Snažení – nesnažení

Snažení

Potřebuji se vypovídat. Tak moc si přeji miminko a ono stále nepřichází. Jak to začalo? V červenci jsme se s miláčkem vzali a koncem srpna jsme se začali snažit o miminko. Teď je to sedmý měsíc, co se snažíme, i když bych vlastně měla říct, že se asi snažíme zbytečně.

Vím, že se mnohým bude zdát, že vyšiluji brzy, že 7 měsíců není žádná doba, pro mě ale ano. Já jsem mimi chtěla už dávno, jenže manžel měl strach, že nebudeme moci splácet hypotéku, že platíme ještě auto, nájem atd. Asi se toho bál a já nejsem taková potvora, abych dělala něco za jeho zády, takže bych nikdy nevysadila antikoncepci bez jeho vědomí. Když KONEČNĚ nadešel den D a můj miláček mi na cestě do Chorvatska v autobuse vyhodil prášky do koše, byla jsem ten nejštastnější člověk na zemi :-) Tak moc jsem se těšila, jaké to bude a že se už konečně snažíme o mrňouska.

První měsíc jsem ani nečekala, že bych otěhotněla, brala jsem to s klidem, i druhý a třetí… od čtvrtého jsem začala být už nervózní, protože značná část známých nebo i holek tady na diskuzi už otěhotněla. Mrzelo mě to, ale neztrácela jsem naději. Pátý, šestý měsíc a už jsem chtěla něco řešit. Moje stará gyndařka nic neřešila, řekla mi, že až po roce a nechtěla mi udělat UZ ani odebrat krev, prostě nic. A tak jsem se objednala k novému dr. a to jsem asi neměla dělat, kdybych věděla, co mi řekne, tak jsem tam snad nešla.

Byla jsem natěšená, že se konečně začne něco řešit a půjde to hladce. Nu, mýlila jsem se. Po prohlídce dr. konstatoval, že mám PCO. syndrom polycystických ovarií. Člověk je tak vyplesklý, že jsem se nezmohla na slovo. Pan doktor mi jen oznámil, že se mám podívat na net, co to je, a že mám přijít v září! To mě vytočilo. Nechtělo se mi čekat dalšího půl roku a nic nedělat. Dr. mi řekl, ať nepočítám, že přes PCO otěhotním, protože u mně neprobíhá ovulace a vajíčka nedozrávají.

Jsem neustále na dně, ale rozhodla jsem se to tak nenechat. Objednala jsem se z vlastní iniciativy do Sanusu v HK na konzultaci a pevně doufám, že nepřijde další šílená zpráva, ale že mi pomohou můj problém řešit. Tak strašně moc si miminko přeji. Nemůžu se ani podívat na kočárek nebo maminky s dětmi, strašně to bolí.

Omlouvám se, pokud někoho budu nudit. Já jsem to ale ze sebe dostat musela. Pokud jste dočetli až sem, děkuji za čas strávený nad čtením a třeba někoho se stejným problémem uklidní, že v tom není sám.

Verča

Hodnotilo 4 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
michaela1808
Ukecaná baba ;) 1860 příspěvků 09.03.11 08:14

hlavně nepropadej panice! dnešní medicína je hodně mocná a doktoři určo udělají maximum, aby vám pomohli…nenechej se odbýt!!!

 
nodysek
Kelišová 6428 příspěvků 8 inzerátů 09.03.11 08:25

veve já jsem na tom stejně, dva roky po vysazení prášků jsem bez ovulace a MS jen díky Duphastonu. Ze začátku jsem doufala, že se zadaří, protože doktor mě ujišťoval, že i bez MS se dá otěhotnět, no ale po roce už jsem ani nedoufala a přestala sem testovat :nevim: Mám za sebou hormonální profil, podle kterého to vypadá na PCO i když můj doktor nic takového nevyslovil, alo podle těch příznaků to tak vypadá.
Když jsem si ale pročítala diskuze holek, které mají stejný problém, téměř každá dříve či později otěhotněla, což mi trochu dodává naději, nicméně se asi brzo taky obrátíme na CAR, kde mají přece jen větší zkušenosti a vědí co a jak. Teď máme před svatbou, takže to moc řešit nechci, ale hned v červnu tam naběhnu :palec:
Držím palečky, ono je to hrozné ze začátku když nevíš co se děje a jestli budeš moct mít vůbec děti, ale dnešní medicína jde hodně dopředu a s takovými problémy si dokáží poradit :wink:

 
veve.m
Neúnavná pisatelka 19561 příspěvků 09.03.11 08:29

Holky dík za podporu. No to já to vím určitě, protože dr. dělal utz a mám tam klasický náhrdelník, jak se říká, více malých cyst do kruhu jako perly…Já teda ovulaci vůbec nemám, proto mi ani dřív nevycházely ty ovu testy a dr. mi to potvrdil, že ji nemám. Utrogestan beru asi třetí měsíc, ale nic jiného dělat nechce. Ale těžko otěhotním, když mi nedozrávají vajíčka a není ovulka… Doufám, že v CAR pomůžou…

 
Lynna  09.03.11 09:08

Ahoj, neklesej na mysli. Z vlastni zkušenosti vím,že i přes PCO se dá otěhotnět. Nám se to podařilo po 3-4 měsících léčby, ač dr. původně upozorňoval, že to může trvat déle. Těď jsem jsem v 6. měsíci:-) Uvidíš po lékařské konzultaci. Držím palce!!!

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 09.03.11 09:27

Ahojky, neboj PCO není v dnešní době žádná velká překážka k otěhotnění. Měla jsem podobný problém při druhém čekání na mimíska :lol:
Taky mi nedozrávala vajíčka, na UTZ bylo vidět jak píšeš jenom řetízek malých vajíček. Dr. mi udělat hor. profil, nasadil léčbu (Clostilbegyt + Dophaston) a druhý cyklus se mám zadařilo. A teď se už na mě z postýlky dívá náš drobeček :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mám skvělého gynekologa, je vidět že své práci opravdu rozumí a vždy se znaží najít problém když se nadaří.
Myslím že moc záleží na doktorovi, držím palečky ať se brzy zadaří :mavam:

 
Dorisov
Povídálka 50 příspěvků 09.03.11 10:03

Tak to si můžeme podat ruku. Taky mi byl diagnostikován PCO a k tomu ještě endometrioza. Po třech letech snažení jsme šli na IVF, které nevyšlo a teď další dva roky marného snažení… ale strašit tě nechci, to určitě ne, moje sestra má stejnou diagnozu jako já a má dva nádherné prcky :-) Takže hlavu vzhůru a bojuj!!! A nevzdávej to!!! Já to taky nevzdávám :kytka:

 
Fima
Nadpozemská drbna 28624 příspěvků 09.03.11 11:17

Příspěvek upraven 04.02.16 v 15:29

 
PetraSl  09.03.11 11:24
Nevzdávej se

Jen Tě chci povzbudit, nevzdávej se!!! :wink:

 
veve.m
Neúnavná pisatelka 19561 příspěvků 09.03.11 12:29

Holky děkuju moc, jste tak hodné. Nebojte nevzdám to!!!! :huban:

 
suvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 09.03.11 13:23

Je dobře, že jsi se objednala do CARu, určitě ti pomůžou to řešit. PCO je složitá věc, nemusí to být úplná katastrofa, záleží i na hormonálním profilu, pak jak budeš reagovat na léčbu atd. Řešení a možnosti tu jsou, to je nejdůležitější! Držím palce! :mavam:

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1706 příspěvků 09.03.11 13:50

Ahoj, můžu tě potěšit, že PCO syndrom neznamená, že nebudeš mít děti. Moje sestra ho má taky, ale poměrně těžkou formu. Pro miminko si jela do CARu do Zlína. Dr. jí řekl, že ve 32 letech je stará, takže ať počítá se vším, to ji sebralo a ještě poznamenal, že pokud otěhotní, bude to jeho velký profesionální úspěch. Musela na laparku s vaječníky, do kterých jí „vyvrtali“ dírku, na vaječnících měla prý silnou krustu, jakou prý dr. ještě neviděl… První stimulace nevyšla, projevil se hyperstimulační syndrom. Druhá už vyšla a vyšel i první pokus o umělé oplodnění. Pan doktor se musel dmout pýchou :palec:
Sestře se narodila krásná zdravá holčička a rup ty boty, když měla malá sedm měsíců,sestra otěhotněla spontánně a teď má zdravého kloučka. Všichni kroutili hlavou, nejvíce asi sestra, protože prohlásila, že to musela být její první a poslední spontánní ovulace v životě.
Neboj se, děti mít budeš. Syndrom PCO má hodně žen a většina je maminkami. Držím palce!!!

 
Anonymní  09.03.11 14:42

Ahoj, taky mi diagnostikovali PCO, teď se snažíme rok, moje doktorka naštěstí jednala v podstatě okamžitě - po vysazení prášků dvakrát nepřišla menstruace, tak hned nasadila Clostilbegyt a Pregnyl - a na mě to účinkovalo zdá se krásně - jenže to nevyšlo, tak musel partner na spermiogram a tam je problém ještě závažnější :cry: . Takže my pro miminko budeme muset do CARu a moc doufat :-(. Ale pokud máš manžela v pořádku, vypros si u doktora Clostilbegyt, kdyby ti ho nechtěl dát, nastuduj si do začátku tohle - prý to funguje takřka stejně, ne-li lépe, a i bez doktora ;-).

 
Anonymní  09.03.11 14:43

http://www.modrykonik.sk/…ostilbegytu/?…

 
Ren13
Nováček 5 příspěvků 09.03.11 16:14
Hlavu vzhůru

Také mám PCO a koukám dle reakcí, že to není nic vzácného. Poté, co jsem své doktorce řekla, že se rok snažíme o mimi (nechráníme se) a nic, nasadila mi Clostilbegyt. Hned druhý měsíc jsem měla pozitivní ovulační test a 3 týdny na to i těhotenský. Teď jsem v 17tt. Držím palce!

Příspěvek upraven 09.03.11 v 16:25

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 09.03.11 21:40

Verunko, tak ja bych te hlavne chtela moooc povzbudit svou vlastni zkusenosti a dodat ti nadeji! Mne taky diagnostikovali syndrom polycystickych ovarii (mela jsem dlouhe nepravidelne cykly casto bez ovulace nebo se zpozdenou ovulaci), byla jsem z toho spatna, hrozne jsem miminko chtela, tak jsme se zacali snazit a otehotnela jsem hned prvni mesic! Ted jsem v 17. týdnu. Takze se neboj, asi jsem vyjimka, ale rozhodne neni nic ztraceno! Klidne mi pisni vzkaz. Preji hodne stesticka!

 
Lucy007
Povídálka 11 příspěvků 4 inzeráty 10.03.11 09:24

jen se přidám…neklesej na mysli. Taky znám dvě holčiny, které při PCO otěhotněly. Jedna úplně přirozeně a nečekaně, druhé moderní medicína trochu pomohla. Tak neboj, mimika se dočkáš. Držím palce :-)

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 10.03.11 21:31

Já s tím nemám zkušenost a doufam, že ani mít nebudu, ale jak tu píšou holky, asi to není žádný velký problém, jsou i daleko horší , ale problém vidím v tom gynekologovi, že to nechtěl řešit, ale až za půl roku? Nechápu, asi bych ti doporučila si zajít ještěk jinému a to že si si sama iniciativně zašla do toho Sanusu jak píšeš, to je jedině dobře a tak držím moc pěsti! :kytka:

 
míchačka  15.03.11 08:23
Hlavu vzhůru

Verun, o touze po miminku mi ani nepovídej. S manželem se snažíme 4roky a stále nic. Již přes rok však navštěvujeme Centrum reprodukce v Motole a vypadá to slibně. Jsem po 2. pokusu umělého oplodnění, sice to na těhotenství nevypadá, ale ještě je 3.pokus. Zkuste s manželem zauvažovat nad umělým oplodněním. Pomocí léků jde dnes všechno!!! Tak to nevzdávej. Já to nevzdávám ani po 4letech snažení, tak hlavu vzhůru! :mavam:

 
Veronika z Luštěnic  15.03.11 14:35
Držím pěstí

Ahojky, tak to mám asi taky. Od tý doby, co jsem před 7 lety brala 1,5 roku antikoncepci se mi měsíčky uplné ztratili a nebýt injekcí nebo prášků, tak jsem to vůbec nedostala. Po skoro 6 letech snažení a podstoupení 1. pokusu IVF v Gennetu v Praze na Letné čekám, co mi v pátek řeknou. Jestli jsem nebo nejsem „v tom“.
I přes stimulační injekce se mi vytvořili jen 3 větší folikuly z nichž bylo jen jedno vajíčko. To se podařilo oplodnit. Teď jen nevím, jestli se zvládlo držet zuby, nehty.
Držím pěsti, nevěšte hlavu. V dnešní době medicína dokáže zázraky. Na nic nečekejte a navštivte nějaký centrum.

 
piskot20
Povídálka 30 příspěvků 29.03.11 19:14

ahoj veru hele ja jsem se sem dneska zaregistrovala ptž si s někym potřebuju pokecat už 2.5roku se snažime a furt nic mame za sebou spermiogram a ja mam laparoskopii břicha sme oba naprosto zdravi a pořad nic už newim co mam dělat a taky mě to týra dneska sem byla na gindě a vyšla pani stim že je těhotna bylo mi do breku :-(

 
Martina 17  30.03.11 00:24

Hlavu vzhůru, to půjde. Kamarádka měla stejnou diagnózu, pravda, první miminko trochu trvalo a vyšlo až na x-tý pokus po IVF, ale teď má krásného zdravého dvouletého chlapečka a je přirozeně ve 14. týdnu těhotenství :-) Nevím, jakého jsi založení, ale zkusila bych kineziologii - kamarádce se poprvé podařilo otěhotnět po IVF, když předtím absolvovala právě kineziologické „odblokování“. Samozřejmě mohly být i další faktory, ale já si myslím, že hodně zabralo tohle. Držím pěsti! Martina

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama