Život s technikem V.

Partnerské vztahy

Abych vám objasnila některé informace ohledně výběrového řízení. Osobně mě fascinuje, kolik energie dokáže můj muž věnovat podrobnostem. Průběh výběrového řízení probíhá následujícím způsobem…

1. Je zjištěna potřeba určité věci (služby). Následuje zjišťování, zda je tato věc (služba) opravdu potřeba.

2. Pokud je zjištěno, že je věc (služba) opravdu potřeba, začne se zjišťovat, zda to umí vyrobit sám, nebo je potřeba obrátit se na specialisty (či veřejné obchody).

Zde se postup rozděluje na dvě samostatné cesty.
a) Věc si umím vyrobit sám, tudíž:

1. Je potřeba zjistit všechny technické informace o tom, co budu vlastně vyrábět. Žena dodá takové nedůležité informace jako: jakou to má mít barvu, co na to bude eventuálně dávat, jak často to bude používat apod.

2. Po zjištění všech technických parametrů se musí vybrat nejvhodnější materiál. Do toho patří i zjištění cenové nabídky všech dostupných výrobců v republice.

3. 3D návrh v programu a vytisknutí přibližně 3–4 možných variant.

4. Ukázka ženě – ukázka je doprovázena erudovaným technickým popisem a vysvětlením výhod a nevýhod jednotlivých technických řešení. Pro mě a naprostou většinu „normálních“ lidí to zní v podstatě takto: „Technický bla bla bla bal, barva podle volby, neznámé slovo, technický výraz, který neznám, bla bla bla…“ Vše řečeno smrtelně vážně, prostě odborný výklad.

5. Zjištění, že žena vůbec nechápe, co jí říkám. Lehké znechucení jejím sarkastickým komentářem. Chce to udělat jednoduše a lehce, bez složitého vymýšlení. Asi by to šlo, ale kdo by se na tuhle neprofesionální práci pak mohl dívat?

6. Rozhodnu se sám, protože jsem zjistil, že ženě je to stejnak jedno. Jde jí o to, aby to hlavně bylo funkční a plnilo její požadavky. Způsob provedení je jí úplně putna…

7. Nakoupím si potřebný materiál, který si rozestavím na vhodných místech po bytě tak, abych je v případě potřeby měl vždy po ruce. Pozn. ženy – vhodné místo je jakékoliv, kde to vidí (takže všude po bytě je hegeš). Případ potřeby je tehdy, kdy přijde z práce a nudí se, tak si s tím začne hrát.

8. Po dostatečně dlouhé pracovní době dojde ke zpracování objednávky a její vyhotovení.

9. Očekávám pochvalu od ženy.

10. Dostávám pochvalu i s poplácáním po rameni. Jsem dobrej!

b) Věc se musí koupit, nedokážu ji vyrobit sám:

1. Je potřeba zjistit všechny technické informace o tom, co budu vlastně vyrábět. Žena dodá takové nedůležité informace jako: jakou to má mít barvu, co na to bude eventuálně dávat, jak často to bude používat apod.

2. Po zjištění všech parametrů se udělá důkladný průzkum trhu. Jsou zpracovávány údaje o všech výrobcích (službách), které odpovídají požadavku. Je vypracován seznam toho, v čem se liší.

3. Do užšího výběru postoupí cca 3–4 vhodné výrobky.

4. Ukázka ženě – ukázka je doprovázena erudovaným technickým popisem a vysvětlením výhod a nevýhod jednotlivých technických řešení. Pro mě a naprostou většinu „normálních“ lidí to zní v podstatě takto: „Technický bla bla bla bal, barva podle volby, neznámé slovo, technický výraz, který neznám, bla bla bla…“ Vše řečeno smrtelně vážně, prostě odborný výklad.

5. Zjištění, že žena vůbec nechápe, co jí říkám. Lehké znechucení jejím sarkastickým komentářem. Je mi dodána informace o tom, že jí je úplně jedno, kterou z nabídek koupím, pokud splňuje jí dodané požadavky. To je tak neprofesionální!

6. Rozhodnu se sám, protože jsem zjistil, že ženě je to stejnak jedno.

7. Po bytě si rozestavím všechny součástky a části výrobku, které potřebuji. Nejdříve se musí dopodrobna prostudovat návod.

8. Věc je funkční, předvádím s hrdostí své ženě a očekávám náležitou pochvalu.

9. Dostává se mi náležitá pochvala.

Nejde říct, zda je rychlejší postup A či B, ale je pravda, že při postupu A je doma mnohem větší nepořádek. Protože vhodným místem k uskladnění věcí je např. kuchyňský stůl, kde se řežou díry, laminují hrany. Takže byt je v podstatě chvilku neobyvatelný.

Jen pro ilustraci – nový autoatlas (sice má GPS navigaci, ale občas je potřeba normální mapa) vybíral tak dlouho, že hrozilo, že vydají novou edici a on bude muset začít nanovo. Nové pneumatiky na auto vybíral 9 měsíců. Co mu ale musím říct ke cti, je, že se za ty tři roky naučil mě tím neotravovat. Jsme spokojení oba. Já dostanu, co chci, on si to udělá, jak chce. Důležité je ho dostatečně pochválit při splnění zadání.

Popis výběrového řízení z mého naprosto netechnického pohledu:

1. Po delší době intenzivního připomínání (v průběhu výzkumu zjištěno, že musím připomenout či požadovat cca 50×, pak je žádost zaregistrována do pořadníku) je žádost zaevidována.

2. Technický muž začíná zjišťovat, že když o tom pořád mluvím, tak to opravdu chci a je to potřeba. Je proveden první výzkum – to předpokládá zjištění všech požadavků od netechnické ženy. S tím je spojeno spousta dotazů, na které většinou žena reaguje odpovědí, že netuší, co po ní muž chce. (Pokud chci malý vysavač do ruky, abych si mohla vysát gauč, nehodlám řešit, jaký bude mít výkon. Nehodlám ani řešit, jestli má mít kartáč poháněný vzduchem či elektřinou – tuto otázku měla vyřešit informace ode mě – prý jakou silou hodlám na ten vysavač tlačit…).

3. Po zjištění toho, že netechnická žena dodala naprostý nedostatek informací (seznam informací od netechnické ženy: 1. Chci malý vysavač. 2. Nabíjecí. 3. S kartáčem, abych mohla vysát gauč. 4. Barva je mi putna.) je vypracován dodatečný seznam technickým požadavků a parametrů. Tato činnost je doprovázena sarkastickými otázkami netechnické ženy. Všechny otázky se většinou týkají toho, kdy že to bude?

4. Po měsíci a půl zjišťování nedůležitých technických blábolů je vybrán vítěz. Objednáno, zaplaceno, vyzkoušeno ve sklepě. Vysavač je rozebrán a jeho součástky jsou poschovávány po bytě. Netechnická žena je vyzvána, aby hledala po bytě překvapení. Za stálého brblání jsou objeveny jednotlivé části vysavače. Kartáč si technický muž nechá až nakonec. Dá ho netechnické ženě, která zavýská a zajásá. Muž je spokojen a žena také.

5. Muž si myslí, že žena jásala, protože ji překvapil. Žena ví, že jásala, protože si už myslela, že na ten blbej kartáč na vysavač prostě zapomněl, a přitom se s tím výběrem tak dlouho patlal…

Hodnotilo 45 lidí. Score 2.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
chrysantemis
Stálice 52 příspěvků 25.07.16 01:58
Nejlepší ze série

Vtipné pro mě byly i ty předešlé díly, ovšem tento je vyvrcholením :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Doteď mi nepřipadal technik příliš odlišný od běžného muže, ale tady jsem se uklidnila, že to může být i horší a jsem ráda, že mám méně technickou verzi…i tak je ad 4. až až, o bordelu nemluvim a devítka… však to známe všechny :lol:
Deníček/čky se mi líbily, je z nich cítit, že svého muže opravdu milujete i s jeho vlastnostmi, a krásně se to čte. Ať jste spolu pořád tak šťastní ;)

 
Twin_Star
Ukecaná baba ;) 1310 příspěvků 25.07.16 02:55

:nevim: Asi jsem se nenajedla vtipné kaše. :think: Alespoň, že se tu neprobírá technikova ranní stolice, protože tam to po třetím dílu docela směřovalo.

Příspěvek upraven 25.07.16 v 07:09

 
olga1975
Ukecaná baba ;) 1075 příspěvků 25.07.16 06:15

Příjemné počtení:-)

 
HanulkaUH
Kecalka 258 příspěvků 25.07.16 06:22

Za mě tedy úplně stačilo napsat tento jeden denicek samostatně. Ty předchozí sáhodlouhé úvody, abysme se v tom pak orientovaly, opravdu nebylo třeba.
Mimo jiné - já jsem schopná vybírat i sáček těstovin půl dne a ke všemu hledat všechny dostupné recenze - naštěstí mám doma impulzivního lva a ten to za mě rozhodne, takže je nakonec vybráno raz dva

 
EvaG
Extra třída :D 10665 příspěvků 25.07.16 07:30

Četla jsem všechny deníčky. Musím říct, že se mi nelíbili. Na to, že jste učitelka tak hodně slabe jak slohove tak gramaticky. K partnerovi. On nemůže byt normální. Nevšimla jsis autistickych rysů?

 
Sofie2013
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 5 inzerátů 25.07.16 08:05

Deníčky jsou hrozné, jak stylisticky, tak obsahově. Doufám, že už to byl poslední díl.

 
arada
Ukecaná baba ;) 2498 příspěvků 25.07.16 08:06

Přečetla jsem si všechny deníčky a hodně mě pobavily.Snad i protože vím o čem píšeš. Můj muž je také technik, vyrobí cokoliv na co si vzpomenu, ale na rozdíl od tvého rup šup a je to. Hlavně, že to plní účel, estetika mu nic neříká. Má ovšem kamaráda, který je stejný jako tvůj muž. Ten než něco vyrobí musí mít plánek a vše řádně nastudované. Abych pravdu řekla nevím, který z těch dvou je lepší.

 
Kejmina90
Zasloužilá kecalka 723 příspěvků 25.07.16 08:44

Spíš nám objasni, proč se tvůj manžel/partner nemyje a chodí na plovárnu špinavý :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: TO nás tady všechny zajímá nejvíc. Já už jsem na slovo TECHNICKÝ po těch všech denících úplně alergická, autorka totiž tomuhle přídavnému jménu dala úplně jiný rozměr :D :D :D

 
fashion_victim83  25.07.16 09:08

Ach ne, paty dil…

 
mamule42
Zasloužilá kecalka 734 příspěvků 25.07.16 09:25

@Kejmina90 Souhlasím,taky už jsem alergická, nechápu proč se slovo technický objevuje v každé větě, asi nejsem dostatečně vzdělaná, ale smysl těchto deníčků mi uniká.

 
Sashie
Ukecaná baba ;) 1246 příspěvků 25.07.16 09:37

@fashion_victim83 Někdo Tě nutí ho otevírat a číst? :lol:

 
Sashie
Ukecaná baba ;) 1246 příspěvků 25.07.16 09:43

@Kejmina90 Manžel se PŘED vstupem do bazénu pečlivě umyje mýdlem bez plavek. Přesně jak se to požaduje. Ale to už jsem psala. Napiš mi do SZ, přijeď a prohlédni si ho - můžeš ho i očuchat a sama usoudíš, zda je špinavý a smrdí :jazyk:

 
Sashie
Ukecaná baba ;) 1246 příspěvků 25.07.16 09:48

@EvaG Učitelé neučí pouze ČJ a soudit, že učitelka bude mít automaticky perfektní sloh je pitomost. Já jsem prvotně člověk a tudíž chybuji. Nikdy jsem neměla literární ambice. A jestli se Vám deníček nelíbí, je to Vaše právo.
Jinak co se týče autismu - chvilku jsem o tom přemýšlela, ale on má prostě jenom rád řád a pravidla. Jinak je velmi komunikativní a sociální. Mezi jeho kolegy a kamarády bych našla lepší příklady možného autismu ;)

 
fashion_victim83  25.07.16 09:49

@Sashie mas pravdu nenutí a dnes jsem to prave ani nečetla. Muj povzdech je tu proto, ze nikdo neví, jestli je těch dílu nachystano jeste par desitek. Protoze vedet dopředu, ze každy den tu bude pokračování Technika, tak se rovnou přípravum na to, ze následující tydny nebude co k čtení…

 
Zdendula82
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 25.07.16 09:59

To mě deníčky baví :) A jsem moc ráda, že můj muž, ač také technického vzdělání, je jiný :-) Co se týče úprav domu nebo auta, tak se se mnou radí jen o estetické stránce věci. Ale u domácích spotřebičů jsem to já, kdo si zjišťuje a koumá. Takže vysavač jsem si vybrala sama a manželovi už jen sdělila výhody svého výběru, aby to odsouhlasil. Přece jen jsou to společné investice :-) Představa, že by mi něco rozebral a schoval po domě, mě upřímně děsí. Nerada chodím na houby, natož hledat něco, co fakt potřebuju :-)

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 25.07.16 10:15

:nevim: Tohle prostě není muj šálek kapůča. Asi mame s autorkou rozdílný styl humoru i vkus na chlapy :D

 
sunshinegirl  25.07.16 10:36

Lehké zlepšení, tento deníček občasně dokázal zvednout koutky mých úst. Nicméně návaly smíchu se nekonaly. 9 měsíců vybírat pneumatiky auta je opravdu děs, ale jinak si myslím, že tvůj chlap postupuje naprosto normálně.

Shrnutí: Chlapovi to dlouho trvá, ale postup má skvělý. Oproti tomu ty jsi klasická ženská, co neumí definovat co chce a kdyby neměla chlapa je totálně v háji. Většinu věcí si není schopna sama vyrobit a co hůř, pokud neřeší ani takové věci, jako jaký výkon má mít kupovaný vysavač, tak to je opravdu na proplesknutí. Věřím, že ale přesně víš, jaká barva rtěnky letos frčí…

 
Leenvecka
Kecalka 260 příspěvků 25.07.16 10:39

Denicky libily…ono s necim pdobnym uz ziju cca sedmym rokem a taky obcas je na zabiti, ale stejne ho miluju :)

 
sparaxis
Kecalka 219 příspěvků 25.07.16 11:06

Fiiiha, si nedovedu představit, jak stavi treba barák. :think:

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 25.07.16 11:18

Muzu se zeptat, kolik tech denicku bude??..

 
PetraJ
Kelišová 6300 příspěvků 25.07.16 11:19

Mě by zajímalo, jetli zakladatelky manžel ví, co tady o něm píše. :lol:
Jinak teda rozmontovat novou věc, poschovávat ji po bytě a pak ji znova složit, to mi vůbec nepřipadá normální. :roll:

 
svycarka
Kelišová 6843 příspěvků 25.07.16 11:21

Uprimne bych s takopvym chlapem nevydrzela ani den. ja jsem spise na ty prakticke typy - potrebuju, koupim. „operace“ na jedno odpoledne ve meste. Tohle by me pripravilo o nervy. Hlavni je, ze vam to vyhovuje. ;)

 
Padme93
Závislačka 2511 příspěvků 25.07.16 11:40

Já si nemůžu pomoci, ale tvůj chlap mi vůbec nepřijde jako technik. Fakt ne. Spíš jako běžnej chlap. To, co ty popisuješ jako technické, snad dělá většina lidí, pokud něco kupují/staví/mon­tují. Že si zjišťuje co nejvíc informací k tomu potřebují.

Vlastně, celých těch několik dílů by se dalo shrnout do jednoho… S názvem „Můj chlap“. Protože opravdu, technik to není…

 
Russet
Závislačka 2853 příspěvků 25.07.16 12:15

@EvaG
Kritika pravopisu fakt sedí od někoho, kdo je v krátké reakci schopen udělat několik chyb.
Ale souhlasím s tím, že vysokoškolsky vzdělaný člověk by měl mít písemný projev na úrovni. A u učitele je snad jedno, jestli učí češtinu nebo ne. Poznámky dětem na tabuli píší všichni, ne? Až na tělocvikáře :P

 
zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 25.07.16 12:22

Prosimvas, ozvete se mi nekdo, az bude obsahem denicku vyber vhodneho materialu k soulozi a nasledne mozne varianty provedeni. Treba se konecne zasmeju :nevim:

 
EvaG
Extra třída :D 10665 příspěvků 25.07.16 12:57

@Russet až na to, že jsem to myslela tak, že na učitelku děla hodně chyb. Já jednak píšu z mobilu a jednak čeština je pro mne tabu. :mrgreen:

@Sashie je několik poruch, nejen typický autismus. Ale to jako studovana učitelka jistě víte. Psychologie je jeden z předmětů co se učí.

 
EvaG
Extra třída :D 10665 příspěvků 25.07.16 13:02

No jelikož nejde ani o technicky zdatného jedince, ale o nepraktického jedince je to urážka všech techniků. Bych chtěla vidět kdo by zaměstnal někoho kdo děla takovým tempem. Na hodinu by letěl. Mimochodem co děla Váš manžel?

 
LLaylaa
Kecalka 175 příspěvků 25.07.16 13:40

Bože, to byla blbina číslo pět! Všichni víme, že chlap přemýšlí složitě a ženská prakticky.Ale psát o tom deníček? :nevim: A když už, tak aspoň zajímavě. Z vlastníio chlapa jsi tu udělala blbce a ještě prase.To by mě zajímalo, jestlipak to četl a hlavně komentáře :-D

 
MiaRimonta
Ukecaná baba ;) 1318 příspěvků 25.07.16 13:52

Já měla za to, že je technický typ chlapa pohotový a praktický, má zkušenosti nevyrábí škrábadlo pro kočku 2 týdny :roll:…chlapa co vybíra pneumatiky 9 měsicu bych nesnesla :)

 
suvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 25.07.16 14:07

Asi jsi mela zamer pojmout to vtipne, ale je fakt, ze tvuj muz z toho vychazi spis jako blbec. :) Byt nim, nejsem moc nadsena. Nejspis si to cist nebude, tak OK. ;) :palec:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 25.07.16 14:15

Nezlob se, ale tvůj manžel teď vypadá v naších očích jako smradlavý nekňuba. Co mělo být smyslem deníčků? Zdokumentovat váš vztah, pobavit, nebo co? :nevim: :nevim:

 
MiaRimonta
Ukecaná baba ;) 1318 příspěvků 25.07.16 14:20

Nepředbíhejte třeba se dočkáme v 5 díle nějaké pointy :D pokud se do té doby autorka někde nevyseká, protože její technik stále vybírá letní pneu :P a vhodný servis na přezutí edit.- tedy v díle číslo 6 :pankac:

Příspěvek upraven 25.07.16 v 14:21

 
Sashie
Ukecaná baba ;) 1246 příspěvků 25.07.16 14:57

@EvaG Technik - vývojář - výpočtář. Některé výpočty probíhají několik dní (ne z důvodu jeho tempa, ale složitosti;-)).

 
Sashie
Ukecaná baba ;) 1246 příspěvků 25.07.16 14:58

@Tiger-lily Pobavit, ale nikdy jsem si nemyslela, že pobavím všechny…

 
Sashie
Ukecaná baba ;) 1246 příspěvků 25.07.16 15:01

@suvik Můj muž ví co píši ;)

 
Sashie
Ukecaná baba ;) 1246 příspěvků 25.07.16 15:06

@EvaG Ano vím, ale neodpovídá.

 
EvaG
Extra třída :D 10665 příspěvků 25.07.16 15:14

@Sashie No, ale co má v pracovní smlouvě uvedeno za pozici? To by mě zajímalo. Protože technik a vývojář je tak trochu něco jiného, ne? :think:

 
EvaG
Extra třída :D 10665 příspěvků 25.07.16 15:31

@Sashie Mě právě nejde do hlavy, už od prvního deníčku označení technik. Když technik je spíš manuální zručný pracovník. Naopak vývojář - výpočtář je spíš na PC takže práce hlavou. Od začátku jsem deníčky četla z toho důvodu, že s technikem žiji. Tak jsem si říkala ok třeba to někdo má podobně. Naopak můj manžel jde do obchodu koupí a bez návodu složí. Rychlá čistá práce. Manuálně zručný. Většina techniků co znám v okolí, pro ně není problém během jednoho dne něco vytvořit. Aby mi někdo koupil vysavač a schovával po pokoji, to mi přijde divné, můj technik jde a bez problémů my ho složí a ještě vysaje, než aby se zabýval schovávání součástek po bytě. Po třetím deníčku jsem byla znechucena, nejen hygienou tvého manžela, ale i to, že jsi to jen dokázala takové intimní věci napsat. Každý máme hygienu nastavenou jinak. Např. já kdybych se jen sprchovala tak mám vysušenou pokožku, sprcha mi nedělá na pokožku dobře. Ale abych psala o intimních věcech, to mi přijde spíš pubertální než od studované ženy.

Příspěvek upraven 25.07.16 v 15:34

 
Karleon
Závislačka 4364 příspěvků 25.07.16 15:48

Prosím, už nepiš.

Žiji s technikem 11 let a tvůj muž je prostě jen nepoužitelný pro praktický život, nic víc.

 
Uživatel je onlineHanka1
Extra třída :D 10979 příspěvků 25.07.16 16:48

Tak jsme se dozvedeli krom toho, ze tvůj pritel je čuně, tak ze je to ještě hňup, nepouzitelnej pro normalni zivot. Bravo. Technik netechnik.

 
DanielaD
Ukecaná baba ;) 1160 příspěvků 25.07.16 17:53

Já tomu nerozumím :roll: je mě líto Tvého manžela

 
serenkaklucici
Kecalka 187 příspěvků 25.07.16 23:05
:lol:

Příspěvek upraven 25.07.16 v 23:09

 
Mexie
Závislačka 2878 příspěvků 25.07.16 23:28

@Hanka1 :palec: :palec: :palec: :lol: :lol:

 
mau-mau
Závislačka 2570 příspěvků 25.07.16 23:32

Četla jsem jen tenhle díl, tak nevím, proč je autorky manžel nemytý prasátko, ale rozhodně to byla jedna velká nuda a musela jsem se přemáhat to dočíst, jelikož jsem předtím četla komentáře a obsah mě po přečtení zajímal.. ;).. jestli tu někdo tvrdí, že tohle byl nejlepší z pěti, tak to se vážně nepřetrhnu číst ty předchozí.. nuda, nuda, šeď šeď… :mrgreen: :mrgreen:

Jo a nevím, proč se mám prosit o vysavač??! - u nás kupuju téměř všechno já.. manžel není takový „pán tvorstva“, aby mě to nenechal dělat. :mrgreen: Ego si masíruje jinak. :lol: :mrgreen:

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1707 příspěvků 26.07.16 20:11

Me se zda, ze autorcin manzel ze vsech deniku vychazi za blbce. Tak to na me totiz pusobi a patram po motivu, proc se mu jeho zena takto verejne vysmiva.

 
Sashie
Ukecaná baba ;) 1246 příspěvků 26.07.16 21:20

@Veveří Určitě se mu nevysmívám. To bych si ho asi nebrala=D Tak jak to popisuji tady, tak to popisuji známým a muž přitom sedí vedle a přikyvuje, že to tak opravdu je. A ještě si přisazuje 8)
My se prostě takto bavíme a komunikujeme. Ani jsem nikde nezmínila, že by byl neschopný. Udělá a vyrobí vše, co potřebuji. Jen má svůj specifický postup, který mně osobně přijde zvláštní a pravidelně ho kvůli tomu popichuji. Stejně tak on mě popichuje kvůli jiným věcem. Možná Vám to přijde zvláštní, to dokážu pochopit. Ale kde bychom byli, kdybychom byli všichni stejní a vnímali vše stejně;-)

 
TerezkaaD
Kecalka 107 příspěvků 27.07.16 13:57

Usnula jsem u první trojky… 8)

 
krovak.xixao
Kecalka 142 příspěvků 30.07.16 23:27

Hrozně mi tady chybí komentář uživatelky Lear :?

 
Twin_Star
Ukecaná baba ;) 1310 příspěvků 31.07.16 04:58

@Sashie To známým vykládáte i o tom, jak si po týdnu otáčí naruby jedny trenky a jede v nich další týden? :mrgreen:

 
krovak.xixao
Kecalka 142 příspěvků 31.07.16 19:34

Nechci kritizovat něčí deníček, protože sám moc psát neumím, ale tohle…to nemá hlavy ani paty :?

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama