Reklama

Monáčkův 21.týden těhotenství

Těhotenství

Ahoj těhulky:)))) Tak další týden za námi a já teď můžu s jistotou říct, že moje miminko konečně pořádně kope. Poprvé jsem pocítila 100% jistotu v pátek při práci na počítači a od té doby se ozve každý den. Včera jsem rychle vzala manžílkovi ruku a položila jsem mu jí na svoje bříško a cítil to taky:))))

Konečně tedy vím o mimískovi sama, bez toho abych viděla jeho ultrazvuk. Na ten se mimochodem chystáme zítra. Dnes jsem byla v poradně a všechno je O.K. Mám další kilo navrch. Paní doktorka mě chválila, že přibírám pomalu, aspoň prý nebudu muset potom složitě shazovat! Všechno mi jde jen do bříška. Tak jsem dneska spokojená a těším se na zítřek. Až i manžílek ten náš pokládek uvidí!

Četla jsem si Vaše komentáře a vidím, že je tu spousta čekatelek na otěhotnění. Moc jim všem držím pěstičky a přeju, ať to vyjde co nejdřív. Vím ale sama, co to dokáže s ženskou udělat už po prvním měsíci neúspěchu. Moje panikaření je toho příkladem:-)))))

Co se týče cvičení pro těhotné, tak tady u nás žádné kurzy nejsou. Je tu jen příprava k porodu a ta probíhá od sedmého měsíce až do porodu. Tak alespoň tam chci chodit, abych trošku něco dělala, když tu pořád čtu, jak všechny cvičíte, úplně se stydím:-)))

Když mě dneska doktorka pochválila, že přibírám s mírou, tak jsem hned zašla do cukrárny a koupila jsem si tam obrovskou marcipánovou žábu a slupla jsem jí na posezení už na ulici!!!

Taky jsem při čekání na autobus vymetla jeden obchůdek a je z toho bílý bavlněný boďátko a mikinka s kapuckou pro děti od 3 do 6 měsíců:-)) Tak z toho mám radost.

Holky potýkáte se některá s křečma v lýtkách? Já se po ránu nemůžu ani pořádně protáhnout, hned mě začne brát křeč, tak raději hned přestanu. Čím se to dá zmírnit nebo odstranit?

Když si představím, že zítra už možná budu vědět, jestli čekáme holčičku nebo klučíka, tak se tetelím nedočkavostí. Hlavně aby na nás mimísek nevystrkoval zadeček a já bych pak musela čekat do 30.týdne, na další ultrazvuk. Moje teta stejně neodolala nákupní vášni a koupila holčičí šatičky. Ještě jsem je neviděla, ale říkala, že byly tak nádherný, že nešlo odolat a když to bude kluk, tak si je doma vystaví a bude se na ně dívat. Třeba druhý dítě bude holčička a pak jako když je najdu:-)))) Hlavně zdravý miminko, to je to nejdůležitější, na čem teď záleží:-)) Vždycky když kopne, tak se usměju, na okolí musím působit jako cvok!

Čas letí rychlostí světla a my nemáme ještě ani vyštukovaný pokojíček:-((( Začínám panikařit, aby jsem to do vánoc stihly, dala jsem si předsevzetí, že o vánocích pověsím mimískovi do oken v pokojíčku záclony, tak doufám, že to vyjde:-)))

Pro tentokrát se loučím a ozvu se zas za týden, to už budu možná vědět, co v sobě nosím:-))) Opatrujte svá bříška a vy čekatelky se tu řádně nakažte bakteriemi těhotenství.

PAAAA Monáček


Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.02 07:02

Ahojky Monáčku a ostatní těhulky,

taky už zřetelně cítím kopnutíčka a dokonce jdou i vidět.Monáčku, v tom případě jsme blázni dva,protože já se taky usmívám,když mě malinké kopne.Někdy se i směju,protože mě to lechtá,nebo nahodím zkroušený výraz,protože to zabolí.Ale je to príma pocit,vid?

Já jdu na kontrolu a ultrazvuk až 2.9. a taky se nemůžu dočkat,až budeme s manžílkem vědět,co to bude,až to bude.Pořád se jen dohadujeme,on chce holčičku,já klučíka,ale v podstatě máš pravdu,budeme moc šťastní,když bude mimi zdravé.Každopádně bych to stejně ráda věděla…Zvědavá ženská,no. :-)))

Pokojíček mimískovi neuděláme,bydlíme ve dvoupokojovém bytě,ale zato jsme si slíbili,že mu tu ložnici tak zvelebíme,že se tam bude určitě cítit moc dobře. :-)

O křečích v lýtcích mi ani nemluvte,já mám ty samé příšernosti a taky hlavně při ranním protahování.Je to prý normální a musíme to prej přetrpět.No,kdyby to bylo jenom to…Ale pro mimíska vše,že jo,holky?

Včera jsme byli na návštěvě u mých rodičů a kupodivu zjišťujeme,že ještě nikdo z rodiny nic na bobíška nekoupil!!! Vysvětlují to tím,že chtějí nejdřív vědět,co to bude a pak,že je dost času ještě.No ale já si to nemyslím,vždyť už za 4 měsíce to přijde a my ještě nemáme nic nakoupíno!!! Prostě začínám panikařit a mám nákupní horečky,od kterých mě manžílek vždy vyléčí,ale,holky,mě se nezdá,že ve 20. týdnu je brzo.Vám jo?Fakt jediný,kdo v celé rodině něco pro mimíska má,jsem já. No hrůza. :-((( Ale jak znám tchýni,jak ji to chytne,bude vše vynahrazeno. A doma se pak nehnu. :-)))

Holky,bolí Vás některou záda?Mě kříže,nemůžu dlouho stát. Jo a sedím v takové srandovní poloze s polštářem pod zády.Ale je to pohodlné.

Tak jsem toho zas nakecala,no,já hrozně ráda čtu monáčka a všechny ostatní příspěvky,protože s kým jiným si můžu tak dobře rozumět a popovídat o těhulenství?

Tak pa pa,těhulinkovští břicháčci, užívejte posledních prázdninových dní a dávejte pozor na svoje bříška!! :-))))

Leňulka (20. týden)

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 21.08.02 07:59

Ahoj všichni, to teda koukám, jak to letí, zase tu máme čistý list papíru a nový Monáčkův týden! Už je středa, do víkendu do máme za pár. Pokud jde o ty křeče v lýtkách, mám je zatím jen při tom ranním protahování, koupila jsem si šumivé magnesium, prý to pomáhá, tak uvidíme. To je ale to nejmenší, co mě trápí, jsou přece i horší potíže na světě, ne?
Netrpělivě čekám, až začne malej kopat nebo se bude aspoň lehce převalovat ? možná už jo, ale necítím to nebo je to ono a já si myslím, že je to jen kručení v břiše. Nejsem zrovna od přírody nejštíhlejší, tak počítám s tím, že pohyby neucítím tak brzy, jak vy hubeňouři. Ale můj manžílek (tohle slovo jsem odněkud převzala, jiné mě nenapadlo) se už týden pořád ptá, kdy že to bude kopat a taky je docela netrpělivej. Už se nemůžu dočkat, až bude pondělí, to jdu na podrobný ultrazvuk (zkoumání vrozených vad a kontrola srdíčka) a pak ještě na tu genetickou konzultaci. Snad to rychle uteče, musím si vymyslet nějaký zajímavý program na víkend.
Ještě co se týče toho oblečení na miminka ? já jsem z těch, co si myslí, že je času dost, takže nespěchám (koukám že asi jako jediná z vás), ještě nic nemám a ani ještě nevím, co kde dostaneme po příbuzenstvu (ještě jsme se k nikomu nedostali na návštěvu, všichni bydlí dost daleko - ach ta lenost). Nakupování je u mě nebezpečná věc, jsem schopná se ?rozjet? a utrácet donekonečna, tak to fakt nechávám až na později, abych teď nenakupovala bez rozmyslu co uvidím.
Nálada je zatím perfektní i po ránu, piju v práci čaj a za chvíli až dopíšu, tak ze začnu cpát celozrnným rohlíkem se sýrem, mám hlad. A to jsem ráno doma spořádala jogurt s banánem! Dneska to bude v práci trošku náročnější, tak nebudu mít na jídlo tolik času ? ještě že tak. Navečer jdu cvičit, rovnou z práce.
Takže holky, pěkný den a pište!
Ahoj Johanka 18 t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.02 08:06

Čau Johanko a ostatní,
konečeně se zase hlásím z práce. Přeji ti vše nej k dnešnímu svátku - hlavně ať je mimčo v pořádku - ale to určitě bude. Nemám moc času, práce je tu habakuk.
Na miminko už mám plno věcí, všechno od sestřenice, má teď dvouměsíčního chlapečeka, tak z čeho vyrostou už cpou mě a vzhledem k tomu, že už má 3. dítě, tak si myslí, že už to ani nebude potřebovat.
Přeju hezký den
Katy 18. t.
snad se ozvu později.
Jo mám dotaz, dnes jsem se ráno probudila a zjistila jsem, že mám úplně tvrdý břicho, je to normální?

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 21.08.02 08:23

Katy, díky, máš pravdu, hlavně ať jsou miminka zdravý. Ten internet v práci ti snad už funguje napořád nebo ne?
Břicho mi roste snad každý den (nebo mi připadá každým dnem větší) a napohmat je dost pevné - vlastně i tvrdé by se to dalo nazvat. Jako že se na něm neklepe žádné sádlo, ale má už pěkný tvar i pevnost - tak to má snad být. Tvrdnutí břicha by mělo být něco jiného - to snad i bolí a mělo by k němu docházet snad až později a párkrát za den - představuju si to něco jako bolení v podbřišku ale nevím. Snad nám to někdo vysvětlí zkušenější.
Jestli máš bříško jen normálně tvrdé - ve smyslu pevné, je to doufám normální.
Ještě k těm hadříkům a oblečkům - aby to nevypadalo jako že na o úplně kašlu… fakt toho spoustu dostaneme, ségra i švagrová mi schovává po jejich dětech snad všechno a k tomu ještě něco kupuje mamka, takže na mě zbyde už jen nějaký minimum, ale právě nevím jaký a co, musím se k nim někdy vypravit, všechno si přebrat, nastudovat nějaký seznamy věcí, co bude potřeba, popřípadě si nechat poradit, abychom nekupovali něčeho zbyteně moc atd.
Už jdu fakt pracovat! Čau, Johanka 18 t.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 21.08.02 10:10

Ahoj holky bříškatý!
Přeji vám hezký den a Johance vše nej k svátku a vydařenou oslavičku.
Křeče v lýtkách mám taky, pomáhá mi udělat na noze „fajfku“ a je to hned pryč. A taky piju poslední dobou Magnesii a řekla bych, že je to lepší.
Bříško mám taky pevné, tak to je asi v pořádku.
Koukám, jaký jste všechny nedočkavý, až budete vědět, jestli čekáte chlapečka nebo holčičku… My jsme se dohodli, že se necháme překvapit. Je fakt, že v tom shledávám malinko nevýhodu při shánění výbavičky. Při dnešních cenách těch minioblečků by člověk třeba rád investoval do roztomilých růžovoučkých dupaček, jenže nakonec odejdu z obchodu s nějakými žlutými nebo světle zelenými. Protože - co chudák kluk v růžovým??? Svádí mě taky dost nakupovat bleděmodré věci (já totiž bleděmodrou přímo miluju!!!) a uklidňuju se tím, že u té holčičky se případně ta modrá snese… :-)))
Jinak jsem toho hodně dostala od švagrové a od kamarádky (ačkoli to je po dvou dětech, tak to vypadá jak nové), takže když to moje mamina viděla, zhodnotila, že to mám tak na tři děti, takže mě nechce vidět vkročit do obchodu!!! :-))) Jenže copak se dá odolat???
Mějte se hezky a pište, co u vás nového.
Ať vám to v práci rychle uteče!
Ivča, 29.t.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 21.08.02 10:13

Chudáček mrňousek dostal škytavku, tak se mi v pravidelných intervalech cuká celý bříško :-))))) Je legrační to pozorovat…
Já toho fakt v tý práci udělám !
Ahojda!
 Ivča

 
KatyM
Kecalka 308 příspěvků 21.08.02 10:24

Zjistla jsem, že už vůbec nepřemýšlím, já už i zapomínám, v jakém jsem týdnu… Konečeně jsem se taky zaregistrovala…ˇ
Ahoj Katy 19. t

 
EFKA1
Stálice 65 příspěvků 21.08.02 10:56

Ahojky holky těhulky,
asi před 2 měsíci jsem objevila tento server.je to skvělé, jsem tu teď každý den i několikrát .Ty postřehy co tu píšete jsou fajn.Ráda bych, kdyby jste mi mohly napsat, kdy jste zhruba svoje miminka ucítily v bříšku.Já jsem teď v 17.týdnu ale na ultrazvuku minulý týden doktor říkal, že ultrazvukově je to o týden víc.Hmm nevím, asi se to pozná podle velikosti miminka…
Chtěla bych říci všem maminkám „čekatelkám“ aby zbytečně nepropadaly beznaději, pokud miminko nepřijde hned po prvním měsíci zkoušení.Ono to někdy chce svůj čas..
Já vím že se mi to mluví..Když už miminko čekáme, ale věřte že i já jsem si musela své miminko vybojovat.Nemohla jsem otěhotnět 5 let, pak jsem podstoupila IVF(umělé oplodnění) a naštěstí to hned napoprvé vyšlo.Tím ale chci říct, že nevěšte hlavu, ono 6 měsíců žádná doba a že kdyby to ani potom nešlo, tak lékařská věda dokáže zázraky a naprosté většině lidiček dokáže k miminku pomoci.
Už budu končit, aby to nebylo zas tak dlouhé.
Vlastně ne, musím se vám, holky, pochlubit, včera jsem se dozvěděla výsledky AFP testů a je to OKKKKKKKKKKKK!A to jsem se tak báááááála.Vy mě snad chápete co je to za nervy, než přijdou výsledky.
Takže zatím papa, hlaďte svá bříška a opatrujte se :-))
 EFKA

 
EFKA1
Stálice 65 příspěvků 21.08.02 11:07

Ahojky, to jsem ještě jednou já,
mám vlastně ještě jeden problém. Nic jsem zatím na miminko nenakoupila, zatím jen lítám po netu a po krámech a zjišťuji nabídku autosedaček, postýlek, přebalovacích pultíků…a hlavně kočárků!!!
No a v tom je ten problém! Já fakt nevím.Jsem už poučena o velikosti korbičky( miminko by mělo přijít v lednu), o tom že nafukovací kolečka jsou lepší, že by měl mít záruku proti vyšisování atd…
Jenže: mám koupit nějakou 3,4 kombinaci, co se dá přestavět na sportovní verzi nebo jeden hluboký kočárek a jeden na potom, nějakej „sporťák“?a jakou značku?Minulý týden vítězil kočár INGLESINA le teď už zase nevím.........
Prosím poraďte, snad se už orientujete lépe.
EFKA , 17 t.

 
Hanischka
Kecalka 111 příspěvků 21.08.02 12:19

Ahoj těhulinky a čekatelky,
tak koukám jak vám ty bříška pěkně rostou.Musí to být fajn pocit,když už cítíte jak se ve vás ten drobeček kroutí.Taky se moc těším až to jednou poznám. Čekatelky,kam jste se mi všechny zase poděly?Napište mi,kdy to máte dostat ať nesleduju jen sebe :o) Já až za 14 dní.
 Hanča

 
Lenulka
Nováček 1 příspěvek 21.08.02 12:29

Ahojky Efko,

vítej mezi těhulkami - pisatelkami.Ptala ses,kdy jsme cítily kopnutíčko.První opravdu zřetelné a nezaměnitelné jsem cítila v 19. týdnu.Ale takové jemné šimrání tomu velmi podobné už v 17.Ale u každé maminky je to jinak.Záleží i na tom,jestli je prvorodička,nebo jakou má postavu.Já jsem hubeňour,přibírám jen do bříška,tak jsem to cítila o 3 týdny dřív,než bych podle statistik měla.Ale je to individuální.Kaž­dopádně neboj,kopnutíčko poznáš se 100% jistotou,až přijde.

Jinač ses ptala na kočárky.Holky,já nevím.Mě se ty Inglesie zdají takové designově hodně obyčejné a dost cenově přemrštěné. Líbí se mi kočárky trojkombinace,když mám vše po ruce.Vybrala jsem si minulý týden kočárek,který půjdeme koupit.Pro mě,jakožto matku ( Hi hi,zní to tak krásně, :-))) ) je důležité,aby kočárek nebyl moc velký a těžký,abych se pak s ním na sněhu vůbec někam dostala,aby v korbičce bylo dost místa pro mrňouska,abych byla schopna ho lehce a jednoduše složit,aby měl dole úložný prostor na případné maličkosti,aby byly potahy snímatelné a vypratelné a barvu jsem vybrala takovou šedou s kostičkovaným vzorečkem,protože vyšisování od sluníčka a případné fleky na něm nejsou moc vidět.Prostě: Kočárek do nepohody. Pohodlný,hezoučký ale především praktický jak pro mimi,tak pro mne.Jak to vidíte?Já se tam zajdu mrknout na značku a napíšu Vám ji. Ten kočárek,který jsem viděla mě naprosto uchvátil a splnil mé veškeré představy.

Tak se mějte zatím moc hezky a napište taky něco,ať máme hezký pokec při středě.

Pa pa a dobrou chuť,obědváte-li.

Leňulka

 
anicka01
Povídálka 47 příspěvků 21.08.02 13:00

Ahoj Hančo a ostatní čekatelky,

ozývám se na přání (teď si připadám jak z kouzelné lampy). Neboj, nejseš v tom sama, já bych to měla dostat taky cca za 14 dnů ale spíš později protože mi to lítá jednou 28 po druhé 31 - 34. Kdo se v tom má pak vyznat. Ale třeba to už nepřijde, což …
Teď se musím přiznat, že mě zaměstnávají i jiné věci a tak nemyslím jen na mimčo, protože máme rodiče vytopené (jsem z Prahy - od kud jsi ty?) a tak bydlí u nás. Máme sice velký byt, ale je to změna a hlavně nervy jak to všechno dopadne.

Jak jste na tom vy čerstvé skoro maminy, které jste anoncovaly pozitivní testy. Jaký je průběh přivykání na jiný stav ??

Zatím zdraví Anička

 
EFKA1
Stálice 65 příspěvků 21.08.02 13:00

Ahojky Leňulko,
diky za odpověď.Určitě mi tu značku prosím napiš. Já jsem na to šla ještě taky trochu jinak a objednala jsem katalogy kočárků vždy přímo u výrobce.Snad tím alespoň získám nějaký přehled o tom co se vyrábí.Problém asi bude, jestli to někdo bude i dovážet.Jestli bude některá z vás mít zájem, ráda po prostudování pošlu katalogy nějaké jiné mamče, co by měla zájem.
 EFKA

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.02 13:03

AHoj holky,
tak se taky hlásím, u nás nic nového zatím není. Dneska jsem byla konečně u zubařky a naštěstí bylo vše v pořádku, tak se snad už příště bát nebudu.
Ještě si musím v nejbližší době zajít k obvoďačce a na EKG. To ale počká až na začátek září.
Jinak miminko kope jak divý, naštěstí to ale ještě nejsou silné kopance, ale jen kopanečky. Jsem ráda, že se tak krásně ozývá.
Zatím papa a opatrujte bříška.

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 21.08.02 13:09

Kdo je to? Nepodepsala ses.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.02 13:20

Ahoj holky těhulky.
Už nějaký týden si ráda čtu Vaše postřehy a rady v těhoteství. Konečně jsem se odhodlala se k Vám přidat i já.
Jsem v krásném 24.týdnu a našemu miminku říkáme špulík. Hezké ne :)). Zatím nevíme zda to bude kluk nebo holka, ale myslím, že to není důležité. Hlavně ne po tom všem, co jsem si už prožila. Nejprve špinění celý první trimestr, pak trvdnutí dělohy s nálezem na děložním čípku /prý se zkracuje/ a následně předvolání na genetiku pro hraniční nález testů z 16.týdne. Ale všechno je teď OK. Můj fantastický gynekolog mě dokonce i po 3 měsících prac. neschopnosti pustil do práce. Mám teď ale vytvořené takové podmínky, že lepší snad už ani nejsou možné. Konečně pochopili, jak jsem pro ně nepostradatelná :))
Jak se špulík hýbe cítím od 16.týdne a je to nádherné. Sice někdy i trochu bolestivé /takový kopanec do močového měchýře - nic moc/, ale když ho chvilku necítím, tak už přemýšlím, co se děje.
Po své 6-leté dcerce Dominice mám sice spoustu výbavičky, ale stejně mi to nedá a někdy si jdu udělat radost a koupím špulíkovi něco krásného. Nebo se alespoň kochám, vybírám kočárek, informuju se o plenách,… No je to nádhera a štěstí.
Jinak naše miminko bude asi pěkný dáreček - má se nám narodit kolem vánoc, tak uvidíme jestli to bude přímo pod stromeček. Někdy si říkám, už aby to bylo. Ale je krásné si to užívat a těšit se.
Všem nastávajícím maminkám přeju, aby byly v pořádku i se svými zlatíčky v bříškách a užívaly si to s láskou a pohodou.
Iveta, 24.týden

 
Tinulka
Povídálka 49 příspěvků 21.08.02 13:47

Ahoj Hani,
neboj jsme tady. Bohužel tedy. Já to mám dostat do týdne. Menstruaci mám podle plotu, takže to přesně ani nevím. Ale vzhledem k tomu, že mě už zase začíná bolet břicho, tak se to blíží. Ach jo. Začínám z toho trochu blbnout. Říkám si, když mám dostat menstruaci, tak ať už přijde, ať zase můžu mít měsíc naději, měřit si BT a pozorovat hlen.
Pá a hodně štěsí
Tinulka

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 21.08.02 13:57

Ahoj Iveto, prosím tě, zaujala mě ta genetika (už s tím svým nenormálním výsledkem AFP tady v diskusi „otravuju“ holky asi týden), čeká mě to bohužel taky, mohla bys mi napsat něco podrobnějšího, co se tam dělá a jaká vyšetření jsi podstoupila? Byla jsi na odběru plodové vody? Mám z toho hrůzu, co mi tam řeknou a doporučí dál za vyšetření, tak bych potřebovala trochu uklidnit, že není všechno tak černé, jak to vypadá po prvním šoku, kdy se dozvíš nějaké nepříjemné výsledky. Vidím, že už jsi spokojená mamina, tak je asi všechno v pohodě. Díky.
Johanka 18 t.

 
Hanischka
Kecalka 111 příspěvků 21.08.02 14:16

Ahoj Aničko,

jsem taky z Prahy nebo respektive kousek za Prahou.Díky Bohu se nás ani nikoho z naší rodiny záplavy nijak nedotkly.Jen v práci nám nešel proud takže jsem si musela na týden přestěhovat kancelář domů.
Tak to asi budeme napnuté ve stejný čas.Mě se to také spíš zpožďuje,tak uvidíme.Určitě pak napiš jak si dopadla.
 Hanča

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.02 14:24

Ahoj Efko,
já jsem pohyby začala cítit v 18-týdnu, což je na provorodičku docela brzy, jak uvádí chytré knihy. U prvorodiček se to, podle knih, cítí až tak ve 20 týdnu, takže nezoufej, ještě máš čas! Miminka většinou kopou nejvíc večer, tak si zkus lehnout na záda, obložit bříško rukama, obrnit se trpělivostí a čekat na to první šťouchnutí. Taky jsem si hned nebyla jistá, ale když se šťouchání opakovalo i další večer tak, už to byla tutovka! Těš se, je to fakt super pocit jak se ti tam drobek mele!
K těm kočárkům: čtu i deníček Káčátka a tam se probíraly kočárky cca před 3-mi týdny, ale žádný ideální kočárek z toho nevzešel, tak nevím. Co se ale týče výběru mezi 3-kombinací a jen hlubočákem, tak všechny holky kupují ty kombinace. Asi je to lepší, že kočár pořádně využiješ. Já kočár neřeším, protože zdědím hlubočák i sporťák a jsem moc ráda, protože bych určitě taky běhala od obchodu k obchodu a lámala si hlavu který koupit.

Zuzka, 25 týden

 
Hanischka
Kecalka 111 příspěvků 21.08.02 14:25

Ahoj Tinulko,
Jak to tak vypadá,tak tebe budeme sledovat jako první :o)) Nevím jestli na tu bolest můžeš spoléhat,moje kámoška měla taky bolesti jako když to má dostat,ale nic se nedostavilo a nakonec jí potvrdili,že je těhotná.Takže neklesej na mysly ještě není nic ztraceno :o) Taky vždycky chci mít menzes už za sebou (když už teda přijde) a zahájit další pokusy.Nejradě ji bych to teď měla po 14 dnech abych nemusela tak dlouho čekat :o)
Tinulko,jak se poznají plodné dny z děložního hlenu?
 Hanča

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.02 14:29

Ahoj Efko, ostatní těhule i zatím netěhule,
já jsem pohyby začala cítit v 18-týdnu, což je na provorodičku docela brzy, jak uvádí chytré knihy. U prvorodiček se to, podle knih, cítí až tak ve 20 týdnu, takže nezoufej, ještě máš čas! Miminka většinou kopou nejvíc večer, tak si zkus lehnout na záda, obložit bříško rukama, obrnit se trpělivostí a čekat na to první šťouchnutí. Taky jsem si hned nebyla jistá, ale když se šťouchání opakovalo i další večer tak, už to byla tutovka! Těš se, je to fakt super pocit jak se ti tam drobek mele!
K těm kočárkům: čtu i deníček Káčátka a tam se probíraly kočárky cca před 3-mi týdny, ale žádný ideální kočárek z toho nevzešel, tak nevím. Co se ale týče výběru mezi 3-kombinací a jen hlubočákem, tak všechny holky kupují ty kombinace. Asi je to lepší, že kočár pořádně využiješ. Já kočár neřeším, protože zdědím hlubočák i sporťák a jsem moc ráda, protože bych určitě taky běhala od obchodu k obchodu a lámala si hlavu který koupit.

Zuzka, 25 týden

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.02 14:35

Ahoj Johanko,
Tvuj hlad po informacich je zrejmy a tak prispivam se svou zkusenosti: Me vysly testy take spatne, riziko Downova syndromu podle AFP bylo 1:159. Nebyla jsem si vubec jista, zda chci podstoupit odber plodove vody a s nim spojene riziko a tak jsem se snazila ziskat co nejvic informaci. Nejdrive jsem si nechala udelat podrobny UZ, kde vse premerili a nezjistili zadne problemy. Je ale fakt, ze geneticke postizeni jako Downuv syndrom se neda na UZ poznat, daji se jen poznat nektere fyzicke zmeny, ktere to geneticke postizeni casto doprovazeji.

Mela jsem zrovna pred cestou na dovolenou do Cech (bydlim v Londyne) a tak jsem se rozhodla to vyuzit jako cas na rozmyslenou. V Praze jsem si dosla do Podoli poradit se na genetiku a tam mi jednoznacne doporucili odber plodove vody, uz jen proto, ze je mi 35 let. Nakonec jsem se rozhodla na nej jit tam, protoze statisticky bylo riziko potratu v Podoli (0.3%) nizsi nez v me nemocnici tady v Londyne (0.5%). Vsechno dopadlo dobre, vysledky jsem se dozvedela po navratu z dovolene a byly v poradku.

Je to tezke rozhodnuti a budes ho muset udelat sama. Dulezite (i kdyz hrozne neprijemne) je zamyslet se nad tim, co bys delala kdyby vysledky nedopadly dobre - pokud jsi rozhodnuta mit miminko tak jako tak, pak je asi zbytecne to riziko podstupovat. Ale o tom se fakt hrozne spatne premysli.

Hodne stesti,
Katerina

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.02 14:36

No tak to vidíš Johanko, hlava sklerotická, tak tedy ještě jednou papa tady Pája 19.týden

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 21.08.02 15:13

Díky za informace, fakt se o tom špatně přemýšlí (myslím tu nejhorší alternativu)… nechám to být a uvidím, co mi poradí na genetice. Fuj pryč s černýma myšlenkama, pořád doufám a věřím, že se nic neděje a že je to lítání po doktorech na nic, protože nakonec zjistím, že je všechno OK a že nervičky byly zbytečný. Jen je moc těžký na to ustavičně nemyslet.
Pěkný den a moc díky!
Johanka 18 t.

 
Andry02
Povídálka 37 příspěvků 21.08.02 15:26

Cau holcinky,

ja taky za 14 dni,ale… Dneska jsem jeste premluvila kamaradku at mi udela HCG z krve, potrebuji jit na ockovani, tak snad se to dozvim driv… Ockovani bych radeji ozelela, i kdyz to ma byt uz treti posledni na zloutenku A+B, a jestli to tento mesic nestihnu, budu muset zase na vsechny tri znova (jen pro info kazde je za 1600 - hruuuza). jinak Tinulko jestli si meris BT tak se to da poznat i z ni, 1-2 dny pred menses klesne, pokud pretrvava vyssi - muzes se zacit radovat :-))))

Tak se drzte a dejte vedet

Andrea

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.02 17:21

Ahoj Johanko.
Na genetiku jsem byla pozvaná kvůli výsledku testů, kterými se zjišťuje riziko vrozených vývojových vad u plodu. V odběru z krve se určují hodnoty 4 hormonů včetně AFP, dají se do kontextu s hmotností, věkem matky a všechno to vyhodnotí počítač - v podstatě se jedná o statistickou hodnotu. Mně riziko vyšlo 1:247 a přitom norma je 1:250, takže nic mimořádného. Lékařka na genetice mi navíc sdělila, že nejvíce výsledek ovlivnil můj věk - je mi 34let. Stejně mi ale nabídli odběr plodové vody, tzv. amniocentézu, kterou jsem ale odmítla. Jednak je určité riziko potratu / v knihách udávájí 0,3-1,0%/ a pak mi připadal výsledek tak hraniční, že jsem se rozhodla s manželem to nepodstoupit. Z genetiky mě poslali ještě na UZ, na kterém bylo vše v pořádku.
Takový je asi klasický postup. Pokud podstoupíš amniocentézu, tak výsledek je za 2-3týdny, což je myslím dost dlouhá a asi i stresující doba. Víš, většina těchto genetických vyš. dopadne dobře. Jen velmi malá část je skutečně pozitivních. Takže hlavu vzhůru. I ty jistě nosíš ve svém bříšku zdravé a spokojené miminko. Zbytečně se nestresuj, škodí to:))) a věř své intuici.
Iveta 24.t

 
KatyM
Kecalka 308 příspěvků 21.08.02 20:06

Ahoj holky,
tak jsem zase tu, dneska jsem z práce mazala dřív, chtěla jsem si dojít na EKG, jenže tam mě řekli, že musím mít žádanku od obvoďáka. No, myslela jsem, že stačí těhotenská průkazka a zaškrtlé vyšetření EKG. Tak tam budu muset vyrazit znova.
Jinak jsem dnes pořád nervózní, břicho mám pořád úplně napnutý a takový jiný než jindy. Pořád přemýšlím, co jsem jedla, jestli je to jen nadýmání, nebo co… Jsem z toho fakt trošku vedle, aby to nebylo něco, co nemá být…
dobrou noc
Katy bez nalady…

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.02 07:42

Ahojky, holky kinderky i bez,

sleduju, jak se tady (a myslím i na Kačátku) vyvíjí debata o AFP testech. Já jsem teda tenkrát vůbec netušila, že se toho mám nějak bát. Brala jsem to jako běžný standardní postup u těhotných a nijak mi to nepřišlo zvláštní. Možná to bylo částečně ovlivněno i tím, že kolegyně z práce je cca 5-6 týdnů přede mnou, takže jsem pěkně postupně sledovala, co mě čeká dál:-))
Trochu mě taky překvapilo, že jste na výsledky čekaly tak dlouho. Já tenkrát byla pozvána na odběr v úterý ráno a na čtvrtek do poradny. A když jsem pak přišla na poradnu, má doktorka už výsledky měla. Podívala se, řekla, že jsou v pořádku a to bylo všechno.
A kolegyni to tehdy vyšlo nějak hraničně, tak šla znovu na krev a jednu část znovu dělali v Opavě (odkud jsme) a druhou pro jistotu poslali ještě do Ostravy, že tam mají „citlivější“ laboratoř. Pak jí potvrdili, že je vše OK. Ale nevzpomínám si, že by čekala na výsledky 14 dní.
Tak to máme zdravotní stránku.....
Chtěla bych se také vyjádřit ke kočárkům. Já jsem je chodila obkukovat ještě dříve, než jsem byla těhotná.
Chtěla jsem něco prostorného pro mimčo, stabilní a pevný podvozek, slušné pérování, 3-4 kombinace a kdyby to mělo nějakou drobnost navíc, bylo by to super. Jo a taky něco v kombinaci modro-žluté, příp. modro-béžové, nebo jen do modra (jsem na tuhle barvu ujetá nebo co).
V jednom obchůdku měli takový kočárek, byl z nějaké italské firmy, ale značku přesně nevím (myslím, že nic známého značkového to nebylo). Ten jsem měla předběžně obkouknutý a byl mým favoritem.
Pak jsem tady nedávno v diskuzi viděla tip na kočárek z fy Darababy - Danny sport.
Hned jsem najela na stránky, a fakt mě to nadchlo. Posílala jsem jim dotaz ohledně ceny, protože na stránkách nejsou ceny uvedeny. Člobrda ze zákaznického servisu se mi ozval ještě ten den, byl velmi ochotný. Cena zrovna tohohle typu je 7.950,– Kč (přesně ty desetikoruny nevím, ale bylo to těsně pod 8 tis.) a zahrnuje cenu za 3-4 kombinaci, pláštěnku na kočárek a tašku na rukojeť. Výběr ze šíleného množství potahů a pokud by se některé líbil i potah z loňské kolekce, je kočárek ve stejné výbavě k mání už za 6,5 tis. Kč, což je úplná bomba. Nebudu vám popisovat, jak ten kočár vypadá, nejjednodušší je kouknout se na jejich stránky.
A protože firma má hlavní sídlo ve Val. Meziříčí (má tam i velkosklad), je to pro mě z Opavy poměrně kousek. Na zák. servisu Vám také poradí, jestli je ve vašem městě nějaký jejich prodejce (u nás je, ale mají od nich jen dva druhy kočárků), příp. kde najít jiný kontakt.
Snad jsem některé z Vás také pomohla k dalšímu tipu.
Taky tady měl někdo jako favorita Inglesinu. Nevím, nevím, známí si ji koupili. Je jich asi více typů, ta jejich stála kolem 12 tisíc a řeknu Vám, nic moc. Prostorná se mi vůbec nezdála, po oddělání korbičky se mi zdál ten sporťák dost vysoko posazený (stabilita nanic, malá je dost živá) a po necelém ročním používání kočárek vrže jak šílený. A to se o něj opravdu starají, často mažou, ale prostě je ten kočár dost hlučný:-))
Takže já osobně bych Inglesinu nevolila.
Nějak mi nevadí, že bych neměla značkový kočár, jde mi fakt o pohodlí miminka i mého.
Jo, teď jsem si vzpomněla ještě na jednu věc. Ta Inglesina měla tzv. termotašku, nemuseli si tedy pořizovat fusak, ale přesto se jim zdálo, že nahoře má malá na sobě docela spoustu teplého, ale nevěděli, jestli jí není chladno odspodu, tak pro jistotu dali pod termotašku kousek karimatky. Je to, myslím, dobrý nápad, dobře to izoluje, není to drahé a dá se použít do každého kočárku, i když máte i fusaky…
Trochu jsem se zase rozepsala, ale snad jsem něco poradila a vydržely jste až do konce. Ta ukecanost v těhotenství:-)))!!!!

Luciša+mrňousek, 28. týden

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.02 07:48

Avoj Iveto, díky moc za povzbuzení, já mám prý riziko na Downův syndrom 1:182 oproti 1:2000 (nevím, kde toto číslo - ty 2000 doktor vzal, protože jsem se jinde dočetla, že 30-35% těchto krevních testů vyjde falešně negativně, takže i „normální“ maminy mají riziko mnohem větší než těch 1:2000 + všechny prý máme asi 5% riziko „běžných populačních“ vývojových vad, na které nelze nijak přijít žádným vyšetřením…, takže moje rozhodování jestli na amniocentézu jít nebo nejít bude kvůli tomu číslu 182 asi těžší… i když už jsem vlastně téměř rozhodnutá na to nejít a doufat, že je vše v pořádku. No ale zase ta nejistota do porodu, je to těžký. Už se v tom problému pitvám dost dlouho, nechám raději toho, lepší je psát o příjemnějších věcech. Čau Johanka 18 t.

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 22.08.02 07:55

Čau Katy, nebuď smutná, já mám taky důvod k depresím - viz můj článek o AFP výše - a snažím se dělat, jako by nic… Jsi nervózní kvůli tomu bříšku? Ráno jsem se na to svoje schválně dívala a hmatala jsem, mám ho taky úplně tvrdý. A napnutý ho máš jak? Třeba je to tím, jak se zvětšuje a kůže se napíná, tak to může trochu táhnout, hlavně po stranách mě to někdy táhne, už začínám mít problémy ležet s úplně nataženýma nohama. Uvidíš, že to nic nebude, raději si zavolej svému gynekologovi, určitě tě uklidní po telefonu.
Ještě dotaz - zajímalo by mě, jestli na to EKG jdeš dobrovolně jenom proto že ty sama chceš? Nebo tě tam někdo z nějakého důvodu poslal?
Dej si něco dobrého, já jdu zrovna loupat pomeranč, zlepší se ti nálada. A jde ti přece internet už pořád, ne? To je pozitvní věc. A hodně piš, bude ti líp. Čau Johanka 18 t.

 
KatyM
Kecalka 308 příspěvků 22.08.02 08:13

Čau Johanko, díky za povzbuzení, už je mi líp. Docela jsem se z toho vyspala. Zalehla jsem včera asi v devět do postele a spala jsem až do rána, takže mám naspáno na týden dopředu. Asi to bude tím, že mi to bříško roste. Tak jsem se rozhodla, že hodím pozorování za hlavu. Včera jsem si odpočinula, tak je mi líp. Ani jsem včera necvičila. Dneska už ale jdu po práci.
Na EKG nejdu dobrovolně, v poslední poradně mě sestra upozorňovala, že si tam mám okolo 20. t. dojít. Je na to dokonce kolonka v těhotenské průkazce. Předpokládám, že to EKG považují za běžné vyšetření - jako třeba před operací.
Teď jsem si dala k snídaní čokoládový puding a ktomu jsem si koupila piškoty a piju grepový čaj…
Jdu něco vytvářet, i když se mi strašně nechce.
Katy 19. t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.02 08:32

Ahoj Hančo,
já to mám dostat za 9 až 12 dní, břicho mě trochu bolí už týden, takže nevím, ale myslím si že nic nebude, nevěřím, že bych měla takový štěstí, že by se nám to povedlo hned první měsíc.Lída

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 22.08.02 08:55

Čau Johanko!
Nejsem sice Katy, ale napíšu Ti něco k tomu EKG. Mě na něj poslala gynekoložka, dělají to prý kvůli tomu, kdyby Ti potřebovali dát narkózu (v případě, že by došlo na císařský řez). Řekla mi, že si tam mohu dojít kdykoli v průběhu těhotenství. Mám na to taky kolonku v průkazce. Tak mi to tam obvoďák dopsal.
Tebe nikam zatím neposílali?
Ivča, 29.t.

 
Hanischka
Kecalka 111 příspěvků 22.08.02 09:13

Ahoj Lidko,
neházej hned flintu do žita,třeba zrovna tobě se to povede.Držím pěstičky.
 Hanča

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 22.08.02 09:55

Ahoj Ivčo, o EKG se můj doktor zatím nezmiňoval, řekl mi jen o zubaři a obvoďákovi (povinná razítka), v jednom časopise (Betynka nebo Maminka - už nevím) jsem četla, že na EKG se chodí až někdy ve třetím trimestru těhotenství… zeptám se na to, ale myslím si, že by to nemělo být akutní. EKG mi dělali asi před 2 lety z důvodu jedné operace a tehdy jsem měla srdíčko naprosto zdravé, doufám, že to vydrželo!
Mám hlad, do oběda daleko, svačina žádná, v ledničce mám „jen“ bílý jogurt, ach jo. Fakt hrozně ráda od toho čtvrtého měsíce jím a nejraději bych se cpala pořád! Budu se muset zabavit prací, abych na to nemyslela, kila nemilosrdně naskakují.
Měj se fajn,
Ahoj Johanka

 
Tinulka
Povídálka 49 příspěvků 22.08.02 10:14

Ahoj Hani,
dneska jsem si jen tak udělala těhotenský test, poslední dobou mi totiž není dobře od žaludku, bohužel nic. Ale tak nějak jsem to čekala. Dělala jsem si ho spíš pro jistotu,když mi není dobře, abych si mohla vzít nějaký prášek. Navíc mi dneska došel email od Šárky z emimina, které sem posílala své bazální teploty na posouzení a potvrdila mi to, co jsem si myslela, že mám anovulační teplotu, to znamená, že nemám ovulaci. Teda pravděpodobně, doporučila mi jít na gyndu. Takže jsem se dneska objednávala, bohužel, můžu až po menstruaci až 3. září. Teď na mě padla depka, snažíme se o mimi a já pravděpodobně nemám ovulaci. Ach jo.
Tak a plodné dny z děložní hlenu. Když budeš zkoumat děložní hlen (třeba večer když se meješ a sáhneš si prstíkem do pochvy). Když máš ovulaci tak je hlen takový, že když ho vezmeš mezi dva prsty a roztáhneš je, tak hlen drží a neptřetrhne se, pro lepší představivost, je to jak bílek z vajíčka. Normálně je hlen takový jiný, mazlavý nedrží při sobě. Nevím jestli to nevysvětluji blbě, když tak se mě zeptej, co je nejasné. Zkrátka když máš v pochvě bílek;-) tak máš ovulaci. Chcete to se sledovat a ubezpečuji Tě, že to poznáš.
Hodně štěstí
Tinulka

 
KatyM
Kecalka 308 příspěvků 22.08.02 10:53

Už mám takový hlad, že jsem vyslala kolegu do obchodu pro jídlo… Mám tu od rána jen piškoty a to není pořádný jídlo. Doufám, že se brzy vrátí, jinak tu umřu na hlad… Ani práce už mě nezbaví myšlenek na jídlo…
 katy

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 22.08.02 11:04

Ahoj holky!
Rozvinula se diskuse o kočárcích, tak bych k tomu taky něco připsala. Já jsem si vyhlídla kočárek čtyřkombinaci, který mi doporučily nezávisle na sobě dvě kamarádky (jedna z nich mi včera zrovna posílala zprávičku, jak je ráda, že si vybrala zrovna tenhle prostorný, protože klučík roste jako z vody a pořád má dost místečka). Vzor si můžu vybrat z nabídky potahů ? uvažovala jsem o modro-krémové kostce kombinované s tmavě modrou (větší plocha je tmavomodrá, jen myslím dva pruhy na boudičce a pruh na vaničce (nebo jak ten spodek nazvat) je ta kostka. Má polohovací desku, na které miminko leží (teda ? to se tak blbě popisuje!), což je prý taky výhoda (kamarádka koupila klasický hluboký kočárek bez možnosti polohování zad a povídala, že za čtyři měsíce kupovali jiný kočár, protože holčička si usmyslela, že chce na procházkách koukat chvíli ven a za ležení je odměňovala celkem slušným pořvaníčkem…:-))) ). Jde z něho udělat sedačka, má přehazovací rukojeť, uvnitř je přenosná taška, z které lze vyndat pevnou podložku a pak se to dá použít jako fusak. K tomu je možné přiobjednat tašku na držadlo. A takhle se vším všudy to stojí 5 990,–- Kč! (a navíc se prý jedná o jeden z nejprostornějších kočárků, který teď na trhu je, takže se tam miminko může spokojeně vyvalovat). Dneska se tam jedem podívat s manžílkem (já jsem se do něj už zamilovala - do toho kočárku!, ale ještě mi to musí projít u ?sponzora?), abychom vybrali ten potah a objednali si ho, tak se vám kdyžtak mrknu, co je to za značku (ale myslím, že to je od nějakého českého výrobce) a zítra vás poinformuji. Jo, jediná možná ?nevýhoda? je to, že moc nehoupe, ale prodavačka mě upozornila, že to za pár měsíců ocením jako výhodu, protože když se v tom ta už sedící dítka melou, tak aspoň nevypadnou (třeba ta Inglesina je pak prý hodně nestabilní). Tak nevím. Je pravda, že naši známí měli houpací kočárek a pak jim miminko usínalo pouze za vydatného pohupování a jak si dovolili přestat, tak se mohlo ukřičet! Tak je možná lepší, když si na to ani nezvykne.
Přeji šťastnou ruku při vybírání ?vozidel? pro ty naše poklady a ahoj
Ivča, 29.t.

P.S.: Mrkla jsem na stránky www.darababy.cz a je pravda, že ty kočárky vypadají moc hezky a co do funkčnosti by mě asi taky uspokojily. A barevný výběr obrovský!!! Jen bych nevěděla, zda se rozhodnout pro Danny sport nebo ten Dorjan…
Jo, ještě k barevnosti. Prodavačka mi povídala, že jednu dobu ?frčely? takové ty vojenské barvy (okrová, oranžová a khaki zelená), ale prý se k tomu pak hodně špatně kombinuje oblečení na miminko ? takový kontrast modré dupačky a khaki zelený kočárek nebo růžové dupačky a oranžovobéžový kočárek, to nevypadá nic moc, takže to stojí za důkladné rozmyšlení…

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.02 11:16

Ahojky, ještě jednou,
reaguji na článek Ivika. Podle popisu bych řekla, že co do funkčnosti je i tvůj favorit hodně podobný mému, ale tvůj je dokonce ještě levnější, což je naprosto super.
Takže až se na něj dnes s miláčkem koukneš, dej určitě prosím vědět, co je to za značku, zda jej lze obhlídnout třeba na netu, nebo nějaký kontakt na výrobce či prodejnu.
Díky,
Luciša + mrňousek, 28. týden

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 22.08.02 11:20

Katy, co nakonec k tomu jídlu máš? Já jsem v rámci zdravé výživy baštila čočku a vajíčko, dala bych si nějakou zeleninu, ale nic tu bohužel nemám, asi taky budu muset někoho vyslat…
Hlad je sice ukojenej, ale chuť by byla na všechnomožný!
Johanka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.02 12:02

Ahoj holčičky,
všem přeju ,aby vám to co nejdříve vyšlo,jen jsem chtěla taky trošku přispět:prý se až o 70 procent zvýší kvalita „finálního produktu“ vašeho partnera ,když ho budete cpát vitamínem C a zinkem.Zatím nevím,jestli nám to pomůže,manžílek se cpe první měsíc.Mějte se moc hezky a doufám,že se brzy všechny,co o to stojíme ,budeme pyšnit pupíkama. Adina

 
KatyM
Kecalka 308 příspěvků 22.08.02 12:57

Měla jsem výbornej měkkej chleba s bylinkovým sýrem, uzeným sýrem a rajčetem… to mi dneska dost bodlo. Za chvíli se půjdu projít, jelikož mě dneska ukrutánsky bolí záda. Po cvičení běžím domů, jelikož máme dnes menší oslavičku, tak budu přiravovat něco dobrého k snědku (zas to jídlo). Vidím to na obložené mísy, to se to bude uždibovat. Ještě, že jdu dnes na to cvičení!¨Dostala jsem chuť m¨na pomeranč, jak jsi o něm psala ráno, asi si ho budu musetí někde obstarat…
 Katy

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.02 13:14

Ahoj, Adi,
trochu mě zarazil ten zinek. Já někde kdysi četla (myslím, že na www.rodina - odpovídal lékař), že má partner baštit kyselinu listovou na střídačku s vitamínem E. Prostě každý sudý den to a každý lichý to druhé.
Začali jsme to praktikovat (já taky baštila listovku - ta se doporučuje i na začátku těhotenství), ale než to začalo účinkovat, otěhotněla jsem. Asi z úlevy, že už mě vzali na léčení pro neplodnost - ty nervičky a psychika ale dělají divy!!!
Luciša + mrňousek, 28. týden

 
Munafka
Povídálka 14 příspěvků 22.08.02 13:39

Ahoj Lucišo,

potěšilo mě, že je tady taky někdo z Opavy :-). Já teď sice bydlím v Kladně a pracuju v Praze, ale z Opavy pocházím (konkrétně z Kylešovic :-)) a pořád je mi to město hrozně blízké :-).

Jinak, jsem sice teprv v sedmém týdnu, ale po kočárkách už se taky delší dobu rozhlížím. Vaše zkušenosti se mi budou určitě hodit :-). Uvažuju, že bychom si mohli na podzim udělat výlet do Valašského Meziříčí a jít kočárek obhlídnout přímo do té vzorkové prodejny :-).

Mějte se všechny moc fajn,

Martina M. (7.týden)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.02 13:43

Hančo, já „čekám“ už předevčírem:-)) a zatím nic. Porucha je porucha:-)) Snad se to porušilo tak na devět měsíců, ale jinak buď v klidu,neboť já si uděla už čtyři testy:-)) Ale všechny bohužel negativní:-( tak čekám a čekám.
 Aneka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.02 13:53

Opavačky ahojte, já jsem taky od Opavy. Jak je země malá:-))Aneka - čekatelka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.02 14:56

Ahoj holky,
ja jdu na nejaky triple test (je tam i ten AFP) zitra, tak mi drzte palce. Vysledky mi doufam reknou, co nejdriv, jinak celou dobu nebudu schopna na nic jineho myslet. Takze ani v Nemecku se tomu nevyhnu, a navic se to plati a dost slusne!. Samozrejme, kdo nechce, tak nemusi chodit, ale podrobny UTZ se dela az pozdejc (20.-22- tyden), tak to nechci riskovat. Kdyby neco, tak bych sla na nej hned.
Ahojky, Petrus 16.t

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.02 15:17

Tak ty budeš večer slavit, vařit a cpát se dobrým jídlem, já se budu hýbat. Mám na dnešek velký plány s pohybovou aktivitou, chystám se PĚŠKY do celkem daleké zeleniny, ke je všechno vždycky čerstvé, přitáhnu si domů JEN zdravé věci (doufám) a pak budu hodinu cvičit, aby mě zítra všechny důležité svaly příjemně bolely.
Ale stejně ti ty obložené mísy závidím! Dej vědět zítra, kolik jsi toho stihla za večer spořádat! Ať se večer vydaří, dobře se bavte.
Johanka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.02 15:19

Koukám, že už jsem zase anonymous, nějak to blbne.
To je *****. Čau Johanka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama