Letňátka červenec-srpen č. 3. První týdny děťátka

Rodičovství

Milé spolubojovnice, jelikož náš předcházející deníček je již k nenalezení pokusím se napsat nový.Už nás je jen hrstka,ale i tak si občas rády napíšem poznatky ohledně našich mrňavých uzlíčků.Kolem mně pobíhá můj 20měsíční synek tak neočekávejte nějaké skvělé slohové cvičení.Musím ho neustále po očku sledovat aby zde nezpůsobil kalamitu,to on umí bezvadně.

Takže k začátku, každá z nás se moc těšila na nový přírůstek,plné očekávání jaké to asi bude.Dočkaly jsme se všechny krásného zdravého miminka a tak náš maraton kolem něj se započal.Projevilo se to už tím,že žádná z nás nemá již tolik času sem nakukovat natož psát duchaplné příspěvky.Jako těhulky jsme zde klábosily o všem a čas tak nějak utíkal,zato nyní letí přímo tryskem.Miminko nás dokáže zaměstnat na 100% a my večer značně utahané uléháme do postýlek aby náš maraton mohl opět pokračovat v průběhu noci.Jeto náš nikdy nekončící flám.I když zřejmě každá z nás již pocituje značnou únavu ,protože postarat se o naše miminko není věc jednoduchá a o mateřské DOVOLENÉ si můžem nechat jenom zdát,žádná by jistě neměnila.No vážně kdo tenhle pitomej název vymyslel asi nepřemýšlel,že by chlap?Naše miminka nám dělají radost,pěkně papají ,rostou jako z vody a pomalu začínají objevovat svět kolem sebe.Vzhledem k tomu,že mám již 3násobnou zkušenost vím,žeto bude stále zajímavější a děti nám bodou poskytovat tolik radosti ,že je budem milovat stále více a více.A i když jejich výchova není ani trochu jednoduchá budeme se snažit aby byly šťastné ,protože vidět dětský smích a v očích veselé plamínky je pro nás tou největší odměnou.A co teprve první slůvka ,nemusí to být zrovna máma.
Přeji nám všem aby naše dítka byla vždy šťastná ,vyrůstala ve šťastné rodině a to ostatní se dostaví jaksi samo.Mateřství je vážně krásná věc a už si nedokážeme asi žádná představit svůj život bez dítěte,tak si ho užívejme vždyt to tak rychle letí.

Andynka a Dominik 9let ,Tobiáš 20měsíců,Vojta za 2dny 2 měsíce

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 19.09.06 09:19

Holky berte můj příspěvek s rezervou,opravdu jsem neměla moc času ho řádně promyslet.Psala jsem ho nanečisto.Pohladtě vaše zlatíčka a užívejte si jich.

papa Andynka

 
Tamik
Zasloužilá kecalka 713 příspěvků 19.09.06 11:21

Andynko, já myslím, že v tom frmolu je to nad rámec  možností ne :-)))!!!
Naše zlatíčko teď spinká a já nevím, jestli mám dřív něco klohnit pro sebe k jídlu, koukat na net nebo koukat na ní jak je krásná! Nooo, Niky vítězí - jednoznačně!!!

 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 19.09.06 12:28

Andynko, super deníček:-)
Všimla jsem si ho jen díky „nejčtenějšímu článku dnes“ :-))) To jsem ale ostuda, co???  

Tak já sem raději kopíruji svůj komentář z posledního deníčku:-)

Re: Letňátka, rodíme v červenci a srpnu 2006 - č. 2 (Hodnocení:0)
Od: Monalisa24 - Sobota, 16. 09­. 2006 - 13:24:13
(O uživateli | Poslat soukromou zprávuhttp://monalisa24.rajce.net/

Ero, koukám, že máme stejně stará miminka:-) To jsem zjistila brzy, viď??? A jaká je Kačenka v noci??? Nepláče? Je hodná? My už si zvykli na nějaký ten režim, takže to docela jde:-)))   Jinak, gratuluju všem maminkám k jejich miminkám!!!

[ Odpovědět ]

Re: Letňátka, rodíme v červenci a srpnu 2006 - č. 2 (Hodnocení:0)
Od: Monalisa24 - Sobota, 16. 09­. 2006 - 13:17:09
(O uživateli | Poslat soukromou zprávuhttp://monalisa24.rajce.net/

Ahoj holky,  

jsem to ale ostuda:-). Vojtíškovi je přesně měsíc a 3dny a já tady ještě nebyla podat hlášení:-)  

Už vážíme 4850g (no, už možná víc, tahle váha byla v úterý). Průměrně přibíráme týdně 300 - 350g. Vojtíšek je náš malý jedlík. Pořád kojím, takže se dost hlídám v jídle, protože zpočátku nás hodně trápili prdíky.   Aeg, tak konečně Ti podám hlášení o Kadani. Byla jsem hooodně spokojená. Rodila mě PA Zuzana Uherková a všude ji jen a jen chválím. Byla skvělá!!! Sice jsem ji ke konci, kdy se mi zastavili kontrakce, abych mohla tlačit a dostala jsem oxytocin, prosila, aby mi udělali císaře:-))), tak porod jako takový byl docela dobrý, ale dlouhý… delší jak u prvního synka. No, teď už říkám, že to ani tak nebolelo:-), ale jizva mě bolela ještě minulý týden. Tchýně mi dala třazalkový olej a ten pomohl:-)
Byla jsem na nadstandardu od úterý - v neděli se narodil Vojtíšek, ale měli plno, tak jsem byla na „6“, ale naštěstí sama:-). Jídlo docela ušlo, sestřičky jak pro maminky, tak dětské, byly super. Hlavně dětská lékařka - bohužel nevím jméno, byla skvělá:-).
Prostě jsem ráda, že jsi mi dala tip na Kadaň:-))) Děkuju!!! Sice už rodit nechci, oni dvě dětičky stačí, ale každému budu Kadaň doporučovat:-)
Kamarádka z kurzu rodila nedávno v CV a prý nic moc:-(. To, co slibovali na kurzu prý nějak nesplnili a říkala, že měla pocit, že dětské sestry ohledně kojení obtěžuje:-(((  

Tak asi tak…  

A holky, jak to zvládáte s miminkama??? Musím si vás dočíst, ale nevím nevím… to asi nezvládnu:-// Jste pěkný pisatelky:-)  

Tak se mějte krásně!!!  

Radka a kluci

 
 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 19.09.06 12:35

Andynko, máš pravdu, s dětma to tak rychle utíká a rostou doslova před očima!!!
Pitrýsek mi doslova vyrost před očima, aniž bychom to postřehla. Mám ho pořád za toho moje „malé“ zlatíčko a to už je mu 6let a 8 měsíců:-). A nedávno to byl řvoucí uzlíček… vlastně… nedávno jsem ho chovala jako čerstvé miminko:-). A už je z něho školáček…
A v postýlce mi spinká jeho mladší bráška, Vojtíšek. Ten v neděli oslaví 6. týdnů:-) a každý den mi přijde, že umí něco nového. Už to není jako první dny, kdy jen papal a spinkal. Už také „komunikuje“, dokáže se v postýlce dívat na kolotoč a křikem si přivolat celou rodinu:-). Už tak maličká miminka to s náma koulí:-))) …a protože ta mateřská „dovolená“ není vůbec dovolenou, tak já letím kojit:-). Už se mi ten můj uzlíček štěstí proboouzí:-)  

Krásný den, holky!!!  

Radka, Pitrýsek 6,5roku a Vojtíšek 5. týdnů

 
Holy
Nováček 8 příspěvků 19.09.06 12:37

Take skoro nic nestiham, můj krásnej malej včera sedmitýdenní skorootesánek mi dává zabrat, skoro každou noc mi spí na ruce, takže se ve spaní ani nepohnu, dnes bohužel nemůžu hlavou otočit a to mi zbývá vyžehlit tolik prádla, protože máme až podezřele moc počůraných věciček, včera si ten náš šikula dovedl v noci pokadit (slabé slovo:) snad všechno oblečení, co měl na sobě. Nevím jestli je to náhoda, ale stane se tak, a to přísahám, vždycky, když mu na spaní obleču, pro mě velice pohodlný ‚pytel‘. Takže protože vlastním zatím pouze jeden kus tohoto druhu oblečení, (jiný ani kupovat nehodlám). Musím ho pravidelně mezi půlnocí a druhou hodinou ranní celého svléknout, omýt a zase obléknout do pro mě velice nepohodlného propínacího overalu, náš kocourek se šťastně směje, protože se mu přitom povedlo vzbudit celou rodinu (já+taťka) a už nemá na sobě ten ‚e-e‘ pytel:) Poté šťastně usíná v mém náručí mezi taťkou a mnou. A to má prosím svojí postel, ve které večer bez problémů usne, ale v noci se pro něj záhadným způsobem změní ve fakírovo lože. Zatím moc nechápu uvažování našeho sladkého, roztomilého a když-nespím-tak-pláču miminka, ale jako jeho matka slibuji, že se o to v příštích dnech, měsících a letech, budu opakovaně a trpělivě pokoušet. Ahoj Lenka+Matyáš(21,7t+1:)    

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 19.09.06 13:00

Andynko,  

přišla jsem tě pozdravit, ráda jsem si přečetla jak se vám daří v deníčku, neuvěřitelně to letí, Vojtíškovi už budou dva měsíce???:) Já Skorodvojky tady na emimi nestíhám, takže už tam ani moc nechodím…třeba zase za čas to půjde:)  

Užívejte si holky těch miminek, čas fakt utíká rychleji, než bychom leckdy chtěli:)  

Diny od JM2004 + Zuzka 12 let, Davča 28 M a Klárka 3M

 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 26.09.06 19:23

Ahoj maminy,  

copak je s vámi? Kdepak se touláte?  

Dnes jsme byli na 6-ti týdenní prohlídce a máme 5230g a 58cm. Stále plně kojím. Vojtíšek mi roste doslova před očima:-)  

Tak si užívejte miminka a když budete mít chvilku, koukejte něco napsat, ať vím, co je u vás nového:-)  

Radka, Vojtíšek 6týdnů + 2dny a Pitrýsek

 
aeg
Zasloužilá kecalka 784 příspěvků 28.09.06 08:54

Ahoj holky,
předem se omlouvám, že jsem sem tak dlouhou dobu nepřišla. Stíhám sotva domovský deníček Květníček. Jinak jsem v jednom kole. Večer si lehnu do postele a spím do pěti minut, a vzbudím se akorát když pláče Lukášek nebo když potřebuju na záchod. Chodím pořád do práce, zrovna se za chvilku chystám pro papíry, a tak zkloubit mateřství, domácnost, manželství a práci je trošku „organizačně“ náročné :-)) Ale nestěžuju si. Baví mě to.
Lukášek je zlatíčko, je moc hodněj. Tedy včera měl uplakanej den, a nakonec jsem mu dala lahvičku, pil a když přestal, chvilku odpočíval a vzpomněl si, že by ještě trošku vypil. Dala jsem mu lahvičku no a co si myslíte… všechno mi vyblinkal, A to jsem zase obrečela já :-))
Byli jsme na kyčlích a pravou stravu má horší, takže dáváme dvě pleny. Malýmu to naštěstí nevadí. Musím to dávat přes bodýčko a mám v tom případě jenom několikery dupačky, protože ostatní jsou malý. Máme to na dva měsíce a vzhledem k tomu, že ty uplanulé dva měsíce utekly jako voda, tak si myslím, že i následující 2plenové dva měsíce taky rychle utečou. No ale mám rykový fajnový rifličky atd. a ty mu přes ty pleny nedám. Teď mu jsou velký a mám pocit, že až se zbavíme těch dvou plen, tak už mu budou malý.
Lukáše se akorát probudil, má čas na jídlo, takže asi nebudu reagovat na komentáře. Ještě jsem chtěla napsat, že v 6 týdnech vážil 4430 g a 53 cm. Jí hezky, vlastně je to tak, že kojím z každýho prsa 10 minut a pak dávám Bebu z lahve Avent a tý si vezmě tam 50-70 ml. Někdy i 90, ale to výjimečně. To, že nekojím plně, jsem už rozdýchala a teď je mi faj, když vidím, jak je drobeček spokojenej.
Příležitostně vám hodím nějakou fotku do galerky.  JE to moje zlatíčko.  

Andynko - díky za nový deníček. Slibuju, že se dalšího ujmu já.  

Radko - jsem fakt moc ráda, že se ti v Kadani líbilo. Já jsem byla taky nadšená. Byla jsem od pondělí 2 hod. ráno  do středy 14 odpoledne naproti jídelně, na tom 4 lůžkovym pokoji a nic moc. A pak se uvolnil apartmán, tak jsem se hned přestěhovala. Musím říct, že i tak bych to přežila. Sprchy a záchody docela v pořádku, ale soukromí je soukromí. Na péči si nemůžu stěžovat. Trošku nevrlá byla ta sestříčka, dětská s kudrnatýma vlasama. No ale zase vzhledem k tomu frmolu se jí nedivím.  Já jsem poslední dobou neslyšela nějak moc chvály ani na CV ani n Most. Navíc to poslední úmrtí v Mostě… tu holku znám. Je to hrozný.  

Holky, já musím. Brzy se ozvu a všechny moc zdravím.  

aeg s Lukášekem, v sobotu 2 měsíce  

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 03.10.06 19:50

Aeg
jsem ráda,že se vám s Lukáškem takhle dobře daří.Jsi šikulka že stíháš ještě práci.já toho mám s těma svýma mužskýma až nad hlavu.Tobiáš je ve věku kdy neustále škodí a něco ničí a tak jsem občas vážně vyřízená.

Andynka

 
aeg
Zasloužilá kecalka 784 příspěvků 13.10.06 18:24

Andynko - já se ti vůbec nedivím. Včea jsem byla venku s kamarádkou a sešlo se pět dětí, z toho tři v kočárku a dvě cácorky ve věku 4 let a bylo toho až až :-)
Včera a dneska jsem obrazila kamarádky, takže jsem si odpočinula a v pondělí to zase vypukne. Práce práce práce. No, ale docela se těším.
Jinak nic nového. Lukášek je hodnej, papá, už váží 5010 g a je moc krásnej. Teď spinká, tak nevím, jak bude spát v noci. Ještě nejedl večeři, ale nechce se mi ho budit.  

aeg

 
Jetty
Nováček 8 příspěvků 20.10.06 14:15

Ahojky holky, hlásím se do klubu maminek. Čtu si tady poměrně často, tak jsem se dnes konečně zaregistrovala. Z jižních čech vás zdravím se svým cvalíkem Vašíkem (nar. 27.7. 2006).
 Jetty

 
era1
Povídálka 26 příspěvků 14.11.06 15:26

ahoj dievcata,

konecne sa hlasim do noveho dennicka. bola som teraz viac ako mesiac s kackou na sr, aby si ju uzili i slovenski st. rodicia. bolo paradne, obkukali nas vsetky kamaratky a cela rodina.
kacka nam krasne rastie, vcera mala tri mesiace, boli sme na poradni a ma uz 5350 g a 58 cm, no proste taky maly tloustik. no niet sa comu cudovat. celu noc mi spinka, zhruba 10-12 hodin, cez den je tiez vacsinou spiaca, ibaze vyzaduje papat kazdu 1,5-2 hodiny. ale teraz je to s nou uz super, ked nahodou nespi, pozorovat ju, ako objavuje svet. no nadhera.
chcela som sa spytat, uz mate za sebou ockovanie v tretom mesiaci? ja sa rozhodujem pre platene injekcie, mala som na ne prijemnu odozvu a netesi ma predstava, ze by mali do nej naprat tolko injekcii behom roka. napiste, pls, ak mate nejaku skusenost, ci odozvu, musim sa rozhodnut do konca tohot tyzdna.
tak utekam dokoncit vecu manzelovi a beriem kacu von, musim ju zobudit a vyuzit, ze neleje.
andynka - budem rada, ak sa niekedy uvidime, mna spoznas podla tmavomodreho kocika peg-perego a pobehujuceho labradora - zlateho okolo kocika.

majte sa krasne, pozdravte zlaticka.

pa

era+kacka 3 mesiace

Vložit nový komentář