Život s technikem IV.

Partnerské vztahy

Rozhodli jsme se, že si pořídíme kočičku. Oba dva zvířata milujeme, na psa čas nemáme. Čičina se jeví jako nejlepší nápad. Od své sestry, která se stará o opuštěné kočičky, jsme si na začátku října přivezli černou dračici.

Začalo vybavování bytu pro číču – tedy typická mužská technická činnost. Nakoupil se koberec, kterým se měly obalit sloupy, aby po nich mohla číča šplhat. Pro normálního člověka záležitost na pár minut – vezmete koberec a šňůru. Změříte si přibližně kus koberce, aby to sedělo. Jeden člověk drží koberec, druhý váže. Žádný stres, že?

Nejdříve proběhlo výběrové řízení na koberec (jedno z prvních výběrových řízení v našem vztahu), to proběhlo celkem rychle. Koupil se zbytek zátěžového koberce za přiměřenou cenu. Následovalo výběrové řízení na šňůru, kterou se měl koberec přichytit. Dovolím si upozornit, že výběrovým řízením nemyslím krátké zamyšlení v obchodě, kde se porovná aktuální cena. Nýbrž několikadenní přemýšlení nad tím, jakou zátěž bude koberec přibližně nést, jak dlouho to tam má vydržet, jestli se to bude průběžně sundavat, či ne…

Nakonec se vybral motouz, takový ten režný. Protože jedním z požadavků (pozor – požadavek nebyl můj) byl, aby uvázání ladilo s bytem a jeho vybavením. Je zákon schválnosti, že vlákna, která se s motouzu uvolňovala, způsobovala číče oční problémy. Tudíž proběhlo nové výběrové řízení – byl zvolen vhodný zástupce, který splňoval podmínku neuvolňování vláken.

Pro ty, kteří si teď říkají, že přeháním, si dovoluju malé upozornění. TAKTO TO OPRAVDU PROBÍHÁ! Můj muž je milovníkem seznamů a poznámek. Já jsem milovník ztrácení seznamů a poznámek…

Takže, sloupy obaleny! Čas výkonu – 14 dní intenzivního výkonu. Ale musím čestně říct, že si to číča užívala. Protože je šplhoun a má ráda výšky, tak mého kutila napadlo, že by jí na sloup vymyslel ochoz, aby si měla na co lehnout a mohla se na nás dívat shora.

Myslím si, že ani při stavbě raketoplánu se neprováděly takto sofistikované výpočty. Na jejich základě vznikla samonosná konstrukce, která ze tří stran obklopovala čtyřboký sloup (aby se tam číča dostala). Na vrchní část byla nalepena část koberce, aby se jí tam dobře leželo (navíc si tam může brousit drápy).

Po přidělání následoval výcvik kočky, aby se tam naučila lézt a správné slézat. Musím říct, že kočka úspěšně vzdorovala a celou dobu pobytu v našem starém bytě, si vše dělala umanutě po svém. Hodiny, které spolu trávili společným výcvikem, jim už ale nikdo nevezme.

Protože jsme spolu rozhodně chtěli zůstat, tak jsme se začali dívat po novém vlastním bydlení. Období největší zábavy mělo teprve začít. =)

Hodnotilo 28 lidí. Score 1.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Pink Bird
Kecalka 167 příspěvků 24.07.16 00:58

Musím říct, že jako akční rychlý cholerik bych 14-ti denní vybírání kousku koberce a provázku nerozdýchala. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :nevim: :zed:
Tobě to přijde roztomilé a dokonce až tak, že o tom píšeš deníček.. no a o tom to je. že se prost párují lidé tak, aby se i vzájemně nepřizabili.
PS: Taky mám technickou VŠ ;)

 
MiaRimonta
Ukecaná baba ;) 1318 příspěvků 24.07.16 01:34

:think: myslím, že existuje takové už vyrobené škrábadlo pro kočky. Nejsem milovník koček doslova je nesnáším. Takže by mně nenapadlo tohle vymýšlet ani kdybych byla sebevětší technický typ. 8o Doufám, že jednoho dne nebudete vyrábět postýlku pro miminko :D.

 
lear
Ukecaná baba ;) 1109 příspěvků 24.07.16 03:51

Milá autorko, co píši neberte za osobní ataku, ale za mou maximální snahu o férové zhodnocení zápisku, do kterého jste investovala čas a energii.

Pokusím se být sdělná a zároveň vkládám naději, že poskytnu poučení jiným čtenářům s ambicí publikovat zápisek o svém životě.

Pokud deníček nemá žádné náznaky literární domýšlivosti, nevidím důvod komentovat jeho stylistickou stránku. Nicméně váš výtvor se zcela marně pokouší o jakousi křečovitou a těžkopádnou pseudohumornost recyklováním zažitých, a popravdě přežitých slovních spojení: „výběrové řízení na koberec,“ „dovoluji si malé upozornění,“ „intenzivní výkon“, a protože vám poměrně rapidně došla žertéřská munice, používáte je pro jistotu dvakrát. Samozřejmě, že váš pokus o ohromnou vtipnost je dekorován gramatickou dekadencí „Od své sestry… jsme si na začátku října přivezli“. Vy máte s partnerem společnou sestru? Rozdíly mezi můj a svůj a jejich korektní aplikace nejsou nic složitého.

Výsledek je zoufale strašný. Váš slovník je chudý a omezený („motouz, takový ten režný“, máte na mysli sisal?), vaše vyprávění naprosto všední, banální a nudné. Pořídili jste si kočku, o které se kromě barvy nic dalšího nedozvíme, a dohodli se s partnerem na konstrukci jakési lávky nebo šplhadla, či jak výsledný produkt popsat. Během tohoto procesu jste dle očekávání vedli dialog o vhodném materiálu, a nakonec jste byli nuceni nahradit „motouz, takový ten režný“ jiným dostatečně pevným vláknem.

Do excelentně vypointované cimrmanovské absurdity o svědectví liptákovské kroniky to má daleko, do snesitelného textu ještě dále. Karel Čapek napsal jedno ze zásadních děl české předválečné literatury „Obyčejný život“ takřka perletí vykládanou češtinou, zatímco vy neškodné vyprávění o svém vpravdě obyčejném bytí vlastním hrůzoslovím redukujete téměř na cékotrofy. V textu absentuje i jakákoli prakticky aplikovatelná informace (který konkrétní provaz je tedy kompatibilní s citlivým kočičím zrakem, když nic jiného?).

Troufnu si říci, že nejen pravidelně nepíšete, ale především nečtete. Pokud tedy nemáte zkušenosti ani slovní zásobu na dostatečně nápaditý literární text, proč prostě namísto nevtipných křiklavostí nenapíšete jednoduchými, ale gramaticky korektními větami totéž? Nebylo by i pro vás zábavnější vyprávět o jednoduchostech života jednoduchými, ale čitelnými a obsahově validními větami, namísto zcela nefungujících hyperbol typu „ani při stavbě raketoplánu se neprováděly takto sofistikované výpočty?“ Bez sebemenších pochyb se v onom procesu prováděly výpočty exponenciálně složitější, než měření latěk.

Nicméně kritik má být autorovi partnerem, nikoli nepřítelem.
V celém tomto chaosu se mi líbila v kontextu víceméně izolovaná věta „Můj muž je milovníkem seznamů a poznámek. Já jsem milovník ztrácení seznamů a poznámek.“ Co kdybyste tuto větu použila jako základ pro příští psaní, a odrazila se od ní? Třeba bychom se konečně dozvěděli něco pozoruhodného o vašem společném soužití. Nebo by se to aspoň dalo číst.

A nyní mě omluvte, jdu pózovat před zrcadlo a obdivovat vlastní biceps.

Příspěvek upraven 24.07.16 v 03:59

 
jita22
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 1 inzerát 24.07.16 05:33

@lear ty vogo! Tak to už fakt nedávám. Ja čtu rada denicky pro odreagovani, i komentáře, ale jestli to bude pokračovat, tak budu muset asi přestat. Prosím, fakt prosím, nemohla bys to treba psát tem uživatelkam do SZ? Vím ze mas právo to prezentovat verejne, ale udělala bys mi tím velikou radost. A asi nejen me…

 
Ba412
Kecalka 177 příspěvků 24.07.16 06:28

@jita22
Vyplody uzivatele/ky po nekolika prvnich radcich nectu nema to smysl…
Jedina ochrana

 
NapoleonovaDesire
Kecalka 419 příspěvků 24.07.16 07:33

@jita22 @Ba412
Presne…trapne ma sebe strhava pozornost. Asi jinde sve nadani, uz nebo prave, nemuze uplatnit, tak poucuje tady… :mrgreen: Ikdyz dnesni dovetek stal za to… @lear ohaneni se Čapkem, Cimrmanem tedy taktez :D, je docela zvlastni, myslim, ze oba jako puriste, by vycet x cizich slov na par radcich za uzasne nepovazovali.

 
Tichošlápek
Závislačka 4943 příspěvků 3 inzeráty 24.07.16 07:34

@Ba412 no ale ma pravdu. Tato série deníčků je dosti zbytečná

 
Pov
Kecalka 200 příspěvků 24.07.16 07:39

Prosim te, proc to rozdelujes do tolika deniku? zatim by stacil jeden.je to hrozne o nicem.

 
Pov
Kecalka 200 příspěvků 24.07.16 07:46

@lear ty vole, s tebou bych chtela sdilet dvojdomek s jednema dverma :mrgreen: spletla sis web.tady takove kecy nemajou co delat, ale, kdybys hodnotila napr. knihy na databazi knih, to bych cetla rada a i by mi to neco dalo.tady uz je to fakt otravny, malokdo pise ty denicky za cilem vytvorit literarni skvost.

 
Pipilota Citrónie
Zasloužilá kecalka 809 příspěvků 24.07.16 08:11

Deníčky o technikovi se mi od začátku líbí, nyní zjišťuji, že se mi k nim líbí i komentáře @lear . Tvoří to takovou srandovní dvojici, jedna bez druhé by byla málo, něco by tam chybělo. Pište dál děvčata :palec:

 
Lychee13
Závislačka 2693 příspěvků 24.07.16 08:15

@lear Opět a zase balada o ho*ně… :roll:

 
belladonna
Ukecaná baba ;) 1585 příspěvků 24.07.16 08:36

Když ty tvoje zápletky jsou tak nudné. Nenapadlo by mě psát deníček o škrabadle pro kočky. Podle mě raději nepsat nic, než nudný deníček téměř o ničem. A tolik deníčků..

 
Verun83
Kelišová 5581 příspěvků 69 inzerátů 24.07.16 08:55

@lear ty na necem frcis? :D

Příspěvek upraven 24.07.16 v 09:03

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1705 příspěvků 24.07.16 09:11

@lear ježišmarjá už jsi tu zas 8o

 
vin
Ukecaná baba ;) 1199 příspěvků 24.07.16 09:14

@Pipilota Citrónie
Souhlas :)

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 24.07.16 09:33

Ja myslím,, ze bys to pátým denickem měla ukončit, než odradis definitivně všechny. Úspěšná série o pataliich s jedním,,noumou" z toho nebude..

 
MyDestinka
Kecalka 179 příspěvků 24.07.16 09:54

@lear a že se už nemůžeš dočkat dalšího pokračování? :mrgreen:

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16430 příspěvků 24.07.16 10:00

Marne premyslim, proc obalujete pul bytu kobercem a privazujete ho nejakym spagatem misto zakoupeni jednoho efektniho skrabadla? 8o 8o

 
Russet
Závislačka 2833 příspěvků 24.07.16 10:16

Foto by nebylo? :-)

 
sparaxis
Kecalka 219 příspěvků 24.07.16 10:38

Je to hrozne těžkopadne. I o blbosti se dá napsat vtipne, ale tady zůstalo jen u ambice. Obsah i forma je des.

 
Xsenova
Kecalka 398 příspěvků 24.07.16 11:06

Ja som zatial vobec nepochopila preco toto vsetko pises na emimino. Dufam ze tema tehotenstvo, porod a dieta sa objavi skor ako v deniku 168 :P

 
Svítící žárovka
Ukecaná baba ;) 1947 příspěvků 24.07.16 11:14

@lear Ty bláho! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Normálně… Řekni mi, co v tom je?? Drogy?? Nebo snad nevhodnej mix léků, co ti podávaj v léčebně???

A nebo jsi konečně našla flek, kde se vyjádříš (na stejné úrovni, jako autorka) a víš, že budeš mít čtenáře? dokonce takové čtenáře, kteří na tebe reagujou? Ale pozor! Pak na tebe svítí to číslíčko u upozornění a vzniká ti mylnej dojem, že se o tebe někdo zajímá!!!

Aby pisatelky slovník nebyl chudý, nechceš jí půjčit ten svůj? Ten cizích slov, jak jsi dostala? ( nevím teda, jestli byl od rodičů, nebo jestli ho dávali jako dárek k zakoupení titulu z Plzně)

A jako hele, už na tebe snad ani nebudu reagovat, takže už mě nezmiňuj (rozhodně né v tématech, kde vůbec nepřispívám, ano?).

 
pikola
Neúnavná pisatelka 15848 příspěvků 24.07.16 14:25

Lear korektorka, co nemá do čeho píchnout, tak buzeruje tady… Všude byla a všechno ví :mrgreen:

 
krovak.xixao
Kecalka 142 příspěvků 24.07.16 14:27

@lear :

Uživatelko lear,
ze začátku mi tvé komentáře ke všemu hodně vadily, ale teď je to celkem sranda :mrgreen:
Dokážeš na sebe svalit lavinu dalších komentářů, a to ti vyhovuje.

Chci tím říct, že je potřeba i takových lidí jako je uživatelka lear, aspoň má každá diskuze nebo téma trochu jiskry a trochu té srandy :lol:,i když někdy to opravdu přestřelí.

Příspěvek upraven 24.07.16 v 14:28

 
Barinec
Kecalka 193 příspěvků 2 inzeráty 24.07.16 14:28

Vidím to na deníčky na pokračování: Život s technikem V. aneb kupujeme byt Život s technikem VI. aneb rekonstuujeme byt Život s technikem VII. aneb vybavujeme byt Život s technikem VIII. aneb pořizujeme si psa Život s technikem IX. aneb čekáme mimíska
Konec života s technikem X. aneb to se prostě nedalo.

Proboha už žádný deníček o životě s technikem, zezačátku jsem čekala nějakou pointu, ale po čtvrtém díle pochybuju, že vůbec nějaká je. Chápu, jsou prázdniny a okurková sezona, ale tohle vážně ne.

Příspěvek upraven 24.07.16 v 14:29

 
petruska113
Povídálka 40 příspěvků 24.07.16 14:29

@lear jsi nemocna doporucuji navstivit psychiatra…jinak autorko denicky se mi moc libi

Příspěvek upraven 24.07.16 v 14:29

 
Cricry
Kecalka 486 příspěvků 24.07.16 14:43

@Pipilota Citrónie :palec:

 
fashion_victim83  24.07.16 15:11

@lear na vsech denickach čtu nejradši tvoje komentáře. Nejsem dostatečně empaticka/neup­římna/sluníčko­va, abych kazdeho litovala, chvalila veci, ktere me nezajimaji apod.Ale tvoje rozbory zeru a jeste vic, jak se zdejší husy semknou v hejno a hromadně ti spílají :mrgreen:

 
fashion_victim83  24.07.16 15:13

@jita22 sorry,ale me by to chybělo. Neni od veci si precist neco přínosneho a to Lear splňuje pod každým denickem, ktery je ze zivota (čili o nicem).

 
fashion_victim83  24.07.16 15:17

@krovak.xixao moje rec, s Lear to ma grady a každy gramotnejsi člověk, ktery treba vi, co je přechodník si z jejich komentu i něco odnese.Proc ne. Ja prectu měsíčně hodne knížek, kritiky zadne, tak aspon tady. Kolikrat vypíchne neco, co mi uniklo…

 
fashion_victim83  24.07.16 15:19

@petruska113 to je vec názoru. Podle me ne nemocny nekdo, komu se muzou líbit deníčky tehle autorky :mrgreen:

 
jita22
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 1 inzerát 24.07.16 15:27

@fashion_victim83 ok,ale nemusíš nazývat husama někoho, komu se to nelíbí. Za husu se nepovazuju.Ale koukám, ze na emiminu roste nejaka intelektuální elita. Bohuzel mam obavy, ze to muze normální uživatelky odradit psát normální deníčky. Me totiž denicky ze života nevadí.

 
fashion_victim83  24.07.16 15:33

@jita22 promiň,mozne z me strany přehnane. Nemyslim si, ze tu roste intelektuální elita a ani se nechci nad nikoho povysovat (aby nebylo pochopeno špatne, ze čtu nebo mam vyssi vzdělaní),jen mi prijde skoda ji zakázat, at se vyjadřuje. Je tady očividně natolik známa, ze ty, ktere to poburuje muzou její literární pitvu rovnou přeskočit. Reagovala jsem unáhlené, protoze mi vadí, jak se na ni naprostá většina sesype a duvod je jen ten, ze vyčnívá mezi všema tema pochvalama, tleskajicimi smajliky atd. Proste je to kritika, byt literární a to blbe snáší jak autorky, tak jejich pochlebovačky.

 
jita22
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 1 inzerát 24.07.16 15:44

@fashion_victim83 dobre,me nevadí literární kritika, ale jeji styl jakým to podává (a i vsechny jeji další komentáře v diskuzích).Ono pokud se mi neco nelíbí, tak to bud ani nemusím komentovat, nebo to muzu okomentovat nejak s citem. A ten cit, to je to co ona nema.Ja jeji komentář nečetla cely, ale stačilo mi těch par slov co jsem automaticky prelitla, a proste jsem mela po náladě. Ale priste se zdržím. Navic se mi zdalo nevhodne, jakým způsobem se postavila k nasim komentarum k jejímu hodnoceni minulého denicku - zmínila nas všechny s nějakých ironickym komentem v nejake diskuzi, kterou mela potřebu okomentovat.

 
kacaba379
Ukecaná baba ;) 1859 příspěvků 24.07.16 16:16

@fashion_victim83 Tak mně třeba konkrétně jsou její kritiky po obsahové stránce docela jedno, nepovažovala jsem teda za vhodné, jaký slovní průjem předvedla pod deníčkem o ZT, tak tam jsem jí k tomu něco připsala. Mně spíš nejde do hlavy, jak může zjevně inteligentní člověk věnovat asi docela dost času sepisováním kritik pod každý deník…jestli si tím jako nějak zvedá sebevědomí, nebo ji to tak upřímně baví a dělá to se skutečně dobrým úmyslem…Mně to totiž přijde úplně uhozené, toto je emimino, prostor pro víceméně oddechové tlachání (teda aspoň pro mne), takto rozsáhlé kritiky bych pochopila na nějakém odborném portálu, ale tady je to prostě srandovní :nevim: Tož tak…

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 24.07.16 16:18

@fashion_victim83 hele a já marně čekala na komentář @lear ke svému deníčku Exit game…asi byl tak mizerný, že se jí ten koment nechtělo psát :-D

ps: nebo že by její nevyjádření se měla být samo o sobě pochvalná kritika? :think: taky možnost :mrgreen:

Příspěvek upraven 24.07.16 v 16:19

 
LucianS
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 24.07.16 18:18

@lear Spáčilová, hadr!!!

Sashie: No, pořád čekám tu pointu. Jako..jó, život s technikem je jedna velká sranda, ale pokud se chystáš napsat ještě další deníky, zauvažuj, zda je nezestručníš a neslepíš do jednoho. Možná by to bylo živější a čtivější.

 
svycarka
Kelišová 6837 příspěvků 24.07.16 20:24

Denik me nenadchl..stejne bych si „pocetla“ o cisteni zubu. Mozna nemam ci nevidim tu spravnou technickou pointu :nevim:

 
Orsin
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 24.07.16 20:56

Me to nahodou bavi:) Komentare @lear A to predevsim, postrada-li denicek pointu ci cokoliv napomahajiciho čtenářské atraktivitě:)

 
Terisos
Kecalka 451 příspěvků 24.07.16 21:02
lear jedeeee!!!!:-)

Čím déle čtu o životě s technikem, tím víc mi to připomíná „Tak jde čas“. Spousta slov… Tak doufám, že to konečně někam vygraduje. Třeba v díle XIX.

Bez literární kritiky by to nebylo ono… :-)

 
Sashie
Ukecaná baba ;) 1240 příspěvků 24.07.16 21:28

@lear Vy musíte být ještě více puntičkářská a pedantská, než můj manžel… ;-) Hnědý motouzek, byl bezejmenný hnědý motouzek. Kdybych se hodně snažila, že bych možná ještě byla schopna od muže zjistit výrobce…
Neberu si nic osobně, spousta připomínek byla k věci. Ale já prostě jinak psát neumím, nejsem spisovatelka. Ani nemám takové ambice. Prostě je to forma odreagování a nikoho nenutím, aby můj deníček četl.

 
chrysantemis
Stálice 52 příspěvků 25.07.16 01:42

@lear Já jsem to tušila, že jsi chlap… Ta snaha o stěr, ukázka, jak by to mělo vypadat… Hmmmmm, honit si ego na maminkovsky diskuzi, to chce fakt koule.

 
TerezkaaD
Kecalka 107 příspěvků 27.07.16 12:47

@Verun83 přesně! Chtěla jsem napsat Ty už to nehul @lear :jazyk:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama