Můj celkem rychlý porod

Porod

No, když si tak zpětně vzpomenu na můj porod, přijde mi to až neuvěřitelné, že jsem na svět přivedla dítě. Jsem za to na sebe hrdá a vzpomínám ráda, i když to bylo jinak, než jsem chtěla.


1 komentář

Bylo 28. 11. 2011, když jsem nastoupila do porodnice kvůli vyvolávanému porodu. TP sem měla 20. 11., takže jsem přenášela a bohužel na vyvolávání jsem jít musela. 29. 11. 2011 mi v 8 ráno porod vyvolávali. Hrozně jsem se těšila, až to budu mít za sebou, až mi malého dají na břicho, až ho budu moci pohladit.

Takže jsem v 7 ráno nastoupila hladová na porodní sál. v 8 mi dali tabletku, a pak připojili na monitor (upřímně řečeno, ty monitory mě tam dost štvali), tak kolem 10. hodiny mi začaly bolesti zad. Dívala jsem se zrovna na opakování Prostřeno :D Kolem 11. hodiny mi začaly větší kontrakce, které jsem už musela prodýchávat, ale nebylo to zase tak hrozné. Po 11. hodině přišel přítel i s jídlem. Měla jsem hrozný hlad, ale po celý porod jsem nesměla nic jíst, upřímně, jsem rádaj že jsem vůbec mohla pít, jinak bych se asi složila :)

Tak jsem trávila hodiny buď ve sprše, což tedy těm bolestem vůbec nepomáhalo (když jsem vylezla, tak to bylo ještě horší, a navíc mi byla zima), nebo jsem seděla jen tak na posteli a přítel byl opřený o moje záda. Abych pravdu řekla, jsem sice ráda, že tam přítel byl, ale fakt mě štvalo už jen, když něco řekl :D Ani jsem nepočítala, po jaké době přichází kontrakce, i když tam mají hodiny snad všude :-), a tak mi kolem půl třetí odpoledne PA řekla, že do 6 hodin bych měla porodit, což mě potěšilo, že by to mohlo být tak rychlé. Navíc mě pochválila, jak správně dýchám (díkybohu za předporodní kurz), což mi myslim dost pomohlo a porod urychlilo.

Před třetí hodinou jsem měla kontrakce snad každou minutu, po třetí jsem měla hroznou potřebu tlačit. PA vyšetřila, párkrát jsem si jakoby na zkoušku potlačila, a pak šla na kozu porodit (což mě teda fakt udivilo, že člověk musí ještě se silnou potřebou tlačit dojít tak 10 metrů na kozu). No a na pár kontrakcí a zatlačení se v 15:25 narodil Toníček, 4250 g a 51 cm. Bohužel mě pak mrzelo, že mi ho nechtěli dát hned na břicho a odnesli ho. Jen mi ho ukázali a šli ho vyšetřit, i když jsem řekla, že si to tak nepřeji. S přítelem jsme z toho byli zklamaní, chtěli jsme tzv. bonding (podle nich jsem prý byla unavená, nevím, kde to vzali).

Po zašití jsem musela ještě z kozy přelézt na postel, což už mě fakt rozesmálo a šla jsem ležet 2 hodiny na porodní sál, kde mi asi po půl hodince po porodu malého donesli a my si ho s přítelem užívali. Po dvou hodinách jsem musela ještě po svých dojít na pokoj (nevím, jestli je to tak všude), ale po docela náročném porodu se mi zdá jít pěšky na pokoj dost kruté :-) Ještě ke všemu se mi hrozně špatně dýchalo, ale prý je to normální… Můj porod nebyl podle mých představ, ale jsem hrdá na to, že jsem to v pohodě zvládla, že jsem na porodním sále nekřičela a že to šlo tak rychle :-)

Dneska mám doma skoro 3měsíční 7kilové dítko, které nadevše miluji. Podle mě je porod zázrak a jsem ráda, že jsem si těmi bolestmi mohla projít, abych na svět přivedla MOJE dítě.

Hodnotilo 6 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Apocalypse
Ukecaná baba ;) 1546 příspěvků 26.02.12 06:23

Gratuluju k ‚drobeckovi‘:-). Bohuzel myslim, ze to prelezani na kozu a na postel atd je normalni, me teda akorat ze salu na pokoj vezli na voziku, protoze jsem nemohla ani stat, ale to proto ze jsem jeste mela nejake poporodni komplikace, na ktere se prislo pozdeji. Ale normalne bych sla taky po svych myslim…

 
Katy2
Hvězda diskuse 50340 příspěvků 26.02.12 09:13

Škoda, že porod nebyl dve tvých představ, příště se člověk musí asi více prát za své práva, myslím, že vůbec neměli důvod dítě hned odnést. :(
Jinak co se týče přelézání, tak já nikam nepřelézala, z přípravny jsem šla rovnou na porodní lůžko a rodila, po porodu jsem celou dobu zůstala na porodním lůžku, po dvou hodinách sprcha, šup na vozík a na pokoj, ale klidně bych došla pěšky, nechtěli dovolit.

 
Run
Generální žvanilka 20201 příspěvků 26.02.12 09:48

Ahoj, malej je kusanec… Moje malá měla při narození 3,5 kg, ve třech měsících taky 7 kg, teď už přes 8 kg a to jen kojíme :oops: A s tím chozením a přelézáním - já byla taky na vyvolání, tabletu mi dali ráno na rizikovym odd. tam se to trochu rozjelo a na sál jsem musela jít po svých - o patro níž… :mrgreen: když jsem porodila, tak jsem tam byla s malou ty 2 hodiny a pak jsem si jenom přelezla na postel (jezdící samozřejmě) a odvezli mě na odd. šestinedělí, tam jsem s pomocí sestry vstala a šla se umýt a pak už mi malou dovezli… takže to tak všude určitě není :mrgreen:

 
bublinkaa
Kecalka 116 příspěvků 27.02.12 21:16

Gratuluji!Já byla celou dobu na porodnim lehátku,pak ještě dvě hodiny po porodu,pak mě přendali na vozík a odvezli na pokoj.Tam mě dovolily zvednout až asi v 10.30 a rodila jsem v 5.15.Dělali mi revizi.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama