Severomoravaček č. 48

Rodičovství

Krásné velokonoční pondělí, Předesílám, že jsem veškeré informace čerpala z knih Jiřiny Bednářové: Mezi námi pastelkami, Co si tužky povídaly a Na návštěvě u malíře. Co by mělo zvládnout dítě nakreslit

2 roky - období „čáranic“, dítě baví sledovat, jak za sebou tužka zanechává stopu, postupně se dostavují pokusy o záměrné vedení čáry. Často až po dokreslení dítě pojmenovává, co nakreslilo.
3 roky - v kresbě se začínají vyskytovat záměrně vedené rovné čáry, dítě se pokouší o kruh. Objevují se první postavy - hlavonožci.
4 roky - postava má většinou oči a ústa. Dítě kreslí sluníčko, jehož paprsky bývají vedeny pouze jedním směrem, jednoduché stromy naznačuje několika čarami. Mohou se objevovat oblouky, které často zastupují lomené čáry, takže střechy domečků i domečky samotné bývají zakulacené. Ostrý roh bývá pouze jeden - v místě začátku a konce pokusu o čtverec.
4-5 let - dítě předem ví, co kreslí, ztvárňuje každodenní život. Postavy mívají trup, přibývají detaily zejména v obličeji. Oblíbenou činností jsou omalovánky. Nové prvky v kresbě - spirála, vlnovka, šikmá čára, kolem pěti let i ostré úhly.
předškolní věk - postavy začínají být propracované, je odlišeno pohlaví. Postavy mají oči, ústa, nos, uši, vlasy, bývá nakreslen i správný počet prstů na rukou. Kolem šesti let přibývá krk, detaily v oblečení. Děti se snaží napodobovat písmo.

Jak pomáhat v rozvoji

Poskytnout dostatek příležitostí ke kreslení, dítě má mít k dispozici tužky, pastelky, hodně papíru. Dítě se má povzbuzovat, oceňovat, nesrovnávat s vrstevníky. A co je zajímavé - u dětí, které mají sníženou koordinaci pohybu (v chůzi, běhu, při hrách), je vhodné se zaměřit nejdříve na rozvoj hrubé motoriky. Základní pohyby při psaní a kreslení totiž vycházejí z hrubé motoriky, z pohybu velkých kloubů.
Dále jsou doporučené činnosti zaměřené na zvýšení obratnosti jemné motoriky, tj. skládání kostek, mozaiky, korálky, uzlování, šroubování, stříhání, modelování, sebeobsluha (zapínání zipů, knoflíků, obouvání ponožek…), cvičení s prsty.

Vhodné polohy při kreslení

Kreslení vestoje na tabuli nebo vkleče na zemi. Tyto polohy totiž umožňují uvolnění ruky od ramenního kloubu přes loket, zápěstí až záprstí. Při poloze vsedě - nohy opřené o zem, kolena se židlí mají svírat pravý úhel, stejně tak lokty s deskou stolu.

Kdy začít panikařit :)

Do 4 let dítě do ničeho nenutit, jen mu poskytnout možnosti ke kreslení, zaměřit se hlavně na hrubou motoriku (především dostatek pohybu). Pokud se dítě po čtvrtém roce nezajímá o kreslení, je vhodné soustředit se na činnosti rozvíjející jemnou a hrubou motoriku, motivovat ho ke kreslení. Kolem pěti let je doporučeno zařazovat grafomotorická cvičení (příklady najdete ve výše uvedených publikacích).

Deníček se nám trošku zahrabal a tohle je skopčeno s deníčků od Špuntíků. Zrovna jsem se tím probírala co by to moje skoro tří leté dítko mělo umět tak mě napadlo to šoupnout k nám.
Filipa kreslení baví (když má čas - a já bych potřebovala nějaké kurzy - i když zatím pozná co mu kreslím), nakoupili jsme plno omalovánek a snaží se vybarvovat tak jak má a trefuje se i barvama. Jinak nejsraději maluje travičku, deštík , a klubíčka.
Jdu si přebrat malého koledníka dědeček už míří domů. Mějte se krásně Lucka a Filip ****** ******

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 24.03.08 12:47

Hody hody doprovody…zdravíme všechny.  

Luci, díky za super deníček! Je to zajímavé počteníčko, pro nás docela aktuální. Vím, i v článku je to napsané, nemá se srovnávat, ale když se dívám ve školce na nástěnku na ty jejich malůvky, nemůžu si pomoct :-) Tomík má asi talent na něco jiného, než je kreslení :-D Ale určité pokroky jsou, dlouho kreslil jenom čáranice, o kterých pak důležitě vykládal, co jsou (když už nic, tak fantazii má :-D), ale pak jsme mu ve 3letech řekli, ať nakreslí panáčka a nakreslil panáčka :-O Má ho i ve svém deníčku jako důkaz. Teď kreslí většinou panáčky nebo sluníčka, poslední jeho výtvor ve školce je velká žlutá věž :-) Jak na ní přišel to nevím, Freuda do toho ještě tahat nebudem ;-) Připojuji foto (doufám, že bude trochu menší než to minulé) - je to v létě na chalupě, Tomík měl 3 a 1/4, takže podle článku prospěl :-)  

Dneska mám náladu jak víno, jsem hnusná uječená matka…Ondra vzhůru zas od 5, pak se chvilku dospal ráno, ale vzbudila jsem ho, ať spí ještě po obědě, takže mrzký a protivný celé dopoledne a teď samozřejmě nemůže zabrat. Jirka s Tomíkem jsou u švagrové, do poslední chvilky měli přijít normálně na oběd, takže s uřvaným děckem jsem krom žehlení ještě vařila i oběd…pár minut před 12 mi volali, že teda nepřijdou. Je můžu příště s nějakým obědem ohrát.    

A vůbec, dneska jsem velmi „pozitivně“ naladěná, takže raději končím.
M+T+O

 
Ivunka
Kecalka 284 příspěvků 24.03.08 19:50

Ahojte, Lucko, nedělej mi deprese, podle tvého vyprávění jsem někde na úrovni 3 - 4 roku a vzhledem k tomu, že Anežka pořád po bytě trajdá s tužkou, kterou mi cpe do ruky se slovy „pisy pisy“, mám z jejího následného výtvarného vývoje docela obavy, Markéta určitě ráda potvrdí, že oprávněné… No, kamarádka mi slíbila, že mě naučí základní tvary základních zvířátek, už jsem odkoukala kozu, heč!

Tak co, jak jste přežili? My výborně, včera jsme s Markétou trochu pobruslily po Běláku, odpoledne odvezli Anežku na noc a dnešek ke tchánovcům, ano, už opět :-) , ale já jsem v tom nevinně, fakt! Tchýně mě ták dlouho ukecávala, at jim ji tam nechám, že jsem teda nakonec, samozřejmě s těžkým srdcem :-D  , svolila. Jakub vyrazil dneska brzy ráno s kámošem na běžky a my jely s babama ze sboru na Hukvaldy, tam podnikly ryze zimní výstup do půl lýtek ve sněhu nahoru na hrad a zbytek dne strávily v tamní velmi příjemné hospůdce. Až na to, že jsem šoférovala, bo jim chybělo auto, že, to bylo strašně fajn. A víte co? Odpoledne,jak jsem přijela domů, jsem zjistila, že se mi stýská po Anežce!!! Chápete to? My už byli celí nervozní včera večer s Jakubem, ale totok jsem věru nečekala… tak jsem se sebrala a proti původnímu plánu pro ni jela už brzy odpoledne… asi stárnu nebo co…

 
Manulka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 25.03.08 08:23

ahuuj!!

tak u nas tez jakasyk ryma…vcera venku siberia, takze padl nas kazdovelikonocni uprk do neznama a letos jsme hnipali doma…

do toho se devcatku rozjel ekzem nepredstavitelnym zpusobem, takze se u nas cele noci nespi, jenom se presune k nam a reje se a reje…takze uprostred noci mazem a tak…je prakticky cela slita kropenata, kuzicka jak struhadlo…o krva­vych loziscich nemluve..a jak na potvoru 4 dny volna a zasoba drahe osvedcene marihuanky dosla…nicmene ani ta by v tomto pripade nestacila…mazeme uz 2.den kortacema :(((((( a ty samo taky dosly,ze…takze dneska tatinek shani masticky

Jinak Luci denicek fajny… zatim jsme v cmaranicove norme hehe :D

Fifi Tomik je hotovy mistr!! majda cuci zrovna na jeho fotku a rika: Tomik!! TOmicek!! :D

toz tak u nas

M+M

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 25.03.08 11:03

Ahojte,

tak my už jsme taky doma. No k tématu deníčku - z Filipa rozhodně malíř nebude. Donedávna maloval jen „hadice“ (čáranice) a teď k tomu přidal pokus o kolečko … Vzhledem k tomu, že my s Petrem jsme na kreslení oba naprosto leví, je to pochopitelné. A Markéto, nedávno Petr říkal, shlédnuvši obrázky ve školce, že Tomík už hezky maluje :-)

Velikonoce u našich byly super. Filip to řádně prožíval - šel s bráchou na vrbové proutky (asi 4 km a ani nemrkl), pomáhal mu plést tatary, pořád piloval ty své říkanky - skončil u čtyř. Vrcholné číslo byla báseň - Plácám, plácám vesele, přes dvě půlky prdele … - to ho samozřejmě naučil brácha. V pondělí vstal pro jistotu už v 6 hod a ještě v pyžamu šel na to. Pak s dědou a bráchou objeli rodinu a známé, přijel pokreslený fixou (prý se podepsal), spokojený a přecpaný od čokolád po zákusky (pak mírně blinkal …). Jinak tam bylo asi čtvt metru sněhu, byl lyžovat, bobovat, stavěli sněhové bunkry, takže spokojenost největší. Počasí bylo taky super - buď svítilo slunko, nebo sněžilo.

Davídkovi taky horský vzduch vyloženě svědčil, když ho netrápilo bříško, tak hodně spal a krásně jedl, že jsem vůbec nemusela dokrmovat. Většinu času prospal v kočárku pod oknem. A taky tam měl spoustu nosičů, takže jsem si fakt odpočinula. Vůbec si teda neodpočala moje mamka, protože tam byl i malý Honzík, který oslavil 1 rok - takže měla úplnou školku …

Teď už jsme zase v realitě, Davídek se snaží spát a kroutí se v postýlce :-( Už vůbec nejím tmavé pečivo, jen hnusné, staré bílé a teď se ještě obětuju a zkusím vůbec nejíst sladké. Jestli ani tohle nepomůže, tak už jen svěcená voda. Naštěstí ho to netrápí v noci, to hezky spí. Tak aspoň tak, nemůžu chtít všechno, že.

Dneska budem mít premiéru - budem odpoledne a večer sami doma, takže budu muset uložit Fildu. Bude do zajímavé, protože Davča v tu dobu nikdy nespí a většinou vyžaduje chování nebo kojení …

Zubříci

PS: Přikládám spokojeného pyžamového koledníka …

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 25.03.08 11:06

Máňo, ten ekzém, to je hnus, ať ji to brzo přejde. Škoda, že nepomohlo to homeo :-(

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 25.03.08 12:13

Cus.  

Dojeli jsme z Naschvalnika, Rio lezi a doufam ze uz spi, at ho spiciho predam na hlidani…za pul hodky zas jedu nach rehabky.  

Obed samozrejme neuvaren,takze pojidam briosku s cimsik a decko nevim co bude jist az dojedu. Chjo.  

Denicek zajimavy, Rio zatim rad jen vybarvuje - okraje jsou zcela zbytecne - ale ted ma zas obdobi nuzek a plasteliny,takze vodovky a fixy ustoupily. Uvidim co z neho bude, ja trochu malovat umim, ale zadne prave ty klasicke tvary hehe…  

Martino vidim , ze Filip fakt netroskaril s tou vysluzkou :-D Ty jo, jak to tak vsude slysim co ti chudacci musi vsecko snist za kila cokolady :D My jak vite velikonoce neslavime babicky teda prudily co mu maji bozateckovi koupit kdyz NIC nesmi :-D NIC znamena kinder vajica a cokolady a same takove…tak jsem povolila Kinder mlecny rez s tou cokoladou, tak nedelal nic jineho nez cely vikend vyrvaval…Kočoladu kočoladu…no to si zas pocka az za rok :-D  

Ja jsem byla o vikendu vicemene nalozena v posteli bo mi nebylo dobre,smrking a sopling, energie 0, nalada 0, pocasi hnus…v nedeli jsem zapla TV s nejakym poradem Hriste aby se RIo pokoukal a my jeste dospali a uplne jsem se vytocila,ze mezi male decka tahaji teorie o nabozenskem vyznamu Velikonoc. Tak jsme to s muzem trochu poglosovali a hned si zlepsili naladu :-D  

No jdu se chystat, dite spi. Cus Nat a RIo  

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 25.03.08 12:26

Ahojky,  

Moni to je šílené držíme palce ať něco malé pomůže. Zlatičko malé.  

Marti Filípek je úžasný a zavidím odpočinek.  

Ne teda Filip byl v neděli i v pondělí dopoledne s dědou tak jsem si taky odpočinula.
Včera měl Fifajs bojovku usnul v autě na 5 minut taťka si myslel že ho přenese a bude spát dál no hahaha po obědě už neusnul za to jak jsme jeli domů tak zase v autě vytuh. Nechal jsem ho půl hodiny chrupkat  v 5 přijel Michal tak ho vzal s auta a probudil. Malý náladu na bodě mrazu a jak kdybych mluvila do dubu ať ho nechá že se musí rozkoukat marně že no a Filip dostal takový hysterák bylo mi ho i líto není na M. zvyklý a on mu ještě řekne ať se nevzteká a nezlobi. Půl hodiny prořval visel mi na krku a posílal M. domů. Korunu tomu na:,–(ila sousedka jak začla kladivkem mlatit do zdi měla jediné štěstí že mi neotevřela bo nevim jak by to dopadlo. No a po půl hodině byl jak sluníčko naštěstí to bylo asi potřetí co ho to tak popadlo.
Taťka byl s Filipa hotový místo sladkého chtěl všude jabko. Zlatíčko moje.  

Dneska jsem šla kolem pošty u našich a viselo tam že hledají na půl uvazku doručovatelku. Tak se jdu zítra domluvit co a jak nástup ihned a prý to nechce nikdo dělat. Tak uvidím pro mě by to bylo ideální.  

Jdu na kafčo pa Lucka  

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 25.03.08 12:30

Nat to je dobré Rio to nesmí a Filip nechce. Jediné co konzumuje a docela dost jsou gumídci (jako já) a teď začl dost baštit kuličky a různé ty krabice od nestle.

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 25.03.08 16:43

Ahoj,  

právě jsme se vrátily z poradny tak vám jdem poreferovat jak jsme dopadly. Viktorka přibírá krásně má 4560g takže za tři týdny přibrala 910g. Tak mám aspoń z něčeho radost. Adámek z mojeho mlíka nepřibíral vůbec a to byl u prsa furt tak mě to mile překvapuje. Jinak počkáme ještě měsíc do další poradny jestli se malá neuklidní jïnak zase budeme muset absolvovat vyšetření na neurologii popř. rehabilitaci ke zklidnění apod. i když s dr. obě tušíme, že je to asi zbytečné tak takoví neklidní uřvánci se asi na neurologii posílají s Adámkem jsme taky chodili to si možná ještě pamatujete, ale tam to bylo hlavně kvůli pohybu. Jinak je šikovná hlavičku na bříšku zvedá ukázkově:-)  

no Velikonoce se nám tak úplně nevyhnuly. Adi dostal karabač tak teda byli šmigrustovat. Sladkostí máme hooodně tak jsem se do toho pustila aby to nejedl sám:-))) sice nedovolím aby si jedl co chce, ale úplně sladkosti nezakazuju. Vím jaké to je mít na něco sladkého chuť:-))  

Ve čtvrtek jdu s malou k homeopatce tak jsem zvědavá. No a příští týden jdu s Adámkem na zápis do školky na což jsem asi zvědavá ještě víc protože nevím nevím co předvede. Teď má novinku když se stydí tak dělá, že neumí mluvit tak nevím jestli mi uvěří, že mluví úplně normálně včetně r a ř.  

MONI: přeju at se ekzém brzy zlepší možná to bude i tím počasím Adámek ho má taky horší i když ne tak jako Majda.  

LUCI: zajímavý deníček u nás ted kreslení moc neletí nějak ho to přešlo. A já kreslím příšeně fakt neumím nic takže jsem docela ráda, že nemusím kreslit.  

MARTI: prosím tě jak probíhá první návštěva u homeopatky at vím jak se mám připravit:-)) jo a prosím tě, kde přesně to je?  

Včera jsem měla řádnou mateřskou krizi a tak jsem radši nikam nejela a byla doma jen s Viktorkou. S tím uřvánkem je to tak náročné, že nevím jak být dobrá mamina pro oba najednou a ještě k tomu doma furt binec.
No dobrá zpráva je, že máme po šestinedělí.  

A+A+V předevčírem 6 týdnů

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 25.03.08 16:46

LUCI: tak ať ti už nějaká ta práce vyjde i když práce doručovatelky nebude žádný med:-(
 A.

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 25.03.08 19:50

Ajko - neboj, u zápisu Adámka z ničeho zkoušet nebudou, ani se ptát…a že se děcka stydí, na to jsou 100% zvyklí ;-) Tomíkovi ředitelka dala takovou skládačku, ale to spíš aby se zabavil a my jsme mohly vyplnit nějaké lejstra, než že by ho zkoušela. Tomík byl docela zklamaný, těšil se, že řekne jednu superdlouhou básničku nebo aspoň písničku, ale nikdo po něm nic nechtěl :-D

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 25.03.08 22:00

Uf, tak je tu konečně klid a spí oba dva. Podvečer proběhl celkem v pohodě, akorát před chvílí se hoši trefili a řvali stereo. Tak jsem samozřejmě nejdřív uklidnila Fildu a Davča musel čekat, že jo. Chtěla jsem to tu jít mírně pofackovat, ale kašlu na to.

Ajko, homeopatka je na Sokolské č. 51 - v centru, naproti Diagnostickému centru, 3. patro. Počítej, že tam budeš tak 30 - 60 min a bude se tě ptát na všechno - těhotenství, porod, nemoci v rodině až do pátého kolena, tvoje dětství a já už nevím, co všechno. A taky minimálně 1 100 Kč s sebou :-( Malou můžeš mít v autosedačce nebo tašce od kočárku na klíně, nemusíš ji vůbec budit, pokud bude spát. Viktorka je šikovná, to ona Davídka přepere, ten má 4,30 kg. A hlavičku zvedat nechce, na bříšku to vyloženě nesnáší a vzteká se. Když ho držím na říhnutí nebo na tygříka, tak drží krásně, ale položení na břicho je zaručeně do 10 sekund řev. Filip zvedal taky hezky a když byl unavený, tak si ji prostě položil na bok a bylo. Asi mu bude muset dát dodatečně školení. Musíme jít na neurologii, že je předčasně narozený, tak jsem zvědavá, co nám řekne. Cvičit s ním nějakého Vojtu apod. by se mi nechtělo. Naše dr. mě posílala k té neuroložce v Hrabůvce, ale když jsem si vzpomněla na zkušenosti Lůcy i Ivy, tak raději pojedem do centra k Tomšíčkové.

Filip mě dnes tituloval - ty moje velká kamarádko a Davídkovi říkal ty můj malý bratříčečku, já tě musím chránit, protože jsi křehký … Večer jsme si poleželi v posteli všichni 3 a bylo to fakt super - byl přešťasný, že je u něj v posteli a fakt ho něžně hladil, tak to mě dostal …

Zubříci

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 26.03.08 08:57

Díky za info. Snad to nějak zvládnem i když taková doba se bez řevu neobejde. Já jsem s Adámkem taky chdila na neurologii do Hrabůvky na polikliniku a jestli mě s malou zase pošle na neurol. tak chci jít taky jinam. Jako dr. asi není špatná, ale zase poslouchat, že si moje děcko nikdo nevezme atd. to se mi nechce.  

Za chvíli jdu na sociálku tak snad něco vyřídím. Mamka přijde hlídat Viktorku. Doufám, že bude aspoň chvíli spát ať celou dobu neřve.
 A.

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 26.03.08 09:10

Já jsem byla s Tomíkem taky u Tomšíčkové, je to příjemná paní doktorka, taková babča :-) Líbil se mi její přístup…když viděla Toma, jak si tam hned začal hrát s hračkama, co tam má vystavené, tak se ptala „a vy jste tu jako proč?“ … prostě žádný stres. Akorát se tam dlouho čeká, ale mimina do 1roku berou přednostně.

 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 26.03.08 11:39

Ahoj,
jak se máte v tom krásném jarním počasí? Kuba mě každé ráno informuje, že pojedeme na sáňkách do obchodu případně na přehradu. Ale ještě k tomu nedošlo, nějak se nám ten sníh na cestě nedrží, ale to ještě může přijít. A víte proč sněží? Protože nám přišli betonovat venkovní schody! Krása, venku sněží, všude bláto, Kuba ječí, že nechce to bourání, že se bojíííí, zedníci chtějí elektriku a pustit vodu a uvařit kafe, Kuba se válí v blátě a sněhu, během chvilky je samozřejmě úplně mokrý…no ale už to v podstatě máme za sebou, zedníci byli šikovní.   

Velikonoce jsme strávili nacpáváním u maminky, protože manžel pochopitelně nebyl doma (ale nechal mi pod polštářem kuřátko plné čokolády) a  včera jsme u tchýně dostali další várku dobrůtek, jdu dnes na firemní večeři a asi nezapnu žádnou sukni. Šmigrust nevedeme, nějak nám tenhle zvyk nepřirostl k srdci. Ale barvila jsem s Kubou vajíčka a malovala slepičky a kuřátka - no jeho nejoblíbenější barvou je teď černá, tak jsou trochu tmavší. Ale nejvíce ho bavilo pečení mazance, mouka byla opravdu všude…  

Jinak k deníčku, my asi taky nebudeme v hodinách výtvarné výchovy excelovat - o malování panáčků zatím vůbec nemůže být řeč. Čmárá (zrovna se dívám na tu zeď počmáranou červenou průpiskou), omalovánky ho neberou, že by je vybarvil ho ani nenapadne, rád patlá vodovkami všechny barvy dohromady, hlavně černou a hodně vody…  

Pořád nemáme hotové daňové přiznání, protože mi chybí papír o příjmech za 2 loňské měsíce, kdy jsem pracovala u jiného zaměstnavatele, snad ho dnes dostanu a dopácháme to přiznání. A zitra jdu do práce na školení, měl hlídat manžel, ale přišel mi říct, že musí do Prahy, ach jo.  

Gabriela 

 
Manulka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 26.03.08 11:50

taky hlasuju za dr. Tomsickovou!!! je to presne jak pise Fifka, takova klidna mila hodna babrle!!!! Moc prijemna!!!

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 26.03.08 13:03

Ahojky ve spolek,  

tak ja fakt 1. nastupuju už jsem si byla i u Dr. pro razitko že „můžu“ chodit. Ty brďo mluvit o tom je fajn ale teď je to fakt a ještě tak brzo. Docela se těším ze začatku to bude makačka ale moc vybírat si nemůžu radši něco než nic. Snad si i Filip zvykne. V pondělí půjdeme k zápisu a možná budu mít i to štěstí že ho vezmou dřív.  

Včera mě zabrzdila tchýně a teda dost od ní jsem to nečekala. Děkovala mi jak se věnuju Filipovi jak je úžasně vychovaný že umí poděkovat, poprosit že je strašně šikovný že je vidět že se mu max. věnuju. Krásně se mi to poslouchalo a zrovna od ní.  

Holky držím palce a´t Viktorka a Davídek dále tak krásně přibývají a ať vám dobře dopadnou doktoři.  

Gabi přeju pevné nervy.  

Pa L. a F.    

 
Ivunka
Kecalka 284 příspěvků 26.03.08 13:40

Lucko, tak to je skvělé! At ti to hezky šlape ;-) 

Gabi, sice nám nedělají schody, ale i tak se mé dítko s oblibou válí v blátě :-/

Martino, já jsem zas až tak nespokojená s neuroložkou na poliklinice nebyla, ale sama jsem uvážila, že ačkoliv jsme tam s anežkou měly tedka jít v roce a půl na kontrolu, prostě tam nepůjdu. A. má takový děs ze všech doktorů, že si myslím, že není potřeba ji stresovat i těma, kteří nejsou tak úplně nutní. Stačí povinné návštěvy u dětské dr… A navíc si myslím, že je úplně zdravá a v pohodě, co se týče neurologické stránky teda.

Ale musím Anežku dneska pochválit, dopoledne jsem měla spoustu pochůzek a pojížděk autem a ona byla moc hodná a šlapala jak o dušu, jak nemusí do kočáru, mám vyhráno :-)  Takže jsem si dokonce i s ní v pohodě nakoupila nějaké hadříky, což jsem věru nečekala, že mi to projde… doma mi to samo to moje slunce zlaté vynahradilo, žejo ;-)

Cholky počítavé, už ať vám to počítání skončí, ať zase začnete komunikovat, je tu bez vašich pravidelných veselých příspěvků nějak lehce smutněji…

Tož snad se už konečně umoudří počasí, at se dá něco rozumného dělat…

zdravíme     ia

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 27.03.08 10:26

Cus :)  

holky poctarky to maji blbe, protoze jeste teda ja minimalne tyden budu mit hlavu plnou dani. Navic ti moji doktori ted, to mne fakt nebavi.Pristi tyden mi zacina turne po zubarovi - krom teda rehabek. Takze na mne moc myslete.  

Lucko super  ze vysla ta prace, kdyz se neozvali z toho pohovoru. Kamose jsem se ptala, ale nic noveho nevedel,protoze mu tam samozrejme nikdo nic nerekne kdyz dela na jinem oddeleni :(  

Mela bych jit varit neco,ale tak se mi nechce.To byste neverily :-D  

Ivo ty mas teda tak hodnou dceru. Bude to cim dal lepsi :) Fakt.  

No nic.jdu,decko se necim prizabiji v pokojiku.  

Cus N.          

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 27.03.08 11:34

Ahojky,  

Nat ještě jednou díky ale jsem radši za tady tu práci přece je jenom rozdíl 4 a 8 hodin. Tak mám dobrý pocit že budu s Fildou. Všem díky za podporu.  

Teď jsme přijela s úklidu paní měla nemocenskou ale byla skvělá vůbec se mi tam nepletla a nešmírovala mě. No a teď pádím na poštu podepsat dohodu.  

Zítra jdeme k Zuzce (Žurdě) musím prásknout že má zítra kulatiny tak budeme slavit.  

Pa L. jo a včerajsme si s Fildou hráli

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 27.03.08 12:32

Ahojte,

já má dneska nějakou spací krizku, byť noc byla dnes naprosto luxusní a dopoledne jsem spala s Davídkem. Doufám, že je to jen tím počasím. A navíc se mi vůbec nic nechce dělat. Z podlahy se tu na mě už zákeřně smějí chuchvalce prachu, asi se budu muset překonat :-( Davídek momentálně nakojen, poblinkaný,  pokaděný,  spokojeně leží pod hrazdičkou na dece. Jsem zvědavá, jak dlouho. Já jsem právě dosnídala.

Tak k té Mudr. Tomšíčkové zajedem v pondělí, sestra mi taky říkala, že můžeme přijet kdykoliv, že děti do 1 roku mají přednost. Tak budem přes víkend trénovat zvedání hlavičky, včera se nevztekal, tak mu to docela šlo.

Včera došlo k velkému zlomu v malování - Filip nakreslil 1. rozpoznatelného hlavonožce (paní učitelku Soňu), sluníčko, šneka a konečně uznal, že umí vybarvovat. Takže to vypadalo, že s omalovánkou půjde i spát, ráno zas vybarvoval. Tak půjdu pohledat omalovánky z narozenin :-) A velký hit momentálně u nás - lepení. Nastříhala jsem mu z barevného papíru různé tvary a on lepí, lepí, lepí. Všechno máme zelepeno, ale baví ho to.

Lucko, tak ať tě práce baví a moc neničí. Už víš, jaký budeš mít rajon?

Už aby ty daně skončily, ať je tu větší zábava a můžem udělat srazík :-)

Jdu, už ho to tam nebaví. Tak to vydržel 15 min …

Zubříci

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 27.03.08 14:00

Rajon zatím nevím ale snad někde kde to aspoň trošku znám a neztratím se.
Včera nebyl problem chodit na 8 a prý do oběda jsem doma a dneska už na 7 a za 4 hodiny to nemůžu stihnout. Tak nevím je to na mamce jak to bude zvládat ona. Brácha vstává až po 7 než ho mamka dá dokupy tak by to do těch 8 pěkně vyšlo a tak vstanou a Filip už tady bude. Je to na ni kéž by vyšla ta školka to by bylo úžasné.  

L.

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 27.03.08 14:32

Tak o tohle se s vámi musím podělit:

Jennifer Lopezová nechce přebalovat!

//';
HTMLzapati = ' ';

IM_pozice(6518, HTMLzahlavi, HTMLzapati);
//]]>

// ..:: Reklama ::.. ';

HTMLzapati = ' ';

AO_pozice(ado­ceanczopjtjsfu­yc, ‚Rectangle_380×200_­Article‘, HTMLzahlavi, HTMLzapati);
 //]]>

Zpěvačka Jennifer Lopezová prý miluje mateřství.

Až na drobný nevábně páchnoucí detail - přebalování. S výměnou plínek u svých dvojčat Emme a Maxe má problémy a volá na pomoc svého manžela Marka Anthonyho.

„Když se něco učím, nemám problémy se egem. Marc je nejlepší, pomáhá nám s tím, za co se stydíme,“ tvrdí osmatřicetiletá Jennifer.

Přestože tedy nemá problémy se svým egem, pleny mění častěji její choť. Pro něho totiž dvojčata Emme a Max nejsou prvními potomky.

„Rychlý tah musíme udělat, když chce Max čůrat! Držíte plínku na něm do chvíle, než pod něj rychle podložíte druhou,“ popisoval Marc svůj otcovský grif magazínu People.

Lopezová dopřává svým novorozencům celou skupinu pečovatelek. Vyjma chůviček mají prý také speciální masérku a terapeutku.

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 29.03.08 09:01

Ahoj holky,
jenom v rychlosti zdravím, máme nějak hektično posledních pár dní…Ondra v noci už přes týden blbě spí, jsem nevyspaná, protivná, uječená, unavená…do toho vybíráme „nové“ tydýtko, no snad už v pondělí bude vybrané, bo už mě to fakt nebaví. Taky se těším na nějaký srazík.  

Pěkný víkend,
M+T+O

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 29.03.08 12:28

Ahojky,  

Market ať dobře vyberete.  

Nám včera ukradli zrcátko. Ráno Filip u auta mami to je rozbité to tam není autíčko má auva. Kukám nechápavě a až jsem obešla auto tak mi konečně došlo co tím myslel. Bylo vidět že ho někdo potřeboval bylo i odpojené s drátků tak jsem místo k Zuzce fičeli do servisu, kluci mi tam nacvakli staro-nové s nějaké bouračky a až bude čas tak tam dají nové a zapojí ho.  

Krásný víkend a ať se v pondělí daří u zápisu. Pa L.

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 29.03.08 20:42

 mate Oktavku ze? Vcera lohli tchanovi to same. Odpojene z dratku..no usetrilas nove stoji 1200 Kc :(

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 30.03.08 09:58

Krásnou neděli,  

Nat to je dobré asi nejaká hurá akce.  

Filip jel s dědečkem tradičně na nadraží ja ty neděle zbožňuju celé dopoledne pro sebe. Jdu ze sebou něco udělat. Zítra máme nabitý program ráno školka, pak školení a odpoledne jede mamka s brachou do špitálu na nějaké vyšetření tak se s Filipem projdeme po Porubě.  

Co uměna času? My jsme spali do půl 7 nového času tak to nebude snad taková hrůza Filipa budit. Mám s toho nějaké nervíky 4 roky jsem seděla doma a nic mě nehonilo.  

Na začatek si jdu dát kafo pa L.

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 30.03.08 14:06

Ahoj,  

zdravíme při neděli. Viktorka tlačí, Adámek s Adamem spí tak rychle píšu. Až se to všecko vykadí a vzbudí tak půjdem ven když je tam konečně jaro:-)  

Ve čtvrtek jsme byli u tém homeopatky. No je ve zkratce. Mám dietu a to takovou, že snad kromě rýže a broskvového kompotu nesmím nic:-( teda ještě občas maso. No tak úplně to dodržovat nejde, ale snažím se. Takže jsem na čas úplně vyřadila mlíko a veškeré mléčné výrobky což je pro mě dost blbé a druhá nejhorší věc je pro Viktorku prý vajíčko takže to taky vůbec ne. Vikinka bude asi to stejné co Adámek takže atopik s dermorespiračním syndromem:-( myslela jsem si, že aspoň jedno dítko bude po Adamovi:-( dostali jsme kuličky, které máme dávat 4× denně. No a homeopatička říkala, že mi ji uklidní tak v to moc věřím a doufám:-) Budu vás pravidelně informovat jak to zabírá:-)  

Včera jsme vyrazili na první společný výlet ve čtyřech. Jeli jsme na den vody na Žermanice. To by si náš taťka nemohl nechat ujít. Akorát jsme byli dopoledne a počasí nám jaksi nevyšlo, ale nevadí.  

Jo my taky vybíráme nové ojeté autíčko. A snad ho budeme mít už příští měsíc. To znamená, že bych si pomalu mohla jít vyřídit řidičák, který mi před rokem ukradli. Už se těším až si po třech a půl letech sednu za volant to bude něco.  

Zítra jdem na ten zápis tak pak poreferuju. V pátek dopo jsme byli na procházce a šli jsme kolem školky u lesa a děti byly na zahradě tak jsem se Adi ptala jestli tam teda chce taky chodit a říkal, že o tom bude přemýšlet tak uvidím co vymyslí:-))
Byly jsme s Viktorkou na procházce se Zubříkama. Davídek se nám líbil a v kočárku vypadal větší:-)  

Jdu přebalit a chystat se ven. Jo a změnu času neřeším mi je to jedno nevím proč to vůbec je.  

A+A+V dnes 7 týdnů

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 30.03.08 14:09

LUCI:  s tím autem je to blbé no hlavně, že se máš kam obrátit pro pomoc:-) Adámek byl minulý týden taky nádraží s mamkou a zrovna tam bylo pendolíno takže nadšení:-)) Jo a přeju ti ať se ti vydaří první pracovní týden.
 A.

 
Manulka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 30.03.08 14:24

jezis ajko nestras!!! tak nejak bajecne jsem papala i ja a velmi nerada na to vzpominam!!!! se ztratis!!! :(( to krzeva ekzem, nebo ty prdiky, nebo celkove kvuli tomu jak je neklidna?

O vysledcich teda urcite poreferuj, jsem zvedava a doufam, ze to pomuze!!

LUci ty mas s tim autem teda fakt pech!! tak aspon prace at vyjde a jsi spokojena!! uz znas rajon? my tady mame takovu hnusnou protivnou semetriku, tak by takova prijemna tetka Lucka bodla … :))

Hej jinak u nas nic noveho, krom toho ze usinani naseho milacka, je cim dal vetsi kovbojka…moje nervy!!!!zrovna mam jeden tyátr za sebou…grrrrr

tak si jdu asi taky dachnout at se uklidnim :)))

takhle kdyby usinala na povel..ale v postylce… :)))

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 31.03.08 12:24

Heč, mam novy zub za 750 Kc :-D A ve ctvrtek budu mit dalsi…a pristi tyden zase a pak uz pujdu jen po zebrote :-D  

Krasny den vsem, kteri ho nestravi u podelanych daníííííííííí­ííííííííííííí­ííííííííííííí­ííííííííííííí­ííííííííííííí­íí  

cus bus N.

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 31.03.08 16:54

Ahojda,  

Nat zuby máš za super cenu. Dneska mi přišel meil s intozy že místo je obsazené.  

Andrej držím palce aˇt rady pomůžou a Viktorka se trošku sklidní.  

Moni super fotka.  

My jsme dneska byli u zápisu Filip nadšený hned by tam zůstal akorát mají místo až od září tak snad to mamka zvládne. Jak naschvál dneska spal do půl 8 tak zustaneme u našich ať ho ráno nemusím budit.  

Venku je nádherně celé odpoledne jsme prolítali. Sice po Porubě mamka byla s báchou ve špitále tak jsme šli ven tam.  

Mějte se krásně L.(vyrážíme na zápis)

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 31.03.08 17:13

Cus bus,

tak si ten novej zub koukej uzit.  Jak to vidis s tim srazikem????? Hodte s Tulenovic rec jak by se Vam to hodilo. Nam je to tady snad zatim sumak.

Jojo nabozensky vyznam Velikonoc me taky toci. Puvodne je to o prece necem jinem. Tak sem na Tebe docela vzpominala.

Nastesti se to u nas moc neproziva, ja to mam opravdu spojene s tou prirodou a  tak. Tomas to nedrzi, ma k tomu odpor z domova, lec si neodpusti nas polit, abysme byly porad mlade. Letos byli u nas nasi, tak si to zchytala i „tchynka“. I kdyz ji pry uz ani ta voda nepomuze.

POsilame jarni, teply pozdrav ze mlejna.

Hamina

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 31.03.08 18:06

Čus, bus,

tak ten zub za 750 Kč chci vidět! :-)

Madlenka tedy umí usnout ve velmi pohodlné pozici, ocenila jsem pružnost kyčelních kloubů …

Nám se Viktorka taky velmi líbila a v kočárku krásně spala, to se nechce věřit, že někdy brečí. A dnes jsme zřejmě potkali Ajčinu mamku (podle kočárku) před Kotvou a taky to byl tichý kočárek.

My jsme se včera vrátili od tchánovců, bylo fajn. Dokonce jsem zvládla i večerní ukládání hošánků sama, protože všichni šli do divadla. Naštěstí oba dva spolupracovali, takže to bylo relativně v klidu.

Dneska jsme byli na 1. cvičení v centru Rodinka, vypadá to, že bude fajn. Zatím jsme tam jen 4 a to samí kluci. Tak by to, Ájo, chtělo holčičku …

To počasí dneska je perfektní, byli jsme skoro celý den venku. Byla tu kamarádka s klučinou o 3 týdny starší, takže jsme byly venku spolu, takže hned to bylo zábavnější. Dokonce jsem zapomněla hlídat čas jídla, takže domů už jsme dojeli s koncertem …

No nic, jdu koupat, ať mám hotovo, až se Filip vrátí z plavání.

Zubříci

 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 31.03.08 22:55

Ahoj,
tak se nám podařilo odevzdat daňové přiznání, definitivně dokončit schody (ještě jsem to byla potmě drhnout, protože zaprasili terasu) a taky se mi podařilo dodělat konečně nějaké věci do práce, které mě tady strašily asi měsíc. Takže ještě zítra zvládnout s Kubou zápis do školky a bude klid. Mám z toho zápisu z nějakého důvodu docela hrůzu, nebo spíš z toho jestli Kubu vůbec někam vezmou a jestli se mu tam bude pak líbit.
Tak dobrou noc
Gabriela

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 01.04.08 12:32

Ahojte,
tak co, jak jste všichni pořídili na zápisech?  

Lucko - vy s tím autem máte ale neuvěřitelný pech…  

Máňo - fotka je dost dobrá :-D Sociálku na vás, ani postýlku děvčátko nemá…  

Víc nevím. Jsem vygumovaná poslední dobou. Hej, řekněte mi, jestli je normální, že 18m děcko v noci nespí…Dneska zase tříhodinový randál. Jindy řve „jenom“ dvě hodiny. Ale pravidelně noc co noc. Nikdo se pořádně nevyspíme a pak to podle toho vypadá, jsme unavení, podráždění, nervozní…ach jo :-( Dneska už jsem to vzdala a šla jsem spát k Tomíkovi do postele, stejně už byl u nás v ložnici a dokonce u toho řevu spal, tak jsem si ve 2hod. vzala peřinu (řval od 23), zavřela se do dětského a upadla do komatu. Ráno jsme málem nestihli školku. Nebo spíš Jirka školu. U malého mimina to je něco, s čím se počítá, ale rok a půl…  

No, aspoň auto už máme vybrané. Jedem pro něho v sobotu, to už by mělo být všechno vyřízené, přehlášené, přepsané. Je to Opel Astra kombík. Konečně nebudem muset šetřit místem, když pojedem na chalupu :-) Ajko, co vy máte v merku?  

Mějte se, jdu se utopit (do vany ;-))
M+T+O

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 01.04.08 13:41

Ahojda,  

to auto je mazec ale pořád ho ještě na parkovišti najdu.  

Market gratuluju ke kupu. Ať máte víc štěstí než my.  

Já už vím jaký mám rajon budu choditt kolem nám. SNP teda dneska jsem už chodila a potkala jsem Andrejku a zase jsem ani nezahlídla Viktorku. Snad příště až budu chodit sama paní co mě zaučovala to dneska vzala pěkným tempem. Roznáška byla v pohodě horší je si tu poštu nachystat kde co zapsat, vyplnit ap.  

Mamka s Filipem o zvládli na 1 tak teď šli za odměnu na procházku. Snad to tak půjde i dál.  

Jdu si dat kafe to jediné mi dopoledne chybělo a samo že Fifajs toho jsem zničila hned jak jsem přišla. Pa L.

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 01.04.08 14:33

Ahoj,  

tak Adámek do školky zapsán a jestli ho vezmou nebo ne se dozvíme na schůzce 14.4. jsem se vlastně ani nezeptala kolik berou dětí a jak to s námi vypadá. Byli jsme tam dvě hodiny a mamka jezdila po venku s kočárkem a už jsem byla nervózní, že bude mít Viktorka hlad. A taky že jo když jsme vycházeli z ředitelny tak už tam na nás čekaly:-)) Tak jsem ji nakojila v šatně:-)Takže Marti to u Kotvy včera určitě byla moje mamka:-) A to jsem zapomněla nahlásit, že chceme do třídy slůňátek tak jsem se tam ještě vracela.
Jinak Adámek si hrál v Tomíkově a Filipově třídě vůbec nepostrádal maminku. Sice jsem stála ve dveřích, ale ani si na mě nevzpomněl. Děti zrovna obědvaly. Chudák Adi chtěl taky, ale nedostal:-( Tomík nevypadal, že by zapékané brambory či co to bylo bylo jeho nejoblíbenější jídlo:-)) no a Filipa si chtěla vzít paní kuchařka k sobě do kuchyně, ale co provedl nevím tak daleko jsem neslyšela:-)) Jinak všecky děcka vypadaly spokojeně. Jo a na focení jsme potřebovali víc pokusů.  

LUCI: jsem si říkala dneska ráno, že máš teda fofry ani jsem si nevšimla, že s tebou byla nějaká paní.  

MÁŇO: dobrá fotka to tak malá usíná běžně?:-D jak dlouho jsi držela tu dietu?  

MARKÉT: asi koupíme fabii combi, ale ještě pořád to nevíme jistě a vypadá to, že to nebude ani ten příští měsíc:-( jo a kluci včera dělali, že se v životě neviděli:-D a nemá Ondra hlad v noci nebo co? já bych sice v roce a půl už mlíko v noci nedávala, ale kdo ví.  

NAT: hmm super cena za nový zub.  

MARTI: v Naschválníčkovi je taky cvičení pro mimina v úterý od 11.30 a stojí to 800 Kč na půl roku.  

Jo dneska jsem byla s Adi ve školičce a mamka pro změnu vozila po Hrabůvce. Jé to bylo fajn. Akorát těch dětí už tam chodí nějak moc.
Jdu dodělat oběd. Adi se dnes rozhodl, že spát nebude a s Viktorkou jezdím přes práh v kočáru teda teď sobě po noze a stále se budí a budí.
A.    

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 01.04.08 21:00

Ahojte :)  

Tak zapis u nas a popinsu probehl nasledovne. Skolka bere 10 deti a prihlaseno bylo 35. hehehehe.takze 0 bodu. Prihlasit k roku 2009 jeste neslo, ale pani reditelka mne ujistila, ze si vazi zajemcu a tudiz by pripadne mohla dat prednost , kdyz se vickrat do te doby ozvu.
Skolka je mensi ale utulna, pani reditelka mladice a strasne prijemna.Fakt az neskutecne. RIo se hned stihnul obklopit trema devama ,varili caj  a jidlo, pak jim lehce preorganioval kuchyn a drez z cehoz byle lehce rozhozene :-D Kuba to pozoroval z zinenky a jen obcas prohodil…Maminka je kde?  

Tuz dobre, jde videt ze ta skolka SNAD bude vlastne bez problemu  s adaptaci. Aspon ja mela takovy pocit. TO je sila jak uz jsou velci.  

Market -  ja myslim, ze tohle je normal v tomhle veku. Nepamatujes jak Rio vysiral? U neho to teda netrvalo vkuse, ale vysledek byl stejny, kdyz za noc nekolikrat dosel a my ho zas prenaseli zpet. Vydrzat, myslim ze to je proste obdobi…  

Jinak se mi na ruce udelalo jakesik exemisko ci co, nevim z ceho v zivote jsem to nemela. Takze se internetove lecim, jak jinak. Asi si dodelam dalkove mudru.  

Nevim jak vy , ale ja bych potrebovala nejaky zalozni zdroj energie.  

Jdu na Bridget :)  

cus N.  

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 01.04.08 21:56

Ajko - no, se nedivím, že se kluci k sobě neměli, víš, jak Tomíkovi trvá, než se otrká…taky se už dost dlouho neviděli. Ale na všechny nové kamarády ve školce se adaptuje rychle, až se kolikrát divím. A Ondra - hlad mít nemůže, večeří až před spaním a v průběhu noci si vyřve klasických 240ml sunaru, takže hladem to nebude. Taky jsem si říkala, že už neudělám stejnou „chybu“ jako s Tomíkem a v noci sunarovat nebudem, ale prostě to nešlo. Ani mi to nevadí, to že jednou za noc vstanu, ušterkám mlíko a dám mu to do postýlky, popř. ho přebalím, ani nepovažuju za vstávání. Přes den mlíko nechce, tak jsem ráda, že ho vyžahne aspoň v noci. Jo, ještě podotýkám, že včera lítal celý den venku - dopoledne v Běláku, celé odpoledne až do půl 7 na zahradě, takže nedostatkem fyzické aktivity to taky není…  

Nat - pamatuju si, že Rio za váma chodil, na to se teprve připravuju, až Ondru šoupnem do velké postele. Ale už jsem si říkala, jak by bylo super, kdyby mě vzbudil třeba 5× za noc, ale jen na chvilku (třeba na kojení, na které jsem ještě před rokem nadávala :-D), ale ten pavián ječí téměř v kuse. Střídá řev, jakože brek, s hulákáním - pokřikováním, které prokládá jeho neustálým NEneneneNenEnenene, je to fakt na zblbnutí :-( ALe je mi jasné, že nic jiného než vydržet se dělat nedá :-( Teď se naučil nové slovo, variantu na NE - nede=nejde…hehe, fakt nevím, po kom je tak pozitivní, synek. Vlastně vím.
Jo, s tou školkou to je teda nářez, by mě zajímalo, jak dělají ten výběr dětí potom. To musí být tlačenky tyjo…  

Nejlepší je, že když si řeknu, že půjdu dříve spát, tak stejně do 11 čumákuju do tmy, přemýšlím nad blbostma a když začnu pomalu usínat, začne noční program… Chjo, tak jsem si aspoň postěžovala. Dopoledne se nás aspoň ujaly Emenemsky, to měl Ondra velké štěstí, i když chodit s ním na procházku je fakt relax…

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 01.04.08 22:13

Taky jsem dneska chtěla jít brzy spát jenže uspat to naše děvčátko je nadlidský úkol tak střídám prso s huštáním přes práh. když usne tak je do 10 minut vzhůru a tak furt dokola. Tak čumákuju občas do počítače občas na televizi aspoň, že je dneska na co:-) Spí prostě jedině venku v kočárku za jízdy. Doma ani ťuk.
 A.

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 02.04.08 10:36

Ahoj,

tak já se přidám ke spacím problémům - uspat mladšího chlapečka v postýlce se taky zdá nadlidský výkon. On teda sice usne, do postýlky ho dávám spícího, jenomže přijde prvních pár prdů a kroucení a je vzhůru … Pak si tam cca 20 min počumákuje a začne vyřvávat, protože se nudí. Takže znovu … Teď už usíná přes hodinu. Nicméně jsem se rozhodla, že si ho nebudu všímat a vypadá to, že usnul. Moc tomu zatím nevěřím, protože přes den prostě sám od sebe neusne, naštěstí v noci ano. V kočárku je taky vzorný - usíná vložením tašky do kočáru nebo po 20 sekundách jízdy.

Markéto, tak tě upřímně lituju, snad se Ondra rozmyslí a začne zase normálně spát. Taky si pamatuju, jak jsem byla hotová, když Filip nespal. Teď s kojením je to relativně v klidu, hormony dělají svoje, ale i tak jsem včera odpadla po 2. reklamě u Ordinace …

Tak uvidíme, jak jste dopadli u zápisů, snad dobře. Kamarádka taky byla, berou 20 dětí a hlásí se jich tam 40, nicméně se chytře zeptala, jestli je tam fond rodičů - že budou přispívat, takže je asi vezmou :-) A Filipa si paní kuchařky chtějí brávat do kuchyně, protože si prý pořád chodí přidávat. Nechápu, doma dělá s jídlem pěkné cavyky. Asi holt neumím vařit.

To počasí minulé 2 dny bylo super, včera jsme prakticky nebyli doma. Dopoledne jsme byli v parku u kulturáku s kámoškou a její dcerou, pak jsme fičeli na schůzku ohledně plavání, odtud s kočárkem do Komenského :,-(ů. Pak rychle domů nakojit a pro Fildu do školky. Domů jsme dorazili v 18:30… No a dnes je to akorát tak na spaní :-(
Jinak cena plavání mi mírně vyrazila dech (Kenny), ale vrazili jsme to do Filipa, vrazíme to i do Davídka. Chtěla jsem Plaveckou školičku té vaší Daniely, ale má plno, volné bude plavání až od 6-ti měsíců. Plaváčka nechci, tam ta metodika opravdu pokulhává. Tak holt zaplatíme za kvalitu, je pravda, že v Kenny metodiku mají opravdu nejpropracovanější. Tak snad bude z Davídka dobrý plavec …

Zubříci

PS: Tak jsem ten příspěvek se všema jinýma aktivitama psala přes půl hodiny a Davídek zatím spí :-)

PS2: Najdi 7 rozdílů …

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 02.04.08 14:23

Hmm tak to nás asi do školky nevezmou když jsem na mateřské. Ach jo, že jsem ho nenechala zapsat i do jiné:-( a to už poslední tři dny nespí odpoledne takže si ani já nemůžu lehnout a uspat Viktorku u prsa. Jo včera usnula v jednu o půlnoci jsem to vzdala a přebíral si ji Adam. Takže byl v práci asi hotový.
 A.

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 03.04.08 10:00

Jupi jupi dnes pouze 1072 Kc :-D jeden zub oboustranne a druhy kousek. A v pondeli znova.  

Cus N.

 
Ivunka
Kecalka 284 příspěvků 03.04.08 13:04

Ahoj všici, teda, vy tu ale máte veselo! Jako nejlepší story hodnotím zubařskou od Natál, následně asi všechny spací a uspávácí - od mého vyřvávajícího synovečka přes chuďatko Majdinku spinkající na podlaze po houpající miminka usínající v 1 v noci :-/  panejo…

Když tak čtu o vašich úspěšno - neúspěšných zápisech, ptala jsem se kámošky co dělá tady v MŠ vedle nás, když bych chtěla Anežku dát od příštího března do školky, to bude mít 2,5 , tak kdy mám řpijít na zápis - prej taky ted  :-D  tak jsem se pobavila… naštěstí pak vyměkla a že mi to místo teda bude držet i bez zápisu ;-) no, to jsou holt ty tlačenky. Ale kdo ví, jak to bude s tou mou prací, třeba to nevyjde.

Já ted měla trošku nepsavou, tak se tímto omlouvám a určitě vám to vynahradím! Asi to bude tím, že zas bylo chvilu hezky , tak jsme poletovali po venku, na bruslích, na zahradě, u kamarádky ve Frýdlantu jsme byly celý den a tak…
V neděli se mi vdávala velmi dobrá kamarádka v tom novém kostele v Zábřehu, tak to byl celkem zážitek . pokud jste někdo sledovali Půlnoční mši o Vánocích na čt1, tak ona tam v té schole právě zpívá a ten její manžel hraje, mají to dost moderně pojaté - elektrické kytary, klávesy, bicí, dá se to poslouchat. A ještě že tak, bo ten obřad trval hodinu a půl - uf… zlaté úřední svatby - tím se nechci nikoho dotknout!

No a ani nevím, jeslti se mám pochlubit, co se nám už podruhé povedlo… asi teda jo :-D   Včera večer jak jsem Anežku položila do postele, napadla mě taková věc - řekla jsem jí - budu vedle a ty tady budeš sama spinkat - prej - ano papa a usla!!!!! sama v pokoji!!!!! chápete???? po roce a půl uspávání! tak jsem to dnes po obědě zkusila zase a…  - joooooo! opět to vyšlo! no, úplně iluze si nedělám, ale i tak to beru jako naprosto neuvěřitelnou věc!
Přišli jsme totiž s Jakubem na to, že když jí říkám, že jdu pryč a že se vrátím, tak to nese úplně v klidu, zamává mi, dá pusu (a funguje to, i když hlídají babky nebo kamarádka) ale když zdrhnu po anglicku, tak chodí po bytě, hledá mě a brečí… jsem dojato, jak mám šikovné dítě  ;-))))  hehe, jsme zvědavá, jak dlouho mi to dojetí vydrží…

Ani nějak nevím, na koho jsme zase zapomněla reagovat… hm… se omlouvám ;-)

mějte se

iva + anežka (včera 19m)

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 03.04.08 14:00

Ahoj, ahoj,

teda Nat, vyloženě ti ty drahé zuby závidím :-) To aby sis pak na ně nalepila cenovku, ať všichni vidí, co tě stály …

Jo, Ivo, správně, na zápis už teď - školní rok prostě začíná v září a musí být zapsaná. Ale když máš tu tlačenku, tak ani nebudeš muset od září platit školné … My to taky pak budem řešit s Davídkem, aby mohl v lednu nastoupit do školky - počítám s tím, že od září už budem muset školce to školkovné platit …

My jsme dneska byli na té neurologii u dr. Tomšíčkové. Měla jsem pocit, že jsme dorazili někam, kde se zastavil čas před 50-ti lety. Doktorka asi 150 let, sestřička tak 100, karty se tam píšou na stařičkém psacím stroji přes kopírák, obrovská bílá váha se závažím, plechová kartotéka přes celou stěnu. Nicméně důležité je, že Davídek je naprosto OK, napsala do zprávy, že psychomotorický vývoj odpovídá kalendářnímu věku, nikoliv gestačnímu. A že s očkováním doporučuje nespěchat. Takže v tomto smyslu budu působit na naši Mudr … Pak jsem se ještě zastavila na chvilku v práci pokecat s holkama, koupila zdravý oběd v McDonaldu a teď to tu tlačím do hlavy u PC. Nohou houpu sedačku s Davídkem, protože se budí, ale na jídlo ještě nemá nárok …

Včera jsme měli nakupovací odpoledne v Šopáči. Filip potřebuje nové papuče i jarní boty, tak jsme vyrazili spolu, taťka hlídal doma Davídka. Shrnu to - jarní boty nemáme, neb neměli jeho velikost, tak je musím objednat na webu. Papuče máme. Byla to velká zábava, protože tvrdil, že ho tlačí i ty, které měl o 2 čísla větší … Pak šel ochotně do dětského koutku a já si prošla novou přístavbu. Ukořistila jsem pěkné rifle pro Fildu v Lindexu, nějaká bodýčka pro Davídka a pro sebe 2 trička. A abychom něco přinesli i taťkovi, koupili jsme mu malinkou flaštičku brusinkové vodky. Tak takových odpolední bych potřebovala víc - spoustu času jsme zadrbali v té obuvi, že jsem se pak ani nestihla podívat na boty pro sebe, na kterých se mi urval podpatek.

Dneska dorazila odsávačka Medela z MMB, tak jsem zvědavá, jestli se jí podaří ze mě něco vycucnout. Ať nemusím prďolu dokrmovat Nutrilonem, když se dokrmuje cca tak jednou za 3 dny či míň. Tak to bych si tu dávku mohla za celý den posbírat a zmrazit …

Tak od nás, snad už nemusím houpat a jdu provést povrchový úklid …

Zubříci

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 03.04.08 14:33

zvazim vytetovani konecne sumy na sklovinu :-D pripadne naleptani hehe. TO ne ze bych se chtela chvastat ,jak drahou budu mit drzku, ale spise kdyby nekdo chtel menit zubare stareho za moderniho …  

Medela je dobra take jednu vlastnim, kupovala jsem v den kdy jsem dojela z porodnice,neb jsem mela osmicky a nemohla si zavazat boty :-D  

n.  

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 03.04.08 20:22

Hojte,
tak Ondra si včera dal oddechový den (i noc), usoudili jsme s mužem, že už byl po těch více než 14dnech fakt unavený, tak potřeboval spočnout a načerpat nové síly…taky že jo - dnešní noc byla opět v jeho režii :-/ Ráno putoval na službu k tchýni a já za kamarádkou do Vratimova, tak jsem měla aspoň půlden pohodu. Teda - samo, že jsem tam smykala její děcko, že ;-) Ale to se nepočítá, je to ještě mimís. Fajné, jak nemluví.  

Docela mě dostávají naše dialogy s Tomem, začíná být občas notně přidrzlý, fakt nevím, jak ho budu zvládat coby puberťáka. Třeba nedávno - Já: Tomi, bež se prosím podívat, co dělá Ondra. Tomík přijde a: Dělá bordel. Já: Prosííííím???? Kdes to prosím tě slyšel??? On: V Asii. -------------------------------- 10× nádech 10× výdech…Zlaté nemluvňata, fakt.  

Mmch Gabko, Tomajs mi dneska tvrdil, že Kubík měl na oslavě zavázanou ruku, protože sáhnul na troubu. Je to pravda?  

M+T+O

 
Manulka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 04.04.08 10:13

hej hola

hej Nat: ja bych si na ty zuby musela vzit uver :))) masaker!!

Fifko: ze by tomicek byl takovy drzounek? hej a bude hur co? :))) tralala

Ivi: toz padada, tak si uzivejte toho komfortniho usinani!! u nas to fungovalo takhle podobne krasne pul roku, tak at vam to vydrzi na furt:))))…ted mame na programu hodinove uspavaci maratony, kdy se nesmime od detatka hnout…

Marto: tak super!! jojo u mudr Tomsickove to takhle nejak presne vypada, ale jinak v pohodicce ne? je moc hodna a obzvlast krasne pise ty zpravy…je to moc mila starenka

no a s tema skolkama to je fakt sila, taky jsme do jedne tady u nas zkusmo vlezli, ze se zkusime rezervovat na pristi rok…hehehehehehe povidali ze mu hrali…no tak fajne

Luci, tak jak valcis s rajonem? jde to jde to? jo a super fotka, filda ma paradni jarni garderobu, kde jste se oblikali? my jeste decko chuderu nezasobili, tak nas to ceka…obzvlast na koupi boticek se mnohovelmi tesim…

M(10+5tt)+ M (2r2m)

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 04.04.08 10:36

Cus.  

No mam chut si ten svuj chrup pred a po zdokumentovat a dat do galerky, ale to by se taky slabsi jedinci mohli jednoduse po.......:-DI kdyz zas musim rict, ze podle nake te stupnice belosti mam hned druhy odstin belosti zubu, coz je aspon jakesik plus.  

Ajo - ta kulicka byl vyborny darek :-D Rio s nim hazi po celem byte a my s Markem hledame jako blbi ,protoze jinak huci a huci a huci…minule kdyz na mne rval MAMIKO KDE JE KULIČEK? jsem se uz nervla a rekla , ze je ma v trenkach :-D Ale zas ta radosti, kdyz ji najdem, ta je bezbreha… A na druhou  stranu diky kulicce jsme nasli nekolik pohresovanych auticek.  

Otazka pro ucitelky. Podle ceho se pise KDO S KOHO ???? je to pry gramaticky spravne , ale mne to prijde totalne divne.TO je jako sedmy pat ci co?…stejne jako mi porad nejde do hlavy, ze je treba Velkoobchod papirem…to je tez divne.  

Lucko - tak jsem rada, ze ti vysla aspon tahle brigadka. Ty budes mit fyzicku :-)  

To je venku hezky ze ? Deti se doma vubec nenudi . Rio dela od rana same ptakoviny, takze furt po nem musim kricet a nebavi mne to. Veme pexeso a cele to vyhazi na Akima, ten to cele roznese po byte, Vytahne auticka a poroznasi je vsude, Vystrizene sekacky na travu se vali ,kam se clovek podiva a uklizi to jen pod pohruzkou vseho mozneho :(
Rekla jsem mu at zalije kvetinky. Zacal narsisama ve vaze co mam na stole, takze zchlustal vodou cely stolek.Pak to misto do kvetinace  lil na stonek a listy, takze to tu je jak na bazene. Pritom kvitka zalivat umi, tak nevim proc zas inovoval.  

NO a teda MANO, takove krasne prekvapeni.!!!!!­.Moc gratulujeme a hlavne at je vsecko v poradku , tak se snaz odpocivat  a davat na sebe pozor :)  

Nat  

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »