí:-)) To, co se stalo Ájince mně srazilo na kolena. Vím, že mám a musím myslet pozitivně, jenže když se to stalo Piškůtkovi, vím, že ani mně se to nemusí vyhnout a mám takovou hrůzu z příští kontroly, že až hrůza. Vždy jsem tvrdila, že pokud se něco takového stane, mělo to tak být a má se to tak brát, jenže nyní, když se tato možnost týká i mne, mám strach. Normálně se bojím o Fazolka. A nemohu s tím nic dělat. Už ať je do za mnou. Ať je třeba 5/10 a já vím, že je vše OK.
Mějte se hezky a opatrujte si bříška.
Aneka-6tý týden

 
KatyM
Kecalka 308 příspěvků 12.09.02 13:11

Čau holky,
tak jsem na chvíli v práci, tak se můžu i připojit, jelikož doma pořád „neinternetuju“. to je taková nuda, že to a ni možný není. Ani nemám čas si přečíst všechny komentáře.
Je mi mnohem líp, doufám, že v pondělí už budu fit a v práci. Ty hory práce co tu mám, nikomu to nepřeju.
Doma máme jednu pohromu za druhou. Právě nám dělají střechu. Sundali tu krytinu a z úterka na středu nám na noc špatně střechu zakryli, začalo příšerně v noci pršet, tak jsem doma trochu plavali. Naštěstí nemáme ještě ani hotové podlahy, ani vymalováno, ale naštve to. Koberec se suší venku, do přízemí to naštěstí neproteklo a zdi a strop snad brzo vyschnou.
Jinak k chlebu:
péct se dá z polohrubé i hladké. Např. ve Švýcarsku vůbec neví co to je polohrubá mouka. Používají jen hladkou, tak tam jsem pekla z hladké. U nás peču podle toho, kterou mám doma. Z polohrubé jde udělat všecho - i chleba. Dopékám ho cca na 160, 180. Taky střídám horkovzduch s normálním pečením zhora i zdola. Nedokážu to přesně říct, když vidím, že tmavne, tak uberu, když mám pocit, že se peče málo přidám. Chce to ozkoušet, hlavně si myslím, že každá trouba peče úplně jinak.
Malej má teď nějaký spací období, kope tak průměrně´nebo to možná neregistruju. Já ani nevím. Ráno jsem se vážila, vypadá to, že mám asi +3,5. Uvidíme zítra. Viděla jsem se dnes s kamarádkou, která je v 18. týdnu a mám břicho asi dvakrát tak velký jako já.
Jo abych nezapomněla, máme od včerejška kočárek. Je od známé, úplně fungl nový, sportovní, nafukovací kolečka - přímo teréní, přehazovací rukojeť. Je to taková ta kombinace. Vypadá, že je dost prostorný a i dost krytý - snad nebude mimoušovi zima.
Ani nevím, co to je za značku… Je tmavomodrý kombinovaný se žlutomodrou kostkou. vypadá moc hezky a dali jsem za něj 4000, není to nádhera? jsem ráda, že jsme ho koupili tak levně, protože plánuju až bude mímo větší zakoupit trojkolku. Nejdřív jsem jí chtěla hned od začátka, ale nebyla mi doporučena, prý není tak prostorná. Tak uvidíme.
Tak já jdu něco pracovat, abych mohla jít domů. Zahlídla jsem, že Kelly bude m ít holčičku? to by snad byla po dlouhý době první holčička na obzoru. taky jsem četla, co je s Ájinkou, je mi jí moc líto… Johance závidím plavání, tady nikde široko daleko není. Asi budu chodit plavat jen tak sama. To mě ale tak nebaví… plavat sama, to je nuda… to je jak jít sama do kina nebo já nevim…
Mějte se fajn

Katy 22. t.
P.S. Už třetí den mám k obědu tu bramborovou kaši s taveňákem - ještě si jí vylepšuju nasekanou petrželkou a šnytlíkem, mňam. Včera jsem sežrala v devět večer 2 dorty!!! Dneska mám chuť na chlebíček… Asi je cestou domů někde nakoupim a pak je do sebe natlačim!!!

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 12.09.02 13:13

Ahoj Aneko, zpočátku jsem měla taky obavy, když jsem zjistila, že jsem těhotná, protože se v mém okolí vyskytly bohužel nepřející závistivé ženské (třeba v práci), které mi pořád říkali „ještě nemáš vyhráno“, „můžeš samovolně potratit“ atd atd, docela mě to zpočátku nervovalo, ale pak jsem si řekla, no co, kašlu na ně, na baby protivný, a začala jsem myslet pozitivně. Samozřejmě jsem se neubránila tomu, že jsem se pořád kontrolovala (až přehnaně), když mě něco někde píchlo, taky jsem měla občas slabý výtok a panikařila jsem… to je asi normální.
Neboj se a věř svým pocitům, že bude všechno dobré. Kdyby člověk měl myslet pořád na to, co se může stát (a to v kterémkoli stadiu těhotenství), musel by se z toho zbláznit! Hlavní je pořád něco dělat, být aktivní, aby čas rychle utekl. Jak se budeš válet v posteli a jen přemýšlet „co kdyby..“, je to špatný.
Ahoj, vydrž. Johanka 21 t.

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 12.09.02 13:20

Ahoj Katko, díky za informace, jak to chodí u vás, termín mám 27. 1. 2003. Na ten čípek se zeptám doktora hned příště. Máš dobrou váhu, já už se „valím“ se svými + 6 kg, ach jo. A ručička na váze stoupá dál. A chutná mi jíst!! Kde budeš rodit, na Slovensku nebo v ČR? Četla jsem někde na internetu, že holky ze Slovenska jezdí často rodit z nějakých důvodů k nám.
Měj se fajn a piš častěji!
AHOJ Johanka 21 t.

 
KatyM
Kecalka 308 příspěvků 12.09.02 14:02

Čau Kelly,
kam chodíš plavat? organizovaně nebo neorganizovaně? Já bych taky chtěla plavat, jenže nevím, kde plavou těhotný, abych to měla blízko. Nechce se mi jezdit někam přes celou Prahu, navíc teď s tou dopravou to je trága… čau Katy 22.t.

 
EFKA1
Stálice 65 příspěvků 12.09.02 14:53

Díky za odpověď, doufám, že to bude cítit brzy i manžel, včera mi ho bylo úplně líto.
Ahojky.Efka

 
KatyM
Kecalka 308 příspěvků 12.09.02 14:54

Čau Zdeni,
já byla na AFP asi až v 17 týdnu a pohyby jsem začala cíti asi tak v 18. t., ale opravdové kopání až ve 20. t.
ten baráček bude určitě boží, my bydlíme na okraji Prahy v baráku a nedovedu si představit, že bych neměla zahradu. Je to k nezaplacení. taky jsem koupkala, že rozbíráte čípek. Mě doktor dělal vyšetření ve 20. týdnu, jinak mi dělá pokaždé „jen“ ultrazvuk. Já se ale neznepokojuju, protože ke svému doktorovi mám důvěru, tak mě ani nenapadá, že by měl něco zanedbat. Navíc je jasné, že každý doktor vyšetřuje jinak, nic nejde přece přesně nalajnovat podle knížky. A časopisy typu Betynka sice občas čtu u švagrové, ale rozhodně se jimy neřídím - spoléhám na lékaře, než na nějaký časáky. Čau Katy 22.t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.02 14:59

Ahoj Johanka,
je pravda, ze sa zacalo chodit do Ciech, aspon z Malaciek, kde som dovtedy byvala. Konkretne viem o Brne, velmi si to tam chvalia. Treba si to vsak uplne vsetko platit a ked si to este vynasobis kurzom, vychadza to velmi vela. Ja budem rodit na Slovensku. Doteraz som si myslela, ze v TT ale po rozhovore s mojim lekarom, budem asi rodit v Bratislave. Ma tam nejakeho velmi dobreho znameho a Trnava ze vraj nie je nic moc… A kedze tam robi, asi musi vediet. Tak uvidim. Ked si zaplatis a mas to vybavene, tiez je ta starostlivost o inom… Este som ti zabudla povedat, ze tiez chodim plavat. Chodila som aj predtym a zacala som cez leto zase. Je to super a urcite budem chodit az do konca, ked bude vsetko OK. Ale ja verim, ze ano. A to je hlavne. Dokedy planujes robit? My si tiez vybavujeme vlastne byvanie, cez hypotekarny uver, tak asi budem zarabat, kym sa bude dat. Uvidim, ako sa budem citit. Malinka je samozrejme na prvom mieste! U mna v praci si myslia, ze si „odbehnem“ len porodit a budem zase pokracovat :-) Uvidime ako to bude - clovek mieni, zivot meni… Velmi ma laka, ist este raz pozriet cez 3D ultrazvuk na malicku. Neviem ale, ci mi to casovo vyjde. Aj ty sa nevies vynadivat na fotku? Mas tam celu tvaricku? Malinka je na fotke uplne nadherna :-)))
Katka 22 t.

 
EFKA1
Stálice 65 příspěvků 12.09.02 15:17

Až teď jsem se dozvěděla o Anince. Včera jsem četla jen příspěvky zde.Je mi z toho strašně smutno.
Takové věci by se neměly vůbec stávat…
Snad bude Aninka silná a vše co nejdříve překoná.

EFKA

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 12.09.02 15:17

Ahoj Katko, chodit do práce budu bohužel taky až dokud to půjde podle zákona, takže do začátku prosince, jestli budu po zdravotní stránce OK. To víš, že bych nejraději zůstala doma hned, ale potřebujeme taky každou korunu na barák, tak si to nemůžeme dovolit. Budu muset vydržet, ach jo. V práci si můj šéf myslí to samé, že si jen „odskočím“ porodit a dokonce ještě ani nezačal hledat náhradu na mě. To je ale jeho problém. Ráda bych byla s miminkem doma dlouho, ale budu muset zase brzy do práce kvůli penězům (je to blbé ale je to tak), tak počítám, že bych chodila aspoň na 6 hodin už po půl nebo třičtvrtě roce nebo max. za rok, nebo se domluvím, že bych dělala nějakou práci doma… ještě to musíme nějak vyřešit s manželem, jak se doma u miminka budeme střídat, on totiž dělá na směny + většinou víkendy, takže často doma ve všední dny, a já bych zase byla doma o víkendech, nějak nám to vyjde, uvidíme. Budeme to ale řešit až se malej narodí. Teď jsou to zbytečné starosti.
Z 3D ultrazvuku (teď z úterka) mám 3 fotky, taky krásný celý obličejíček, pak ještě hlavičku ze strany a obličejíček s ručičkama - nádhera, pořád se na to dívám, hlavně když mě lidi štvou v práci. Je to dobré povzbuzení.
Představ si, že ještě v tuhle hodinu musím makat, budu tady asi do 17 h (v práci) a fakt nic nepředstírám, je fofr.
Tak se zatím měj krásně, ahoj Johanka 21 t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.02 15:23

Ahoj Katy, vím o jednom plavání na Proseku, je to v pondělky v 19:45, hotel Duo a instruktorka je fajn. Já bych tam chodila, nemám to daleko z práce, ale domů pak bych to měla na 2 hodiny, takže bych dorazila až v 11 večer, což už je na mě teď pozdě. Já bych chodila někam plavat i neorganizovaně, asi nejraději dopoledne, když jsou bazény prázdnější, aby mě nikdo nenakopl, ale sama se těžko přesvědčuju. Ahoj, Lenka, 29t.

 
Kelly1
Kecalka 144 příspěvků 12.09.02 15:38

Ahoj Johanko,
plavání bylo fakt super! To, že se ptáš kdo co bude mít, se ti ani nedivim. Já už taky ztrácim přehled. Jenom si vybavuju, že to budou většinou kluci. Já zatím ještě nevím, co to bude. Žízalka tomu jenom říkám, protože mám pocit, že se mi v bříšku kroutí jako háďátko. Do poradny jdu příští pátek, tak ještě uvidím, jestli si to nechám prozradit nebo to ještě vydržím. Každopádně taťka to vědět nechce. Je mu to jedno, protože chceme obojí a je jedno v jakém pořadí, takže se nachá překvapit:o)

Zatim pa Kelly

 
Kelly1
Kecalka 144 příspěvků 12.09.02 15:41

Ahoj Katy,

chodím, zatím, neorganizovaně a to do Lagoonu v Letňanech. Mám to autem 5 minut od domu, takže za rohem a navíc mám volný vstup na průkazku OZP. Organizované plavání plánuju až na později. Asi tak v 7 měsíci a kam, to zatím nevím.

Pa Kelly

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.02 15:43

Johanka, vidim ze si na tom tak isto ako ja. Aj s pracou, aj s fotkami. Ja sa tiez pozeram kazdu chvilku. Az na ten cas. Ja bezne robim dost dlho a som v pohotovosti aj niektore vikendy. Tieto posledne dni som mala uplne hrozne, co sa tyka mnozstva prace, tak som si povedala, ze dost a pojdem jarmokovat. Mame tu od dnes do nedele velky jarmok, cele mesto je uzavrete, je to dost vychyrena akcia… Tak sa v praci drz a doma si oddychni, ja sa idem potesit, videla som vcera taku nadhernu teplu cervenu mikinku so salikom, tak ju idem Misicke kupit :-). Tak zajtra ahoj
Katka 22 t.

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 12.09.02 15:46

Ahoj holky,
tak jsem dopo objížděla obchody a tady jsou nějaké novinky. V Praze Košířích je obchod DEPEMO, kde prodávají krásný kočárky atd. a hned naproti byl bazar, který teď přemístili do Cementářský ulice (Lochkov). Je to tam obrovský, čisťounký prostě úžasnýýýý. Momentálně to tedy nefunguje jako bazar, ale jako normální obchod navíc probíhá do 16. 9. prodejní výstava kočárků. Mají snad všechny značky, typy, potahy… no a ty ostatní věci… ach to byla krása. Nádherný povlečení, postýlky, sedačky, lehátka, ohrádky, zkrátka co si kdo vzpomene. Tak jestli někdo sháníte kočárek, tak tohle stojí za zkouknutí. Je to teda konec světa, ale našla jsem to bez problémů. Když už jsem byla v těhle končinách, zajela jsem do Ikei. Nedávno jsem tady od někoho četla, že tam mají mít lacinou postýlku. Tak tu jsem viděla, ale jestli můžu radit, ušetřete si cestu. Je naprosto miniaturní. Když si mimčo začne v postýlce stoupat, velice často to končí rychllím kecnutím si zpátky. V téhle postýlce by zákonitě muselo týlem hlavičky skončit na protější bočnici. Ale koupila jsem tam deku a polštářek, jednu už máme pro současného tříletého rošťáka a dodnes si pod ní spokojeně chrupe. Oproti babičkou zakoupené, která mu byla malá už někdy po roce. Další moc příjemnej obchod je ve Vršovicích (naproti „Kohinorce“), tam mají kromě kočárků, postýlek, sedaček… taky celý jedno oddělení s oblečeníčkem.
Ještě k těm doktorům. Taky mi došlo, že mi při prvním těhotenství měřili rozměry pánve. Tentokrát nic??? S pohybama miminka jsem asi nějak divná, jak poprvé, tak i teď mám pohyby od 16. týdne.
Všem krásný den přeje Esterka 24.t.

 
Baryna
Povídálka 45 příspěvků 12.09.02 16:51

Milá Esterko!K tomu mazání bříšek:Já jsem si dala na začátku těhotenství takové předsevzetí,že budu mazat často a poctivě,aby se ty potvůrky pajizvičky vůbec neobjevily.V lé­kárně se dá bez problémů koupit krém BONAL-speciálně pro těhulky proti striím.Dále jsou údajně dobrá tělová mléka s kakaovým máslem,takže takové dvě také vlastním.Úžasný je prý olivový olej a moje kamarádka zase nedá dopustit na kosmetickou vazelínu/dá se koupit v lékárně/,recept mojí babičky je jednoznačně vepřové sádlo.Přestože mažu já/rano,večer a o víkendu i během dne/ a maže i manžílek /večer v postýlce/,myslím si,že je to hlavně psychická podpora a pokud se ty sviňky strijky mají objevit,tak se stejně objeví a to většinou až ke konci těhotenství,kdy si už myslíme,že jsme za vodou.Takže si z toho nic nedělejme a z našich miminek se radujme.Čau,Ba­ryna 19.t

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 12.09.02 22:59

Ahoj holky,
zrovna dneska jsem si tak zjišťovala něco o organizovaném plavání pro těhulky. Jak tady píšete o bazénu v Letňanech, tak tam to zrovna je. Prý každé pondělí a pátek od 11 do 12 hodin. Ale byla bych docela ráda, kdybyste mi někdo napsal nějakou osobní zkušnost z nějakého bazénu na Praze 4 nebo tak ještě 2, 10. Do toho Lagoonu je to od nás hrozná dálka. Nechce se mi někde prosedět dopoledne v autě, pak se hoďku cachtat a zase se drát zpátky domů.
Díky Esterka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.02 06:11

Ahoj těhulky.
V posledních dnech jsem se nějak špatně připojovala na emimino a to jak v práci, tak i doma. Dnes brzy ráno se zdá vše v pořádku.
Ráda bych se zeptala, zda nevíte některá z vás o obchodu v Brně, kde mají širší výběr kočárků. Mám už přibližně vybraný typ, ale chtěla bych je vidět na vlastní oči, vyzkoušet, porovnat, nechat si poradit. V okolí mají většinou vždy 2-3 typy a to je málo. Díky.
Iveta,27t.

 
Kelly1
Kecalka 144 příspěvků 13.09.02 07:28

Ahoj holčiny,

tak se zase po ránu hlásím. Pravda je, že odpoledne mě připojení na mimčo dost zlobí. Nevím jak vás, ale ostatní servery fungujou normálně.
Koukám, že jsem tady se Žížalkou natropila nějaký zmatky:o) Tak abych to uvedla na pravou míru. Jestli je Žížalka holčička, to nevíme. Pohlaví jsme si zatím říct nenechali. Žížalka je jenom přezdívka, třeba jako Fazolek, a to proto, že když se to v bříšku začlo pořádně hemžit, tak první co mě napadlo, bylo malý háďátko:o) Navíc jsem se dočetla, že v tomhle stadiu je mimínek dlouhej asi 25 cm a protože nemá tukové zásoby, je dost hubeňonkatej. A to nás doma jen utvrdilo v tom, že dlouhý a hubeňonký je to jako Žížalka.
Jinak mužíček pohlaví vědět nechce, chce mít překvápko, ale vzhledem k tomu, že příští pátek půjdu do poradny pravděpodobně sama, tak nevím jestli vydržím si to nechat neříct. Asi ne, jsem zvědavka zvědavá:o) a když bude dobrá konstalace, tak to asi nevydržím. Uvidíme. Třeba bude chtít mrňousek sám zůstat v utajení.
Jinak k tomu plavání. Pokud by bylo něco v Letňanech , pro mě by to bylo skvělý. Ovšem v době od 11 do 12, jsme my pracující matky trochu mimo. Budu to muset ještě vysondovat.
A novinky? Snad akorát to, že včera večer poprvé Žížalka kopl(a) taky tatínka. Byl z toho trošku vyjevenej, ale vypadal šťastně:o) Když se tam to naše zvířátko začlo večer šmrdolit, tak jsem mu vzala ruku ( kupodivu hned věděl o co jde:o) ) a řekl, že se bojí:o))). No není sladkej? Nakonec se povedlo a dočkal se. Doufám, že se to bude dařit častěji, aby ten strach překonal.
Jinak se zatím mějte moc krásně. Pokusím se připojit ještě odpoledne a kdyby se mi to nepodařilo, tak si nádherně užívejte víkendu. Já osobně se v sobotu chystám na velký miminkovský nákupy:o)

Papa Kelly 20. t

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 13.09.02 07:56

Ahoj holky, tak jak se máte při pátku 13., doufám, že líp než já… musím se vám z toho vypsat… dneska mám docela depku z práce, je tu od rána nepříjemná atmosféra a necítím se zrovna nejlíp, jsem totálně nevyspalá za celý týden krutého vstávání. Budu se snažit myslet na něco příjemného, třeba na to, že začíná víkend. I když mám v úmyslu o víkendu uklízet a vyřídit si nějaké věci, na které nebyl přes týden čas. Taky jste s rostoucím bříškem pořád unavenější a línější? Je to hrůza, zjišťuju, že mě chození do práce děsně vyčerpává, připadám si se svými + už 6,5 kg jako slon, jako bych měla +20 kg… těžko se mi chodí po schodech, spala bych i přes den, kdyby to šlo (bohužel nejde)… chce to asi víc odpočívat. Jenže kdy?
Včera jsem měla celý den chuť na smažený sýr, tak jsem po práci zaběhla do krámu, koupila sýr a tatarku a večer v 19 h místo abych se naložila do vany nebo do postele jsem se dala do kuchtění ? k tomu jsem udělala bramborovou kaši s cibulkou a hromadu zeleninového salátu. Tak jsme si s mojí drahou polovičkou dávali po 20 h v posteli kalorickej smažák, bylo to výborný, až na to, že mi to smažený jídlo neudělalo moc dobře na žaludek, bylo mi z toho v noci těžko a ještě jsem pak litovala, že budu zbytečně tloustnout, že nedokážu odolat svým chutím… jsem divná. Vždycky se těším na nějaké jídlo, uvařím si ho a pak toho většinou lituju, protože kdybych byla rozumná, stačil by mi k večeři třeba jen jogurt, už vzhledem k tomu, že nejsem od přírody žádná twiggy a mám sklony k rychlému přibírání.
Holky, máte nějakou radu, co dělat, když mě přepadnou chutě? Já tak strašně ráda jím, ale to přece nemůžu! Připadám si někdy jak bezedná, sním toho hrozně moc (i kdybych nebyla těhotná), nemám silnou vůli. Pak je mi cvičení prdlajs platný.
Včera jsem odložila všechno letní oblečení ? je mi všechno malý!! Neoblíknu vůbec nic, ani šaty, ani sukni, ani tenký kalhoty. Tak jsem si musela oblíknout dneska do práce těhotenský teplý kalhoty, do kterých zase ještě nemám břicho, i když to utáhnu co to nejvíc jde, mám to na břichu tak ?narachaný? a ještě celý vytažený až málem pod prsa… hrůza… tak jsem si přes to musela vzít těhotenskou halenu, která je šíleně dlouhá skoro ke kolenům a vypadám jak ponocnej.
No tak jsem si tady po ránu vylila srdíčko, půjdu si uvařit čaj a dám se do práce, snad se nálada zlepší.
Zatím se mějte a kdo může, napište něco pozitivního.
Ahoj Johanka 21 t.

 
anicka01
Povídálka 47 příspěvků 13.09.02 10:08

Ahoj těhulky a čekatelky,

tak se hlásím s novinkama. Jsem potvrzená těhulka - jupíííí. Byla jsem dneska ráno u doktora. Vyšetřil mě a hned udělal i ultrazvuk, tak jsem to naše Překvápko viděla. Je to krásnej pocit, myslela jsem na všechny čekatelky a přeju všem, aby se brzy dočkaly.

Pan doktor byl moc milý - vzpomněla jsem si na vaše zkušenosti s některým nerudnými jedinci - všechno mi popsal a vysvětlil, uklidnil mě. Jen mi ještě nedal průkazku - nevíte, kdy se dává ??

Teď nás čeká milá povinnost to říci nastávajícím babičkám a dfědečkům, ale jak jsem se dozvěděla , nebudeme originální - švagrová čeká taky mimi a je o týden napřed tak už se stačila pochlubit. Bude to pro ně asi šok dvě vnoučata najednou :))

Nějak jsem se rozepsala, budu končit

Anička a Překvápko 5t. + 3

 
Šárka
Kecalka 418 příspěvků 13.09.02 10:09

Bohužel v poslední době emimino opravdu moc nejede.
Chyba ale není na naší straně

  • někdy se stane, že spadne síť reklamních bannerů (zde dokážeme operativně zasáhnout a síť „zastavit“, takže se pak stránky načítají bez ní)
  • v poslední době má potíže správce webu PES (zde bohužel nemůžeme nic dělat)
  • pomalé načítání některých stránek způsobujete pro změnu vy sami, protože jste „ukacené“ :-)))))) (bohužel příliš mnoho komentářů znamená velký soubor a tedy pomalé načítání - a to zejména tam, kde nemáte pevné připojení)

Doufáme ale, že i tyto technické potíže vás neodradí od čtení (a hlavně psaní) stránek emimina

Děkujeme za vaši přízeň šárka

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 13.09.02 10:13

Aničko, gratuluju, hlavně že je ta tvoje malá „kulička“ v pořádku. Docela ti závidím milýho doktora, ten můj je hroznej suchar. Pěkně si to užívej a piš samý krásný věci.
Ahoj Johanka 21 t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.02 10:18

Ahoj Johanko,
s toho jídla nebuď smutná. Já mám taky chutě, poslední dobou mám neustále chuť na sladké a rozhodně si ho neodpírám. Přibírám tak kilčo týdně a už mám nějakých 7kg nahoře. Sklany k tloustnutí mám normálně taky, ale musím říct, že v těhulkovství to neřeším. Po porodu začnu kojit a dolu to půjde nejspíš jak po másle. Většina holek z okolí měla do půl roka svou původní váhu, i když vyjímky se taky našly. Neboj se dát si na co máš chuť, ale nepřehánět s množstvím.

Taky jsem neustále unavená, ale musím říct, že se to zlepšuje. Na tu depku si skoč něco pěkného koupit, třeba i pro miminko.

Já se musím pochulubit, že jsem včera mimínkovi koupila modrý dupačky a dvěma mochomůrkama. Mám z nich ohromnou radost a ještě dnes mám dobrou náladu.

Zatím ahoj Pavla 23.týden

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 13.09.02 10:19

Kelly, doufám, že si to necháš říct… já jsem hrozně zvědavá, kdo bude mít konečně holčičku! Že by snad ty??? Tak doufám, že se brzo pochlubíš.

Připojení na emimino mě zlobí i dneska, poslat komentář jde vždycky asi až na pátej pokus, docela mě to vytáčí… snad nám to brzo spraví.
Pěkný vikend všem.
Johanka 21 t.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama