1. Screening, odběr krve formou NITR a čekání na výsledky

Anonymní
15.1.21 14:01

1. Screening Pos

Zdravím budoucí maminky, čekám svoje první miminko a zažívám momentálně hodně stresující dny po Té co jsem podstoupila 1. Screening na genetice. Ultrazvuk mi vyšel naprosto v pořádku na dvou genetikách, ale v krvi jsem měla mírně zvýšené Trizomie 18 - PAPP A. Podstoupila jsem raději odběr krve formou NITR a teď je přede mnou čekání 10-12 dnů na výsledky. Prý kdyby nebylo něco v pořádku, už by to bylo vidět na ultraz. Jsem v 13+1. Zažívám totální strach. Prosím zažily jste? Máte zkušenosti? Prý je to momentálně hodně časté, že jeden ze tří Trizomii vychází maminkám hůř. Prosím o uklidnění. Také jste zažily? Nebo zažíváte? Děkuju moc :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2359
15.1.21 14:26

Ano, taky to mám za sebou, PaPP a jsem měla hodně vysoké a dcera je zdravá. Pokud byl UZ v pořádku, tak to nejspíš bude dobré :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
15.1.21 14:30

BlondRD

@králíkovna Moc děkuju za reakci. Byla jste na odběru plodovky nebo na krvi? :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
269
15.1.21 14:38

Nevím jaké hodnoty ti vyšly. Nám bohužel dost špatné. UTZ byl v pořádku, první vady se objevily až v 15-16tt. Nakonec jsem šla na plodovku, která vadu potvrdila. Nicméně jsem načetla spoustu případů se špatnou krví, kdy bylo nakonec všechno v pořádku. Držím pěsti, ať je taky u vás všechno v pořádku :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
524
15.1.21 15:10

U nas krev i utz nedopadly na prvnim screeningu moc dobre, podezreni na trizomie 13 a 18.
Plodovka vady vyloucila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
15.1.21 17:55

@Rickym Děkuju za podporu. No vyšlo mi to na PAPP 0,178 MoM prý to není moc. Tak nevím. Modlím se :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
15.1.21 17:57

@janikema90 Tak to je mooc dobře. :srdce: Doufám, že mě po tom drahém odběru dopadne také dobře. Jsou to strašné nervy. Bezmoc. Ale to znáte…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
524
15.1.21 18:55
@BlondRD píše:
@janikema90 Tak to je mooc dobře. :srdce: Doufám, že mě po tom drahém odběru dopadne také dobře. Jsou to strašné nervy. Bezmoc. Ale to znáte…

Urcite to dopadne dobre, musite myslet pozitivne 😊

Pokud na utz je vse v poradku, tak urcite i vysledky budou v poradku.

My meli spatny oboje, krev i utz a vse je v poradku.
Na utz tedy postupne ty viditelne “vady” zmizely. Takze slo vlastne taky jen o krev.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6921
15.1.21 19:33
@BlondRD píše:
@Rickym Děkuju za podporu. No vyšlo mi to na PAPP 0,178 MoM prý to není moc. Tak nevím. Modlím se :?

A jak ti vyšel screening celkově, jaká pravděpodobnost postižení? Jedna takto vytržená hodnota není moc vypovídající.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
15.1.21 19:37

@Michelle_M 1:152 z Trizomie 18 :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
15.1.21 19:39

@janikema90 Děkuju moc :srdce: Snažím se ale je to náročné, ten strach a nejistota. Ale věřím…:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
524
15.1.21 19:43
@BlondRD píše:
@Michelle_M 1:152 z Trizomie 18 :?

Budte v klidu 😊
My meli Trizomie 13 1:10!!!
A Trizomie 18 uplne to stejny.
Silenost.
A vse je v poradku 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
15.1.21 19:52

@janikema90 Ty bláhoo. To museli být šílené nervy pro Vás. Je to strašné. Prý to každé druhé vyjde špatně a všichni se tím pochopitelně mega. Já pomalu ani nespim, chytají mě stavy úzkosti. Snažím se pořad něco dělat - zaměstnat hlavu ale stejně mě to vždy dožene. Ten strach. Mám mít na 90% holčičku a modlim se za ní každý den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
15.1.21 19:53

@janikema90 *stresují

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
770
15.1.21 21:04

Moc držím palce určitě vše dopadne dobre 😊