1, nebo 2 děti?

Anonymní
3.6.16 15:18

1 nebo 2 děti?

Ahoj e-maminy :)
Všech, které jste taky váhaly se chci zeptat-radši jedno nebo dvě děti?

Já i partner bychom dceři, časem, rádi pořídili sourozence, je jí 7 měsíců.
Ale zároveň se bojím, jak to zvládneme. Psychicky, fyzicky, finančně. Po RD budou příjmy společně nějakých 30-35 000, záleží, jak partner povýší a kolik mu přidají. Bydlení máme vyřešené-4 000měsíčně, žádné hypo ani dluhy nemáme a jsme velmi mladí. :) partner 22 já 19.

Jaké jsou vaše výdaje pro 4 člennou rodinu? Dá se to zvládnout?
Děkuji za odpovědi a prosím anonym-díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11133
3.6.16 15:24

Pri vasem veku bych pockala, videla, jak to pujde po skonceni MD a pak se uvidi. Neni kam spechat.

nekdo rika, ze jedno nebo dve deti nejsou takovy rozdil - ja si myslim, ze to je hodne velky rozdil. hlavne, kdyz jsou vetsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18430
3.6.16 15:25

Pokud vam po zaplaceni bydleni zbyva 26tis, tak hura do druheho. Ono cloveku nikdy asi nebude pripadat, ze ma dost, vzdy by chtel mit vic…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
187
3.6.16 15:26

Já jsem pro jedno dite, na dnesni dobu je to az az. Vy jste mladi, az vam mala odroste muzete si krásne uzivat. Nemáte kam spechat, s dvemi detmi uz to taková pohodicka neni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22707
3.6.16 15:27

Finančně jste na tom skvěle, věk taky paráda, šla bych do druhého.
Je to čistě můj názor (a teda taky zkušenost mě, jako dítěte), že je nejlepší malý věkový rozdíl. Ale je to každého věc ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7975
3.6.16 15:35

Pokud se cítíte na dvě prti děti kousek od sebe, tak klidně do toho. Finančně to takový otřes není. A zatím jste zvyklí nespat a věř mi, že s věkem se fyzička fakt nezlepšuje ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6756
3.6.16 15:37

Těch 30 tis. bude až po RD? Teď je příjem jaký?

Příspěvek upraven 03.06.16 v 15:38

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
3.6.16 15:38

Výdaje máme takové, jaké si můžeme dovolit. Máme se dobře, můžeme si ledacos dovolit a zažít, ale to Ti vůbec nepomůže. Každý má příjmy, výdaje a životný styl jiný a každý tím pádem potřebuje jinou finanční částku. ;)

Co se dvou dětí jako takových týče, tak bych neměnila. A to jsem, ještě krátce před narozením prvního prohlašovala, že budeme mít jedináčka. Přijde mi to s dvěma všechno nějak jednodušší, pohodovější, připadám si naplněnější, nebo co. Mám děti stejného pohlaví, k sobě věkově blízko a jsou to ohromní parťáci, takže já bych neměnila. Ovšem i to je individuální. Znám matky, co by se z mého věkového rozdílu kácely k zemi. :mrgreen: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
3.6.16 15:38

Jsme na tom podobně, je mi 19 a mám 7měsíčního chlapečka. Taky jednou plánujeme druhé miminko. :) Sama vím, jak je skvělý mít sourozence. Se sestrou máme úžasný vztah :) Ale také záleží samozřejmě na člověku, je to každého věc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7731
3.6.16 15:40

Dcera teď bude mít 18 měsíců a já v srpnu rodím druhé a jsem ráda finančně to bude zahul ale pro mě není problém jít na brigádu a jak se vrátím do práce tak to bude pohoda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5812
3.6.16 15:47

Ve vašem věku bych šla do druhého tak do tří let(teda ideálně aby sis mohla dát rodičák přes přítele) a spíš bych po pracovní pauze uvažovala minimálně nad třetím… 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
405
3.6.16 15:56

Abych to upřesnila, to druhé bychom plánovali tak, aby byli od sebe +- 3 roky, A druhým bychom nejspíš končili, ale co já vím, třeba změním názor.
A Ano, příjem 35000 bude až po RD, teď máme něco přes 20tis, je to pokaždé jinak a rekonstruujeme, takže žijeme jen tak tak, ale po rekonstrukci nám bude měsíčne zbývat +-10 000. @Gosi Rodičák mám přes přítele už teď, díky tomu ho můžu mít na tři roky, a tak nevím jestli bude lepší jít do práce nebo mát hned druhé, a pak jít do práce a už nic neřešit? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.6.16 16:00
@Anonymní píše:
Ahoj e-maminy :)
Všech, které jste taky váhaly se chci zeptat-radši jedno nebo dvě děti?

Já i partner bychom dceři, časem, rádi pořídili sourozence, je jí 7 měsíců.
Ale zároveň se bojím, jak to zvládneme. Psychicky, fyzicky, finančně. Po RD budou příjmy společně nějakých 30-35 000, záleží, jak partner povýší a kolik mu přidají. Bydlení máme vyřešené-4 000měsíčně, žádné hypo ani dluhy nemáme a jsme velmi mladí. :) partner 22 já 19.

Jaké jsou vaše výdaje pro 4 člennou rodinu? Dá se to zvládnout?
Děkuji za odpovědi a prosím anonym-díky :kytka:

8o 8o 19? školu dokončenou máš? Docela mě překvapil tvůj věk ;) jinak za mě 1. Nikdy nevíš co se může stát, uvažuj tak, že jste poměrně mladý a přítelovi může rupnout v bedně a ze dne na den Vás opustit, zvládla by jsi to potom také? Nespoléhej na alimenty, koukej jen na vlastní příjem, zvládla by jsi to?
Já měla dlouhý vztah, neplánovaně ve 24 otěhotněla, doktor mi řekl že je vůbec zázrak že se to stalo, tak jsem se rozhodla že si to dítě nechám i když jsem věděla že nás tatínek opustí protože byl nezodpovědný. Po tom jsem měla několik vztahů kdy partner to s mimčem na mě zkoušel, jednou jsem potom byla těhotná(ale šla na potrat) protože vím že bych pak sama dvě nezvládla a chci taky něco tady po sobě zanechat dceři, a chci aby jsme se měli dobře a nestrádala. Můj názor je, že jedno dítě už je luxus, ale pokud na to máš, tak šup do toho. Já vždycky chtěla jen jedno dítě, holčičku a mám splněno. Nyní mi je 30, dcerce 6 a půjde do první třídy :). Jinak když už půjdeš do druhého, tak bych si pořádně užila toho prvního 7 měsíců je ještě málo ale jsou maminky který takto mají děti po sobě :kytka:
Anonym z osobních důvodu.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
3.6.16 16:02

@Denise13 tak s tím souhlasím :) teď si začnu zase užívat :D viz. jsem tu taky psala takový příspěvek ;)

• Nahlásit
  • Citovat
11366
3.6.16 16:11

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 09.09.19 v 21:32

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu