Snažilkovský deníček - Maru 8.díl

Snažení

Snažilkovský deníček ? Maru 8. díl Ahojky Marušátka, Ne nevrátila jsem se z dovolené dřív :D napsala jsem tenhle díl deníčku ještě před odjezdem a Kaitlin byla tak moc hodná, že Vám ho poslala. No a příští deníček Vám napíše ona. Moc jí děkuju za pomoc.

Nevím co jste probraly v minulém deníčku, ale vybrala jsem pro Vás několik zajímavých informací, tak doufám, že to třeba někomu, zejména těm novějším pomůže na cestě za miminkem.
Není to z mé hlavičky, informace jsou převzaté z tisku, z knih?????.

Takže jaký se doporučuje správný postup při snaženíčku za miminkem ???

  • nejdříve je to samozřejmě snaha o přirozené početí
  • pokud se nedaří počít miminko do roka, je na místě důkladné gynekologické vyšetření
  • muž by měl podstoupit vyšetření kvality spermií
  • v případě, že se najde příčina potíží, je třeba vyřešit v prvé řadě ji (např. pokud je problém v neprůchodnosti vejcovodu, je umělé oplodnění zcela na místě
  • pokud ani tato vyšetření nic nezjistí, musí nastoupit další vyšetřovací metody, příčina potíží může být třeba v narušené imunitě a umělé oplodnění by se tak nemuselo povést

A právě u narušené imunity bych se chtěla krátce zastavit.Poslední dobou přemýšlím jestli nepodstoupit i tohle vyšetření, abych měla třeba jistotu,ž e se nás tenhle problém netýká. Každopádně až půjdu zase ke své dr. tak se jí na to zeptám a pak vám zase napíšu co mi k tomu řekne.
Nedávno jsem o tom četla článek a vlastně nebyl první. Tyto informace se objevují čím dál častěji a proto cituji:

? potíže s imunitou se můžou objevit několika způsoby ? mužovo tělo ničí vlastní spermie jako cizorodé, ženino ničí vlastní vajíčka a nebo odmítá počatý zárodek?

Centra, která se zabývají vyšetřením imunologické reakce jsou v naší republice pouze dvě:
Imunologická laboratoř v pražském Ústavu pro péči o matku a dítě
Poradna pro imunologii na Gynekologicko-porodnické klinice Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni

Byla bych moc kdyby se objevila nějaká snažilka, která absolvovala toto vyšetření a řekla nám třeba něco víc. Já jsem informace brala opravdu z toho co jsem si kde vystřihla nebo jsem se dočetla. Prostě poslední dobou vyhledávám všechny informace týkající se této problematiky, ale tuším, že určitě nebudu sama.

A teď mě tak napadá, když už jsem tenhle díl věnovala spíš nově příchozím snažilkám, zastavím se ještě u několika zkratek. Je mi jasné, že dlouhodobé snažilky už to mají bohužel v malíčku, ale přece jenom pro oživení.

IVF - metoda asistované reprodukce. tzv. ?umělé oplodnění? ? ? oplodnění ve zkumavce?. Odeberou se vajíčka, laboratorně se kultivují se spermiemi a po oplodnění a dělení se přenesou do dělohy ženy.

IUI - zavedení spermií do dělohy speciálním nástrojem, prostě se spermie přiblíží co nejvíc k vajíčku, aby jejich cestička nebyla tak dlouhá.

ICSI . vsunutí jedné spermie do vajíčka pomocí jehly a speciálního mikroskopu. Technika využívána při IVF.

KET ? přenos zamražených embryí

Myslím, že pro dnešek by moje úvahy a hledání v literatuře už stačily. Třeba mě to zase někdy napadne a napíšu víc.

Přeju vám krásný další týden. Já už se na vás moc těším a za týden už zase budu mezi vámi. Jé to bude ale absťáček a než přelouskám všechny deníčky?????? to toho v práci asi moc neudělám :-DDDDD
Tak se mi tu opatrujte a páček hledáček ahojky Maru

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.04 14:11

Ahoj Maru a všechny snažilky, sice ještě nejsem přihlášená - nějak není čas, ale diskuze sleduji dlouho a zrovna nedávno při hledání nových info o neplodnosti jsem narazila na tu samou věc - vyšetření imunity. Byla jsem moc překvapená, že se s těmito informace člověk nesetká hned v centru, ale na způsobi léčby si asi musíme zvyknout a proto si musíme pomáhat!! A tak k tomuto ještě připojuji tel. kontakt na MUDr. Madara do Prahy (Podolí) 296511111 a nebo jeho asistentka p. Dolaková 296511-388, objednávka trvá dlouhou dobu - v řádu měsíců, ale myslím, že pro tu jistotu to za to stojí. Kontakt do Plzně nemám - možná hobude mít někdo jiný - napište ho sem. :-)
Mj. také se na to chci zeptat svého Dr. při další kontrole.
Tak hodně síly do boje za naše mimíšci!!!
Blanča (psala jsem článek Naděje umírá poslední - jen tak pro info…:-) )

LenkaK
Ukecaná baba ;) 1181 příspěvků 28.05.04 16:22

Ahoj holky,
bohužel informace o vyšetření imunity nemám, metody asistované reprodukce teprve začínáme využívat, a tak by mě zajímalo, jestli některá z Vás neví, jak se pohybují doplatky za IVF, IUI atd., které jsou ještě hrazené zdravotní pojišťovnou. Vím, že to má asi každé centrum jinak, ale aspoň pro přiblížení.
 Díky.

Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 28.05.04 22:53

Přesně na tohle jsem se ptala v diskuzi IMUNOBIOLOGICKÉ VYŠETŘENÍ ve fóru neplodnost. Je tam kontakt na tu Plzeň, mrkněte tam.

Držím všem snažilkám Marušátkám palečky !!!!

Dadla (od Matýsků)

Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 30.05.04 16:14

Lenko,
posílala jsem ti dlouhatánskou soukromou zprávu, ale nejsem si jistá, jestli dorazila. Pokud ne, ozvi se mi na e.mail, a já to pošlu znovu (naštěstí jsem si to zkopírovala do Wordu :-)))
 Dadla

Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 31.05.04 06:23

Ahojda holky!!!

Tak koukám, že se nakonec deníček objevil už v pátek, ale to snad nevadí, ne? :-)) (Já nemám přes víkend přístup k netu, tak jsem vás nechtěla nechat zbytečně čekat)

MARU nakousla to, že se těžko schánějí detailní informace k různým vyšetřením, či „speciálnostem“. Tak to mohu jenom potvrdit. Když jsem se snažila najít informace ohledně darovaných oocytů (vajíček) nebo embrií, tak jsem strávila na internetu dost času a stejně mi nakonec nejvíc informací řekli až v centru. Stránky, kde je dost informací jsem tady už několikrát zmiňovala:
www.neplodnost.cz
snad tam také najdete potřebné informace, bohužel nevím (sama jsem to nikdy nepotřebovala) zda tam jsou informace o imuno.

Přeju vám krásný týden!!!
Kaitlin ¨ **

SRAZ V PRAZE
Ve čtvrtek 3. 6. 2004 je opět již tradiční snažilkovský srazík od cca 16ti hodin dole na Václavském náměstí, v 1. patře Koruny - v koblížkárně. Tak, kdo z vás přijde?? :-)**

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.04 09:14

Ahojte,
prajem krasne slnecne rano:o)
S IUI a IVF uz skusenosti mam..:o( A mozem len potvrdit, ze velmi vela som sa dozvedela od kociek na nete…Dr. vam toho vela nepovie,bud predpoklada,ze to viete/ odkial? ,ze?/ alebo ma vela prace a nema zbytocny cas vysvetlovat vam vsetko podrobne…aspon ja mam taku skusenost.

Aky ste mali vikend? My sme sa boli prejst po Horskom parku a blizkych „pamiatkach“ ,vonku bolo krasne a v:,–(e sme stretavali babatka a tehulky,dokonca aj na najvyssom kopci,kde som uz ja fucala.o) Manzel na mna zo zaciatku zboku pozeral,ako to beriem,ale bola som v pohode…v jednej krcmicke vonku sa dokonca jedno dievcatko dobatolilo az k manzelovi a drzalo sa ho za koleno,aby nespadlo:o) Len sme si v duchu obaja predstavovali,ake by to bolo,keby bolo nase…,ale verim,ze aj to bude:o)
Myslim, ze sme sa trochu upokojili a ze bude uz len lepsie:o)

Majte sa krasne
Ivana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.04 13:44

Ahoj Marušátka,

já jsem jedna z těch, které prodělaly imunologické vyšetření v Plzni. Poslal nás tam pan primář z CARu (Apolinář), a to ještě dříve, než s námi začal něco podnikat. Myslím, že to bylo dáno tím, že mám Endometriozu IV. stupně a u této diagnozy je asi zvýšené riziko imuno problémů. A podotýkám, že Endometrioza způsobuje imuno problémy u každého jiné, takže se nedá plošně určit, že u této diagnozy je taková nebo maková imuno porucha.
Do Plzně jsme se objednávali taky dlouho dopředu, cca 3 měsíce, mají tam totiž dost narváno.
Pí. docentka Ulčová-Gallová je úžasná osoba, strašně milá a citlivá. Jestli si dobře vzpomínám (je to více než rok, co jsme tam byli poprvé), tak nám na prvním sezení vzali krev a zkoumali něco z krve. Na další vyšetření jsem už jela sama, bylo to, myslím, na začátku cyklu (ale nejsem si jistá), a to mi zase odebírali krev a něco zkoumali. Pak jsem tam jela 9. den cyklu a to pí. doc. chtěla odebírat děložní hlen, ale bohužel jsem ještě neovulovala, takže jsem tam musela za 2 dny jet znovu a to už se zdařilo. Potom tam musel ještě manžel dorazit na spermiogram, a ze spermiemi také dělali nějaké rozbory. Nakonec jsme si přijeli pro výsledky. Podotýkám, že to celé trvalo cca půl roku (nemusí to být vždy na tak dlouho, ale pokud obě strany zrovna v daném dni cyklu nemohou, tak se to samozřejmě protáhne o další měsíc).
Výsledky byly relativně dobré. Zjistilo se, že moje vajíčka a ten ovulační hlen, co je kolem nich, odpuzuje spermie, takže i když tam dorazí včas, tak se do vajíčka nedostanou. Proto nám pí. doc. doporučila ICSI.
Jak naše ICSI dopadlo jsem tu psala. Pro ty, co to nečetly: nedošlo vůbec k embryotransferu, protože jsem měla hyperstimulační syndrom, který se zkomplikoval zánětlivými abcesy v malé pánvi a prodělala jsem celkovou revizi dutiny břišní.
Ale to není tak zajímavé, zajímavější na tom je to, že když nám sdělovali kolik vajíček odebrali, tak u toho byla i ta pí. dr., co provádí přímo oplodnění a ta nám řekla, že vzhledem k tomu, že jich je hodně (cca 21), takže zkusí i klasické IVF. Já jsem se začala bránit, protože jsem byla z výsledků imuno přesvědčená o tom, že to prostě jinak než ICSI nepůjde. Ale ona nám řekla, že příroda je mocnější než všichni doktoři dohromady a že by to ráda vyzkoušela. A výsledek? Celkem máme zmražených 12 embryí a z toho zhruba polovina byla oplodněna klasickou metodou IVF. Ve finále mi i sám primář v CARu řekl, že vlastně při revizi břicha zjistili, že vejcovody mám průchodné, a že IVF taky vyšlo, takže bych teoreticky mohla otěhotnět úplně přirozeně!
A tak asi skončím tento příspěvek optimistickou větou: „Nikdy není důvod přestat věřit v přírodu, která je opravdu mocnější než my.“ A jak to dopadne? Jestli to opravdu vyjde přirozeně? To vám dám vědět hned jak najdu // na testíku. A přeju vám všem, abychom doktory už nikdy nepotřebovaly.

Ejdela

P.S. Přikládám kontakt na Plzeňské centrum: Doc. MUDr. Zdenka Ulčová-Gallová, Ordinační hodiny:
Pondělí 8,30 - 11,00 Tel: 377617241
Středa 7,30 - 14,00 Tel: 377617215
Tel: 377617270 Čtvrtek, Pátek Tel: 377402176
(Jenom nevím, jestli není nutné doporučení z některého z center asistované reprodukce)
Hodně štěstí!

Adelinka
Stálice 83 příspěvků 31.05.04 15:07

Ahoj holčinky,
všechny vás moc zdravím a přeji co možná nejhezčí start do nového týdne.

Ejdelo: děkuji ti nejen za sebe, ale i za ostatní holky za tvou zprávu plnou optimismu. Máš pravdu, že příroda je opravdu mocná. Moc moc moc ti přeji ať hodně brzy objevíš // na testíku.

Holky, chtěla jsem vás požádat jestli náhodou nevíte co může znamenat špinění uprostřed cyklu cca 15 den. Přes víkend se mi to stalo a dnes už ne. Vzhledem k tomu, že jsem měla plodné dny, snažili jsme se o mimi a teď mě to znepokojuje. Dotaz jsem psala i do diskuze. Děkuji vám za každou informaci nebo zkušenost.

Mějte se moc hezky. Snažilkám přeji hodně úspěchů a těhulkám ať se pěkně kulatí.
 A.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.04 17:24

Ahoj Adelinko,
mně se to taky někdy stává (špinění uprostřed cyklu) a p. doktor mi řekl, že to může být silnější ovulace, že se to tak někdy stává, ale že to nic vážného není. Myslím, že se nemusíš znepokojovat, ale možná raději zavolej doktorovi, jestli nemáš pro jistotu přijít na vyšetření.

Držím palce

Ejdela

Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 01.06.04 06:17

Ahojda holky!

Tak dnes odpoledne jdeme k doktorovi, kde se rozhodneme, zda ten embrio transfer v červnu podstoupíme nebo ne. Naše zatím poslední rozhodnutí zní ANO = risk je zisk :-) Takže všechna ta rizika risknem (doufám, že nezměníme názor, až to budeme ještě probírat s doktorem).

IVANA - taky když vidím jak pobíhá někde nějaký malý mrňous, tak si římám, jaké by to bylo, kdyby byl můj… :-D Musíme se obrnit trpělivostí, ono to jednou vyjít musí!!!

EJDELA - obdivuju tě, jak to skvěle zvládáš, jsi nám všem obrovským příkladem! Moc ti přeju, abys nečekaně našla na testu // a ta příroda pány doktory „převezla“… :-)

ADELINKA - jsem přesvědčená, že šlo o tzv. ovulační špinění, které se někdy může v půlce cyklu objevit. Myslím, že se nemusíš znepokojovat.

Holky, mějte se krásně, já jdu zítra na školení, takže sem na vás juknu až ve čtvrtek ráno.
Doufám, že se to tu trošku pohne, jak tu není šéfová, tak myši mají pré, co? :-D
Pěkný den!
Kaitlin

Filipka
Kecalka 165 příspěvků 01.06.04 07:47

Zdravím všechny Marušátka a sympatizantky,

minulý týden jsme s Prťouskem dleli na dovolené, takže jsem se neozvala. Návrat do práce byl však krušný a kdyby bylo po mém, už bych se tady na to nejradši vybodla. Ale ještě pár týdnů musím překlepat. Od července si vezmu zbývající dovolenou, která mi plynule naváže na MD. Jak já se těším (ale potichu, abych snad ještě něco nezakřikla…)

U nás není nic převrtaného nového. Prťousek se nám vrtí, pupík roste (i když všichni mi říkají, že to na mně není pořádně vidět. Asi by si měli zajít na oční) a pomalu už začínáme pokukovat po výbavičce.

KAITLIN: budu Ti držet palce, aby všechno klaplo. Jak píšeš - risk je zisk a jsem si jistá, že ve vašem případě to bude platit do puntíku.

Všechny ostatní snažilenky moc zdravíme a těšíme se jen na hezké zprávičky.

Ahoj Filipka a Prťousek (25tt)

Lipka
Kecalka 235 příspěvků 01.06.04 12:21

Ahpjky,

to je dneska hnusně, co? Po těch krásných dnech je to pěkná otrava.

Já se mám tak nějak stejně, stejně blbě :o)), někdy je líp někdy jsem tak minutu před zvracením, ale zatím jsem to vždycky ustála. Ale nestěžuju si, mám přece co jsem chtěla :o))))
Ve čtvrtek jdu poprvé už ke svojí doktorce, tak doufám,že bude vše v pořádku.

Kaitlin - na srazík bych ráda přišla, už jsem dva vynechala, ale Maruška má od 17,30 cvičení, tak nevím.
Taky musím napsat, že když jsme byli v sobotu na procházce v centru, tak jsem chtěla nakoupit pár kobližků, ale bylo zavřeno. Na ceduli napsáno - rekonstrukce od 29. 5., do kdy tam bohužel nebylo. Manžel dokonce říkal, že by se to snad mělo měnit na jinou restauraci - Jarmark, ale to někde slyšel a nemám to potvrzené.

Filipka - jé, ty už jsem 25 tt, to to letí, tak ať je pořád vše OK
Tak zatím čau
Lipka s Maruškou a človíčkem 9+5tt

Koculka
Kecalka 225 příspěvků 01.06.04 13:32

Tak ať se dobře rozhodnete!!! A dej určitě vědět.
Kočulka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.06.04 14:42

Ahojky snažilenky,
konečně se můj počítač umoudřil a já můžu zase za váma, doufám, že už nechytnu nějaký vir.
Teda já tý šefóvý tak závidím tu dovolenku, jela bych hned za ní, už jsme doma začali plánovat taky nějaký last minute, ale až tak v záři.

Kaitlin - určitě jste se rozhodli správně, nechte se vést srdcem a uvidíš že všechno vyjde.Budu v to držet palečky.

Omlouvám se že nereaguji jednotlivě, ale jak říkám až teď jsem se dostala do počítače. Zítra vše napravím.

U nás nic nového, rudá mrcha dorazila, jak jsem předpokládala, ach jo. No nic budu se těšit na další snaženíčko a doufám, že příští měsíc snad.

Mějte se sluníčkově.
stále nepřihlášená VERDI

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.06.04 15:08

Ahoj holčinky, Marušátka!
Počasí se mění jako moje nálady, mám totiž pár dní před mrchou, o které stále doufám, že nepřijde…

V práci je pořád co dělat, a tak se sem moc nedostanu. A protože se sem moc nedostanu, tak ani nemůžu reagovat jednotlivě, neorientuju se totiž.Tak mi to promiňte.

Právě nedávno se mi do ruky dostala zajímavá knížka s názvem Hladovění. Vím, že to je divné, ale tvrdí se tam, že to ozdravuje organismus a napomáhá početí…Tak jsem se rozhodla, že jestli tento měsíc nic (a mrcha už mi funí na záda), dám se po ní do toho. Hladovku jsem už jednou vyzkoušela, a není to vůbec tak zlé, jak to vypadá. Pokud by se tady našel někdo, kdo by do toho šel se mnou, třeba jen na jedne dva dny (plánuju sedm),ozvěte se. Má to být po mrše, čekám ji šestého, ale možná to bude dřív, tak asi o pět dní poté..

Teď mám jiné starosti. Už pomalu od ovulace(pokud byla)mě trápí šílená bolest bradavek. Mám pocit, jako bych v nich měla zánět nebo co, pálí mě i prsa, ale necítím je jako zvětšená. Láká mě to vysvětlovat si to jako příznak těhotenství, ale bojím se, že to asi ne.
Nemáte s tím někdo zkušenost? Už jsem se ptala v minulé deníčku, ale asi to zapadlo.

Všem přeju hodně sluníčka, optimismu, a výsledků k pohoupání:-))

Vaše Zuzava (nevím proč, ale nejde to přihlásikit)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.06.04 18:09

Ahoj Kaitlin,

to spíš klobouk dolů před vámi. Dneska jsem měla chvilku tak jsem si četla staré deníčky, které jsem prošvihla když jsem byla nemocná a dočetla se o vašem problému. Tak moc držím palečky, ať to všechno vyjde a ať ten risk za to stojí.

Ejdela (pardon, nepřihlášená)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.06.04 08:53

Ahojte,

neviem,ako vam,ale mne velmi blbne emimino:o(

Kaitlin: moc na teba myslim a viem,ze ste sa vcera rozhodli spravne:o) Tak zajtra urcite napis,aby sme vedeli,kedy drzat pasticky:o)

Zuzava: bohuzial,len z pocutia viem, ze bolest prs - bradaviek a este zboku moze byt naozaj tehu priznak:o) Tak az si urobis 2 ciarkovy testik,tak daj vediet:o)

Lipka, nech ta clovicek velmi nehneva:o) Ale on sa urcite vrti len kvoli tomu,aby si vedela,ze ho mas:o)

Filipka: to to leti,akoby povedali nase stare mamy…hl. vela zdravicka.o)

My sa o 4 dni dozvieme,co dalej.....bojim,bo­jim :o)

Majte sa krasne
Ivana

Filipka
Kecalka 165 příspěvků 02.06.04 10:29

Ivanko,

držíme všech 8 palců. Určitě dej vědět, jaký je další strategický plán. a ať páni doktoři pro Vás mají jen samé dobré zprávy! :-)

Filipka

mia
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.06.04 12:31

Zdravím,
od února jsem se neoyvala, to jsem se s Vámi loučila, že měním práci a mimi odložíme ještě o rok.
No a dnes hlásím //.
Ještě mi to asi moc nedochází, jste první komu to píšu.
Zdravím především Maru, Kaitlin, Ivanu a dvojjediným, Filipce a Lipce moc moc gratuluju, z toho, že deníček převzala Maru usuzuji, že má bývalá šéfka je také v nadějném očekávání, to je moc DOBŘE. Všem i těm které neznám přeji úspěchy
pa
 Mia

barbucha01
Kecalka 105 příspěvků 02.06.04 13:04

Ahojky Marušátka,

moc vás zdravím, už se mi po vás stýskalo,ale nahromadila se mi tu práce za dobu co jsem byla nemocná a nějak nestíhám.
O víkendu jsme byli po delší době na chaloupce, moc jsem se tam těšila, udělali jsme ohýnek poseděli,popili a bylo to fajn.
Jinak u nás nic nového, jen ty mateřské pudy nějak sílí jak se tu rodí nová miminka.

Ivanko, neboj, všechny jak tu jsme vám držíme palečky a přejeme aby jste se dozvěděli pozitivní zprávy!!!

Zuzavo, je pravda,že by to mohly být těhu příznaky, to by byla úžasná zpráva o //
Jinak hladovka a já to nejde dohromady, zkoušela jsem nejíst jeden den při úplňku, neboť mi někdo poradil, že prý se o úplňku zhubne…já teda nezhubla

VERDI, sluníčko,teplíčko, taky bych si dala říct vyrazit někam k moři, ale bohužel nám jaksi nezbývá…tak jen doufám,že se počasí umoudří i u nás a trošku si vyhřejem
kostřičky. A hlavně ti přeju krásný a úspěšný další snaženíčko!!

Lipko, zítra na tebe budu myslet ať je všechno úplně v pořádku, pozdravuj Marušku a pohlaď človíčka a opatrujte se

Filipko, to je dobře, že se prťousek vrtí a pupík roste, jen tak dál, však vám to číslíčko tt pěkně narůstá, tak na sebe dávajte pozor a pěkně si to užívejte

Kaitlin, jsem celá nedočkavá na tvou zprávičku ohledně vašeho rozhodnutí, ale určitě jste to zvládli dobře.Včera jsem na tebe myslela a opravdu věřím a pevně doufám,že to dopadne!!!

Adelinko, doufám,že jseš v pořádku, s tím špiněním mám taky zkušenost a přesně takovou jak psala Ejdela

Ejdelo, máš pravdu, příroda je mocná čarodějka a tolik bych ti přála,aby se umoudřila!! Moc ti držím palečky,abys nám ty // oznamovala se vší parádou už hóóódně brzy!!

Tak se s vámi loučím, přeju všem štěstíčko
ahojky Eva

barbucha01
Kecalka 105 příspěvků 02.06.04 13:07

Mio,

velikánská gratulace ke //.Vím co teď prožíváš a vím, že je to úžasný pocit.
Přeju ať je všechno v pořádku a pohodové těhulkovství!! Eva-barbucha

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.06.04 21:07

Nepřihlášená Petulka:
Ahoj, Marušátka!
Tolik mě to mrzí, ale zítřejšího srazíku se bohužel nezúčastním. Ne, neděje se nic hrozného. Jenom jsem z pondělka na úterý celou noc zvracela a měla průjem a teplotu skoro 38°C, v úterý už naštěstí jen tu teplotu. Doktor mě poslal na jaterní testy a zítra si jedu pro výsledky. No a protože jsem stále unavená, tak mi bude muset stačit ranní cesta do Neratovic. Srazík bych stejně nejspíš prochrupkala.
Pořádně si to užijte a dejte si za nás koblížek.
Petulka a Berušátko 35. tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.04 07:00

Ahojda holky!!!

Tak tu máme další „uplakaný“ den. Tak ať to pročítám, jak to pročítám, tak to vypadá, že se nikdo k srazíkování nechce přidat a i ostatní, kterým posílám smsky mi zatím všechny psaly, že bohužel nemůžou (teda až na Brusinku, která může až později).

Takže abych to uzavřela, ROZHODLA JSEM SE DNEŠNÍ SRAZÍK „ODPÍSKAT“ = ZRUŠIT.

FILIPKA - tééééda, toto utíká! Ty už máš pomalu před MD?!!! No to je paráda, moc ti přeju, aby bylo všechno v pohodě a bez potíží :-)

LIPKA - tak si to užívej! :-) Teda myslím to těhulkovství, ty průvodní potíže nechť tě brzy opustí :-D

VERDI - to je škoda, že MS dorazila, těšila jsem se na další //… ale nevěš hlavu, hlavně, že tělíčko jinak funguje, tak tedy snad příští měsíc (třeba nám to vyjde nastejno :-D)

ZUZAVA - tak hladovění teď určitě nehrozí, ať chci nebo nechci, tak stejně pracují nervíky a tak se cpu… Mě bolí prsa před MS pravidelně, v některých měsících velice zcitliví, ale jestli je to to samé, co máš ty, bohužel nevím.. každopádně ti moc přeju, aby to byl příznak těhulkovství!

IVANA - tak si škrtám další den a už za 3 dny… DRŽIM PALCE!!! To štěstí se přece musí unavit…

MIA - jééé, tak tomu říkám nádherná zprávička!!! Gratuluju, opatruj se a dej o sobě víc vědět :-)

BARBUCHA - Evi, to pracovní vytížení na optimismu moc nepřidává… Ani mi o mateřských pudech nemluv, o víkendu švagrova řešila, co všechno bude muset zařídit (je 13tt s dvojčátky) a tak mě to zas „chytalo“ a už jsem v duchu taky zařizovala.. :-D

PETULKA - tak hlavně, aby to bylo všechno v pohodě! Určitě to vylež a pomalu to vypadá, že na příští srazík nebudeš moct přijít, protože budeš rodit :-DDD No to uteklo… :-)

Tak a k našemu rozhodnutí. Takže, jak už jsem avízovala, jdem do toho! :-) Už vímě, že jsme dostali k dispozici zamražená 3 embrijka. Příští týden ve čtvrtek jdu na kontrolu sliznice a v následných dnech na pokus s darovanými embrii. Na jedno jsme si nechali udělat asistovaný hatching (narušení obalu vajíčka - snadněji se zavrtá), teda doufáme, že to rozmražování alespoň jedno přežije a bude se zavádět!!
Tahle sranda - teda tento jeden pokus - je nehrazený pojišťovnou a platíme rovných 30tis. V pořadníku na darovaná vajíčka jsme zůstali, takže když toto nevyjde, tak čekáme na „naše“ embrijka… …budu potřebovat vaše palečky :-D V práci a i všem v rodině to prezentujeme tak, že jdu na jakýsi gynekologický zákrok, to abych to neměla tak těžké, když to nevyjde.. Jste tedy naprosto jediné, kdo to se mnou prožívá, neví to ani má nejlepší kamarádka..

Mějte se pěkně!
Kaitlin

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.04 07:22

Ahojda Marušátka!
Souhlasím s Kaitlin, to počasí je hrozné. Ale třeba se to na víkend vybere a bude svítit Oskárek.
V úterý jsem byla na odběru krve 21. DC a manža na spermiogramu. Docela jsem se naštvala, neboť jsme tam byli první a já jsem šla na řadu hned, ale manža musel ještě půl hodiny nevím na co čekat. Potom odešel - hrdina - sám do odběrové místnosti. Jedna ze sestřiček však přišla později a netušila, že někdo v místnosti pobývá a tak nadrzo odemkla (byla zvenčí koule) a chtěla vstoupit. Samozřejmě hned zabouchla, mezitím za ní letěla druhá sestřička ji upozornit, ale prostě to nestihla. Teď uviděli mě a ujišťovali mě, že ji manža nespatřil. Byla jsem trošku vytočená, jak se to může stát. Ale můj manžílek je úžasný neboť vyšel asi po minutě a říká: „Stejně to nestihla :-))“ Tak jsme se i zasmáli. Odcházeli jsme s tím, že na třetí odběr přijdu 2 - 3 den MS. Tak čekám, kdy dorazí, neboť bez Duphastonu to nebude tak přesné.
Přeju všem snažilkám hodně tuleníčka a štěstíčka a samé dobré zprávičky. Vždyť přece jednou ten mimísek přijít musí! Tak vyzývám těhulky ať pošlou aspoň malý prskaneček každé snažilce!
Pěkný čtvrtek všem.
Nepřihlášená Beruska7

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.04 07:28

Krásné ráno Marušátka, ikdyž je takové uplakané!

Jak se mi po vás stýskalo! Nedobrovolně jsem teď byla odpojena od netu a prožívala jsem bez vás muka!:-)
Nezlobte se, že nebudu reagovat jednotlivě, musím rychle přelouskat všechno, co mi uteklo.
Moc vás zdravím, moc na vás myslím, ať je vše v tom nejlepším pořádku.
Takže vzhůru do čtení a pak se určitě ozvu!!!
Mějte se, nepřihlášená Evulefka.

Adelinka
Stálice 83 příspěvků 03.06.04 09:15

Ahoj Matrušátka,

KAITLIN: Moc a moc ti držím pěsti. Přeji Ti aby to vyšlo a aby štěstíčko stálo při vás. Určitě je to správné rozhodnutí.

MIA: Gratuluji ke // a přeji ať je všechno v pohodě. Sice se neznáme protože já jsem začala chodit na emimino v únoru a to ty jsi zrovna přestala:-), ale i tak přeji vše nej.

BARBUCHA: Evi, děkuji za informaci ohledně špinění, ale asi to bude složitější. Trošku se o tom rozepíšu. Měj se moc fajn a pozdravuj dětičky.

Minule jsem se vás ptala na špinění uprostřed cyklu. Dva dny jsem měla klid a pak mě začalo pobolívat břicho. Někdy i píchat. Říkala jsem si, že by to snad mohlo být uhnizďování vajíčka, ale začala jsem znovu dost špinit. Včera večer v koupelně jsem zjistila, že trochu krvacím. Mám takový pocit, že vajíčko oplodněno bylo, ale ZASE bylo něco špatně. Tohle už se mi stalo podruhé. Poprvé to bylo předtím než jsem otěhotněla a nosila naši holčičku, ale jak víte tak i u tohoto těhotenství se někde stala obrovská chyba. Mám strach a obavy, že třeba s mým budoucím manželem spolu nemůžeme mít z nějakého důvodu zdravé děti. Jsem z toho opravdu dost špatná. Máme tři týdny před svatbou a asi bychom měli myslet na jiné věci, ale nemůžu si pomoct.
Za chvíli půjdu zavolat p. doktorovi a zeptám se jestli to mám přejít nebo jestli se mu mám přijít ukázat.

Holčinky mějte se moc hezky. Dám vědět co mi řekl.
 A.

Koculka
Kecalka 225 příspěvků 03.06.04 12:10

Kaitlinko určitě to vyjde!
Ta finanční stránka je šílená, ale aspoň jeden mražáček se určitě zahnízdí a to za to určitě stojí:).
Kočulka

Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 03.06.04 12:18

Ahoj holky,

Tak se po delší odmlce hlásím.

Kaitlin ? holka zlatá moc Vám držím palce ať už to vyjde. Teda tolik peněz to je strašný ? a pak že podporujou nové rodiny ??

Jinak zjišťuji že jak tu delší dobu vynechávám tak už tady moc lidiček neznám :-(

U nás nic novýho až na to že mám zase problémy s MS ach jo. Vidím to tak že až se budeme zase snažit bez hormonální stimulace to pravděpodobně nepůjde.

Mějte se krásně ? snad už někdy konečně přestane pršet !!!!

Petra

Koculka
Kecalka 225 příspěvků 03.06.04 12:54

Ahojky Marušátka,
tenhle týden se nějak neuvěřitelně vleče:). Asi to bude tím hnusným počasím. A taky čekám návštěvu MS - mrchy stálepřítomné. Na své „premenstruální syndromové“ potíže jsem dostala Magne B6 a doporuční jíst více vitamínů a musím říct, že to zabralo. Nechci to zakřiknout, protože každý měsíc bývá jiný, ale je mi dobře, když pominu prsa jako balóny a nafouklé břicho:). A samo že jsem vzteklá a netrpělivá a bez nálady a protivná, ale fyzicky jsem docela fit. Mívala jsem šílené návaly horka, kolísavý tlak a pocit na omdlení, udušení, marnost, smrt na jazyku:)). V sobotu by měla dorazit mrcha a v pondělí bych měla jít na krev kvůli štítné žlazy. Jsem zvědavá, jak dopadnu.

MIA gratulace ke dvěma //!
Beruska7 - manžílek to v pohodě zvládnul, ještě že byl rychlejší:)

Všem lepší náladu a počasíčko přeje Kočulka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.04 13:22

Ahojte,

pisem len tak narychlo,ale musim:o)
Mia : obrovskaaaa gratulacia,a aby ste boli len a len zdravi:o)

Kaitlin: to je super, budeme vam drzat pasticky o sto sest:o) A embryjka sa urcite rozmrazia…neboj:o) Ved aj im je lepsie v teple a nie v tom mraze brrrr :o) Drzte sa :o)

Vsetkym vam dakujem za povzbudive slovicka, vzdy ma podrzite, dakujem:o)
 Ivana

Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 03.06.04 16:13

Ahojky holky, tak jsem zase tady!!! Mela jsem desnej frmol, navic jsem v pondeli nebyla v praci, ale ctu vas, nebojte!!!

Sraz z Gymplu se vydaril, no, az moc!!! :)

Kaitlin: Drzim palec, fakt jsi statecna!!! Budu na tebe porad myslet.
My se dovime vic az toho 24.6., coz je vlastne za par dni.
Na sraz nemuzu, nestiham to.

Opatrujte se a papa nekdy priste.

Marka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.04 06:55

Ahojda holky!!

Tak se mi podařilo dát dohromady další deníček, doufám, že se vám bude alespoň trochu líbit… (tééda, řeknu vám, že to není zas taková sranda, už aby tu byla šéfka :-D)
Ostatně mám vás od MARU pozdravovat, v Řecku je to prý super, užívá si pohodičky a moc se těší na novinky..
Dnes v Praze svítí sluníčko, tak se usmívám a doufám, že mi to „dobije baterky“ :-)
Užijte si pěkný víkend, řádně zrelaxujte, ať nás to tuleníčko baví :-)
Kaitlin

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.04 07:34

Ahoj Marušátka!

Tak dneska je patulinek, jupí!!!
Konečně jsem se tady dostala a jsem trošku v obraze.

Mia - gratuluji! Ať je vše v pořádku a ty si těch 9 měsíců jenom užíváš.

Beruška7 - jste čiperky oba dva!

Kaitlinko - ta finanční stránka je teda dost tvrdá, ale co bychom neudělali pro ten voňavý uzlíček v náručí, že? Hlavně ať se to všechno vydaří jak má, tfuj, tfuj, tfuj!!!

Barbucha - no konečně, už jsem si myslela, že jsi na nás zanevřela. Hezky se uzdravuj, šetři se, budeš potřebovat hooodně sil potom na mimíška!

Verdi - několikrát za den si na tebe vzpomenu (ohledně domečku). Nám ho nestaví firma, ale manžel se zedníkem, no úúúúf, je to dřina. Snad to vše bez „úhony“ v pořádku dostavíme a zvládneme.

Kočulka - bydlela jsem 3 roky v OV, jelikož jsem z vesnice a s mamkou a babičkou jsem měla strašně pěkný vztah, ty kýble slz, to by jsi nevěřila! Bylo to sice jen 30 km, ale pro mě i tak moc. Ale máš vedle sebe milovaného muže a ve dvou se to sdílí líp. Tak ať už moc nesmutníš!

Zureček - to víš, že dáme určitě vědět! Jen jsme to ještě nějak nedotáhly do konce. Ale nějaký ten sraz podniknem!

Ivanka - budu držet pěstičky, palečky, no všechno, co se dá! Hodně štěstí!

Dneska se mojí kamarádce narodila po 50 min. holčička Gábinka, v 00,40hod. Je to jejich druhé štěstíčko ale jsme z toho strašně pobaveni, protože to měl být na 99% kluk. S holčičkou vůbec nepočítali. Takže ti doktoři jsou taky pěkní bulíci.

Holčinky, zdravím vás všechny ostatní, přeji vám krásný víkend a hodně štěstí v tuleníčku!!!

Mějte se teda moc hezky a v pondělí se těším na ten slibovaný deníček od Kaitlin.
pa pa Evulefka

Vložit nový komentář