,, momo dvojčátka "

294
19.5.17 11:54

,, momo dvojčátka "

Zdravím všechny :) vím, že jedna podobná diskuze tu je, ale už x let stará. Bylo mi sděleno, že čekám monochorialni monoamnialni dvojcata, dnes jsem dle utz 6+6 a 6+5. Doktor mi vlastně řekl skoro samé negativa, na netu toho příliš není, ale já pevně věřím, že to zvládnem. Má někdo zkušenosti s těmito dvojcatky s dobrym koncem? Či nějaké rady a doporučení? Nebo jen tak se podporit? Tyto dvojčata mají jednu placentu, jeden plodovy obal bez přepážky ( navzájem se dotýkají, ale nejsou srostla) dopředu děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19.5.17 12:02

Zkusenost nemam, ale pokud je to prirozeny jev, tak je pri trose stesti urcite velka sance, ze to bude dobry :kytka: Snad Ti nekdo poradi. Ja drzim aspon palce! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
294
19.5.17 12:05

@BloomingGorgeous
Přirozený jev ano, jen poměrně vzácný :) a moc dekuju, ja myslím pozitivně :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
485
19.5.17 12:05

@Unka274 Taky te zdravim. Ja jsem cekala ze dvou embryi po IVF trojcata. Jedno embryo se jeste rozdelilo prave na tyto dvojcatka, akorat s tim rozdilem, ze melo kazde svoji placentu. Byla mi doporucena redukce. Mela jsem spoustu jinych komplikaci k tomu. Bylo to nejtezsi rozhodnuti v mem zivote, ale hrozilo, ze nakonec prijdu o vsechny tri a mozna i o svuj zivot. Redukce na podruhe vysla. Ted cekam jedno bojovnika a doufam, ze to zdarne doklepem do konce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
19.5.17 12:07

@Unka274
To je dobre. Skoda, ze Tvuj dr. to pojal negativne. Mozna problem s empatii. Skvely, ze jsi naladena pozitivne, to rozhodne pomuze. Netusim, jaka jsou rizika, tak to nedokazu zhodnotit. Nicmene mas dobry zaklad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3462
19.5.17 12:10

.

Příspěvek upraven 30.05.20 v 17:57

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
294
19.5.17 12:20

@xjuliax
Přímo o redukci zatím nemluvil, ani nedoporucil interrupci, tak doufám, že to je nadějné :) možná čeká, jestli se mezi nema neobjeví ještě přepážka, stále jsem na začátku ještě…to me mrzí, že ze 3 je 1,ale asi to tak mělo být :) urcite to je bojovník, takže do konce to dotahnete. Pozitivní myšlení udělá hrozne moc :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
294
19.5.17 12:21

@Včelička992
Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3868
19.5.17 12:29

Já mám dvojčátka sice dvojvaječná, ale u nich mě lékaři hodně strašili :) Člověk by o těch rizicích měl vědět, ale moc si je nepřipouštět. Hodně odpočívej, nech si napsat neschopenku pokud pracuješ (možná že už ti ji dr. dokonce napsal) a mysli pozitivně. Na co je určitě potřeba se „připravit“ je, že hrozí velké riziko předčasného porodu (jednovaječné většinou nechávají max.do 36tt), ale hodně dvojčat se narodí ještě dříve. Ale u nás je neonatologie na špičkové úrovni a lékaři umí kolikrát téměř zázraky a vypiplají i uplně malinká miminka. S jednovaječnými s jednou placentou budeš určitě víc sledovaná, chodit na častější kontroly.
Jestli máš facebook, přidej se do skupiny „Máme dvojčátka trojčátka“ - je nás tam spousty a určitě se tam pár holek, co mají i mo-mo dvojky najde :) Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
485
19.5.17 12:36

@Unka274 Kdyby byly vsechny v poradku a ja mela aspon malou nadeji, ze to nejak doklepem vsichni ctyri, tak bychom si nechali vsechny tri. Vzdyt jsme na mimco cekali tri roky. Ale bohuzel to jinak neslo. Jsem vdecna Bohu alespon za toho jednoho bojovnika. Ted jsem 20 tt, jsem sice na rizikovem, ale v pondeli nam dr. rekla, ze snad to nejhorsi mame za sebou. Snad uz to zvladnem! Sice se snazim byt optimisticka, ale samozrejme mam vetsi strach nez jine tehotne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
2628
19.5.17 12:37
@BloomingGorgeous píše:
@Unka274
To je dobre. Skoda, ze Tvuj dr. to pojal negativne. Mozna problem s empatii. Skvely, ze jsi naladena pozitivne, to rozhodne pomuze. Netusim, jaka jsou rizika, tak to nedokazu zhodnotit. Nicmene mas dobry zaklad.

Tak právě proto je doktor tak negativní, ty rizika jsou opravdu velký. Mají jednu placentu, která je stavěná na vyživování jednoho dítěte, takže to je první problém, pak pokud se neobjeví přepážka, tak je další nastává v možném zamotání pupečních šňůr a dále takzvaný TTTS - transfuzní syndrom jednovaječných dvojčat. Já čekala mo-bi dvojčátka, bohužel ukončeno ve 22 týdnu těhotenství. Jak mi říkal primář a genetička, u dvojvaječných dvojčat je riziko oproti jednočetnému těhotenství 7× větší, u jednovaječného s jednou placentou a dvěma obaly 25× větší a s jedním obalem je to 50:50.

Zakl.
Je to opravdu hodně vzácné, jestli máš dobrý pocit, tak to je jen dobře, pozitivní mysl je to, co potřebuješ. Ale počítej s čímkoliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
294
19.5.17 12:52

@Janina81
Jo, je to hrozné. Člověk si řekne, mi se něco takového nemůže stát a ono to přijde. Já teda pozitivně myslím a hlavně spoléhám na přírodu, ta je nejmocnější. Pokud by to nemělo být ok, radši ať to samo odejde, než se pak právě trápit a stejne to nedopadne. Pokud se to nepovede, vím, že přítele do dalšího pokusu hodně dlouho nepremluvim, takže prostě doufám :) to je mi lito, 22 týden, to musí být na psychiku obrovská zátěž :? To me fakt moc mrzí :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.5.17 12:53

@Janina81
Mne je jasne, ze je to problematicke. Ale zakladatelka ted nema na vyber. Musi se k tomu stavit optimisticky, vic neudela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
294
19.5.17 12:58

@Popokatepetla
Děkuji za podporu :) nacteno toho mam dost, ale stejně, osobní zkušenosti někoho jsou daleko lepší než teorie na netu :) na neschopence jsem kvůli práci, mela jsem ji náročnou, takže teď už valim šunky doma :lol: na facebooku bych se ráda přidala, ale zatím jsem na začátku a ví to jen pár lidí, tak ať všichni nevidí, v jaké skupině jsem :lol: kdyztak později :) jinak já mám dvojvajecne nevlastni sestry, včera jim bylo 10, takže tu péči a starosti si trochu pamatuju. Mazec, že dvojčata potkaly meho otce i me, tak snad budu mít taky štěstí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.5.17 12:59

@Janina81
Mrzi me, ze mas takovou zkusenost a zcela chapu a respektuju, ze jsi po tomto zazitku skepticka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama