Můj první porod

Porod

Na sůj první porod vzpomínám jen a jen v dobrém. Pravda je že jsou to už čtyři měsíce. Termín porodu jsem měla 6. listopadu. Ale naší slečně se dosvěta chtělo opravdu moc. Tak od začátku, 9.října jsem uvařila oběd, ale moc jsem toho nesnědla. Prostě jsem neměla hlad a cítila jsem se strašně unavená.

Tak jsem oznámila manželovi že jdu spát. Manžel mě asi ve 15:00 probudil že jdeme na návštěvu k jeho rodičům. Tak jsem vstala z postele a praskla mě voda. Manželovi jsem oznámila že návštěvu musíme odložit důvod " jdeme rodit". Tašku jsem neměla zabalenou tak jsem ji v klidu zbalila a nachystala věci pro našeho malého dorbečka, který se dral tak vehementně na svět.
Do porodnice jsme odjížděli v 16:00, kde mě vyšetřili a paní doktorka mě oznámila: porodní cesty nejsou připravené a jste otevřena tak na 1 cm. Pak mě napojili na monitor a čekali jsme jestli se dostaví nějaké kontrakce. Chtěla jsem přirozený porod takže se čekalo. Nakonec mě doktorka šla vyšetřit tak v 17:00 a řekla že budu rodid nejdříve v 6:00. Což jsem tedy slyšet nechtěla a nezapoměla dodat že to bude opravdu bolestivé z důvodu nepřipravenosti cest. Manžela jsem poslala domů ať přijde ve 20:00 co kdyby se paní doktorka netrefila.
Odešla jsem na porodní sál, ležela jsem a čekala na kontrakce . Ty se dostavili tak v 18:00 a byli po 10 minutách. A nepřipadali mi vůbec strašné. Jenže to nejhorší mělo přijít. Manžel dorazil ve 20:00 a já začala mít kontrekce po minutě takže bolest 40s a 20 s na odpočinek. Žádné úlevové polohy mě nepomáhali. Nakonec jsem se odstěhovala do sprchy a byla jsem ochotná ji opustit na vyšetření a na monitor. V 21:30 mi oznámili že jsem otevřená na 4 cm. Já jsem si nedovedla představit co bude dál. Nakonec mi PA oznámila že normální rychlost je 1cm za hodinu u prvorodiček ( pravda uměla tedy potěšit). Taky mi řekla že se na mě přijde podívat ve 22:00 a taky přišla, žádala jsem o epidurál ona na to že jsem otevřená na 5 cm, jde to moc dobře a přesvědčila mě že s tím počkáme do 22:30. Jenže nastal velký zlom. Manžela jsem poslala 22:15 ať okamžitě najde PA, protože se mi chce tlačit. Ona mě vyšetřila a oznámila že jsem na 10cm a jdeme rodit.
Během 30 minut se narodila naše krásna dceruška.Která spatřila svštlo světa ve 23:05. Mě ji položili na bříško a nechali ji u mě chvilku, pak šel manžel se sestrou se podívat jak ji měří a váží. Nakonec si ji donesl v náručí a šťastnějšího chlapa jsem opravdu neviděla. Nakonec nám ji odnesli na vykoupání. A pak jsme ji vyděli a mohli se ji dotknout až za měsíc. To je ale kapitola sama pro sebe.

Narodila se nám tedy dcera 9.10.2005 měřila 47 cm a vážila 3050g, byla narozena v 36 týdnu a dostala jméno Anička.

Takže jsem byla velmi překvapená že porod trval 5 hodin , což jako prvorodička jsem byla smířena že pod 10 hodin to nepůjde.

Achesa a Anička 4 měsíce

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 07.02.06 16:30

Acheso…

nejdřív moc gratuluji k Aničce. Ať je jen zdravá a dělá vám radost. Jinak si bohužel neodpustím trošku porýpat. Určitě nejsem zrovna češtinářský odborník a určitě bych si nedovolila vytknout cokoliv v diskuzi nebo komentářích, tam tak nějak beru, že se časo píše jako „zobák narost“ nebo i s hrubkama… ale asi jsem divná… Když posílám deníček na hlavní stranu emimina, tak bych si ho prostě alespoň po sobě přečetla…když už se smolím s tím cokoliv o sobě sdělit… Já určitě také často chybuji, nikdo nejsme neomylní, ale v tvém článečku je opravdu těch chyb, přehozených písmenek…o in­terpunkci nemluvím…kdyby sis to po sobě fakt přečetla než to odklikneš, nebylo by to na škodu…

Asi bych i mlčela…ale v článku o porodu napsat slovo „rodid“ a „vyděli“… fakt se omlouvám, ale mě to za uší tahá…

Diny

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 07.02.06 16:32

No tak mi taky vypadlo písmenko:)) Budiž mi omluvou, že je to jen „komentář“:)))

Diny

 
WERINKA
Ukecaná baba ;) 2193 příspěvků 07.02.06 17:16

ACHESO…MOC GRATULUJU K ANIČCE. JAKO BUDOUCÍ PRVORODIČKA BYCH SI TAKÉ PŘÁLA RYCHLÝ POROD, ALE NEVÍM JAK TO U MĚ BUDE PROTOŽE MĚ ČEKÁ BUĎ POROD KP NEBO CÍSAŘ, TAK SNAD TO ZVLÁDNEM! AŤ TI DĚLÁ DCERUNKA RADOST A AŤ JSTE OBĚ ZDRAVÉ… a kašli na hrubky!

Zdraví Werinka 39tt

 
žižalička
Echt Kelišová 9374 příspěvků 07.02.06 17:44

Ahoj take ti gratuluji k Vasi dcerusce Anicce,tak takovy porod si preje asi kazda tehule,ale urcite i za tak kratky porod jsis prozila bolesti.Jen mi je lito ,ze jsi bez male byla cely mesic..To asi bylo to nejbolestivejsi.Ale hlavne ,ze ty i mala jste ted ok.Jen pripominka, nikdo neni perfekt na chyby,a Dinu asi nezajimal tvuj porod ,ale tvoje hrubky :) Je tady mnohem vice prispevku a s vetsimi chybami.Mej se hezky:)

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 07.02.06 17:55

Markyno:)

Bohužel mě zajímal, proto jsem si deníček také otevřela:) A také bohužel máš pravdu, že je tu na emimi hoooodně příspěvků, kde trošku správnou češtinu abys pohledal…no asi tu jsme jen abychom se plácali po ramenou…takže už radši mlčím:)

Diny

 
Iriss
Kecalka 300 příspěvků 07.02.06 19:25

Acheso,

taky moc gratuluji k Aničce, to je opravdu slušný výkon ve skvělém čase… :)
Ať vám dělá jenom samou radost!

Diny: fakt jsi mě pobavila, ale můžu říct, že jsem si té druhé chybky ani nevšimla, no a teď mě úplně jímá hrůza abych se taky někde neupsala..:):) nechápu proč to jako musíš takto „ventilovat“, nešlo by to přečíst a v duchu si pomyslet: "Aha tady je to špatně…:) FAKT TĚ NECHÁPU!

Irena + 2kluci

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 07.02.06 20:18

Ireno,

ani mi to nevadí, že mě nechápeš, fakt ne:) Druhá chybka? Bylo jich tam mnohem víc!! Už delší dobu mě některé deníčky na hlavní straně dostávají, Achesa holt měla smůlu, že při jejím vyjadřování mi už holt přetekla trpělivost, to je celé.

A jestli neumíš číst, psala jsem, že mi nevadí chyby v komentářích, takže i kdybys měla všude chyb jak máku, u tebe mi to bude jedno, fakt. Vadí mi to u tzv. hlavních článků, ale chápu, že je to těžké pochopit. Každý si sem může psát jak chce, šoupne sem cokoliv a ani si to po sobě nepřečte, mě to prostě přijde trochu barbarské. Píšu do hlavního panelu, tak se přece aspoň kouknu, jestli se mi nemotají písmena, jestli nepíšu hovadiny…já fakt nevím…ale asi chci moc, no:)))

Diny

 
Kovula
Nováček 1 příspěvek 07.02.06 22:38

Milá Diny,
reagovat na popis porodu šťastné maminky tím, že jí vytkneš chyby v textu, to je teda síla…
Píšeš (podle mě zcela nelogicky), že na hlavním panelu chyby vadí a v komentářích ne. Přečti si tedy prosím svůj vlastní nejnovější deníček (tedy samozřejmě na hlavní straně) a objevíš tam minimálně 5 chyb (možná je to i maximum, ale já jich našla právě pět). Jedna je menší, další větší, ale JSOU TAM! Tak proč kritizuješ ostatní???
Nechala bych si tento svůj komentář pro sebe, ale prostě mi to nedá nereagovat, když je někdo „chytrý jak rádio“!
 Kovula

 
Zulka25
Nováček 3 příspěvky 07.02.06 22:39

Ahoj holky,
nezlobte se, ale souhlasím s Diny. Pokud někdo vytvoří text, který je určen k tomu, aby ho četlo více lidí (což deníček na hlavní stránce bezesporu je), měl by si to po sobě alespoň přečíst a odstranit hrubky.
Také mi docela vadí to, že pokud někdo účastnicím deníčků nebo diskuzí něco vytkne, spustí se na něj jako hejno vos, protože uražená ješitnost prostě musí být oplacena.
Diny nebyla drzá ani vulgární, jenom vyjádřila svůj názor, se kterým já souhlasím, a to se, jak vidím, nevyplácí.

 
WERINKA
Ukecaná baba ;) 2193 příspěvků 07.02.06 23:26

Diny nejsme tu, abychom se plácali po ramenou, ale myslím, že ta kritika na místě nebyla!Někdo popisuje svůj zážitek a ty napíšeš tohle!Nedělej něco, co bys nechtěla, aby dělali jiní tobě!!!!Mimochodem četla jsem si tvůj článek a řekla bych, že by sis měla svoje příspěvky taky kontrolovat! :-)
NIKDO NENÍ DOKONALÝ!

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 08.02.06 07:04

Kovulo,

a víš že se na tebe já nerozlobím a nebudu se ohánět frázemi, jak to nevadí? Vadí a hluboce se stydím, jestli jsem tam měla podle tebe 4 hrubé pravopisné chyby, je vidět, že i když jsem to po sobě četla několikrát (protože to opravdu dělám), tak mi unikly a jak už jsem psala, nejsem češtinářský odborník. Jdu se do svého deníčku podívat a příště se pokusím chyb vyvarovat, je to opravdu ostuda.

Nicméně nic víc jsem tím nechtěla říct, než že kdyby si autorka svůt text přečetla, určitě by takových nejmíň 10 přešmahů (nemusí to být gramatické hrubky, spíš překlepy, slova dohromady a tak, tedy viditelné chyby) opravila. To je vše. Pro mě je to poučení, že si musím nejdřív hlídat své texty, to je jasné, také se snažím. Myslím že co do délky textu jsem jich tam měla oproti Achele pomálu, ale měla, neomlouvá mě to.

Je mi fakt líto, že Achely deníček způsobil diskuzi, která sem nepatří, přesunuji se se svými výhradami do Diskuzí a zeptám se tam, jestli je fakt všem jedno, jakým stylem se píší Deníčky do hlavního panelu, protože mě to jedno není. Tady už to rozebírat nebudu, slibuju:)

A vážně si sypu popel na hlavu. Neob vážněsi sipu poepl nahlavu?:))) Hihi, to byla jen sranda, všem přeji hezký den:)))

Diny

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 08.02.06 07:06

Zulko,

moc díky za názor:)

Diny

 
Missorka  08.02.06 07:08

Diny,

moc bych stála o to, abys tu diskusi opravdu založilla, téma úrovně hlavních článků mě zajímá už docela dlouhou dobu.

Moc díky.
Peta

 
Achesa
Kecalka 443 příspěvků 08.02.06 08:41

Je mi líto dino, krom toho se jmenuji Achesa a ne Achela. A taky ti můžu říct že když dopíšeš článek s mimčem v ruce, kterému se to přestane líbit. Tak to prostě už nečteš, protože drobek řve. Jinak je mi líto, že jsi rozpoutala takovou diskuzi.

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 08.02.06 08:58

Acheso,

omlouvám se za zájmenu jména. To že jsi chovala miminko přece ale neznamená, že odeslání článku nemohlo počkat. Já čekám třetí miminko a moc dobře vím, co děti umí. Asi tu nikdo nechce pochopit, co jsem chtěla říct.

Diskuze o tom, co a jak jsem myslela je tady: http://emimino.cz/modules.php?…, takže možná když si to v klidu a bez afektu přečteš, dojde ti, co mi tak vadilo. Proti tobě osobně to nic není, neb tě neznám.

Každopádně si nemyslím, že sem píšeme jen proto, abychom si zaslzeli na ramenou a chválili se. Nevidím na tom nic špatného, když se mi něco nelíbí, to napsat. Ty jako autorka deníčku, který jsi umístila na hlavní stranu emimina (jednoho z nejnavštěvo­vanějších miminkovských serverů), přece musíš počítat s tím, že tě bude číst hodně lidí a ne každý bude odvázaný z přístupu „rychle to napíšu a odklepnu ať už to tam je, však oni to nějak přelouskají, co na tom, že mi přeskakují písmenka, slova, oni si to domyslí“.

No domyslela jsem si, co jsem mohla dělat jiného, když mě tvůj porod zajímal. Nerada bych se uchýlila k tomu, že budu číst deníčky jen „osvědčených“ autorů.

Jinak odkazuji na diskuzi „Deníček na hlavní straně emimina“, myslím, že tady to už pitvat nemusíme:) Nejde rozhodně jen o tebe.

Pa a fakt nic ve zlém, nemusíš se hned urážet.

Diny

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 08.02.06 08:59

Ale můžeš si to přečíst, když se drobek uklidní, ne? ;)
Diny nic o řvoucích dětech vykládat nemusíš, čeká svoje třetí :)))))

Baghira

 
Kacka03
Závislačka 3126 příspěvků 08.02.06 10:41

Holky,

nedá mi to, ale musím reagovat. Příjde mi zbytečné tady na někoho utočit, že má v deníčku hrubky !!!!!!!! Je to popis porodu, kdy se narodilo krásné zdravé děťátko. Což je v dnešné době zázrak a věřte, že moc dobře vím o čem mluvím. :-( Takže nějaké hrubky mi v tomto připadají OPRAVDU malicherné !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!! Ano, všimla jsem si jich taky. Uvědomila jsem si je, ale přešla jsem to !!!!! Ani ve snu bych si nemyslela, že se toho někdo chytí !
Z mého pohledu je to fakt ubohé.

Samozřejmě, že kdyby to bylo v práci nebo v nečem opravdu důležitém, tak by to bylo horší, ale tady je to celkem šumák.

DINY, BAGHIRO : v životě jsou mnohem horší věci než nějaké hrubky či překlepy !!!!

Omlouvám se, ale fakt mi ta Vaše reakce vadila a neudržela jsem to v sobě.

Mějte se

Kačka

 
Kacka03
Závislačka 3126 příspěvků 08.02.06 10:44

DINY : opravuji svůj překlep !! " V dnešní době " .

K.

 
Kacka03
Závislačka 3126 příspěvků 08.02.06 10:58

Acheso,

Tobě strašně moc gratuluji k nádhernému uzlíčku !! :-) Přeji jen to nej ! A ať Ti malá dělá hlavně radost a žádnou starost !

Pa Kačka od PSTM

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 08.02.06 21:44

Taky přeju vše nej,nej k narození Aničky.Ať jste už všichni jen a jen zdraví.I když přišla na svět o malounko předčasně,tak přeju,aby rychle vše dohnala.
Takový porod by si přála asi každá těhule!

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Syndrom náhlého úmrtí


Reklama