Opravdu "veselé Vánoce"

Partnerské vztahy

...aneb světýlka všude... modrý a červený

Ahojte holky i kluci, když jsem věšela na stromek několikery světýlka, protože Prcek i já je máme rádi, netušila jsem, že Štědrý večer uzavře zcela jiná dávka blikajících světel…

Já nevím, jak to napsat, jsem na hadry. Měla jsem kdysi přítele, nebylo to dobré, rozešla jsem se s ním, ten rozchod byl dost bolestný a složitý. Po sérii manipulací a vydírání jsem skončila v péči psychiatra a na antidepresivech. Pak byl chvíli klid… do 23. 12. letos. Nevím, jak se dostal do baráku, ale na klice visely „dárky“ a srdcervoucí vzkaz, na což jsem reagovala klidným a stručným poděkováním. Varovala jsem ho ale, že toto mne děsí, když vím, že byl za dveřmi, je to jako Byl jsem tu Fantomas… řekla jsem mu, aby to nedělal, když tak ať zavolá.

Začal tedy vypisovat série rozdírajících zpráv zhruba v tomhle znění: Ztratil jsem v tobě vše, život nemá cenu, dnes ještě budu na živu a zítra se zabiju. Varovala jsem ho, aby dal pokoj, že jinak zavolám záchranku. Nepřestal. Záchranku jsem zavolala, policie a doktor k němu vyrazili, neotvíral. Zavolali tedy hasiče, aby se dostali do objektu násilím. Policie mne k tomu dovezla ani nevím proč. Nakonec se ukázalo, že se domnívali, že mi ten dům patří, ačkoliv jsem říkala, že s ním ani s barákem už nemám dávno nic společného. Prcka naštěstí hlídal starší, dnes už dospělý, prvorozený kluk. Tak alespoň dítě nemá horor, já jo.

Nakonec pán otevřel, takže násilné vniknutí nebylo nutné, a odvezli ho do nemocnice. Vím, že teď mne nenávidí víc než celý vesmír dohromady. Je mi jasné, že tam bude sdělovat, že blázen jsem já a vlastně má pravdu, už fakt jsem.

Naštěstí jsem nevymazala ty zprávy od něj - na základě nich se včera policie rozhodla, že opravdu byla třeba zasáhnout. Jsem na hadry, nemůžu se ani najíst. A přitom jsem už předevčírem byla, po dlouhé nemoci a léčbě, celkem veselá a zdravá.

To divadlo na ulici nebylo nutné, mohl přece doktorovi otevřít nebo vylézt před dům. Zavinil si to sám, já nemůžu mít na svědomí mrtvého člověka.

Nevím, proč vám tímto kazím Vánoce, ale vnímám to jako pokus najít trochu opory a nebýt v tom sama. Je to strašný co lidi dovedou vymyslet za pitomosti a jak si umí ubližovat. Když nejsem s ním, tak můj život taky za nic nestojí. Kruci, když ho to tady nebaví tak až si to řeší jak chce. Proč mám být já ta, která to ví a tím, že nic nedělá, s tím souhlasí a pomáhá? Vždyť bych byla spoluviník i z pohledu trestního práva.

Včerejšek byl nepředstavitelné utrpení. Dneska jsem zničená a úplně bez energie, ale cítím, že jsem nemohla postupovat jinak.

Díky za shovívavost a prosím, nespílejte mi, mám svého trápení dost. Nemusíte psát, že si za to můžu sama, já to vím. Jenže teď už mi všechno padá na hlavu a nemůžu to zastavit…

Váš příspěvek
Myssicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.18 01:13

Moc dobre jsi udelala, presne takhle se na ty „sebevrahy“ musi. Ty si uvedom, ze jako psychicky labilni clovek (nic ve zlem) vedle sebe NEMUZES mit dalsiho psychicky labilniho cloveka, protoze pocet p. ruseru pak exponencialne roste. Ty potrebujes nekoho povahove stabilniho, vedle koho se tva (mozna docasna) labilita ukotvi a nebude kolisat do extremnich hodnot. Jednoduse receno, i „normalni“ pomerne odolny clovek casem zacne blaznit, kdyz zije s magorem. Tak se tomu znovu nevystavuj. Byt tebou vymenim zamek i cislo. :kytka:

malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 03.01.18 01:20

Přeji hodně sil a věřím, že i když ti teď bývalý rozedral staré šrámy, že se ti podaří být za nějaký čas zas v pohodě. Myslím, že si jednala statečně a správně. Bývalý buď pomoc opravdu potřeboval a tak se mu jí dostalo, a nebo nepotřeboval, ale to ti pak neměl právo psát takové věci. Já nemám pocit, že by mi tenhle tvůj deníček kazil Vánoce. Naopak je to pro mě text o tom, že se někdo (ty) zachoval čestně a statečně a navíc jako bonus, že integrovaný záchranný systém funguje. Takže :palec:

malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 03.01.18 01:26

U všech všudy jak tady funguje to hodnocení?! Vidím hodnotil 1 člověk, jedna hvězda. Dám 5 hvězd, vidím hodnotil 4 lidé, ukazuje to 2 hvězdy. Potud to chápu. Přidám komentář. Roluju nahoru, počítadlo ukazuje „hodnotil 1 člověk“ a zobrazuje 1 hvězdu. Dám aktualizovat a stále to samé 1 - 1. :nevim: @admin

Jana206
Nadpozemská drbna 26547 příspěvků 03.01.18 07:05

Tak v diskuzi vedle dostanu cocku, kdyz se jen zmíním o pripadnem zavolani zachranky k batoleti, ktere mozna ma zlomenou nohu, maminka ma doma tri dalsi deti a manzela v práci, ona je bez auta. A psychicky narušení jedinci povolavaji vsechny zachranne slozky státu jen k vůli nezpracovanemu rozchodu :pocitac:

Me Te lito není. Vetsina takových „pokusů o sebevrazdu“ je pouze demonstrativni. Kdo ji vykonat chce, udela to nekde v tichosti a nedela kolem toho žádné divadlo.Toto je vetsinou manipulace.Psat si muze, co chce. Kdybys ho nechala byt, vylezl by sam. Zachranne slozky jsou potreba jinde.

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1904 příspěvků 03.01.18 07:25

@Jana206 Autorka deníčku nevolala záchrannou službu kvůli „nezpracovanému rozchodu“ (ten by, nebýt psychopata, nejspíš už byl dávno za ní), ale kvůli tomu, že jí miláček psal sebevražedné zprávy. Zaprvé, jestli by to udělal či neudělal je věc dohadů a nikdy není jisté, že to je jen planá výhrůžka, zadruhé tohle byla situace, kdy i autorka sama potřebovala pomoci, a za třetí člověk, který vyhrožuje sebevraždou, potřebuje odbornou pomoc, ať už to vážně myslel nebo ne. Takže volat záchranku byl správný krok, i od toho tady jsou. Že kdo to udělat chce, udělá to v tichosti a nedělá kolem toho divadlo, je velmi tragický omyl. Někteří ano, ale někteří kolem toho předtím to divadlo dělají, volají o pomoc a kopou kolem sebe, byť takovým manipulativním a teatrálním způsobem. Pokud tvé svědomí by uneslo, že jsi mohla zabránit neštěstí a neudělala jsi to, tvoje věc. Vůbec se nedivím, že autorčino svědomí ne. A jestli tohle byla jediná možnost, jak psychopata dostat k léčbě, jen dobře.

Autorko, nemuč se, udělala jsi dobře. Kdybys teď nevolala záchranku, volala bys později policii. Ostatně důvody ji zavolat jsi měla už teď, i za cenu nepříjemností je tohle efektivnější cesta.

Příspěvek upraven 03.01.18 v 07:29

Tichošlápek
Extra třída :D 10875 příspěvků 03.01.18 08:41

To s tím spoluvinikem je fakt? Protože já bych ho tedy ignorovala vyděrače jednoho :pocitac: a nakonec bych z toho ještě měla opletacky (tedy kdyby si reálně neco udělal a jen nehrál divadylko)? To je logika

Uživatel je onlineadmin
Extra třída :D 11288 příspěvků 03.01.18 09:42

@malytlustyhroch

Hezký den,

zkoušela jsem a hodnocení nyní funguje spolehlivě i rychle. Občas chvíli trvá, než se nové hlasy načtou, proto se Vám mohl ukazovat pouze jeden hodnotící.

Pomůže na chvíli zabrousit jinam a dát stránce chvilku času.

Děkujeme však za nahlášení a také za trpělivost, :kytka:
adminka Zuzi

eva valoi
Extra třída :D 11402 příspěvků 03.01.18 10:12

A jak se vlastně pomáhá lidem, co chtějí spáchat sebevraždu? Třeba o pomoc nestojí. Tohle je věc, kde jsem tak trochu na rozpacích.

Doe_Jane
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.18 10:16

No chudák dítě

rozand
Závislačka 3381 příspěvků 03.01.18 10:36

@eva valoi Většina tu pomoc nechce, ale je to zpravidla nemocí, tzn. nasadí se jim prášky na uklidnění a psychoterapie.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33473 příspěvků 10 inzerátů 03.01.18 11:08

:hug: Držím palce, ať je brzo lépe. Nic si nevyčítej, udělala jsi to, co jsi považovala za správné. Je to těžké soudit a nějak hodnotit. Je vidět, že ti lidé nejsou lhostejní, pokud jsi zavolala záchranku ve snaze ochránit toho, kdo ti ničil život. Přiznám se, že bych na tvém místě možná doufala, že si to skutečně konečně hodí a já budu mít s děckem klid od magora. Každopádně doufám, že po tomto incidentu už ti dá pokoj a ber to jako co tě nezabije, to tě posílí. :kytka:

Lucie_Sx
Závislačka 3091 příspěvků 03.01.18 12:01

Určitě ti nehodlám spílat, ale když jsi v péči psychologa, zkus se s jeho pomocí naučit, že za činy tvého bývalého je zodpovědný jen a jen on, nikoliv ty!
Jestli spáchá cokoliv, je to jeho věc, ty s tím nemáš nic společného. Vymaž si číslo, nereaguj, kašli na něj… Nemůžeš přece svůj život podřídit úkolu „neustále tahat pana X z průšvihu“.

Příspěvek upraven 03.01.18 v 12:03

Russet
Extra třída :D 12141 příspěvků 03.01.18 16:16

Dobře jsi udělala. Blbeček tě vydírá a pak má z ostudy kabát. Já bych tam nikoho nevolala. Nesnáším chlapy, co takhle kňourají a „kvůli ženské“ by se zabili. Dospělý chlap a takové divadlo :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.18 16:28

Taky jsem na exe volala policii, jednou, dvakrát. Pak jsem si o tom promluvila s psychologem. A když začal vyhrožovat potřetí, tak jsem vypla telefon, domovni zvonek a šla spát. Stálo mě to hodně psychických sil a odmítla jsem se toho divadla nadále účastnit. A víš co? Vesele žije dál, přestal otravovat, má novou rodinu a já klid. On se teda ničí jinými způsoby, ale mně to už do života přestalo zasahovat.
Doporučuju změnit číslo, vyměnit zámek a nereagovat vůbec na nic. On půjde ničit někoho jiného.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.18 16:36

Měla jsem taky jednoho takového a když mi říkal, že se chce zabít už po desáté, tak jsem mu řekla, ať se zabije, ale ať mě tím už neotravuje. Je to hnusné, ale bylo mi jasné, že tento jedinec na to nemá. Změna čísla a výměna zámku je taky značka ideál.

Verun83
Echt Kelišová 8839 příspěvků 33 inzerátů 04.01.18 05:37

Uprimne, clovek co tyra si nezaslouzi zachranovat. Ja bych mu napsala, ze je mi to fuk, at si dela co chce. Magor.

TerezkaaD
Kecalka 120 příspěvků 05.01.18 13:17

@Myssicka svatá pravda. Nikdy by si nic neudělal. Jen vydírá a stahuje Tvojí pozornost. Blokuj si jeho číslo v mobilu a bude klid. Pokud bude mít Tvojí zpětnou vazbu…bude na koni!

maminazplzne
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 06.01.18 13:43
kéž bys měla pravdu

@Jana206 .. ale bohužel nemáš. Opakuju, kéž bys měla pravdu…

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 09.01.18 11:18

Četla jsem až dnes, takže svátky mi opravdu nekazíš. ;)
Doporučuji změnit tel. číslo a v případě dalšího kontaktu ze strany ex bych zažádala o zákaz styku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.18 13:04

@maminazplzne
musím anonymně aby to neublížilo zainteresovaným, ale musím reagovat

zhruba ve stejnou dobu co ty, někde jinde, někdo taky stál s blikajícími majáky za něčími dveřmi a tomu za dveřmi už nebylo pomoci

nešlo o důvody jako u tebe, ale taky tam byl někdo kdo to „zase“ hodil za hlavu a vypl telefon a někdo kdo „zase“ měl příšernou schízu jako ty a řešil to jako ty

tak jako ty, příšerně v prd.li , se teď cítí ti první i ti druzí

není v tom útěcha pro tebe, jen konstatování že se to stává a nikdy nevíš…

Vložit nový komentář