Zobrazuji pouze komentáře k záznamu Vy nekojíte? Proč?, zpět na záznam v deníčku můžete jít ZDE.

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
83
4.8.12 23:02

Krásně napsané:)
Mám doma skoro 5 měsíčního chlapečka, který byl ještě před pár dny plně kojený a já si to moc přála, protože ze začátku byly problémy, ale zvládli jsme je spolu. Ale nepřibíral a MM mu pravděpodobně ani nechutnalo (neboť jak se dostal k zadnímu mléku, začal se odtrhávat a křičet:(), přešli jsme na Nutrilon.
A musím konstatovat, že miluji tohoto kdo vymyslel UM. Náš chlapeček je spokojenější, klidnější a veselejší a tím pádem i jeho maminka je na tom stějně jak on:)Bříško ho už netrápí:)
Nikdy bych v životě neodsoudila maminku, která nekojí, protože když příroda nechce, tak to prostě nepůjde:)
Držte se, hlavní je, že jste zdravé a spokojené :palec:

  • načítám...
  • Zmínit
4373
4.8.12 23:18

Moc pěkný deníček a myslím, že jsi našla super kompromis!

Chtěla jsem jen poznamenat, že ze svého okolí znám pár maminek, které přestali kojit hned po šestinedělí. Když jsem se ptala na důvod (jsou to kamarádky, tak probíráme vše) tak jsem slyšela vždy tu stejnou odpověď. Malej začal chtít častěji pít, asi jsem měla málo mlíka, tak jsem přešla na Sunar.
Když jsem nadhodila: a nebyl to jen růstový spurt? - tak na mě koukali jak z jara, co to jako je.. A pak jen dodaly něco ve stylu, že jim to takhle stejně víc vyhovuje - můžou si odskočit (je jedno, kdo dá malému flašku) a taky si nemusí dávat pozor, co pijí a jedí… Podotýkám že dítka přibírala v pohodě, byli to spíš cvalíci.

Tak to jen tak naokraj, že bohužel existují i maminky, které nekojí spíše z pohodlnosti.

Tak snad je jich co nejméně.

Já musím říct, že jsem se v okolí naopak setkala s dotazy: „A ty ještě kojíš“ „A proč“? (zhruba od roka dcerky). Pár komentářů tu takových taky je… Kojila jsem do 19 měsíců.
A než se tu do mě začne někdo navážet, že je to nechutné, kojit tak dlouho:
1. dcera měla 14 zubů, ale kousla mě naposledy v 9 měsících, když ji vyrostly první 4 zuby. Pak se to naučila i s nimi a vše v pohodě.

2. od roka jsem kojila jen doma v posteli (ráno a večer), ne na veřejnosti.
Představa, že jsem na dětském hřišti, dítě ke mně přijde a já vytáhnu prso a nakojím mi je přece jen také trochu proti srsti..
Ale myslím, že doma to může být každému jedno. Do výstřihu mi dcerka také nikdy nelezla. To by měla asi okamžitě útrum.

Příspěvek upraven 04.08.12 v 23:23

  • načítám...
  • Zmínit
43039
5.8.12 06:57

@usta ty hele, asi teda je to jen nahoda, ale znam z mych kamaradek z mladi a kolegyn jen jednu plne nekojici (po dlouhemporodu a sekci) a ta taky bojovala. pak znam 2, co koji a prirmuji (z toho jedna mela dite adoptovane) a potom asi tak 20 plne kojicich do 9m-roka nebo i dele.
Mozna nahoda, ono clovek si sice mysli ze ne, ale jeho pratele obvykle pochazeji z podobneho socioekonomickeho prostredi, mivaji podobne vzdelani a hodnoty, takze se mohou v urcitych situacich chovat podobne nestandardne. ja taky chtela kojit jak magor.
na emiminu, rekla bych, se setkavam s prikrmem daleko casteji.

  • načítám...
  • Zmínit
10937
5.8.12 07:18

Ahoj. Přidám trochu vody do mlýna. První jsem kojila do 13měsíců kdy mě tak kousla, že jsem toho nechala. Syn nedošeny a tam to nešlo a opravdu se mě plno lidí ptalo proč nekojím viz můj deníček. Nejvíc mě dostala paní v lékárně, která se mě při koupi um ptala proč nekojím a dostala jsem přenášku.

  • načítám...
  • Zmínit
Kiki03
5.8.12 07:36

@jajul nejednám stejně, protože sem to nikdy žádné mamince neřekla že je to divný :-) ale tady naká nepřihlášená blondi tvrdila náký nesmysly tak sem to prostě ze sebe dostala :-) jinddy bych to žádné mamince neřekla at si každý kojí jak chce :-)

  • Upravit
12262
5.8.12 08:16

Pěkný deníček a přesně o tom to je, šikana proti nekojícím matkám. já jsem do porodky šla naprosto v pohodě že buď kojit budu nebo ne, a domů jsem šla jako psychická troska s pocitem že jsem ta nejhorší na světě. díky personálu porodnice malá měla hypoglykemii protože jí radši nechali o hladu než by jí dali ten jed umělko, já poslouchala od rána do večera že kojí každá matka pokud chce, jak malá bude nemocná, nebude mě mít ráda protože není kojená no humusy!!a doma taky super, jdete na procházku někdo vás potká nezeptá se jak se miminko jmenuje ale jen Ahoj kojíš? denně jsem počítala kolikrát se mě na to někdo zeptal, od sousedek pro prodavačky, snad jediný kdo se na to nezeptal byla pošťačka :lol: dostala jsem se posléze do fáze že už jsem dostala ke kojení tak těžký odpor že mě nikdo nikdy už nedonutí kojit u dalšího dítěte!! a výčitky určitě nemám, když kouknu na malou jak je zdravá spokojená a že doposud nenastal žádný problém způsobený tím že nebyla kojená tak si myslím často že je umělko mnohokrát lepší jak MM!!

  • načítám...
  • Zmínit
6937
5.8.12 08:24

Milá LadyTommy,
moc tyhle „kojo-nekojo“ deníčky nečtu, ale Tvůj mě zaujal.

Především tobě i tvé malé přeji pevné zdraví a už žádnou hospitalku na Motoli. :hug:
Vím přesně o čem mluvím. Loni v dubnu, když mé malé byly 3 měsíce, jeli jsme přes celou republiku, aby mi ji tam kardiologové dali dokupy. Operatér úúúúúúúžasný, ukázali mi sál, ukázali mi modelový příklad průběhu operace.. KLOBOUK DOLŮ :pankac: :pankac: :pankac: :pankac: :pankac: ALE - pooperák, JIP a oddělení?! Přesně jak jsi psala - nic nevím, nic nemám, nic po mě nechtějte… :cert: :cert: :cert: :cert: Sestry věčně seděly u FB a pomlouvaly :cert: :cert: :cert: Naše princezna trpěla na mega silné koliky - sestry mi ji nechaly 4!!!dny ječet, než mi ruply nervy, obešla je, odchytla si primáře odd a najednou to šlo - SabSimplex, Bio Gaia a jelo se :lol: Přístup katastrofa, ubytování katastrofa, žrádlo pro kojící matky?! :mrgreen: 5 dní po sobě - zelí, čočka, hrách…samé lepší :poblion:
A co se kojení týče - KOJENÍ JE PŘIROZENÝ ZPŮSOB STRAVY, NE POVINNOST!!! :pankac: :pankac: :pankac: :pankac: :pankac: :pankac:
Když to nejde, tak to prostě nejde :pankac: Přece nikdo nemůže odsoudit maminku jen proto, že jí kojení nejde, nebo prtěti nestačí MM :cert: Já se třeba dodnes divím, že jsem to dávala 8 měsíců - s kloboučkem, ale dcera byla jako tygr - vytáhla za mně i to co tam nebylo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Že jsem vydržela i přes stres okolo operace a následnou starost - nechápu a můžu ti říct, že mi chvílemi i dost vadilo, když mě každý veřejně chválil - „Podívejte, má dítě po operaci srdce a přesto stále kojí“… opravdu dost mi to vadilo. Může se to zdát divné, pro někoho hořce úsměvné, ale kurde, co je komu do toho, že „jsem to zvládla“. Kolik práce mi to dalo, udržet laktaci - děcko v Praze v umělém spánku, já doma v Ově - přece mě tam neubytují, když jsem tam k ničemu, že jo :roll: - a poctivě co 3hodiny odsávat, odsávat…bolelo to jako prase, byla jsem víc nevyspaná než, když doma to dítě bylo…
Jestli někdo kojí nebo nekojí, protože to nejde a vůbec debaty o kojení - vše mi to příjde strašně přehnané. Vyhnané do extrému.
Nedávno byla moje kamarádka svědkem rozhovoru dvou mladých maminak -cca 18let - s maličkými prťaty v kočíku - prý snad ani po šestinedělí nebyli… - no a jedna radila druhé, jak si zařídit, aby jí zastavili laktaci 8o Ve zkratce - děvčata pojala názor, že kojo je zbytečná věc, když už máme to UM 8o Obě prý ploché jak žehlící prkna, navíc měly strach, aby neměly prsa až pod kolena, jako jejich babičky 8o :zed:
Asi se to trošku hodně s tou propagací přehnalo :roll: tohle by se mělo na netu a mezi lidmi řešit - maminky, co z divných důvodů úmyslně nechtějí kojit, ne se pohoršeně dívat na ty, co prostě nemohou :pankac: :pankac: :pankac: :pankac: :pankac: :pankac: :pankac: :pankac: :pankac: :pankac:
Jsem se krapet rozvášnila, ale tak snad bude pochopeno, co tím chtěl básník říct :oops: :lol:

  • načítám...
  • Zmínit
6937
5.8.12 08:40

A malá perlička pro ostatní -
Až vám bude někdo tvrdit, že tím, že nekojíte budete mít nemocné dítě - :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: je to kec :pankac:
Mám přímo od genetika potvrzeno, že je jedno jestli dítě pije UM nebo MM - má predispozice a dna výbavu k něčemu a tím to končí. Žádným mlíkem se to změnit nedá :mrgreen:
Snad jen - tak jako se to stalo mně - pokud máte atopika, který to podědil, je pro tuto chorobu možná i lepší UM než MM. Ono totiž to umělé se dělá i spec.pro atopiky a podobná onemocnění a více chrání imunitu a potlačuje projevy ekzémů apod…

  • načítám...
  • Zmínit
sad 1
5.8.12 09:01

Já teda musím říct, že mně je třeba úplně jedno, jestli někdo z mých kamarádek kojí-nekojí…jsem asi dovná, ale ě to prostě nezajímá. Je fakt, že nejsem zastáncem nějakého dlouhodobého kojení, ale zase si říkám, že když se mě to netýká, tak ať si každý kojí jak dlouho chce. Nijak mě to nepohoršuje, a když to někomu vyhovuje, tak je to jeho věc. Pokud vyhovuje některé mamince kojit roční dítě, a dítěti to vyhovuje taky, tak proč ne. Já bych to třeba nechtěla, přijde mi to divné a hlavně bych nechtěla, aby malá byla do roka jen na MM, protože s ní chci jezdit na dovolené, kde už bych chtěla, aby v roce normálně jedla, ale pokud to někomu vyhovuje, tak proč ne. Akorát moc nechápu, když to třeba někdo dělá jen kvůli tomu, aby nepustil korunu za UM, a přitom to třeba dítěti nestačí, ale jen aby ušetřil, tak kojí co nejdéle. To mi je trochu proti srsti, ale zase si říkám, moje mimi hlady nepláče a plakat nebude a to mi stačí. :lol: :lol: :lol:

  • Upravit
sad 1
5.8.12 09:02

@PeťaPeťa

to je i můj názor, psala jsem i výše, proto si myslím, že právě v dnešní době už se zase tolik na to kojení netlačí, alespoň v mém okolí.

Příspěvek upraven 05.08.12 v 09:09

  • Upravit
6937
5.8.12 09:10

Mně to zase příjde, že to tu je ze všech stran - vlezu k dětské - plakáty dětí přisáté k prsu, vlezu do lékárny - to samé, vlezu do mimi obchodu a tam reklama na kojení a UM schované někde vzadu zalezlé v regálu :roll:
Našim známým se před měsícem narodila holčinka - nestačí jí MM, dokrmují UM a je zvláštní, že když sedíme u hospůdky na zahrádce a ona „vytáhne kozu“, vše je oki, nikdo nic. Jakmile ale vytáhne lahev a udělá malé mléko, všechny ženské se začnou otáčet a pohoršeně se na ni koukají 8o Nechápu to…
A přitom dlouhá staletí bylo naprosto normální dávat dítě kojné a nekojit :mrgreen: Dneska místo kojných máme zázračný prášek a už je to divné :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

  • načítám...
  • Zmínit
55
5.8.12 09:15

zdravim.moc hezky napsano.jsem taky nekojici. prvni dcera odmitla prsa ve 3 mesicich, mlicka bylo dost, aldd mala urvane a nevrle miminko se kojení vzdala.dela jsem vsechno mozne, ale mala prso proste nevzala, i kdybych se na hlavu stavěla. oplakala jsem kazdou podanou lahev.byla jsem presvedcena, ze budu kojit nejmin pul roku.ted mam druhou 3mesicni holcicku.ta odmitla prsa uz v 6tydnech. musela jsem totiz po sestinedeli na revizi delohy, zustaly mi tam nejake zbytky po porodu a delalo to neplechu.na sale byla takova zima a ja naha jen pod plachtou dostala zanet do obou prsou. odstonala jsem to s teplotami a mala to mlicko proste nechtela.je pry u zanetu kysele.jak uz je nepsano, ze neni kazdemu dan dar kojit, je naprosta pravda a i kdyz clovek hodne chce, tak to proste nejde.

  • načítám...
  • Zmínit
4118
5.8.12 09:17

Užasný deníček, seš prostě dobrá :hug:
Přiznávám se, že jsem tvrdá zastánkyně kojení a ještě před 3mi lety bych tě odsoudila :oops: Ale díky tobě podobným jsem pochopila, že kojení není samozřejmost. Takže teď neodsuzuju, naopak smekám. Smekám, žes to dokázala ustát :hug:

  • načítám...
  • Zmínit
8996
5.8.12 09:20

Nepřijde mi, že by byla doktorka netolerantní. Vždyť se jen normálně zeptala a na tom není nic špatného. Podle mě to zybtečně moc prožíváš a jsi na tohle téma opravdu přecitlivělá. Nemyslím si, že jsi s tím srovnaná. Kdybys byla, tak by tě nevytočila naprosto neutrální otázka doktorky a taky bys neměla potřebu tady o tom psát.

  • načítám...
  • Zmínit
sad 1
5.8.12 09:31

Teda já krmím z láhve mým MM v restauracích na zahrádkách pořád a nezdá se mi, že by na mě někdo divně koukal. Nebo si toho nevšímám, a raději si vychutnávám pivko :lol: :lol: :mrgreen: Spíše mi říkají kámošky, co vytáhnou někde cecek, že to lidi blbě komemtují, což mi nepřijde fér. Co mají asi dělat, když potřebují své dítě nakrmit. Jak jsem psala, já třeba bych přikládat někde venku nemohla a nechtěla, ale nelíbí se mi, že se tím lidi zabývají a nechápu, jak to může někoho pohoršovat, když matka krmí dítě z prsu. Všude venku feťáci a bezdomovci ser…odhazují vajgle a stříkačky a to nikomu nevadí, a to, že matka krmí z prsu miminko, to lidi ohoršuje. To jsem vždycky vytočená.

  • Upravit
6937
5.8.12 09:42

Sto lidí, sto chutí… každopádně se vše kolem něčeho tak obyčejného a normálního strhává neuvěřitelné množství debat :roll:

  • načítám...
  • Zmínit
4433
5.8.12 09:51

Tak to je mazec. Vůbec nechápu lidi, co se ti se.ou do života. Co je jim po tom, že nekojíš. Každá matka chce udělat pro své dítě maximum, ale jak říkáš - nejlepší je spokojené dítě a spokojená matka. A nervovat se, drásat si prsa a být ze všeho unavená? Souhlasím s tebou a posílám velkou podporu :hug: :hug: :hug: :hug:. Já měla to štěstí, že jsem mléko měla, ale také jsme bojovali, protože malý byl nedonošený a navíc chytl žloutenku, takže jen spal, ale to neznamená, že nechápu matky, které to štěstí neměly. Takže vám přeju už jen a jen vše nej :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

  • načítám...
  • Zmínit
5685
5.8.12 09:55

Taky mi vadí, jak někdo řeší, proč matka nekojí…v 99% nekojí proto, že prostě nemůže a důvodů může být tisíc. Ta očařka byla netaktní a nic jí do toho nebylo. Aby jsi ještě musela vysvětlovat každému na potkání svoje důvody, včet ě příbuzentsva :zed:

  • načítám...
  • Zmínit
3089
5.8.12 10:14

Ahojky :mavam:,souhlas :potlesk: já mám skoro 4měsíční dvojčátka a taky se mě neustále někdo ptá jestli kojim, koukají na mě jak na blbce když řeknu že už ne. 3 a půl měsíce po porodu jsem to bohužel dostala a kluci se začali strašně od prsa odpojovat a plakat a kojení jednoho pak bylo na hodinu, nakonec to stejně vyblinkali, tak jsem se na to vykašlala, stejně jsem plně kojila jen večer a v noci, jinak jsem dokrmovala. Přemýšlela jsem nad tím jestli bych se ještě rozkojila, ale nakonec jsem usoudila že na 14 dní než to zase dostanu to nemá ani cenu, navíc UM jsou v dnešní době kvalitní, nejdůležitější je pro miminko mlezivo v prvních dnech, týdnech života.

  • načítám...
  • Zmínit
2058
5.8.12 10:25

Ahoj, hlavne, ze je mala zdrava a spokojena. :mavam: Na okoli nedej. Prijde mi, ze my v Cechach jsme specialisti na kybicovani. Bydlime ted ve Svycarsku, vidim tady spousta lahvicek s mlikem, matky koji na verejnosti, vetsi deti maji dudlik a kocarek. A nikdo se nad tim nepozastavuje. Uprimne, je to docela uleva.

Jinak ja patrim mezi ty snadno kojici, ale ke konci kojeni, kdyz bylo malemu tech 9,10 mesicu, tak mi prislo, ze nam to obema moc teda uz nedava. Hlavne po zdravotni strance. Byli jsme porad nemocni, oba. Kojit jsem prestala v 11 mesicich a od ty doby jsme zdravi a hlavne vyspali.

  • načítám...
  • Zmínit
12262
5.8.12 12:37

@PeťaPeťa souhlasím, genetiku zaměnit nejde, když bude kojené dítě někde v Karviné a oba rodičové alergici nevěřím že bude zdravější než moje nekojené dítě kdy alergie v rodině nemáme a žijeme pod horama v čistějším vzduchu

  • načítám...
  • Zmínit
14110
5.8.12 12:51

@Kiki03 a 13m dítě s lahví ti přijde normální? já nevidím rozdíl, mlíko jako mlíko a přitom většina mamin rve UM do svých dětí až třeba do tří let…

  • načítám...
  • Zmínit
6937
5.8.12 13:00

NO a to mi taky přijde divné - proč dávat UM do tří let? Protože v reklamě na Nutrilon to říkali?! :nevim:
Mně bylo řečeno, že UM se po druhém roce dává jen když jsou alergici, atopici, apod… Já mám doma 19-ti měsíčního atopika a v klídku si dává krupici, mléčné polévky, omáčky ze smetany… a nic jí není :think:
Ještě bych i dokázala pochopit maminky tříleťáků, co po večeři „nakojí“ z prsu prcka, když to oběma vyhovuje. Ačkoliv tady už bych dávala varovně prst vzhůru… NIcméně - znovu a zase - nepřehání se ta péče o děti dneska nějak moc? :think:

Příspěvek upraven 05.08.12 v 13:01

  • načítám...
  • Zmínit
43039
5.8.12 13:52

Ale copak kojeni nekomu ublizi?
Pokud to neni nektere zucastnene strane trapne, tak proc ne.

  • načítám...
  • Zmínit
6937
5.8.12 14:02

Mno jestli narážíte na můj příspěvek - pak svým způsobem ano. Po třetím roku - především u kluků - můžou vznikat sex. odchylky, přílišné fixování na matku… blablabla… neříkám, že u každého!!! Jen je odborníky dokázáno, že kojení po 3.roce NE VŽDY může přinášet jen pozitiva, naopak spíše může psychicky uškodit.
Nicméně znova opakuji - jen v ojedinělých případech. Nelze je ovšem předem zjistit, čili potenciální nebezpečí zde hrozí.

  • načítám...
  • Zmínit
344
5.8.12 14:37

Kojila jsem, proč ?

Kojila jsem obě děti rok a půl, přišlo to nějak přirozeně ale nekojící matky jsme neodsuzovala, někdy jsem si představovala jak to asi dělají maminky které nekojí v noci, musí vstát a udělat mléko? pokud ano…určitě se probudí a pak musí dlouze usínat? prostě jenom představy jaké to je být nekojící, dobře jsem si taky uvědomovala své nevýhody a věděla že se nemůžu od svých dětí oddálit na více jak 1-2 hodinky, prostě odstříkané mléko z láhve neprošlo :) Co se odstavování dítěte týče nebyl to žádný med a věřím že bez odvykání těch mých závisláku by to jinak nešlo, pili by snad do 18 :) Kojení nám značně nepomohlo ani z nemocností, zánět stř. ucha u druhé dcery snad co 1/4 roku, a nachlazení stejně jako děti nekojené… snad jen ty penízky tak rychle neubývali, jinak rozdíly nevidím. Držte se holky a nenechte si nic namluvit, hlavně at se cítíte vy dobře! :kytka:

  • načítám...
  • Zmínit
35438
5.8.12 15:11

Deníček je pěkný. Jen mi ale přijde, že některé nekojící matky hledají hon na čarodějnice i tam, kde není. To, že se někdo zeptá, proč někdo nekojí, je většinou čistě ze zvědavosti. Taky jsem se zeptala kamarádky, která kojila jen krátce, co se stalo. Odpověděla mi normálně, že dostala zánět do prsa a musela přestat kojit. Bez nějakého odsuzování, prostě se jako zvědavá ženská zajímám. Stejně tak mi nepřijde z druhé strany, když jsem kojila dítě 2,5 roku staré, že věta „ty ještě kojíš?“ má být útok na mě. Bylo to spíš vyjádření údivu, protože většinou mámy v mém okolí kojily cca do roka. Takže bych hlavě nehledala útoky a odsuzování tam, kde to není a nerozčilovala se při každé otázce na kojení, jakoby to bylo nějaké tabu a hrozně choulostivé téma.

  • načítám...
  • Zmínit
43039
5.8.12 16:41

@PeťaPeťa no vidis, pro me novina :-) takze kluky jen do tri, pak pripadne odstrikavany z hrnecku :-)

  • načítám...
  • Zmínit
Kiki03
5.8.12 17:16

@aničkakytička no ale ja taky malé nebudu malé dávat v 13 mesic furt mliko dostane ho max na spani :-) doktorka rikala od roka muze jist klidne normalne :-) kamaradky klucina už od 11 mesicu nepije mliko vubec :-) ale at si každý děla co chce když chce naka mamča kojit tak dlouho at kojí moje dítě to není :-)

  • Upravit
43039
5.8.12 17:29

Ono ja mam par znamych, kretym dite proste prikrmy nebere a tak maji mliko jako vyhradni stravu jeste skoro ve dvou letech. matky nejsou laxni, neni jim to jedno, ale dite na 10 percentylu proste hlady nenechaji. Taky bych kojila dal.

  • načítám...
  • Zmínit
18149
5.8.12 17:41

@PeťaPeťa Můžeš dát odkaz na tu studii nebo výzkum? WHO ani česká pediatrická společnost nic takového neuvádí.

  • načítám...
  • Zmínit
Baruna123456
5.8.12 17:51

@Kiki03
To o tom litování kojících byl spíš vtip, viď. ;)
Apropo, proč máš dva profily?

  • Upravit
35545
5.8.12 17:53

Já tedy nevím, ale ta reklama je masírovaná z obou stran, to jede pořád Nutrilon, Hami a další pičičandy. To bych vůbec nezmiňovala :nevim:

Nemůžu říct, že bych se ve svém okolí setkala s nějakou špatnou reakcí, ani jsem nikdy nikoho nebuzerovala. Až tady na e-mimi jsem zjistila, jak jsou schopné se kvůli tomu ženské pohádat. 8)

  • načítám...
  • Zmínit
Kiki03
5.8.12 17:53

Já neřekla že kojící lituju :D řekla sem že jjim nezávidím :D dva profily nemám tam ten sem si nechala smazat :-) a co ti je do toho???

  • Upravit
Baruna123456
5.8.12 18:01

@PeťaPeťa
no, predispozice k nemocem v pozdejsim veku jsou jiste hodne geneticky dane, ale stovky studii prokazujici ochranny vliv kojeni proti infekci V PRUBEHU kojeni a zejmena dokud neni dite ockovane (5.-6. mesic) jiste nejsou zcela mimo. Jinak ja se nikdy neptala matky s lahvi UM „proc“, porad verim, ze to asi nebude z pleziru, takze zbytek je jeji intimni vec. Ale nekdy se bojim na tyhle matky jen tak kouknout, treba proto, ze maji pekne mimco, abych se pak nevyskytla v tematu s jejimi kamoskami jako „zenska z parku co blbe cumela ze nekojim“. Vetsinou si to namlouvaji.

  • Upravit
Baruna123456
5.8.12 18:03

@Kiki03 Jezismarja jen se ptam ne? Co muze byt duvod?? Prosim Te zapomen na to, omlouvam se, ty vzteklinko dulezita!

  • Upravit
Kiki03
5.8.12 18:05

No to je jak kdybych se te ted zeptala proc pises aninymne :D myslim že je to kazdyho vec :-) vztekla jsem jen na tebe protože vsude delas dulezitou jak mas pravdu ty a nekdo jiny proste ne :-)

  • Upravit
Baruna123456
5.8.12 18:09

@Kiki03
Tak to jsem nepochopila… vsude pravdu, coze? jestli se Ti neco nelibi, tak me blaboly necti a nereaguj. Dulezita jsi vsude hlavne Ty, matka dokonala, nekdo napise denicek, jak je nekdy vyrizeny na materske a ty hned vis sve, jak s tim musela pocitat a jak TY krasne zvladas. Tak i proto jeste nemam profil, protoze sem chodim malo a protoze jsem nekdy v Jirikove videni…i diky takovym jak Ty.

  • Upravit
Kiki03
5.8.12 18:12

Matka dokonala? :D prosim ti promin kdyz si nekdo stezuje jak je hrozne unaveny z ditete a jak je materska hrozna no promin s tim musela pocitat :-)já bych na tebe nereagovala nevím kdo začal s reagováním když už :-) a říkat mi nemusis proc ses anonimni me je to uplne jedno:-)

  • Upravit
terezkka
5.8.12 18:15

Vubec nechapu o co ti jde :-) takový jako ty fakt miluju

  • Upravit
Baruna123456
5.8.12 18:15

Anonymni je s tvrdym Y. Ja se jen ptala, kdyz uvazuju se zaregistrovat, tak me to zajimalo, proc si to nekdo smaze, co mu vadilo! To je vsecko. O zbytku se s Tebou nebavim, kdyz Ti dojdou argumenty, urazis se akorat a hned nekdo jen „dela dulezitou“. To je pak tezky.

  • Upravit
Baruna123456
5.8.12 18:16

UUUFFFFF…no comment.

  • Upravit
Kiki03
5.8.12 18:17

Me argumenty nedošly :-) vubec sem se neurazila lidi jako ty mě opravdu urazit nemužou :-) jen se směju viš? mej se hezky a už na mě nereaguj :-)

  • Upravit
terezkka
5.8.12 18:19

No To by měla spíš napsat KIKI03 a vubec se s tebou nebavit :zed:

  • Upravit
veverušák
5.8.12 18:22

Kojit i nekojit

Ahojky, naprosto chápu Tvoje zoufalství. každá maminka přece dělá pro svoje miminko to nejlepší. Já jsem první nedonošenou dceru kojila dva roky, jenže jsem měla skvělou laktační poradkyni u Apolináře, která mi vše trpělivě vysvětlovala. Druhou dceru jsem kojit nemohla i kdybych tisíckrát chtěla. po porodu jsem masivně krvácela a praskla mi céva na mozku, takže mi byla laktace zastavena aniž bych chtěla, moje miminko bylo jinde a vylučovaly to i léky, které jsem brala. Strašně mě potom rozčilovaly otázky typu, ty nekojíš a proč? No prostě, protože to nejde. No, malé budou skoro dva. Vyrostla stejně jako ta první, nemocné byly zhruba stejně a svět se nezbořil. Mám skvělou kamarádku, které nešlo kojit ani jedno miminko a také holky vyrostly. Takže musíme brát tyto otázky a připomínky s humorem, protože my jsme také vyrostly na Sunaru. Držte se a hodně štěstí.

  • Upravit
14996
5.8.12 21:07

Pro ty, co jim nekojící příjdou přecitlivělé - já nemám problém komukoli odpovědět na otázku proč, bohužel to pak kolikrát přechází v Ale… a radách, jak jsem to měla udělat líp a pořád dokola slyším, jak jediné kojení je správné. Pak už je na to člověk alergický. Rozhodně nemám problém vytáhnout někde lahev a malou nekrmit, ani se nekoukám, jestli po mně někdo kouká špatně, ať si kouká :nevim: to si tu zas někdo vymyslel, aby z nás udělal bůhví co :|

  • načítám...
  • Zmínit
2693
5.8.12 22:18

Ahoj, plně tě chápu, moje malá je zaplať bůh zdravá až na pupeční kýlu ale taky si sem si s kojením pěkně protrpěla. Měli jsme špatnou techniku, v porodce nám nikdo nic pořádně neřekl. Laktační mi okomentovala pomalu do krve rozkousaná prsa At si to něčím namažu a pořád kojím. Doma se to ještě zhoršilo. Nakonec mě nejvíc podpořila kamarádka. Plně kojí svojí o 3 měsíce starší dcerku. Řekla mi at se na to vyprdnu odstříkám a malé dám flašku. mléko se mi skoro už nedělalo než se mi plně zahojili. Po pravdě se mi ještě nestihlo ani spustit. Tak jsem malé dávala co bylo a dokrmovala. A ted Malé je 9 týdnu a poslední 2 dny plně kojím poprvé od příchodu z porodnice.

  • načítám...
  • Zmínit
Malá Mia
5.8.12 22:42

@LadyTommy Hlavně si to kvůli nějakým hloupým Ale nevyčítej. Ty sama nejlíp víš, jaké problémy se vám postavily do cesty a pokud to někdo nechápe, je to tupec. Ptát se lidi můžou, když jsou zvědaví, ale dál se v tom rýpat a radit, co jsi měla udělat jinak, je prostě netaktní. A před takovým nevychovancem nemá cenu plýtvat silama a nějak se obhajovat, ten si bude stejně mlet svou pravdu dál.

  • Upravit
93
6.8.12 01:00

LadyTommy - moc pěkně napsáno, ale úplně se mi stáhl žaludek. Ani si nechci připustit, že bych něčím takovým taky mohla projít..hlavně, že se o ni postarali. Vyřešila jsi to podle mě skvěle..a na ostatní házíme bobek :palec:

Ahoy, rozjela se tu celkem hustá diskuze. Myslím, že je to jedno, jestli kojíme nebo máme UM.
Já jsem kojila plně do 3m, na kontrole jsme ale zjistili, že nenabírá, tak jsem přidala na střídačku UM na spravení (doporučení dr.), ale malý už ode mě prostě nevytáhl dost a dokrmovala jsem i po kojení. Ještě dva měsíce jsem se snažila udržet tvorbu MM a kojit, ale toho pláče a vztekání kvůli tomu, že u prsu nedostal, co chtěl, to mě přesvědčilo, že budeme oba spokojenější na UM.

****Ráda jsem kojila a ráda mu dám i lahvičku. Je to pro něj :srdce: …ne pro ty chytráky okolo, co by měli řešit leda tak mlíko do svý ranní kávy :mrgreen: ****

Příspěvek upraven 06.08.12 v 01:02

  • načítám...
  • Zmínit
Mišanila
6.8.12 07:38

Někteří lidi jsou prostě moc vlezlí a když nekecají do nekojení, tak kecají do kojení starších dětí nebo kojení na veřejnosti nebo do výchovy, do nošení plín nebo do čehokoliv jiného. Asi máš kolem sebe bohužel moc vlezlých lidí.
Takovou zkušenost naštěstí nemám, mně se teda podařilo kojit po 14 dnech, v porodnici měli super přístup, nemůžu si stěžovat. Ségra musela přestat kojit velmi brzy, další příbuzná a kamarádka taky, podobnou zkušenost s nepříjemnými otázkami vůbec nemají, takže dost záleží na štěstí, na tom s kým se stýkáš a na toleranci rodiny.
A taky ne každá otázka na kojení musí být netaktní nebo odsuzující, lidi se prostě vyptávají. Na mě se zade doktorka se sestrou tvářily divně, že kojím večer ještě dítě ve 20 měsících, to samé některé kolegyně. Ale mě je to fuk, jestli si někdo myslí, že je to divné a nepatřičné, je to jeho problém, takovými lidmi se nemá smysl zabývat. Nejlepší je neřešit tolik druhé a to platí pro všechny :-)

A jinak jste to nakonec vyřešily dobře a je to bez stresu, ale chápu že to někdy může být nepříjemné a zraňující, je to citlivá záležitost, když se kojení nedaří.

  • Upravit