Porod naší holčičky

Porod

Konečně i já můžu napsat, jaký byl můj porod. Byl naštěstí rychlý a takřka v pohodě, jak jsem si vždy přála, ale abych začala od začátku. Přibližně od 34. tt jsem pila čaj z maliníku, moc jsem se bála porodu, tak jsem chtěla vyzkoušet alespoň něco.


1 komentář

Termín jsem měla stanovený na 29. 11. a 2. 11. listopadu jsem měla planý poplach, kontrakce byliypo 5 minutách a otevřená jsem byla na dva prsty. Ale nic se nedělo, tak mě poslali domů. Doktor mi pořád tvrdil, že každým dnem porodim, ale nic se nedělo. 16. 11. jsem šla opět do poradny a doktor se divil, že jsem ještě přišla, prohlédnul mě a nález byl pořád stejný. Tak mi řekl, že naší holčičce pomůže, zřejmě udělal Hamiltonův hmat, bylo to velice nepříjemné. Pak jsem šla do města, měla jsem nějaké bolesti, ale to jsem četla, že je normální, že někomu to ani nepomůže. Cítila jsem se divně. Šla jsem si nakoupit, protože autobus mi jel až za dlouho. Bolesti byly ale takové stálé, jako při menstruaci.

Když jsem přijela domů, domluvili jsme se s mamkou, že kolem třetí pojedeme nakoupit a že do té doby si odpočinu a pak mi bude určitě lépe. V půl třetí volala mamka, ať přijdu, že pojedeme. Šla jsem na záchod a skoro jsem na něj ani nedošla, začalo ze mě něco vytékat, říkala jsem si, že moč normálně udržím, a navíc mi to vonělo. Za chvíli zase, ale bylo to opravdu po troškách. V 15:15 jsem přišla k mamce, bydlí ode mě asi 5 minut cesty. A u ní se to stalo zase, asi dvakrát, tak mi mamka řekla, ať jdu domů, že mě na nákupu nechce a ať zavolám příteli, že budeme rodit. Tak jsem šla domů a zavolala jsem příteli, ten řekl, že přijede po čtvrté hodině, tak jsem mu řekla, že budeme asi rodit a že na něj počkám, on na to, ať někoho seženu, že za mnou přijede, a já že ne.

Přišla jsem domů, chtěla jsem si lehnout, tak jsem si lehla a za chvíli si řekla, že bych měla umýt nádobí, věci byly sbalené. Šla jsem do kuchyně a najednou jsem ucítila takové lupnutí v břiše a to mi začaly velké bolesti. To byly skoro 4 hodiny, tak jsem rychle volala kamarádce, jestli mě odveze do porodnice. Přijela asi ve čtvrt (přítel přišel ve 20 hodin), takže kolem páté jsme dorazily do porodnice, sestra mě zkontrolovala a prý jsem na 5 prstů otevřená, asi za 5 minut přišel doktor a že jsem na sedm prstů a při té kontrole na něj vytryskla plodová voda :-) Takže mi dali ještě půlku klystýru, šla jsem na záchod, potom do sprchy a v té sprše jsem byla chvilinku a už jsem šla na čtyři, jaká to byla bolest.

Vylezla jsem, sestra mě ještě zkontrolovala a už jsme šli na sál. Tam jsme chvíli stáli a pak už jsem si lehla na postel a začala pomalu tlačit, za chvíli přišel doktor, který se divil, že je to už tak rychlé a šli jsme na věc :-) Tlačení mi moc nešlo, tlačila jsem málo a krátce. Neměla jsem žádnou sílu. Ale po nějaké době se zadařilo a naše holčička byla v 18:55 na světě. Vážila 3550 gramů a měřila 514 cm. Vůbec nebrečela, jen opravdu malinko. Nejhorší pro mě bylo šití, to jsem myslela, že nevydržim. Dvě hodinky jsme zůstali na sále s miminkem a přítelem. Sofinka se nechtěla přisát, moc se mi líbilo, jak mě pozorovala. Porod byl opravdu rychlý a jsem moc ráda. Dnes už je naší holčičce 5 měsíců, pořád platí to, že moc nepláče, musím zaťukat, je to naše největší zlatíčko na světě.

Hodnotilo 3 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Lesí
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 22.12.11 05:38

Moc gratuluji k hezoučké holčičce :kytka: Porod dobrý,že..měla jsi to krásně postupující.A je velké štěstí neplačící miminko :lol: To ta naše na sále začala a nonstop se prokřičela třemi měsíci 8o :jazyk: :mrgreen: Dodnes je plačtivější..

 
giraffe11
Závislačka 4441 příspěvků 22.12.11 08:00

Krásný porod, gratuluji k holčičce. :potlesk: :kytka:
Všimla jsem si, jak máme podobné časy a míry při narození. Davídek se narodil 16.11.2009 v 15:55 s mírami 3550g a 51 cm. :lol:

 
rosolina
Kelišová 6653 příspěvků 22.12.11 09:33

Ahojky, gratuluji k porodu a malé princezně, jen si trošku spletla její věk, mám 5 týdnů nebo mi to už nemyslí :think:

 
unity
Kecalka 167 příspěvků 22.12.11 11:16

super porod, taky jsem měla rychlý a bezproblémový a taky mě děsně vadilo šití. Gratuluju k holčičce a užívejte se ;)

 
Tarfinka
Zasloužilá kecalka 817 příspěvků 22.12.11 17:10

Super porod, měla jsem to podobně rychlé :mrgreen: Jinak moc gratuluji k holčičce :kytka:

 
NikolinkaK
Stálice 79 příspěvků 04.01.12 20:18

jj 5 týdnů..to jsem nějak spletla..ani nevim jak se mi to povedlo :-)

 
Sylviii
Závislačka 2594 příspěvků 30.08.12 15:24

Rychlovka, zavidim:)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama