Jedna myšlenka

Porod

Co se tak honí hlavou, když držíte poprvé v náruči toho malého tvorečka. Nebudu vám psát podrobnosti o svém porodu, to zná každá ze své zkušenosti, a ty, které to ještě neznají, tak to poznají. Ráda bych se s vámi podělila o jednu myšlenku, která mi najednou zčistajasna vyskočila v hlavě, když jsem to vyloupnuté mimčo konečně držela v náručí.

Věděla jsem, že to bude chlapeček, věděla jsem předem dokonce i to, jak asi bude vypadat jeho obličejík, protože se povedlo ho „nachytat“ na ultrazvuku přímo z ánfasu jako na pasové fotce, takže jsem vlastně vítala někoho, kdo už byl známý. No samozřejmě, že jsem byla vykulená, šťastná a žasla jsem nad tou dokonalou krásou. Představovala jsem si, jak ho ukážu rodině, jak si budeme spolu hrát, co všechno spolu budeme prostě podnikat.

No a najednou jsem si uvědomila, že ale nedržím v ruce jenom toho droboučkého kloučka, kterému je právě deset minut a má tři kila patnáct. Najednou jsem věděla tak určitě a strašně silně, že držím i starého člověka na konci své cesty, možná nemocného, třeba i osamělého… a že v tu chvíli, která za těch nevím třeba 85 let prostě přijde, už s ním nebudu.

Jestli tam stály v tu chvíli kolem nějaké sudičky, prosila jsem je, aby nebyl nikdy sám a opuštěný, aby jednou odcházel s pocitem, že to tu byla nějaká cesta, a konec fyzického života je završení, že dál bude zase další etapa, stejně jako pro něj nebyl asi příjemný porod, ale bylo to završení, a odměnou je mu to, že tady našel tu mámu. Cítila jsem, že ten okamžik je naprosto výjimečný, protože na mě koukal tak zvláštně, jakoby v tom momentu si byl vědom celého svého života, ale tak nějak srdcem. A jako bych mu v tu chviličku mohla sdělit, že jsem určitě s ním, a že s ním budu každičký den jeho života, že budeme spolu ve svých srdcích.

Pochopila jsem, že v tom novorozeném tvorečkovi jsou už v tu chvíli všechny jeho budoucí dny, roky, každá prohra a vítězství, všechny jeho úsměvy a slzy, je v něm pětiletý vzteklounek, který roztluče autíčko, protože prostě nejede tak, jak by chtěl, je v něm miláček, který se bude rozplývat nad kožíškem kocourka, a taky rošťák, který mu vrazí pastelku do prd..k ( a to se už prosím dokonce stalo!) A pak taky puberťák, který bude mít před mámou samozřejmě hromadu tajností a vůbec rodiče budou prostě mimoň. Dá-li pánbůh, tak je v něm i šťastný táta od rodiny, a pak už ten zmíněný dědeček.

Ta chvíle je zázračná. Nikdy jsem si nedokázala vůbec představit, co se může v tom momentu přihodit. Téhle srpnové noci, kdy venku zrovna končila bouřka a vichřice a pomalu se rodil nový den, jsem se na kratičkou chviličku setkala se svým synem tak, jak to už nikdy v životě nepůjde zopakovat. Tatínek u toho nebyl, byl rád, že jsem ho „pustila“ domů, a dneska je mu to líto, že o tohle přišel. Možná by to takhle ale cítit nedokázal, a kdoví, kdybych neměla možnost se tak úplně ponořit do svého miminka, třeba by to prošlo i kolem mě, aniž bych to postřehla.

Já myslím, že ty sudičky tam byly. A určitě byly hodné. A určitě daly na mé přímluvy, protože Romík je prostě štěstíčko sluníčko, a věřím, že to štěstí bude kolem sebe celý život i rozdávat všem kolem.

Nejenom v tomhle předvánočním čase, který je sám o sobě takový „naměkko“, vám přeji hodně radosti, lásky a pohody, a našim prcíčkům totéž natřikrát.
 Jana

Hodnotilo 9 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Dreezy
Kelišová 5339 příspěvků 17.12.12 01:01

Myslím, že vím, co tím myslíte. Sama dítě ještě nemám, ale chvíli jsem měla praxi v porodnici a nejkrásnější byl pro mě vždy ten moment, když jsem nově narozená miminka nesla na novorozenecké a koukala do těch jejich kukadel. Ten pohled, jakoby snědli všechnu moudrost světa a věděli to, co mi nevíme, jakési tajemství vesmíru :)

 
blanche1423
Kecalka 215 příspěvků 17.12.12 01:03

Dojemné.. Nádherně napsáno.. :potlesk: :kytka:

 
Newi
Stálice 67 příspěvků 17.12.12 01:43

Jani, nádherný deníček…ukápla mi slza, protože to co popisuješ se mi vše honí hlavou od chvíle co vím, že jsem těhotná a myslím na ty stejné věci. Ať je má dcera zdravá, v životě šťastná a hlavně nikdy osamocená.. Přeji Ti krásné svátky a rodinou pohodu! :hug:

 
Lucík 25
Závislačka 4783 příspěvků 17.12.12 08:02

Krásný deníček…úplně jsem si nabrečela do klávesnice. Už abych toho našeho chlapečka taky držela v náručí. :hug:

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 17.12.12 10:09

Zajímavý deníček :) Hezké Vánoce :kytka: :mavam:

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 17.12.12 12:02

Pěkně popsané, dojemné. Já nevím jak ostatní, ale já jsem měla v hlavě zmatek, zkoumání miminka a připouštění si, ano to je moje to si beru domů. Takové myšlenky mě napadaly až později. Rozhodně ne první pohled, první náruč.

 
Vermilion
Kecalka 308 příspěvků 17.12.12 12:24

Nadherny denicek, moc krasne napsany. Gratuluji k miminku, k materstvi a preji svatky plne klidu a miru.

 
zeme  17.12.12 12:39

Myslím, že jsi zažila mimořádnou zkušenost, já na takový mystický zážitek, který přesahuje běžné lidské vnímání, trpělivě čekám. Určitě je to velmi krásné.

 
NatalieII
Ukecaná baba ;) 2258 příspěvků 4 inzeráty 17.12.12 13:29

Tedáá, tak jsem si zase pořvala, jako želva :potlesk:

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 17.12.12 13:40

Hezké

 
Démona
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 17.12.12 13:50

Nádherně napsané, dojemné, krásné ;).
Také jsem si u toho pobrečela :,(

Přeji krásné svátky a rodinnou pohodu…

 
hanak  17.12.12 15:27

Moc pěkně napsané! :hug: :potlesk: :palec:
Tyhle myšlenky mě napadaly od prvního objevení //.. že to miminko, které přijde, nebude miminkem věčně, ale že má celý život před sebou a jaký asi bude. A že zatímco na počátku jsem to já, kdo ho drží za ruku, na konci to bude on, kdo bude držet za ruku mě, až moje cesta bude u konce.
Děkuji za tento deníček :srdce:

 
B EL
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 17.12.12 16:49

Úplně chápu. Hluboká myšlenka každé maminky.

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 17.12.12 17:15

Pěkně popsáno…
Těsně po porodu jsem já byla vzteklá chováním PA a řečmi dětské sestry, že je tatínek dojatější než maminka vzhledem k tomu, že mi syna odnesli tak rychle, že jsem zahlédla jen červenou šmouhu tak z čeho jsem se měla dojímat..
Tyto myšlenky se dostavili až mnohem později.
ale krásný deníček to každopádně :kytka:

 
monifix
Závislačka 2638 příspěvků 17.12.12 19:53

Uplne me to rozplakalo. Ja na to doted tak vubec nemyslela. Musel to byt tak silny a nadherny pocit. Krasne napsane! :potlesk:

 
MacinkaCZ
Závislačka 2900 příspěvků 17.12.12 20:25

Já jsem sice delší dobu po 6ti nedělí, ale bulím tu dojetím jak želva. Moc krásně napsané a tohle mě vůbec nenapadlo, možná to bylo i tím že jsem více jak 24 hodin nespala a porod trval 12.

 
Reniseek17
Kecalka 166 příspěvků 17.12.12 20:29

Krásný deníček :potlesk: :kytka:

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 17.12.12 21:49

Moc pěkný deníček :kytka:

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 17.12.12 21:56

I mne se chce brecet, kdyz to ctu, krasne napsane! :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
xpisk03  17.12.12 22:43

To mne nikdy nenapadlo, ale Lumčovi oči jsou jako magnet pokaždé, když se do nich zadívám. moc krásný deníček :)!!! :potlesk: :palec: :hug:

 
Ananta
Ukecaná baba ;) 2487 příspěvků 17.12.12 23:07

Taky se na ni dívám a říkám si odkud jsi přišla a kam jdeš…

Moc hezký deníček :kytka:

 
maminazplzne
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 18.12.12 02:23
Děkuju vám za přečtení

Ahojte holky (snad vás to oslovení neurazí :) )
díky moc za milá slova, je hezké, že to oslovilo i vás, a pokud potěšilo, mám z toho radost. Nerozepisovala jsem se v deníčku o souvislostech, ale pravdou je, že mám už 18letého syna, a ten neměl příchod na svět právě jednoduchý, porod byl standartní, ale v 8. měsíci, a pak nastaly komplikace, zkrátka, na sále mi ho neukázali ani na 2 vteřiny zdálky, viděla jsem jenom odvážet převozný inkubátor… a když jsem za ním natěšená dorazila na JIP, už bylo vidět, že věci nejsou dobré… no a když jsem byla těhotná podruhé, i pod vlivem těchto vzpomínek jsem se na miminko těšila snad o to víc, protože jsem už jednou zažila, když tahle nádherná chvilka je ukradená.
Taky jsem hned při příjezdu řekla asistentkám, že pokud to jenom trochu půjde ze zdravotních důvodů miminka, tedy bude-li vše OK, tak mi ho MUSÍ dát na břicho, a v žádném případě ho nesmí odnést pryč, že na tom trvám, a že chci aby to hned teď zapsaly do doku a řekly doktorovi. Tak se na mne tak podívaly, jakože no proč né, tak když to chcete… holt líná huba, holý neštěstí, zase bych miminko zahlédla jenom zezadu. tak vám ještě jednou děkuju a přeju taky moc hezké svátky.
 Jana

 
brumdinka
Generální žvanilka 23308 příspěvků 18.12.12 14:05

Moc krásný deníček a pravdivá slova…všechno to tam je :potlesk: v každém z nás…celý Vesmír :andel: děkuji

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 18.12.12 21:45

@maminazplzne, presne tak, clovek si musi rict, co chce a odmitnout, co nechce. Jen mi prijde smutne, ze polozeni miminka na hrud maminky hned po porodu, i kdyz je uplne zdrave, neni v CR samozrejmost.

 
ladun
Kelišová 6540 příspěvků 21.12.12 23:22

Nádherný deníček a myšlenky :hug: :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama