Snad to zvládnu

Těhotenství

Je mi 17 let. Chtěla jsem být farmářkou, chtěla jsem se starat o koně a dělat vše, co k tomu patří. Chtěla jsem pracovat v zoo. Miluji zvířata. Nevím, jestli se mi to někdy splní. Nevím, co bude dál, když mi v bříšku roste malý poklad.

Nikdy jsem nebrala antikoncepci. Ne proto, že bych chtěla otěhotnět, ale kvůli zdravotním problémům. Já vím, existuje i jiná antikoncepce, jenže… možná jsem byla hloupá, možná naivní, že se nic nemůže stát, ale stalo se.

Když jsem si doma udělala těhotenstký test a zjistila, že jsou tam 2 čárky, pořádně jsem se lekla. Nevěděla jsem, co bude dál… nevěděla jsem, jestli je to pravda. Po týdnu jsem si zašla na gynekologii. Na ultrazvuku nebylo vidět skoro nic, doktor mi těhotenství potvrdil z krve, hcg kolem 1000.
Nevím, co se mi v tu chvíli honilo hlavou. Vím jen, že na potrat jsem jít nechtěla.

Po týdnu jsem začla špinit… jenom lehce a hlavně ráno, ale i tak jsem utíkala k doktorovi. Pořádně mě vylekal, když mi řekl, že to vypadá špatně, spíš jako mimoděložní těhotenství. Přes víkend se to nezlepšilo, tak jsem v pondělí naklusala do nemocnice, kde jsem byla 3 dny. Všechno dopadlo dobře hcg krásně rostlo, byla sem v 5+2tt.

Včera, v pondělí 11. dubna, jsem byla znovu na kontrole. Hrozně jsem se bála. Ale viděla jsem ho. Viděla jsem malinkou fazolku. Viděla jsem, jak mu tluče srdíčko. Chtělo se mi brečet. Ne proto ,že bych toho litovala, ale proto,že jsem se zamilovala. Ten pocit se nedá popsat. Každá maminka to určitě zná.

Nedokážu si představit, že ta malinká fazolka je MOJE dítě. Nedokážu si představit,že bych šla na potrat nebo že by se mu něco stalo. Nedokážu si ani představit, jak to všechno budu zvládat, nemám s tím zkušenosti, ale jedno vím jistě. Já to zvládnu. Už proto, že mám skvělou mamku, skvělého přítele a plno skvělých lidí okolo, kteří mi budou pomáhat.

Bojím se všech dalších týdnů. Bojím se, že se mu něco stane, ale snažím se na to nemyslet. Všechno dobře dopadne… snad.

Nevím, proč to píšu… prostě jsem to chtěla napsat. Prosím, neodsuzujte mě. Jenom nedokážu zabít svoje dítě. Jsem mladá na to mít dítě, to uznávám. Ale když už ho mám, chci být ta nejlepší máma na světě.

Hodnotilo 14 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Pájinka25
Závislačka 2876 příspěvků 14.04.11 07:20

Nemyslím si, že by tě měl někdo odsuzovat. Naopak je hezké, že i přes svůj věk se k tomu stavíš takhle. A jestli máš podporu mamky i přítele, tak nevidím žádný problém. Hodně štěstí, ať je se miminko narodí v pořádku :palec: :srdce: :kytka:

 
mmanolka
Kecalka 214 příspěvků 14.04.11 07:21

a taky budeš ta nejlepší máma :srdce: :srdce: už teď taková jsi..miluješ svoje dítě a chceš ho, přes svůj věk, i přes to, že to bude těžký..a zvládneš to a bude to krásný, moc ti přeju ať je všechno v pořádku :hug: :hug: :hug: jen ještě máš můj obdiv, plno žen, daleko starších a s většími možnostmi a zkušenostmi by volilo potrat a to jsou finančně zajištěný, mají kde bydlet, ale miminko se prostě objeví tak nečekaně, zrovna když si to ještě neplánovaly, že jdou na potrat..jo je to každýho věc, ale pro mě to prostě není shluk buněk, ale člověk, takže je to rozhodnutí o tom, že prostě teď to nezvládnu, takže miminko má smůlu, OBDIVUJU TĚ ať se ti daří

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 14.04.11 07:34

bereš to správně, život je dar a pokud máš zázemí a dá se spolehnout na pomoc okolí-přítele mamky, tak proč si sypat popel na hlavu. Kdysi, když já čekala prvního syna (bylo mi čerstvých 18), tak to bylo zcela běžné, že holky kolem 17, 18 byly těhu, dnes už to tak časté není, ale ber to z té lepší stránky-moji kluci jsou dospělí (24, 23 a skoro 21) mě bude 43, máe sice ještě 9.letou Elinku, ale tu máme proto, abychom s manž. nezůstali po odchodu synů sami. Ale mám hodně známých, co v našem věku mají dospělé děti a jsou sami, začínají si nyní užívat-cestují, jezdí na kolech, dovolené apod. Budeš to mít taky tak na rozdíl od tvých kamarádek. Tvé mimi půjde do školy a ony si ještě budou „užívat“ pak uslyší tikat biologické hodiny.
Buď šťastná, vše se dá zvládnout, když se chce. Těš se na mimi, buď milující maminou a uvidíš, že není nic krásnějšího než úsměv tvého broučka či ta euforie po porodu, kdy držíš svůj uzlíček v náruči. Nikdo svého rozhodnutí nelituj !!!

 
vlastecka
Povídálka 40 příspěvků 14.04.11 07:46

Přeji Ti mnoho štěstí a sil a zdravé miminko… S podporou přítele a rodiny to určitě zvládněš, protože už teď, z Tvého rozhodnutí, je vidět, že jsi silný člověk.

 
zelvicka2005  14.04.11 08:51

Není proč tě odsuzovat,jsi statečná a je dobře,že na to nejsi sama.To jestli jsi moc mladá,neřeš.Když se ti narodí dítě,tak budeš nucená dospět tak či tak.A ani ty sny o farmaření nezahazuj,narození dítěte neznamená konec tvého života.Pořád máš právo si plnit svoje sny.Tak hodně štěstí a užívej si to:)

 
Anonymní  14.04.11 09:06

Ahoj,pokud cítíš, že by sis dítě měla nechat, tak to udělej, je to dar.Já jsem neplánovaně otěhotněla v 19 a hodně lidí na mě hledělo jako na blázna,ale takových si nevšímej,vždycky se takoví najdou.Důležitá je podpora rodiny a to, že ty i přítel to tak chcete.My jsme si museli všechno zajistit od nuly,bylo to těžké,ale zvládlo se to,taky jsem se musela prozatím vzdát školy,nemít maturitu,ale ono se to časem vystříbří.teď už malému budou 3 a nikdy bych to nevrátila,bydlíme sice „jen“ v nájmu a nemůžeme si finančně moc vyskakovat,ale jsme šťastní a svým způsobem to zvládáme.A když jsem nedávno zjistila,že čekáme druhé miminko,tak jsem byla šťastná a opět vím, že to nějak zvládneme!Přítel sice hodně pracuje a vidíme se méně,ale dělá to pro nás,tak mu to nevyčítám.
Otěhotnět je dnes dar,mám kolem sebe spoustu třicítek a více,které si najednou vzpomněly,že by vlastně chtěly mít děti a už mají velké problémy.
Takže nevzdávej to,chvíli trvá,než se člověk všechno naučí,ale zvládneš to!!Držím :palec: :palec: :srdce:

 
zuzanaM
Ukecaná baba ;) 1120 příspěvků 14.04.11 09:35

Ahoj, já otěhotněla v čerstvých dvaceti, žel bohu vypadám na nějakých těch 17, 18 let i teď, když je mi 23. Vyslechla jsem si svoje, ale ne od rodiny, ne od přátel, ale od cizích - nenech si svoje děťátko a rozhodnutí vymluvit. O tom, jaká budeš máma nerozhoduje jen věk… Držím ti palce! Bude to těžký, ale určitě to zvládneš! :hug:

 
zuzanaM
Ukecaná baba ;) 1120 příspěvků 14.04.11 09:38

„…moji kluci jsou dospělí (24, 23 a skoro 21) mě bude 43, máe sice ještě 9.letou Elinku, ale tu máme proto, abychom s manž. nezůstali po odchodu synů sami. “

Anulko: omlouvám se, nic mi do toho není, ale úplně mě zaskočilo to, co jsi napsala… Věřím, že Elinku nemáte jen proto, aby zaplácla prázdný místo po synech…

 
madlenka73
Ukecaná baba ;) 2310 příspěvků 14.04.11 09:43

Nebuď blázen - proč bysme tě měly odsoudit? Mohli - ale v opačném případě - v případě interupce.
Takto kloubouk dolů,že jsi tak silná a takhle zodpovědně se k tomu stavíš,když se to stalo.
Mám 17-letou dcerou a k tomu ještě tři menší,takže je velice vyškolená,vím,že by se o mimi dokázala postarat,dokážeš to i ty,jen si trošku obrátíš život - užívat si budeš pak. Ale určitě nelituj,dítě a navíc zdravé je veliký dar a je nádherné sledovat jeho pokroky. Držím palečky ať to navzdory svému věku zvládneš a ať vám mimísek dělá samou radost.

 
madlenka73
Ukecaná baba ;) 2310 příspěvků 14.04.11 09:47

ZUZANO,
nemyslím,že by to Anulka myslela špatně. Určitě jsou šťastní,že Elinku mají a že právě,když už jsou synové na vlastních nohách,tak nezůstali sami a mají doma další dítě,než jejich byt zaplní vnoučata. Řekla bych,že to jen nešťastně formulovala a proto ti to možná vyznělo takhle divně.

 
mucinka2
Nadpozemská drbna 26632 příspěvků 14.04.11 10:16

tak zato te nemuze nikdooo odsoudit s jakou laskou o fazolce pišeš :srdce: .starší mamči by se mohli učit.přeji vam at všechno dobře dopadne.narodi se vam krasný mrnousek a dela vam jen radost.nekdy napiš,jak vše dopadlo.je fajn,že mas tak skvelou rodinu.držim palečky :hug: :hug:

 
mucinka2
Nadpozemská drbna 26632 příspěvků 14.04.11 10:19

tak zato te nemuze nikdooo odsoudit s jakou laskou o fazolce pišeš :srdce: .starší mamči by se mohli učit.přeji vam at všechno dobře dopadne.narodi se vam krasný mrnousek a dela vam jen radost.nekdy napiš,jak vše dopadlo.je fajn,že mas tak skvelou rodinu.držim palečky :hug: :hug:

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 14.04.11 10:28

ne ne , možná to tak hloupě vyznělo, ale já vždy i když kluci byli malí jsem chtěla, že až vyrostou mít ještě jedno, prostě mít velkou rodinu. Není to o tom, abychom nezůstali sami, to je blbost. Prostě jsem vycítila, že ještě nejsem tak stará, abych ještě jedno mimi neměla, je to fajn pozorovat i to, jaký mají k sobě vztah, kluci „ségru“ milují. Když jsem říkala, že až mi kluci vyrostou, že si pořídíme ještě jedno mimi, tak si každý ťukal na čelo a říkali mi „no určitě se vám do toho bude chtít jít, budete rádi, že jste sami“. Jenže opak byl pravdou já chtěla opravdu ještě jedno, navíc sousedka měla taky po dvou synech (asi ve věku našich) ještě mimi a já jak k ní chodila, (bylo mi 33), tak hormony se mnou cloumaly a mateřské pudy se se ne a ne uklidnit. Je to prostě naše sluníčko. Bylo nám vcelku jedno, co to bude, je to v podstatě jedináček.

 
ewelinka23
Kecalka 325 příspěvků 14.04.11 10:31

Vidíš, jsme na tom úplně stejně =)
Taky čekám miminko v 17-ti a ač si někteří mohou myslet „Mladá, bez vlastních příjmů.“, vím, že jsem už teď lepší maminka než spouta jiných - už proto, že si miminko nechávám, bez ohledu na řeči jiných „Zkazíš si život..“

Nezkazím, moje malá beruška je to nejlepší, co mě mohlo potkat =)

Přeju hodně zdravíčka a radosti. Ať vás čekají jen hezké věci. :hug:

 
BabyNicole
Kecalka 388 příspěvků 14.04.11 11:13

Vubec te neodsuzuji,proc jsi rozumná a mas srdicko na spravnem miste , holka dneska uz neni moderni mit dite ve 30,me mamka cekala v 17 a byla jsem planovana a chtena :srdce: neni o to veku,podivej se jaky k**vy neumej dite vychovat nebo ho daj nakonec pryc treba ve 25.letech,ja cekam sve prvni a je mi 19 let:) a moc se na mimi tesim :srdce: :srdce: drzim ti palce maminko :potlesk:

Příspěvek upraven 14.04.11 v 11:19

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 14.04.11 11:17

ať jdou všichni do háje, kde je psáno, že 17, 18, 19 letá matka nemůže být bezva máma, klidná, zodpovědná, trpělivá. Je ženská, která na to být mámou nemá po citové stránce ani ve 40. Nedejte se a stůjte si za svým. Já měla kluky první dva 14.měs. po sobě a ty blbé řeči a když jsem čekala Eli po 12. letech po třetím synovi, tak zase lidi blbě kecali a stupidně se ptali " a to jste chtěli nebo se zadařilo" no takhle bych se nezeptala, kdyby mě fackoval. Tohle je snad každého věc.Ale ať je to, kdy je to, vždy se najde někdo, kdo nedá pokoj a má svých starostí málo.

 
madlenka73
Ukecaná baba ;) 2310 příspěvků 14.04.11 11:26

Já mám taky holky ve věku 17,10 (i dkyž vyvdané) a pak 4 a půl roku a 6 měsíců. Z té jsme s manželem totálně podělaný a říkáme,že by si lidé děti měli pořizovat ve vyšším věku.- Buď to začít až ve vyšším věku (po 30) nebo si ke starším pořídit mrňouska. Člověk si ho mnohem více užívá. :srdce:

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 14.04.11 11:43

plně souhlasím s madlenkou

 
Katrinka
Závislačka 3011 příspěvků 14.04.11 12:04

Předně GRATULUJI k miminku :srdce:
Přeji Ti pohodové těhotenství a krásné, zdravé miminko :andel: :kytka:
A taky věřím, že si určitě splníš svůj sen být FARMÁŘKOU, celý život máš před sebou… :wink: :mavam:

Příspěvek upraven 14.04.11 v 13:48

 
rezinka29
Zasloužilá kecalka 898 příspěvků 14.04.11 12:14

Ahojky…GRATULUJU TI!!!!
Vůbec si nenech od nikoho vykládat, že jsi na dítě mladá…já s první otěhotněla v 18 (plánovaně), s druhou ve 20 a teď náhodou ve 30 potřetí (před dvěma měsíci se mi narodil kluk jak buk).....podle mě není důležité kolik budoucí mamince je, ale to, že miminko chce. Naopak z vlastní zkušenosti můžu říct, že v těch dvaceti to bylo jednoduší než teď po těch 10 letech.
Mooooc ti držím palečky ať jste oba v pořádku. :palec:
Pa a drž se, prožíváš nejhezčí období svého života :hug:

 
alenkav
Závislačka 3582 příspěvků 14.04.11 12:50

Podle mě tě nikdo normální odsoudit nemůže, já ti budu držet palce at to dobře dopadne,a to že ti je 17 bych neřešila, budeš lepší máma než některé ženské ve 30

 
saminomimino
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 14.04.11 13:23

tak já tě rozhodně neodsuzuji,na­opak,je skvělé jak si se k tomu ve svém věku postavila,vůbec si neumím představit sebe,ale vím že bych napotrat taky nešla.Každopádně máš skvělou výhodu,oproti bohužel mnohým holkám v tvé situaci,že máš přítele který tě v tom nenechá a že i tvoje máti za tebou stojí to je strašně důležité :srdce:
Jsi mladá těhulka a budeš mladá maminka,no a co,podle mě lepší než 40-letá,jak je dnešní trend,svému miminku dáš dobré zdravý,možná svá nejlepší léta ale zase si vem jak se vám bude žít ve dvou až povyroste.Buď ráda,máš se na co těšit.Moc ti fandím,ať jste ty a miminko co máš po srdíčkem jen zdravý a šťastní :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :mavam: :mavam: :potlesk: :potlesk:

 
saminomimino
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 14.04.11 13:25

jo mimochodem,taky chci koně a farmu a moc se těším jak si to jednou vybuduji společně s dětma,malá se narodí coby dup a syn koně miluje a snad mu to vydrží,sny se dají splnit kdykoliv a ty budeš mít času a času :dance:

 
WeronikaK.
Povídálka 31 příspěvků 14.04.11 13:45

ahooj mno v celku sme na tom stejně akorát že já už jsu v pátém měsicíí je mi taky 17 let ae ty máš to stěstí že más přítele a milující rodinu ,.já když jsem to přítelovi oznámila že s ním čekám dítě tak se hned v ten den na me vykašlal vzhledem k jeho veku má 24 let sem to nechápala rodiče se mi rozvadeli a maminka byla ta jedina u které sem doufala že mi pomuze misto toho me vscichni nutili do potratu ,.dokonce me ten ex pritell s jeho rodinou chteli podplácet ,..nakonec se s tím moje maminka smírila az za tri mesice su sama a snad to zvladnu do toho jsem přisla i o tatínka kterej má svoji novou rodinu ,..no jenom se ti snažím říci že jsou horší případy a neboj se zvládneš to :))já mimochodem mám tak strasny strachy jestli se miminku neco nestane ae to bude tím že je nám 17 a je to nase první těhu,..já mám výhodu tu že pred termínem porodu budu mít 18 ,..tak jinak přeji ti aby jsi to zvládla a at más zdravé miminko:))

 
jajinka veverka
Kelišová 7090 příspěvků 14.04.11 14:16

ahojky, naopak nikdo tě tu nemůže odsoudit. si skvělá, je krásný jak krásně píšeš o svým drobečkovi. Máš výhodu, že máš skvělý rodiče a přítele, budou ti 100pro pomáhat až do doby než se do toho dostaneš. Nikdo tě v tom nenechá.já čekala prcka ve 20, nikdo s rodiny se nad tim nepozastavil, naopak byli moc rádi ,ale co se týče okolí tam to bylo horší, radim ti poikud ti nekdo s okolí bude něco vymluvat, jednim uchem dovnitř druhym ven. Držim palečky, určo to všechno zvládneš. přeju tobě a drobečkovi moc, moc štěstí a at ste oba zdraví :huban: :huban: :huban:

 
kufnerka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 14.04.11 14:33

Líbí se mi jak své těhotenství bereš, to se takto mladým lidem moc nestává, budeš jistě skvělá maminka, protože toho svého drobečka miluješ a to se nedá odsoudit.A určitě máš skvělou rodinu, která ti pomůže.Držím palečky a přeji pohodové těhotenství. :palec: :palec: :palec:

 
KačuliKačka
Neúnavná pisatelka 17163 příspěvků 14.04.11 14:59

Určitě budeš výborná maminka s rodinou, která Ti pomůže. Nepsala jsi první reakce rodičů a přítele, takže usuzuji, že nadšení sdílejí s tebou a to je prima :palec:
A co ty víš, kam tě čas i s novou rodinou zavane… možná se ti jednou splní i ten sen o farmě, koních a o všem, co k tomu patří :palec:

 
zelvarka
Ukecaná baba ;) 2015 příspěvků 14.04.11 15:17

jsi frajerka, já bych to nedokázala, pochybovala jsem chvíli i teď v 26 letech 2 roky vdaná… :-(

 
daska_1
Závislačka 2974 příspěvků 14.04.11 15:41

ahojky,no super já měla taky první v 17 a nikdy jsem toho nelitovala,vše je jak má být,ted už mám děti tři a jsem štastná,nejstaršímu synovi je 12 let,zvládneš to:-)v pohodě,je jedno jestli je ti 30 nebo 17 pokud je tam ten přístup,takový jaký má být,tak se nemáš čeho bát:-)gratuluju:-) :lol: :lol:

 
žirafííí  14.04.11 15:42

ne snad , ale určitě to zvládneš ! :palec:
držim palce :hug:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 14.04.11 15:47

už teď jsi nejlepší máma na světě!!! Že jsi to malé nezabila, že o něj máš strach, že ho miluješ… :srdce:

To víš že to zvládneš! Jsi šikovná! :hug:

 
Evick1
Kecalka 209 příspěvků 14.04.11 16:14

Nikdo by tě neměl odsuzovat, protože převzít odpovědnost za svoje činy je na pochvalu a né k odsouzení! Já jsem 25+6tt a mám v živé paměti ten pocit když prvně toho tvorečka bezbranného vidíš na monitoru. Pocit neskutečna, ohromení a jak jsi napsala zamilovanosti. Je hrozně moc dobře, že okolo tebe jsou lidi co tě maj rádi, pomáhají ti a budou mít rádi i to mrně co mezi vás příjde.. přeju ti hodně moc štěstíčka a zdravíčka.. na negativní věci nemysli, mysli na to jak si u tebe pěkně hoví v teplíčku a pohodě :mavam: :kytka:

 
Anonymní  14.04.11 16:21

Určitě budeš dobrá máma a když budeš hodně chtít, tak se ti splní i vše ostatní. Držím palečky a přeji hodně štěstí.

 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 14.04.11 16:48

Za to, že chceš být nejlepší máma na světě, Tě nikdo přece soudit nemůže :hug: Naopak! Máš můj obdiv, jelikož znám ze svého okolí dost případů, kdy stejně mladé slečny, jako ty, se nedokážou postavit „problému“ čelem. Vše se dá zvládnout a Ty to zvládneš určitě na jedničku :palec: Dítě ze všeho nejvíc potřebuje moře lásky a něhy a pocit bezpečí a z Tvého deníčku láska úplně sálá :potlesk: :srdce: Držím palce a přeju hodně štěstí a zdravíčka mamince i tomu drobečkovi!

 
AliceP
Závislačka 3622 příspěvků 14.04.11 19:01

neodsuzuji te..NAOPAK…podle toho jak pises jsi urcite velice chytra holka..a tvuj denicek me hodne dojal..obavy ktere mas jsou normalni i kdyby ti bylo treba 30 a cekala jsi sve prvni mimco..urcite to vse krasne zvladnes a budes skvela mamina..drzim ti palecky at je vse ok a mimnko v tobe krasne roste:))

 
Deninii
Stálice 53 příspěvků 14.04.11 19:14

Ahojky:-) přeju ti, aby se ti splnili všechny tvoje sny, věřím tomu, že budeš senzační máma, i když seš takhle mlaďoučká! :wink: důležité je, že miluješ toho prďolku, kterýho si nosíš pod srdíčkem…na hloupý řeči kašli a užívej si to:-) mějte se kráááásně a hodně štěstíčka! :hug: :kytka:

 
Beetleness  14.04.11 19:49
To zvládneš!

Držím palce.
Doktoři umějí občas pěkně vyděsit, ale neboj se, všechno bude dobré.
S Tvym krásným přesvědčením, že budeš nejepší, možná občas něco zatřese (minimálně puberta Tvého cvrčka), ale nikdy nezapomeň na svoje krásné předsevzetí.
Do dalšího života vás obou pžeju hodně štěstí a síly :-*

 
hanka.hanka
Kecalka 390 příspěvků 14.04.11 20:41

Přesně tak, na věku dnes vůbec nezáleží…někteří čekají v 17 jako ty a jiní až po 30tce, takže na tom hlavu vůbec nelam…A blbý řeči házej za hlavu rovnou,to ty budeš mámou a tobě ta malá fazolka jak píšeš roste v bříšku,takže na tobě všechno záleží,jak to bude dál…a důležitý je,že přítel i rodina jsou při tobě,tak to má být!Takže přeju krásné těhulkování, zdárný průběh porodu a zdravý miminečko a tobě,aby jsi ho milovala tak jako už teď jej miluješ v bříšku…uvidíš,až se narodí,tak to bude to nejkrásnější v tvým životě…a ta farma se ti taky jednou splní-nikdy není pozdě-a dítě není rozhodně překážkou-naopak bude to pro něj dobrodružství,když bude už větší :-D

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 14.04.11 21:23

Dítě je dar. A máš perfektně nakročeno pro to - být tou nejlepší mámou na světě :huban: Držím palečky :hug:

 
ruzajska
Závislačka 4355 příspěvků 14.04.11 21:23

taky Ti moc blahopřeji a držím pěstičky.Taky jsem měla prvního bobánka v 17 ti a nikdy jsem toho nelitovala.je to můj poklad ke kterému přibyl ještě jeden bobánek a pak rovnou dvojčátka :-) taky jsem se setkala se škaredýma pohledama a lidi měli spousty poznámekale já jsem byla a jsem pyšná mamina a moje děti jsou pro mě to nejdůležitější na celém světě.už te´d je znát jak moc své miminko miluješ a počkej až se narodí…to bude taková záplava citů…brouček nebo beruška se má že roste v bříšku tak úžasné maminky jako jsi ty :kytka:

 
Banny
Závislačka 3401 příspěvků 14.04.11 22:07

Jsi skvělá budoucí maminka! Držím palce a užívej těhotenstvví! Miminko je to nejkrásnější, co tě mohlo potkat :kytka:

 
chica.p.
Kelišová 5813 příspěvků 14.04.11 22:27

Moc krásně psáno,budeš určitě skvělá maminka,já také a kašleme na špatné názory ostatních :-) Zvládneš to!!!!! :hug:

 
laduska123
Zasloužilá kecalka 983 příspěvků 15.04.11 07:08

Moc gratuluji k miminku :). Ja naseho broucka cekala v 19 no bylo mi necelych 20. A ze sem si toho vyslechla ale i presto, kdyz sem se dozvedela, ze jsem tehotna jsem vedela, ze uz toho broucka miluju a ze si ho chci urcite nechat. Ted nam je pul roku a sme za nej stastny, ikdyz byl trosku neplanovany ale hrozne moc chteny :). Urcite delas dobre, ze nejdes na potrat a verim, ze to zvladnes :). Hodne stesticka a urcite se budu tesit na dalsi cteni, jak pokracujete :)

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 15.04.11 08:04

Proč by Tě někdo odsuzoval, pravda, mladá jsi, ale co na tom? Hlavně že mimi chceš a chceš být jak píšeš nejlepší mámou na světě. Určitě nejlepší budeš, aspoň pro svoje miminko. A pokud se na Tebe někdo bude koukat jako na blázna, tak je to čistě jen jeho problém. Na mě se taky pár lidí koukala jako na blázna, když jsem si v 21 nechala neplánované mimi(a to jsem byla o 4roky starší než ty). Užívej si to a těš se na miminko. Přeju, aby vše dobře dopadlo a měla jsi zdravé a krásné děťátko! Držím palce :huban:

 
lulushka
Extra třída :D 10178 příspěvků 15.04.11 10:04

Gratuluju, není proč tě odsuzovat, je tolik mladých maminek a zvládají perfektně, určitě budeš jedna z nich, jsi zodpovědná a z toho co píšeš bych řekla, že máš víc rozumu než některé starší maminky, hodně štěstí :kytka:

 
Hanzlici  15.04.11 11:59

Není důvod tě odsuzovat!! Naopak, hrozně moc ti gratuluji a přeji hodně sil. Miminko ti tu dřinu vynahradí milionkrát a ty koníky třeba taky jednou budou :-)

 
MariSun
Zasloužilá kecalka 721 příspěvků 15.04.11 12:19

Odsuzovat? Spíše naopak :lol: je skvělé, že jsi se rozhodla postavit se k tomu takhle. Chce to moc a moc odvahy. Moc držíme palce ať jste v pořádku a neboj,určitě to zvládnete :palec:

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 15.04.11 13:44

Všechno se dá zvládnou at už je ti 17 nebo 30 máš podporu v rodině i v chlapovi,já jsem taky z počátku těhu špinila ale nebyloto nic a má krásnou skoro osmiměsíční holčičku..
Držím palečky aby vše dobře dopadlo a at máš celé těhotenstvý jen příjemné :kytka: :kytka: :hug:

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 15.04.11 13:44

Všechno se dá zvládnou at už je ti 17 nebo 30 máš podporu v rodině i v chlapovi,já jsem taky z počátku těhu špinila ale nebyloto nic a má krásnou skoro osmiměsíční holčičku..
Držím palečky aby vše dobře dopadlo a at máš celé těhotenstvý jen příjemné :kytka: :kytka: :hug:

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 15.04.11 13:44

Všechno se dá zvládnou at už je ti 17 nebo 30 máš podporu v rodině i v chlapovi,já jsem taky z počátku těhu špinila ale nebyloto nic a má krásnou skoro osmiměsíční holčičku..
Držím palečky aby vše dobře dopadlo a at máš celé těhotenstvý jen příjemné :kytka: :kytka: :hug:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama