Otázky k těhotenství - 12. tt a screening

169
2.1.20 17:29

1. 12.týden , 2.sreening

Zdravím, mám 2 otázky :D jsem ve 12.týdnu a ve všem se mi hodne ulevilo, kromě občasného bodnutí v bříšku a tlaků a dokonce už mi roste trochu bříško a mám cim dál větší hlad :lol:. Jenže jsem plašil a mám strach, jestli to je v pořádku. Zvlášť teď, když už to všichni ví a počítají s tím. Jdu na kontrolu až 6.1.. Jaké jste měli příznaky ve 12tt vy?
2. Na sreening se můžu objednat sama bez doporuceni lékaře? Na moji gynde mi brali akorát krev a nic jiného a já bych ráda šla přímo na ten sreening, jenže jsem se zapomněla na gynde zeptat, jak a co.
Předem děkuji za me dotazy. Jsem v tom nová. :roll: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6209
2.1.20 17:34

1. screening se dělá kolem 12tt a je to krev + ultrazvuk. Objednat se můžeš sama, akorát si to zaplatíš, ale pojišťovna to zpětně proplácí…když jim přineseš doklad.
A co se týká těch příznaků, já neměla žádné, v tomhle těhu mě akorát od začátku strašně bolela prsa, jinak nic jiného. Žádné nevolnosti, ani chutě, akorát jsem hned snad první měsíc či dva přibrala, že jsem nedopla kalhoty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
2.1.20 17:45

Příznaky skoro žádné, jen bolest prsou a velká únava, spala jsem i přes den. Na screening se můžeš objednat i sama. Já konkrétně jsem měla doporučené centrum od mého gynekologa, se kterým spolupracuje. Dali mi na centrum číslo, adresu a poučili, co a jak. Pak jsem se objednala už sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
587
2.1.20 17:46

@Sabi233
Ty jo mě bylo špatně asi do 14tt měla jsem nechutenství a celodenní nevolnost, odpoledne spala 2-3 hoďky pravidelně, pak se to jak píšeš uklidnilo, já měla opět chuť jíst a normálně jsem začala doma fungovat a vyloženě jsem si to užívala, jako do teď. A vydrž ješte 4-6týdnů a ucítíš první pohyby, já prvně cítila asi týden takové bublinky v břiše to poznáš, pak poprvé kopl no. A teď už nemůžu spát na boku, ale na zádech :D tam se mu líbí nejvíc. Mám hrozně aktivní mimčo a jsem za to ráda, protože vím, že tam je. :) Jinak na screening se buď objednej sama a nebo si zavolej na gyndu a ať tě objednají, pak dej vědět jak jste dopadly, ale věřím, že všechno bude určitě v pořádku. :srdce:
Z ničeho neměj strach a všechno si uzivej :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1433
2.1.20 17:46

@boruvkay Krev se bere v desatym ne? Ve 12 tt je uz pozde. A objednat se na screening ve 12tt to uz je take pozde, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1986
2.1.20 17:54

Ahoj na screening by ti měla dát gyn. Zadanku. Přijde mi pozdě objednávat se v 12tt. Já se objednávala už v 7tt a sestřička mi rekla ze Maj úplně plno a kdybych volala později tak mě už nevezme. Já např jdu ráno na krev a pak odpoledne na samotný utz screening. Jinak na screening pojišťovna priplaci. Stačí doložit doklad o zaplacení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
2.1.20 18:01

Krev a screening

Ahoj, krev se bere od 10 do 14 tydne kdykoli, a na screening si honem nekam zavolej, budou mit vsude plno, jinak mne prestalo byt spatne kolem 13 tydne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6209
2.1.20 18:03

@KaroliS no jak kde, mě krev v druhém těhu brali v jednom centru v 11t a v druhém dokonce až ve 12tt (byla jsem na dvou) a bylo to v pohodě. Ono totiž až tenhle screening většinou pořádně ukáže velikost plodu, a u mne zjistili, že je o 5 dní napřed než podle MS, a ani jeden doktor neříkal, že by bylo pozdě na krev nebo na ultrazvuk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
2.1.20 18:36
@KaroliS píše:
@boruvkay Krev se bere v desatym ne? Ve 12 tt je uz pozde. A objednat se na screening ve 12tt to uz je take pozde, ne?

No bohužel kvůli svátkům mi to vyšlo na ten 12.tt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
2.1.20 18:40
@KaroliS píše:
@boruvkay Krev se bere v desatym ne? Ve 12 tt je uz pozde. A objednat se na screening ve 12tt to uz je take pozde, ne?
No bohužel kvůli svátkům mi to vyšlo na ten 12.tt
@Satiaa píše:
@Sabi233
Ty jo mě bylo špatně asi do 14tt měla jsem nechutenství a celodenní nevolnost, odpoledne spala 2-3 hoďky pravidelně, pak se to jak píšeš uklidnilo, já měla opět chuť jíst a normálně jsem začala doma fungovat a vyloženě jsem si to užívala, jako do teď. A vydrž ješte 4-6týdnů a ucítíš první pohyby, já prvně cítila asi týden takové bublinky v břiše to poznáš, pak poprvé kopl no. A teď už nemůžu spát na boku, ale na zádech :D tam se mu líbí nejvíc. Mám hrozně aktivní mimčo a jsem za to ráda, protože vím, že tam je. :) Jinak na screening se buď objednej sama a nebo si zavolej na gyndu a ať tě objednají, pak dej vědět jak jste dopadly, ale věřím, že všechno bude určitě v pořádku. :srdce:
Z ničeho neměj strach a všechno si uzivej :srdce:

Jo je pravda, že taky dokážu prospat několik hodin denně :lol:
Děkuju za uklidnění :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1433
2.1.20 18:43

@Sabi233 Ja jen abys to neprosvihla… :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1433
2.1.20 18:46

@boruvkay To jo, ale tam jde pak o dny, kdyz vyjde pozitivni, aby se stihly nabrat klky a udelat eventuelne revize, to lze do 14tt. Lepsi je jit na vsechno vcas. S tou krvi nevim, jen ze me sestra v 10tt hnala ( mysleno 10 plus ), ze vcera uz bylo pozde, ale muze byt. Ale ja byla tehu asi o 10 dni oproti terminu dle ms, tak mozna proto. Vlastni zkusenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat