Opičáci 12

Snažení

Ahoj opičáci! Tak jsem zrovna psala docela dlouhý deníček a ono se mi to kouslo a já musím začít od začátku.

Takže to teď pěkně zkrátím,protože už si samozřejmě nepamatuju,co jsem všechno psala.
Tak tenhle víkend u nás konečně byli Medulienka s Tadeáškem a s Romanem,už jsem si myslela,že to snad nevyjde,když se domlouváme už měsíc.
Dorazili v pohodě i přes veškeré předpovědi orkánů a všech možných přírodních katastrof.Tedýsek je kouzelnej,dokonce se z něj stal blonďák a je to rozený horolezec,protože u nás vylezl na všechno,co mělo aspoň metr do výšky.
V pátek jsme povolali babičku na hlídání a šli jsme zvesela do sklepa na vínečko a tam jsme ochutnávali a ochutnávali a ochutná......­......... a pak jsme šli ještě do jednoho sklepa a tam jsme taky ochutnávali.......
Skončili jsme asi v půl druhé a ještě jsme ochutnávali doma asi do tří hodin :-)))),no ráno bylo krušný,ďáblíci vstávali v sedm a nám se nikomu nechtělo.
V sobotu jsme byli hodní,protože řidič musel být na cestu fit,tak jsme zůstali doma,jen odpoledne jsme se šli trochu projít,abyse ti rarášci vyvětrali.
Ptala jsem se Šárky na lyžování dětí,protože oni jsou lyžaři a Tedýsek bude určitě taky,ale jí řekl kamarád ortoped,že s tím má rozhodně počkat snad do tří(nebo dokonce do čtyř?)let,že si tím děti ničí klouby.No ono je fakt,že to asi nemají ještě pořádně vyvinutý,tak by se to nemělo uspěchat a lepší počkat než jim nějak ublížit.Ale já o tom nic nevím,jen jsem vám to chtěla napsat,protože jste se tu o tom bavily.
Tomášek s Tedýskem byli úžasní,myslím že jim to oběma prospělo a já už se až tak nebojím,že by Tom mlátil děti ve školce,protože se k sobě chovali moc hezky,dokonce se i dělili o něco dobrýho,no byli fakt bezva.
Doufám,že se jim všem u nás líbilo a zase si to někdy zopakujem.

Tom už je konečně zdravý,takže nás čeká to očkování,který už měsíc odkládáme,tak se zase pro změnu děsím návštěvy doktorky,ten zase bude vyvádět.
Nočník je u nás docela v pohodě,pokaždé se vyčurá a po obědě se pravidelně vykadí,jenom pořád čekám,kdy si začne říkat sám,že chce dělat ee,zatím to říká až po…,takže má pořád plinku a já mu ji vždycky sundám a po:,–(ím ho.Když mu ale nechám jenom punčocháčky,tak se do nich vyčurá snad každých pět minut,tak mu radši dávám pořád plinku s tím,že se to časem přece jenom naučí.Jinak je to zlatej kluk,hrozně mluví a dělá všechno co uvidí,že děláme my.

Tak jak se mi to kouslo,tak jsem úplně ztratila nit a nevím,co jsem chtěla ještě napsat.
Pořád čekám,že se přihlásí nějaká dobrá duše,co by psala jako čtvrtá deníček,abysme to měly každá jednou za měsíc,protože já v tom mám s prominutím pěknej bordel a takhle bych si pamatovala mnohem líp,že když je třeba prvního,tak mám psát já.
Tak co,najde se ještě někdo??
A co je s Miki a s Eliškou???Hol­ky,kdepak jste??
Tak to bude asi všechno,tak se mějte krásně a ahooj Zizi a Tomášek

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.04 07:40

Ahoj holky,

špatně jsme se se Zizi domluvily, deníček jsme tentokrát poslaly obě dvě. Tak pište příspěvky do jejího, je čerstvější, tak nám déle vydrží :-)
 Jolka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.04 08:49

Ahoj Jolko,já měla za to,že tys psala deníček před Káťou,tak že jsem asi na řadě já.No tak to jsme to teda .....:-)))))).ale to nevadí,mám v tom pěknej hokej,holkyyyyyy potřebujem někoho čtvrtýho na psaníííííí!!!!!Zizi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.04 12:26

Kolečko je - já, Ty, Katule, ne? Ten minulý deníček byl mimořádně přehozený. To nevadí, já ten svůj přiště zkopíruju :-)
 Jolka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.04 18:47

Ahoj holky!!!Já docelá ráda píšu ( pořád se nemůžu uplatnit jako spisovatelk! :-)) a navíc jsem si nechala nově napojit internet, tak bych se klidně přidala!Jsem taky snažilka až myslím, že bych svou troškou do mlýna mohla přispět! Co pro to můžu udělat? POkud by byl zájem, odpovězte mi tady nebo mi napište na mail vendakocianova@sez­nam.cz!!!
Budu se mooooooooooc těšit a snad se ani neodpojím z internetu, jak budu čekat na odpověď :-)))))))papa Venda

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.04 18:51

Ahoj holky!!!Já docelá ráda píšu ( pořád se nemůžu uplatnit jako spisovatelk! :-)) a navíc jsem si nechala nově napojit internet, tak bych se klidně přidala!Jsem taky snažilka až myslím, že bych svou troškou do mlýna mohla přispět! Co pro to můžu udělat? POkud by byl zájem, odpovězte mi tady nebo mi napište na mail vendakocianova@sez­nam.cz!!!
Budu se mooooooooooc těšit a snad se ani neodpojím z internetu, jak budu čekat na odpověď :-)))))))papa Venda

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.04 18:56

Tak jsem vám holky napsala a neoběvilo se nic. Tak napíšu znova. Už dloooouho uvažuji jak začít svůj deníček a teď když potřebujete někoho třetího?!! Já mám nově zapojený internet tak můžu psát s tepla domova! Navíc jsem delší dobu snažilka po několika IVF, tak snad splňuji podmínky?! :-))) Ne dělám si legraci, ale to že bych se ráda přidala ymslím vážně. Tak se mi, prosím, v případě zájmu ozvěte buď tady nebo na vendakocianova@sez­nam.cz
Díky moc Vendelína

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.04 19:00

Tak jsem to já „husa hloupá“ pochopila???!!!!Od­kaz musím rozkliknout abych si přečetla co jsem napsala!!Tak omluvte mé začátečnické chyby…hahaaha, jsem fakt blbá!!
Pa Venda

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.04 20:40

Ahoj Vendo,

nevím, jestli jsi u nás v Opičácích správně, ale určitě jsi vítaná. Je to deníček mamimek a dětí cca 19 -ti měsíčních. No, je fakt, že některé z nás jsou opět snažilky.

Měj se fajn, zdraví Pavlína

chillie
Kecalka 167 příspěvků 24.11.04 21:06

ahoj holky, to se vám povedlo, napsat dva deníčky :). ale oba jsem poctivě četla :).
nějak nám ty deníčky opravdu upadají. kdyby se nikdo na čvrtého pisatele nepřihlásil, tak bych to vzala, ale opravdu jen v krajním případě, aby nám deníček nezanikl. opravdu nejsem žádný pisatel a mám problém zplodit i komentář :).
jinak jsme celkem v pohodě. až na to VZTEKÄNÏ. :(:(:(. ach jo. pořád nevím,co s tím a jak na vítka vyzrát. dnes jsme předvedl super scénu na ulici. vítkovi se nelíbilo v kočáru. tak začal vystupovat za jízdy… tak jsem ho dala na zem ať ťape. ovšem…TO BYLO ŠPATNĚ. a už to jelo, zpátky do kočáru nechtěl, jít nechtěl, na ruky nechtěl, jen ječel, ale jak… přála bych vám ho slyšet. /myslím, že kdybysme vyhlásili soutěž o opičáka, který vyprodukuje při vzteku nejvíc decibelů, tak vítek aspiruje na vítěze./ když jsem šla dál a tvářila se, že to dítě se mnou nemá nic společného, tak vítek stál, zvyšoval intenzitu jekotu a ukazoval mi prstečekm, že se mám s tím kočárek okamžitě vrátit k němu. naštěstí už jsme nebyli daleko od domova, tak jsem došla k bráně, nechala tam kočár, modlila se aby vítek nevběhl pod auto a už pěkně vynervavaná se pro něj vrátila a nesla pod paží vpouzejícího se, ječícího opičáka. za brankou jsem si vydechla, šla schovat kočár a nechala vítka jeho osudu a sůedovala ho zpoza rohu. mlátil do brány, dupal nohama, a takové hozké divaldo předváděl. pak mě následoval až domů s patřičným hlasovým doprovodem. doma pokračování. uklidnil se asi za hodinu. vše to bylo provázeno mým uklidňováním, jednou přes zadek, když už mi ujely nervy a tak… prostě veselo. kdybyste měli nějakou radu, co s tím, jak to zkrátit sem s ní…
jinak podle toho, co píšete je tu vítek jediný nemluvec. je to lenoch líný. říká jen bába, máma, táta… zá:,–(ně neopakuje. ale rozumí úplně všemu a už dlouho. až se někdy divím. no, snad se rozmluví.
jooo, už dlouho nikdo neposlal fotky do galerky, tak pošlete, ať se můžem podívat, jak se měníme :)
např. kačka od jarči mě nedávno překvapila jaké má super vlásky dlouhé :). já mám teď nový foťák. fotek plno, ale nejde mi sem nic nahrát. mám holt super pomalý internet. ale ještě to zkusím.
tak se mějte a pište. chillie+ vzteklošek vítek

chillie
Kecalka 167 příspěvků 24.11.04 21:09

Pavlíno, třeba ZIZI je určitě tajná snažilka a pořád nás krmí tím, že uý jí dvě děti stačí :)
furt ten svůj deníček cpe do snažilek :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.04 21:24

:-)) Chillie, k tomu není co dodat, tvoje odhalení je geniální!! Třeba už se nám Zizi konečně veřejně přizná, zatím nám to jen lehounce naznačuje… :-)))

Pavlína

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 24.11.04 22:01

Ahoj holky,
tak čekám od pondělí na nový deníček a nakonec tady jsou dva. Ale oba super.
Musím vám vyprávět historku o vztekání, kterou jsme zažili ve Človíčkově. Vzhledem k tomu hnusnému počasí jsme tam teď peče-vaře. A v úterý tam jeden asi tříletý chlapeček mlátil děti a rval jim hračky. Nešlo si toho nevšimnout (krom jeho maminky). A pak se pustil docela surově i do Šimona. Chvilku jsem lapala po dechu, chvilku jsem hledala tu osobu odpovědnou za to surové dítě a pak jsem tam vlítla. Šimon trubka seděl v autíčku, držel se volantu, nechtěl se ho vzdát a nechal se takhle mlátit. Malého surovce jsem vzala za kalhoty a v tom už jsem viděla maminku od toho kluka. Beze slov jsem jí toho kluka hodila na zem před ohradu pro děti a to byl spouštěcí impuls jeho vzteku. Jeho maminka taky nerekla ani slovo a jen se snazila konejsit a konejsit toho kluka. To co pak začalo i mne vyrazilo dech a že jsem na vztekací scény od Šimona hodně zvyklá. Každopádně ten kluk se začal zmítat na zemi (nejdříve jsem se bála že jsem ho odhodila tak zprudka že jsem mu ublížila), mlátil kolem sebe nohama, rukama, hlavou tloukl do země, jak v zápase „vrestling“ promiňte nevím jak se to píše s sebou házel z břicha na záda, ze strany na stranu vždy se postavil na nohy a pak s sebou fláknul na zem a ječel jak pominutej. Byla jsem naštvaná na jeho matku že si ho nehlídá a nechá aby děti takhle mlátil, ale po 30 minutách jeho výstupu mně jí začalo být upřímně líto. Přestě to odpovídalo tomu kdo je doma šéfem. Kluk byl úplně rudej vzteky div mu nepraskla lebka a úplně nepříčetnej. A tak jsem šla pochválit Šimona, že to jeho vztekání je proti tomuhle naprostej čajíček.
Odnesli jsme si domů monokla pod okem a VIP kartu co Človíčkova. Za trvalé následky máme jeden vstup zdarma. Jupííí. Ale jestli tam bude zase tenhle KLUK tak jdu domů.
Jinak u nás stále nic nového. Pořád žijem den za dnem tu hroznou nudu. Ethel bud klidná. Naše dvoufázové procházky spočívají v tom, že dopoledne obejdeme barák z prava a odpoledne pro změnu z leva. Připadám si tady jak na vesnici, protože potkáváme pořád stejné lidi a psy. Hrdinně jsem odložila kočárek a nesmlouvavě nutím Šimona k chůzi i na delší procházky. Zatím ho to docela baví a hrozně rád jezdí autobusem a metrem, když může sám sedět a držet se kde dosahne. Jsem zvědavá jak dlouho mu to vydrží!!!!!!!!
S nočníkem si budu muset dát asi pauzu, protože začal trůnit na nočníku dlouhé minuty a nic a hned jak mu dám slipy, nebo plenku tak to tam vyseje!!!!!
Tak se mějte krásně a zase někdy ahoj.
Jak to máte se čtvrtým do party???
Fialka a Šimonek.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.04 22:11

Chilie, Fialko, berem Vás obě dvě, počet pěti do střídačky mne napadl ani v nejbujnější fantazii :-)
Právě jsem přišla ze schůze společenství bytových jednotek ( jako že bydlíme v bytovce, každý má byt v osobním vlastnictví ) a tak jsem se tam vytočila, že asi neusnu. Jeden chytrej inženýrek a asi takpoloviční právník to protahoval, děsně rád se poslouchal, a kecal do všeho, všechno je blbě, výbor mrhá jeho časem, protože je ta schůze blbě připravená, on nemá relevantní informace a poklady, na základě kterých by se mohl rozhodovat, správce by měl vykazovat svou činnost a nedostačuje mu, že prostě a jednoduše všechno v domě funguje, no DEBIL! a to jsem mírná ve výrazu.
Taky si tajně myslím, že Zizi mlží, že dvě děti nechce,myslím, že kdyby jí muž přislíbil, že to bude holčička, tak ani nemrkne a hned je dvoučárková :-)
Fialko - taky se snažím bojkotovat kočár, Vojta je spokojenej, jen nám všechny pochůzky trvají neskutečněěěěěě dlouho. Divím se Ti, že jsi toho kluka nepraštila, respektive jeho maminku.
Dobrou noc, jdu pít meduňkový čaj, abych se zklidnila.
 Jolka

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 24.11.04 22:17

Ahoj Jolko,
třezalka je lepší. No tak tihle jsou nejhorší, znám jich bohužel taky pár.
Jo měla jsem chuť seřezat spíš tu mámu, ale ve své podstatě mi jí pak bylo líto. On jí to vymaluje její „dobrý synek“.
Tak řekni kdy mám začít a já Vám tam zkopíruju nějaké myšlenky...........
Dala jsem fotky do galerky. Jsme ostudy, naposledy se tam chechtá na nás Kubík a to už před dvěma měsícema. Ouí.
Tak papapa.

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 24.11.04 22:30

Ahoj!

Jsem dneska nějak aktivní, mám totiž absťák, jak jsem nebyla dlouho na netu :-)).

Jolko, klidně bych taky psala deníček, pokud nám opět neselže připojení. Ani se ti nedivím, že tě ten debil inženýrská vytočil. Takovýhle týpky taky zrovna nemusím. Meduňka je fajn na zklidnění, ale spíš by to chtělo něco šlehnout ( jedovatýho nejlíp ) tomu chlapovi, ne? :-))

Fialko, to byl teda zážitek!! Udělala bych to samý, kdyby nějaký dítě mlátilo Renču, ona je totiž taky trubka a nechala by se. V létě jsme měli podobný incident na písku, tam zase nějakej chlapeček kousal děti, tatínek ho za to málem chválil, to byla síla. Kluk byl asi 1,5 letý.

Pavlína

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 24.11.04 22:46

Ahoooj všem,
tak konečně jsem zase TUUUUU!!! Ještě jsem nečetla příspěvky, jen deníček, a pokorně si sypu popel na hlavu - takže Zizi, jdu do toho, jednou za měsíc to rozhodně zvládnu:-))))
Co novýho u nás vám napíšu asi až zítra, nějak mě ta připojovací akce zmohla, tak jdu padnout do kómatu:-)
Mějte se zatím krásně, fakt jste mi všichni moooooc chyběli:-) Šárka & Tedýsek (od Zizíků si přivezl luxusní modřinu na tváři, t.č. je zelená a lidi na ulici se na nás tak divně dívají…:-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.04 09:02

Juuuuu, holky, to už v tom mám zmatek, kolik je zájemců o psaní.
Tak to vidím následovně:
tenhle týden psala deníček Zizi, já si dám příští týden repete, pak je na radě Katule, pak bude Fialka a dál si určete …
Já včera fotila mraky fotek Vojty, chtěla jsem něco poslat do galerky, ale všechny fotky byly moc velký. Takže se na Vás obracím s prosbou, jestli mi polopaticky napíšete, jak se dají fotky zmnešit. Pak bych taky chtěla pořídit babičkám kalendáře z fotek, jestli se pamatuu, tak jste to tu dřívě řešily, připomeňte mi, prosím, jak na to :-) Díky.
Meduňka docela zabrala, že jsem usnula celkem v pohodě, nicméně jsem se s panem důležitým hádala celou noc. A to podotýkám, že nejsem členem výboru, byla jsem jen prostý účastník schůze. No být já předseda, tak včera asi seknu s funkcí :-) Šárko - WELCOME !!
 Jolka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.04 09:04

Juuuuu, holky, to už v tom mám zmatek, kolik je zájemců o psaní.
Tak to vidím následovně:
tenhle týden psala deníček Zizi, já si dám příští týden repete, pak je na radě Katule, pak bude Fialka a dál si určete …
Já včera fotila mraky fotek Vojty, chtěla jsem něco poslat do galerky, ale všechny fotky byly moc velký. Takže se na Vás obracím s prosbou, jestli mi polopaticky napíšete, jak se dají fotky zmnešit. Pak bych taky chtěla pořídit babičkám kalendáře z fotek, jestli se pamatuu, tak jste to tu dřívě řešily, připomeňte mi, prosím, jak na to :-) Díky.
Meduňka docela zabrala, že jsem usnula celkem v pohodě, nicméně jsem se s panem důležitým hádala celou noc. A to podotýkám, že nejsem členem výboru, byla jsem jen prostý účastník schůze. No být já předseda, tak včera asi seknu s funkcí :-) Šárko - WELLCOME !!
 Jolka

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 25.11.04 20:21

Ahoj holky, Šárko a Tadeášku vítejte zpět, opět.
Jolko, já mám program na fotky Zoner a v něm je funkce na úpravu fotek. Tak to tam mrsknu a zmenším je. Začnu rozměrem a pak kvalitou. Na to prohlížení tady to stačí. Mne to trvalo asi půl roku než jsem na to přišla. Návod nenávod, praxe je praxe.
Dneska jsme navštívili se Šimánem nové kurzy plavání, protože ty naše původní nám změnily časy a měli jsme plavat od 12 hodin zrovna v době maminky a Šimonova tvrdého spánku. Tak jsem musela hledat něco jiného. A… zdařilo se. Je to v centru Prahy na Ovocném trhu. Hrozně se mi to líbilo Šimonovi už méně, protože tam byla docela studená voda. Ale po plavání cestou domů jsem si uvědomila, že jsem nebyla v centru Prahy od té doby co se Šimon narodil. Kromě průjezdem tramvají. Úplně mi zamrazilo. A tak se mi to zalíbilo, že už se docela těším na vánoční trhy atd atd. Kdybych tam nemusela tak tam určitě nejdu ani náhodou, ale takhle si to budu poctivě vychutnávat.
Tak se zatím mějte krásně ahojky
Fialka a Šimonek.

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 25.11.04 20:23

Ahoj Jolko,
my jsme koupily hotové kalendáře s volným místem pro fotku, která se tam dá buď nalepit a nebo za růžky vložit a pak vyjmout do alba.
Tak ahoj Fialka.

Katule1
Kecalka 165 příspěvků 26.11.04 14:50

Ahoj holky,
super, že máte zájem o střídání se v psaní deníčku. Už se těšim, že budu mít víc času na rozmyšlenou co napsat, přeci jenom se mi to teď zdá už trochu fádnější období, i když Kuba mě překvapuje každý den. Má úžasnou fantazii, tuhle rozpatlal jogurt, co mu ukápl cestou do pusy a začal volat „píp, píp“, což je u nás ptáček. A fakt to vypadalo jako ptáček, hlavička, tělíčko a křídlo.
Nejsrandovnější je, jak se snaží opakovat, třeba Vochomůrku a Křemílka. No to jsou zkomoleniny. Někdy mě samozřejmě zaskočí, jak huláká, že něco chce a já absolutně nerozumim. No znáte to, nedá pokoj, dokud to mamince nesepne.
Teda ta příhoda s tím malým vzteklounkem je síla, to se dá čekat, že se děti vztekají, ale co ta jeho maminka? Asi počítala s tím, že si to kluci vyřídí mezi sebou ne? Kuba je taky pěkný trdlo, všechno si nechá sebrat a líbit. Jenže on je pěkný rozmazlínek. Sedí a bulí a volá mámu, jak jinak.
Jsem z něj teď trochu rozladěná. Nejen, že si doma absolutně nehraje sám a věčně ho mám za zadkem. Jak byl nemocný, zvykl si na mě nebo na tátu a babičku a jak jdem někam mezi cizí lidi ven a zůstane sám, řve jak tur. Poprvé po třech nedělích absence mi v mateřským centru prořval hodinu. Nechtěla jsem to vzdát, tak jsme tam chodili a koukali na hračky a z okna, jak padá sníh, ale jak jsem se s nim (v náručí!) přiblížila mezi děti, řval. Po tý hodině už to šlo, dokonce jsme si v herně spolu hráli (ovšem bez cizích dětí). Na podruhý taky brečel, jen ne tak dlouho. Řval, jen když jsem se chtěla vzdálit o kousek. Ach jo, já nechci mít doma takovýho ubulenýho mamánka. Nevíte jak na to? Jak mu ukázat, že se nemá čeho bát? Nechci mu ublížit, hledám ten nejlepší způsob. Díky za jakoukoli radu. Připadá mi, že mu vadí víc cizích lidí pohromadě. Když vyleze sousedka, kterou moc často nevídáme, normálně jí sám od sebe pozdraví a nebojí se.
V pondělí jdem na očkování, to mu na sebejistotě moc nepřidá.
Holky, já jsem hrozná žroutka, mezitím co tu píšu, jsem zkonzumovala snad deset čokoládových bonbonů a teď se pouštím do vánočních šištiček. To nám toho na Vánoce moc nezbyde.
Jo, ještě vám musim napsat, že jsem manžela přemluvila, teda spíš i on usoudil, že umělý stromek je bezpečnější a šetrnější a vůbec lepší, tak jsme ho minulý týden koupili. A když už, tak pořádný, dvoumetrový, budeme ho mít do konce života ne?
Ten Kuba si nějak vychrupuje poslední dobou po obědě. Už spí přes dvě hodiny. Někdy i víc, to se pak probudí, nají se a je tma. Fakt super. Taky musím napsat, že noční spaní už je o moc lepší. Vyřešili jsme to tak, že spí v cestovní postýlce a aby to nebylo moc tvrdý, má pod prostěradlem dvě deky. A je zase zpátky ve svým pokoji. Postupně se naučil spát celou noc. Vstává po šestý, někdy i k sedmý hodině, což je pořád lepší něž po páty. Snad se to teď zas nezmění.
S odložením kočáru vám závidím, já ho budu tahat snad i do školy. Lenoch jeden líná. Ujde pár kroků a natahuje ruce, nosit by se chtěl. Já nepovolim a rázem tu máme pěknou vzteklou scénu. Obykle, když neni mokro, ho normálně nechám válet na zemi. Nejčastěji se válí doma na chodbě mezi dveřma, protože se nechce svlíkat. Už vidim, jak mě sousedi šmírujou kukátkem, co s tim dítětem dělám.
Maťo, co fazolka? Myslim na tebe často, jak si to užíváš. Občas mám taky choutky na mimi. Ale zatim jen občas.
Zizi, že tě holky odhalily, proto se neozýváš, viď?
Jarčo, co synoveček? Jak se má? A co ty s Kačkou, kde se touláš?
Kávička dopitá, šišky v žaludku, tak jdu něco dělat, teda ne moc, už mě to uklízení stereotypní nebaví. Odpo se musim jít vyvětrat. Mějte se krásně a pište, ať nezaniknem.
Katule a Kubík

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 26.11.04 16:25

Ahoj holky!
Teda já se tu chvíli neukážu a tolik tolik příspěvků,to je super a ještě je super,jak se nabízíte na psaní deníčku.Ovšem teď v tom mám bordel ještě větší,protože teda nevím,kdy mám potom psát já.

Medulienko sláva,sláva,vítej zpátky po tak dlouhé době,teda ještě když jste byli u nás,tak to nevypadalo nadějně a najednou…:-)))).

No holky,takhle mě podezírat ze dvou čárek,to je neohleduplné,já bych řekla,že těch kluků mám dost,takže se nic takovýho konat nebude,jo kdybych vyhrála milion,tak to bych se nechala přemluvit.Abych uvedla na pravou míru ten deníček ve snažilkách-opravdu,ale opravdu to není moje chyby.Nevím jak je to možný,ale já jsem si na to fakt dávala pozor a několikrát jsem se ujišťovala,že mám deníček v maminkovských.No to bylo překvapení,když jsem tam zase uviděla snažilkovský,blázen jsem si myslela,že si toho nikdo nevšimne a CHILLIE si samozřejmě všimla,protože nemá asi co dělat že?:-))))))))))).Tak jen abyste věděly,já za to fakt nemůžu,to bude asi nějaký emiminový šotek.

Nebyla jsem tu dlouho,protože jsem pekla perníčky,jela nakupovat s rodiči do Brna a ještě pořád se nemůžu vypořádat s tím bordelem v baráku,protože Tomáš je hrozně akční a stíhá uklízet rychleji než já.A to má Lukášek v úterý narozeniny,tak bude oslava,babičky asi po:,–(ím mezi hračky a papíry a autíčka.

Dneska jsem taky nechala Tomáška chodit ,šli jsme jen do obchodu a bylo to bezva,moc se mu to líbí,ale já ten kočár tahám stejně sebou,abych měla kam dát nákup :-))))).

Jolko,nemohla bys dát do kupy seznam pisatelů deníčku,já bych si to někam radši napsala,jak jde kolečko,abych věděla,kdy mám psát.
Jo Fialko,já bych asi tu maminu upozornila,že její dítě mlátí ostatní,ale ono by se jí to asi nelíbilo,kdo ví jestli ji nemlátí taky.No každopádně doufám,že Tomáš bude hodnej,zatím jsem s ním nějaký vážnější problém neměla,ani s Tedýskem se nemlátil,tak to bude snad v pohodě,no uvidíme:-)).

Tak já musím končit,mám moře práce a místo toho tady sedím a píšu,jenže mě to nedalo,když je tu tolik příspěvků a taky jsem se musela bránit,ne?:-)))))
Tak se zatím mějte a ahoooooj Zizi(bezčárková) a Tomášek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.04 19:23

Ahoj holky,

poslala jsem fotku Vojtíška do galerie, ale zapomněla jsem připsat, že je to Vojtíšek, takže to uvádím zde. To dítě pojídající jogurt je můj Vojta, dnes 19 měsíční.
Zizi, seznam ráda napíšu, ale v podstatě mi všechny holky pozitivně nepotvrdily, že budou psát, takže zatím je to asi takto:
Zizi, Jolka (příští týden napíšu náhradní deníček), Katule, Fialka, pak by měla psát Chillie a Šárka, možná i Pavlína ???
Tak dejte holky, prosím, vědět, Chillie nebo Šárka přijdou na řadu se svým spisovatelským uměním v týdnu od 20.prosince, jestli jsem to dobře spočítala.
Nazdobily jste si byty? V neděli začíná advent. Já zatím příliš ne, ještě potřebuju nějaký ozdůbky, věnec, větvičky apod ( můj muž tomu říká zkráceně, ale výstižně pičičůrkoviny :-) ) dokoupit.
Jarčo, mezitím drcáním kočárku se synovcem nám taky občas písni, jak se máte, co děláte, a jak to s vámi vypadá ( // ) ? :-)
 Jolka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.04 19:30

Katule, já bych to příliš nelámala přes koleno, jestli není od narození zakřiknutej a sociálně se projevoval v pohodě, tak bych to přisuzovala pomarodovým stavům a prostě období. Myslím, že to děláš dobře, že jsi se nenechala odradit a v centru s ním zůstala. Dej mu čas.
Vojta si doma taky sám nehraje,buď to neumí, nebo mě tím cíleně prudí ( k čemuž se přikláním ), mám ho pořád za zadkem s autem, knížkama,…kvičícího MAMÍÍÍ.
 Jolka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 26.11.04 21:37

Ahoj,právě jsem dozdobila perníčky a šla kouknout do galerky na Vojtu,ale já ho tam nenašla!!!!Jak to???
Jinak byt ještě nezdobím,většinou to zdobím až tak den před vánocema,ani na to nemám letos sílu a hlavně čas.Tak možná až budu v důchodu,tak budu mít vyzdobený byt anebo věnec akorát tak na hrob :-))).Pa Zizi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.04 22:24

ahoj zizi, to je proto, že se to tam objevuje se zpožděním. já posílala vítkovo foto včera a objevilo se tam dnes večer. chillie

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 27.11.04 00:04

Ahoj holčiny.

Tak Vás zdravím. To koukáte kdo píše co???
Ještě jsem Vás nestihla přečíst, jen tak nakouknout?
Není nějak čas? Kačenka je nemocná, má kašel a šííííííííííleně nudlí. Byli jsme v úterý u paní doktorky. Vypadalo to že už se to lepší ale dneska u usínání zase strašně kašlala? tak jsme zalezlí doma a nudíme se?teda Kačenka? ja se nějak nudit nestíhám. Ted jsem dožehlila od 20 hod. Nějak se mi to nahromadilo, pořád jsem to odkládala, byla jiná práce ale už nemám co Kačce dávat na sebe :D:D:D ? fakt hromada?

Synovec je krásnej, dám fotečku teda k nám do alba at ho můžete ojuknout a třeba Vás to taky drapne? mě to ted chytlo ještě víc když ho vidím. A měl jen o centák mín než Kačka a nějak se mi nechce věřit, že jsem měla taky takovýho králíčka. Ted mi přijde strašně veliká. Jinak u nás nevim. Testnu tak nějak příští týden, když neodletím. Není ani nějak na snaženičko čas. Chodím spát dost pozdě, většinou okolo jedný hodiny, protože mám prácí s tím obchůdkem co jsem si vymyslela?.ale tatka někdy poslušně čeká? ale zadařit se někdy musí ne???

Kačka pěkně zlobí. Jsem z ní už někdy na prášky co vymýšlí za kraviny. Ted je na denním pořádku v¨přesouvání židlí kamkoliv . a kamkoliv se dostat. Minule jsem jí našla na kuchyni v rohu. Dala jsem jí dolu a vysvětlila že se nahoru neleze, v momente byla na židli a zas, tak jsem jí opět sundala a že NE a vzala židli že jí uklidím, stím madam nepočítala a jak chtěla honem na tu židli zase vlíst tak spadla, protože tam žádná židle nebyla. No mě to v tu chvíli přišlo strašně k smíchu. Udělala takovou tu kolíbku o zem. Když si někdy něco udělá a já se směju tak ona začne taky a nebrečí. Tak se snažím jí moc nelitovat. Jen vysvětlit že musí dávat pozor.

Vlastně malýho Danečka ani pořádně neviděla. Když přišli vlastně za prababičkou jí ho ukázat tak jsem s ní šla pryc, protože má ten kašel. Tak jí ho pak švára ukázal jen tak z dálky. Jsem zvědavá co na něj bude řikat.

Že jsme bez dudlíka jsem se určitě už chlubila že jo?? Tak jen potvrzuji, že nám to vydrželo a ani když ho viděla u holčičky u paní doktorky tak to s ní nic nedělo a brala jí auto a nějakej dudlík jí byl ukradenej. Tak mám opravdu radost, že to tak hladce proběhlo.

Dneska jsme zkoušeli opět bez plín?byli úspěchy i neúspěchy. Tak uvidime co dál. Na nočník moc ted už nechce spíš na záchod s prkýnkem, ale to se jí musím ptát pořád, sama neřekne a že i nechce. Když jdu já, tak pak chce i ona a to se vyčůrá. Když se kaká tak se na ní nesmí nikdo koukat, to nás i odstrkuje, tak to asi bude horší s chozením na velkou na wc? no ale jednou je snad taky odložíme.

Musím Vás pořádně pročíct, i minulej deníček, jen tak jsem nakukovala a viděla něco o vánocích a dárkách, Já nevim pořádně co? tak třeba jste měli někdo super nápad.
Mám zatím jen takový dvě blbůstky.
Ještě chci ten dětskej kazeták. Růžovej :D?Kačenka si totiž pouští pořád CD Molavcový co bylo u plínek a strašně se jí to líbí, jen už jí to asi na kazetu nenhrajeme, protože někdě Moravcová krásně koktá :D
Viděla jsem i CD dětský asi za 250 ale jsou u toho nějaký cd ty malinký a nevim co na nich, kdyby tam šli i český písničky tak to by jí asi bavilo víc, líbí se jí jak může přepnout na jinou písničku.

No tak jdu plavat a spát.
Jsem se nějak rozkecala.
Musíme se uzdravit protože jedeme s tatkou na hory na vánoční mecheche a letos bereme Kačku sebou?tak at je zdravá.

Mějte se krásně ahoj
Jarča a Kačenka?
Je to moc dlouhý, tak to číst nebudu? chyby neva ne??? :D:D:D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.04 11:49

Ahoj holky,

pro informaci - poku heldáte ve straém deníčku a divíte se, kde je nový aktuální :nový deníček jsem poslala včera, zatím nám nevyšel, doufám, že není problém s jehio uveřejněním ? :-(
 Jolka

Vložit nový komentář