Naše druhé štěstí

Porod

Deníček o tom jak se narodilo naše druhé štěstí a jak i porod může být pro doktory nečekaně rychlý. :)

28 týden


2 komentáře

S bráškou

V minulém deníčku, jsem psala o porodu syna. Nyní po 3 letech bych chtěla napsat o mém dalším porodu, tentokrát dcerky.

Když se nám narodil před 3 lety Fanoušek, věděla jsem, že budu chtít ještě jedno miminko a nejraději co nejdříve, ale manžel chtěl počkat, až malý trošku povyroste.

Když mu byli 2 roky, rozhodli jsme se, že už nadešel čas, a my se začali snažit. Tentokrát jsem to nechtěla moc řešit, a tak jsme tomu nechávali volný průběh. Otěhotněla jsem po 5 měsících snažení, To, že jsem těhotná, jsem zjistila už před očekávanou menstruací. Šla jsem ráno vynést koš a málem jsem se pozvracela, jak mi ten koš smrděl. Říkala jsem si, že je to divné, že mi to takhle smrdí. A tak jsem počkala ještě dva dny, kdy mi měla přijít menstruace, a udělala si test - a opravdu byl pozitivní.

V tu chvíli jsem měla hroznou radost a nejraději bych to vykřičela všem do světa, ale po předchozích zkušenostech jsem si řekla, že bude nejlepší, když si to necháme co nejdéle jen pro sebe. Manžel měl také radost.

Jenže snad od začátku těhotenství mi bylo hodně špatně. Každodenní celodenní nevolnosti mi dávali dost zabrat a všimla si toho samozřejmě i rodina, takže jsme museli jít s pravdou ven. Říkala jsem si, že mě ty nevolnosti určitě kolem toho 4. měsíce přejdou, jako tomu bylo u syna. Ale bohužel tentokrát mě nevolnosti provázely celým těhotenstvím a skončily až asi 14 dní před porodem. Bylo to pro mě velmi náročný, protože jsem si nemohla moc odpočinout když jsem měla doma Fanouška, ale zvládli jsme to.

Je pravda, že rozdíl mezi prvním a druhým těhotenstvím byl v tom, že se člověk tolik nehlídá. U Fanouška jsem byla ve stresu a hlídala, jestli mě kope pravidelně. Když mě někde píchlo, hned jsem z toho byla špatná, hodně jsem odpočívala, nekoupala jsem se, protože se to prý nemá. Teď ve druhém těhotenství jsem už neměla čas moc řešit, kdy malá kope a jak často, koupala jsem se docela často, protože co se má stát, to se stane. Podle mě to člověk moc neovlivní.

A ten čas utíkal mnohem rychleji. Termín porodu jsem měla stanovený na 14.10.2014 a jelikož mám mutaci protrombinu a za sebou 2 potraty, tak jsem měla dáno, že pokud do tohoto data neporodím, tak 14.10.2014 mi porod vyvolají. Jako tomu bylo i u syna.

Naivně jsem si myslela, že tentokrát porodím určitě dřív. Takže jsem už 3 týdny před porodem dělala vše pro to, aby to konečně přišlo, ale miminku se nechtělo…

Z porodu jsem tentokrát měla velký strach, ani vlastně nevím pořádně proč - první porod byl rychlý a trval jen 3 hodiny a byl to pro mě nejkrásnější a nejdojemnější zážitek. Teď jsem se ale hrozně bála té bolesti, přeci jen už člověk ví, do čeho jde. Bála jsem se že se může něco zkomplikovat a já třeba umřu a nechám tady po sobě syna.

V pondělí 13.10. mě přijali do nemocnice s tím, že 14.10. porod vyvolají. Na příjmu mi řekli, že jsem na 2 cm a že cesty jsou pěkně připravené a že tedy druhý den mi to vyvolají. Dali mě na pokoj a já si užívala posledního dne s bříškem.

Večer jsem nemohla pořádně usnout, bylo mi hrozný vedro a pořád jsem se převalovala. Ve 2:30 se mi chtělo čurat a jak jsem se zvedla, z postele najednou mi začala téct voda po nohách. Zavolala jsem na sestřičku a ta udělala test na plodovku, který ji potvrdil. Poslala mě nahoru na porodní sál.

Nemohla jsem uvěřit tomu, že to přišlo samo. Celou dobu jsem na to čekala a najednou to bylo tady. :-)

Udělali mi vyšetření - otevřená stále na 2 cm. Byly 3 hodiny ráno a poslali mě, ať si jdu ještě odpočinout a načerpat sílu na porod. Lehla jsem si na postel, ale spát jsem nemohla. Bolesti jsem žádné neměla, možná mi jen malinko tvrdlo břicho každých 10 minut, ale bolestivé to nebylo. Volala jsem manželovi, že se to blíží a ať je připravený, že mu zavolám, až bude moct přijet.

V půl 6 už jsem začala cítit kontrakce každých 6-8 minut, ale pořád to nebylo moc bolestivé, a tak jsem si řekla, že půjdu do sprchy. Bylo to příjemný - vždy, když na mě ta kontrakce šla, tak jsem si sprchou nahřívala záda, jelikož mi to šlo do zad, a prodýchávala. Pořád jsem si říkala, že je to v pohodě a moc to nebolí. Bolesti stále cca po 6-8 minutách.

Ze sprchy jsem vylezla v 7 hodin a že mi hned natočí monitor - to už jsem začala ty bolesti cítit víc, ale stále byly cca po 8 minutách. Podle monitoru byly bolesti slabé, že to k porodu ještě nebude, ale že mi udělají přípravu. Ptala jsem se, jestli si už můžu zavolat manžela. Sestra mi říká „No udělám Vám klystýr, to je 30 minut, pak budete 30 minut ve sprše a pak ať přijede.“

Takže mu volám, ať do hodinky je u mě. On že tedy za chvíli vyjede do porodnice, to má 30 km.

Bylo 7:20 a mně udělali klystýr. Jen co odešla sestra, ihned jsem sedla na záchod a začala se kroutit bolestí. Najednou bolesti každou chvíli, to už jsem se tedy kroutila dost a začala si nadávat, že jsem chtěla druhé dítě. Při představě, že to takhle bude trvat třeba ještě několik hodin, když mi před chvílí podle monitoru řekli, že to k porodu ještě nebude, se mi chtělo brečet.

Začalo mi připadat, že už to nevydržím a že se mi chce tlačit. Volala jsem na sestru, ale nikde nikdo. Vyběhla jsem na chodbu a volala, že už rodím. Stále nikde nikdo, až šla kolem nějaká uklizečka a ta mě dovedla za sestrou. Když mě viděla, říkala „Vždyť jste před 10 minutami byla na monitoru a žádné bolesti jste neměla, to už si myslíte, že budete rodit?“ Já jí říkám, že ano, že mě to už nutí tlačit. A tak mi říká, ať jdu ještě do sprchy. Na to jsem jí řekla, že tu sprchu už opravdu nedám, tak jsem si alespoň jen opláchla zadek.

Prý že se tedy na to podívá. Lehla jsem si na lehátko a ona najednou „No vy rodíte, máte zašlou branku.“ Jenže sál nepřipravený, takže rychle zavolala doktorku a dětskou. Všichni začali kolem lítat a každý se hrozně divil, jakto že už rodím, když mi před chvílí ještě nic nebylo. Na 3 zatlačení byla malá na světě.

Manžel to bohužel nestihl. Nikdo nečekal, že to bude takový fofr. Takže abych to shrnula - voda mi praskla ve 2:30, v 7:00 monitor a slabé kontrakce po 8 minutách, 7:20 klystýr, po kterém nastaly ty pravé bolesti, a v 7:44 byla malá na světě. :-) Naše Justýnka vážila 3420 g a měla 48 cm.

Hned, jak mi ji dali na břicho, jsem se do ní zamilovala a porod jsem opět brala jako nejkrásnější zážitek. Oba porody jak vyvolávaný, tak přirozený byly rychlý. Bolestivý byly až úplně ke konci porodu.

Manžel přijel 10 minut poté, co byla na světě. Hned, jak ji viděl, brečel dojetím.

Naše děti jsou to nejlepší, co mě v životě potkalo. Vždy jsem si přála mít 2 děti, ideálně kluka a holku, a náš sen se splnil, i když cesta k nim byla trnitá a musela jsem si projít 2 potraty. Oni za to stáli a dokonce uvažujeme, že si pořídíme ještě třetí. :-) Ale kdo ví co nám osud nadělí každopádně jsem vděčná, že je mám.

Děkuji za přečtení deníčku a přeji všem, kteří o miminko přišli, ať se nevzdávají - jednou to miminko příjde i k vám. :-)

Hodnotilo 34 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
OriflameMíšaBrno
Nováček 7 příspěvků 15.11.14 06:47

Ahoj, moc hezký deníček:-) taky se snažíme o druhé ale o prázdninách jsem potratila, tak snad se brzy taky dočkáme:-)

 
Sarik12
Extra třída :D 13192 příspěvků 15.11.14 07:17

Jo tak takhle jsem o mela taky. Pri prijmu otevrena na 4 a za 30 minut, kdyz se na me sestricka pro jistotu podivala nez se slo na pripravu, uz byla zasla branka a do 10 minut byla mala venku. Taky nebylo nic nachystano, akorat teda sestra nikoho nealarmovala a byla u toho sama. Posila dorazila az z manzelem, ktery prisel opravdu na posledni 2 minutky

 
verulicek  15.11.14 10:26

Pěkný deníček :kytka:

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 15.11.14 12:09

:) Pěknéé :) Takový porod by si přála každá :) :kytka:

 
gabka1988
Ukecaná baba ;) 1519 příspěvků 15.11.14 13:51

Krásný a hlavně rychlý porod, taky bych si takový přála. První byl vyvolávaný a trval „jen“ sedm hodin. Doufám, že druhý přijde přirozeně a snad bude rychlý.

 
Katyll
Kecalka 148 příspěvků 15.11.14 17:29

Moc krásné!! A moc gratuluji!!

:kytka:
 
Olivyia
Kecalka 220 příspěvků 15.11.14 20:40

Moc gratuluji k holčičce. A mimochodem moc krásné jméno. Letmo jsem proběhla předchozí deníčky a to vaše štěstí je teda naprosto zasloužené po takových osudech. At vám děti dělají samou radost :kytka:

 
petrikaaa
Ukecaná baba ;) 1457 příspěvků 15.11.14 21:22

Děkuji moc:-)

 
sonam
Kelišová 6246 příspěvků 15.11.14 22:44

Krasne Peti. Dufam, ze aj moj druhy porod bude taky.

 
Arome danka.02
Kecalka 109 příspěvků 15.11.14 23:59

Krásný deníček :kytka:. Moc gratuluji k holčičce a přeji celé rodince hodně zdraví, lásky a radosti :kytka:

 
smudlik.esta
Ukecaná baba ;) 1394 příspěvků 16.11.14 15:07

To je krásný :kytka:

 
Evca22
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 19.11.14 12:06

Krásný, gratulace k narozeni princezny.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama