Krevní skupiny- může krevní skupina ovlivnit schopnost oplodnění

41
11.5.05 10:04

Krevní skupiny

Čau holky,
vyznáte se některá v krevních skupinách? Chtěla bych vědět, jestli může krevní skupina muže a ženy ovlivnit schopnost oplodnění.
Mám skupinu O+ a můj partner O-
Může to mít nějaký vliv na to, že se nám pořád nedaří splodit potomka?
Díky Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

966
11.5.05 10:51

Ahoj Katko,
to je určitě moc zajímavá otázka… Studovala jsem biologii, ale je to stráááášně dávno. A vzpomínám si velmi matně, že jsme to tam v genetice probírali, a že opravdu některé krevní skupiny se „nemají rády“. Jenže si pamatuju akorát to, že k sobě nesednou A a 0, protože tak je to u nás :) Přesto mimčo se nám podařilo „upéct“ hned napoprvé, takže určitě to není pravidlo. Myslím, že stejné krevní skupiny se snášejí dobře.. Navíc vy máte tu výhodu, že Rh pozitivní jsi ty a Rh negativní partner. Kdyby to bylo naopak, hrozila by novorozenecká žloutenka. Takhle je to OK.
A neboj se, mimi se vám určitě podaří :wink: Držím palečky

Makýš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
510
11.5.05 11:18

Ahoj,
já mám 0- a celý život mi tvrdí, že tahle krevní skupina se dá sloučit se všemi...........ale asi to platí spíš o transfuzi (v krajním případě, že by nebyly skupiny jiné).
Jinak jsme s manželem tak jak vy a už čekáme druhý mimčo. Otěhotněli jsme bez problémů.

Hodně štěstí

Verča, Barča 7,5m a pidižvík*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
11.5.05 12:41

Ahoj Katko,
já mám 0- a přítel 0+ a dítko jsme zplodili v podstatě bez problémů, takže v tom to asi nebude :?
Přeju vám, ať se vám to povede co nejdřív :D
ahoj, R

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
11.5.05 22:46

Ahoj Katko , krevní skupiny by problém dělat neměly, daleko větší problém je Rh faktor. Já mám A- můj manžek 0+ , otěhotnění proběhlo celkem rychle , ale třikrát za sebou jsem potratila, pak jsem dostala vakcínu imunoglobinu a další těhotenství proběhlo bez problému akorát mi dělali víc testů na protilátky. Krev se , ale rozlišuje na víc způsobů a je možné , že při některých kombinacích jsou problémy. Bohužel nemám víc informací.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
12.5.05 08:56

Klepnutím na odkaz

http://www.neonatologie.cz/index.html

můžete určit krevní skupinu dítěte podle navolených krevních skupin obou rodičů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
3.5.12 17:00

Krevni skupina AB pozitivni

Ahojky holky ,chtela jsem se jen zeptat proc si ty prijemkyne vybiraj podle KS ja mam AB pozitivni a uz jsem darovala nekolikrat a ted se to prave jakoby zbrzdilo.Muze te mi prosim nekdo vysvetlit jak presne to je ? Abych byla v obraze … Diky moc Silvie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8022
1.4.14 11:07

@Catharine AHOJ sice je diskuze již stará, ale mohu se zeptat v jakém tt byly potraty jsem také po potratu a zjistili mě RH- dkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
donaga
1.4.14 11:13

Jsem Rh- a nepotratila jsem (i když je otec dítěte Rh+).

• Citovat
  • Upravit
8959
1.4.14 11:20
@luciekal píše:
@Catharine AHOJ sice je diskuze již stará, ale mohu se zeptat v jakém tt byly potraty jsem také po potratu a zjistili mě RH- dkuji

A otázka? Nějak jsem to nepochopila..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4569
1.4.14 11:25

@donaga
taky jsem nepotratila, ja AB + manzel AB - syn na 3ti pokus a mimco na prvni, my se spis pritahujeme a muzeme plodit na objednani, to same s krvi jsme se hledali az jsme se nasli…
tak snad Ti holky odpovi, uro to bylo v brzkem stadiu tehu tipuji do 8tt pokud je matka - telo si dela proti diteti protilatky a snazi se ho zbavit, proto je potreba toto rict ihned Dr nejlepe i predem kdyz je to planovane poceti…

na hematologii kam jsem chodila casto jsem se ptala primarky a ta rikala, ze pokud je jeden RH+ druhy RH- vzdy je dite RH + ze RH - faktor je slaby a + ho prebije…
takze to je asi nas pripad kdyz jsem + a manzel - a s tehu zadne problemy nebyly kvuli faktorum

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10975
1.4.14 11:28

Jsem RH-, manžel RH+ a máme tři krásné děti. Kluci mají moje RH-, holčička tatínkovo RH+ :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8022
1.4.14 11:31

@Lejaa otázka zněla v jakém týdnu byly potraty…co je na tom necpochopitelné?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
donaga
1.4.14 11:33

@Lana222 To já nevím, jestli se naše skupiny s manželem přitahují či ne. Já jsem B-, manžel A+. Co jsem se dočetla, tak u toho Rh faktoru to je tak, že když má matka Rh- a dítě Rh+, tak při náhodném smíchání krví (třeba porod, potrat, amniocentéza…), tak se v krvi matky vytvoří protilátky proti Rh+. A proto je následující těhotenství rizikovější pro dítě, protože když je další dítě opět Rh+, tak se protilátky z krve matky dostávají do krve plodu a prakticky tam ničí krev plodu. Proto se Rh- matkám častěji odebírá krev na protilátky (jestli se nevytvořili). A po porodu (aspoň v mém případě) zjišťovali krevní skupinu dítěte a když je dítě Rh+, tak matce píchnou něco, aby se protilátky nevytvořily a neohrožovaly tak další těhotenství. A díky tomu vím, že mé dítě je A+ :D

• Citovat
  • Upravit
8959
1.4.14 11:34
@luciekal píše:
@Lejaa otázka zněla v jakém týdnu byly potraty…co je na tom necpochopitelné?

Jo, ale potraty kvůli čemu? Kvůli té krvi jako? To jsem nikdy neslyšela, že by kvůli tomu měly být potraty.
Já jsem RH-, manžel RH+.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama