Opičáci - 27.deníček

Rodičovství

Ahoj opičáci! Tak jsem si zase smazala deníček a teď ho musím nějak sesmolit znovu.Ach jo,já se to nenaučím.Takže jen krátce,aby jsme měly kam psát. Tomášek má už dlouho období,kdy se na všechno co vidí,ptá co to je.Musím říct,že mě to dost vyčerpává :)))))).Počítala jsem z obdobím proč,ale že budeme mít taky co to je,to mě nenapadlo:)))).

Ale je to roztomilý a já už si zvykla,že tu klapačku od rána do večera nezavře :-)))).
Očkování na obrnu a spalničky máme v pohodě za sebou,ani moc neřval,jen nechtěl otevřít pusu na lžičku,tak ho musely položit a vpravit to do něj násilím :-).

K narozeninám mu sháním ten kovový nákupní vozík pro děti,ale nemůžu ho sehnat,nemáte někdo tip?Taky už jsem vymyslela,jaký mu udělám dort na patlání.Ona dělá totiž dorty babička a asi by nepřežila,kdybych řekla,že ho nechci a že si udělám sama.Tak mu udělám patlací a to domeček,už jsem promyslela,jak na to,ještě abych to zrealizovala :-))).
Nemůžu uvěřit,že mu budou už dva roky a hlavně,že já jsem už tři roky doma.Vůbec jsem nestihla udělat to,co jsem měla v plánu,takže uklízení zásuvek a třídění různých věcí a fotek atd.odkládám do důchodu,pokud se toho vůbec dožiju,když nás chtějí posílat až v pětašedesáti :-))).Řekla bych,že nemám šanci:-)))).

No budu končit,nemá to ani hlavu ani patu,doufám,že si to zase nesmažu,protože to bych už nenapsala asi nic.A to ten první deníček jsem měla docela dlouhý.
Tak jo,mějte se a výletníci se šťastně vraťte!
Tak ahoooj Zizi a Tomášek(22 měsíců)

Váš příspěvek
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 16.03.05 19:57

Ahoj holky, že by se mi povedl první komentář? Tak to bude pro mě premiera.
Opět jsem měla psací výpadek, takže jsem účastnicím Šumavy ani nestačila popřát, ať si to užijí. Škoda, Fialko a Zizi, že vám to nevyšlo.
Už jsi v pohodě, Zizi? My jsme taky byli marodi, Kuba měl nejdřív teploty, ale to spíš přičítám zubům a mě následovně sklátila chřipka. Naštěstí už jsme v poho a hojně užíváme toho krásnýho počáska!!!!!Není to paráda? My byli včera venku skoro tři hoďky a dneska čtyři, to už se nám dlohou nepodařilo. To se Kubovi hned líp večer usíná.
Zizi, škoda, že bydlíte tak daleko, myslím, že by si kluci bezvadně pokecali:-)))))))Kuba taky mele od rána do večera a mě se to docela líbí, nestačím se divit, na co už nepřijde a co ta jeho hlavinka nevymyslí. Poslední super věta je: " Kuba bude mít naozeniny, jako ta babiška na tom lese, jak byja Kakulka". Občas se válim smíchy.
Napiš, jak máš promyšlený dort. Už taky pomalu plánuju oslavu, tchyně prý objedná dorta, ještě jí musim instruovat, aby to nebyl krémáč, babi něco upeče a já rozhodně chci udělat Kubovi dortík, takže každý nápad vítám.
Udělali jsme s manžou Kubovi domeček z pevný krabice a chtěli jsme mu ho dát krom jiných dárků k narozkám, ale když jsme byli hotový, bylo nám líto, aby stál tři neděle ve sklepě, tak jsme mu ho dali hned. Mysleli jsme taky, že se ho bude bát a bude potřebovat čas, než si na něj zvykne. Haha, jak ho viděl, hned vlezl dovnitř a nechtěl asi tak hodinu ven a my jsme MUSELI ťukat a ptát se, jestli je někdo doma. Jinak teda žádný dáreček ještě k narozkám nemáme, nejvyšši čas něco s tim udělat.
Na obrně jsme taky byli. Holky, nevíte jaký očkování nás ještě čeká? Prohlídka prý až ve třech letech.
Jdu žehlit, fuj, doufám, že mi k tomu dávají aspoň něco v televizi a nebudu muset lovit nějaký film. Mějte se krááááásně, když je venku tak krááásně:-)))))
Katule a Kubík

mismiska
Kecalka 178 příspěvků 16.03.05 20:01

ahoj zizi,

ten vozik maji na www.caryfuk.cz sekce kocarky pro panenky - prislusenstvi knorr http://www.caryfuk.cz/…ep200500.jpg

mejte se fajn

mismiska a bara

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 16.03.05 21:39

Ahoj holky, ahoj opičáci,
i já se musím přiznat, že mám poslední dobou s přihlášením se na e-mimino a hlavně s udržením se zde, protože mne to dost často vyhazuje a zpravidla uprostřed rozečteného článku, uprostřed rozepsaného komentáře, uprostřed povídání. Pak ztratím nit a kolikrát i chuť v tom pokračovat. Někdy mne to odradí už znova startovat a vyhledávat.
Katko my jsme dostali jednou v ordinaci u doktora od „pana Johnsona" očkovací kalendář a tam je přesný popis pravidelného očkování a věk kdy je toto očkování aktuální. A tak jestli tě to stále zajímá, tak z toho co nás ještě čeká: (beru to podle nás)
14,5 - 26,5 (1. přeočkování) Dětská obrna
16,5 - 28,5 měsíc (2. přeočkování) Dětská obrna
21. měsíc (přeočkování) Spalničky, příušnice, zarděnky

5. rok. (přeočkování) Záškrt, tetanus, dávivý kašel, onemocnění
vyvolané Haemophil.influ. B
11. rok (přeočkování) Tuberkulóza ( u tuberkulin negativních)
12. rok (3 dávky) Virová hepatitida B - pouze u dětí, jenž nebyly
očkovány v prvních měsících života
13. rok Dětská přenosná obrna
14. rok (přeočkování) Tetanus (další vždy po 12 letech)

Takže jestliže už máte spalničky i obrnu za sebou, tak vás čeká už jenom 2 přeočkování obrny a konec pak až za dlouho. To je super ne?.
Pak si konečně budu moc vymýšlet očkování proti klíšťatům, a jiným sajrajtům, které mi náš pan doktor nechtěl naočkovat dokud nebudeme mít ten základ. My jdeme na obrnu zítra a přeočkování spalniček také ještě nemáme.
Jinak jsme stále doma, stále zavření ale hodlám to od příštího týdne změnit. Snad vyškemrám vycházky alespoň na chvilku.
Teď jsem chtěla začít vychvalovat Šimonovo nekašlání, ale slyším, že se ozývá z ložnice zase pěkný chrchel. Bohužel se mu dnes zase i rýma spustila, tak nevím co se to děje. A teď se mu ke všemu ještě na tváři udělal flek (velikosti mexického dolaru), který vypadá přesně jako atopický exém (viděla jsem v TV pořad, tak jsem od té doby na pěst).
Bojím se, že se do konce měsíce do jesliček ani do práce nedostaneme. A tak se stalo to na co mne v jeslích upozorňovaly, že je to sice málo pravděpodobné, ale možné. Bohužel jsme si to vybrali hned po dvou měsících docházky. Sice, že i když dítě chodí do jeslí méně než pět dní v měsíci - školné (v mém případě 1200) se musí platit celé. Ale zase, když dostanu ve školce potvrzení, že tam chodil takhle málo, tak zkusím poslat žádost na sociálku o dodatečné vyplacení rodičovského příspěvku. CHA. Jsem zvědavá jak to dopadne. Určitě vás poinformuji.
Nezávazně zkoušíme chodit na nočník. A musím se přiznat, že docela úspěšně. No asi tak na 30%. Šimon zahlásí „BOBO - HAČÍ" a to je signál, že jdeme na WC. Bobo samozřejmě není, ale alespoň se vyčurá. Malý úspěch, taky úspěch. A to hlásí přesto, že má plenku.
Podle toho jak tady čtu tak snad krom Šimona jsou tady pěkní mluvkové. U nás nehrozí, že bychom mluvili a už vůbec ne logicky a ve větách. Pořád u nás frčí hesla a hlásky a ruce, nohy a gesta. A tak jsem zatím ušetřena odpovídání na otázky typu PROČ? JAK? CO? apod.
Díky tomu, že jsme stále zalezlí doma, přeorganizovala jsem šatník, protože zimní kombinézu a sněhuly už asi opravdu potřebovat nebudeme. A tak jsem docela nemile zjistila, že z kalhot, mikin a triček, které Šimon nosil vloni už vyrostl a tak budu muset vyrazit na nákupy.
Budu končit aby z toho nebyl komentář na pokračování.
Mějte se krásně a zase někdy ahojky.
Fialka a Šimonek.

Mata74
Kecalka 122 příspěvků 17.03.05 20:34

Ahoj holky a opičáci!
Mne emimino v poslednej dobe tiež poriadne blbne. Keď mám čas, tak mi nejde, to len čakám a čakám a aj tak nenabehne a keď už nabehne, tak pre zmenu nemám čas, alebo sa to sekne…
Oliverek je už tiež poriadne ukecaný. Zizi, Katule, kluci by si určite pokecali:-) U nás frčí veta „Mami co to bylo?“ V rádiu si Oliverek napočúval reklamu na AAA auto a stále to opakuje. Spočiatku som myslela, že chce „aa“ až neskor som zistila, že je to AAA auto:-) Dneska sme boli na vychádzke s kamoškou Jitkou a rovnako starou Karolínkou a decká medzi sebou neustále opakovali obaja AAA auto. Bolo to podarené… No a dobrá bola veta, keď pozrel na oblohu a zahlásil: mami, letadlo, zanechalo stopu…
Očkovanie na obrnu sme zvládli v pohode, Oliverek skonštatoval, že to bola dobrota a dokonca i poďakoval:-)
Darček k narodeninám ešte nemáme. Zatiaľ ani neviem čo. Ale dúfam, že to nedopadne tak, že ja budem zrovna v porodnici:-( Termín mám síce 30.05., Oliverek má narodky 13.05., ale dvojčatá sa vačšinou rodia skor… Minulý týždeň som bola na UTZ, obe miminka už majú cca 1500g, ale zatiaľ sú obe prdelkou dole, takže to vyzerá na cisársky rez. Síce sa ešte možu otočiť, ale vraj je to malá pravdepodobnosť. Takže je možné, že sa ešte narodia i ten istý deň ako Oliverek:-)
Nočník stále bojkotujeme, takže budeme kupovať troje plienky. Ale snáď sa to raz naučí…
Fialko, Šimonku, prajeme skoré uzdravenie, už ide jar, tak snáď to už bude lepšie. Šárko, nekašlem na vás. Myslím, že z tehuliek píšem najviac:-) Ale cez deň sa snažím čo najviac venovať Oliverkovi, keď spí cez deň spím s ním, lebo som unavená a večer som už vačšinou tiež unavená… Už vyzerám ako velryba..... Dúfam, že Šumavu ste si naplno užili.
Zizi, už si sa viackrát pýtala, či už máme mená, ja na to vždy zabudnem. No máme. Takže mal by to byť Richard a Klaudie.
Majte sa krásne, užívajte si slnečného počasia!
Maťa 30 tt a Oliverek

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 17.03.05 22:12

Ahoj holky!
Ještě než začnu psát,tak musím poděkovat Mismisce-DÍKY,DÍKY A JEŠTĚ JEDNOU DÍKY!!!
Našla jsem ten vozík a jdu do toho,je to sice dost drahý,ale mě se to moc líbí a snad si s tím vyhraje a pak to použiju jako odkládací prostor na tu hromadu plyšáků :-))).Jěště že tě Míšo mám,ty mě vždycky poradíš,tak pá a pusu Báře.

Tak a teď Káťa.Dort udělám zakysánka,ale vezmu si na to čtveratou plastovou misku nebo něco takovýho a vyložím to igelitem.Udělám normálního zakysánka(piškoty a smetanu)no a až to ztuhne(druhý den)tak to vyklopím,to bude základ na domeček.Potom dám nahoru banány,aby to vytvořilo střechu,samozřejmě budu mezi to dávat hustě ušlehanou šlehačku(pro jistotu i se ztužovačem) no a pak si koupím takový trubičky(prodávají to u nás v obchodě),jsou bez náplně a ty tam naskládám jako střechu,no a samozřejmě zadělám šlehačkou všechny díry a tak.Nebo použiju normální čtveratý sušenky(např.BE­BE),to ještě nevím,ale ty kulatý trubičky by vypadaly asi líp.Ještě aby se to povedlo:-)))).V nejhorším to sežeru sama :-)).

Maťo,máte vybraný fakt nádherný jména.Už Oliverek je krásnej a ještě Klaudie a Richard,no paráda.Můj švagr je taky Richard :-)).
Tak si to pěkně užívej a šetři se a hlavně nezapomeň podávat čerstvé informace,budeme ti držet palce a rozhodně to s tebou chci prožívat,takže porod on-line,jo?

Fialko,teda to je hrůza,tolik peněz za jesle a nikdo ti to nevrátí,když tam nemůžete.No to jsem zvědavá,jestli ti socka vrátí aspoň mateřskou. Šimonkovi posílám pusinku,ať se těch prevítů zbaví a tobě přeju pevný nervy.

Dneska jsme s Tomáškem jezdili na motorce,teda jen Tomášek a bylo to parádní,kolikrát jsem mu ani nestačila,jak na tom lítal.Už ať je sluníčko pořád,já chci teplo!!!
Jo a vypadá to,že pojedeme aspoň na velikonoce na hory.Lukáš má totiž od čtvrtka další prázdniny a tak se ve čtvrtek sbalíme a hurá do orlických.Lukášovi to ovšem řeknem až těsně před cestou,aby nebyl zklamaný,kdyby to zase nevyšlo.

No tak já budu končit,jsem ráda že jsem se sem dostala,protože je fakt,že dopoledne,když mám čas,tak prostě to emimino nejede a večer ten čas nikdy nemám.Tak nevím,jak to budu dělat dál,opravdu bych nerada skončila.Na druhou stranu jsem ráda,že s tím máte taky problémy,protože už mi začínalo být divný,že bych měla problém jenom já :-).

Tak jo,mějte se a pááá Zizi a Tom

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 19.03.05 13:54

Ahoj opičáci,
tak zase doma…:-)))) Ach jo, byla to bomba, ale nějak rychle to uteklo:-( Jolko, díky za objednaný počasí, do puntíku splněno:-) Dva metry sněhu a od pondělí jen sluníško, teplíčko, prázdný sjezdovky, hospoda v domě… uááá:-) Takže Zizi, odpouštím Ti:-))) Takhle super odpočinutá jsem se necítila snad téměř dva roky! Ale musím jít, jsem zavalená špinavým prádlem, tak jdu předstírat, že jsem spořádaná hospodyňka a rvát to do pračky:-)))
Zatím se mějte!

Šárka & Tedýsek-lopaťák:-)

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 20.03.05 21:39

Ahoj Šárko,
koukám, že jste dorazili v pořádku, to je dobře.
Docela by mne zajímalo jak to tam vypadá teď po oblevě? Projevilo se to tam nějak?
Tak ahoj Fialka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.05 08:57

Ahoj!!!!
My už jsme taky zpátky, počasíčko bylo nádherný, všichni máme opálený ksichtíky s bílými fleky po brýlích, Vojta lyžování bojkotoval, ale jsme usáňkování a ubobování a takových sněhuláků jsem dosud nepostavila…
Myslela jsem, že vám ještě napíšu, muž měl s sebou PDA, ale děsně blbě se na tom píše, tak mi odpusťte.
Jdu se pustit do hromady prádla a přečíst všechny komentáře i z minulého deníčkua brzo se ozvu!
 Jolka

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 22.03.05 10:01

Čaues při úterku,
už mě to emimino fakt štve, včera to celé odpoledne nefungovalo, a dneska ráno taky ne, takhle to snad ani nemá cenu se sem snažit něco psát…
Jo, Fialko, to víš, že se tam teplo projevilo, a dost brutálně, kdybych to neviděla, nevěřím, zpátky jsme už jeli bez řetězů, protože silnice byla naprosto bez vločky… A od Hojsovy Stráže už nebyl sníh vůbec nikde, prostě totální jaro - Brčálník je asi poslední bašta zimy:-) A jak je Šímovi? Doufám, že nesjte v tomhle počásku zavřený doma, to by bylo na mašli!

Tak končím, musím jít venčit opičáka, už tady do mě řeže svojí bundou a ječí „ven, ven“. A to byla dneska vstávačka v 5:45. To nám to jaro pěkně začíná:-)
Mějte se! Šárka & Tedýsek

Vložit nový komentář