Druhý porod - Daniel

Porod

Jsem dva dny po porodu, malý se nám opaluje, tak mám chvilku čas na psaní. :)

První den na světě :-)
2 komentáře

Druhé těhotenství se oproti prvnímu povedlo přirozeně - o to větší jsme měli radost. Pozitivní testík jsem objevila 24.8.2013 (tedy spíš dušíčka), ale věděla jsem, že to klaplo. :-D

Těhotenství probíhalo v pořádku až na počáteční strach kvůli špinění. Screening dopadl také dobře, a tak už jsme se jen těšili a byli zvědaví, co to bude. Přála jsem si druhou holčičku (dnes ani nevím proč, neměnila bych ani náhodou). Ve 20.tt potvrdili chlapečka. Nejprve jsme byli maličko zklamaní, ale netrvalo dlouho a už jsem se na malého těšila. Čekala jsem, až potvrdí hošíčka znovu, a pak už jsem se vrhla na výměnu šatníku - z růžové na modrou. :-D

Na jméně se trošku neshodovali, ale manžel nakonec podlehl mému přání, že to bude Daniel. Manžel chtěl spíše Adama. Mně se to jméno také líbilo, ale přeci jen na Štědrý den svátek a naše přijmení na M… špatně by se to vyslovovalo.

Kontroly probíhaly v pořádku. Až těsně před porodem mě zlobil tlak, tak jsem začala užívat Dopegyt a brát železo. Oproti prvnímu těhotenství jsem přibírala víc (dvojnásobek), přesto jsem neměla cukrovku jako u prvního těhotenství. Opravdu platí, že je to pokaždé jiné. Návyky jsem ale neměnila, dělala jsem vše stejně jako u prvního.

Na porod jsem se těšila, ale přeci jen ve mně vrtal červíček obavy. Bála jsem se, aby to nebylo jako poprvé - malou tahali nakonec vexem, byla přidušená, apgar 3,7,7, resuscitace atd. Říkala jsem si, že by to byla smůla, kdyby se to mělo opakovat. A podruhé že to určitě nebude trvat 15 hodin… Splnilo se mi to. :-)

Těhotenství bylo stejně pohodové, jen náročnější s jednou hyperaktivní cácorkou doma. :-) U konce už jsem vyloženě počítala hodiny, abychom konečně jeli. Termín jsem měla dle MS 2.5., podle utz 8.5. Věřila jsem spíše pozdnějšímu, myslím si, že je to přesnější. Malou jsem rodila 38+5tt a když nadešel ten den i tady, už jsem si říkala jakto, že pořád nic. Druhé porody prý bývají většinou také dřív než první.

1.5. bylo tak krásné datum a já si říkala, jak bych chtěla jet, proto jsem ráno přepadla manžela. :-D A světe div se, po obědě mě začalo pobolívat břicho. Začala jsem stopovat čas a chodilo to v intervalech cca 5-10 minut. Takto to trvalo 5 hodin asi do 17 hodin. A pak nejadnou nic.

Tak jsem si pěkně zanadávala, jak je to naprd, že akorát 5 hodin nanic. A šla se vzteky naprat vším možným, co jsem našla ve špajzce a v lednici - taky co už, budu řešit váhu takhle ke konci, když už jsem se svými +22 kg jako velryba.

Dokoukala jsem film, manžel už byl s malou v posteli (vždy u uspávání vytuhne), tak jsem ho nebudila. Dala jsem si ještě sprchu a šla pustit ven psa - to bylo kolem 23:00. Najednou zase stah při pouštění psa. Počkala jsem, až se pes vycvrndí :-) a pustila ho domů. Se zvláštním pocitem naděje jsem si šla lehnout, mobil v ruce a snažila se usnout. Vždy jsem se vzbudila při bolesti a mrkla na čas. Zdálo se mi, že se stupňují, a tak jsem za hodinu v 0:00 raději vzbudila manžela.

Jako vždy vylítl, co je, co se děje, vyplašený výraz. Říkám mu, že ať zavolá tchýni, ať přijede hlídat, že raději pojedeme. Přeci jen porodnice 50 km daleko a raději budu za blbce než rodit doma nebo v autě. Co kdyby to o druhých rychlých porodech byla pravda. :-D

Čekali jsme venku v autě a manžel nakonec zburcoval souseda, dal mu klíče a ať mrká na malou a jakmile přijede tchýně, předá ji klíče (bylo to sice 10-15 minut čekání navíc, než by přijela, ale když mě manžel viděl, jak dýchám při kontrakci, nedal si říct a že hned jedem).

Letěl jak blázen, i když jsem ho upozorňovala, že nemusí, že je to ok. Mimochodem opět mě stačil „sprdnout“, že proč zas v noci, že ho už podruhé k porodu budím. :-))) Haha, zlato, já si to asi vybírám sama, ne???

Do porodnice jsme dorazili kolem 1:15. Nejprve dole udělat příjem, zaplatit yal a náramky a pak se jelo nahoru na sály. Když mi manžel řekl, že musí na WC, ať počkám, tak jsem myslela, že ho střelím. Já u zdi prodýchávala a čekala, až se pán vyvenčí. :-) Na monitor a vyšetření jsem došla nějak kolem 1:30. Závěr na 5 prstů. To mě málem kleplo.

Tuhle porodnici jsem si vybrala také hlavně z důvodu, že nedělají drahoty s epiduralem. Když jsem slyšela to slovo 5, zatmělo se mi. Opatrně se ptám, jestli mi dají epidural, i když jsem věděla, jak to dopadne. Samozřejmě ne, je pozdě za chvilku to bude. Za chvilku???

Přemístila jsem se s manželem na sál asi ve 2:00. Kontrakce se daly v pohodě vydržet, vždy jsem se opřela o madlo a prodýchala. Šla jsem i do sprchy, ale ta moc nevyhovovala. Udělala se příprava, Yal jsem vydržela tak 8 minut. Při kontrakci si hlídat ještě zadnici, to je fakt těžké. :-)

Ve 3:00 mi sama rupla voda při kontakci a já věděla, že teď to teprv začne… Kontrakce začaly být strašné. Dali mě na monitor, kde jsem byla až do přemístění na kozu, takže opravdu lahůdka. Pro mě absolutně nejhorší poloha při stazích je vleže, fuj, to bylo něco. Drtila jsem manžela a druhou rukou se chytala všeho, co bylo po ruce - okenní parapet, kam jsem došáhla, radiátor, konstrukce postele…

Manžel byl skvělý, pořád mě hladil a ptal se, co bych chtěla. Pořád mu říkám, že nic a je mi všechno jedno. Nakonec mi pomáhal tím, že mě otíral obličej studenou žínkou, to bylo opravdu fajn při tom všem.

Asi po půl až tři čtvrtě hodince mě vyšetřili a že můžem jít tlačit. Na kozu mě museli pomalu přenést, jak to nešlo v kontrakci jít. Začalo se tlačit a zde pro mě opět kámen úrazu - nešlo to a nešlo, ať jsem se snažila sebevíc. Chvílemi jsem byla zas mimo, že jsem je vnímala z dálky. Vše jsem slyšela, ale jako bych ochrnula, nebyla jsem schopná ničeho, jen tupě zírat. Dali mi kyslík a znovu se tlačilo.

Nakonec vyšla hlavička, tak jsem se zaradovala, že teď už to půjde, ale zase se sekly ramínka. Pomáhali mi tlačením na břicho a malý nakonec vylezl celý.

Ohromný pocit úlevy, že je to za mnou. Opravdu obdivuji ty, které dvakrát zatlačí a dítě je venku. Já nevím, na kolik to bylo, ale počítám tak alespoň 15 a 15. Od tlačení mám jako při malé modřiny po celém obličeji, krku, dekoltu, ramenou. Super pohled, vypadám jakoby mě zmlátili. :-D

Po porodu jsem dostala malého hned na břicho, byl tak krááásný. Toho jsem se s malou nedočkala, o to jsem štastnější, že jsem to alespoň jednou mohla zažít.

Šití jsem cítila jen maličko a bylo to rychlé, tak 5 minut. Měla jsem jen nástřih. Po porodu jsem dostala šílenou zimnici, zuby mi cvakaly jak blázen, tak mě zachumlali a přinesli nám malého. Bohužel bylo hodně porodů a museli jsme uvolnit sál, takže jsme se místo dvou hodin malým kochali jen tak 15 minut. Manžel si malého popsal a fotil o stošest. Je to pěkný macíček, nedivím se, že nešel ven, měl 3800 g a 50 cm. Narodil se 2.5. ve 4:05 hod.

Porod tedy trval 5 hodin - paráda. Samozřejmě to bolí, ale po zkušenosti s prvním si troufám říct, že tento porod byl pohodový.

Celkové srovnání:
Poprvé cukrovka ano, sedm kilo nahoře, holka s váhou 3300 g, porod 15 hodin s přidušením, 38+5tt.
Teď bez cukrovky, nahoře 22kg, kluk 3800 g, porod 5 hodin vše, 39+1tt
Bolesti stejné intenzity, nebolelo to víc ani míň.

Snad jsem nikoho nenudila a povzbudila, že druhý může být lepší a rychlejší. :-)

Hodnotilo 36 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Kwenndy
Kecalka 122 příspěvků 11.05.14 00:10

Moc hezky napsané, gratuluji ke klučíkovi. :kytka:

 
Monicaa
Nováček 5 příspěvků 11.05.14 01:23

Moc gratuluji k malému Danielkovi, je krasny a vlasaty :) dekuji Vam za tento denicek. Ja mam za sebou prvni porod asi hodne podobny tomu Vasemu. Taky hodne dlouhy a skoncil VEXem, akorat i pres to drama, nas Sebik mel temer ukázkové apgar skóre. Maly mel take 3800g :-) je to teprve ani ne pul roku a zezacatku jsem rikala, ze druhe dite nikdy, ale jednou mu sourozence poridit chceme a takove denicky mi davaj naději, ze ten druhy porod nebude takovy horor :-D i kdyz mohlo by to byt jeste lepší viďte?:-D Preji hodne zdravicka a at si brzy uzivate maleho doma s rodinou :hug:

 
maruskaaa
Kecalka 348 příspěvků 11.05.14 06:59

Krasné, gratuluju k Danielkovi. Můj první porod byl stejný jako váš druhý, jen mě píchla vodu PA. :hug: moc zdravíčka oboum preju :kytka:

 
4family
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 11.05.14 08:49

Gratuluji k Daníčkovi. Porodnici nezávidím. Dá se rodit krásně, když u monitoru nemusíš ležet a netlačí se na koze.

 
Janule34
Závislačka 4747 příspěvků 11.05.14 08:50

To bylo počteníčko. málem mi přetekla vana :-D gratuluju k narození krásného chlapečka

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 11.05.14 08:58

Gratuluju k chlapeckovi :kytka:

Taky jsem objevila // 24.8. 13 :D

 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 11.05.14 09:25

Jee gratuluju k Danikovi taky bych chtela takovy druhy porod ;))) prvni byl. masakr :) jen to mam obracene ted cekame holcicku a prvni byl kluk ;).hezky napsano :)

 
svycarka
Kelišová 6881 příspěvků 11.05.14 11:16

Pekny denik a gratulace ke klucikovi :kytka: Tak si rikam, ze kdyz jsem mela prvni porod prekotny, co by se konalo u druheho, kdyz jsou rychlejsi :mrgreen:
Preju zdravi a pohodu s novoskem.

 
Elísek22
Kecalka 377 příspěvků 11.05.14 13:26

Moc hezky psany denicek :kytka: My mame prvni taky holcicku, tak uvidime, jak to bude s druhym ;) Gratuluji k Danielkovi, je moc krasny :kytka:

 
lentilka248
Kelišová 5959 příspěvků 2 inzeráty 11.05.14 16:38

Krásný, gratuluji..ve stejný den, akorát ve 4.30 jsem se před 32 lety narodila já..taky jsem měla první porod bez možnosti slyšet pláč dítěte nebo přiložení na břicho..nakonec vše dopadlo, ale ráda bych ten pocit někdy zažila..je krásné, že tobě už se to povedlo..

 
Náth
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 11.05.14 20:58

Gratuluji k Danielkovi :-) ať vam dělá samou radost ;-)

 
snažilka1210
Echt Kelišová 7856 příspěvků 7 inzerátů 11.05.14 21:01

Moc hezky se to četlo, veliká gratulace :kytka:

 
Jannink
Nováček 3 příspěvky 11.05.14 21:08

Hezky a vtipně napsané. Gratuluji k malému. Já rodila dvakrát. Poprvé 2010 a podruhé 2013.Nejdřív holka potom kluk. Já rodila bez problému dovolím si tvrdit, že jsem měla luxusní porody u druhého mě jen víc bolelo šití. Jiná doktorka jiná švadlena :D ale jink opravdu třikrát zatlačeno a děti byli venku. Hodně zdraví

 
irkaska
Závislačka 3133 příspěvků 11.05.14 21:30

Moc gratuluju k malemu. Me to podruhe ceka v listopadu. A taky obdivuju zeny co parkrat zatlaci a prcek je venku. Ja maleho tlacila snad dve hodiny a taky jsme mela popraskane zilky v oblicejima dekoltu. To byl pohled. Ale stalo to za to. Jeste jednou gratuluji, at dela prcek jen radost.

 
Dydynky
Závislačka 3466 příspěvků 11.05.14 22:25

Beru já tlačila jen 3× asi se ta posilka vyplatila :mrgreen: :mrgreen: ;)

 
smejdka
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 12.05.14 00:29

Gratuluju :-) narodil se úúúplně stejně (akorát roky samozřejmě nesedí) jako já, i s časem :-)

 
ladai
Závislačka 3626 příspěvků 12.05.14 17:55

Krasne napsane
moc gratuluji :kytka:

 
matynka
Extra třída :D 10685 příspěvků 20.05.14 13:24

Veve, moc ti gratuluji k pěknému porodu a ke zdravému synovi :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama