Dvě děti s věkovým rozdílem

zun
133
24.5.16 10:57

2 deti s vekovým rozdielom

Ahojte maminy, hľadám medzi vami takú, čo zvláda takéto deti v pohode. Chápem, že je to vyčerpávajúce ale potrebujem počuť, že sa z toho dá nezblázniť. A môžno tipy ako na to, z čoho si nerobiť hlavu a ako to zvládať s radosťou z detí. Ďakujem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5725
24.5.16 10:59

A jak staré děti, s jakým věkovým rozdílem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zun
133
24.5.16 11:00

@WaIl s vekovým rozdielom 1,5 roka, tak všeobecne, ešte ma to len čaká :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zun
133
24.5.16 11:01

Teraz som si všimla, že mi nenapísalo celú tému ako som zamýšľala malo byť menším ako 2 roky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
24.5.16 11:06

Zaangažovat babičky, dědečky a všechny, kdo mají ruce a nohy, děti občas rozdělit a najít si čas na sebe. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
951
24.5.16 11:08

Mám mezi prvními dvěmi dětmi 18M, nyní čekám třetí, rozdíl bude 15M. Dalo se to zvládnout, i kdyý prvních 9M bylo náročných. KAždá pomoc dobrá, mám skvělé zázemí v manželovi, mých rodičích, navíc první syn chodí od 21.M do jesliček. Už se doma strašně nudil a já mu s miminem nebyla schopná vymýšlet adekvátní program. V jesličkách je spokojený.
Hodně záleží, jaké dítě je povahou. Syn je hodně poslušný, spíše submisivní, empatický, strašně hodný, dcera raubíř, neposlechne, u ničeho moc nevydrží, pořád vymýšlí bejkárny, takže teď to bude větší sranda (rodím za 14 dní) ;) :mrgreen:. Ale všechno se dá zvládnout, i když je to někdy strašný záhul na psychiku i fyzičku. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zun
133
24.5.16 11:09

Nemám po ruke ani babičky ani dedečky. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
24.5.16 11:11
@zun píše:
Nemám po ruke ani babičky ani dedečky. :zed:

tak si to prostě nepřipouštět a prostě některé činnosti a vjemy vypustit. mám tři děti po cca dvou letech a nikdo mi s nimi nepomáhal, takže se to zvládnout dá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.16 11:15

Mám kluky od sebe 22 měsíců a neměnila bych. Mladšímu je ted přes rok a půl. Když byl mimco měla jsem uplnou pohodu, hodně spal a se věnovala staršímu. Jak roste, stává se že me spíš rozhodčí, pac se o věci hodně přetahuji. Subjektivně jsem ve větší pohodě než s jedním. Ale třeba moje sestra o mě tvrdí, ze jsem z nich úplně hotová a že to byla desná chyba je mít takhle za sebou.
Hlídání moc nemáme. Max když musím k nějakému lékaři, tak pohlida babička. Dlouho hlídala vždy jen jednoho, ale teď nakonec se odvážila si oba a dává to v klidu. Starší mi teda chodí uz do školky.
Jinak jsem mladšího naučila usínat v manduce. Usne během 2-5 minut, jsem normálně v místnosti se starším. Starší mi malého budil, jdyz jsem chodila uspávat do jiné místnosti. Pořad něco potřeboval.
Anonym kvůli sestře, občas sem chodí…

• Nahlásit
  • Citovat
951
24.5.16 11:29

Dá se to zvládnout i bez babiček, jen je to náročnější. Neboj…hodně pomůže šátek nebo později ergonomické nosítko, máš volné ruce. Pro mě, jak už dcera lozila, tak se zabavila a měla jsem klid. Jen jsem dozorovala. Teď už je to paráda, prďoši si hrají spolu, ale jak psala Anonymní, jsem stále soudce: "Tohle jí vrať!, Neber jí to!, Dej mu to!, Nebouchej jí, Teď jí Toninka, musíš chvilku počkat! Toninko, nejez to bráchovi…atd., atd. Taky jsem z toho někdy vyřízená, ale neměnila bych. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15949
24.5.16 11:31

Mám rozdíl dětí 21 měsíců, ze začátku se to dalo, ale jakmile začalo lozit i mladší dítko, bylo to horší. Pro mě nejhorší doba byla cca od 9 do 12 měsíce mladšího dítka, to jsem už byla unavená, nevyspalá, neustále nemocná a chytla jsem kde co. Mě od tohoto stereotypu pak už jen zachránila práce, do které jsem se na poloviční úvazek vrátila v 15 měsících mladšího dítěte. Krátkodobé hlídání (na odpoledne) jsem neměla a na hlídání přes noc (víkend) jsem děti dát nechtěla, nebyly na to připravení. Manžel pomáhal doma večer, uspaval starší dítko, já mladší, ale třeba o víkendu že by šel s oběmi dětmi (jedno bylo v kočáru) ven sám, to neexistovalo. Buď nešel vůbec, nebo jsem musela jít taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
24.5.16 11:36

Mezi prvníma dvěma mám 22m, a nic hroznýho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zun
133
24.5.16 11:40

Ja mám teda strach z konca tehotenstva keď už budem nemotora, ako sa postarám o malého…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25130
24.5.16 11:42

Mezi prvním a druhým mám 18m a mezi druhým a třetím 19m…nevím, je to úplně v pohodě :nevim: :mrgreen: Každé období u dítěte má něco, ale to je u jak u jednoho dítěte, tak u deseti :nevim: Mně přišlo nejhorší mít jen jedno dítě, pak s druhým to bylo mnohem lepší a třetí, to už zapadlo :mrgreen: Dělám VŠ, pracuju, jezdíme rekonstruovat barák, mám hodě svých koníčků, někde můžou být děti se mnou, kde ne, pohlídají babičky nebo manžel. Kdyby to šlo, brala bych i menší věkový rozdíl :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15533
24.5.16 11:42

Já budu mít rozdíl 22 mesicu, hlídání žádné a těším se na to :mrgreen: první byl šílené miminko - nespavec, tak to o moc horší byt nemůže, mám nositko, kosik na vozeni mimca po bytě a skate ke kočárku. To dame :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama