Život s technikem II.

Partnerské vztahy

První týdny každého nového vztahu jsou úžasné. Chemie pracuje na plné obrátky, toužíme se poznat, objevujeme nové. Když nastane problém, přeneseme se přes něj mávnutím kouzelného proutku.

S mým malým technikem jsme se k sobě sestěhovali během prvních tří dnů, co jsme spolu začali chodit. Na co taky v našem věku čekat, že? Najednou jsem měla pro koho zase vařit, vstávat, uklízet (to až tak super zase nebylo) a drahý to přijímal plnými doušky. Na oplátku mi dával vše, co jsem chtěla. Přistěhoval se do mého pronajatého bytu a hned oznámil, že bude přispívat na nájemné a že má větší výplatu než já, tak bude platit velké nákupy.

Odjela jsem na dovolenou s kamarádkou, kterou jsme měly naplánovanou přes půl roku, a během ní mi volala bytná, kde je to umyvadlo? Už půl roku jsem měla doma rozestavěný nový nábytek do koupelny, ale nebyla jsem schopná sehnat nikoho, kdo by mi vyměnil umyvadlo a vše domontoval (resp. půjčil mi aku vrtačku).

Po příjezdu z dovči byla koupelna hotová, přibyla mikrovlnka do kuchyně a botník před dveře. A samozřejmě všechny ostatní věci i s mým miláčkem. Do jeho „starého“ bytu se přestěhovala jeho sestra a já si připadala jako v ráji. Můj přítel mě miluje, naprosto v klidu vychází i s mou maminkou, s ničím nemá problém. Co povím, to udělá.

Byla jsem v rauši, jinak si neumím vysvětlit to, že je to prostě divné! Že nemá s ničím problém, vše je vždy OK. Zamilovaný člověk prostě neuvažuje logicky, i když si to tolikrát slibuje!

Tak zatím jsme si žili úplně krásně, já jsem byla „žena v domácnosti“ (učitelka má přeci táááák dlouhé prázdniny). Ale začátek školního roku se blížil, tak jsem začala pracovat s tím, že nemůžu doma vždy dělat vše jenom já. Tím vše se myslí ty podřadné ženské práce, které vůbec nejsou tak důležité jako aplikace kladiva na správný hřebík. ;-)

Když jsme si o tom promluvili jen tak, tak jsem moc neuspěla. Nechápala jsem to, poprvé se mnou nesouhlasil (ha, růžové brýle začínají blednout…). Tak jsem si zkusila sepsat vše, co se každý týden v domácnosti dělá, udělala jsem procentuální výpočet, co po něm vlastně chci (aby myl nádobí, jednou týdně vysál a utřel prach). Najednou nebyl problém, před čísly není úniku a jsou jasné, srozumitelná a nekompromisní. Takže dostal 15 % všech domácích prací a zbývajících 85 % byla pro jeho „mužské práce“.

Jeho maminka to nesla velmi těžce (ano, je to mamánek – že to tak nějak v průvodním popisu vždy chybí). Že musí chuďátko něco dělat doma. Že má zodpovědnou práci a já po něm něco chci… No dobře – takže já, jako učitelka nemám zodpovědnou práci, kopu se do hýždí od rána do večera a mým jediným životním cílem je sloužit muži. No, tak takhle mě nevychovali…

Jsem poloviční feministka, podle mě nejsou mužské a ženské práce. Umím zacházet s kladivem, pilou a vším, co potřebuji. Nábytek do bytu jsem si složila sama, jen jsem si od někoho půjčila aku vrtačku. Jak říkala jedna kamarádka: „Na co jako potřebuju chlapa? Žiju v paneláku, takže trávník sekat nepotřebuju a robertek mi neodmlouvá a ani se se mnou nehádá…“

Když jsem byla dítě, tak táta každou neděli vařil, byla jídla, která dělal jen a pouze on. Byl to svátek. Jako voják z povolání byl často pryč, ale když už byl doma, tak se věnoval nám (dětem) a uvařil sváteční oběd. Doteď na to vzpomínám – polévka hustá tak, že v ní stojí lžíce a pečené kuře.

Každý pátek se celá rodina (i když my děti s nechutí) chopila úklidových prostředků a hodinu jsme cídili celý byt. Táta vysával, já zalévala kytky, ségra utírala prach. Když bylo potřeba, tak táta myl i okna. Ale nikdy jsem neslyšela pojem ženská práce a mužská práce. Máma totiž zase byla schopná během tátovi služebky odtahat skříně a vytapetovat celý byt, nebo později vymalovat.

Když si na ty chvíle, kdy jsem se svým technikem řešila, co kdo bude doma dělat, vzpomínám, tak mi na tváři hraje úsměv. Jak jsem byla naivní! S pýchou jsem si říkala, že jsme vyřešili první krizi.

Začátek školního roku byl hektický (jako vždy) a doma se kupilo nevyžehlené prádlo. Technik mi s pýchou po příchodu domů oznámil, že umyl koupelnu (připravte metál). Tak jsem ho pochválila, že je moc šikovný, jestli ji zvládl i vytřít? To prý ne, ale umyl záchod. Ani nevím proč, ale asi za to mohla únava, takže jsem se zeptala, jestli ho umyl i zevnitř. Jako jak zevnitř? Samozřejmě toaletu jen otřel hadříkem zvenku (utřel prach) a otřel prkénko (jenom z vrchu, on na něj přeci zezdola nečůrá).

K jeho cti musím přiznat, že po chvíli připustil, že si všiml, že občas je v míse něco barevného na stěnách. Všiml si toho, když se mu chtělo čůrat a zrovna jsem nechala chvilku působit Domestos. Ale v klidu mě ujistil, že mou práci nemaří, že vždycky, když tam ten zelený kekel je, tak se vyčůral do umyvadla…

No, kdo se prostě moc ptá, moc se dozví…

Hodnotilo 27 lidí. Score 3.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Dorriana
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 19.07.16 00:30

:lol: Nahodou si myslim, ze je to super chlap dle popisu autorky. ;) Aspon se s nim nenudite.

 
MiaRimonta
Ukecaná baba ;) 1318 příspěvků 19.07.16 01:05

:mrgreen: :lol: ale proč né, né všichni chlapi neumí uklízet. Ten můj taky jen povrchově to co nejde na první pohled vidět rád vynechá :dance:,ale zase se bez problému angažuje. To že chlap usadí umyvadlo a smontuje pár věcí z něj nedělá technika, takže nadpisy obou deníčku trochu zavádějíci

 
quinty
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 7 inzerátů 19.07.16 07:45

Předposlední věta mě rozsekala, „Ale v klidu mě ujistil, že mou práci nemaří, že vždycky, když tam ten zelený kekel je, tak se vyčůral do umyvadla…“ :mrgreen: :mrgreen: :potlesk:
Taky si myslim, že to bude fajn chlap :)

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 19.07.16 07:53

Čtivé, zbytečně kouskované na díly. Jinak normální chlap. Můj chlap umí skoro všechno, co se týče domu, co neumí zavolá řemeslníka. Ale když se mi nabídne, že vyndá myčku, tak za ty léta, co jsme spolu neví, kde co je. Já pak zběsile hledám a zuřím. Na druhou stranu mé kamarádky manžel vygruntuje celý byt, ale dává ji lekce jak se to má dělat: daleko horší :zed:

 
Sashie
Ukecaná baba ;) 1240 příspěvků 19.07.16 08:05

Je to úžasný chlap, tento deníček vůbec není myšlen jako stížnost na něj! Ale už několikrát mi bylo od kamarádek řečeno (když jsem vyprávělo, co jsme spolu zažili), že bych to měla sepsat.
Jinak ON uklizí perfektně - jeho luxování bytu 3+1 o rozloze 92m2 trvá cca 5 hodin, protože pomalu i přesouvá skříně a rovnou luxuje poličky, aby nemusel utírat prach;-)

@MiaRimonta Nebojte se, nejsou zavádějící. Je to technik jako stehno, v dalších dílech jsem se už dostala k jeho technickým postupům a myšlení;-)

 
Suzuveverka
Závislačka 4934 příspěvků 19.07.16 09:35

Taky mi připadá jako fajn chlap… Oni ti technici jako poleno jsou trochu mimoni :mrgreen:

U nás nedávno proběhla diskuze na téma „paní na pomoc s úklidem“, protože já teď s dětmi nezvládám a dost se toho kupí. Manžel prohlásil, že mi radši s úklidem pomůže, zvládl to jeden víkend, málem jsme spolu pak nemluvili a svinčík se kupí dál. Pomalu už dostávám odvahu nadhodit znovu téma „paní na úklid“ :mrgreen:

 
LucianS
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 19.07.16 09:46

Super, nemuzu se dockat dalsiho dilu. Zkusim na toho sveho muze vytasit cisla a mozna taky zacne neco delat. S tou koupelnou: kdyz jsem byla na sluzebce, byt zacala zzirat spina a tak jsem mu po navratu vysvetlila, ze priste musi aspon umyt koupelku a poklidit kuchyn. Dala jsem mu i detailni popis praci. A hadej, jak to dopadlo priste? Spinave nadobi srovnal na kupku vedle drezu, linku setrel na zem. Otrel umyvadlo od vousu(to ocenuji), do zachodu nalil cistic a splachl. Na ostani ukony si proste nemohl vzpomenout, protoze hlavou mu pochodovaly programovaci kody.

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 19.07.16 09:54

:mrgreen: s tema chlapama je to proste sranda, ne nadarmo se rika ze sou z Marsu a my z Venuse :mrgreen:
Můj manžel bude podobný typek. Je to teda dric a pracant, neustále nam domu přibývá neco noveho a tam si nemuzu dat obrázek na zeď, protoze tam bude komoda (jaká zas?).
Nicméně mi pomáhá i s domácnosti, akorát zřejmě nikdy nepochopím jeho myšlenkové pochody. Třeba v nedeli mel oslavu narozenin. Ja se vařila v kuchyni, slyším ze vysává, pak odchází cca na hodinu do chodby. Asi myje zachod a koupelnu rikam si. Kdyz pred příchodem hostí jdu do sprchy tak si všimnu, ze koupelnu teda nemyl.. A tak se ho opatrně ptám,,copak si tady dělal mysko takovou dobu"? A můj muz mi suše odpovídá,,umejval sem pračku ".. :mrgreen: :mrgreen: no co na to rict, ze? :lol:

 
brumdinka
Generální žvanilka 23308 příspěvků 19.07.16 10:13

Tak nejak nevim kde je problem normalni chlap…ti pucim toho myho..hospodynka je u nas manzel :P :mrgreen:

 
brumdinka
Generální žvanilka 23308 příspěvků 19.07.16 10:16

@jenika1 jj mam doma podobnej exemplar jak tva kamaradka jen ja si do toho kecat nenecham tim padem se pohadame nebo ho necham at si gruntuje a me pak nadava ze nic nedelam :lol:

 
Popokatepetla
Ukecaná baba ;) 1945 příspěvků 19.07.16 12:49

@Jitusee mám doma podobný exemplář. S oblibou např. při balení na dovolenou začne přerovnávat skříň (že odjíždíme za 2 hodiny a ve skřini je bordel už 2 měsíce? Nevadí) :mrgreen:

Jinak deníček pěkný, ráda si přečtu pokračování.

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 19.07.16 12:57

Pořiď si paní na úklid, sice nebudeš mit o cem psát deníček, ale doma bude svatý pokoj. Můj chlap tu naši paní chová v prevelike úctě a s radostí ji plati :lol:

 
Fufy
Stálice 67 příspěvků 19.07.16 14:04

Velice se bavím a těším na třetí díl. Taky mám doma technika a s úklidem a péčí o děti je to a ním boj. Vzpomínám si, jak jsem byla s ročním Matýskem v nemocnici, on byl doma sám. Nadšeně nás vezl domů, že uklízel. V koupelně bylo dokonale vycíděné umyvadlo a umyté zrcadlo (to jsme totiž pořád řešili, vousy a cákance), zato v ložnici stál hrnek s čajem a krásnou vykultivovanou zelenou plísní ;) prostě jiné vidění ;)

 
ejhle
Ukecaná baba ;) 2097 příspěvků 19.07.16 14:50

@Suzuveverka pani na uklid je moje velika laska. Chlap nejprve taky vrcel. Pak mel par dnu volna a ja byla v kanclu. On byl doma s detmi sam (v te dobe 3letacka a neskutecne ujecene pulrocni mimino). Donutila jsem ho delat vse, co musim ja (pece o deti, prani, uklid, vareni. A kdyz si chtel vecer hodit nohy na stul, tak jsem mu na kolena hodila pocitac a rekla makej (pracuju z domu po nocich), v noci musel vstavat k urvankovi.) Nooo, po trech dnech pani na uklid odsouhlasil. Parsdoxne, pani na uklid vyuzivame zejmena jako pani na vozeni kocarku. Maleho ujecence ji nalozime, ona vyjede a my si uzivame ticho a klid a mam cs na prvnatko.

 
mlejnice01
Stálice 87 příspěvků 19.07.16 20:57

Tak ten konec mne rozsekal, jinak super super. Už se těším na další deníček. :potlesk:

 
Suzuveverka
Závislačka 4934 příspěvků 19.07.16 21:05

@ejhle No u nás manžel ještě nepochopil, že přestože jsem na dovolené, tak se doma celý den neflákám. Má pocit, že bych to měla všechno stíhat levou zadní, přitom když je doma sám s dvouletou, tak přijedu v poledne s miminem od doktora, oni oba ještě v pyžamu, on nenasnídanej, že to prý nestihl.

 
fragollinna
Závislačka 2984 příspěvků 20.07.16 14:57

@Sashie komentář o luxování bytu mě fakt pobavil :lol:. Mám doma taky technika a je to úžasný chlap, ale náš byt o rozloze 92m2 luxuje skoro hodinu nebo přes hodinu :roll:. Vždy mi pak říká, jak to dělá ale poctivě :-).
A ohledně ženských/mužských prací, zastávám stejný názor jako ty. Také to nerozděluji a naštěstí si manžel už zvyknul, že vyluxuje, doběhne pověsit a sebrat prádlo, ustele postele, vynese koš a že se o práce v domácnosti dělíme. Sice mu to občas musím připomínat, ale udělá to a neremcá :lol:.

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 20.07.16 22:59

Super deníček! Stejně jak ten minulý…píšete čtivě. Zelený kekel a následné čůrání do umyvadla mne nahlas rozesmálo. Mám doma tři techniky, mám pocit, že je znám jak svoje boty a nemají mne čím překvapit. Fakt už ne. Věřte, že mne pokaždé něčím rozbijou a to doslova. :mavam:

 
lindt
Povídálka 41 příspěvků 71 inzerátů 21.07.16 20:00

Pobavilo :D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama