Můj běžný den :-)

Mám 4 děti, syn 4 roky, dcera 2 roky a holčičky dvojčátka 6 měsíců. Pro všechny, co se bojí jít do druhého dítka: mít jedno nebo dvě děti je rozdíl. Pro všechny, co se bojí jít do třetího: mít dvě nebo čtyři děti není rozdíl. :D

5.30 - 6.00 hodin budíček mámo, jdeme kojit. Manžel odchází do práce. Holčičky převléknu, dám je na deku, kde si hrají. Mezitím vstane i syn, který se převlékne z pyžama a přijde za námi dolů. Pak dcera, která si přinese oblečení a jí ještě s oblékáním pomáhám. Děti si sednou k holčičkám na zem a hrají si s nimi. Já přichystám snídani. Starší jdou snídat, mladší si stále hrají.

Rychle zadělám na chleba, odběhnu nahoru k synovi ustlat a srovnat pyžamo, hračky poklidit, otevírám okno, zavírám dveře. Odběhnu k dceři, ustlat a srovnat pyžamo, hračky poklidit, otevírám okno, zavírám dveře. Odběhnu do ložnice, ustlat, poklidit hračky, které odnáším do pokojíčků dětem, otevřu okno, zavírám dveře. Běžím dolů, holčičky chtějí pochovat, dávám je do šátku. Starší děti se jdou umýt, poklízím spoušť na stole, dojídám nedojedené, jdu za dětmi, dočisťuji zuby, uklízím spoušť v koupelně.

Děti odběhnou se slovy: „Pojď, mám nápad!“ - ač vím, že je to pokaždé průšvih, nebráním jim. Připravím na polévku, na hlavní chod k obědu, odvážu miminka a kojíme. Přebalím, obléknu a v 8 hodin jsou spát do kočárku. Usínají a věším venku prádlo, které se mi vypralo v noci (sušičku mám, ale mám ráda věšení prádla a žehlení).

Přijdu domů, dám prát plenky - 100% látkujeme + do druhé pračky, co je potřeba. Do 10.00-11.00 miminka spinkají. V tom čase si většinou s dětmi maluji, nebo skládáme stavebnici, vaříme v kuchyňce, co děti chtějí. Odbíhám od nich poklízet (každý den mám na práci něco jiného - jeden den úklid kuchyně a obýváku, pak zase ložnice, koupelny + samozřejmě běžný úklid). Pozavírám okna. S dětmi jdeme kolem desáté do kuchyně, kde stočím chleba na kynutí do ošatky a dovaříme nebo dotvoříme oběd.

Miminka po probuzení nakojím, přebalím, hrajeme se s nimi na dece. Děti jdou obědvat kolem 11.30-12.00 hodin, poté jdu uspat dceru, spí asi 2 hodinky. Mezitím si hraju s holkama a synem, poklízím kuchyň, holčičky jsou kolem jedné hodiny spinkat. Pak se činíme se synem v kuchyni, dáme péct chleba, a nějakou dobrotu na odpoledne. Brumíky, sušenky, buchty, koláče, vždycky se něco vymyslí.

Po probuzení dcery jdeme ven na zahradu. Buď pracujeme na zahradě, děti mi pomáhají nebo si hrají na písku. Někdy jdeme i na procházku po vsi. V 16.00 přijíždí manžel, já jdu s holkama domů, starší zůstávají s manželem na zahradě, nebo jdou domů, podle počasí.

Chystám večeři, v 18 hodin večeříme, po večeři jdu koupat holčičky a dceru, synovi většinou pouštím televizi. Po koupání jde dcera za synem a koukají spolu na pohádky, kojím holčičky, kolem 19.00-19.30 hodin uspávám holčičky. Jdu za dětmi, přichází manžel, dávám mu večeři a s dětmi hrajeme pexeso nebo karty.

Syn jde do sprchy, dceru jdu uspat, pak ještě syna. Někdy, když se nechce spát holčičkám nebo mám ještě hodně práce, uspává manžel. Ve 20.00 hodin mám padla, chystám si večeři, zapínám si Ordinaci nebo Výměnu manželek, chystám rozkvas na chleba, svačinu manželovi do práce, hračky po dětech uklízím. Ve 22 hodin padám do postele společně s manželem, mezitím tedy ještě kojím holčičky, poté v noci ještě 2-3×.

Tohle je popis našeho běžného dne, někdy se to tak sejde, že holčičky nechtějí spát, takže se prostě neuklízí, holčičky jsou v šátku a pytlíkuju to, jak se dá.

V mezičase, kterého moc není cvičím s dětmi Jill M., oni tedy skáčou vedle mě a zkouší napodobovat.

V létě bude lépe, ráno vycházíme hned ráno na zahradu, pod pergolou snídáme, většinou tam i vařím oběd. Děti se koupou v bazénu, holky letos už přes léto budou lézt. Na to se moc těším.

Na nákupy jezdím jednou za týden nebo 10 dní, jsou to větší nákupy.

Tenhle život mě baví, jsem akční člověk, nebaví mě sedět. Odpočívám úklidem, žehlením, atp.

Užívejte si jara, začíná se na nás smát sluníčko. :-)

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
1291
31.3.17 01:23

Mam taky 4 deti, ale s vetsimi rozestupy a koukam, ze se mam jeste hodne co ucit :P. Drzim palce, at to jde porad tak skvele :potlesk:. A prezijete obdobi kolem 1 roku, tohle obdobi je pro me vzdycky nejhorsi.
Krasny denicek :potlesk:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2439
31.3.17 06:15

Tohle je pro mě den hrůzy. Bez nadsázky. Přežila bych to tak týden. Nemyslím práci kolem dětí, ještě chápu vaření, ale se čtyřmi dětmi rovnat pyžama… To ty starší nezvládnu samy? A uklidit si hračky? Akčního člověka si představuji úplně jinak, tohle je spíš akční služka, která si s dětmi ani nesedne k snídani. A pak ještě naservírovat manželovi večeři a svačinku… Taky to manžel nezvládne sám? Co dělá vůbec manžel s dětmi, jak se o ně stará?

Jestli ti to vyhovuje, prima, pro mě noční můra.

 • Nahlásit
 • Zmínit
Doe_Jane
31.3.17 07:13

Jsi akční člověk? to podle mě vypadá úplně jinak, být tebou tak si najmu někoho aspoň na úklid jinak se z toho brzy zblázníš, takhle bych svůj život prožít nechtěla… to jste pořád zavření doma (na zahradě) nebo jak to vypadá když jdete někam na výlet?

 • Nahlásit
6177
31.3.17 07:26

Manžel se postará, kdyz je potřeba. Úplně v klidu.
Děti si samozřejmě odpoledne v pokojích uklizi samotne.
Me tohle vyhovuje a už takhle jedu dlouho a pridelavam si další a další práci - domácí sýry, másla…
@Doe_Jane běžný den je podle tebe výlet? U nás tedy ne, na výlety denně nejezdime. :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
6177
31.3.17 07:30

@Doe_Jane a je to o povaze. Me tohle bavi, neumím si představit trávit svůj den na kaficku v dětské herně. každý jsme jiný. Me by nevyhovoval život v paneláku, ve městě, nákupy. A jestli takhle nechces žít ty, nezij, nikdo te nenutí. ze ty to nedas, neznamena, ze to nebaví někoho jiného.
Akční služka. @adam75

 • Nahlásit
 • Zmínit
6177
31.3.17 07:31

@Doe_Jane a někoho na úklid? Proč? Když me uklízet baví??? :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
6177
31.3.17 07:33

Další věc: stejně musím byt doma s holkama, to mám sedět na zadku a koukam do stropu? Asi mate větší deti :roll:

 • Nahlásit
 • Zmínit
222
31.3.17 07:33

Podle mého názoru jsi BOREC :potlesk: :potlesk: :potlesk:
Souhlasím, že mezi jedním a druhým dítětem je rozdíl, pak už se to „nepočítá“ :mrgreen:
Mám 3 děti, ale s větším rozestupem a myslela jsem si, že je to někdy záhul…po přečtení tvého deníčku jsem zjístila, že vlastně ani tak moc není :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
Doe_Jane
31.3.17 07:36

@Betynka87 psala jsem, že by mě to zajímalo jak funguješ se čtyřmi dětmi na tom výletě, jezdíte vůbec někam i bez manžela? musí to být náročné… pokud tebe baví pořád uklízet a mít takovou rutinu každý den, tak to je zvláštní, ale nic k obdivu, co ty děcka z toho mají být celé dny doma to nevím :)) raději bych měla tu paní na úklid a šla s nimi ven… nebo ti, co mají baráček se zahradou už nechodí ani před plot? :lol:

 • Nahlásit
9266
31.3.17 07:38

@Doe_Jane proc zavreni doma? Ono se to zda ;) My jsme v lete na chalupe a tez extra necestujeme. Ona ta zahrada detem casto staci kdyz tam maji vyziti, zpestrime to prochazkou do lesu ci mistni vesnicke hriste :mrgreen: Na vylety treba jezdime min zatim. Deti jsou pomerne male a syn nesnasi auto :/

 • Nahlásit
 • Zmínit
279
31.3.17 07:39

Napadá mě jediné…superžena (v dobrém). A taky že jsem oproti Tobě neskutečně líná, sobecká a sebestředná. Ale taky spokojená. A o tom to je, ne? :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
Doe_Jane
31.3.17 07:40

@Schara však já myslím třeba jen výlet do lesa :) kamarádka má dvojčata a teda to je hrůza než se někam vypraví, má to asi blbě uspořádané já nevím, plus 2 malé děti to musí být záhul

 • Nahlásit
3397
31.3.17 07:42

@Betynka87 pro mě den hrůzy, nevím samozřejmě jak vypadají vaše jiné dny

ale v podstatě celý den jen uklízíš a vaříš a děti ti u toho můžou milostivě pomáhat :nevim: na manžela tam vidím čas tak 15 minut před usnutím, kdy už stejně musíš být úplně utahaná

a dělat mu po tom všem i svačinku? :roll: já chápu, že tě to baví, no proč ne :nevim:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1111
31.3.17 07:51

A to mne z celeho denicku lezi v hlave jen otazka, jak se nosi v satku dvojcata, abys u toho mohla jeste neco delat? :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
6177
31.3.17 07:51

@Doe_Jane les máme tak 200 metru za barakem. A snad píšu, ze jsme bud na zahradě anebo jdeme na procházku. A starší jsou i dopoledne venku, když nemůžu, hraji si na zahrade. A fakt nejsou porad zavření doma.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2484
31.3.17 07:52

Me teda v tom ta akcnost chybi., tedy na muj vkus. Kde je nejaka prochazka, vylet, socialni kontakt? Mam 3 deti hned po sobe, ctvrty snad pribude pristi rok a vetsinu casu travim s detmi venku po vyletech, vypravach, prochazkach…Pracuji, abych mela kontakt s lidmi…Tobe nevadi, ze si zavrena v baraku sama s detmi a nemas kontakt s dospelakama?

 • Nahlásit
 • Zmínit
31.3.17 07:53

@Betynka87 Koukám, že se tu na autorku snesla pěkná smršť.

Musím říct, že mě až zaskočilo, že jsem si deníček přečetla se zájmem, i když to nebyl takový ten vtipný „den s malými ďáblíky“. Je vidět, že si to zakladatelka moc užívá, že jí tento styl života vyhovuje, a že i děti jsou na něj napojené (jinak by totiž zlobily mnohem víc :D ).

Já za sebe říkám, že mě by to nebavilo: ani ne tak kvůli výletům, ale potřebuju jiné lidi, povídat si, naopak úklid je pro mě „ztracený čas“ - ale je pro mě hrozně příjemné vidět, že někdo je s tímto životním stylem srovnaný a je spokojený.

Nic si z toho zakladatelko nedělej: pokud jste spokojení celá rodina (i muž), tak není co řešit.

:kytka:
 • Nahlásit
 • Zmínit
31.3.17 07:55

Po přečtení deníčku si připadám jako líná a neschopná :lol: Mě by takový styl života zničil, máš můj obdiv, zvládáš skvěle :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
7629
31.3.17 07:58

Mam to podobne, tedy s tou akcnosti. deti mam jen 2, ale zabavit se s nima dokazu taky na cely den a praci si uzivam. Domek na vsi tise zavidim, to bych si odletela uplne :palec: Tak mnoho sil a energie :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
31.3.17 07:59

Dokonalá hospodynka. Mně by hráblo a manžel by utekl :lol: ale znis šťastně a o to jde :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
Doe_Jane
31.3.17 08:01

@Betynka87 aha procházku po vsi jsem nebrala jako výlet :mrgreen: tak to jo :) no hlavně že jsi spokojená :palec:

 • Nahlásit
859
31.3.17 08:07

Teda, jsi naprosto úžasná. V životě nedonutím, aby mě nekonečný úklid fakt bavil, ale když to tak někdo má, je to na rodičáku požehnání :)

Každopádně jsi mě inspirovala, jdu učit syna, jak si připravit oblečení. Dva roky mu budou za chvíli a sám už taky dlouho nebude :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
6177
31.3.17 08:08

@Doe_Jane tak to kamarádka asi není moc samostatná. Když s nimi někam jedu, tak starší se oblecou, miminka oblecu já, naskaceme do auta a jedeme ne? Na tím nevidim nic strašnýho. Děti mi nikam neutikaji, takže s nimi jedu v klidu sama.

 • Nahlásit
 • Zmínit
3240
31.3.17 08:09

Tak to je organizace v přímém přenosu. :D @Betynka87 - máš můj hluboký obdiv. Upřímně říkám, že já bych to nezvládla. Až budou děti větší, bude to zas jiné a ty už nepojedeš v tomto extrémním zápřahu, ale podle toho, co stojí v deníčku si myslím, že si i tak najdeš něco jiného… :-) To, jak tu některé píšou, že manželovi i dětem jen sloužíš… na mě to tak vůbec nepůsobí, naopak píšeš, že manžel je s nimi na zahradě, uspává… to je se čtyřmi přece velká pomoc! Nehledě teda na to, že VYDĚLÁVÁ. Já mám jen jedno dítě, ale vždycky jsem chtěla větší rodinu, nejradši 3 děti - osud nedal, zůstaneme vždycky jen máma-táta-dcera. Proto upřímně obdivuji a přeju to všem, kdo to mají jako ty a umějí si to tak krásně naplánovat, že nešidí ani domácnost, ani děti a tak nějak jim to funguje ke spokojenosti všech členů domácnosti. Přeji celé tvé rodině pohodu! :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
Doe_Jane
31.3.17 08:10

@Betynka87 to jsi dobrá, no asi fakt není, začínám si to uvědomovat, první jsem jí obdivovala ale teď to spíše nechápu že je pro ni tak hrozné vyjít i do blbého obchodu… fakt ji hodinu a půl trvá se vypravit :cert:

 • Nahlásit
6177
31.3.17 08:10

@elibro dík :-) ukaz mu, jak mu připravujes oblečení, rikej, kde co ma. Brzo na to přijde a bude na sebe pyšný :-) občas teda přinese něco, co jako ne. Třeba tepláky a šaty. :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
6177
31.3.17 08:12

@Doe_Jane tak to u nás je to sup sup. Fakt rychlovka. Ale to se časem naučí. Nebo jak ma stara ditka?

 • Nahlásit
 • Zmínit
Doe_Jane
31.3.17 08:15

@Betynka87 dvojčátka o něco starší než máš ty, navíc si pořád stěžuje na všechno :mrgreen: ona tu paní na úklid už má a to ji trochu ulevilo ale i tak :nevim:

 • Nahlásit
6177
31.3.17 08:17

@Maddlen moc děkuji :-) taky jsem chtěla velkou rodinu, teda 3 děti, ze bude třetí 2× jsem si nemyslela.
Je mi to moc líto, ale do budoucna třeba adopce? Já bych si asi adoptovala, kdyby to neslo přirozene.
Přejí jen to dobre a at jste šťastní :*

 • Nahlásit
 • Zmínit
6177
31.3.17 08:18

@Doe_Jane no tak to nechapu co cele dny dělá :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
6177
31.3.17 08:21

A pro ujasneni : s manželem jsme spolu a s dětmi venku, s manželem jsme večer, jako kulisu máme třeba ordinaci :mrgreen: a kolikrát do půlnoci ještě hovoříme v posteli, nám to takto vyhovuje. Není to tak, ze bychom se vůbec nebavili a já mu dělala služku. To ne. A fakt utíkat nebude, nebo zatím to v plánu nemá :mrgreen:
Ale ted jak je pěkně, tak spolu do devíti nahanime děti po hřišti, at jdou už spát :mrgreen:

Příspěvek upraven 31.03.17 v 08:23

 • Nahlásit
 • Zmínit
Liz
2054
31.3.17 08:27

Teda já vůbec nechápu některé reakce tady. Kam byste chtěly trajdat po výletech se čtyřma dětma z toho dvě půlroční 8o Chtěla bych vidět ty, co jezdí každý den na výlety :roll: Vždyť takto vypadá všední den spousty matek na mateřský. Já jsem celkem akční, ale když byly děti malinký tak naše některé dny vypadaly dost podobně. To se změní, až povyrostou.

 • Nahlásit
 • Zmínit
810
31.3.17 08:29

Mě by zajímalo, jestli ty, co kritizují nebo jim takový způsob života přijde jako nesmírně nezáživný, mají děti, a pokud ano, jak tedy ty dny tráví??? třeba bychom se my, neakční služky, nějak inspirovaly??? Mám tedy taky jen dvě děti, ale den máme podobný, bydlíme na malém městě, kam jsme se přestěhovali, nikoho tu pořádně neznáme, auto mám k dispozici jen občas a co jako bych měla dělat?? projít se jdeme, na hřiště jdeme, ale že bych měla zapotřebí sáčkovat děti do autobusu, abych vyrazila někam za svými kamarádkami, to mě tedy opravdu moc neláká, raději občas nechám děti manželovi a vyrazím sama, abych si opravdu odpočinula. Hlídání nemáme, prarodiče daleko, tak si těžko mohu dopřávat nějaké sociální kontakty

 • Nahlásit
 • Zmínit
810
31.3.17 08:30

@Liz no přesně!!

Příspěvek upraven 31.03.17 v 08:32

 • Nahlásit
 • Zmínit
31.3.17 08:40

Moje noční můra..dělat chůvu, služku a full servis manželovi k tomu…tohle musí asi fakt bavit. pro mě nepředstavitelné (taková jsi byla i před dětmi nebo tě to semlelo až pak? máš ještě krom Ordinace nějaké své zájmy? co zbylo z tvé původní osobnosti?) děníček zajímavý, pro mě jako číst S. Kinga…mrazilo mě :think:

 • Nahlásit
 • Zmínit
31.3.17 08:45

@adam75 uff a já myslela, že jsem na tomto světě divná sama :-D

 • Nahlásit
 • Zmínit
31.3.17 08:53

@Betynka87 hele děti větší nemám, mám jen dvě - rok a tři, ale teď když je hezky, jezdíme venku na koloběžkách třeba, když pěkně není, zajedeme do solné jeskyně, nebo ke kamarádce, co má stejně starou dceru, k babičce, na chatu..(taky nesnáším herny a nucené kroužky), s dětma si ráda něco vyrábím, zapojuji je do běžného chodu, vaření, úklid, ale představ si, že třeba nestelu postele (možná se to zdá směšné, ale není to zdravé, nějak mě to netankuje, když jdu kolem, tak to jen trochu porovnám)..já osobně mám spoustu svých aktivit, nějaké přivýdělky + chodím do školy a na praxe, po večerech se učím, čtu si, prostě se nějak realizuju. tahle hra na honěnou a stereotyp by mě semlel

 • Nahlásit
 • Zmínit
8948
31.3.17 08:55

U nas to vypada dost podobne, ale zda se mi, ze u nas je to mnohem vic chaoticky. :mrgreen: Z denicku na me uplne cisi, jak mate doma neustale 100% uklizeno, deti si vzorne hraji bez bince po celem dome, jedi ve stanovenou dobu atd., ze se pletu, ze jo? :lol: Ze aspon nekdy drobi na zem a nemate utreny prach? :P :D

Taky mam 4 deti, dve nejstarsi chodi do skolky a na spoustu krouzku, takze bez rozplanovanych dnu a celeho tydne na hodiny to proste nejde.

 • Nahlásit
 • Zmínit
Liz
2054
31.3.17 08:57

@reinkarnace závidím Ti geniální dítě, že jezdí v roce na koloběžce. Mé děti v roce ještě ani samy nechodily :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
12004
31.3.17 09:00

Máš dobré organizační schopnosti. Taky bych v tom nebyla šťastná, ale každý jsme jiný což je dobře. Ja mám děti tři a k tomu práci, o čtvrtém jsme taky uvažovali, ale právě kvůli tomu abych nežila takle jsme si řekli že tři stačí. Nicméně ty v tom zníš spokojeně, takže vám to tak asi vyhovuje a jste spokojeni. Asi bych se snažila najit vic času na muže, aby jste za pár let nezjistili že žijete jen vedle sebe a odcizili jste se ale chapu ze s takovym zapřahem to dost dobře nejde.

 • Nahlásit
 • Zmínit
31.3.17 09:05
 • Nahlásit
 • Zmínit
17657
31.3.17 09:16

Máš můj obdiv, jak to zvládáš a máš to tak hezky naplánované a užíváš si to. a to my přijde to nejdůležitější, protože pak je to vidět i na dětech :)
ale popravdě mě by to takhle nebavilo.
ale o tom to je, každý potřebuje k životu něco jiného :)

a tohle by si měla přečíst má kamarádka, co má holčičku 7let a dvojčata holky skoro 4roky, ale sama s nimi nikam nevyrazí, protože by to nezvládla. a ty klidně se čtyřmi a nehroutíš se z toho. tady je vidět i na těch reakcích, jak jsme rozdílné. jen nechápu ty až napadající komentáře.
nechci takhle žít, nelíbí se mi to, ale proč kritizovat?

fakt ještě jednou se skláním za to co zvládáš a za tu pozitivitu, která z toho deníčku čiší :pankac:

 • Nahlásit
 • Zmínit
31.3.17 09:17

@Liz moje vlastní v reálu (kdybys měla ještě pochybnosti :-P)

 • Nahlásit
 • Zmínit
Liz
2054
31.3.17 09:21

@reinkarnace :mrgreen: aha, já už jsem si říkala, jak jsou dnešní roční děti pokrokový proti těm našim :D Nemyslela jsem to vůbec zle. Některý děti v roce už dokážou ledacos :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
789
31.3.17 09:22

No a ja smekám! Tvůj životní styl se mi líbí, máš to hezky v hlavě i doma srovnane a nechápu, co tu všichni kritizují. Asi je jednodušší se zasmát nad denickem, kde děti jen zlobi, rvou a vše ničí. Ja mám životní styl úplně jiný, ale to přeci neznamená, že bych si měla o někom myslet, že dělá sluzku, kor když z deníčku jasne vidím, ze nedělá! Je vidět, že to jde i jinak a za mě platí spokojena matka = spokojene děti. A myslím si, ze dětem zahrada ke štěstí bohatě stačí! Jen mě zajímá, nejstarší nechodí do školky?

 • Nahlásit
 • Zmínit
31.3.17 09:23

@Liz však jo v klidu :mrgreen: je to celkem novinka tyhle sedačky, občas sklízíme neskrývané reakce i na cyklostezkách…posledně stála opodál partička dredáčů a jeden naprosto neskrývaně křičel: „Ježiši divej, to je bomba!“ :lol: :lol: :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2565
31.3.17 09:23

Autorka ma muj obdiv.ja bych tohle nedala. nevim proc ta kritika. nikdo nejste v jeji situaci. starat se o 4 male deti, z toho kojit 2 mala mimina.ja bych skoncila celkovym vycerpanim v nemocnici.mam dve deti s petiletym rozdilem a i tak je toho nekdy dost. myslim, ze to zvlada bravurne. vylety, socialni kontakty? ja bych byla rada se 4 mrnatama ze vubec ziju, dona na zahrade je takovymhle mrnomrnousum stejne nejlip.

 • Nahlásit
 • Zmínit
326
31.3.17 09:28

Hele já mám jedno dítě (zatím) a dost často vaří manžel (pokud má odpolední). Já zařizuju nějaké věci na úřadech nebo jsem s dcerou venku. Zahradu nemáme, takže musíme na hřište 50m od baráku. Večeři/snídani si chystá manžel sám a já večeřím nebo snídám s dcerou. Úklid může počkat - nejsem služka. Navíc i o úklid se dělíme… Taky látkuju a nosím, ale nejsem otrok svého domu/bytu :lol: Tvůj den bych nechtěla.

Příspěvek upraven 31.03.17 v 09:30

 • Nahlásit
 • Zmínit
31.3.17 09:31

@Danča87 taky mám látku (i u první jsem měla), i šátky byly v kurzu…jj každému jak to vyhovuje, ale asi to my dvě budeme mít s těmi prioritami podobě.. ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
sao
1603
31.3.17 09:43

:lol: Nooo, pěkně to všechno zvládáš :) Já mám taky 4 děti, ale s mírně většími rozestupy, takže dva nejstarší už jsou školáci a to už jsou zase jiné starosti :D Myslela jsem si jak jsem akční a co všechno nestíhám, ale koukám že jsem oproti tobě celkem flegmoš :D Pro upřesnění, nejstarší má 8 (v červnu 9), druhý 7, třetí 5 a nejmenší 18 měsíců. Všechno kluci ;) Bydlíme na vesnici a máme tak trošku malý statek. :) Ráno po šesté vypravím dva nejstarší do školy - v sedm jim jede bus, třetí chodí 2× týdně do lesní školky ale toho musím zavézt autem… Po cestě nakoupit… Nejmladší vstává tak jak chce, většinou s námi, jakmile mám čas, přebalím ho, převlečeme se, posnídáme většinou až když jsou dva nejstarší ve škole a je klid, během dopoledne uklízím (taky mám určitý rozvrh co který den dělám), nádobí z myčky (zapínám ji vždy na noc), úklid po snídani, ustlat postele, každý den prádlo - teď už konečně věsím ven což je paráda, taky 100% látkuji, ale nežehlím nic ;) atd. Pak taky uvařit oběd… Práce na zahradě a kolem zvířat (ovce, králíci, drůbež, pes a kočky) tak jak stíhám a chce se mi, někdy ještě během dopoledne, jindy až po obědě… Ve 12.45 přijíždí nejstarší kluci busem ze školy, takže úkoly a příprava do školy… Většinou u toho ještě dodělávám oběd nebo teprve obědváme :D Sedmiletý je schopen nad úkolama sedět i 3 hodiny, ale už se lepší. Potom děti volná zábava - většinou jdou ven, takže dohlédnout aby se převlékli atd., nejmladší (a pětiletý - pokud není ve školce) bývají v tomto počasí venku už od rána, já dodělávám co jsem dopoledne nestihla… Když je pětiletý syn ve školce, tak zajet pro něho… V mezičase nějaká svačinka… No a taky máme 3× týdně kroužky - fotbal, hasiči, sportovní hry… Takže podle toho co který den máme za kroužky, se dále odvíjí náš den :) Většinou při fotbale jsem na hřišti s klukama, nejmladší si taky „zakope“, já pokecám s místníma :D No a v 18.00 mají kluci „hodinku na počítači“, pokud už jsme tedy doma (někdy nestíháme), tak jdou na počítač, někdy se vykoupou ještě před počítačem, jindy až po večeři… Já mám mezitím klídek, sednu, relaxuju :D A jak se blíží sedmá hodina, jdu chystat večeři… Po sedmé povečeříme, pak večerní hygiena a čtení, já ještě pouklízím co je třeba, obstarám nejmladšího, ještě obvykle využívám večerního ticha a zasednu k počítači nebo k televizi, nebo si uděláme hezký večer s manželem :) A jdeme spát. Manžel podniká z domova, takže je sice jakoby pořád doma, ale není tu :D Má hned u baráku dílnu. A domů chodí nepravidelně, většinou na oběd, a pak třeba až večer… Někdy jezdí na pracovní cesty, to jsme doma sami úplně… Samozřejmě pomáhá s čím se dá, ale já taky dělám spoustu věcí co bych nemusela, hlavně na zahradě a kolem baráku, protože na to on trošičku kašle :) Naštěstí starší kluci hooodně pomáhají, jak s domácími pracemi, tak s hlídáním nejmladšího… :) Jo, a nejmladší před den ještě většinou 1× spí, ale nepravidelně :D Podle toho co zrovna děláme nebo kde zrovna jsme - když jsme celý den doma, tak je to pohoda - jak je unavený, nakojím ho, šoupnu ho do hacky a spí… Když máme celý den rozlítaný, tak si pospí většinou v autě… V noci ho ještě i několikrát kojím :) Takže takhle u nás :)

Příspěvek upraven 31.03.17 v 09:46

 • Nahlásit
 • Zmínit