Popáleniny

Rodičovství

Sedím tu bez tebe a přemýšlím. Jako každý víkend jsi u svého táty. Nebráním mu ve styku s Tebou, i když od sebe bydlíme zhruba 70 km. Vím, že Tě miluje a chce být s Tebou co nejvíc a Ty tam tak rád jezdíš. Nikdy jsem se ale nebála tak jako teď. Po tom, co mi jeden den Tvoje babička volala...

Bylo 11. srpna a já čekala, až Tě Tvý prarodiče nebo táta přivezou. Moc jsem se na Tebe těšila. Bylo mi trošku divný, že se nikdo neozývá, ale stávalo se to, tak jsem tomu nepřikládala nějakou váhu.

Zhruba o půl čtvrté odpoledne mi tvoje babička volala. Zvedla Jsem telefon s tím, že jsem čekala, že řeknou, kdy tu budou nebo že vyjíždí nebo cokoliv. Jenom tohle ne.

Bylo to jak z nějakýho zlýho snu. Tvoje babička mi celkem v klidu sdělila, že si se polil horkym čajem, uspali tě a čekáš s tátou, až pro Tebe přiletí vrtulník a převezou Tě do nemocnice do Brna. A konec, nic víc. Nevěděla jsem, jak moc je to vážný, jak moc si se popálil. Bylo to něco hroznýho, ta bezmoc. Nedokázala jsem přestal brečet. Strašně jsem se o Tebe bála. V tu chvíli jsem nenáviděla Tvý prarodiče a Tvého tátu. Proč na Tebe proboha nemohli dát pozor?

Volala jsem mému příteli a řekla, co se stalo. To čekání, až přijde z práce a můžem za Tebou jet, bylo nekonečný, i když přijel za chvilku, tak do 20 minut. Strašně mě podržel.

Cesta byla dlouhá. Trochu mě uklidnil telefon od Tvý babičky - říkala, že už jsi v nemocnici a máš popálený asi dva prstíky, hrudník a břicho, jen povrchově. Jo, kéž by…

Do nemocnice jsem doslova vběhla. Bylo to hrozný vidět Tě ležet na posteli, obvázanýho. Chtělo se mi brečet, ale byl si klidný a chtěla jsem být silná pro Tebe. Díky bohu, že jsem tam mohla být celou dobu s Tebou.

Druhý den si měl jít na převaz, aby Ti sundali nějaké ty chladivé polštářky, co si měl a zavázali tTě znovu, teď už s nějakym stříbrem. Brečel jsi a já málem s Tebou. Muselo to strašně bolet. Ale zvládl si to, zvládl si ještě další dva převazy vždy po třech dnech.

Nejkritičtější byly asi první tři dny, kdy jsi musel spát s monitorem dechu, protože se občas stává, že to nateče a může se přestat dýchat. Musel si hodně pít a brát léky. Každý ráno chodil na kontrolu pan doktor, poslechl srdíčko a chtěl se Ti podívat do krku, ale to se mu povedlo tak jednou - vždycky si ho odbyl „až za chvilku“. :) Zvládnul si to ale skvěle, ten první týden v nemocnici byl jinak uplně v pohodě. Hrál sis v herně, mohli jsme chodit ven nebo do třetího patra v nemocnici, kde byl dětský koutek a pár obchodů.

Po týdnu si byl na převazu zase, v ten den se mělo rozhodnout. Bylo pondělí. Koupali Tě a pak přišel pan doktor a řekl to, čeho jsem se nejvíce bála. Zhruba 1% popálení je třetího stupně, u obou ramen. Musel si jít hned druhý den na sál na nekrektomii. V úterý si už od 3 hodin nesměl jíst ani pít, ráno Ti dali nějakej oblbovák, ale statečně si všechno vydržel. Po osmý ráno jsem Tě odnesla na sál. Čekali jsme chvilinku, než si Tě na sále vezmou. Brečel si a já brečela taky. Nechtěla jsem takhle před Tebou, nadávala sem si za to, ale nešlo to jinak.

Čekala jsem asi půl hodiny, než tě přivezou na pokoj. Už z dálky jsem slyšela, jak pláčeš a voláš mámu. Pak si brečel ještě další hodinu, než si konečně u mě usnul. Tenhle zákrok byl prý nejhorší - hodně Tě to bolelo. Celý den sis sice po prospání hrál, ale furt si říkal, že tě To bolí. V noci si pak bolestí nemohl spát, pomohly až kapičky proti bolesti. Druhý den byl ale lepší.

Ve čtvrtek si měl jít na sál znovu, na autotransplantaci. Znovu si zvládnul přípravu na sál a znovu jsem Tě tam odnesla. Tentokrát jsem si už řekla, že budu silná, kvůli Tobě. Nebrečela jsem, ani Ty si nebrečel.

Po necelý hodině jsem pro Tebe se sestřičkou došla na sál. Ležel si v postýlce a byl jsi vzhůru, ale nebrečel si. Usnul si během chvilky a spal si v kuse
asi 6 hodin. Když jsi se vzbudil, dala jsem Ti napít. Po chvilce už si mohl i jíst a snědl si celou polívku a všechno druhý jídlo. Měla sem hroznou radost, že jsi to tak zvládnul, že už je to za náma. :)

Nakonec jsme se ještě dozvěděli, že musíš na sál ještě v sobotu, kvůli převazu. Já už sem to ale nedávala, byla jsem tam s Tebou do pátku do večera a přes víkend si tam byl s tatínkem. (Možná mě teď odsoudíte, že jsem tam nevydržela ty dva dni už s ním, ale jsem těhotná a ten stres udělal svý. Hrozně mě bolelo a tvrdlo břicho po celou tu dobu, už jsem si potřebovala trochu odpočinout a v sobotu si zajet na pohotovost. Malej to i s tátou přežil úplně v pohodě).

Přijela jsem za Tebou zase v pondělí odpoledne. Byl si už napůl odvázanej a veselej. Už jsme měli všechno za sebou, až na to svědění, hlavně v noci. Ve středu Tě odvázali úplně a konečně jsme mohli jít po 16 dnech domů.

Nemocnice, konkrétně oddělení popálenin v Brně-Bohunicích, bylo skvělý. Úžasný sestřičky i doktoři, všichni strašně milý a ochotný. Ale úžasný jsi byl hlavně Ty. Celý pobyt si zvládnul na jedničku, jsem na tebe moc pyšná. Je mi líto, že jsi musel trpět. Nejradši bych to vzala všechno na sebe.

Od tý doby jsem si uvědomila, že stačí chvilka nepozornosti a může se něco vážného stát a neskutečně se o Tebe bojím. Věřím ale, že už to nejhorší máme za sebou a budem všichni jenom šťastný. A hlavně zdravý.

Popálení bylo na 10% těla, a to 2. a 3. stupně. Krásně se už všechno hojí. Muset nosit každý den, skoro celý den, takový stahovací obleček, zvládáš skvěle. :)

Hodnotilo 27 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
KristyM
Ukecaná baba ;) 2089 příspěvků 19.09.14 01:40

Jste oba velmi statecni a hlavne maly bojovnicek! At se vse krasne zahoji! Po precteni se hrozne bojim nekomu malou sverit na hlidani (zatim mame cas-ma 8mesicu).
Ono se to muze ale stat kdykoliv. Nedavno se zname 18ti leta dcera oparila cajem a musel pro ni take vrtulnik…

 
Aalexa
Kecalka 135 příspěvků 19.09.14 03:13

Hlavně ať se to dobře hojí a jizvy jsou co nejmenší. Bohužel neteř si prošla něčím podobným-popáleniny na krku (kde to bohužel jde vidět), rameno a loket a také se transplantaci nevyhnula a musela nosit stahovací obleček. A také to bylo od opaření čajem :-(

 
Anes
Kecalka 330 příspěvků 19.09.14 07:29

To jste si tedy užili.. nevěděla jsem, že se dá takto popálit čajem. Přeji brzké uzdravení!

 
Linve
Kecalka 276 příspěvků 19.09.14 08:08

To je hrozně smutný, ale je fajn, že to dobře dopadlo! :) Znám dost kluků, kteří jsou z dětství takto opaření, že na sebe strhli čaj.. Dneska na ty jizvy balí holky ;)

 
quinny
Neúnavná pisatelka 16372 příspěvků 19.09.14 09:08

:kytka: at se vse zahoji co nejlip

 
Uživatel je onlineFima
Nadpozemská drbna 28626 příspěvků 19.09.14 09:11

Taky mám zkušenost. Moc dobře vím, co to obnáší. U nás teda na sebe syn ve 2,5 letech vylil vteřinové lepidlo. Na stehno. Poleptání II. B a III. stupně. Též jsme leželi v Bohunicích, též nekrektomie a autotransplantace. :hug: Syn tam byl s manželem, já doma ještě kojila půlroční mimino. Bylo to hrozné, během toho týdne jsem zhubla 3kg, nebyla jsem schopna vůbec ničeho… Syn to naštěstí nesl naprosto v pohodě, v nemocnici se mu líbilo. Každé tři měsíce se tam hrozně rád vrací na kontroly. Doktoři a sestry tam jsou opravdu úžasní. Jo, kdybych tak věděla, kolikrát se tam ještě vrátíme…

Bohužel sundáním obvazů po zákroku to teprve začíná. Rehablitace, promazávání, masáže, laser, silikonové destičky… časově i finančně náročné. Obleček nechtěl kluk vůbec nosit, jak ho to stahovalo, tak to dost těžce nesl, nakonec si na něj taky zvykl. Ty dva roky jsou důležité, aby jizva byla co nejhezčí a aby to co nejlépe srostlo. Syn je 3/4 roku po zákroku a jizva vypadá mnohem, mnohem lépe. ;) Uvidíme, jak ta jizva bude vypadat časem, až poroste. Než vyroste, tak se tam párkrát asi ještě vrátíme.

Teď je to ještě moc čerstvé, bude mnohem lépe. :kytka:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 19.09.14 09:34

:hug: :kytka: Přeju, ať se malému všechno krásně zahojí! mmch, je jeho otec schopen dítě hlídat? :think:

 
Any11
Nadpozemská drbna 29236 příspěvků 19.09.14 09:35

Nikdo te neodsoudi, kazdy vime, jak jsou hrozne narocne pobyty v nemocnici.. Ja bych to bez stridani s manzelem vubec nedala.

Drzim palce, at jsou nasledky co nejmensi. :hug:

 
mili84
Ukecaná baba ;) 1846 příspěvků 19.09.14 09:54

Držím palečky ať jsou jizvičky co nejmenší… :srdce: Opravdu stačí mžik a následky mohou být hrozné… Tatínkovi ani babičce nic nevyčítej, sama vím, jak lehce se to stane a můžeš se snažit sebevíc (u nás teda jen po pálená dlaň bez následků a hlídali jsme já a máma). A myslím, že teď budou všichni ve vašem okolí obezřetnější ještě mnohem víc…
držte se rodinko! :kytka:

 
ALENA G
Kecalka 129 příspěvků 19.09.14 10:38

Moc držím palce ať se vše krásně zahojí, jste oba moc stateční :hug:

 
svycarka
Kelišová 6843 příspěvků 19.09.14 10:48

Preju at vse dopadne nejlepe jak muze :kytka:

 
hanzbl00
Závislačka 3335 příspěvků 19.09.14 11:04

Děkuju všem :hug: Syn musí nosit ten obleček alespoň 22 hodin denně, ale vůbec mu to nevadí, takže naštěstí dobrý. Jinak nám byla doporučená ta laser terapie, tak uvidíme.
Jinak mě jeho otec a babička tvrdili, že na sebe vylil ani ne čtvrtku hrníčku (200ml),mě se to prostě nezdá, že by to měl tolik, buďto mi kecaji nebo udělali chybu potom, jako že ho hned neschladili :nevim: to už nezjistim no, hlavně že to máme zasebou :)

 
swiftily
Ukecaná baba ;) 1592 příspěvků 19.09.14 11:32

Tak jsem si poplakala.. A vzpoměla jsem si jak mi syn dostal epileptický záchvat venku.. Já v nějakém cca 14tt v tu dobu.. Břicho mi taky tvrdlo nervama.. Našeho chlapečka měli 7 dní na JIRP a dalších 7 dní na dětském tam jsem již byla s ním.. hrozné tyhle chvilky.. Držte se oba a malému přeji ať se co nejdřív a co nejlépe zahojí ty spáleniny

 
rézi2
Zasloužilá kecalka 996 příspěvků 19.09.14 13:49

Tak sem si poplakala a ted vam chci poprat uz jen same zdravi! Malej je statecnej a ty taky :)

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 19.09.14 15:02

Dlouho mě deníček nerozbrečel, u vašeho slza ukápla. Malý je šikulka, že to tak hezky zvládnul. Je fajn, že jste zase spolu doma. Držím pěsti, ať se jizvičky dobře hojí a malý na to vše brzy zapomene.

 
Jenisa
Kecalka 307 příspěvků 19.09.14 15:49

Ano, stačí chvilka nepozornosti. Soucítím s Tebou, hlavně že se malý dostal včas k pomoci a tak dobře se o vás postarali. Sama jsem měla silné popáleniny a ta bolest je šílená. Můj malý bráška na sebe strhnul ze sporáku hrnec s polévkou, když mu byly asi dva roky. Hlídala ho teta. Dodnes nechápu, jak jí mohla mamka odpustit, zrovna přijela domů, z bratra strhala oblečení, zabalila ho do mokrého prostěradla s ledem a autem ho odvezla do nemocnice. Nejbližší telefon byl totiž tenkrát na poště, naštěstí měla mamka trabanta. Bratr musel na několik operací a já si už tehdy uvědomila, jak je život křehký. A nikdo vaše dítě neohlídá, prostě tohle se stát může. Kéž bychom tomu dokázali zabránit. Jsi moc statečná a Tvůj chlapeček ještě více.

 
Tartaruga
Ukecaná baba ;) 2373 příspěvků 19.09.14 16:58

Moc hezky si to napsala.. :hug:

 
kapuletka
Kecalka 323 příspěvků 19.09.14 18:23

@Tiger-lily panebože, tohle se může stát úplně každému :roll:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 19.09.14 18:52

@kapuletka :roll: :roll: může, ale proč zbytečně dítě vystavovat riziku? někde k tomu dochází častěji. jen se ptám

 
hanzbl00
Závislačka 3335 příspěvků 19.09.14 19:19

Jee to sem si nemyslela, ze to nekoho rozplace :) :hug: ja uz si tobpo aobe radsi nectu, jinak bych rvala taky zase :mrgreen: A jeste jednou dekuju vsem :hug: malej je fakt statecnej, je to moje zlato. Clovek si fakt uvedomi jaka chvilinka staci a je nestesti.
Jinak ja se staram o malyho cely dny sama, varim s nim atd. a u keho taty je plnej barak, babicka s dedou a strejda a nedokazou dat varici caj z jeho dosahu, vic se k tomu radsi nebudu vyjadrovat, vim, ze se to muze stat ale je to zakladni vec, bohuzel uz se stalo, malej si vytrpel a jdeme dal :)

 
Krasavicaa  19.09.14 19:32

@Tiger-lily :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: může se to stát i tobě dokonalá superženo :roll: :zed:

 
kve-tinka
Závislačka 4015 příspěvků 33 inzerátů 19.09.14 19:41

:hug: :hug: jste stateční a je fajn, že na babičku a expřítele nehážeš „špínu“. Opravdu se to může stát každému. A klidně to mohlo být množství jak říkali, stačí aby se ta horkost vpila do oblečení a díky tomu se „rozleje“.
:kytka:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 19.09.14 20:17

@Krasavicaa :P napsala jsem snad někde, že ne? prosím, zopakuj si první třídu, učí se tam číst :*

 
Krasavicaa  19.09.14 20:19

@Tiger-lily

mmch, je jeho otec schopen dítě hlídat? :think: mě stačil tento ehm… slušně řečeno kec :roll:

Příspěvek upraven 19.09.14 v 20:19

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 19.09.14 20:19

@Krasavicaa btw, proč mi tolik lidí závidí, jaká jsem super a skvělá a vůbec :P?

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 19.09.14 20:19

@Krasavicaa dotaz? se tomu říká u nás :nevim:

 
Krasavicaa  19.09.14 20:20

@Tiger-lily

Ha ha ha :mrgreen: on si každej myslí, že jsi dost mimo… a radši další názory na tebe ventilovat nebudu. Nestojím o ban :*

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 19.09.14 20:21

@Krasavicaa KAŽDEJ… dávej si pozor, tohle zavání paranoiou. na tvé straně, samozřejmě

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 19.09.14 20:21

@Krasavicaa a jen ventiluj, nevím totiž o tom, že bychom se znaly :think:

 
Krasavicaa  19.09.14 20:22

@Tiger-lily

Tak buď ráda, že nejsi v některých soukromých skupinách beruško :* :mrgreen: :mavam:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 19.09.14 20:22

@Krasavicaa nemusím být všude. držím se hesla: Nemíchej se mezi otruby, nebudou tě swině žrát ;)

 
Anonymní  19.09.14 22:29

@hanzbl00 jejda, chudáček malý…soucítím s vámi! U nás byly u obou holčiček velmi brzy úrazy. Když měla starší 13měsíců spadla manželovi z postele tak nešťastně, že měla zlomenou ručku a otřes mozku. Já mu dlouho nemohla odpustit. Byla jsem u všech vyšetřeních, také šla malá do narkozy, to je na delší příběh, měla hematom dovnitř, musela na magnetickou rezonanci. Naštěstí se jí ručka do měsíce uzdravila a hematom vstřebal. JENŽE.. já si myslela, že jsem dokonalá a mně by se to nikdy nestalo. Dokonalá fakt nejsem.. druhá dcerka mi vypadla ani ne v půl roce z přenosného nosítka a měla zlomenou nožku. Jsme si s manželem bohužel tak nějak „kvit“. Naštěstí to zvládly ty naše holčičky lépe než my dva.
Přeji brzké uzdravení a ať je i mimčo na cestě v pořádku.

 
Kacenka261
Ukecaná baba ;) 2212 příspěvků 20.09.14 09:27

Ahoj. Máme podobnou zkušenost. Minulý týden se dcera opařila čajem. Týden na jipce a zatím jedna narkóza na vyčištění. Teď už jsme doma a čekáme na pondělní převaz. Nás teda nic nebolí už skoro od neděle. Krásně se hojí. Máme to na rameni a lopatce modlím se aby už pod narkózu nemusela. Sílu mi dava že je veselá a tak strašně statečná. A tvého manžela bych neobvinovala je to vteřina a může se stát cokoliv. U nás se vždy dávají hrníčky dál a stejne to nepomohlo. Přeji aby se to dobře zahojilo a byli jste bez jjizev. V to doufám i já.

 
Uživatel je onlineFima
Nadpozemská drbna 28626 příspěvků 22.09.14 17:15

@hanzbl00 Laser je super, určitě to doporučuji. Dokáže to ty jizvy vyhlazovat, po pár aplikacích bylo vidět, že jsou ty jizvy mnohem lepší. Světlejší, hladší, nevystupují tolik nad povrch. Malej to bral jako super zábavu, dostal vždycky brýle a hrozně se mu to líbilo, jak mu na to svítilo světýlko. :mrgreen:

 
bořková
Extra třída :D 10690 příspěvků 22.09.14 20:32

Mám zkušensot s pobytem na popáleninách na Vinohradech, malé bylo v den opaření čajem přesně 14 měsíců :roll: Byla tedy o dost lehčí případ než váš, vlastně jsme tam byly nejlehčí v té době.. to, co jsme tam viděly a zažily je lekce na celý život :roll:…ale tu cestu sanitou přes půlku Čech (bylo to za tmy, tak bez vrtulníku), co se mi všechno honilo hlavou, no hrůza! :,(

Hlavně už bez úrazů malému a zdraví všem doma :kytka:

 
Elionor
Kecalka 460 příspěvků 23.09.14 13:12

Je to hrozné, že sa takéto veci stávajú. Kamarátky 2 ročná holčička sa tekhle obarila čajom pred mesiacom. Skončili na 9 dní vo Vinohradskej. Mala popálené ruky a nohy, ale už je našťastie v poriadku. Prajem veľa síl

Příspěvek upraven 23.09.14 v 13:13

 
Balloo_1
Závislačka 2529 příspěvků 23.09.14 21:07

@Krasavicaa souhlas!!! 100%

 
Krasavicaa  23.09.14 21:11

@Balloo1
Jsem si to musela přečíst znovu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Jsem najednou nevěděla o čem je řeč :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
Balloo_1
Závislačka 2529 příspěvků 23.09.14 21:34

@Krasavicaa :lol: jsou mezi námi i „jinak myslící“ ženy… Mohu-li tu bytost takto nazvat :lol: :lol: :lol:

 
Krasavicaa  23.09.14 22:12

@Balloo1
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Naprosto přesně vystihnuto :-D

 
Balloo_1
Závislačka 2529 příspěvků 24.09.14 14:03

@Krasavicaa :palec:

 
deeni
Kecalka 457 příspěvků 24.09.14 21:34

To je hrůza, co dokáže čaj :-( Chudinka.. Hlavně, že už to máte za sebou a bude jen lépe :kytka:

 
tetrivek
Nováček 6 příspěvků 26.10.14 15:28

Přeji Vám aby se to co nejrychleji zahojilo. Mám dvouletého neposedu a čaj a kávu si doma necháváme raději na baru, kam zatím nedosáhne. Horší je to u manželovo rodičů. Babička všem udělá kafe a čaje a nandá to na stůl a nechá tam malého lítat. Je pomalá a nestíhá ho. A když jí něco řeknu tak mi vždy na vše odpoví že si musí dítě zvyknout…Naštěstí ho tam nikdy nenechávám beze mne, ale člověk nikdy neví… :|

 
kattulda001
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 27.05.15 22:20

Krasne jste to zvladli :) trosku vim o cem mluvis, manzel v 10 letech utrpel popaleniny na 73% tela z toho 57% 3. Stupne. Snad te trochu uklidnim do budoucna ze kluci z toho naopak udelaji svoji prednost, manzel baliL Slecny na historky jak zachranil lidi z horiciho domu a pod:) preji vam hodne sil do budoucna at to zvlada co nejlepe:)

 
Sabinetka
Ukecaná baba ;) 1026 příspěvků 28.05.15 06:45

Dojala jste mě. Držím palce vašemu synackovi, ať je zdravý a vám, ať jste silná :hug: a ať se vám narodi zdravé miminko :hug:

 
Sabinetka
Ukecaná baba ;) 1026 příspěvků 28.05.15 06:45

Dojala jste mě. Držím palce vašemu synackovi, ať je zdravý a vám, ať jste silná :hug: a ať se vám narodi zdravé miminko :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama