1. den vysoke baz. teploty - je mozno otehotnet?

39
15.5.05 17:26

1. den vysoke baz. teploty - je mozno otehotnet?

Ahoj,

zajimalo by me, jestli 1. den po vzestupu baz. teploty je jeste mozno otehotnet? Na Rodine pisou, ze je plodne obdobi jeste 3 dny po vzestupu teploty, ale kamaradky gynekolog rikal, ze po ovulaci (tedy hned 1. den po vzestupu teploty?) neni jiz plodne obdobi.

Vite nekdo jak to skutecne je?

Diky moc za odpovedi.

Hatlina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
15.5.05 21:58

Vzestup teploty znamená, že ovulace proběhla. Ale kdy, to nemůžeš přesně zjistit, mohla vypuknout před hodinou, nebo 24h, nebo se teplota zvýšila až po několika dnech, nedá se to tak přesně odhadnout. Každopádně vajíčko je oplodněníschopné 12-24h, takže tento den je považován za plodný a to poměrně dost.
Pavlína

• Nahlásit
  • Citovat
41
16.5.05 10:17

Ahojky,
moje doktorka mě dost zmátla. Šla jsem za ní, abych zjistila, jestli jsou moje cykly O.K. a jestli má pro mě nějakou radu co se týče otěhotnění. Vím, že ovulace probíhá v poslední den nízkých teplot. A víte, co mi řekla ona? Že to není pravda!!!!! Nejplodnější jsou prý ty dny, kdy je teplota nejvyšší :! Ale to už je přece dávno po ovulaci! Ona ale pořád tvrdila, že je to tak, jak říká ona. Docela mě zmátla. Co na to říkáte?
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
16.5.05 12:05

Ovu

Ahojte kočky, ja mám niekoľkomesačné skúsenosti s meraním teploty a študovala som si to všetko podľa jednej knihy, kde sú aj iné metódy zisťovania ovulácie a viem, že pokiaľ sa teplota zvýši na 37 a viac stupňov už je po ovulácii. Takže dni tesne pred vzostupom sú plodné. Záleží aj od toho aká je celková teplota počas cyklu, tak preto sa aj odporúča merať si ju minimálne po tri mesiace a z toho sa potom už približná ovu dá zistiť. Mne tiež doktor povedal, že ovu je keď sa zvýši teplota, ale nie je to pravda. On to podľa mňa nevie, lebo on sa tým až tak nezaoberá, všeobecne sa hovorí len že to tak je. No u každej to je pravdaže iné. Odporúčam pozrieť www.stm.szm.sk, tam je veľa o teplotách a dá sa tam aj dobre poradiť. Ahojte 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
16.5.05 12:07

Ovu

Ahojte kočky, ja mám niekoľkomesačné skúsenosti s meraním teploty a študovala som si to všetko podľa jednej knihy, kde sú aj iné metódy zisťovania ovulácie a viem, že pokiaľ sa teplota zvýši na 37 a viac stupňov už je po ovulácii. Takže dni tesne pred vzostupom sú plodné. Záleží aj od toho aká je celková teplota počas cyklu, tak preto sa aj odporúča merať si ju minimálne po tri mesiace a z toho sa potom už približná ovu dá zistiť. Mne tiež doktor povedal, že ovu je keď sa zvýši teplota, ale nie je to pravda. On to podľa mňa nevie, lebo on sa tým až tak nezaoberá, všeobecne sa hovorí len že to tak je. No u každej to je pravdaže iné. Odporúčam pozrieť www.stm.szm.sk, tam je veľa o teplotách a dá sa tam aj dobre poradiť. Ahojte 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
18.5.05 11:34

Ahoj,

dik za odpovedi. S manzelem jsme to stejne radeji „pojistili“ jeste hned po ranu pri te 1. vysoke teplote :oops: :D Tak uvidme, clovek nikdy nevi.....

Hatlina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama