Stěhování

O životě
  • sunshinegirl
  • 29.09.15

Aneb lepší..., než se stěhovat.

„Tak jo, nějak to musíme zvládnout,“ říkám si, zatímco přemýšlím, co je člověk schopen nasyslit za sedm a půl roku života v jedna plus jedničce. Chlap je nervózní z ohledu logistiky a chce velmi konstruktivně řešit to, co mám v hlavě již dávno vyřešeno. Ano, budeme potřebovat auto, lidi, čas a plán.

Vzala jsem to od konce a vymyslela časový harmonogram spojený s plánem co, kdo, proč, jak, s kým a o kolika. Ten, co je z Marsu, to ovšem stále nějak není schopen rozdýchat, páč co není psané, jako by neexistovalo.

Beru do ruky dlouhé pravítko s nekonečnou chutí ho ztrestat. V okamžiku mi naskakuje scénka z Obecné školy a já si připadám jak Igor Hnízdo. Dobře, nebudu se uchylovat k domácímu násilí už na začátku procesu, beru sešit a barevné fixy a kreslím časový harmonogram. Chybí auto a lidi, ale to se vyřeší. Jak říkám, tak se stane. Máme lidi i auto a já sháním krabice.

Do této fáze si připadám v klidu. Pak se ale byt začne plnit obří spoustou kartonových krabic a můj běžný provozní borčus se mění v jakési obří tetris. Cítím se, jako kdybych měla poslední řádek. Znáte to, teď to buď zvládnu, nebo bude konec. Hluboký nádech zatímco přeskládávám krabice z místa na místo.

„Jasný, to nebude až takový problém nacpat ty věci do krabic, jenže kam s těma krabicema?“

Jsem jak kočka, co přetahuje koťata a místo dolarových symbolů se v mých očkách zobrazuje nápis Game Over. Moje koťata mají orvané rohy a teď už jsou popsané různými nápisy a občas i šiframi, to třeba když to které kotě obsahuje nějaké ty sexuální propriety a já si nepřeji, aby ten, kdo tohle kotě při akci „Z“ dostane do ruky, věděl, jak moc si doma hrajeme.

Balím už tři dny, krabic mám po strop a přeskakuju je při každém kroku… Do postele lezu přes tři, na záchod přes dvě a do některých skříní se nemůžu dostat, páč jsem si je velmi inteligentně zaskládala největším kotětem, které se u nás zatím nachází. A to kotě je spíš kocour Mikeš, jen mu chybí boty. Je pěkně těžké a moje záda opravdu odmítají tohle kotě tahat. Že bych ho utopila?

Bože, to byl zase omyl myslet si, že nacpat to do krabic nebude problém. Kde se to tu všechno bere? Vzpomínám si na oblíbený vtip mého muže z Marsu.

„To chce systém, to chce systém,“ říkám si a snažím se v klidu to rozdýchat.

„Tak jo, odteď všechno, co vezmu do ruky a nepoužila jsem to déle jak rok, letí komínem.“

Sotva mi tahle myšlenka proběhne hlavou, padne mi do ruky diplom z VŠ.

„Hm, tak ne.“

Červená kontrolka bliká. Eror!!! Kde je sakra ten časový harmonogram? Volala makléřka a všechno se trošku mění, musím to tam změnit. Krabice, krabice, krabice, tužky, lednička, telka… harmonogram nemám. Kašlu na něj, musím dobalit. Jak říkám, tak i dělám. Jen trošku přemýšlím, zda ty krabice budu v „novém“ taky vybalovat.

Za půl roku se stěhujeme zase o dům dál, nová adresa je jen přechodná. Smutně koukám na krabice a hledám tu s tajnou šifrou. 123, jo to je ona, to je ta jediná, kterou vybalím… Až si odpočinu, budu mít třeba chuť na trošku fyzické aktivity. Dle mého odhadu to vyjde tak na dva dny před příštím stěhováním.

Upadám do hlubokého spánku a sním o souložících krabicích… Bože, jen to ne, jen aby se nám ještě nerozmnožily!

Hodnotilo 23 lidí. Score 3.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Katulinka88
Stálice 65 příspěvků 29.09.15 11:21

Tak tuhle bezmoc znám… Stěhovali jsme se z našeho domu, když jsem byla v sedmém měsíci těhotenství. Dům čekala rozsáhlá rekonstrukce, nebylo možné v něm během rekonstrukce žít… Narvat dům do 1+1 - to je lahoda :D Po navození všech krabic do našeho nového bydliště jsme zapli bojler, abychom měli večer teplou vodu a šli jsme si na zahradu upéct buřty… A když jsme se vrátili „domů“, všude byla voda.. Všude - ve vodě stály skříně, krabice, pytle, televize.. Všechno prostě… Apokalypsa :D Přívod do bojleru prasknul dlouhým nepoužíváním a nás to prostě nenapadlo… :D Jen jsem tam stála a brečela… Vůbec jsem nevěděla, co jiného bych měla dělat :D Nakonec jsme to zvládli (ačkoli tři a půl kubíku vody je opravdu hodně vody). Synovi je nyní deset měsíců a pořád tu bydlíme. Rekonstrukce totiž nejde vždycky podle plánu… Touhle dobou už jsme měli finišovat a skoro bydlet. No uvidíme, snad se splní aspoň ten další termín - léto 2016 :D
Držím palce u dalšího stěhování - na to naše se už moc těším :)

 
Uživatel je onlineNetopirek
Závislačka 4271 příspěvků 29.09.15 11:37

Absolutně chápu. Já jsem se minulý rok stěhovala 2×. Jednou s dcerou od rodičů ex do podnájmu a pak s dcerou k rodičům.
Letos jsem se stěhovala k příteli. Přestěhovali jsme se v červenci. Teprve v pátek se povedlo dceři přivést postel. Doteď spala na matraci na zemi. Ještě mám u rodičů tři velký krabice, mikrovlnku a spoustu knih. :zed: :zed: No holt nevýhoda garáže kde to může ležet.
A to ještě musím přestěhovat věci na mimino :pocitac: :pocitac:

Doufám, že to do porodu stihneme.

Držím palce ať vás krabice nezavalí :jazyk:

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 29.09.15 11:45

Hehe…já se nemůžu dočkat, jak se my budem příštrí rok stěhovat z bytu do baráku (v naivní představě, že jdeme do většího prostoru, se nechávám uchlácholit myšlenkou, že „někam se to dá“..ale my to budeme mít ještě o level těžší - stěhovat se budeme se dvěma dětmi (2,5 a 0,5) :lol:

 
sunshinegirl  29.09.15 11:54

@reinkarnace Taky jdeme do většího a říkala jsem si, že se to někam dá. Jenže on je problém, že to všechno prvně musíš zabalit a někam to dát v tom starém a malém, než se to převeze do toho nového a většího. :palec:

 
Sendy888
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 29.09.15 12:00

Vtipně napsáno. :palec: Také máme několikero stěhování za sebou. Nuda to rozhodně nebyla, ale přesto doufám, že už se stěhovat nikdy nebudeme. :)

 
Plomba
Zasloužilá kecalka 791 příspěvků 29.09.15 12:05

A teď si k tomu přičti 15 měsíční batole, které chce taaak moc pomáhat. Takže vybaluje, co jsme my pracně zabalili :D Stěhovali jsme se na začátku roku a na dlouho jsme z toho vyléčeni :)

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 29.09.15 12:57

Radši vyhořet než se stěhovat říká se :-D

 
zuzka131313
Zasloužilá kecalka 773 příspěvků 29.09.15 13:07

Jo jo.. Ja se letos stěhovala 3×… Hrozny.. Hodně věci znicenejch a postracenejch jak už mě to nebavilo :( a asi mě to do roka čeká ještě jednou, ale doufám že už naposled! :)

 
Heidi86
Ukecaná baba ;) 1770 příspěvků 22 inzerátů 29.09.15 13:09

To je skvěle napsané :-) jsem se pobavila, čeká nás to za pár týdnů také. Ovšem do toho ještě s prckem :-D

 
Maggie12
Ukecaná baba ;) 1416 příspěvků 29.09.15 13:27

Taky stehujeme z bytu do baraku a absolutne se mi do toho nechce. Stehovali jsme se 9 dni pred pordem a byl to teda mazec.. Ti lidi chybeli a tak manzel chudak stehoval vse tezke sam.. Ja toho moc nenatahala.. V 39 tt :D a ted se budeme stehovat stejne jako @reinkarnace :-D z maleho do naseho vysneneho baracku, ale se dvema prckama 2,5 a 0,5 :D to bude mazec :D

 
kittylittle
Závislačka 4430 příspěvků 29.09.15 13:46

Skvěle napsáno :palec: Nás to čeká tenhle týden, ve čtvrtek máme předání domu, hned tam naběhne malíř, během dvou dnů vymaluje a pak o víkendu najedou lidi, co budou stěhovat. Naštěstí se stěhujeme v rámci jedné vesnice, takže pendlování nevadí, naštěstí přijede mamka, co bude drndat venku kočárek, ale zatím jsem nezabalila ani prd a polejvá mě pot. Vše samozřejmě proběhne za provozu s druhačkou a dvouměsíčním mimčem. No, jsem na to zvědavá a jediné, co mě těší je, že je to doufejme naposledy a z 3+kk bytu do 5+kk domu se spoustou komor a úložných prostor to bude přece jen lepší než obráceně :)

 
jruz
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 29.09.15 13:47

Krásně napsané - my to máme za sebou - akce proběhla v září - já po operaci kolene, chlap po operaci ruky, z druhého do druhého patra (teda v jiném domě), k tomu dvě děti 5 a 1,5 roku, starší jako bonus nahnal někde salmonelu, věci stále po krabicích, asi je tam necháme do dalšího stěhování, páč už mě to fakt neba. hračky, kuchyň, doklady a zubní kartáčky máme, tak co víc?

 
vertunka
Ukecaná baba ;) 1860 příspěvků 29.09.15 14:06

My si ted kupujeme byt a taky nás čeká stěhování a do teď jsem se na to těšila :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 29.09.15 14:13

To nás čeká zanedlouho. Alejá mám superplán. Psát ho sem nebudu, aby mi to někdo nevyvrátil jako nesmysl. Ale já věřim, že to bude fungovat :)

 
sunshinegirl  29.09.15 14:30

@Izzz Za superplán bych považovala velkou finanční rezervu a pak ještě větší vatru z věcí, které jste dosud užívali a všechny spálíte (a posléze nakoupíte nové), anebo prodej dosavadního bydlení i se vším všudy, včetně spodků a opět nakoupení všeho znova. Vše ostatní je katastrofa :-D

 
Lama Lama
Hvězda diskuse 41401 příspěvků 3 inzeráty 29.09.15 15:03

Hezky napsano. ale mam to jinak. ja jsem se stehovala 2× ( nepocitam prvni stehovani v podstate s igelitkou od rodicu do prvniho bydleno) a da se i rict, ze jsem se stehovala rada. desne nerada uklizim. takle je to z jedne vody na cisto a na dlouho klid. brala jsem to jako vyzvu. ja tedy leccos balila uz nekolok tydnu dopredu. a naopak jeste je par krabic i po roce nyvybalenych v garazi.

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 29.09.15 19:39

Přirovnání k tetris mě rozesmálo :)) já jsem ted 2,5roku po porodu znovu těhotná a vydala jsem se na půdu hledat krabici s nápisem „těhotenské oblečení“. Když jsem odvalila asi milion pytů a tašek oblečeníčka pro věk 0 - 2roky, našla jsem 2! krabice s nápisem „PŘEDtěhotenské oblečení“ :))…jsem si říkala, že mám toho oblečení nějak málo:))..a těhotenské jsem neobjevila :cert: to je taková poznámka k tomu vybalování (stěhovali jsme se v mém prvním těhotenství a jsem v pokušení ty dvě krabice rovnou vyhodit, když mi to oblečení 2,5roku nechybělo:))

 
J_Doe
Ukecaná baba ;) 2188 příspěvků 29.09.15 20:27

Pokud mate problém se stěhováním, doporučuju si stěhování ještě tak 3× zopakovat, a pak tomu možná přídete i na chuť :mrgreen: ;)
Od doby, co jsem byla poprvé těhotná, jsme se stěhovali 6× (nejstarší dítě má 11 let), stěhování do tý doby radši ani nebudu počítat…
Je to náročné, člověk na jedné straně balí, na druhé straně mu to děti/ partner vybaluje…

Ale jedna věc se musí uznat - u balení člověk zjistí, kolik zbytečných věcí vlastní, a kolik jich vlastně opravdu potřebuje. Někdy je to opravdu osvobozující, když se dokáže zbavit zbytečností… :D

 
Lucka194
Kecalka 481 příspěvků 37 inzerátů 29.09.15 21:50

Uplne vim, o cem pises:-D. minulou stredu jsne se stehovali do domku, jsem ve 34tt, jeste ted nemam vsechno vybalene :-D

 
Lenka 80  29.09.15 22:02

Jj tohle jsme meli pred mesicem. s rocnim prckem. bydleni je prechodne-podnajem a za pul roku uz do sveho. takze spousta krabic zustala zabalenych :-)

 
PetiteFillette
Extra třída :D 13848 příspěvků 29.09.15 22:15

Já jsem asi exot, já to měla tak zorganizované, že všechno šlapalo jak po drátkách :) Týden jsem balila stylem buď krabice nebo popelnice (vše co se nakupilo a nepoužívalo). Poslední 3 dny před akcí jsem teprve začala balit skříně s oblečením a takové ty používané věci. Kuchyni jsem balila večer před stěhováním. Měla jsem sbalenou tašku „na dovolenou“, abych hned po přestěhování nehledala například oblečení, ručníky, mýdlo atp. Krabice jsem vršila na sebe v několika koutech, kde tak moc nezavazely, na každou krabici (nebo bednu) jsem rovnou lepila lístek s obsahem a umístěním v novém domě. Zabaleno jsem měla tak, že v jedné bedně byl obsah jedné skříně. Takže popisek zněl třeba obývák - pravá horní skříň. Krabice a bedny jsem plnila jenom tak, aby se daly stavět na sebe. Pak když se odvezly do nového, nosiči je nosili rovnou podle popisků do těch místností, do kterých patřily.
V 8 ráno přijelo auto a chlapi (včetně manžela jich bylo 7), na dvakrát se všechno odvezlo, rovnou se montoval nábytek, zatímco mamka s tchyněma hlídaly děti a vařily kafe, já pendlovala mezi domovy a organizovala co kdy pojede a aby se nic nezapomnělo. Ve tři odpoledne jsme měli smontovaný veškerý nábytek, najezení chlapi jeli domů a do večera byla vybalená půlka krabic. Do 3 dnů byl vybalený zbytek. Myslím, že jsme to zvládli dokonale :) Jo a stěhovali jsme se 4 lidi z plně vybaveného 3kk a v domě byly předem položené koberce. A toto všechno navíc probíhalo v době vánoc, stěhovali jsme se 3.ledna, takže v jednom rohu stál stromeček, v ostatních krabice.

Příspěvek upraven 29.09.15 v 22:19

 
AniNevim
Neúnavná pisatelka 16999 příspěvků 29.09.15 23:44

@PetiteFillette jsi dokonala! Pro me je stehovani silene frustrujici. Ale znam lidi, kteri umi dobre pomoct, povzbudit i popohnat, kdyz je treba :-)

 
Uživatel je onlineNetopirek
Závislačka 4271 příspěvků 30.09.15 07:49

@zolycka rozhodně doporučuju vyhodit, když se do toho člověk koukne, tak se mu to najednou hodí, i když to roky nepotřeboval :pankac:

 
Uživatel je onlineNetopirek
Závislačka 4271 příspěvků 30.09.15 07:52

@PetiteFillette závidím organizační talent a hlavně vůli v něm vydržet. Já jsem si to vždycky teoreticky naplánovala a pak jen chaoticky házela do krabic, aby už to bylo hotové :oops:

 
PetiteFillette
Extra třída :D 13848 příspěvků 30.09.15 08:20

Mě největší chaos nadělaly děcka, které si samy vybalovaly hračky :lol: To jsem dávala do pucu ještě týden :lol: A jediná nevybalená taška, která mi tu pak zůstala x dní ležet, byla ta, kterou jsem měla zabalenou „na dovolenou“ :lol:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 30.09.15 13:00

:lol: Pěkně napsané.
a podle mě je největší problém v tom, že jsi měla mooooc času na to stěhování… dvakrát v životě jsem zažila stěhovací rychlovku. Jednou jsme během jednoho dne museli odstěhovat čtyřpokojový byt, podruhé se mi povedlo celou svoji domácnost odstěhovat během dvou hodin.

 
Kassy
Závislačka 3103 příspěvků 02.10.15 16:00

Výborně napsaný deníček, pobavila jsem se :lol: A zavzpomínala na naše stěhování. Neměli jsme těch koťat zase tak moc, zato jsme museli pečlivě třídit, která bereme s sebou, protože ne všechny věci v našem podnájmu patřily nám. Stejně jsme pár věcí zapomněli a pár jich zase domácímu omylem odvezli.
Ve vlastním domě bydlíme 5 let a víš co? Pořád ještě máme pod skřínemi a na skříních pár nevybalených krabic :zed: :mrgreen:

 
klarushka
Závislačka 3884 příspěvků 04.10.15 23:55

Skvele napsano ja se stehovala 3 x s pritelem a ted sem zrovna premyslela jak se veci nakupily. Poprve sme se stehovali od rodicu do bytu coz bylo asi 5× se otoceni s osobakem. Pote 2 stehovani do vetsiho bytu uz byl tranzit, 3 vleky a xy osobaku. Nakonec 3 stehovani jiz s prvnim potomkem do vl. domu byli 4 tranzity, xy vleku a osobaku ;). No byla to sila takze nezavidim a doufam ze uz se nikda stehovat nebudem pac by me asi odvezli nohama napred ;)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama