Můj druhý porod byl těžší než ten první, ale stálo to za to!

Byl to vysilující zážitek, ale stálo to zato. Poprvé držet v náručí dceru byl ten nejkrásnější okamžik v životě. Nejdůležitější je zdraví!

Můj druhý porod byl těžší než ten první, ale stálo to za to!

V listopadu jsem se stala podruhé maminkou dcery Adélky, porodila jsem o dva dny dříve, než byl termín porodu. Kontrakce mě zastihly v noci a jelikož bolesti nepřestávaly, jeli jsme do porodnice. Syna přišla v noci hlídat kamarádka, co bydlí naproti v domě a malý ji dobře zná, tak se nebál.

Dorazili jsme na příjem, kde mě napojili na ozvy a dělala se administrativa. Podle záznamu to moc na porod nevypadalo, holčička si dávala na čas. Přesunuli nás s manželem na porodní box, vyčkávalo se na kontrakce a bříško jsme nahřívali pásem s bylinkami. Porod trval cca 9 hodin, byl úplně jiný než u syna, kterého jsem porodila za dvě hodiny téměř bez komplikací.

Byla jsem hodně nervózní, bála jsem se a dokonce i zvracela. Bolest byla veliká, neměla jsem sílu tlačit, zmítala mnou zimnice, cítila jsem se slabá a vyčerpaná. Adélka se narodila 26.listopadu v deset dopoledne s váhou 2 810 g a 50 cm. Hned mi ji dali na tělo, tzv. bonding, celé dvě hodiny jsem ji měla u sebe s malou přestávkou co byla u sestřiček a zkoušeli jsme přisání.

Měla jsem minimální šití, hojila jsem se dobře. Dcerka měla slabou žloutenku, nebylo třeba ji mít u sestřiček. V porodnici jsem strávila tři dny, personál byl velmi pozorný, se vším pomohli ocenila jsem pomoc s technikou při kojení. Po návratu domů jsem měla zimnici a zvýšenou teplotu, naštěstí do rána vše odeznělo, pak už jsem byla v pořádku, bez teplot. Zima mi byla stále, bez županu jsem se neobešla.

Po porodu jsem se šetřila, manžel pomáhal, vařil mi polévky, bylo potřeba dokoupit oblečení v malých velikostech, malá často ublinkávala a já stále převlékala a prala. Jinak šestinedělí si užívám bez větších emocí, malá krásně přibírá, spinká, v noci se i vyspíme. Seznámení s bráškou bylo dojemné, bráška ji hladí a pořád ji něco povídá, dovezli jsme mu z porodnice dárek v podobě auta, že to má od sestřičky.

Chodíme na krátké procházky a moc si to užíváme, kočárek se ovládá dobře. Už se těším na Vánoce ve čtyřech, dárky jsem objednala ještě před porodem z pohodlí domova.

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
172
8.2.21 02:51

Nádherná holčička! :srdce: :kytka: :kytka:

Příspěvek upraven 08.02.21 v 02:53

  • Zmínit
  • Nahlásit