ZAPALTE SVÍČKY....

Ostatní

Zřejmě se budete divit proč píši tento deníček ,ale já jsem opravdu smutná a tak se chci rozloučit se skvělým člověkem. Ráno jsem se probudila do celkem klidného dne.Děti v noci hezky spaly a tak nálada byla skvělá.Bohužel pro mě jen do té doby než jsem si ráno přečetla žhavou novinku dneška:KAREL SVOBODA je mrtev,spáchal sebevraždu ve včerejších odpoledních hodinách na zahradě  svého jevanského  domu.

A proč se mě to tak dotýká,když jsem ho vlastně osobně ani neznala?Jedno­duše,protože mě provázel celým mým životem.A to v podobě svých nádherných filmových ,pohádkových a jiných písní.Kdo by neznal Včelku Máju a jejího kamaráda Vilíka?Jako malá holčička jsem na nich vyrostla,tu píseň a jiné umím zpaměti.Není zřejmě jediný člověk,který by neznal aspon jedinou píseň od tohoto skvělého skladatele.Miluji Noc na Karlštejně.Lásko má já stůňu je má srdcová záležitost.Když Petr Kolář zpívá Ještě,že tě lásko mám …ukápne mi slzička.
Výčet všech nádherných písní a melodií je obrovský a nemá cenu je zde vypisovat,deníček by byl nekonečný…
Je mi smutno, že už nikdy nenapíše žádný hit. Mé děti i my budeme ochuzeni o nové melodie,které by jistě napsal.Můžeme už jen vzpomínat a pouštět si ty,které stihl pro nás všechny složit.
Myslím i na jeho rodinu jaká to pro ně musí být rána.Kubíček nepozná nikdy svého jistě skvělého tátu.A Vendula přišla opět o dalšího pro ni nejbližšího člověka.Opravdu si s ní osud tvrdě zahrává.Na jednoho až moc neštěstí.

Pokud jste tu některé,kterým byl tento člověk aspoň trochu blízký,i přesto,že jste ho osobně neznaly,zapalte prosím na jeho pomátku svíčku.Ať tam nahoře vidí kolik lidiček na něj myslí,kterým bude chybět. Třeba jako skvělý skladatel nádherných melodií,které znají lidé snad po celém světě.

DĚKUJI MOC..

Andynka s rodinou

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 29.01.07 14:19

Andynko,
taky jsem byla dnes ráno v šoku, když jsem to četla :-( Svíčku určitě zapálím. Mám je tu nachystané, ještě je zapaluju pro mého dědu, který zemřel před 12 dny…
Je to divné období, mám pocit, že co kde čtu a s kým mluvím, jsou všichni nemocní a nebo ty horší případy…
 Katka

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 29.01.07 14:38

Ahoj,
asi mě ukamenujete,ale je mi líto hlavně jeho rodiny.Za ty svíčku klidně zapálím.Ale on věděl,co způsobí a měl na vybranou,jeho blízcí ne.Nechápu,jak to mohl svojí manželce po tom,co spolu zažili,udělat­.Strašně jsem jim fandila a tohle mě šokovalo.
Jeho hudba je opravdu nádherná a určitě tu bude chybět,a nevím,co ho k tomu vedlo,ale měl hodně věcí,pro který měl bojovat.
Toť můj názor…
Jitka a koťata

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 29.01.07 14:46

Jitko,
kamenovat tě nebudu, jeho ženy a dětí je mi taky moc líto. Ale těžko soudit někoho, koho osobně neznám. Četla jsem cosi o vážné nemoci. Třeba už neměl na vybranou a chtěl je ušetřit trápení? Prožil toho v životě už hodně zlého takže věřím, že jeho důvody nebyly jen čistě sobecké.
Sama jsem si prošla depresí a myšlenky jsem měla všelijaké, jen jsem včas vyhledala odbornou pomoc. A to moje problémy byly malicherné, bohužel člověk si opravdu už v určité fázi nedokáže sám pomoci.
 Katka

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 29.01.07 14:47

Jitusko
máš pravdu ,zanechal tady svou ridinu,která ho velmi potřebuje a pro ně to musí být ŠOK.Já si myslím,že ho muselo něco šíleně trápit a nevěděl si s tím rady,když ho to dohnalo až k tak tragickému konci.Musel se cítit mizerně,vážně nevím.Bohužel nikdo nikomu do hlavy nevidí.Tak snad jen aby jeho blízcí měly dostatek síly to vše překonat.
Andynka

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 29.01.07 14:50

Katcho,to bylo jediný,co ´mě napadlo jako omluva-že byl natolik nemocný,že nechtěl,aby jeho žena musela prožít ten ošlivý konec.Ale nějak mi to hlava nebere,působili na mě jako milující se pár,co se konečně dočkal děťátka.
Já vím,že je těžko někoho soudit,do jeho situace jsem se nedostala.Ale já osobně si myslím,že jediný,kdo má právo na sebevraždu je ten,co nemá nikoho,kdo by pro něj plakal.Jinak by měl bojovat.
 Jitka

 
Liset
Stálice 92 příspěvků 29.01.07 14:58

TAky mě to šokovalo. Nemůžu tomu pořád uvěřit. A je mi fakt líto Venduly. Konečně to vypadalo, že budou štastní a ono tohle. Jejich Kubík je stejně starý jako ten náš Kubík, než se jim podařil a co přestáli.Tohle jestli Vendula zvládně tak je to fakt ženská s velkým Ž. Přežít své dítě a manžela a zůstat sama se skoro miminem musí být horor.

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 29.01.07 15:03

I mně je více líto rodiny než pana Svobody..souhlasím s jediným důvodem, nevyléčitelná nemoc spojená s tím, že nechtěl, aby jeho žena o něho musela třeba pečovat.  Jestli v tom bylo něco jiného, je to spíš srab.
Věřím, že kdyby chtěl vyhledat odbornou péči, udělal to.
Taky jsem tomu ráno nemohla uvěřit. S paní Svobodovou jsem se potkala několikrát, je to silná holka, zvládne to. A má Kubíka, nádhernej smysl života.
Napadá mě jediné-dřív se sebevrazi pohřbívali za branami hřbitova..

 
Klaris
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 29.01.07 15:07

už hoří..
je mi moc líto Venduly..už toho protrpěla dost, ale soudit nemůžu a nebudu..jen je mi to hrozně líto..  

Klaris

 
Brandais
Kecalka 473 příspěvků 29.01.07 15:09

Emitom - to je tak jednoduchý něco takovýho napsat… nesuď, když nevíš, jak to bylo. A kromě sebevrahů se za branama hřbitovů pohřbívali taky bezvěrci, někde Židi, jinde muslimové, někdo i dnes kope do náhrobků… neházej špínu, když neznáš pozadí.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 29.01.07 15:13

Tušila jsem,že se tady na toto téma něco takového objeví. Dneska jsem navštívila některé oblíbené stránky a všude byla o této tragédii nejen zmínka, ale přímo celé diskuze. První, co mi kmitlo hlavou, když mi to manžel ráno volal, bylo, že mi je líto Venduly. Nedokážu si představit, jaká je to bolest prožívat nemoc svého dítěte, které nakonec podlehne. A pár let nato se smiřovat se sebevraždou svého manžela, se kterým mám vytoužené dítě. To aby přežil, s prominutím, kůň… Můžeme kolem dokola přemýšlet nad tím, co ho k tomu vedlo a že to bylo třeba zbabělé, ale do hlavy nikomu nevidíme, často ne ani jeho nejbližší… Někde jsem slyšela, že poslední dobou mnoho pracoval (snad na novém muzikálu?) a Vendula mu pohrozila odchodem… Ale nemusel to být tento důvod, co ho dohnalo k tak tragickému konci.
Ivča z deníčku Maminkou s emiminem…

 
Gabule
Závislačka 3282 příspěvků 29.01.07 15:17

Ano,taky mi to v hlavě šrotuje a ptám se:jak to?proč?
To se asi nedozvíme,kaž­dopádně prý měli i nějaké manželské problémy,do toho zřejmě nemoc…kdo ví.Nejdříve jsem si říkala chudák ženská,teď si říkám chudák on…prostě nevím ale jak už to bývá PRAVDA BUDE ASI NĚKDE UPROSTŘED.

Každopádně byl ve svém oboru nenahraditelným mistrem a bude tady určitě chybět!!

Gabka

 
janikla
Nováček 2 příspěvky 29.01.07 15:18

Ahoj, hrozný šok je to určitě pro všechny, ale nikdo z nás nemá právo ho soudit. Aťuž byly jeho důvody jakékoli, tak si myslím, že to je právo kadého z nás, třeba se nechtěl dočkat toho, že už toho nebude shopen. Jestli ho k tomu vedly zdravotní důvody, tak to naprosto chápu, bohužel jsem to zažila na vlastní kůži, koukala jsem se na to, jak umírá můj přítel. Myslím, že by si asi každý radši zvolil krátké umírání než několik let trápení, pro sebe i pro svoji rodinu.
Paní Vendula Svobodová je pro mě žena s velkým Ž a přeju jí, pokud možno, co nejmíň bolesti v srdci a pevné nervy.
 Jana

 
adalajda
Kecalka 276 příspěvků 29.01.07 15:25

Tak nějak přemýšlím ,jak zareagovat. Moná je to tím, že mi před nedávnem bylo oznámeno, že po odebrané ledvině mého manžel akde měl nádor, se objevili další metastázy na mozku, mi řekl, že to ukončí dřív, než abych o něj musela v těch hrozných chvílích poečovat. To není fééééééééééééééér. Zbaví bolesti pouze sám sebe a proto, i kdyby to Pan Svoboda uděla pro vážnou nemoc.......... ani tak vážný důvod to podle mě neospravedlní. Vždˇˇt i já se snažím manželovi pomoci, protože ho přeci miluju a nenechala bych ho napospas nemoci ať by byla jaká byla. Možná mě ukamenujete, ale je to tak. Obdivuju Vendulku, její sílu, odhodlnost, její lásku a možná právě proto, že jsem v podobné situaci jako ano. Jen náznaky mé blízké osoby ještě zaplať pánbůh nedospěli do toho konce, který si vybral Pan Svoboda

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 29.01.07 15:25

emitom
chjo,tak to je mi líto,že to vidíš až takhle.Za branami hřbitova.....raději ti víc nenapíšu musela bych být ošklivá.

Andynka

 
katty
Echt Kelišová 7927 příspěvků 29.01.07 15:36

díky Andynko, že jsi založila tento denníček. Také mě ta zpráva hodně rozesmutnila nejvíce je mi líto Vendulky a Kubíčka budou se s tím muset poprat, život k nim opravdu není milostiv věřím, že to zvládnou. Celý den na oba myslím a hrozně jim držím palečky. Proč si člověk sáhne na život to asi nikdo nepochopí jsou okamžiky v životě kdy se cítíme chyceni do pasti a v danou chvíli nevidíme žádné východisko a ONO JE VŽDY !Ale tohle rozpitvávat nemá smysl.
Svíčka hoří také u nás za všechny kteří někoho ztratili, za dušičky v nebíčku, za Kaju Svobodu a s dovolením i za našeho Filípka

 
Epi
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 29.01.07 15:40

emitom, je mi z tebe na zvracení, napsat o někom něco takovýho když ho ani neznáš. A protože je Karel osoba mně blízká, musím takhle regovat. Větší špínu jsi napsat nemohla.

 
katty
Echt Kelišová 7927 příspěvků 29.01.07 15:47

Emitom to snad nemyslíš vážně!!!!!!!!!!­!!!!!!!

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 29.01.07 15:48

Proč až takhle hrubě? Každá z nás tu píše tak, jak to cítí, ale určitě bychom žádná z nás nechtěla, aby se to zvrhlo v nadávky a urážky ......?
Já se přikláním k názoru, že tohle bylo opravdu sobecké vůči mnoha lidem z jeho nejbližšího okolí a je mi jedno, jestli ho k tomu vedly zdravotní, či jiné důvody. Už jsem tady na fóru k podobnému tématu psala před pár lety. Názor nezměním, ať jde o kohokoli.  Zkrátka bych se podepsla pod Jitušku.  

Violet

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 29.01.07 15:48

Adalajdo,
samozřejmě se mi hlavou mihla myšlenka jak bych reagovala udělat toto někdo z mých blízkých. A radši rychle jsem takovou myšlenku zatlačila co možná nejdále. Do poslední chvíle bych doufala, že i ta nejzákeřnější nemoc se dá přemoct. Bohužel zrovna nedávno mi pomalu odcházel děda a bylo to zlé pro něj i ostatní :-(
Tvému manželovi i tobě přeju mnoho sil a úspěšný boj!
 Katka

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 29.01.07 15:48

Katty
pamatuji si tě dobře.I váš smutný osud s vaším maličkým Filípkem.Doufám,že ty nejhorší a nejtěžší chvíle jou za vámi.Zapaluji svíčku za všechny dobré dušičky v nebíčku.Tenkrát hořela za Filípka i u nás.   Holky
tenhle deníček nebyl psán aby soudil.To nemá právo žádná z nás.Vždyť nikdo nevíme co se opravdu dělo.Měl být jako vzpomínka pro ty kteří ho měli rádi a bude jim chybět jako skvělý člověk,skladatel.
Andynka

 
efča
Kelišová 5716 příspěvků 29.01.07 15:55
 

Včera večer, když mi manžel četl zprávu, to byl šok…
Svíčku určitě zapálíme. Karel Svoboda byl OSOBNOST a jeho manželce Vendulce  s Kubíčkem přeji hodně síly.
Vendula bude muset  při tom všem čelit obrovskému mediálnímu tlaku. Držím jí palce, ať to zvládne…
 Efča

 
katty
Echt Kelišová 7927 příspěvků 29.01.07 15:57

Andynko hodně jste nám tady pomohli a za to jsem každé z vás moc vděčná a cením si toho, že lidé dokáží takhle někomu cizímu pomoci a podpořit ho! My jsem tu vaši energii a všechno cítili cítili a pomohlo nám to a my zase můžeme myslet na rodinu Svobodových oni to teď moc potřebují.

chtěla jsem ještě touto cestou také všem moc poděkovat asi to tady nepatří ale neměla jsem možnost. O tom, že hořely svíčky za Filípka jsem se dozvěděla úplně náhodou a pozdě. MOC DĚKUJEME VŠEM!!! Já nosím v bříšku sestřičku Filípka, narodí se v dubnu. Opatrujte se všichni !!!!

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 29.01.07 15:58

Přimlouvám se za to, že i emitom má právo na svůj názor a vězte, že na některých forech se objevily názory mnohem nechutnější, nevybíravé, vulgární a ubližující, což myslím není vůči pozůstalým - kteří si tento osud nevybrali - vůbec fér :(.

 
DanaScully
Kecalka 191 příspěvků 29.01.07 15:59

Svíčka už hoří.Pozoruju plamínek a potichounku poslouchám Dráculu…
Je mi smutno a musím myslet na Vendulu,jak se teď cítí ona..
A Kubíček-co mu bude říkat,když se zeptá na tátu??????
Je škoda,že už pan Svoboda nasloží žádný hit..pro mě ne nejkrásnější LÁSKO MÁ JA STŮŇU. 

Takže pane Svobodo,ať je Vám na tom druhém břehu lépe než Vám bylo tady.Snad si občas zahrajete na piáno..

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 29.01.07 16:00

katty, teď se mi ten váš příběh připomněl. Přeji hodně štěstí!!!

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 29.01.07 16:02

Přidám se k tématu … zpráva mě taky šokovala. Trošku mě zarazil názor kolegyně - to Vendula ho k tomu dohnala. Prý už bulvár delší dobu probírá, že to u nich nefunguje, tak prý, aby nepřekážel …
Já nevím, bulvár nečtu, zarazilo mě to, ale jak se říká, na každém šprochu pravdy trochu …
Taky mi přijdou zlváštní tyhle páry s velkým věkovým rozdílem - ona pořád mladá krásná žena, on starý nemocný dědek … Jak to bylo ve skutečnosti, to už se nikdy nedovíme.  

Mrzí mě odchod Karla Svobody, snažím se věřit tomu, že to nešlo jinak, asi nešlo :o(((

Ale jeho písně zůstanou navždy živé.
Jiřina  

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 29.01.07 16:09

Holky
vím toho mnohem více a tak jak tady prosakuje nic nebylo ideální opravdu nic a nikdo.....já to tu bohužel nemohu a nechci ventilovat.Jen vás mohu ujistit,že ON to jednoduché neměl…

Andynka

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 29.01.07 16:13

Katty
jejky tak aspon nějaká krásná zprávička.OBR GRATULACE!!!!!!!!!!­!!!!!To je vážně skvělé ani nevíš jakou mám za vás radost.Tak já ač jsem kojící si dám na zdraví vaší holčičky panáčka.Přeji vám mnoho štěstíčka.Doufám,že se tady v dubnu dočtu tu radostnou událost.

Andynka

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 29.01.07 16:24

Přesně tak jsem to myslela. Nic a nikde není ideální a záleží, jak se s tím člověk vyrovná … To víš, že bez informací jak to bylo nikdo soudit nemůže. Koneckonců nepříslušelo by nám to ani tak. Je to jeho věc, on se tak rozhodl.  

Tak zapalte svíčky …
Jiřina  

 
katty
Echt Kelišová 7927 příspěvků 29.01.07 16:26

Jirino souhlasím s tebou!

Jdu zapálit další svíčku

 
Radina  29.01.07 16:28

Je mi Venduly líto, moc líto, že musí znova bojovat s osudem. Docela bych jejího muže pochopila v případě, že byl těžce nemocný, já bych volila stejně, jsem prostě taková.
Musím se ale zastat Emitom, ona přece neřekla Pohřběte ho za branou hřbitova, ale jenom to, že se tak dříve sebevrazi pohřbívali. Pokud si ale dobře pamatuju, bývalo to u zdi hřbitova v místech, kam už nikdo nechodil.
Mmch. jednou jsem měla sen jak koukám u zdi hřvitova na svůj hrob… .

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 29.01.07 16:58

Nevím co přesně napsat, neznala jsem pana Svobodu ani jeho ženu, jsou to více méně pro mě cizí lidé, přesto mě ranní zpráva o jeho sebevraždě zaskočila! Není tomu ještě ani rok co si stejným způsobem sáhl na život manžel mojí  sestřenice. Já měla krátce před porodem svého druhého dítka. Nedovedete si představit co takový odchod milovaného člověka způsobí v rodině a jak se na vás začnou lidé dívat a co se rozjede za spekulace.
Dnes už se asi nedozvíme co p.Svobodu k takovému činu dohnalo,ale co teď čeká jeho ženu a dítě bude daleko děsivější!
Najdou se určitě chytráci, kteří budou spekulovat nebo to dávat za vinu jí z tisíce možných důvodů, je také možné, že opravdu byl vážně nemocen,ale způsob jakým si zvolil svůj odchod - ten bude bolet daleko víc a intenzivněji, než  odchod způsobený třeba nevyléčitelnou nemocí
Dokonce si troufám tvrdit, že kdyby věděl co všechno to způsobí jakou hrůzu nachystal své ženě a dítěti, tak to nikdy neudělá.
Přeju p.Svobodové obrovskou sílu, protože to nejhorší jí teprve čeká a to, vyrovnat se s reakcema ostatních lidí a v tomhle případě bohužel neplatí - neznám tě, tak si říkej co chceš stejně si nevěděl podstatu věci, protože jakákoliv reakce vyvolá velkou vlnu bolesti!!!

 
miselline
Ukecaná baba ;) 1498 příspěvků 29.01.07 17:11

ahoj,
já taky vyrostla na jeho písničkách a ráno jsem zůstala v šoku, když jsem viděla reportáž na nově. Nejdřív jsem si myslela, že je to blbej vtip..pak jsem si sedla k počítači a bylo mi mizerně.
Strávila jsem skoro hodinu hledáním informací o něm, proč..i bulváry.
Skoro všude jsem se dočetla, že byl v poslední době hodně nemocný, okolí říkalo, že hodně zhubl, našla jsem zmínku o údajných dluzích, kterých byl sproštěn. Stejně tak drby o tom, že ho Vendulka chtěla opustit, že chtěla rozvod, který ale ani jeden nepřiznali..
Sám říkával, že chce žít a nikdy ne přežívat..a věřím, že žil tak jak to šlo. Říkával, že vše je něčím vykoupeno..celý život žil pouze hudbou, začínal jako obyčejný hudebníček, ale talent se pozná a tak dokázal to co dokázal. Sám přiznával, že když byl nahoře a dařilo se mu, tak přišla smrt jejich Klárky. Vím, že tehdy ho to velmi zlomilo a Vendulka musela být skoro svatá, když to s ním vydržela.  

NIkdo z nás nemůže tušit (prý zanechal dopis, ale rodina předem oznámila, že nebudou nic zveřejnovat), co ho k tomu vedlo, proč si vzal život a zrovna před tím, než se vrátila Vendula prý po 4dnech domů. Každopádně - a to je jen můj názor (a opět mám dojem, že jsem o tom našla někde zmínku po smrti Klárky)…asi byl opravdu nemocný..viděl umírat svoji první ženu, zažil trápení s Klárkou…a myslím, že nechtěl, aby případně Vendulka musela tím procházet znovu..a ano ani malý Kubík.  

Tím neříkám, že je mi to moc líto..je a moc. Mám strašně ráda jeho písničky, muzikály..prostě PAN SKLADATEL a určitě mnohým muzikantům, nebo jen posluchačům bude chybět.  

„děkuji za to, co nám dal..“

 
KaVi
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 29.01.07 17:19

Můžu jen napsat,že bolest časem odejde a zůstanou jen vzpomínky na krásné chvíle s milujícím manželem a moc moc přeju Vendule a Kubíkovi,ať se za čas objeví někdo,kdo jim dá zase smysl života a Kubíkovi aspoň ještě jednoho sourozence!

P.S. Celý den na to myslím a je mi nějak těžko a ani o tom nemůžu moc mluvit.Je to zvláštní,přitom to byl cizí člověk…ale S Vendulou jsem prožívala smrt jejich Klárky,narození Kubíčka a možná proto mě to tak vzalo…ach jo,je mně jich tak moc líto…

 
miselline
Ukecaná baba ;) 1498 příspěvků 29.01.07 17:21

maličké info…a věřím, že těch svíček bude hořet opravdu moooooc  

http://www.ceskatelevize.cz/…programu.php

 
NiKina
Závislačka 3944 příspěvků 29.01.07 17:45

Taky mě to dneska vzalo, je mi líto, že jsme přišli o hodně dalších emotivních melodií  a písní, které chytí za srdce…
Nechápu to, nechápu proč někdo takhle dokáže způsobit těm nejbližším tu největší bolest v životě…
ALe to mi nepřísluší soudit, soucítím s Vendulkou a všemi, co to tvrdě zasáhlo…
 N.

 
NiKina
Závislačka 3944 příspěvků 29.01.07 17:50

Kleo: souhlasím , netušíš, jak dlouho, ne-li navždy se tohle s „postiženou“ rodinou nese, je to jako černej cejch a to trápení potom, to tě poznamená na celý život - zvlášť když toho člověka najdeš. Beznadějné věčné otázky, věčné „kdyby“… A divné pohledy ostatních lidí…cejch toho místa, kde se to stalo…
Nepřála bych to nikomu a o to víc je mi líto už tak těžce osudem zkoušené Venduly, protože tohle je těžkej cejch.
Přeju jí hodně sil a věřte mi, tohle nikdy nepřebolí.
NiKi  

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19499 příspěvků 29.01.07 18:12

i já zapálila za pana Svobodu svíčku a přiznám se, že u toho pláču - ač je to pro mě v podstatě cizí člověk, ale jeho písničky jsou mi tak blízké … proč zač a nač řešit nechci a nebudu. Jen jsem si vzpomněla na pana Dostála, tak zapaluju ještě další svíčku za něj a do třetice za všechny mě blízké lidi, kteří mě už opustili …
 Sandra

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 29.01.07 19:37

Holky,tak vám můžu říct,že z čeho je MNĚ teda na blití,je bulvár…už jsem viděla reklamu na speciální vydání AHA!,který bude předpokládám plný spekulací a výpovědí „lidí z blízkého okolí“…že jim není hanba,honem těžit z lidskýho neštěstí!!!!Jak musí být lidem z okolí,o tom ani nemluvím.Ale každej si z toho „šprochu“ něco odnese  a pak už se to vzít zpátky nedá.
A koukám,že jsme se celkem shodly,že je to hrozný,že bude chybět a že by se tohle dít nemělo..už kvůli svým drahým.
EMIMNTON,podle mě jsi to taky trochu přehnala…zkus si představit,že by ti odešel někdo blízký a pak sis tenhle názor někde přečetla.Ať to bylo nebo nebylo sobecký,každej si zaslouží smutek a řádný pohřeb.
ADALJDO,to je hrůza,co teď musíš prožívat!ani si to nedokážu(a nechci) představovat.Jen chápu tebe,že chceš,aby byl manžel co nejdýl s váma,abys mu byla oporou,aby viděl děti co nejdýl vyrůstat…chápu i jeho,že chce,aby si hoděti pamatovaly plnýho síly a ne poznamenanýho nemocí…je mi vás hrozně líto a posílám vám spoustu síly,aby jste to zvládli.Fakt-naděje umírá poslední.Zkuste bylinkáře,sice si myslím,že jen tahaj peníze,ale je to další kousek naděje..moc moc vám držím palce-máš krásnou rodinku!
 Jitka

 
andela  29.01.07 19:42

Já jsem ještě včera pozdě večer otvírala internet a tučný titulek o smrti pana Svobody mi padl do oka hned … klikala jsem na něj s nědůvěrou, že jde o nějaký vtip … ale bohužel .....
Já jsem ho osobně neznala, ale bylo mi v tu chvíli, jako kdyby to byl někdo blízký .. stejně reagoval i přítel. Soudit nebudu .. ale doufám že našel to co chtěl. A jeho  ženě Vendulce přeju hodně sil, aby překonala nejen smuten nad odchodem manžela, ale hlavně nájezdy novinářů a jim podobných :-(. A doufám že jí bude provázet životem už jen štěstí.  

Andělka

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 29.01.07 20:03

pěkný večer, netušila jsem, že svým komentářem vyvolám takovou bouři. Je vidět, že některé z vás čtou i mezi řádky, takže si to opravdu převzaly tak jak tu napsaly. Chtěla jsem tím hlavně vyjádřit svoje zklamání nad tím jak dokáže člověk odejít ze života, člověk, který má doma malé dítě, manželku, která ho jistě dokáže podržet v mnoha situacích.

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 29.01.07 20:22

Souhlas nejhorší je opravdu ten bulvár.Po televizních novinách běžela hned reklama na ŠÍP,který ví o Svobodově smrti úplně vše.Mají toho hned pět stránek.Jsou to nezkutečný hieny a promiňte HAJZLOVÉÉÉ!!!!!

Andynka

 
Gabule
Závislačka 3282 příspěvků 29.01.07 20:56

Andy psala jsem ti SZ.Gabka

 
Kaede
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 29.01.07 21:02

Holkx, doufam, ze se nebudete zlobit, kdxz uprimne reknu, co si mxslim. Takx me ta zprava zasahla.  Nerada se ale ucastnim podobnxch diskuzi, protoze smrt je pro me citliva a niterna vec a vadi mi ji rozebirat takhle verejne a jako na pavlaci spekulovat o vecech, o kterxch naprosto nic nevim. Dohadx, jak to asi bxlo, proc a nac vubec nikomu nepomuzou. Ten smutek prozivam v tichu svoji duse a tam takx tu pomxslnou svicku zapalim.

I kdxz se vetsina podobnxch diskuzi zvrhne do hromadx hnusu a spinx, tadx je to velmi slusnx a klidnx. A to je dobre. Takze vubec jsem nemela v umxslu se zapojovat. 

Co me ale primelo, bxl nazor emitom. Nezda se mi ten jeji nazor nijak sokujici, to, ze sebevrazda vxpada jako akt naprostx nezodpovednosti, se tak muze na prvni pohled jevit spouste lidem. Ale mxslim, ze je to proste mxlnej nazor. Sebevrahem se nestavaji lide NEZODPOVEDNI, protoze ti si vetsinou mxsli, ze „se to nejak vxresi“. Sebevrahx se stavaji lide ZOUFALI. To, co nekdo bez potizi vxresi behem jednoho odpoledne se jim muze zdat jako neresitelnej problem, kterej nema vxchodisko. Nikdo normalne uvazujici si nesahne dobrovolne na zivot. Ja si ani nedovedu predstavit, jak strasne musi trpet ten, kdo to udela, protoze uz mu na nicem nezalezi. Znam pripad z blizkxho okoli, kdx se zabila mama ctxr malxch deti. Co ta asi musela prozivat, kdxz se rozhodla od nich odejit? Ze bx je nemela dost rada nebo si mxslela, ze se jim bez ni bude darit lip? Asi ne, co.

 

K.

 
terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 29.01.07 21:25

Ahoj,  

taky jsem z toho dost smutna. Pro Vendulu to musi byt moc tezke.  

Kaede - k tem sebevrahum jsi to napsala moc hezky. Ano je to zoufalost a kdo to nezazil nemuze soudit. Ja jsem si taky myslela, ze kdyz budu mit deti, tak me deprese a myslenky na sebevrazdu nedostihnou, ale uz nekolikrat jsem byla opet silene zoufala. Lidska mysl je velmi slozita vec a proto pana Svobodu chapu a nemam pocit, ze by byl sobec.  

Terik

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 29.01.07 22:00

Kaede, díky za tvůj názor. I když je odlišný od toho mého, přeci jen mě donutil nad ním přemýšlet. A na rozdíl od některých předchozích neurážel, pouze se vede jiným směrem.. možná opravdu větší roli než sobeckost hraje zoufalost.

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 30.01.07 08:30

Kaede
hezky jsi to napsala.Přesně tak jak to již od začátku vnímám i já.Člověk,který si sáhne na život musí být nezkonale zoufalý o toto je pro něj poslení naděje a vysvobození z jeho utrpení.Určitě,kdy­by viděl jiné východisko neučinil by tak.Určitě své blízké miloval nade vše a nejednalo se z jeho strany o akt sobeckosti.Ublížit jim vědomě jistě nechtěl,ale jak už jsem psala do hlavy a myšlení druhého nikdo nevidí.A tak spekulace nejsou na místě.

Emitom
nemyslím si,že by tě tu někdo urážel.Jen se vyjádřili k tvému poněkud morbydnímu komentáři.Jestli jsi si pročetla všechny příspěvky byl tvůj opravdu nejvíce nevkusný.

Andynka

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 30.01.07 08:54

Víte co je nejhorší na tom bulváru? Že to lidi kupujou a čtou. Já když ty noviny (víme o čem mluvím - Blesk, AHA apod.) jen vidím v krámě, stydím se, že tam vůbec jsou, a když vidím, že si je někdo kupuje … No každý má nárok na své, jen tím chci říct, kdyby lidi - hyeny o tom nechtěli číst, tak by to novináři - hyeny nepsaly.  

Takže já s bulvárem bojuju tak, že ho ignoruju. Kdyby ho ignorovali všichni, neměl by pro koho psát …
A ještě jedna věc - i eminem (promiň, jestli jsem to zkomolila, teď si tvůj nick přesně nepamatuju) má nárok na svůj názor, můžeme nesouhlasit, ale neměli bychom kritizovat.  

Jiřina  

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 30.01.07 08:56

Promiň, emitom, ne eminem :o)))

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 30.01.07 09:18

Jiři, na těch znameních něco bude, my jsme si v mnoha věcech TAK podobné :) :) :)!!!
Taky mi přijde šílený, když někdo prožívá rodinnou tragédii a bulvár už druhý den láká na „zaručené zprávy“ :(. A na just si to nekoupím!

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »