Zúžená předkožka

Rozhodla jsem se napsat deníček o svých zkušenostech se synovou zúženou předkožkou, protože věřím, že by mohl tento příběh třeba někomu pomoci. Omlouvám se za anonymitu, ale jedná se o údaje o zdravotním stavu mého syna.

Když se před dvěma a půl lety narodil můj syn císařem, byl naprosto zdravý. Jediné, co mi doporučili v porodnici, bylo cvičit s nožičkami, aby je neměl tak „dovnitř“. Měl také zúžený slzný kanálek, to se nám podařilo po nějaké době rozmasírovat.

Co mě ale postupem času začalo znepokojovat, byla zúžená předkožka. Od narození se mu při čůrání nafukovala a otvor na močení byl opravdu sotva viditelný. Syn ale naštěstí čůral normálně obloučkem.

Než jsem se zmínila pediatričce, pročetla jsem si několik diskusí na internetu a byla překvapená, jak se názory na řešení dané situace různí. Proto jsem zapátrala do PubMed – celosvětové zdravotnické databáze různých studií. Přístup v zahraničí byl vcelku neinvazivní a pro mne pozitivní.

V podstatě jsem se dozvěděla, že fimóza se v naprosté většině případů u dětí fyziologická a netřeba jí řešit. I tzv. balooning – nafukování předkožky v určitých obdobích není problém, pokud nemá dítě opakované záněty, potíže s vyprazdňováním aj. Dokonce až do dospělosti (cca 17 let) je možné, že se předkožka od žaludu sama odlepí a půjde i přetáhnout. Často jsem se setkala s informacemi, že v zahraničí se předkožka nepřetahuje a vše se nechává v režii dětí/mladých dospělých.

Vyzbrojená informacemi jsem zašla za pediatričkou, která mě odeslala na dětskou urologii do Ústí nad Labem k MUDr. Hynkovi. Upřímně, měla jsem celkem strach. Četla jsem příběhy, jak se žalud objíždí sondou, následné koupání v heřmánku, bolestivé močení, znovupřirůstání předkožky k žaludu při absenci bolestivého přetahování po tomto zákroku apod.

Nebudu to natahovat. Za řevu syna v ordinaci pana doktora a slovech: „Tak mi ho teda ukažte,“ se pan dr. Hynek snažil synovi předkožku násilím přetáhnout (bez jakéhokoliv upozornění) se slovy, že by mu to mohl přetáhnout s tím, že to praskne. Ruka mi v tu chvíli vystřelila. Vzala jsem tu jeho a odstrčila ji.

Pan doktor samozřejmě docela překvapený mi začal vyprávět o operaci – obřízce, že se tu stoprocentně uvidíme na tomto zákroku ve třech letech syna. Začal popisovat, jak to dětičky v tomto věku krásně zvládají, že narkóza je vcelku krátká. Rekonvalescence dobrá, hospitalizace také jen na krátkou dobu. Ráno se jde na sálek, šup šup a je hotovo.

Doslova mi řekl, že jeho fimóza se bez operace v žádném případě nespraví, ani kdybych se na hlavu stavěla a ať se objednáme na obřízku. Ptala jsem se ještě na možnost kortikoidní mastičky Triamcinolon. Pan doktor mi suše odpověděl, že na žádné mastičky nevěří.

Nechci to nějak citově zabarvovat, ale šla jsem odtamtud rozčilená. Hlavně i kvůli tomu, že jsem nezasáhla dřív a syn měl na předkožce malou prasklinku. Vyčítala jsem si a dodnes si vyčítám, že jsem tam s ním šla.

Nakonec jsem se sama musela rozhodnout, jak situaci řešit. Varianta obřízky pro mne byla až jako krajní řešení. Nechat syna bez přetahování jen tak a čekat pro mě také nebylo řešení, protože jsem si všimla, že syn čůrá podezřele moc často a po malých množstvích a hlavně mě znepokojovalo, že u čůrání tlačí.

Bála jsem se komplikací, jako zánět močového měchýře, ledvin atp. Uklidňovala jsem se, že je syn stále kojený a že to je ochranný faktor (psali v některých zahraničních článcích). Tak jsem to nějak řešit chtěla.

Nechala jsem si tedy předepsat Triamcinolon od naší pediatričky. Začala jsem mazat a poctivě masírovat jednou denně večer po koupání. O nějakém přetahování zatím nemohla být řeč. Syn měl pindíka malinkého a téměř jsem jakoby nemohla jít proti odporu penisu. Dírka nebyla skoro vidět.

Postupně se dírečka začala zvětšovat. Byla jsem naprosto nadšená. Asi po necelých 3 týdnech se mi předkožku přetáhnout. Zjistila jsem, že syn ji má ještě na kraji pravé části přirostlou k žaludu. Ještě jeden, dva dny jsem mazala Triamcinolonem a pak jsem přestala, vzhledem k tomu, že se nesmí užívat dlouhodobě.

Pokračovala jsem v rituálu (teď už přetahování) 1× denně večer. Po ukončení mazání to šlo ale den ode dne hůř, bylo to prostě znát, že elasticita kůže se snižuje. Ale stále jsem přetáhla. Pak jsme ale s manželem onemocněli jednodenní otravou z jídla, kdy jsme nebyli schopni ani vstát z postele a synovi jsme ten den nepřetahovala. Další den už se mi to nepodařilo.

Několik následujících dní jsem tedy opět použila Triamcinolon a od té doby už přetahuji ne 1×, denně, ale 2× denně. Přes den 1× jen přetáhnu jednou nebo dvakrát. Večer přetáhnu vícekrát za sebou, třeba 2-3 minuty. Mastičku už jsem takto nepotřebovala asi 5 měsíců a jde to krásně.

Přirostlou předkožku na tom kousíčku žaludu zatím neřeším, ale zajímalo by mě, zda s tím má někdo zkušenosti. Neřeším to z toho důvodu, že syn už nemá žádnou překážku v močení. Také zastávám názor, že narkóza a celkově obřízka je lépe snášena v pozdějším věku. Můj bývalý přítel na obřízce byl, když jsme spolu chodili v 17 letech a už po pěti dnech po zákroku jsme měli sex. Vše snášel úplně v pohodě.

Četla jsem jednu klinickou studii o vlivu narkózy na děti do 3 let a její negativní vliv na mozek je mnohem větší než u dospělých pacientů. Také si nemyslím, že děti ve třech letech to snáší lépe, protože si ani zákrok nebudou pamatovat. V dospělosti si člověk mnohem lépe odůvodní, proč na daný zákrok jde. Věřím, že ve vyšším věku je menší riziko, že z operace bude mít člověk trauma (strach z lékařů apod.), nežli v dětství.

Budu tedy pokračovat v tom, co děláme, dokud to syn nezvládne sám, a pak už je to na něm, je to ostatně jeho tělo/zdraví a myslím, že obřízka by měla být i jeho rozhodnutím.

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
Anonymní
6.5.17 01:57

Me prijde hrozný ten přístup obecne…synovi na 18m prohlidce pediatricka bez varování nasilim predkozku stáhla..nemohla jsem nic…vzhledem k tomu ze syn rval od začátku prohlídky tak až doma jsem zjistila co se pořádně stalo kdyz plakal bolesti u curani..samozřejmě se pak bal vycurat, kricel bolí boli a ja ho macela ve vaně aby ho to nepalilo..no děs :( večer se konečně vycural..v tu dobu jsme přestali uzivat pleny a nas zvedavka si s pindikem neustále hraje a pretahuje..pinda pry dělá kuk :) U jedne strany ma tupredkozku stále prilepenou tak verim ze si to uvolní sam..druhému synovi jsou tri měsíce a nyni mu pediatr tedy na penis sahat nebude..

 • Nahlásit
Anonymní
6.5.17 05:57

Naše dítě mělo také podobné problémy, taktéž se mu několikrát za začala předkožka přilepovat zpět i přes denní přetahování - kolikrát jsem zírala, jak to začalo, tak během pár dní bylo zle. Mohu říci, že pravidelně se to stávalo při pobytu u moře.
Nicméně asi v 10 letech byl na operaci, kdy mu dělali plastiku předkožky, 2 roky to bylo docela v pořádku jen u toho moře měl problémy vždy a pak se začal vyvíjet a předkožka asi není natolik pružná aby rostla s penisem, takže má zase problémy…nekonečný příběh

 • Nahlásit
Anonymní
6.5.17 07:15

Nas pediatr resi tohle pouze v pripade, ze nemuze curat. Jinak rikal zacit ve trecj letech a ldyz do peti let nic, tak se to zacne resit…

 • Nahlásit
371
6.5.17 07:19

Synovi budou tri. Predkozku mel take prisrostlou, ale nasilim jsem nic nehrotila. Sam objevuje svoje tělo a to hodne pomohlo. Po koupání mazu olejickem na tělo i uvnitr, a po tydnu mazání se dokonce uvolnila zcela. Ted uz jen promaznu olejickem a je to tuk, tuk, dobré. V dětství to měl i manzel, strašili ho obrizkou, ale v jistem veku se problem,,sam" přirozeně vyřešil. Držím palce, at se to i tobe spraví, aby nemel malicky traumata a poraneni. :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
6.5.17 07:27

Diky za tento denicek! Od unora resim u syna podobnou situaci, tak me uklidnilo, ze masticka zabira :) 3 roky mu budou v zari, do te doby se snazime udrzet pindika v tom stavu, v nemz je (z necele poloviny predkozka uvolnena) dennim pretahovanim ve vane a obcas i po curani a snad to zvladneme i bez obrizky. Mame skveleho pediatra, ktery mi prave uz v synove roce na muj dotaz k teto problematice rekl o masticce s tim, ze to vetsinou zabere a on jde radeji touto cestou ;)
Jen tak navic-kdysi jsem tu cetla od jedne maminky, ze jejimu synovi pretahla pediatricka pindika na te prvni prohlidce po prichodu z porodnice!! Bych te doktorce asi jednu vrazila!!! :zed:

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
6.5.17 08:08

Díky za deníček. Synovi je 4 a půl, předkožka mu přetáhnout nejde. Jelikož nemá a nikdy neměl žádné problémy, neřešim to. Už teď se děsim těch dohadů u 5leté prohlídky, kam nás budou chtít hnát :roll:

 • Nahlásit
Anonymní
6.5.17 08:11

Mame za sebou podobny „boj“ s mym dnes jiz 16-ti letym synem, zuzeni predkozky se nam podarilo „vyresit“ pomoci hormonalni masticky (pamatuji si, ze na sedmilete prohlidce bylo vse OK), ale kuze byla jejim pouzivanim velmi ztencena, takze stale dochazelo k tvorbe trhlinek a naslednemu jizveni a opakovanemu zuzovani predkozky. V deseti letech mel syn otvor v predkozce velky jako spendlikova hlavicka, diagnoza sekundarni fimoza a tehdy jsem pochopila, ze se operativnimu reseni nevyhneme. Zakrok mu provedli na plastice na Vinohradech, mela jsem z toho obrovsky strach, ale probehlo to nad ocekavani dobre. Nenechala jsem mu udelat celkovou obrizku, ale jen castecnou. Samozrejme bych byla radsi, kdybychom se tomuto zakroku dokazali vyhnout, ale v nasem pripade jsem jine reseni nevidela.

 • Nahlásit
6.5.17 08:25

Prznění malých chlapečků :,( pokud není problém, tak to neřešit. Líbí se mi tvůj přístup :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
6.5.17 09:45

Naprosto Ti rozumím. Mám tři syny. První měl také přilepenou předkožku a malou dírku na čůrání. Naše původní lékařka mu to ve 2 letech násilím a bez upozornění přetáhla. Nejenom, že mu způsobila velkou bolest a trauma, ale vůbec mu nepomohla. Jen se mu to malinko uvolnilo na 2 mm a zarudlé, krvavé. Od té doby jsem se rozhodla, že už nikdy víc toto. Objednala do Motola a tam nám řekli, že syn to má krásné a není potřeba to zatím řešit. Je mu 8 let a uvolňuje se mu postupně samo.
Naštěstí šla naše stará lékařka do důchodu a nová zastává názor, že pokud nemají problém, tak nechat. S tím se ztotožňuji. Oba další synové to mají stejné a oběma se to začíná samo krásně uvolňovat. My pouze dobře večer myjeme a kontrolujeme, zda je to ok.
Nechápu tento zastaralý názor, že se to prostě musí uvolnit, pokud je to bez problémů, jen prostě přilepené. Proč? Aby byli lékaři a rodiče spokojení, že je vše tak jak má být? Už bych nikdy synovi takovou bolest nechtěla způsobit a nedovolila bych to.

Příspěvek upraven 06.05.17 v 09:46

 • Nahlásit
 • Zmínit
1675
6.5.17 09:58

Ahoj. Tak my jsme byli na zákroku minulý týden. Synovi jsou 4 roky. Hlavně se tedy nejedná o žádnou obrizku. Malému se nafukoval od dvou let při curani a přetáhnout nešel. 3 týdny před zákrokem jsme mazali a masirovali. Tato masticka obsahuje kortikoidy a nesmí se používat déle jak tři týdny. Mast bez kortikoidu je k ničemu. Používá se jen jako dočasné řešení před zákrokem aby byla celá kuzicka co nejvíc uvolněná. Prestanes pouzivat a jste zase na začátku. Zákrok trval cca 10 min. Syna nic nebolelo a ted mu to jde krasne stahnout a umýt. Nemusíme vůbec v ničem speciálním koupat jen občas namazat např. olejickem.

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
6.5.17 10:02

Ahoj…mám ten stejny problem u syna-5 let… ja tedy zas jsem spíše pro invazivní zakrok - jednorazove a je klid než kortikoidní masticku na tak citlivý místo…skrz kuži a kor tuhle slabounkou jde vše do krevniho obehu a já se kortikoidu bojím. Jinak vyřešene by to podle mě mělo být nejpozději do nákych 10 let věku kdy se chlapci začnou uspokojvat Jednomu memu „ex-milenci“ (se kterým jsem byla tedy jen jednou-práve kvuli tomuto problemu nebyl sex možny - stydel se bolelo ho to a ani nechtěl v podstatě abych mu na nej jakkoli sahala, mel z toho podle me nejaky trauma a ničilo mu to milostný život..maminka nepřetahovala, na obřizku z nejakeho duvodu nešel.. a tak je v 45 letech stále sám.. s tímto problemem… je docela atraktivní takže ženských ma dost ale vždy tak na pár týdnu než asi dojde na sex :?

 • Nahlásit
1185
6.5.17 11:22

@KatrinKatrin synovci ve trech mesicich, bez varování :pocitac: musim se nasi dr. zeptat, jak k tomu pristupuje

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
6.5.17 11:41

Také anonymně - informace o synovi
nechápu, že po těchto zkušenostech lidé stále důvěřují lékařům a berou je jako „autority“ :poblion:
Je to to samé u gynekologů (hamiltony bez předchozího upozornění), porodníků, dětských lékařů. Syn má 7 let a má ji stále přilepenou, žádné vybouleniny se mu nedělají ani záněty. Tohle má do puberty prostě svůj čas, každý to má nějak jinak. Za tohle násilné přetahování malým dětem bych sekala ruce (stejně jako za ty Hamiltonovy hmaty) Dnešní zdravotnictví je asi na takové úrovni jako naše školství - nevěřím ani jednomu… :zed:

 • Nahlásit
69
6.5.17 12:46

Také jsme mazali triamcilonem, je to to nejlepší co existuje. Synovi je ted devět a zatim je klid.

 • Nahlásit
 • Zmínit
425
6.5.17 13:56

My máme stejný problém, také jsme pořád řešili, mazali kortikoidy, uvolnilo se, pak jsme přestali mazat a postupně to zase nešlo i přes to, že jsme každý den přetahovali. Občas to prasklo, pak to zase nešlo, tak jsme zase mazali, potom už měl pinďu tak červeného a svěděl ho, že jsme tu mast museli vysadit. Momentálně přetáhnout nejde a dírka je asi tak 3mm. Máme jít pod narkózu kvůli retraktilnímu varleti, tak nevím jestli mu to nějak pořeší, ale jak? Má strach, že už je ta předkožka, tak zjizvená, že už to prostě konzervativně nepůjde :nevim: :(

 • Nahlásit
 • Zmínit
4822
6.5.17 14:03

@Verunka93 jakým olejíčkem prosím mažete?

 • Nahlásit
 • Zmínit
371
6.5.17 15:04

@balestra mandlovym ;) koupila jsem od Hadka

 • Nahlásit
 • Zmínit
4822
6.5.17 15:50

@Verunka93 Hadka znám, děkuji!

 • Nahlásit
 • Zmínit
326
6.5.17 16:10

Mamka s bráchou přetahovala předkožku ve vaničce s heřmánkem, když byl malý. MUDra mu to chtěla přetáhnout, ale mamka ji tehdy zarazila s tím, že to zkusí rozhýbat sama. Jsem ráda, že se v mnoha věcech řídila vlastním úsudkem a nenechala si to toho kecat :-)

 • Nahlásit
 • Zmínit
57
6.5.17 16:49

naprosty souhlas se zakladatelkou diskuze

Ahoj, tenhle pribeh je jakoby sem ho psala ja, uplne stejny, vsetne prostudovani vseho co se dalo. Mam pocit, ze dnes se obrizky delaji jako na pase. Pokud to nebude nutne, nedovolim to. Taky sem mazala touhle masti, a pak olivovym olejem. Synovi je cerstvych 5 let, predkozku stahneme do pulky zalude, nasilim to rvat nebudu. Taky to mel do kominku, a jen nepatrnou dirku. Jednou zacas promasiruji, a jinak vybizim syna at se snazi udeat zaludi kuk☺. Zatim nikdy problem nemel, tak doufam ze to tak zustane. Taky verim ze to chce jen cas. Se zacatku je to hodne o trpelivosti a pravidelnosti. Syn totiz moc protestoval a do ted nechce abych pretahovala. Tak pevne nervy. Myslim, ze je dulezite taky naslouchat svuj matersky instinkt. :mavam:

Příspěvek upraven 06.05.17 v 16:52

 • Nahlásit
 • Zmínit
159
6.5.17 16:53

Doporučuji tyto stránky: m.predkozkapenisu.cz - je tam úplně vše do nejmenšího detailu vč. Příručky pro rodiče atd.
Případně se i můžete zeptat p. doktora Staňka… :palec:
Pro starší 10 let pak strankyprokluky.cz,
ale nějaká vizuální kontrola by se měla dodržovat až do puberty. Tak ty stránky pak synovi ukažte.
A upřímně: většině českým doktorům v tomto konkrétním případě nevěřte ani slovo - předkožka těch nejmenších je dost ceněné zboží… :zed: a pro některé doktory neni dítě ani člověk, ale kus dobytka.

Příspěvek upraven 06.05.17 v 16:55

 • Nahlásit
 • Zmínit
6.5.17 18:09

Ahoj!

Tak u dr. Hynka v ÚL jsem taky se synem byla a nejprve jsem Mazala triamcinolonem, výsledky minimální.. a hnal nás též na objetí tou železnou kuličkou v malinké anestézii.
Vzhledem k tomu, že náš syn byl ale vždycky v určené době zákroku nemocný, tak jsme se tam nedostali. A nakonec ve 4 letech si tu předkožku rozhýbal sám.
A upřímně myslím, že až začne sám ve vyšším věku masturbovat, že to bude úplně v cajku. Takže za mě - nechat to na dětech a přírodě. Samo se to upraví!

Příspěvek upraven 06.05.17 v 18:10

 • Nahlásit
 • Zmínit
159
6.5.17 19:31

…začne sám masturbovat…hodně kluků jde na obrizku právě v tomto věku, protože začnou masturbovat s přilepenou předkozkou a zničí si jí sami.
Takže důkladné poučení od otce kolem 12 let by neškodilo…A do té doby nějaká občasná vizuální kontrola…největší debilita je vykašlat se na dítě v 7-8 letech s tim, že už je dost velké :zed:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1084
6.5.17 20:45

Syn bude mit za chvilku 5 let. Direcku na curani mel opravdu malickou, pindik se mu pri curani take nafukoval. Nase doktorka ceka pry do 5ti let. Kdyz mu pindika prohlizela, neslo to ani o kousicek. Dirka byla opravdu pidi, takze ani naznak nejakeho posunu, natoz přetažení. A byli jsme jasni adepti na nejaky zákrok.
Chtela nas poslat na chirurgii, ale ja osobne radeji volim vyckavaci metodu.
A najednou snad behem tydne jsem se vsimla, ze dirka se zvetsila a behem 2 dnu uz sla část pretahnout.
Takze ja osobne radim fakt cekat, cekat, cekat.
Pokud nejsou vyrazne problémy samozrejme.

 • Nahlásit
 • Zmínit
Lenka 80
6.5.17 21:21

Cetla jsem clanek od nejakeho lekare ze stahovat se nema. zajimalo me to.mam pulrocniho syna. Spis resim dceru.kdyz jsem se docetla ze muze srustat pipinka. nevim jestli bych to poznala.jsou ji skoro tri.

 • Upravit
159
7.5.17 21:41

…doktor nevěří na mastičky…ty masti maji účinnost až 95% a léčba se může opakovat…doporučuji změnu lékaře. :cert:

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
8.5.17 14:16

Taky jsem řešila se synem, naše pediatrička nás posílala v 3 letech na chirurgii do Motola, ale potom, co jsem si o tomto problému víc zjišťovala, jsem s ním sama došla na urologii a to v 5 letech. Našla jsem si dr., který vypadal rozumně. Automaticky začínal léčit tou hormonální mastičkou, ale měli jsme to mazat celé 2 měsíce, právě proto, aby se to nevrátilo a potom ještě promašťovat, např. Bepanthenem. Ohledně toho nafukování při čůrání říkal, že to není problém, ale naopak, právě ta moč při tom prý propláchne nečistoty a nedochází k zánětům. Jeho názor ohledně té mastičky byl ten, že se musí použít tak do 10 let, protože potom je už ta kůže silnější a na tu mastičku tolik nereaguje (to odpovídal k otázce, jestli nemám ještě vyčkat). Dodneška nevím, jestli jsme dobře udělali nebo ne, protože asi měsíc po té léčbě mastičkou měl syn zánět (do té doby ho neměl) a pak ještě asi za 3 měsíce dostal neštovice a přesně měl neštovičky na žaludu, tak se mu to zase zavřelo, ať jsme poctivě promazávali a stahovali. Takže prodělal pak tu léčbu mastičkou ještě jednou a musím zaťukat, zatím dobrý.

 • Nahlásit
2444
12.5.17 21:55

Tohle téma je pro mne zajímavé. Syn má už druhého pediatra a ani jeden se mu na předkožku nedíval, nikdo to neřeší. Já po přečtení různých článků čekám.

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
13.5.17 11:25

Moc držím palce! Udělala jste správně!

Můj bývalý partner měl podobný problém z dětství a měl z toho v dospělosti velké trauma. Nesnášel doktory, měl problémy v sexu, protože si myslel, že má nějaký defekt (neměl žádný, šlo jen o psychiku). Pamatoval si jen velkou bolest vždy při návštěvě doktora a to, že se o tom v rodině nesmělo mluvit.

Můj syn se takto léči se slzným kanálkem. Už byl 3× na anestezii. Když byl poprvé, tak byli lékaři strašně nešetrní. Vyrvali mi ho z rukou, dva na něm klečeli, aby ho uspali. Potom vždy, když uviděl bílý plášť, tak dostal záchvat, utíkal nebo se schovával pod stůl. Trvalo rok a půl intenzivní práce + psychologa než jsme to vyřešili. Vybrali jsme novou nemocnici, vždy vše dopředu konzultujeme, vždy si vydupeme dopředu, že chceme být u syna až do uspání a hned při probouzení. Takže ano - děti můžou mít trauma z nemocnice / anestezie apod. a u nás to skutečně nebyla žádná procházka růžovým sadem ho pak zase vrátit „do normálu“.

 • Nahlásit
16.5.17 06:37

Luxuuss :srdce: Jsem tak rada, ze maminy uz nenechavaji deti jen tupe napospas doktorum. Take nepretahujeme…a to mi bylo doporuceno uz od pul roka 8o.

 • Nahlásit
 • Zmínit
3483
20.5.17 20:01

@Verunka93 dobry den, mohu se zeptat jaký olejicek jste používala?

 • Nahlásit
 • Zmínit
371
21.5.17 12:29

@Mallorka jasně, obyčejný mandlovy od Hádka. Mazu cele tělo i citlive partie

 • Nahlásit
 • Zmínit
3483
21.5.17 14:00

@Verunka93 děkuji. Synovi jsou 2 roky a měsíc. A přetáhnout nejde, jdou vidět cca 2-3mm, denně se snažím přetahovat a ani posun. Snad se to zlepší, mám z toho celkem vítr.

 • Nahlásit
 • Zmínit
371
22.5.17 10:40

@Mallorka Neměla bych, je pravda, že asi nejhorší je přejít takový ten tlak od doktorů, protože kluci si na to přijdou sami, hlavně sami a bez stresu a tlaku si přirozeně tu předkožku uvolní. Myslím, že takhle je na to příroda stavěná ;) Doma ve vaně jsem se snažila ho zapojovat i při mytí, aby se snažil si ho umýt, a neměl tam,,kytičky". :) Jinak jsem fakt kápla do volného místa olejíček a promnula lehce prsty, a sám si pak malý začal uvolňovat, i ta předkožka byla měkčí. Hlavně bez tlaku a násilí. Držím palce! ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
Smazaný anonym
20.6.17 15:01

Tento problém teď řeším se synem (2,5) také. Doktorka mě strašila, že mu to „bude muset“ strhnout trochu násilí, že potom bude malý „jen“ koupat v heřmánku. Tenhle přístup jsem tedy nedovolila. Mažu mu to teď tím Triamcinolonem, tak se to uvolňuje, jakmile ale třeba 2 dny nenamažu je to zase horší. Doufám, že nebudeme nuceni k žádnému zákroku a vyřeší se to nějak samo přirozeně :)

 • Upravit
2586
14.3.19 16:06

pisatelce deníčku

Toho MUDr Hynka mi radši vůbec ani nepřipomínejte. Před 7 lety zajížděl i k nám na polikliniku do Chomutova, v tu dobu mě ošetřoval a měl jsem z něho velice špatný pocit. Když to čtu, tak vidím, že mne můj pocit nezklamal. Neskutečně arogantní typ. Už k nám nezajíždí. Teď mám soukromou uroložku a jsem s ní velmi spokojený. Nedávno mi dělala cystoskopii, a na rozdíl od toho, když mi ji dělali chlapi, jsem vůbec nic nepříjemného necítil.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2586
14.3.19 16:10

Že ty problémy dělá hodně chlórovaná voda jsem četl mnohokrát ale že voda mořská, to čtu poprvé.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2586
14.3.19 16:12

@Mallorka Jak už jsem psal jinde, manipulace před třetím rokem věku může nadělat více škody než užitku.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2586
14.3.19 16:18

@Mallorka Vím i o dospělých, kteří to pomocí té masti rozchodili.

 • Nahlásit
 • Zmínit
11595
15.3.19 11:49

Maminy, chtěla bych Vás uklidnit, nám se podařilo zcela odloupnout předkožku až teď těsně před synovymi osmymi narozeninami. A nebyly to žádný závody a zvládnul to v podstatě sám. Naprosto bez zásahů. Jen s pomocí vany s teplou vodou

 • Nahlásit
 • Zmínit