Opičáci 4

Snažení

Ahoj opičáci a mamky! Tak jak se všichni máte?Už se nám docela ochladilo,takže nastává pro mě velmi neoblíbený čas,kdy musím Tomáška oblíkat do několika vrstev oblečení a to to nechci vidět v zimě,už teď z toho mám hrůzu.

Nesnáším ten kolotoč,kdy kvůli jednomu nakoupení potravin,musím podstoupit to půlhodinový oblíkání Toma,který mi mezitím vybrakuje všechny vatové tyčinky do uší a nacpe si je samozřejmě do uší a nezabrání mu v tom ani čepice.Vypadá to dost komicky,na hlavě čepice a z uší mu trčí barevné tyčinky a on z toho má děsnou švandu,někdy tomu taky neuniknu a mám je v uších taky,protože okamžitě využije situace,kdy mám plné ruce oblečení a snažím se ho oblíct a on mi mezitím narve do ucha tyčinky,no jsme prostě jak dva mimozemšťani.Už aby bylo zase léto.

U nás teď nastává období burčáku,takže je práce,jak na kostele a to je taky důvod,že jsem se ani moc nedostala na emimino.
Taky tady budou o víkendu burčákové slavnosti,začínají už ve čtvrtek a v pátek se na náměstí otevírají mázhausy,to jsou místa,kde se celý večer nalívá ta božská tekutina,co by nám měla pořádně pročistit organismus(hlavně střeva :-))))))))).
Taky je večer divadlo,tak snad bude aspoň trochu teplo,aby se tam venku dalo posedět,v nejhorším se budem muset pořádně zahřívat burčákem,ale jen s mírou,protože v sobotu začne ten pořádný rej.Máme historický průvod městem,jarmar­k,divadla, šermíře a rytíře a je to fakt moc pěkný.Večer se jde samozřejmě do sklepa a tam už se dějou věci.....
Tak na nás myslete,ať to letos zase přežijem,loni jsem to prokojila,tak se letos docela těším a taky tu medovinku si dáááám.

Očkování na spalničky u Tomáška proběhlo bez teplot a jiných příznaků(sestřička mě upozornila,že se může i trochu osypat),tak jsem ráda,že to dobře zvládl.
Tento víkend tu byly svatováclavské hody,tak jsme vyrazili s klukama na kolotoče.Měla jsem strach,že jakmile po:,–(íme Toma do autíčka a kolotoč se rozjede,tak že začne řvát,ale kupodivu se nic takovýho nestalo a naopak se to Tomovi tak líbilo,že mám prázdnou peněženku,protože jel asi stokrát a vůbec nechtěl slézt.Ale já byla hrozně šťastná,že si to tak užil.

Tak na chatě jste si to užily,Jolka v Londýně určitě taky(už se moc těším,až nám o tom napíšeš) a kdo jdete na ten obrsrazík,tak určitě napište,jak to tam probíhalo,jsem hrozně zvědavá,jak se to dá zvládnout v takovým hojným počtu .

Tak my se zatím loučíme,užívejte si posledního sluníčka,pokud u vás ještě vykoukne a zatím se mějte krásně a pište.Chtěla jsem napsat něco o nočnících nebo něčem,ale bohužel nemám čas,tak příště.
Tak papá Zizi a Tomášek(ve čtvrtek už 17 měsíců)

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.04 14:03

Ahoj,
tak jsem tentokrát první.

Myslím (doufám), že můžu definitivně říct, že očkování spalniček u nás proběhlo docela dobře. Dětem se to jako obvykle spojilo se zubama (špičáky u Aničky), ale teploty měly jen mírné, budily se a občas byly protivné.

Nočník zkouším ráno a večer a když si ho přes den Tedýsek sám přinese (Anička to nedělá). Andulka čůrá spolehlivě, pokud to stihnu včas, ale Tedýsek, myslím, ví víc o tom, jak ta voda v nočníčku (říkají čůránkám voda) vzniká. Zatím jen čůrají, často se to někomu povede a všichni z toho máme radost :). Jinak to víc netlačíme, času je dost, až půjdou do školy, budou to umět a za ten stres to nestojí.

Tedýsek dneska má nové slovo bagr (jen opakuje a chvíli po opakování i sám říká a ví co to je).

Tak to je asi dnes vše,
Ethel, Ted a Anka

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 28.09.04 15:27

Ahooooj opice a opičáci!!!

Jak jsem nedávno slíbila, tak také plním a píšu pár řádků od nás.

Ale na začátek důležitou informaci. Co takhle srazík?

!!!!!!!
OPIČÍ SRAZÍK - středa 6.10. v 10.00 v dět­ském koutku v Tescu- Letňanech !!!!!!!

Deštivé dny jsou stále častější a my se Šárkou ? Medulienklou pomalu začínáme propadat podzimním depkám, cože si počneme s Tadeáškem a Verunkou v těch chmurných dnech. Představa dítka zavřeného celý den doma, demolujícího byt, opakovaně a vytrvale nosícího boty malé i máminy, oblečení obou velikostí a urputně se dožadujícího vypuštění a samozřejmě nechápající, že venku zrovna lije jako z konve, je opravdu úděsná. A jelikož u nás není žádný dětský koutek pro takto malé děti - DĚS!, pojedeme na výlet do Prahy.
Takže kdo se k nám přidáte, moc rádi vás všechny uvidíme a uslyšíme (Barborčino já šama musí být kouzelné ? tleskám a předpokládám, že Veronika to bude umět tak nejdřív za rok), jsme zvědavé na ty naše opičáky!!!

Ani jedna nemáme pravidelný přístup na net (Šárka ? prozatím, ještě hledají nejlepší řešení připojení), tak nemůžeme dostatečně ?organizovat? onen srazík, ale doufáme, že naše výzva nezůstane bez odezvy, a že se někdo z vás k nám připojí (někdy na začátku října vlítnu na net a zjistím co a jak, v případě potřeby my když tak můžeme i v úterý nebo ve čtvrtek, kdyby se vám to nehodilo v tu středu).
Těšíme se!!!!!

S Veronikou je to jinak hodně podobné jako s vašimi dětmi. S nočníkem má Verunka téměř nulaprocentní úspěšnost. Moc dobře ví, že se tam dělá eee, letí pro něj, div se nepřetrhne, sedí (dokonce!) na něm pár pikosekund, pak si stoupne a slavnostně hned udělá ee (velké ee!!) kamkoliv jinam (poprvé odešla naštěstí na dlažbu, podruhé to bylo mnohem horší a vykadila se na koberec). Takže nočník teď neřeším, časem?.
Mluvení ? zvířátka plus postupně se rozrůstající slovník, teď je hitem neustálé hledání a nalézání čehokoliv, takže celé dny slyšíme ?kde je?? a za chvíli radostné ?tady je!?
Verunka si teď moc oblíbila knížky, takže hodně prohlížíme, pojmenováváme a ukazujeme až do alelujá. To jsem moc ráda.
Začaly jsme zase chodit do plavání. K mé radosti to Veronika ani po 3měsíční pauze nezapomněla, potápí se a cáká dle libosti, ale na Tadeáška (chodíme teď plavat se Šárkou) teda fakt nemá, ten je téměř pořád pod vodou a na hladinu se vynoří jenom doplnit kyslík.

Jinak stále ještě kojíme (kdybych Veroniku po spaní nočním či odpoledním nenakojila, tak by to s jednou z nás špatně dopadlo), jíme neslaná, nemastná zeleninovo-masová jídla, ovoce, pečivo, jogurty, přesnídávky, kaše.

Potřebujeme nutně doplnit sortiment hraček (vzhledem k tomu, že budeme teď mnohem více času trávit doma), ale já jsem vždycky v obchodě jak majznutá přes hlavu a nevím, jakou hračku ? a cenově přijatelnou! mám vybrat, tak většinou odcházím s prázdnou, maximálně nesu nějakou maličkost, konvičku?
Můžete holky poradit, s jakýma hračkama si vaše děti nejvíc vyhrajou??? (u nás stále vedou nehračkové předměty ? nejvíc si Veronika vyhraje s krabicema všeho druhu, do kterých si syslí své poklady ? v tomto ohledu opravdu není náročná).

No tak to jsem se nějak rozepsala.
Mějte se a těšíme se, že se v říjnu s vámi potkáme na srazu v Praze. Všechny vás taky pozdravuje Tadeášek a Šárka.

Eržika a Veronika, 17,5 měsíce.

PS. Jo holky, vykopávačky deníčků, mohly byste občas připsat k názvu Opičáci i stáří dítka???, třeba by to ulehčilo novým čtenářkám emimina hledání vhodného deníčku a mohl by se tak k nám někdo nový přidat (jestli to někdo takový čtete ? přidejte se, napište!!).
Co je s brněnskou sekcí? ? Chilie s Vítkem, Maťa s Oliverkem, Jitka s Karolínkou ? zdravím Jitko, pamatuju si tě ještě z těhotenského deníčku, je dobře, že jsi se ozvala, piš častěji!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.04 19:25

ahoj opičáci a mamky, hlásíme se s vítkem už konečně zase připojení. máme to přes mobil, na nás sice docela drahé, ale co… ještě se rozhodnu, jestli to budu platit nebo budu bez spojení.
zizi, s oblékáním jsou u nás také problémy. většinou to vítka vztekne a pak ho honím po pokoji a různě se mu snažím navléknout různé kousky oděvu. o botách ani nemluvím, to musím použít násilí. v poslední době je vítek neustále v nějaké špatné náladě. začalo to zoubkama /dolní špičáky /které nám teď poprvé daly pořádně zabrat/ a od té doby je to vztekloň k pohledání.
s nočníkem jsme měli velké úspěchy, když bylo teplo a vítek doma ráno nebo večer chodil nahý, tak když se mu chtělo, tak šel a v pohodě to zvládl do nočníku. ani nepokládal většinou za nutné mi to oznamovat. zkoušela jsem, nechat ho chodit bez plenky, to ale pak dopadalo tak, že si na nočník sedal i v tepláčkách či punčoškách a čural přes ně. teď jak má to vzteklé období, tak nočník úplně odmítá. a navíc tu máme strašnou zimu, tak ho nemůžu nechat holého.
eržiko, co se týká hraček, tak teď jsme sice většinou ještě pořád venku, ale jinak vítězí kostky všeho druhu. a všechno, co se dá nějakým způsobem prozkoumávat. teď jsem mu koupila třeba pokladničku se zámkem a klíčem. nad tím strávil asi půl hodiny a vydržel by ještě dýl, ale odtrhla jsem ho kvůli koupání a spaní :).
a s mluvením u nás nic moc. poslední týden začal asi první opravdová slova. nejdřív bába, teta a nakonec z něj vypadlo i máma. strašně mě to dojímá. užj sem měla pocit, že se ani nedočkám. říká máma, ukazuje při tom na mě a nádherně se usmívá a já si říkám, že takové odškodné za ty vzteklé výstupy teda beru :).
tak se zatím mějte, už se budem zase ozývat. chillie+vítek /spící/

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 28.09.04 20:19

Ahoj opičáci!
Tak dneska jsem ochutnala první burčák,mňam,to byla dobrota,ovšem zůstal mi tam taínek,tak bůh v,kdy se nám vrátí.
Eržiko,strašně ráda bych vás s Šárkou zase viděla,ale mám to z ruky,tak snad jindy.Hračky u nás vítězí asi takové,jako je smeták a lopatka a všechno,co Tom nesmí,ale ještě si pořád tahá kufřík,kde má Luky všechno možný z kinder vajíček(jsou to všechno malinkatý věci,ale nemám strach,že by to spolkl nebo vdechl,protože si to do pusy nedává),takže to co nesmí,je úplně nejoblíbenější.Taky ho hrozně baví šlapat na pet lahve,tak se mnou vždycky třídí odpad,aby z něj nakonec nebyl nějaký ukízeč odpadků:-))).
Fialka mi dneska psala,že je na Šumavě a že nám zamluvila pokoje na ty jarní prázdniny.Jedeme já a moje rodinka,Fialka a její rodinka a Šárka a její rodinka a taky něco říkala Jarča,že by jeli taky,tak kdo byste se přidali,tak dejte vědět.
Tomášek už druhý den usnul sám v posteli,aniž bysme mu u toho museli asistovat,tak se nám to uspávání snad lepší,nebaví mě u něj sedět a čekat než usne třeba půl hodiny.Dneska v noci pořád řval néééé,nééé,tak kdoví co se mu zdálo,já myslela,že mě klepne pepka,protože vstávat každou hodinu,to mě fakt dorazilo.No doufám,že se to zlepší a začne zase pěkně spát.
Tak já končím,mám ještě fůru práce.
Jen jsem se dívala,že máme deníček jako snažilky,tak já se teda ani náhodou nesnažím a vloudila se nám tam asi chyba.
Tak se zatím mějte hezky a páááá Zizi a Tomášek

mismiska
Kecalka 178 příspěvků 29.09.04 13:35

ahoj erziko a verunko,

rada se ke sraziku pridam, pokud teda prezijeme ten megasraz v nedeli :D

s hrackama je to u nas jednoduche, vedou balony a kyblik, do ktereho se da vse schovat a dela to pak bezvadnej ramus. dneska jsem koupila puzzle domecek, je to drevena krychle, kde je magnetech prichycen panacek a dvere a kdyz se vytahne komin, celej domecek se rozpadne..mne se to moc libilo, uvidime, co na to bara :D

oblikani zatim nebojkotujeme, ale zvazuju porizeni zavazovaci cepice, normalni porad sbiram nekde po zemi..:D problem je plastenka na kocaru, to pak jedu jak se sirenou.

mejte se moc krasne a preju co nejmene deste

misa a bara - za tyden 13.mesicu

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 29.09.04 21:31

AHOJ VŠEM
zdravíme po dlouhé době. Vrátili jsme se z promrzlého prodlouženého víkendu na Šumavě. Už jenom ten sníh tam chyběl, pak by člověk i tu zimu snadněji snášel.
Co nového v ?Šimonově?? Šimon maluje na papír připevněný na deskách a já běhám za tužkou v jeho ruce. Občas to vychytám, občas ne. Ale stejně, nejlépe to jde na zeď. Máme celý byt ze sádrokartonu, který se tváří jako papír na deskách. Teď už mi jenom chybí zakoupit rámečky a rámečkovat výtvory ve stylu reklamy: NEBYDLI ? ŽIJ!
Používáme nočník, ale jako autíčko. Dostali jsme nočník s řídítkama takže teď kdykoliv ho po:,–(ím na nočník tak sedí ? nekoná, ale řídí a dělá BRRRMMMM. Snad jednou nebo dvakrát se zdařilo, ale bylo to za cenu, že já ještě polomrtvá vstanu hned jak se Šimon probudí a letím s ním na nočník.
Baštíme skoro všechnu stravu. Jenom když to přeženu s kořením (což já ráda a bohužel často) tak se musím uchýlit k osvědčené směsici zeleniny s těstovinami. Ale docela rád si občas smlsne i na dětských papáníčkách. A večer pořád usíná u lahve s kaší.
Pořád špatně spí. Většinou začne kolem půlnoci kňourat a hučet a pak to stupňuje až do hysterického řvaní. Ale všechno se koná ve spánku. Musím ho drasticky probudit ? světlem a pak znova uspat. Jednou se mi stalo, že přišel za mnou do koupelny na záchod, v celém bytě tma, tam zavolal ?mámo? vylezl mi na klín a pokračoval ve spánku.
Jeho nejoblíbenější slovo je AUTO. A to slyším tak 1000× denně. Máme doma přeautováno (jen před barákem stojí pouze služební), takže šlápnout v našem malém bytě na nějaké to auto není vůbec problém. Zajímavé je, že ze všech aut v ulici Šimon bezpečně pozná tátovu Felicii a pokaždé když potkáme zelenou Felicii, tak huláká na celé kolo TÁTA a žene se k ní. Z čehož mám pěkné nervy, například dneska nám v pidisekundě vběhnul do silnice mezi projíždějící auta. Byli jsme tam já i Michal. Šimon si hrál s chrastítkem na kočárku a než jsem odemkla auto byl pryč. Tak rychle jsem v životě neběžela. Skočila jsem právě projíždějícímu autu pod kola, abych ho zbrzdila a Michal ulovil Šimona. Vyslechla jsem si spousty jadrných poznámek od paní řidičky, ale vše se naštěstí odehrálo bez nehody, i když se nám klepou kolena ještě teď při pomyšlení na tuto událost. Hrozný je, že ten malej šmejd se tím náramně bavil a já jsem mu v tu chvíli nedokázala ani nařezat ani vynadat.
A stejně jako jinde mám problém v tomhle počasí udržet Šimona v bytě a když už se nabalíme a vyrazíme, tak mám problém ho udržet v kočáru a vyvézt někam na bezpečné místo, a když už ho vypustím tak mám problém ho udržet na chodníku nebo v blízkosti. Dobrým pomocníkem mi je vodítko. Sice už si ho nezaslouží jakožto velký chodec, ale pro bezpečnost jeho i moji má vodítko vždy když jdeme bez kočáru. Pláštěnka na kočárku bude zřejmě jeho noční můrou ? ječí jako pominutej a rve ji z kočáru a snaží se vylézt otvorem ven. V pláštěnce na oblečení je naprosto v pohodě. Má ji sice až na zem ? občas si na ni šlápne, ale je v klidu.
Na srazík ve středu bychom rádi dorazili. Takže ve středu v 10 v Letňanech. Snad bude přát počasí i zdraví.
Moc vás zdraví Fialka a Šimonek.

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 30.09.04 14:30

Ahoj holčiny,

Tak jak je v tom ošklivém počasí??? Hrůza co? Aspon kdyby neprselo? at se dá někam jít, protože u nás je to stejný jak u Šimona, my proste pod pláštěnkou sedět nebudeme a nebudeme.Je řev největší a vylejzá z ní ven, takže my ani pláštěnku na kočár nasazovat nemusíme. Obyč pláštěnka na tělo se jí taky líbí, ale ještě jsme jí nevyzkoušeli venku v dešti.

Co u nás je nejoblíbenější hračka??? V poslední době asi naše boty? nazouvá si je a chodí s nima po bytě? no je to komedie? a nejvíc se jí líbí moje mokasíny, která pěkně po podlaze klapou a ještě si dupne.. :D ?

Nočník taky nemá úspěch, jen po probuzení ale začínám častěji posazovat? vysledek? Jedna loužička v chodbě a a druhá v pokoji :D ? prostě co nejdál od nočníku :D

Jdeme za chvíli k Michalce, je o dva dny mladší a už je přes den bez plíny, tak nasbíráme info jak na to :D

Máte ted trocha jiný režim, Kačka ráno vychrupuje? i do 8,30? takže jde pak až po o spinkat a to spí dvě hodiny? večer jak stíháme. Je ale v postýlce mezi 19-20 hod a chrupe.

Se srazíkem to u nás záleží na tatkovi co bude mít za práci? jestli bude cesta do prahy nebo ne? kdyby jel tak se určitě zastavíme. Jestli nebudeme s obr srazíku zničený :D

V sobotu má babička narozeniny takže budu mít práce až až ? dělat chlebíčky a oběd? cca pro 15 lidí? no tatka mi určitě pomůže? jinak? baci baci.. jak dělá Kačenka.. :D

Tak jdu skontrolovat kde je loužička? má totiž sedět na nočníku ale podle zvuků to odhaduju na něco jiného :D

Ju Fialko? úplně mi zamrazilo, ještě štěstí že umíš rychle běhat? dejte mi s tímhle pokoj, já se bráním tomu Kačku vytahovat kde jezdí auta, ale u nás je to přece jen jednodušší než u vás? tak at se nám takové úrazy zdaleka vyhýbají?.

Ahoj Jarča a Kačenka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 30.09.04 19:46

Ahoj,jsem tu jen na sekundu.Jen jsem chtěla napsat,že u nás taky vítězí naše boty,Tomáš si je obouvá a tahá je po celým baráku.Pa Zizi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.04 21:20

Ahoj mamči a opičáci,
koukám, že už máte všichni očkování za sebou, to závidim, my zatim nic, první termín jsme prošvihli, byli jsme na dovče, tak teď čekáme na na další pozvánku. Možná tam zajdu, ať už to máme z krku.
Zizi, užívej si burčáku, my jsme ochutnávali na dovče v září.
S oblíkáním máme občas taky docela nervíky napružený. Někdy to jde dobře, dokonce mi Kuba pomáhá. Se svlíkáním taky. Musím ho teda vždycky nejdřív motivovat, jakože jdeme pá a když se neoblíkne, tak nikam nepůjdem a že máma je taky oblečená a že má na kalhotech tu pěknou mašinku a tak. Občas jsem i slušně vygumovaná, že to na něj narvu, ať se mu to líbí nebo ne.
Pláštěnku na kočár poslední dobou nesnese, rve za to okýnko a už jí máme rozervanou, tak má okýnka tři, ale zřejmě né dost velký, rve to víc a víc. Pláštěnku na sebe neobleče, protože se jí bojí. Zato holinky má moc rád.
Na nočník jsem Kubu začala dávat nedávno a když brzy ráno vstanu ještě polomrtvá jako Fialka, vykadí se. Pak to zkouším po obědě a někdy po sváče a po večeři. Úspěch je někdy je, někdy ne. Ráno u nás bývá třeba i v pět. Hrůza!!!! Pozůstatek z dovolený. To příšerný spaní u nás přetrvává. Musíme uspávat, to neva, trvá to max 15 min, jenže jak usne s pocitem, že jsem u něj, tak to samozřejmě vyžaduje, když se probudí. A noční uspávání už je horší, včera to trvalo dvě hodiny! Poslední dobou vyžaduje kromě mě i mlíko. Snažili jsme se to s manželem vyřešit různě, poslední pokus je přestěhování postýlky zpět k nám do ložnice. Slibuju si od toho, že časem nebudu muset vstávat, že bude stačit jen slovní uklidnění. No uvidíme.
Fialko, ještěže to dobře dopadlo. Nemáte to jednoduchý, jak psala Jarča. Já si Kubu netroufnu pustit ve městě ven z kočáru, tak aby moc neječel, cpu ho vším možným.
Mezi nejoblíbenějsí zábavu bez asistence u nás patří strkání klíčů, nejlíp od auta, do zámků u dveří a do jiných otvorů. Klíče ze všech dveří jsme urychleně vyndali a schovali poté, co jsem něco uklízela v ložnici a když jsem chtěla odejít, bylo zamčeno. Naštěstí to Kuba zamknul z ložnice a ne zvenčí. Teda jemu by se to asi líbilo, kdyby mamka byla zamčená a on měl volnou ruku po celým bytě. No a ještěže se tam nezamknul sám.
K tomu zámku mě napadá, že brzy dosáhne na kliku. Ach jo, to se mi teda vůbec nelíbí.
A jinak je oblíbená hračka ten stoleček od Fisher Price, za obrázky z plínek. Ovšem ten pultík odhodí, vleze si dovnitř a pak staví komínky z kostiček a nebo je všude hází. Další oblíbenost jsou ty kelímky, co do sebe zapadají. Zkouší komín nebo je skládá. Samozřejmě nejoblíbenější hračky jsou ty zakázaný.
Zizi, mám poslat deníček v pondělí? Jestli jinak, napiš prosím.
Mějte se krásně, doufám, že bude zítra hezky a budem moc jít s taťkou na výlet.
Katule a Kuba

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.04 21:31

Ahoj holky a dětičky,
hlásím, že už jsme zpátky - i z plaveckého pobytu i z Londýna. Londýn byl podstatně lepší :-)
Plavecký kurz se mi líbil jen v tom, že se na něm hodně plavalo a že jsem byla sama s Vojtou, prostě intenzivní užívání si vlastního dítěte bez práce, vaření, uklízení, žehlení… Jinak to bylo na můj vkus moc organizovaný, skoro jsem si připadala jako na pionýrským táboře.A na kolena mne dostal seznamovací večírek, kde jsme -tleskaje si o kolena - opakovaly jména ostatních maminek. Prostě jsem si to představovala trochu jinak.
Londýn - NÁDHERA!!!!!!!!!!­!!! Viděli a prošli jsme si všechno, co jsme měli v plánu, počasí nám přálo ( nelilo bez ustání ), Angličané byli milí, obsluha pubů příjemná. Z pubu mám jednu neuvěřitelnou historku - objednali jsme si jídlo, jedno z objednaných neměli, takže mi číšník řekl, že si mám objednat cokoliv z jídleního lístku bez doplatku, k tomu donesl dvě piva jako pozornost a omluvu, mile se tvářil a nevzal si nabízené spropitné při našem odchodu!
Zizi - jak jsi zvládla slavnosti?
Jak je to s deníčkem? Počítám s tím, že tenhle týden nepíšu, že je Kaťa na řadě - ok?
Všem nemocným přeju brzké uzdravení.
Holky, popište nám obrsrazík.
Eržiko - ve středu se s Vojtou připojíme.
 Jolka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 04.10.04 10:56

Ahoj,já posílám deníček v pondělí večer a vyjde vždycky už v úterý,tak si myslím,že ho můžeš poslat klidně v úterý.Jinak já nestíhám,ozvu se asi ještě večer,ale snad počítáš s deníčkem na tento týden,že je na tobě,dík Zizi.

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 04.10.04 19:38

Ahojky,
tak jdu jen na skok, než mě zas uloví Barbánek.
Hlavně hlásím, že na středeční srazík dorazíme taky a ještě se možná přidají dvě holky s miminama z chatu - doufám, že to nikomu nebude vadit.
Moc se těšíme, momentálně pracuju na nových Báry stránkách, neb na rodině mi to poslední dobou zlobí a nějakou fotku tam poslat je takřka nemožný.
Včera byl ten OBRsrazík, no fakt to byla paráda, Jirka hodně fotil, takže už je spousta fotek na www.barbanek.cz/srazik - můžete kouknout.
Mizím, slyším podezřelé zvuky.
Mishicka

PS: ještě jeden dnešní superzážitek … máme akvárko s rybičkama, který Bára miluje … kouká na ně, ťuká … a dneska mi užírala takový ty slaný mňamky preclíčky, kolečka a taky jedny ve tvaru rybičky. A protože byla dost dlouho v klídku, ohlídla jsem se od plotny, zrovna když si povídala, že ryba plave … najednou jich v tom akvárku bylo nějak moc, ona tam naházela ty rybičky, co měla sníst :D :D :D

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 04.10.04 19:53

Ahoj holky!!

Jenom na skok, jestli jsem dobře četla, tak jste nás v tom nenechaly samotné a dorazíte ve středu na srazík v hojném počtu, to jsme moc rádi!!!

Takže se těšíme na
Mismisku s Bárou
Fialku se Šimonem
Jarču s Kačenkou - možná???
Jolku s Vojtíškerm
Mishicku s Barbánkem + 2 další mimi - batolata???

Dougám, že jsem na nikoho nezapomněla.
A co ostatní, přidá se ještě někdo?

Ahoj Eržika s Verunkou a Šárka s Tadeáškem
Musím letět, jdu do kina na Horem pádem, začíná za 8 minut, tak doufám, že nebudou žádný auta a stihnuto, no to asi těžko, ale reklamy nemusím vidět.............

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 04.10.04 21:50

Nazdárek holky!
Tak jsem přežila slavnosti,sice to bylo dost náročný neb Tomášek jaksi spí tak podivně,že skoro každou hodinu vždycky zaječí z postýlky,já se proberu a dělám pššš,takže to dělám už několik nocí a obvzvlášť o víkendu se mi to moc nehodilo,v pátek jsem přišla asi v půl jedné a v sobotu ve tři.Tomášek samozřemě vstává už v sedm i dřív a vždycky si na mě vyleze a skáče po mě,no na můj zhuntovaný žaludek teda nic moc:-)))).
Jinak to bylo super,všem známým se tu moc líbilo,tak jsme si to pěkně užili.
Pro nás sice ty pravý burčáky teprve začnou,protože hrozny nám dovezou až koncem října,ale tohle mi taky stačilo.Tomáškovi se to moc líbilo,hlavně ti šašci na chůdách a různí kejklíři a taky rytíři,když se mlátili,tak to byla bezva podívaná,já si myslela,že se bude bát a on nic.
S Lukym to bylo horší,toho nic nebavilo,hlavně se mu nechtělo s náma chodit,tak jsme ho ve finále poslali domů,on byl hrozně rád a já byla smutná,ale nakonec,proč ho nutit,že.

Tak doufám,že se obrsrazík povedl a že se taky povede opičí srazík,škoda,že to máme tak daleko,protože ještě neznáme Jolku s Vojtíškem osobně a to mě docela mrzí.
Musím napsat,že se Tomášek poprvé vykadil do nočníku a to ještě vůbec netrénujem,ale on začal dělat jako eee a šahal si na plinku,tak jsem ho po:,–(ila a po větší dřině se vykadil.Pak si to slavnostně odnesl vylít do záchodu a spláchl a měl z toho docela radost,ale to bylo jen jednou,ještě počkám až do těch 18.měsíců a pak začnem asi trénovat trochu víc,je fakt,že si to ještě asi ani pořádně neuvědomuje,takže ho nutit nebudu.Když poslouchám,jak moje kamarádky nutí děti už po půl roce na nočník,protože se to tak vždycky dělalo a podobně,tak je mi z toho na blití,ale už nic neříkám,protože pak jsem za blbou já.
Mishičko,já taky pořád nadávám na rodinu,protože se tam snažím neustále narvat fotky a nejde to,poslední mám z Šumavy a to jich mám ještě spoustu,ale když si představím,že bych to měla předělávat zase někam jinam,tak by mě asi kleplo.hlavně nevím,jak se to dělá,jestli to jde tak nějak poslat naráz,asi ne a po jedné fotce to někam strkat,na to už nemám sílu,takže už moc nefotíme a snad se mi podaří těch zbývajících hafo fotek tam narvat.

Tomášek miluje sušený meruňky a říká meun a táhne si mě do komory,taky baští hodně ovoce,hlavně hrozny,ty mu chutnají docela dost,ale má z nich vždycky pěknou srágoru.Za měsíc máme jít na půlroční prohlídku,tak jsem zvědavá,jak nám chlapák vyrostl.Lukáše si povalí na zem,skočí na něj a mydlí ho ostošest.Docela si spolu vyhrají,takže mám i chvilku na kafíčko,kdy chlapi blbnou nahoře v pokoji a já jsem dole v kuchyni,schody už neřeším,Tom to slízá bez problémů a nahoru si taky vyleze,takže už jsem tak otrlá,že si toho radši nevšímám,protože bych tam strávila celý den(na těch schodech).
Tomášek má zase letní sestřih a tentokrát ho vzala paní holička strojkem a on jenom seděl a koukal,co to s ním dělá,byl zlatej a já byla pyšná,jak mám hodnýho chlapečka,protože mě paní holička strašila,že se to dětem líbí napoprvé a pak už nechtějí,ale Tom neříkal nic a je tak na půl centimetru,no vypadá,jako veliký chlap.Myslím,že už váží trošku přes 14kg,ale nevím to přesně,na naši váhu se moc nespolíhám,tak snad ho zváží na prohlídce u doktorky.

Tak já budu končit,ještě mrknu na chat jestli se tam někdo od nás nepotuluje a zase brzy ahooooj Zizi a Tom

PS:teda teď jsem si to pročítala a tolik chyb jsem nenadělala snad ani v první třídě,tak jestli tam ještě nějaká bude,tak pardón,to víte,ty burčáky,to je hrůza.

Vložit nový komentář